PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Civic mi Sıfır Leon mu?

fore
10-02-2013, 00:47
Selamlar herkese,

Civic Elegance Otomatik LPG+Benzin mi?

Leon 1.6 TDI Style DSG mi?

Civic Donanım:
Yol Bilg., Geri görüş kamerası, F1 vites, Econ modu, hız sabitleme, Xenon, Sunroof, Koltuk ısıtma, Aux, Usb vs.
Edit: I-mid başarılı gibi gözüküyor...

Birde enteresan şekilde, test sürüşünde 120 civarı seyrderken satış görevlisi arkadaş arabayı geri vitese taktı sağ koltuktan:) Maksadını anlayamadım:)

Leon Donanım:
Bildiğniz Leon Style:)

Leon 1.9TDI kullandım 2007 model.
Bugün Civic baktım baya beğendim.
Sonra Leon fiyatına baktım uygun gözüktü.

Leon liste fiyatı 49.900TL
Civic için verilen fiyat 53.000TL

Fikirlerinizi rica etsem sebepleriyle birlikte.

Önemli olan hususlar:
1) Tüketim haliyle, Civic'te Lpg'liye baktık o yüzden. Günlük ortalama 150-180km yol yapıyorum.
2) Masrafsızlık ( Honda bayisi, triger değiştirilmeyeceğini, bujilerin 120binde değişeceğini söyledi, doğruluk payı var mı sizce?)

Ben fikir olarka Civic'e daha yakınım, neden deseniz, yeni kasa en azından.. Bir de sedan oluşu cezbediyor artık biraz..

Bir de son olarak, bizde yardımcı olabilecek Honda Satış'ta çalışan bir arkadaş var mı? Yabancıdan almayalım bari:)

63owen63
10-02-2013, 00:50
Leon da sorunsuzdur , daha ekonomiktir, style donanım fena degildir, ben şahsen leon alırdım.
Yazılımla başkalaşır.

fore
10-02-2013, 00:53
Leon da sorunsuzdur , daha ekonomiktir, style donanım fena degildir, ben şahsen leon alırdım.
Yazılımla başkalaşır.

VW grubunun tamamını kullandım sayılır...Leon, Octavia, T&Q, Golf 4 GTI, Passat hala var mesela..

Honda'yı merak etmiyor değilim.. Leon'un yüzü eskidi gibi geliyor artık ama 1.6TDI-DSG'de cezbediyor çok açıkçası..

63owen63
10-02-2013, 00:57
Eğer sadece meraksa biraz daha tanıyın,test edin. Öyle karar verin. Civic kalitesiz kötü vs degil,

ama tdi ,dsg istanbulda çok rahatlatır.

fore
10-02-2013, 00:58
Eğer sadece meraksa biraz daha tanıyın,test edin. Öyle karar verin. Civic kalitesiz kötü vs degil,

ama tdi ,dsg istanbulda çok rahatlatır.

Garanti 2 sene mi Leon'da?
Civic 6 yıl 150bin diyo..

umtvti
10-02-2013, 00:59
bence civic elegance 3 ay önce aldık mutluhadan daha öncesinde leon vardı civic daha keyifli bide 53,000 fiyat nerden alındı

fore
10-02-2013, 01:02
bence civic elegance 3 ay önce aldık mutluhadan daha öncesinde leon vardı civic daha keyifli bide 53,000 fiyat nerden alındı

Hayırlı olsun..
İstanbul dışından alındı fiyat.

Tüketim ne civarlarda?

Eren G.
10-02-2013, 01:05
Bence biraz bekleyin yeni leonada bakın öyle karar verin, madem leon ve civic arasında kaldıysanız. Şimdi alacağınız araç bir kaç ay içinde yüz değiştirmiş olucak bence gerek yok şuan ki leona. Yeni leonsa şuanki civicden çok daha albenisi olan bir araç bence. Ki civicin bu sene makyaj yiyeceğide kesin gibi o kadar konsept diye araç çıkardılar v.s . Bence Yeni leon diye googleda bir aratın hem donanım paketleri hemde fiyatlar için bilgiler va lansmana özel. Ekstra olarak pm attım.

fore
10-02-2013, 01:07
Bence biraz bekleyin yeni leonada bakın öyle karar verin, madem leon ve civic arasında kaldıysanız. Şimdi alacağınız araç bir kaç ay içinde yüz değiştirmiş olucak bence gerek yok şuan ki leona. Yeni leonsa şuanki civicden çok daha albenisi olan bir araç bence. Ki civicin bu sene makyaj yiyeceğide kesin gibi o kadar konsept diye araç çıkardılar v.s . Bence Yeni leon diye googleda bir aratın hem donanım paketleri hemde fiyatlar için bilgiler va lansmana özel. Ekstra olarak pm attım.

