PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marea 1.6 or megane 1 16v k4m

Onur Fatih
09-02-2013, 15:25
Herkese merhabalar :)
15-16 Bin lira arası bir bütçemiz var ailecek binebileceğimiz bir araba baknıyorum sedan olması şart. Ufaktan filtre düz boru kat iptali yay vs yapmayı düşünüyorum.. Sıkıcı gelebilir konu 10 konudan 5i tavsiye :)
Şimdi gelelim kriterlerime :) 1.6 olsun gideri sağlam olsun az bişeyde konforlu olsa yeter. :) Marea ve megane arasında kaldım. Sağolsun Ertekin abi yardımcı oldu bir de sizlere danışayım dedim. ies ae101 tavsiye etmeyin lütfen boş ve eski arabalar 20 bin lira :)
Bundan önce focus tdci vardı 2008 model. Ufak bi kaza yaptım arabayı toparlayamadılar soğudum ve satmak zorunda kaldık.
Tavsiyeleriniz benim için önemli.
Bunlarda fordun fotoları :)
http://imageshack.us/a/img713/967/fotoraf0095i.jpg
http://imageshack.us/a/img191/8633/fotoraf0093001.jpg
http://imageshack.us/a/img143/5451/230820111367.jpg
http://imageshack.us/a/img856/287/230820111368.jpg
http://imageshack.us/a/img717/2137/280720111217.jpg

Hepinize teşekkürler :)

Onur Fatih
09-02-2013, 15:34
Bu arada kazanın nasıl olduğunu merak edenler için. Normal bi şekilde ilerliyordum sağa döndüm adam beni gördü bende çarpacağını anlayarak durdum direksiyonu çevirdim dükkana doğru girmek için dükkanın önündede araba varmış ilerleyemedim bende öyle direksiyonuma sıkı sıkı sarılıp çaresiz bir şekilde bana çarpmasını bekledim zaten bunlar 1-2 saniye içinde oldu :D Yerler yağlı ve hafiften ıslaktı karşı tarafta apaci gibi müzik son ses geliyordu frene bastı arabası kızakladı hiç frene basmasa sol tarafımda 3 araba girecek kadar alan vardı. Neyse ki ucuz bi şekilde atlattık sağlık olsun diyelim...

BthnKrkt
09-02-2013, 15:43
arabayı toplayamadır sogudun?

Onur Fatih
09-02-2013, 15:46
Topladılar istediğim gibi olmadı farın teki yukarda kaldı renk tutmadı. Turbosuda sıkıntı çıkarmaya başlamıştı ufaktan..

ArMy
09-02-2013, 15:53
K4m bi MeganeI adamı kesinilkle üzmez..

emre55
09-02-2013, 16:06
megane 1 rxi almanı öneririm :) klima 4 airbag abs yol bilgisayarı kolçak vs dolu bi araba. gideri de gayet güzeldir. Filtre olarak da AEM DRYFLOW al kesinlikle :) Şu an bizde var megane 1 rxi. 90.000km de ama hasarı var ön panel vs değişiyor ve bel altı boyatıcaz. 15.000tl gibi bi rakama vericez ilk sahibinden aldık daha 1 ay oldu :)

halilcan9455
09-02-2013, 16:20
marea düşük model , avrupa üretim olacaksa marea.Yerli üretimlerde konsolda çatlamalar vs oluyor.
Megane da çok güzel.özellikle yakıt konusunda marea ya göre gayet az yakar.

Kadyr
09-02-2013, 17:34
Meganda giderlidir hem yakiti daha azdir. Rxi az var ve cok istiyorlar rxt isini gorur

Onur Fatih
09-02-2013, 19:38
K4m bi MeganeI adamı kesinilkle üzmez..
teşekkürler :)

megane 1 rxi almanı öneririm :) klima 4 airbag abs yol bilgisayarı kolçak vs dolu bi araba. gideri de gayet güzeldir. Filtre olarak da AEM DRYFLOW al kesinlikle :) Şu an bizde var megane 1 rxi. 90.000km de ama hasarı var ön panel vs değişiyor ve bel altı boyatıcaz. 15.000tl gibi bi rakama vericez ilk sahibinden aldık daha 1 ay oldu :)
eyvallah kardeşim hasarı ne durumda airbag vs açıldı mı ? hangi parçalar değişiyor fotoğrafı var mı elinde

marea düşük model , avrupa üretim olacaksa marea.Yerli üretimlerde konsolda çatlamalar vs oluyor.
Megane da çok güzel.özellikle yakıt konusunda marea ya göre gayet az yakar.
Onlarda çok düşük modelli oluyor :) 2002-2003 olsa fena olmaz. :) 2001 de başladı yanlış bilmiyorsam yerli montaj. teşekkür ederim.

