PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tofaş doğancılar buraya lütfen

Semih19
10-02-2013, 11:14
Beyler merhabalar. Birkaç sorum olacaktı sizlere biraz bilgi edinmek istedim.
Yaklaşık 2buçuk ay sonra falan 1.6 doğan almayı düşünüyorum. Bu araba orjinal motoruyla sıfır çizebilir mi veya yanlaya bilir mi?
Cevabınız hayırsa bu arabanın yan koyması için motorda ne gibi yenilikler yapmam lazım :)

Semih19
10-02-2013, 11:23
Usta yok mu bilgisi olan?

Met
10-02-2013, 11:28
swap yap kardeşim :D

ilk önce kendini tanıt. ve bold yazmak yasak.

Japan16
10-02-2013, 11:32

:icon_tup:

Onurkk06
10-02-2013, 11:38
sıfır çizmiyorsa o araba ölüdür ben eksoz bile olmayan şahinimle dönüyordum ciğer olacak kalp atacak agaaa bide şu elektronik blow off lardan takmak lazım 25 hp + güç 15 komple eksoz 10 beygir de hava filtresi etti sana 160 beygir of of of uçak

ACTPK
10-02-2013, 11:41
Kesik yayla daha iyi sıfır çiziyor karşim. Test edildi onaylandı.

Semih19
10-02-2013, 11:42

Kusura bakmayın beyler yeni geldim aranıza.

Semih19
10-02-2013, 11:44
sıfır çizmiyorsa o araba ölüdür ben eksoz bile olmayan şahinimle dönüyordum ciğer olacak kalp atacak agaaa bide şu elektronik blow off lardan takmak lazım 25 hp + güç 15 komple eksoz 10 beygir de hava filtresi etti sana 160 beygir of of of uçak

Hacı benim performans egzoz düşünüyorum. Çokta pahalı işlemler yaptıracak durumum yok ama ben yinede yaptırmaya çalışacağım. Bu yazdıklarını göz önüne alıcam teşekkürler.

MazdaSpeed
10-02-2013, 11:44
Konunun yeri burası olmayabilir

Semih19
10-02-2013, 11:45
Kesik yayla daha iyi sıfır çiziyor karşim. Test edildi onaylandı.

Hacı tofaşta kesik yay farz gibi bişey. Eğer kestirmezsek sünnetsiz oğlana benzetirler :)

4TheReveNqe
10-02-2013, 13:31

tofaş hesaplaması :D lpg tankı degişimi +10 beygir.. performans egzoz +20 beygir.. far karartma +5 beygir.. kesik yay +10 beygir.. lastik parlatıcı +5 beygir.. 3 bacak panjur +5 beygir.. far + sis zenon takılırsa +20 beygir.. Cam filmi +5 beygir.. 1 ay sonrada satışa geldik baba diye satılık ilanı koyup 15 mılyar fıyat yazmak paha biçilemez :D

fthdrn
10-02-2013, 13:49
bende neden dalga geçildiğini anlayamıyorum
bu arkadaş stock bmw e30 la drift yapabilirmiyim diye konu açsaydı tepkiniz aynı mı olurdu ?
not: şahinim yok

Onur Fatih
10-02-2013, 13:55
Kardeşim açtığın konuyu yaşına pek yakıştıramadım sıfır çizmek yanlamak marifet değil kaç tane arkadaşım bu yanlama sıfır çizme yüzüne kaza yaptı daha 2 gün önce biri yine yaptı. 4 arkadaşım hastanede yatıyor şimdi Allah yardımcıları olsun..
Sen boşver sıfır çizmeyi. Çok merak ediyorsan, arabanın motoru ciğerliyse bakımlıysa dönersin ama öyle 200 hplik arabalar gibi olmaz. Tavsiye etmem yinede sen bilirsin..

kadireren
10-02-2013, 13:59
..........