Olay şöyle aslında, Civic'e baktım. Beğendimde.. Sonra eve geldim, aynı fiyatlara ne var diye bakarken Leon takıldı tekrar gözüme. Yeni kasaya baktım daha önce, Ibiza'nın büyüğü gibi olmuş sanki biraz.

hddsheriff
10-02-2013, 01:09
leon kasa değişimine gidiyor o yüzden bu fiyatlarda. Civic mantıklı geliyor ama lpg li oluşu pek iyi değil. Otopark sıkıntıı yaşayacaksın vs.vs. dizel olduğundan dolayı leon alırdım ben.

fore
10-02-2013, 01:10
leon kasa değişimine gidiyor o yüzden bu fiyatlarda. Civic mantıklı geliyor ama lpg li oluşu pek iyi değil. Otopark sıkıntıı yaşayacaksın vs.vs. dizel olduğundan dolayı leon alırdım ben.

İyi saklamışlar Lpg'yi:)

Aslında Leon diye bir şart yok, Civic'e alternatif ne olur diye bakarken takıldı gözüme.
Civic'teki 6 yıl/150.000'de iyi bi garanti...
Ama bu şartlarda Leon gereksiz duruyor.. En azından yeni kasa çıkana kadar, yenisi çıkınca fiyat ciddi oynar stoktaki arabalarda sanırım.

Civic kullananlar da biraz yardımcı olurlar inşallah konu içinde:) Artısı, eksisi vs.

Le10ur
10-02-2013, 01:22
bence bekleyın yenı kasa leon alın derım ha yok bekleyemem dersen dızel pro ceed al bın derım:D

hddsheriff
10-02-2013, 01:27
İyi saklamışlar Lpg'yi:)

Aslında Leon diye bir şart yok, Civic'e alternatif ne olur diye bakarken takıldı gözüme.
Civic'teki 6 yıl/150.000'de iyi bi garanti...
Ama bu şartlarda Leon gereksiz duruyor.. En azından yeni kasa çıkana kadar, yenisi çıkınca fiyat ciddi oynar stoktaki arabalarda sanırım.

Civic kullananlar da biraz yardımcı olurlar inşallah konu içinde:) Artısı, eksisi vs.

iyide günde 150-180 km yapıyorum diyorsun , 2-2.5 yıl sonunda zaten km 150 bin devirmiş olacak 6 değil 16 yıl garanti verseler neye yarar :D

i30 a bak gırtlak dolu cam tavan , dizel, otom. 54 bin ciarında fiyat almıştık arkadaşıma.

Trane46
10-02-2013, 01:58
Hocam biraz bekleyin bir dizel civic gelsin öyle deneyin. ben valelik yaptım DSG ler inanın çok kötü bilmiyorum millet marka fanatizinimdenmi diyor anlamıyorum. Valelikte ferrari dahil bir çok aracı kullandım. DSG çok kötü acayip birşey. Spor mod normal moddan daha yavaş hızlanıyor DSG'de bu dediğiniz civicide kullandım leon dsg'yide otomatikte serilikte honda daha iyi bence. hondacı oldugumdan değil. mercedes alabiliyorsan 65 - 70 e 2. el yenilerden bir c180 al derim. ama dsg alma. honda al i-mid süper :)

rebeloghy
10-02-2013, 02:09
Hocam biraz bekleyin bir dizel civic gelsin öyle deneyin. ben valelik yaptım DSG ler inanın çok kötü bilmiyorum millet marka fanatizinimdenmi diyor anlamıyorum. Valelikte ferrari dahil bir çok aracı kullandım. DSG çok kötü acayip birşey. Spor mod normal moddan daha yavaş hızlanıyor DSG'de bu dediğiniz civicide kullandım leon dsg'yide otomatikte serilikte honda daha iyi bence. hondacı oldugumdan değil. mercedes alabiliyorsan 65 - 70 e 2. el yenilerden bir c180 al derim. ama dsg alma. honda al i-mid süper :)

allahınız askına dsgyi park ederken kullanıp da mı bu yorumu yapıyorsunuz? kaç arkadasımda dsg li pololar golfler var bir tanesinden bir sikayet duymadım 2 3 yıldır.. uzun vadede sıkıntı cıkartır mı bisey diyemem ama spor moduna falan asla hondanın otomatikleriyle kıyaslanamaz ayıptır mühendisliğe..

