PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : inan Cupra 100-200 KM/H

Oz`
13-02-2013, 10:52
100-200 Km/h: 6.420 Sec

http://www.drecu.com/driftbox/inancupra/inancupra.jpg

http://www.drecu.com/driftbox/inancupra/inancupra.png

DBN file (http://www.drecu.com/driftbox/inancupra/inancupra.DBN)

STP
13-02-2013, 10:54
masallah ınan zımba gıbı

ahmetuzun
13-02-2013, 11:01
maasallah inan abi

BMK TypeR
13-02-2013, 11:11
Maşallah Cupramıza, biraz daha avans verirsek 6.1 görebilir:)

mami_makinen
13-02-2013, 11:13
Maşallah inan çok iyi bi süre

arfy
13-02-2013, 12:30
inanın specler neydi .. süre güzelmiş

Ertug_T.
13-02-2013, 13:01
Specleri bende merak ettim baya saglam sure masallah.

inan mpower
13-02-2013, 13:17
tşk. ozgun onaylayıp koyduğun için.

inan mpower
13-02-2013, 13:18
masallah ınan zımba gıbı

tşk. kardeşim.

inan mpower
13-02-2013, 13:19
maasallah inan abi

saol kardeşim darısı başına inş.

inan mpower
13-02-2013, 13:20
Maşallah Cupramıza, biraz daha avans verirsek 6.1 görebilir:)

aynen abi pompa benzini ile bu kadar yakıt koyup 1/2 derece avans açarsak süre sanırım biraz daa düşebilir :)

inan mpower
13-02-2013, 13:22
Maşallah inan çok iyi bi süre

saol abi elimdekiyle bu kadar :)

inan mpower
13-02-2013, 13:23
inanın specler neydi .. süre güzelmiş
REVO STAGE 4 gt30.

_muhaRRem
13-02-2013, 13:27
5.xx hayal değil , maşallah yapanların eline koluna cebine sağlık..

34GUN34
13-02-2013, 14:13
şişşşt akıllı ol bak aklını alırım derece merece dinlemem :) ben daha iyisini yapana kadar en iyisi bu :D :D maşallah kardeşime kazasız belasız eğimi 2.80 lerde felan yakalasaydın azbişey daha güzel olurdu

Selcuk_RoL
13-02-2013, 14:19
Maşşalllah inan ciddi bi süre çıkmış tebrikler

inan mpower
13-02-2013, 14:29
şişşşt akıllı ol bak aklını alırım derece merece dinlemem :) ben daha iyisini yapana kadar en iyisi bu :D :D maşallah kardeşime kazasız belasız eğimi 2.80 lerde felan yakalasaydın azbişey daha güzel olurdu

Hahaha ben daha iyi sure cikarana kadar en iyisi bu hacim :) gerci biz ole egim megim hesabi yapmiyoruzki bosluk buldunmu yallah tazik :)) amin hacim ins. Kazasiz belasiz guzel gunlerde agiz tadiyla binmeyi nasip etsin. Sen ne zaman yapiyosun dbn yap artik gorelim

inan mpower
13-02-2013, 14:31
Maşşalllah inan ciddi bi süre çıkmış tebrikler

Tsk. Ederim evet ciddi bir sure ama altinda bir surede cok uzak diil sadece araba verilen emegi karsiliksiz birakmadi emegimiz karsiligini verdi diye dusunuyorum.

Eyup Duygun
13-02-2013, 14:45
Maşallah güzel süre.Eskı AH cupra degil mi arac ?

inan mpower
13-02-2013, 15:08
Maşallah güzel süre.Eskı AH cupra degil mi arac ?

artık yeni yüzü ve yeni sahibi ile jg cupra :)

Burak Kasim
13-02-2013, 17:06
Guzel sure tebrikler.

Basincin neydi sureyi aldiginizda?

typermelih
13-02-2013, 17:34
çok güzel bir değer
kışkandım valla :)
darışı başıma :)
tebrik ediyorum

inan mpower
13-02-2013, 17:40
çok güzel bir değer
kışkandım valla :)
darışı başıma :)
tebrik ediyorum

Saol melih kardesim ins. Sende guzel sureler cikaricaksin eminim allah agiz tadiyla huzurla binmeyi nasip etsin tesekkur ederim.

inan mpower
13-02-2013, 17:47
Guzel sure tebrikler.

Basincin neydi sureyi aldiginizda?

Tsk. Basincim herzaman ayni 1.7 siz daha iyi bilirsinizki basinc demek illa guc vericek anlamina gelmiyo bnde fazla basincla fazla bost gorucegine az basincla saglikli gitmesi tercihim.

BMK TypeR
13-02-2013, 17:49
gtx3076r turboda 1.75 1.8 barda RS4 Enjektörler 100/100 çalısıyo

Burak Kasim
13-02-2013, 17:52
Tsk. Basincim herzaman ayni 1.7 siz daha iyi bilirsinizki basinc demek illa guc vericek anlamina gelmiyo bnde fazla basincla fazla bost gorucegine az basincla saglikli gitmesi tercihim.

Estafurullah.