Meganda giderlidir hem yakiti daha azdir. Rxi az var ve cok istiyorlar rxt isini gorur
Evet yakıt konusunda üzmeyeceği kesin. Rxt lere 18 bin para istiyorlar benim için donanım pek sorun değil zaten pek bir farklılık yok ufak tefek şeyler dışında. Jant almak lazım baz modellere de :) bakalım hayırlısı eyv teşekkür ediyorum.

Kadyr
09-02-2013, 19:41
Rta almada.rte orta donanim sanirim

emre55
09-02-2013, 19:46
[QUOTE=Onur Fatih;6612571]teşekkürler :)

eyvallah kardeşim hasarı ne durumda airbag vs açıldı mı ? hangi parçalar değişiyor fotoğrafı var mı elinde

airbag lerin hepsi sağlam, ön panel değişicek 2 çamurluk değişicek, radyatörler vs sağlamdı zaten biri delikti değişiyor, içi dışı tertemiz ilk sahibi hakimden aldık plakasını bile vermiycekti özel almış :) 3 4 hasar kaydı var ama önceden arabanın pert değil(zaten bi çamurluğu değişse bi aynası değişe 1000lira vs yazıyolar servis), 4 lastik yeni yedek jant ı sıfır lastiği sıfır. amcam salça oluyor arabaya anlaşamazsak düşünürseniz mesaj atarsınız :) 1 aya biter araç. lpg li zavoli marka :) rxi ler 18 19000tl, zaten 90.000km de de rxi yok denecek kadar az. biz hasarı olduğu için 15.000tl yazıcaz hayırlısıyla :)

halilcan9455
09-02-2013, 19:49
[QUOTE=Onlarda çok düşük modelli oluyor :) 2002-2003 olsa fena olmaz. :) 2001 de başladı yanlış bilmiyorsam yerli montaj. teşekkür ederim.
[/QUOTE]
o zaman megane almanız daha iyi olur.
Dediğim gibi yerli modellerin iç plastikleri çok dandik.

meganes
09-02-2013, 19:50
Benimde görüşüm megane 1 rxi (rxi'ler pahalıdır) Şuanda bendede 2002 rxi var.Gideride gayet iyi sağlamlık bakımındanda iyi araç.Özelleklerine gelirsek bendekinin torpido kağağında dynamic yazıyo rxi dynamic.
Klima,4cam oto,çelik jant,yol bilgisayarı,4airbag,elektrikli ve ısıtmalı aynalar,abs,ön ve arka kolçak,ışıklı sürücü ve yolcu aynaları ve stündeki motor k4m kodlu 110hp dohc motor çoğu arabayı üzersin :D

Onur Fatih
09-02-2013, 20:11
[QUOTE=Onur Fatih;6612571]teşekkürler :)

airbag lerin hepsi sağlam, ön panel değişicek 2 çamurluk değişicek, radyatörler vs sağlamdı zaten biri delikti değişiyor, içi dışı tertemiz ilk sahibi hakimden aldık plakasını bile vermiycekti özel almış :) 3 4 hasar kaydı var ama önceden arabanın pert değil(zaten bi çamurluğu değişse bi aynası değişe 1000lira vs yazıyolar servis), 4 lastik yeni yedek jant ı sıfır lastiği sıfır. amcam salça oluyor arabaya anlaşamazsak düşünürseniz mesaj atarsınız :) 1 aya biter araç. lpg li zavoli marka :) rxi ler 18 19000tl, zaten 90.000km de de rxi yok denecek kadar az. biz hasarı olduğu için 15.000tl yazıcaz hayırlısıyla :)

Aslında hasarlı haldeyken fotoğrafları olsa iyi olurdu :)
Ben haberdar ederim 1 ay sonra o zaman bi haberleşiriz.
Herkese Teşekkür ederim megane biraz daha önde gibi :)