63owen63
10-02-2013, 02:14

Park ettin ve kararını verdin çok kötü ha ? Hmm ok..

Yahu Allah aşkına uzun süre kullanmadıysan bilmiyorsan ve bu kadar yüzeysel yorum yapma. spor modun d'den yavaş oldugunu yazıpta sözlerine itimat edilmesini de bekleme. gülerler adama.

rebeloghy
10-02-2013, 02:14
almancılardan alın dsg ile ilgili bilgiyi, uzun vadede sıkıntılar ne durumda.. manuel düşünüyorsanız zaten güzel leon. bu devirde artık 0 araba alıp 1.6 atmosferik 125 hp araba olcak düsük devirde tatmin etmicek üstüne 10 litre yakicak... cık cık cık :) hondacıyım hastasıyım ama bi yere kadar, ben hondaya sadece ilerde keyif amaçlı olarak bakıyorum artık. çok km yapıyorsanız dizel leon ( yeni kasa cıkana kadar bekleyin bu kasanın fiyatı düşer) , bu parayı vericem diyorsanız i30 alınır, ceed bakılır.. ama bu kadar km yapan insan dizel alsın derim. hem bir yazılım falan ile cok tatlı hale de gelebilir aracınız bir civicte böyle 500 600 lira ver %25 güç al mümkün değil %de 1 alırsınız iste.. bir de önerim hondanın tadına bakmak istiyorum derseniz Civic hb 1.8 manuel olur. 0 yok sanırım temiz bir ikinci el bulunur bi de tüp takılır hem az yakılır hem güzel olur ilaç olur düsünün derim

mrtysn
10-02-2013, 02:44
Ben bu ikili arasinda garanti Leon'u alirdim. Madem o kadar yol yapiyorum diyosunuz hem dizel hem otomatikken Leon'u tercih ederim mantik olarak. Civic'in otomatik sanzimaniyla Dsg'yi de kesinkez mukayese etmem.

Spor mod normal moddan daha yavaş hızlanıyor DSG'de bu dediğiniz civicide kullandım leon dsg'yide otomatikte serilikte honda daha iyi bence.
Bu guldurdu :)

turbo&quattro
10-02-2013, 02:58
Bu iki arac arasinda kesinlikle civic derim . Honda & toyota demek sorunsuzluk demek :)

bugramutlu
10-02-2013, 03:11
ikisinide kullanmadım ikisinide bilmem ama ikisinide sevmem. Honda nın kalitesi ve uzun ömürlülüğü var e motolarıda aşikar ama leon da da vw teknolojisi. bence vw skoda yada toyota mazda gibi markalarada bakmanızı tavsiye ederim.

İbrahim33
10-02-2013, 09:21
Mantık her açıdan leon diyor :)

stlegal
10-02-2013, 09:49
fanatik hondacıyım ama konfor olsun yakıt olsun kesinlikle leon alırım her ikisinide kullanmış biri olarak söyliyebilirimki leon kesinlikle.bu arada dsg nin yavaş vites atması falan güldürdü beni :)

onn_dear
10-02-2013, 10:07
Arkadasim yalovadan manuel beyaz elegance civic i deri doseme dahil 49kusure aldi. Diger bayilerden de fiyat alin bence. Sorunsuzluk olarak honda ile seat i karsilastirmak yersiz. Dsg garanti bitince iki yil sonra kinder surpriz yumurta nben civic alirdim ama mumkunse fd6 kasa daha yakisikli.

Sert@ç
10-02-2013, 10:17
Civic ile leonu kalite olarak karsilastirmak bi sacma
En kolayi tavan dosemesi elini atsan geliyor civicde...
Garanti konusunda vw grubunde cuzzi miktar verince 2 yil daha garantin oluyor

fore
10-02-2013, 11:24
DSG korkutuyor mu benden başka kimseyi?
Daha yeni ortağım sattı babasının Passat 2.oTdi aracını, yine sıkıntılıydı dsg 2009 model 100bindeki araçta?
Dediğim gibi, Vw grubunun tüm markalarını kullandım:) İyi de VW fanatiği sayılırım aslında.
Ama DSG eninde sonunda bozulacak gibi bir izlenim oluştu bende.

i30'u bilmiyorum ama tavsiyeleriniz üzeinde Cee'd e bakmaya gideceğim.
Bu arada bütçenin üst raakamları bahsettiğim rakamlar, hatta üstünün üstü.
O yüzden dizel civic gelse dahi, 5bin TL fazla isteriz deseler, mümkün değil..

