PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 300c - 530D - E270

Sert@ç
08-02-2013, 10:42
Geçen hafta e60 530umu sattım şimdi yeni bir araç bakıyorum ama çok fena kararsızım...

300c crd sizce nasıldır kullananlar tüketimi hakkında bilgi verebilir mi parçası kolay mı ? En önemlisi motoru mercedes ancak hangisi

530D zaten biliyorum ancak kürkçü dükkanı olcak gibi çevrede önerebilceğiniz uygun araçlar varmı

E270 cdi babamın ısrarı motoru kronik problemleri eksik olmuyor diye duydum onun dışında ne gibi eski yönleri var ?

Görkem
08-02-2013, 12:06
benim tercihim 300 C olurdu,,hem farklı zevk sonuçta zaten e60 bmw satmışsınız,,hemde diğerlerine göre daha ayrıcalıklı bi araba,,,test verilerine göre konuşursak 9,5-10litre civarı yakıyormuş şehir içinde ;)

Nightfish
08-02-2013, 12:09
BMWden sonra 300C'nin malzeme kalitesi ciddi üzer bilgin olsun.

b.ustaoglu
08-02-2013, 13:06
e60tan sonra 300c attan inip eşeğe binmeye benzer... hiç tavsiye etmem. e 270cdi daha mantıklı olacaktır ancak ben olsam 2010 model gibi 3.0 tdi quattro a6 bakardım :)

Nightfish
08-02-2013, 13:07
3.0 TDI Quattro demişken, bizim patronun abisi yakın zamanda bir tane satacak Sertaç. Siyah, içi bej. İstiyosan detayları aktarırım

Sert@ç
08-02-2013, 15:43
Nedir durumu ciddi talip olabilirim simdi bi a6 ya baktim 26bib tl hasar var gozukuyodu...
300c evet net kalite hissi dusuk

John
08-02-2013, 15:54
açıkçası aralarında en farklı, en güzel ve prestijli duranı 300c bence. açıkçası bindiğimde de kalite konusunda bir sıkıntı görememiştim ben. gayet yeterliydi. bence güzel bir 300c şahane olur :)

b.ustaoglu
08-02-2013, 16:13
açıkçası aralarında en farklı, en güzel ve prestijli duranı 300c bence. açıkçası bindiğimde de kalite konusunda bir sıkıntı görememiştim ben. gayet yeterliydi. bence güzel bir 300c şahane olur :)

bende yolculuk etmedim kullanmadım ama içine bindim incelidim, 300c si olanlar kızmasın ama o heybetli duruşa göre içi bildiğin yontulmamış odun. ne bi kalite hissi ne bi gösrel olarak etkileme... bildiğin kalas gibi... fiyat olarakta çok düşük zaten rakiplerine göre. 300c bence dış görünüşü ve kaput altında ki motoru dışında hiç bir artısı olmayan araç.

BlackEmperor
08-02-2013, 16:25
mercedes üzmez audi değerlendirilebilir

Mpower
08-02-2013, 18:33
e60tan sonra 300c attan inip eşeğe binmeye benzer... hiç tavsiye etmem. e 270cdi daha mantıklı olacaktır ancak ben olsam 2010 model gibi 3.0 tdi quattro a6 bakardım :)

+1 benimde tercihim bu yönde olurdu

darkmoon
08-02-2013, 18:43
300c dışardan bakdınmı bilmeyen arabadan anlamayan insan bir şey sanır heybetli durur çünkü. birde ön ızgara kromajı ve kromlu jantları varsa araba yolda baya baya bir dikkat çekiyor.. ama amerikanların olayı bu motoru cüsseli görüntü heybetli malzeme kalitesi iç trim kalitesi iyi değil.

Bu bakdığın araçlar içinde 270cdi ın eline hiç biri su dökemez düşünmeden tek geçerdim..

bkaraca
08-02-2013, 19:00
bahadır a katılıyorum 300 c de seyahat ettim dışıyla alakası yok birde küçük küçük camları bunaltabilir :) 4 çeker audi 3k değilse mercedes 270 tercih ederdim.