131mirafiori
10-02-2013, 14:01
baskı balatası sağlam olduğu sürece her türlü şartta her türlü atraksiyonu yapabilirsin kardeşim :)

Yayları kesik olursa daha iyi olur kesik olmaz ise lastiklerin bitik olması gerekir :)

KeremDOGAN
10-02-2013, 14:08
1 yan 2 isyan

zpy26
10-02-2013, 14:15

o gün bi sticker yapıştırdım arabaya nos verdi 70 bglik araba oldu sana 450 beygir şimdi subaru tokatlıyorum abi sen ne diyosun? bide hangi kafayı yaşıyorsanız özel değilse kimden aldığınızı bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Revil-19
10-02-2013, 14:24
tofaş hesaplaması :D lpg tankı degişimi +10 beygir.. performans egzoz +20 beygir.. far karartma +5 beygir.. kesik yay +10 beygir.. lastik parlatıcı +5 beygir.. 3 bacak panjur +5 beygir.. far + sis zenon takılırsa +20 beygir.. Cam filmi +5 beygir.. 1 ay sonrada satışa geldik baba diye satılık ilanı koyup 15 mılyar fıyat yazmak paha biçilemez :D

:hoo::hoo::hoo:

Etu55
10-02-2013, 14:30
ufak çaplı şeyler diyosun sanırım , sadece benzıne alıp kilit diferansiyel yapsanda yanlarsın uygun lastıklerle , ama iki motor seçeneği içinde filtre kiti , headers , düz boru ve çaplı bir egzos la halledersin. ama kilit diferansiyelide koyarsan çok rahat göbekte donut bile yaparsın :D örneklerimiz çok ankarada ;)

4TheReveNqe
10-02-2013, 14:40
arkadaslar tamam güldük espri yaptık herneysede bir allah kuluda çıkıp demiyorki sen daha acemi söförsün ne yan vermesi ? yan vermek bir yetenek işidir tamam eyvallah ama adam gibi araba kullanmak da bir yetenektir.. benımde e30 um var mesela yolda ne zaman bı tanıdıkla denk gelsek ver bi yan ver bi yan hadı hacı tırsıyonmu yoksa haaaaa falan :D gercekten geldigimiz nokta yazık hep bu fast and furious serisinin ve ken block'un etkileri bunlar.. :D Konu sahıbı arkadasımız yapma kardesım once bin arabana adam gibi öğren sonra gıt trafıge kapalı alanda ne yapıyorsan yap.. 3 gun sonra kavsakta kaldırıma patlattım deme cunku cevremdekı cogu kısı bunu yaşadı

VtecDream
10-02-2013, 14:48
headers dereceli egzantrik düzgün bi filtre kiti kapak taşlama port polish. difransiyele kaynak. düzgün bi subap ayarı. tabi bunların yanında bence canına değer veriyorsan kule gergisi öne ve arkaya frenleri büyültüp custom bi coilover yaptır izmitte veya ankarada :) tabi bunlar için minimum 4 lira para lazım :D

GÖKTÜRK
10-02-2013, 14:53
konunun yeri burası olmadığı için yüklenmişler biraz forumda genellıkle karşılasılan durumlar buna can sıkmanın bi anlamı yok. yüksek bmwler bile zor yanlıyor 20 tlye yayları kestirin en güzeli :D

131mirafiori
10-02-2013, 14:55
konunun yeri burası olmadığı için yüklenmişler biraz forumda genellıkle karşılasılan durumlar buna can sıkmanın bi anlamı yok. yüksek bmwler bile zor yanlıyor 20 tlye yayları kestirin en güzeli :D

20 TL ye kim yay kesiyor bu ülkede ?

4TheReveNqe
10-02-2013, 15:03

sen sanayide 20 liraya bırak yay kesmeyi arabanın sol ön taşıyıcısını bile söktüremezsin ;)

zpy26
10-02-2013, 15:06

tak çıkar 50 lira zaten. bugün forumda herkes ayrı bi güzel banada söyleyin artık şu gizli tarifi !