Leon Civic kalite konusunda; sanki Civic'teki ön konsol malzemesi Leon'dan daha iyi gibi geldi bana?
Ben mi yanıldım?

FAGE12
10-02-2013, 11:33
Yenı leonu bekleyın denılmıste acaba yenılenen leonun fıyatı bu kadar dusuk mu olucak ?? Ayrıca yenılense bıle bence ılk basta pek tutulacagını sanmıyorum goz alısana kadar bu kasa hala degerını korur . Leon a bınmıssınız daha once degısıklık her zaman ıyıdır bu seferde cıvıc e bının ılla sedan olsun farklı olsun dıyorsanız hep hb olmasın dıyorsanız jetta bakabılırsınız sole kahverengı veya beyaz sanruf dokunmatık ekran falan .

fore
10-02-2013, 12:14
Yenı leonu bekleyın denılmıste acaba yenılenen leonun fıyatı bu kadar dusuk mu olucak ?? Ayrıca yenılense bıle bence ılk basta pek tutulacagını sanmıyorum goz alısana kadar bu kasa hala degerını korur . Leon a bınmıssınız daha once degısıklık her zaman ıyıdır bu seferde cıvıc e bının ılla sedan olsun farklı olsun dıyorsanız hep hb olmasın dıyorsanız jetta bakabılırsınız sole kahverengı veya beyaz sanruf dokunmatık ekran falan .

Fiyat çok yükseliyo Jetta'da... TSI'da lpg şansı yok, TDI DSG pahalı geliyo bütçeye göre..

timucintt
10-02-2013, 12:26
civic makyaj yedi 2013 sonunda makyajlı gelecek earth dreams(turbo dizel, direkt injeksiyonlu benzin, elektrik ve turbo benzinler şanzımanlarıda çift kavramalı olacak) motolarla gelecek büyük ihtimalle... senin yerinde olsam hondaya şu anda bulaşmazdım honda tr motor olarak özürlü en ucuz motorlarla geliyor trye... hondanın otomatik şanzımanlarına gelince yerin dibine sokmaya gerek yok dsgden yavaş diye. sorunsuzlukta ve ömürde 4,5 ileri tork konvektörlü ve cvtlerde honda otomatikleri dünyada ilk sıraya girer...

batonsi
10-02-2013, 12:41
Ben bir yeni civic kullanıcısıyım. Bazı arkadaşlar kalite konusunda yorum yapmışlar ama 2-3 ay araştırdım diğer arabalarla kıyasladım kesinlikle kötülenicek bir araba değil. Dağ bayır 10.000 km dir geziyorum yol tutuş başta olmak üzere kalite ciddi gelişmiş. Kesinlikle parasının hakkını vericek bir araba gönül rahatlığıyla alabilirsiniz derim. Alman arabalar beni de korkutuyor parça fiyatları 2. el piyasa düşüşü vs. Yakıt konusunda ortalama şehir içi 7.5-8.5 litre arası geziyorum şehir dışında 6-7 arası yoluna göre değişiyor. biraz performanslı kullanımda 9.5 litreyi geçmişliğim yok. Lpg ye gerek duymadım açıkçası hele vti dan sonra yakmıyor gibi geldi:D e-con düğmesinin etkisi çok sanırım.

ulas79
10-02-2013, 13:07
makyajlı astra j 1.4 T cosmo active select şanzımanlı olan liste fiyatı 55600 tl ye alına bilir bayii indirimi ile 53.500 tl civarına gelir araç. hemde bixenon afl far yarı deri koltuk esp+ , tc,çift bölgeli hava kalite sensörlü klima ,17 inch jant ,alarm,yamur ve far sensörü vs vs standart.

BüLenT GöReN
10-02-2013, 13:23
ben olsam leon alırdım en azından pembe kaplanmış bir leon yok :D en azından ben görmedim daha allahta göstermesin

fore
10-02-2013, 18:26
Aygüv'e baktım.. Leon kalmamıştı ellerinde, 4-5 tane Copa Plus DSG vardı satılmış, TSI FR'lar satılmış. Yeni kasaya hazırlanmışlar artık.