63owen63
08-02-2013, 19:01
530d, illa degişim şartsa da merco. 300c hayal kırıklıgı olur

Görkem
08-02-2013, 23:57
şimdi herkes iyi güzel 300c kalitesiz felan demişte,,,sonuçta bu arabalar orta sınıfın üstünde bulunan araçlar,,,bu sınıf için en kötü kaliteden bile bahsedicek olsak daha alt sınıfta olan bi passattan bi insigniadan bi lagunadan daha iyidir yada en iyimser olarak eşittir diyelim,,,kii bu saydığım araçlarada kötü diyemeyiz heralde ;)

zaten e60 530 benzinli satıpta kimin bindiği belli olmayan herhangibir 530d almak zaten en gereksiz iş olur,,,hem yine aynı arabaya binceksiniz hemde bence kendi arabanızı illaki her bindiğinizde aratır,,,haa etrafınızda tanıdığınız bildiğiniz çok temiz bi araç varsa belki o şartlarda düşünülür..

mercedes tabiki güzel secenek ama zaten 300c nin hem şanzımanı hem motoru mercedes,,,ee yine herkesin ortak görüşü 300c nin en dikkat çekici ve en heybetli tasarıma sahip olduğu,,,ee mekanik olarakta çok bi fark olmadığına göre neden 300c alınmasın

bide şöle bi durum var ,,bu sınıfta aranan özellikler konfor ve prestij dir yine bunların en iyi birleşimi 300c de,,,,ki arkadaşta bide leon cupra olduğu düşünülürse,,neden bmw yada audi tercih etsinki zaten spor amaçlı kullanıcak bi araba var elinde :) bu ikili bu seçeneklerde en sportif ikili olduğudan söledim...

yani eğer bir araba dergisi için test yapıyo olsak bencede audi mercedes ve bmw kesinlikle 300c den bi çok disiplinde önde olucaktır ,,,ama birazda ortada bulunan durumları ve kullanım amaçlarını göze almak gerekir,,,tabi ben varsayımlar üstünden kendime göre konuyu açan arkadaşı yorumladım ;) ...

mrtysn
09-02-2013, 01:10
O uclu arasinda huzur spec geziceksem gider Merc. alirdim zaten 5 kullaniyodun Passion'dan hatirladigim kadariyla.

şimdi herkes iyi güzel 300c kalitesiz felan demişte,,,sonuçta bu arabalar orta sınıfın üstünde bulunan araçlar,,,bu sınıf için en kötü kaliteden bile bahsedicek olsak daha alt sınıfta olan bi passattan bi insigniadan bi lagunadan daha iyidir yada en iyimser olarak eşittir diyelim,,,kii bu saydığım araçlarada kötü diyemeyiz heralde ;)
bide şöle bi durum var ,,bu sınıfta aranan özellikler konfor ve prestij dir yine bunların en iyi birleşimi 300c

Agir amerikanciyimdir forumda bilenler de mevcut ama bu uclu arasindaki en kotu secenek 300C'dir benim gozumde ic kalitesi bakimindan. Cok sevdigim makinadir durusu tipi maskulen goruntusu falan on numara ama dedigim gibi uclu arasinda huzur spec geziceksem gider gidip c almam. Tamam insignia'dan benim gozumde iyidir 300C ama 5'ten ya da E'den kesinlikle iyi degildir. Dediginiz gibi 1st gen 300c'ler Merc. altyapisini kullaniyo. E madem Merc. alicak durumum var ben niye gidip Chrysler aliyim sirf ayni altyapiyi kullaniyo diye ?

Slmcnsl
09-02-2013, 01:27

...

ne zman 300c ye binsem içindeki trim sesi ve kapidaki plastik kalitesini farkedip hüngür hüngür agliyorum.

benim şahsi görüşüm 300c nin plastik ve trim işçiligi passatin degil yeni golfün bile plastik ve trim işçiliginden ve malzemesinden kötü oldugu..
tabi bu kişisel fikrim. imho diyelim=)

darkmoon
09-02-2013, 04:17
300c yi binenleri sürenleri bırakın sahipleri bile iç trim kalitesinin kötülüğünden gem vurur.. Baya bir binip sürdüğüm araç zamanında arkadaşlarımda vardı kendimde kiralamışdım 2 defa o yüzden rahat olumlu yada olumsuz yorum yapabiliyorum sadece iç trim kalitesi değil arka diz mesafeside segmentindeki akranlarına göre dardır eğer aile taşınıcaksa buda göz önüne alınmalı... ayrıca dar ön cam yapısı görüşü engelliyor misal ışıklara geldinmi en öndeysen ışıkları kesinlikle göremessin illaki kafayı eğip bakıcaksın.. Bu dediklerim kimisine göre hiç birşeydir önemsiz şeylerdir kimisine göre çok önemlidir neticede kronik bir arıza değil..

Allah var aracın ben şahsen ne şanzıman ne motor ne elektriksel kronik bir sorununuda duymadım.. bir passat insignia 300c dense bana kesinlikle 300c derim hatta o kıyaslanmaya e60 5.30d katılsa gene 300c derim ama kıyaslamada bir a6 (Full) bir mercedes e classe heleki 270cdi eklenirse 300c nin benim için hiç sansı yok bunlar şahsi fikrim..