DCO Works
10-02-2013, 15:23
bi çay bardağı tiner dök depoya şaha bile kalkar araba :D :D

weST.27
10-02-2013, 15:31
biri dalga geçiyor galiba yeni üyelik açıp :)

Semih19
10-02-2013, 15:42
Beyler kimseyle dalga geçtiğim yok. Aranızda yeniyim ve konuyu yanlış yere açmışsam affola..
Birde yanlamak marifet değil diyen arkadaşlar. Tavsiyeleriniz için çok sağolsun. Ben aracı alır almaz göbekte dönmeyeceğim zaten. Yanlayanlarda bir zamanlar benim gibi acemiydi hiç kimse anasının karnında öğrenmedi bu işi :) İlk önce sakin ve boş bir yerde kendimi alıştıracağım pat diye olmaz zaten. Teşekkürler.

tunch
10-02-2013, 15:50
arkalara kabak 13 tak 185 taban

alfonso4474
10-02-2013, 16:09
biri şahine swap yapcam dese hemen başlarsınız düzgün cevaplara ,arkadaşın yaş 18 haliyle bilerek öğrenip bişiler yapmaya çalışyo sormuş herkesin zamanında geçti butür şeyler dalgaya ne gerek var konu burası değil zaten

headers+düz boru+güzel bi egzoz /yaylarıda kesersin olur biter dönmezse ozaman diğer alternatifleri denersin

Semih19
10-02-2013, 16:18
biri şahine swap yapcam dese hemen başlarsınız düzgün cevaplara ,arkadaşın yaş 18 haliyle bilerek öğrenip bişiler yapmaya çalışyo sormuş herkesin zamanında geçti butür şeyler dalgaya ne gerek var konu burası değil zaten

headers+düz boru+güzel bi egzoz /yaylarıda kesersin olur biter dönmezse ozaman diğer alternatifleri denersin

Eyvallah abicim.. Başka arkadaşlara sorduğumda hava filtresini iptal et demişlerdi. Bu hava filtresini iptal etsek zararı falan olur mu?

Mert Alpay
10-02-2013, 16:27
Nedir şu forumdaki şahin doğan ezme çabalarınız ne geçiyor elinize herkesin 15-20 milyarlık arabaya binme gücü olmak zorundamı ? Senin bmw marka aracın var eyvallah güzel araba bende de şahin var SANANE ? Altınızdaki arabayla değil kafanızdkai beyninizle hava atın lütfen adam burda kalkmış size sormuş hemen dalga geçme çabaları içine girin.

Semih19
10-02-2013, 16:31
Nedir şu forumdaki şahin doğan ezme çabalarınız ne geçiyor elinize herkesin 15-20 milyarlık arabaya binme gücü olmak zorundamı ? Senin bmw marka aracın var eyvallah güzel araba bende de şahin var SANANE ? Altınızdaki arabayla değil kafanızdkai beyninizle hava atın lütfen adam burda kalkmış size sormuş hemen dalga geçme çabaları içine girin.

Beyinle alakası yok bro.. Paraları söyletiyo o lafları onlara. Paraları kadar konuşuyolar. Burda herifin teki çıkıp bende Lamborghini gallardo var dese hepsi susacak :D. Ama boşver konuşsunlar :)

Mert Alpay
10-02-2013, 16:33
Aynen öyle abi :) Yaşça büyük olan herkese saygı gösteririm bu konuda kimse kırılmasın laflarım yüzünden çoğunuz abimsiniz sonuçta ama bırakın artık şu "ŞAHİNCİ" etiketini 3-5 apaçi çıkıp şahine abartı modifiye yapıyor koyuyor sahibindene 20 milyara sonra millet ddiyorki aa "ŞAHİNCİ" ne alakası var benim babamın alın teriyle aldığı şahin yüzünden neden ezmeye çalışıyorsunuz ?