Bunlara ek olarak, Cruze 2.0 dizel otomatik inceledim. Çok sarmadı.

Yalnız Astra Sedan'ı beğendim şekil olarak, dizelde otomatiği yok, benzinliye lpg yapılınca garanti dışı kalıyor.

Octavia yeni kasa gelecek diye piyasada yokmuş zaten ki fiyat yüksek.

Peugeot'da o fiyatlara sadece 308 var ve rakiplerindne hiçbiriyle mücadele edemez.. 3008 hem pahalı hem şekli bi garip ** aiçini beğendim.

Motor ve DSG olarak Leon öne çıksada, iç mekan ve oturma pozisyonu rahatlığı olarak civic daha rahat geldi bana, kalıbım yüzünden olabilir:) Leon kullandığım zamanla şu an arada 20 kilo farkım var:))

Yeni Auris'e de baktım üşenmeyip gidip, direksiyonu istediğim pozisyona getiremedim bi türlü:) Onun harici ön konsolu çok dik geldi bana, neden biraz eğmemişler anlamadım. Ama araba gayet güzel. Düşünen varsa Auris'i de incelesin derim.

Corolla bildiğiniz Corolla. Dizel otomatik 62.000'e çıkıyo, beni zaten aşıyo.

Hala da aklımı arada Megane Sport Tourer kurcalıyo ama pahalı...

Son durum bu şekil:)

batonsi
10-02-2013, 23:06
ozaman 1 seçenek daha var ben ikisi arasında çok kalmıştım. ama neden bilmiyorum kia yı almadım. yeni kia ceed herşeyiyle gerçekten güzel araba. panaromik tavan vs. de girer işin içine ayrıca dizel fiyatı donanımına kalitesine göre güzel ama ama markaya göre biraz yüksek gibi geldi.

YunusCan
12-02-2013, 13:02
Patlicanmı Daha mordur Yoksa Salatalıkmı Daha yeşildir. Hayır Limon daha sarıdır gibi bişe olacak ama . Bence Toyotalarada bakmalısın 1.6 elegant modelleri Şubat ayına özel 52,000 TL miş
sağlamlık arıyorsan bu bütçeye toyotadan şaşma derim. Konfor Konusunu Toyotada tartışmaya gerek yok zaten. 2.el Piyasasıda oldukça hızlı. Benim aracımda yakıt ortalama 4.9 lt (benzin, lpg araçta yok)

Beyazda fena olmaz hani :)

http://i.oodleimg.com/item/3217275321u_1x424x360f_2012_toyota_corolla/?1353071359

FAGE12
12-02-2013, 16:06
Patlicanmı Daha mordur Yoksa Salatalıkmı Daha yeşildir. Hayır Limon daha sarıdır gibi bişe olacak ama . Bence Toyotalarada bakmalısın 1.6 elegant modelleri Şubat ayına özel 52,000 TL miş
sağlamlık arıyorsan bu bütçeye toyotadan şaşma derim. Konfor Konusunu Toyotada tartışmaya gerek yok zaten. 2.el Piyasasıda oldukça hızlı. Benim aracımda yakıt ortalama 4.9 lt (benzin, lpg araçta yok)

Beyazda fena olmaz hani :)

http://i.oodleimg.com/item/3217275321u_1x424x360f_2012_toyota_corolla/?1353071359

SUNROF MU VAR BEN MI YANLIS GORDUM :beuj: :beuj:

Kahraman castle
12-02-2013, 16:18
LEON'tercihimdir.

Kahraman castle
12-02-2013, 16:23
Aygüv'e baktım.. Leon kalmamıştı ellerinde, 4-5 tane Copa Plus DSG vardı satılmış, TSI FR'lar satılmış. Yeni kasaya hazırlanmışlar artık.

Bunlara ek olarak, Cruze 2.0 dizel otomatik inceledim. Çok sarmadı.

Yalnız Astra Sedan'ı beğendim şekil olarak, dizelde otomatiği yok, benzinliye lpg yapılınca garanti dışı kalıyor.

Octavia yeni kasa gelecek diye piyasada yokmuş zaten ki fiyat yüksek.