Zorbey
09-02-2013, 22:42
Sırf Marea'nın filtre sesi için alın derim :)
Brava sahibiydim.Yakıt konusunda megane daha önde.Ne kadar basarsan o kadar yakıyor bu araç.
Görüntü olarak bence marea daha yakışıklı.Fiyat olarakta marea daha düşük olması lazım

emre55
10-02-2013, 01:15
Benimde görüşüm megane 1 rxi (rxi'ler pahalıdır) Şuanda bendede 2002 rxi var.Gideride gayet iyi sağlamlık bakımındanda iyi araç.Özelleklerine gelirsek bendekinin torpido kağağında dynamic yazıyo rxi dynamic.
Klima,4cam oto,çelik jant,yol bilgisayarı,4airbag,elektrikli ve ısıtmalı aynalar,abs,ön ve arka kolçak,ışıklı sürücü ve yolcu aynaları ve stündeki motor k4m kodlu 110hp dohc motor çoğu arabayı üzersin :D

senin arabanı merak ediyorum abi profilinde basık gibi duruyor, basık megane 1 bulmak zor fotoğrafları paylaşsan :) yaza doğru r19 u satıp belki bizde bi meg 1 yaparız hayırlısıyla kasıklara kadar basık :D

emre55
10-02-2013, 01:19
fotoğrafları çekemedim malesef :) megane 1 lerin hastasıyım ben sw si de çok hoşuma gider, k4m motor gerçekten renonun en başarılı motorlarının başında. megane 1 al rahatına bak yol tutuş vs herşeyde önde megane 1 :) megane 2 ye bile tercih etmem megane 1 i çok seviyorum nedense :D

İbrahim33
10-02-2013, 09:24
Focus bak daha iyi , megane 1'ler dökülüyor...

Onur Fatih
10-02-2013, 10:33
fotoğrafları çekemedim malesef :) megane 1 lerin hastasıyım ben sw si de çok hoşuma gider, k4m motor gerçekten renonun en başarılı motorlarının başında. megane 1 al rahatına bak yol tutuş vs herşeyde önde megane 1 :) megane 2 ye bile tercih etmem megane 1 i çok seviyorum nedense :D biz meg 1 sw ile 50 lirası mazot geri kalan benzin depoyla samsuna gittik arabada tık yok :) mazot+benzin karışık geldi biz karıştırmadık :D kat ı iptal et ve bi filtre ile müthiş ses alırsın k4m den :)

:) eyv kardeşim güzel araba tabi. bakalım duruma göre şimdilik bişey söyleyemiyorum :)

Onur Fatih
10-02-2013, 10:34

Focuslara 20 bin lira çekiyorlar :)

İbrahim33
10-02-2013, 10:39
Focuslara 20 bin lira çekiyorlar :)

16-17 liraya gayet temiz focus bulursun araştırırsan...Aklında bulunsun ***** sitedeki ilanlardan 2 lira düş kafadan...

Onur Fatih
10-02-2013, 10:45
Gönlüm istiyor vtec2 veya focus 1.8 tdci ama fiyatları biraz üstünde bütçenin :) 1.6 benzinli fiyatına 1.8 dizel focuslar var :)

meganes
10-02-2013, 10:47

Bu yorum kullanıcı yorumumu yoksa sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorummu ?

İbrahim33
10-02-2013, 10:49
Bu yorum kullanıcı yorumumu yoksa sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorummu ?

Sağdan soldan duyma ve kulaktan dolma bilgilerle yapılan bir yorum...;)

FAGE12
10-02-2013, 11:42
Megane ın temızı kesınlıkle uzmez ama sorun bulamakta :)

meganes
10-02-2013, 11:56
Sağdan soldan duyma ve kulaktan dolma bilgilerle yapılan bir yorum...;)

Teşekürler bu şahsi yorumunuz için

emre55
10-02-2013, 15:25

dökersen megane da dökülür focusda :icon_tup:

TRSemih
10-02-2013, 15:53
Performans ve ekonomi olarak megane. Konfor olarak marea.

4 yil rxi coupe kullandim. Marea exclusive 6 yildir ailemde. Her iki araci da + ve - leriyle yakindan taniyorum.

Ayni rakamlara marea'nin 2004-2005 modelini alabilirsin. Megane 'da 2001-2002 olur.