edit: ha unutmadan çok bmw nin eline veren şahin var onlara da lpg cam filmi + hp veriyormuş galiba haberiniz ola.

metin
10-02-2013, 16:45
defransiyeli kaynatırsan düz gitmeyebilir bile :)

BuRaK_eFe
10-02-2013, 16:46
keşke sohbete açsaydınız bu konuyu

Mikrop_Ali
10-02-2013, 17:10
18.foto başarılı :)

spree1903
10-02-2013, 17:21
Tofaşın ana vatanı Konya.Haliyle her köşe başı polis.Bu araclar 40 yaş üstü kişilere satılır kanunu koyacaksın abicim.Adam ehliyetini yeni almış hemen bir tane şahin alıp trafikte magandalık yapıyor.Konyada 1 hafta arac kullanın bana hak vereceksiniz.

Semih19
10-02-2013, 19:03
Ehliyeti alali 1 sene oldu ve 3 sene kaportacilik yaptim. Konya lazim degil haci sanayinin dar ve dolu bloklarinda yeterince araba kullandik zaten :)

4TheReveNqe
10-02-2013, 20:01

bak guzel hemserım ben kımseye altımda bmw var sende ucuz tofaş var dıye s..dik yarışı yapmadım.. bende eski bir tofaşcıyım.. benım sozum daha dıreksıyon cevırmesını ogrenmeden yanlama merakına dusen APAÇİLERDİR.. Ha sen bu grubun ıcınde degılsındır sen o bahsettıgımız magandalardan degılsındır bu da cok guzeldır tamam ama sen nıye o zaman ordan atlıyosun sen apaçimisin de üstüne alınıyosun? kımse kımsenın alın terıyle aldıgı arabayla dalga gecmez sız alın terıyle aldınız da bız afedersın baska bıseylemı aldık ? ınsanlar tofas grubuyla dalga gecmıyor ınsanlar tofası bu sekılde kullanan APAÇİLERLE dalga gecıyor o yuzden atlamıycan ordan atlarsan eger ıste bole apaçi durumuna dahil olursun..

Mert Alpay
10-02-2013, 20:15
bak guzel hemserım ben kımseye altımda bmw var sende ucuz tofaş var dıye s..dik yarışı yapmadım.. bende eski bir tofaşcıyım.. benım sozum daha dıreksıyon cevırmesını ogrenmeden yanlama merakına dusen APAÇİLERDİR.. Ha sen bu grubun ıcınde degılsındır sen o bahsettıgımız magandalardan degılsındır bu da cok guzeldır tamam ama sen nıye o zaman ordan atlıyosun sen apaçimisin de üstüne alınıyosun? kımse kımsenın alın terıyle aldıgı arabayla dalga gecmez sız alın terıyle aldınız da bız afedersın baska bıseylemı aldık ? ınsanlar tofas grubuyla dalga gecmıyor ınsanlar tofası bu sekılde kullanan APAÇİLERLE dalga gecıyor o yuzden atlamıycan ordan atlarsan eger ıste bole apaçi durumuna dahil olursun..

Bak güzel abicim tek yorumumu okumadan 2.sayfadi yorumlarımı okursan bende zaten "APAÇİLER YÜZÜNDEN BİZ ŞAHİNCİ(APAÇİ) DAMGASI YİYORUZ" dedim hala abi diyorum yaşça büyüğümsün ama siz ilk yorumunuzla dalga geçtiğinizi gayet güzel belirttiniz burda ayrıca burası açık bir forum nereye atlıcağımı veya atlamıcağımı kimse söylüyemez yönetim dışında ben size hak veriyorum zaten bu şekilde yaklaşmanız iki jant takıp yay kesen şahinciler yüzünden kendini aga zannedip 20bin liaraya 90 model şahin satanlar yüzünden siz de haklısınız ama adam gibi bir soru sorulmuş hemen cam filmi şukadar hp lpg şukadar hp bu tarz konuşmanız yanlış ha ben yanlışsam kusura bakma yine diyorum büyüğümsün saygısızlık ettiysem affola.