Peugeot'da o fiyatlara sadece 308 var ve rakiplerindne hiçbiriyle mücadele edemez.. 3008 hem pahalı hem şekli bi garip ** aiçini beğendim.

Motor ve DSG olarak Leon öne çıksada, iç mekan ve oturma pozisyonu rahatlığı olarak civic daha rahat geldi bana, kalıbım yüzünden olabilir:) Leon kullandığım zamanla şu an arada 20 kilo farkım var:))

Yeni Auris'e de baktım üşenmeyip gidip, direksiyonu istediğim pozisyona getiremedim bi türlü:) Onun harici ön konsolu çok dik geldi bana, neden biraz eğmemişler anlamadım. Ama araba gayet güzel. Düşünen varsa Auris'i de incelesin derim.

Corolla bildiğiniz Corolla. Dizel otomatik 62.000'e çıkıyo, beni zaten aşıyo.

Hala da aklımı arada Megane Sport Tourer kurcalıyo ama pahalı...

Son durum bu şekil:)

allah yardımcın olsun,senin durumun vahim :heyoo:

rebeloghy
12-02-2013, 16:34
Corolla 1.6 benzin 4.9 ortalama yakıt ?????????? mümkün mü hocam 5.9 falan olmasın

MECOO
12-02-2013, 16:36
Sahibi olduğun tüm araçları bir sıralada arkadaşlar ona göre tavsiyede bulunsun :D:D:D

Leon civic arasında bence Leon.

fore
13-02-2013, 20:56
Sahibi olduğun tüm araçları bir sıralada arkadaşlar ona göre tavsiyede bulunsun :D:D:D

Leon civic arasında bence Leon.

Çok bişey yoktu be:) Bi tek Honda girmemiş işte araya:)

MECOO
13-02-2013, 21:17
Çok bişey yoktu be:) Bi tek Honda girmemiş işte araya:)

benim bildiklerim

polo 1.6
chevrolet lacetti
a4 1.8tq x2
golft 1.8t gtı
leon 1.9tdı
clio 1.5dci
bmw 520
passat 1.8T

arada varmı kaçırdığım :D

ilkercom
13-02-2013, 22:07
şu kalite olarak leon diyenler neyin kafasını yaşıyor onu anlamadım?

aga bi koltuk döşemelerine bak. bi iç plastiklere nak ne diyorsunuz. yok tavan döşemesi elinde kalıyormuş. yok daha neler.

günde 150 km yapıyorsan bi defa civic adamın belini büker. lpg ile seni kurtarırsa bişey demem. şahsen 1,6 civic almazdım. bi defa 5 vites ordan saçmalıyor. fb7 kasanın 1.8 6 ileri olanı olsa eywallah derdim onu da çıkarmadılar.

senin işin zor bence. leon alırdım ancak kalitesinden bilmemnesinden değil az yakmasından dolayı alırdım şimdi yiğidi öldür hakkını ver. 5 senede yakıt farkı ile bi civic alırsın :)

fore
13-02-2013, 23:21
benim bildiklerim

polo 1.6
chevrolet lacetti
a4 1.8tq x2
golft 1.8t gtı
leon 1.9tdı
clio 1.5dci
bmw 520
passat 1.8T

arada varmı kaçırdığım :D

5.20 değildi 5.28'di:)
Getz dizel
Mondeo TDCI
Clio 1.4
Mondeo 2.0 Ghia
Focus 1.6
Octavia TDI
TQ 2 tane değil 1 tane geçti:)
A3 1.8T
Megane 1.6 Dyn.
Kısa bir süre görmüş olduğun Smart

benim bile unuttuğum vardır.

:)))

şu kalite olarak leon diyenler neyin kafasını yaşıyor onu anlamadım?

aga bi koltuk döşemelerine bak. bi iç plastiklere nak ne diyorsunuz. yok tavan döşemesi elinde kalıyormuş. yok daha neler.

günde 150 km yapıyorsan bi defa civic adamın belini büker. lpg ile seni kurtarırsa bişey demem. şahsen 1,6 civic almazdım. bi defa 5 vites ordan saçmalıyor. fb7 kasanın 1.8 6 ileri olanı olsa eywallah derdim onu da çıkarmadılar.

senin işin zor bence. leon alırdım ancak kalitesinden bilmemnesinden değil az yakmasından dolayı alırdım şimdi yiğidi öldür hakkını ver. 5 senede yakıt farkı ile bi civic alırsın :)