Benim tercihim megane olurdu :)

Onur Fatih
10-02-2013, 20:30
Teşekkürler hepinize.
Gönlüm mareadan yana duruşu görünüşü daha hoş meganında performansı ve yakıt tüketimi daha iyi. Kafam karışık bu durumda bakalım artık hayırlısı :)

BthnKrkt
10-02-2013, 20:58
dökersen megane da dökülür focusda :icon_tup:

Focus bence dokme dokulme konusunda kesinlikle megane 1 ile kiyas kabul etmez. Av, balik, yayla ve herturu iste kullanmamiza ragmen focus kadar czgisini koruyan binek aracimiz olmadi.

emre55
10-02-2013, 22:12
Focus bence dokme dokulme konusunda kesinlikle megane 1 ile kiyas kabul etmez. Av, balik, yayla ve herturu iste kullanmamiza ragmen focus kadar czgisini koruyan binek aracimiz olmadi.

8 9 senedir megane 1 kullanan tanıdıklarım var, bende bi sorun sıkıntı yaşayanını görmedim, sizin focus sıkıntı yaratmadı diye megane dan iyi mi oluyor :)

Demek istediğim şu sonuçta araba hepsi, bakmazsan hor kullanırsan hepsi dökülür, megane1 ler dökülüyor lafını çözemedik biz focusa lafım yok focusları da severim kaliteli araçlar :) iş focus vs megane a döndü...

meganes
10-02-2013, 22:19
8 9 senedir megane 1 kullanan tanıdıklarım var, bende bi sorun sıkıntı yaşayanını görmedim, sizin focus sıkıntı yaratmadı diye megane dan iyi mi oluyor :)

Demek istediğim şu sonuçta araba hepsi, bakmazsan hor kullanırsan hepsi dökülür, megane1 ler dökülüyor lafını çözemedik biz focusa lazım yok focusları da severim kaliteli araçlar :) iş focus vs megane a döndü...

Haklısın,artık konu seçim yapmak değilde hangisi daha sağlam işine döndü.Ben bu zamana kadar köyde bağda bahçede hiç focus kullanan görmedim ama hangi köye gittiysem bi megan gördüm hadi bunuda açıklayın o zaman :D

emre55
10-02-2013, 23:01
Haklısın,artık konu seçim yapmak değilde hangisi daha sağlam işine döndü.Ben bu zamana kadar köyde bağda bahçede hiç focus kullanan görmedim ama hangi köye gittiysem bi megan gördüm hadi bunuda açıklayın o zaman :D

megane aşktır gerisi boşş :D

Onur Fatih
11-02-2013, 20:12
güncel ...
Yok mu marea nın veya fiatın 1.6 16v motorunun yürürünü bilen :)

BthnKrkt
11-02-2013, 20:50

Demek istediğim şu sonuçta araba hepsi, bakmazsan hor kullanırsan hepsi dökülür, megane1 ler dökülüyor lafını çözemedik biz focusa lazım yok focusları da severim kaliteli araçlar :) iş focus vs megane a döndü...

Emre55 sanirim samsunlusun eger ladik yakinlarindaysan focusun eziyetine referans kisiler soyleyebilirim havza, kavak, vezirkopruden. Haricinde bizimki haric ladikte 4 sw focus var hepsi koylerde ve hepsinin sahibi asiri memnunlar. Nerden bilme konusuna gelince musterimizler oradan biliyorum. Bizde megane dusunduk hatta almak icin zonguldaga gittim fakat BANA gore focusla megane1 konfor saglamlik ve yol tutusu konusunda ayni sinif araclar bile degildir. Megane1 ede cok bindim ve kullandim bu arada. Bana gore ufak tefek degisen boyali bi ghia focus alinabilir. 40k dir focus bizde rutin bakim harici bisey yapilmadi ve 30k si 5k-rpm ve ustu sekilde ben kullandim. Gram yag eksilme yok.

emre55
11-02-2013, 20:54
Emre55 sanirim samsunlusun eger ladik yakinlarindaysan focusun eziyetine referans kisiler soyleyebilirim havza, kavak, vezirkopruden. Haricinde bizimki haric ladikte 4 sw focus var hepsi koylerde ve hepsinin sahibi asiri memnunlar. Nerden bilme konusuna gelince musterimizler oradan biliyorum. Bizde megane dusunduk hatta almak icin zonguldaga gittim fakat BANA gore focusla megane1 konfor saglamlik ve yol tutusu konusunda ayni sinif araclar bile degildir. Megane1 ede cok bindim ve kullandim bu arada. Bana gore ufak tefek degisen boyali bi ghia focus alinabilir. 40k dir focus bizde rutin bakim harici bisey yapilmadi ve 30k si 5k-rpm ve ustu sekilde ben kullandim. Gram yag eksilme yok.

