PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adapazarı Total Mazot Hakkında

EfeTopcu
09-02-2013, 12:23
Dün sabah Adapazarı Sanayi Sitesinin ordaki Total Benzinlikten 150 Liralık mazot aldım Kayseri'ye doğru yola çıktım. Buraya kadar normal sıkıntı yok. Otobana çıktığımda önce arabanın performansında acaip bi düşüş farkettim. En ufak yokuşlarda bile 3. vitese kadar düştüğüm oluyordu. (Araç 2004 Citroen C3 HDI). Ankara Forum'a yaklasık 20-25 km kala 130km/h hızla giderken araba arıza lambası yaktı gaz yemez oldu (anlık bi olay oldu). Sonra tekrar gaz yemeye başladı yola devam ettim. Forum Ankara'da yemek için durdum. Moladan sonra arabayı çalıştırdım, 5-6 mt sonra araba stop etti ve gaz yememeye başladı. Ankaradan bi usta çağırdık, arabanın alınan mazottan dolayı enjektörlerin ve yakıt filtresinin tıkandığını söyledi. Kaskodan çekici geldi arabayı sanayiye çekti, bende otobüsle kayseriye döndüm ve arabam ankarada kaldı.

Şimdi ben bu benzinlik hakkında ne tür bi işlem yaptırabilirim?

Aracımın masraflarını karşılatabilir miyim?

Aldığım mazotun fişi duruyor.

Önerilerinizi bekliyorum.

ErayCerit
09-02-2013, 12:30
Servis yakıttan dolayı olduğunu kanıtlarsa eğer elinizdeki fişle her türlü yaptırımda bulunma hakkınız var

Eyüp
09-02-2013, 12:32
Senelerdir karşımızda duran bir petrol , daha 1 kere almadım..Keşke karşısındaki petrol ofisinden alsaydınız..

Geçmiş olsun..

EfeTopcu
Servis yakıttan dolayı olduğunu kanıtlarsa eğer elinizdeki fişle her türlü yaptırımda bulunma hakkınız var

Citroen yetkili servis haricinde özel servis türü bi yerde mazota tahlil yapılsa yine yaptırımda bulunabiliyor muyuz?

turkerrr
yanlışım varsa düzeltin ama bilirkişi çağırıp depodaki yakıttan örnek aldırmak gerekiyor sanırım ...

aracın kaskosu varsa kaskodan hasar ihbarı yapıp sonra rucu ettirebilirsin hukuki kısımla sen uğraşmamış olursun ....

EfeTopcu
09-02-2013, 12:33
Senelerdir karşımızda duran bir petrol , daha 1 kere almadım..Keşke karşısındaki petrol ofisinden alsaydınız..

Geçmiş olsun..

Ya istanbul'dan gelirken 3.75 TL'ye mazot satan bi ton benzinlik vardı onlara güvenemedim Total iyidir ordan alalım dedik onda da patladık. Teşekkür ederim.

EfeTopcu
09-02-2013, 12:34
yanlışım varsa düzeltin ama bilirkişi çağırıp depodaki yakıttan örnek aldırmak gerekiyor sanırım ...

Aynen, Ankara'da tahlil yapılcak.

ErayCerit
09-02-2013, 12:37
Citroen yetkili servis haricinde özel servis türü bi yerde mazota tahlil yapılsa yine yaptırımda bulunabiliyor muyuz?

yetkili servis olmasına gerek yok bildiğim kadarıyla.

EfeTopcu
09-02-2013, 15:22
yetkili servis olmasına gerek yok bildiğim kadarıyla.

Bende öyle düşünmüştüm, teşekkür ederim :)

brs_odbs
09-02-2013, 15:25
geçmiş olsun bende adapazarındayım hangi total acaba ?

Eyüp
09-02-2013, 15:25

Dörtyol sanayiindeki total , e5'kenarı..''dır diye tahmin ediyorum :)

EfeTopcu
09-02-2013, 15:28

Dörtyol sanayiindeki total , e5'kenarı..''dır diye tahmin ediyorum :)

Aynen, sanayi girişindeki Total. Her sene en az 4-5 kez gelirim Adapazarı'na, her geldiğimde de ordan benzin-mazot alırım ama bu kez böyle bişey yaşadık. Arabamın bozulduğuna mı yanayım, ankara'da kaldığına mı yanayım, saatlerce rezillik çektiğime mi yanayım bilemedim. :mad:

GÖKTÜRK
09-02-2013, 15:29
bi tanıdıgımızın başına gelmişti aynı böyle olay araba focus dizel onlar sıfır motor yaptırtmıştı kendisi taksici zaten ama hususi arabasının başına gelmişti

brs_odbs
09-02-2013, 15:29
tamam şimdi anladım geçmiş olsun dostum sırf bu yüzden aracıma adapazarında tek biyerden yakıt alıyorum bir kaç yer daha duymuştum böle yerler var

brs_odbs
09-02-2013, 15:31
ozaman eski devlet hastanesinin karşısındaki shellden al tavsiye ederim geldiğin zamanlar sıkıntı yaşamassın