Havası duruşu on numara dediğim gibi heleki o öne bir krom ızgarası var amerikadan getirtiyorlar Lincolnlerin ızgarasına benziyor uzun bir ızgara birde güzel krom jantları var takdınmı araba harika bir görüntüye kavuşuyor ama sadece görüntü işde dışı seni içi beni yakar hesabı.. mercedes platformunda yapılmasıda aracı bir mercedes kesinlikle yapmıyor ben 300c ye kötü demem sadece doğru kıyaslamada alınabilicek bir araç bence..

Chryslerda bence hayatındaki en başarılı stratejilerden birini izledi gitti o arabaya 3.0 dizel motor koydu eğer klasik amerikalı kafasıyla piyasaya girseydi yani sadece yüksek hacimli 2.7,3.5,5.7,6.1 falan motorları satsaydı Türkiyede hiç sansı olmazdı..
300c de tarihin tozlu raflarında silik bir amerikan aracı olarak kalırdı.. Hatta biraz daha akıllılık edip o kasaya 2.0crdi motor koydursaydı peynir ekmek gibi satardı bu gün linea albea gibi yollarda 300c görürdük.. :)

b.ustaoglu
09-02-2013, 07:50
Chryslerda bence hayatındaki en başarılı stratejilerden birini izledi gitti o arabaya 3.0 dizel motor koydu eğer klasik amerikalı kafasıyla piyasaya girseydi yani sadece yüksek hacimli 2.7,3.5,5.7,6.1 falan motorları satsaydı Türkiyede hiç sansı olmazdı..
300c de tarihin tozlu raflarında silik bir amerikan aracı olarak kalırdı.. Hatta biraz daha akıllılık edip o kasaya 2.0crdi motor koydursaydı peynir ekmek gibi satardı bu gün linea albea gibi yollarda 300c görürdük.. :)

aslında hiç düşünmemiştim ama yine mercedesin 2.1 dizel motoru kullansaydı 170hp 440nm... o motor da baya satardı trde :)

MEGFB
09-02-2013, 13:25
yeni passat cc 2.0 tdi beyaz olabilir güzel duruyor

timucintt
09-02-2013, 13:27
mercedes veya bmwden şaşma derim... bmw yi biliyorsun zaten 530d nin tadıda başka yazılımla felan canavara dönüşüyor... w211 de yüzü eskidi bence... 300c kapıma koymam :D

Sert@ç
09-02-2013, 20:43
Yorumlar için sağolun

Şimdi olay 530d imi gerçekten çok seviyordum güzel bir fiyata satıldı diye sattım yoksa 2 parça çizik dışında nokta boyası olmayan konfor koltuklu masajlı filan bir arabaydı
Almam gerekende bundan kötü birşey olmamalı 300c gerçekten güzel ancak dashboard plastiği leondan kötü w211 alırsam amg yapardım ancak yüzü yinede eski + baba arabası gibi duruyor
Dün akşama doğru bi a6 3.0 tdi baktım herşey iyi güzel ancak o e60daki o ruh yok arabada heryer düğmelerle dolu

Kısacası çok çok temiz + uygun fiyatlı bi 300c çıkmadığı sürece e60 530d arıyorum çevrede gören bilen duyan varsa iletişime geçebilir 1-2 gün içinde kesinlikle araba almam lazım

Ertug_T.
09-02-2013, 21:59
530d iyidir sertaç ;)

ALPER-VNS
09-02-2013, 22:18
e270 in motor sesi traktör gibi yaw bi de onu düşünmek lazım..

b.ustaoglu
09-02-2013, 22:38
e270 in motor sesi traktör gibi yaw bi de onu düşünmek lazım..

5 silindirli motorun sesi hiç bir zaman kötü olamaz, ister dizel olsun ister benzinli :D

997TT
10-02-2013, 21:42
Sertac,araba hikayelerini takipde yoruldum. Al artik birseyler,huzura kavusalim ;)
E60 iyidir.

alicancalis
10-02-2013, 22:03
Bindiğin ve bildiğn arabsyo satıp tekrar aynısına niyetlenmek ne kadar anlamlı? Seni çok tanımıyorum ama hep ikilemlerdesin.

FaruKsvs
10-02-2013, 23:17
W211 yeni bir heyecan katar, özellikle de E60'tan sonra. Aynı zamanda F10'a geçmeden önce güzel bir hazırlık dönemi olur :)

FAGE12
11-02-2013, 12:10
Gönül 300c diyor

mantık audı diyor :)