LPG'li halide mi o kadar bel büker ya?
30 kuruşu geçmediği sürece çok sıkıntı değil.
İllede 150 km değil öyle yazmışımda.
300 olan günde var İstanbul içi, 50-60 kalan günde var.
Ortalama 100-150 dedim o yüzden

onur_S
14-02-2013, 12:05
Corolla 1.6 benzin 4.9 ortalama yakıt ?????????? mümkün mü hocam 5.9 falan olmasın

o corolla başka kardeşim 0-100 8.7 sn de çıkıyormuş :)

YunusCan
16-02-2013, 01:57
o corolla başka kardeşim 0-100 8.7 sn de çıkıyormuş :)

pardon 4.9 diye gördmüsüm 5.3 -100 lt ye yakıt oranı. stock haliyle araç 0-100 ü 9.6 idi smdi 8.7 denemek istiyen varsa adanadayım dostça eglencesine denemek isterim. 1.6 klasmanlarla . 1.6 ies - vtec2 vs.

onurars
16-02-2013, 02:10
Leon copa paket 1,6 tdi dsg aldım,yeni kasası çok yakın fiyatlarla satılacak ama ben bu kasayı sevdiğim için aldım yeni kasada sportif çizgiler gitmiş.Aracım 4500 km de falan easytronik astradan sonra dsg ilaç gibi geldi bende civic alırım lpg takarım diyordum fakat hondanın şanzımanıyla dsg yi karşılaştırmak büyük haksızlık olur.
Dipnot yeni kasa leon:
http://www.motoradictos.com/images/2012/07/5521863867-e1342610436592.jpg

CeM öZeR
16-02-2013, 09:49
Civic yol konforu olarak leondan vasat bir araçtır. Yol sesini fazla alır. Leon her yönden üstün.Daha ekonomik. Son kasa civic malesef hayal kırıklığından başka birşey değil benim için.

ondertopcu
16-02-2013, 13:28
yeni kasa leon böyleyse çok kötü eskiler prim yapar :D

CeM öZeR
16-02-2013, 14:47
Leonlar tırlara bu hafta yükleniyor. 1 hafta içersinde bayilerdeki yerini alacak yeni kasalar.. 1.4 tsi 122 ps ve 1.4 tsi 140 ps olarak gelecek. 140 ps lik motor yeni ürün. Çok az bi fiyat farkı var. Daha ekonomik olduğu söyleniyor..

http://f1302.hizliresim.com/16/j/k5h1s.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1302.hizliresim.com/16/j/k5h2d.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1302.hizliresim.com/16/j/k5h2x.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1302.hizliresim.com/16/j/k5h40.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

FAGE12
17-02-2013, 12:56
ıcıde golfe benzemıs :D sahsen hıc begenmedım her zaman dedıgım gıbı eskıler pırım yapacak

Le10ur
17-02-2013, 13:01
LEOn derım tek gecerım hatta dsg dızel tadından yenmez servısler su sıralar bı-xenon hedıye edıyolar bı bakın sorun derım

brs_odbs
17-02-2013, 13:03
honda alırdım ben sizin yerinizde olsam

fore
04-03-2013, 19:58
Yorum yapan herkese teşekkür ederim. Ani değişen durumlardna dolayı ikisindne de vazgeçmek durumunda kaldım. 2008 ve üstü 1.6 Elegance satan ya da tanıdığı satan olursa haber ederseniz sevinirim.

Edit: Alıyor olsam tercihim Civic olacaktı bu arada..

emoro
04-03-2013, 20:07
Ben konfor bakımından seat diyorum.Diyorum ama yeni civic test etmedim yanlışlık olmasın yeni civicte başarılı olabilir.

mmged_jan
hem tdi hem dsg hemde 4 bin tl kar ben konuya direk buradan bakıyorum

emoro
hayırlısı olsun ozamn:)

uTku^
04-03-2013, 20:11
her iki araçta çok iyi bence.ben civic kullandığım için leon alırdım

mmged_jan
04-03-2013, 20:28
skoda rapidleri incelediniz mi Yce Auto, `koda, Superb, Yeti, Yeti Greenline, Octavia, Fabia, Fabia Combi, Roomster, Citigo, Rapid, Orjinal Yedek Para, Periyodik Bakm, , Yaz-K Bakmlar, Orjinal Aksesuar, Yce Auto, `koda Auto, Kapamyalar (http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=25)