memleket Samsun Bafra, İstanbulda yaşıyorum. Ben ne yazmışım sen ne diyorsun :) focuslarda kaliteli araçlar diyorum da biri yok megane lar dökülüyor demiş benim lafım ona :) focus u ortaya fırlatan o yani focusa laf eden yoktu :) Bak ne demişsin 'bana göre' :) bende diyorum ki bana göre de megane üstün :) bu kadar uzatmaya gerek yok :)

BthnKrkt
11-02-2013, 21:00
Tamam bafrali hemserim uzamasin :) megane iyidir.

emre55
11-02-2013, 22:37
Tamam bafrali hemserim uzamasin :) megane iyidir.

aynen öyle hemşerim zevkler diyelim :)

İbrahim33
12-02-2013, 08:58
memleket Samsun Bafra, İstanbulda yaşıyorum. Ben ne yazmışım sen ne diyorsun :) focuslarda kaliteli araçlar diyorum da biri yok megane lar dökülüyor demiş benim lafım ona :) focus u ortaya fırlatan o yani focusa laf eden yoktu :) Bak ne demişsin 'bana göre' :) bende diyorum ki bana göre de megane üstün :) bu kadar uzatmaya gerek yok :)

Nedir bu körü körüne fanatiklik arkadaş yahu ? Megane 1 lerin döküldüğünü cümle alem biliyor kalkmışsınız burada , reno fanatikliği yapıyorsunuz...

emre55
12-02-2013, 12:24
Nedir bu körü körüne fanatiklik arkadaş yahu ? Megane 1 lerin döküldüğünü cümle alem biliyor kalkmışsınız burada , reno fanatikliği yapıyorsunuz...

Allah Allah bi bizim etrafımızdakiler dökülmüyor demek ki ? Kim o cümle alem ya bizde görelim. Megane 1 e de dökülüyor diyeni ilk defa gördüm. Aynen fanatiğim ailece renocuyuz renaulttan geçiniyoruz :icon_tup:

Onur Fatih
12-02-2013, 21:27
Arkadaşlar peki 2006-2008 arası accent era crdi nasıl olur ufaktan yazılımlı :)

Fatih
12-02-2013, 21:36
Ben sana boş hatta bomboş AE101 yada EK tavsiye ediyorum.:D
Bu iki araç senin almak istediğin 2 araçtanda daha sorunsuz, daha diri olacaktır.
Ayrıca Megane1lerin piyasada aldı başını gidiyor.
17den aşağı temiz full bir Megane görmedim daha.

Onur Fatih
12-02-2013, 21:40
Bu iki araç senin almak istediğin 2 araçtanda daha sorunsuz, daha diri olacaktır.

ae101 lerde aynen o şekil 17 den aşağı yok :)
1-2 daha çıkartır accent era dizel bakarım olmazsa :)

emre55
12-02-2013, 22:14

haklısın evet piyasaları coştu :) ama donanım olarak iyi araçlar bence :)

ek kasa çok sorunsuz da fiyatlar tavan :D

b01
17-02-2013, 16:35
2 sene önce aynı ikilem arasında kalmıstım ve gidip megane 1.6 16v aldım.Ama yakıt cok guzel fakat performans acısından 110 beygir sayılan o motor hiç beklentilerime karşılık vermedi.şuan 1.6 carisma m var ve halen satıp aynı paraya 2005 2006 marea alim mi diye ikilemdeyim.marea hiç kullanmadım kullanan ark lar bilgi verirse konuyu takipteyiz

Onur Fatih
18-02-2013, 23:13
2 sene önce aynı ikilem arasında kalmıstım ve gidip megane 1.6 16v aldım.Ama yakıt cok guzel fakat performans acısından 110 beygir sayılan o motor hiç beklentilerime karşılık vermedi.şuan 1.6 carisma m var ve halen satıp aynı paraya 2005 2006 marea alim mi diye ikilemdeyim.marea hiç kullanmadım kullanan ark lar bilgi verirse konuyu takipteyiz
Bende şu an mareaya takmış durumdayım herşeyiyle hoşuma gidiyor. Bugün bir arkadaşım kullanmış motorun o sesi için bile alınır diyor. Ön far yapısı çok güzel o mercekler falan nasıl canım istedi :D
Ufaktan egsoz filtre yay xenon bomba olur kanaatindeyimm..