EfeTopcu
09-02-2013, 15:31
bi tanıdıgımızın başına gelmişti aynı böyle olay araba focus dizel onlar sıfır motor yaptırtmıştı kendisi taksici zaten ama hususi arabasının başına gelmişti
Sıfır motor yapılacak gibi bi durum olacağını zannetmiyorum kendi aracımda, enjektörler vs. temizlendiğinde sorun çözülür diye umuyorum.

tamam şimdi anladım geçmiş olsun dostum sırf bu yüzden aracıma adapazarında tek biyerden yakıt alıyorum bir kaç yer daha duymuştum böle yerler var
Bende aynı şekilde Kayseri'de 1 yada 2 yerden alıyorum yakıtımı. Her yere güvenemiyoruz ne yazıkki böyle olaylar yüzünden.

driftboy
09-02-2013, 15:38
kardesim gecmiş olsun petrollük bi durum olursa alo yap gideriz

EfeTopcu
09-02-2013, 15:42
kardesim gecmiş olsun petrollük bi durum olursa alo yap gideriz

Teşekkürler dostum :icon_tup:

SiMaO
09-02-2013, 15:47
Bende geçen hafta 78 litre mazot aldım istanbul -esenyurttaki total'den
Yarının altına indi bi sorun olmadım demek totalden total'e değişiyor
Hatta şuan babam total'e mazot almaya gitti yine
Geçmiş olsun

EfeTopcu
09-02-2013, 15:52
Bende geçen hafta 78 litre mazot aldım istanbul -esenyurttaki total'den
Yarının altına indi bi sorun olmadım demek totalden total'e değişiyor
Hatta şuan babam total'e mazot almaya gitti yine
Geçmiş olsun

Hocam ben Kayseri'de Total ve Shell den başka hiçbir benzinlikten mazot almıyorum zaten, çok da memnunum. Özellikle uzun yola falan çıkarken Total'den Excellium alıyorum ama ilk defa başıma böyle bişey geldi. Dediğiniz gibi benzinlikten benzinliğe değişiyor.

Emre Ekrem
09-02-2013, 16:04
Çok geçmiş olsun..

EfeTopcu
09-02-2013, 16:07
Teşekkür ederim

Trane46
10-02-2013, 01:30
o dediğiniz yeri biliyorum. karabükten istanbula gelirken basa basa gelmiştik. depo boşalıyordu. kiralık 1.3 fiorinoydu 50 liralık mazot aldık. istanbula gelirken daha 2.köprü öncesi benzin göstergesi dibe vurdu. çok çabuk harcadı mazotu. mazotu aldıgımız yer oradaki totaldi.

Trane46
10-02-2013, 01:31
Hocam ben Petrol ofisi'nden vaz geçmem total shell bp yalan. fullu katmıyorum bile LPG varsa Opet. Benzin ise PO

gökberk
10-02-2013, 04:05
Geçmiş olsun. Oranın çok eski sahipleri arkadaşım. Yarın bir arar sorarım.

devilboy
10-02-2013, 14:21
efecim geçmiş olsun öncelikle üzücü durum benzinin kalitesinden dolayı yaşanan bi sorun kısaca özetleyim prosedürü yakıttan dolayı yaşanılan sorunlar için aracını ilk önce servise götürmen lazımdı petrolün sigorta şirketinden bilir kişi gelip aracın kontrolünü yapıp gerekli bilgileri alıp onaylaması lazım sonra yakıt depon komple sökülüp temizlendikten sonra enjektörlerin yada zarar gören her parçanın yenisi temin edilebilirdi ancak senin yaptırımına kalan bişe elinde fişin var aracını yaptırdığın yerden yada aldığın parçalara dair fatura alırsan götürüp firmaya bişeler yapabilirsin

freelife
10-02-2013, 14:24
4 yıldır sadece totalden almaya çalışıyorum ve çok memnunum ( benzin olarak ) ama benim aldığım yer totalin kendi yeri başka işletmecisi değil .benim aracımda ara ara ışık yakıyordu zamanında sonra farkettiki yetkili servisler bile bakımlarda benzin filtresini değişmemiş, değiştik ve bir sorun kalmadı .

fastchild
10-02-2013, 14:49
Benzini Shellden LPG'yi hemen karşısındaki Petrol ofisinden alıyorum

Adapazarında bi Adacenterin oradaki benzinlikten aldım çevre yoluna girmedendi sanırım ya Total yada petrol ofisiydi çekişte problem yaşadığımız yerlerdendi ama Çam dağndan gittiğimiz için rakım yüksekliğine bağlamıştık

Tahlil sonuçlarınıda yazarsaız buraya seviniriz