GÖKTÜRK
10-02-2013, 20:16
tak çıkar 50 lira zaten. bugün forumda herkes ayrı bi güzel banada söyleyin artık şu gizli tarifi !

ne çıkarıyor 50 tlye allah askına yapma abi ya :D

Gökhan Bilgin
10-02-2013, 20:22
Dikiz aynasına uslanmasss yazısı ön cama maziden adaş yazmayı unutma

spree1903
10-02-2013, 20:57
[QUOTE=Semih19;6615189]Ehliyeti alali 1 sene oldu ve 3 sene kaportacilik yaptim. Konya lazim degil haci sanayinin dar ve dolu bloklarinda yeterince araba kullandik zaten :)[/

Seni kastetmedim.Yukarda arkadaşın yorumunda dediği gibi apaçilik yapan şahıslara benim yazdığım.İlk sorunada yanıt vereyim 6 sene 2001 model şahin kullandım.Aracın modeli motoru vs önemli değil her model şahin , doğan ile yanda verirsin sıfırda çizersin.çontayıda eline alırsın bir müddet sonra.Kazasız sürüşler

131mirafiori
10-02-2013, 21:09

Kardeşim sen sanayiye gittin mi hiç ?

Dikiz aynasına uslanmasss yazısı ön cama maziden adaş yazmayı unutma

Sana ne zaman alıyoruz bir tane SLX :)

DoganSuper
10-02-2013, 21:25
motor ölü degilse hiç bişey yapmana gerek yok modifiye anlamında.. motor kondisyonun iyiyse zaten yakar ortalıgı.. arabayı almadan dene 3 pedal yapıyosa sıkıntı yok her türlü döner :D

mmtrıza
10-02-2013, 21:35
üye alımları tekrarmı durdurulsa yada 20 yaş sınırımı koysak ne yapsak:soru:

Emre Ünan
10-02-2013, 21:39
20 liraya yayları kesen ustanın bilgilerini alabilir miyiz? Ne kullanıyorsanız bende istiyorum.

Volkann
10-02-2013, 21:42

yarın hemen 106 yı satıp şahin alıyorum :eek::eek::eek::eek:

mmtrıza
10-02-2013, 21:42
100tl den aşagı kesilmez söküp taktıgına deymez o paraya

4TheReveNqe
10-02-2013, 22:09

20 liraya yayları kesen ustanın bilgilerini alabilir miyiz? Ne kullanıyorsanız bende istiyorum.

100tl den aşagı kesilmez söküp taktıgına deymez o paraya

yanlıs bılıyorsunuz arkadaslar 20 liraya yay kesilir uste para ustu bıle alınır bisikletin lastiklerine hava basmasıda cabası :soru: allahım muhabbetlere bak delirirsin

Semih19
10-02-2013, 22:09
Beyler bi soru sorduk. Hem apaçi olduk. Hem m*l olduk. Kimisi der üye alımlarını kapatalım. Kimisi maganda der. Tabii bu diyenler daha 3 yaşındayken bmw sürmüş adamlar. Ben sizin ortamınıza yeni katılıyorum ve arabam yok. Gücüm tofaşa yetiyo. Hani illa sizden taraf olmam için bmw mi. Wv mi almak lazım anlamadım???

TigeR
10-02-2013, 22:15

kardeşim kaç kez yay kestirdin acaba?

mmtrıza
10-02-2013, 22:33
Beyler bi soru sorduk. Hem apaçi olduk. Hem m*l olduk. Kimisi der üye alımlarını kapatalım. Kimisi maganda der. Tabii bu diyenler daha 3 yaşındayken bmw sürmüş adamlar. Ben sizin ortamınıza yeni katılıyorum ve arabam yok. Gücüm tofaşa yetiyo. Hani illa sizden taraf olmam için bmw mi. Wv mi almak lazım anlamadım???