b01
19-02-2013, 18:52
zaten arabanın bakışı falan güzel,bordosunu alcaksın beyaz bi jant simsiyah film bide bas arabayı otur nargileni iç karşısında :))

kaan megi
19-02-2013, 19:42
megane 1 candır 2000 yılında aldım 2000 model hala biniyorum kronik denilebilcek bi sorun görmedim 110hp çift egzantirik serilik iyidir parça fiyatlarıda uygun başını ağrıtmaz

b01
20-02-2013, 15:04
bende megane sahibiydimde hangi megane lı ya sorduysam megane dan hızlı arabamı var derlerdi :) 110 beygir diyince aklı gidiyor bu reno cuların çünkü atadan reno cular ve baska arabaya binmeden yorum yaparlar :)

b01
21-02-2013, 16:49
bzm forumda marea cı hiç yok heralde bu konuyu aydınlatacak :) marea sitesine üye olim dedim 10 tl para istiyor :)) bizim forum araya gitmiş 20 tl alması gerek üyelik başına :)

h.guroglu
21-02-2013, 17:06
her iki aracıda kullanmış ve sahip olmuş biri olarak yorum yapayım

öncelikle mareada beklemediğiniz bir donanım ve konfor bulacaksınız hatta bu zamana kadar neden ben hiç binmemişim diyeceksiniz gerek motor performansı gerek iç hacmi yeterli düzeydedir ben bmw den inip mareaya binmiştim ilk tepkim noluyoz ya bu arabada bukadar konformu olur oldu yakıtı normal 1,6 lar gibidir ülkemizde 2 versiyonu mevcut 99 öncesi italyan yapımı motordaki emme manifoldu dökümdür ve dillere destan bir filitre sesi vardır 103 hp dir bendeki 103 lüktü otobanda rahat 200-210 görüyordu lpg de)

yerli olanlarddada filitre sesi iyidir ama yerlilerin manifoldu plastik olduğundan italyan yapımlar kadar güzel böğürmez

italyan kasalar biraz daha yere akındır ve daha sağlamdır yani 98 model ve 2004 model aynı km deki marealar arasında dağlar kadar fark vardır yerli üretimler biraz daha narin olurlar

gelelim megane

meganlarda modeline göre fena sayılmaz ama mareanın eline su dökecek kalitede bir araç değildir

biraz sert araçtır kendileri yakıt konusu aşa yukarı aynı miktarda yakarlar çok fazla fark yoktur aralarında

klasik fransız olduğundan hafif bozuk yollarda gıcırtı sesini duyarsın arada sırada abuk sabuk arızalar daha doğrusu bendeki veriyordu + parça fiyatları biraz yüksektir magane 1 lerin hatta kimi parçası megane 2 lerden daha pahalıdır içerideki plastik kalitesi günümüze göre oldukça kalitesiz görünüyor

kısaca ben size marea öneririm ama illa renauld olacak diyorsanız megane yerine 140 lık lagunaları tavsiye ederim

Kadyr
21-02-2013, 17:22
İtalyan uretimler kac modele kadar bulunuyor?

Birde bu mareayi donanima gore siralayabilirmisinz elx ex, exclusive en fulu sanirim

h.guroglu
21-02-2013, 20:21
İtalyan uretimler kac modele kadar bulunuyor?

Birde bu mareayi donanima gore siralayabilirmisinz elx ex, exclusive en fulu sanirim

98 e kadar çok nadirde 99 modellerde var

donanım olarak

sx
elx
hlx
exclusive (hlx den tek farkı motoru 1,6 yerli üretim 100 hp)

bu terli üretim 99 ve sonrasında kullanılan 100 hp lik motor
http://ipocars.com/imgs/a/e/z/y/m/fiat__marea_weekend_1_6_16v___climate___d3___servo ___tuv_1999_14_lgw.jpg
buda yerli üretim modellerin iç görünümü
http://s207653679.onlinehome.us/wsb4547739201/CarsMC%20of%20Europe_files/image413.jpg

buda italyan üretim 99 ve öncesi modellerde olan 103 hp lik motor
http://ipocars.com/imgs/a/e/z/u/h/fiat__marea_1_6_16v_sx_1996_4_lgw.jpg

buda italyan olan modellerin iç görünümü
http://images02.olx.fr/ui/1/27/61/f_682661_1.jpg

mareanın donanımı biraz farklıdır şimdi elx orta donanım ama sx le birebir aynı olan versiyonuda var mesela deri döşeme sadece hlx ve exclusive modellerinde vardır ama nadir olmakla birlikte kimi elx lerdede bulunur

Kadyr
21-02-2013, 20:24
teşekkürler fikir ediniyorum piyasasını takip edicem. bizim araç satılırsa bunlarada bakabilirim. arkadaşımda liberty vardı ama ozamanlar pek arabadan anlamıyoduk hiç bi fikir edinememiştim tek bildiğim durmadığı:)

Onur Fatih
21-02-2013, 20:50
her iki aracıda kullanmış ve sahip olmuş biri olarak yorum yapayım

öncelikle mareada beklemediğiniz bir donanım ve konfor bulacaksınız hatta bu zamana kadar neden ben hiç binmemişim diyeceksiniz gerek motor performansı gerek iç hacmi yeterli düzeydedir ben bmw den inip mareaya binmiştim ilk tepkim noluyoz ya bu arabada bukadar konformu olur oldu yakıtı normal 1,6 lar gibidir ülkemizde 2 versiyonu mevcut 99 öncesi italyan yapımı motordaki emme manifoldu dökümdür ve dillere destan bir filitre sesi vardır 103 hp dir bendeki 103 lüktü otobanda rahat 200-210 görüyordu lpg de)

yerli olanlarddada filitre sesi iyidir ama yerlilerin manifoldu plastik olduğundan italyan yapımlar kadar güzel böğürmez

italyan kasalar biraz daha yere akındır ve daha sağlamdır yani 98 model ve 2004 model aynı km deki marealar arasında dağlar kadar fark vardır yerli üretimler biraz daha narin olurlar
gelelim megane

meganlarda modeline göre fena sayılmaz ama mareanın eline su dökecek kalitede bir araç değildir

biraz sert araçtır kendileri yakıt konusu aşa yukarı aynı miktarda yakarlar çok fazla fark yoktur aralarında

klasik fransız olduğundan hafif bozuk yollarda gıcırtı sesini duyarsın arada sırada abuk sabuk arızalar daha doğrusu bendeki veriyordu + parça fiyatları biraz yüksektir magane 1 lerin hatta kimi parçası megane 2 lerden daha pahalıdır içerideki plastik kalitesi günümüze göre oldukça kalitesiz görünüyor

kısaca ben size marea öneririm ama illa renauld olacak diyorsanız megane yerine 140 lık lagunaları tavsiye ederim

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi :)
Benim bildiğim yerli montaj da italyan montaj da 103 hp

meganes
21-02-2013, 20:54
Marea 1.6 varsa deneyelim megan 1'le :D full stock

Onur Fatih
21-02-2013, 21:05
Marea 1.6 varsa deneyelim megan 1'le :D full stock

Stock Focus tdci 109 varken caddede rast gele marea 1.6yla denemiştim arabada arkadaşlar 3 kişiydi bende tektim o kadar kasmama rağmen ne dragta geçebildim ne de roll de. Ayrıca Focusla astra,megane2 vs boy boy ayırmıştım rollingde focusum ciğerliydi ama her binen chipli bu diyordu :D

h.guroglu
21-02-2013, 21:32
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi :)
Benim bildiğim yerli montaj da italyan montaj da 103 hp

malesef yanlış biliyorsun araştır biraz benim dediğim gibi olduğunu öğreniceksin

kerem54
06-04-2013, 10:41
bende 2001 model megane coupe wardı , babamda ise 2002 megane hb war , ben 2 hafta önce coupeyi satıp 2004 model marea aldım gayette memnunum , meganda canımı sıkan tek konu sensöz arızaları oldu , bulunması zor we zahmetli oluyo , marea megana göre birazcık yawaş gibi kalıyo ama arabaya tam alışamadığımdan weya henüz tam basmadığımdan olabilir , yakıt konusuna gelince magan ile 20 liraya 90 km giderken mareada 85 km gidiyorum pek aşırı bir fark yok gibi , ama konfor bakımından kesinlikle marea derim , ayrıca filtre sesini tek geçerim

Onur Fatih
06-04-2013, 22:30
Alındı arkadaşlar. Mondeo mk2 ghia+sunroof :)
Şu an beklentilerimin hepsini karşılıyor marealarla dalga geçiyorum :)
Stock biniyorum 5-10 güne ufaktan başlıcam filtre-egsoz
teşekkürler herkese:)