bizde direk vw yada hondaya binmedik benimde 3 tane şahin ve doğanım oldu konuyu açmadan önce nereye açman gerektiğine bakmalısın :icon_tup:

beyler diye ,seslendiğin kişilerin yüzde 90ı abin bunuda unutma yaklaşımında biraz uygun olmalı

estremoo
10-02-2013, 22:44

dostum adamsın bee...!!!:):):D:D eksoz patlatmak 5 bg 5 denemeden birinde alev atıyorsa 10 bg ;)

4TheReveNqe
10-02-2013, 22:52

kardesım sen su yorumları bı sakın kafayla okusan olay cozulucek.. kımse senın tofasına laf soylemıyor kımse senle dalga gecmıyor ? Sorun arabada degıl sorun bu arabaları bu hale getırenlerde.. sen sımdı PANPA BEN YENI ARABA ALIYOM BU ARABA YANLARMI DIYE konu acarsan kusura bakmada mıllet burda münasip bi tarafıyla gülerler.. bilmemek ayıp degıl ogrenmemek ayıp dogrudur sımdı ben sana yaranmak ıstesem derımkı tak headers + duz boru + egzos yanlarsın 10 numara dersem sen diceksınkı bak bu adam 10 numara tavsıye verıyo.. Ama ben sana gerceklerı soyledıgım ıcın suan zor gelıyor sana.. Benım tek bır nıyetım vardı turkıye trafıgınde yeterınce apaçi var bır tanesı daha gelmesın uyarayım cocugu belkı buyuk sozu dınler dedım ama olmadı saglık olsun :cool: Niyetimiz dalga gecmek degil niyetimiz doğruları anlatmaktır.. 3-5 denemeden sonra gider bi yere patlatırsın olan anana babana olur bize bişey olmaz banane arkadas tohumuna paramı verdim sanki :cool: sen genede beni kotu bil sorun yok

DetailEF
10-02-2013, 22:52

Kolpacino Kek Yiyen Adam - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sGnH9T4Nj0Y#t=37s)

4TheReveNqe
10-02-2013, 22:55
dostum adamsın bee...!!!:):):D:D eksoz patlatmak 5 bg 5 denemeden birinde alev atıyorsa 10 bg ;)

o listeye daha eklenıcek cok sey varda gülecek adam var gülmeyecek adam var salla :D bu arada bizde bmw e30 a biniyoruz ama benım gozumde tofaştan farkı yok ***** bu arabaları da apaçi grubu ele geçirdi daha sonra e36 klasmanına zıpladı sımdı e46 ları ele geçiriyorlar :rolleyes:
yoksa neden her yıl sıgorta policelerine zam geliyor zannediyosunuz ? Apaçiler çoğalıyor :hihih::hihih::hihih:

Agah
10-02-2013, 23:06
Kolpacino Kek Yiyen Adam - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sGnH9T4Nj0Y#t=37s)

ahhhahaha :D :D

önce güldüm, sonra bastım eksiyi :icon_wack

Semih19
10-02-2013, 23:08

Güzelmiş :D

ST
10-02-2013, 23:12

Çiçek sahnesi çok iyi :D :D :D :hehe:

Gökhan Bilgin
11-02-2013, 03:38

Sana ne zaman alıyoruz bir tane SLX :)

Bizde ne gezer slx parası gözümüz yükseklerde değil çok şükür bi şahinim olsun altı kolu oturtalım gerisi gelir

Seven7
11-02-2013, 03:53
Ben nasıl kaçırırım bu konuyu ya. Sanki benden gizli iş çevriliyormuş gibi hissettim kendimi. Yapmayın arkadaşlar, insan pm atar. :(
Üye alımları neden durdurulmuştu belli oldu.

KGüneyli
11-02-2013, 06:10
Kontak yapmak kartal'da +50 beygir. Sonrası yatak sarması. tecrubelidir aldım 2 gun sonra pert.

http://www.facebook.com/photo.php?v=210618922416054