Tabiki onemli olan (efficiency) sistemin verimli olabilmesi, kesinlikle dediklerine katiliyorum.

Cok olmasi yada buyuk olmasi daha iyi olucagi anlamina asla gelmez, uyumluluk herseyden onemli.

Isallah daha iyi sureler alirsin.

Bol Sans.

MECOO
13-02-2013, 18:02
Maşallah tebrikler İnan,

Geçen hafta anadolu yakasına geçerken Fluence kullanan senmiydin selam verip yok olan :D

inan mpower
13-02-2013, 18:03
Estafurullah.

Tabiki onemli olan (efficiency) sistemin verimli olabilmesi, kesinlikle dediklerine katiliyorum.

Cok olmasi yada buyuk olmasi daha iyi olucagi anlamina asla gelmez, uyumluluk herseyden onemli.

Isallah daha iyi sureler alirsin.

Bol Sans.

Tsk. Bir kac dusuncem daha var sanirim iyi olacagi kanaaitindeyim bakalim deneyip gorucez. İyi bi sure gerceklestirirsem paylasirim.

inan mpower
13-02-2013, 18:05
Maşallah tebrikler İnan,

Geçen hafta anadolu yakasına geçerken Fluence kullanan senmiydin selam verip yok olan :D

Aynen kardesim bendim napcan yha her arabam hizli masallah :)) yetisemedin bi fluance :) hahahaha

MECOO
13-02-2013, 18:07
Aynen kardesim bendim napcan yha her arabam hizli masallah :)) yetisemedin bi fluance :) hahahaha

300 / 500 hp altında bir motorlu taşıtta görünce seni şok oldum, kendime gelene kadarda yok oldun sende :D

inan mpower
13-02-2013, 18:13
300 / 500 hp altında bir motorlu taşıtta görünce seni şok oldum, kendime gelene kadarda yok oldun sende :D
Hahaha valla haklisin kardesim ama sehir ici dizel favorim :)

Burak Kasim
13-02-2013, 18:13
gtx3076r turboda 1.75 1.8 barda RS4 Enjektörler 100/100 çalısıyo

Turbo secimi guzel.

Bende HTA 3076R secmistim 2L 06A blockta, HTA 3582R uzerine sonradan.

35R gercekten guzel bir turbo ve hizli oluyor araclar ama benim icin en mantikli turbo bu diyebilirim 2L 06 olan araclar icin.

Eski Vagcilarda 3071 icin bicilmis kaftan derler verim acisindan 1.8T'ler icin.

miniks
13-02-2013, 18:47
Maşallah inan tebrik ederim

Allah rızası için motorsikletle deneyip video koyma :D

bak sürenide gördün 6.4 müş

1000 lik hiç bir motor yok 6 saniyelerde hepsi 5 lerde stock :)

inan mpower
13-02-2013, 18:55
Maşallah inan tebrik ederim

Allah rızası için motorsikletle deneyip video koyma :D

bak sürenide gördün 6.4 müş

1000 lik hiç bir motor yok 6 saniyelerde hepsi 5 lerde stock :)

Hahaha abim sana ozel bi video geliyo yakinda ama motorla diil :) yha abi bende motor kullaniyorum biliyorum hizini gidisini ama ben motor gectim demedimki en son denememiz rahmetli sahin abiyleydi :( benim denedigim motor eski tip 1000 cc yeni 200 hp olanlar diilde ve ben hic bir zaman gectim demedimki sadece denemelerimizdeki videolarimi paylastim. Ama abi cekecegim videoma cok guluceksin :))

ErBAY
13-02-2013, 18:56
maşallah kanka balıklar hızlanıyor :)

miniks
13-02-2013, 19:12
Hahaha abim sana ozel bi video geliyo yakinda ama motorla diil :) yha abi bende motor kullaniyorum biliyorum hizini gidisini ama ben motor gectim demedimki en son denememiz rahmetli sahin abiyleydi :( benim denedigim motor eski tip 1000 cc yeni 200 hp olanlar diilde ve ben hic bir zaman gectim demedimki sadece denemelerimizdeki videolarimi paylastim. Ama abi cekecegim videoma cok guluceksin :))

Çek bakalım şuanki halinle eski 1000RR ı çok rahat 220 den sonra geçersin kanımca

cheers
13-02-2013, 19:43
Maşallah kardeşim çok güzel süre daha da gideri var.

inan mpower
13-02-2013, 20:42
Maşallah kardeşim çok güzel süre daha da gideri var.

Saol kardesim tsk. Ederim var sanirim gideri bakalim.

svs
13-02-2013, 23:01
Maşallah inan,
Kazasız belasız sürüşler.

Gürkan
13-02-2013, 23:09
masallah guzel deger onceden bildigim deger de emek vermeye gelince kusura bakma ama sen hazir araba aldin biniyosun emek edenlere tsk edelim bence bu benim yorumum sadece :)

Levent Y.
13-02-2013, 23:47
Türkiyedeki heralde en hızlı vag grubundaki araç, 6 sn düzlenir diye düşünüyorum, tebrik ederim...

inan mpower
14-02-2013, 01:54
masallah guzel deger onceden bildigim deger de emek vermeye gelince kusura bakma ama sen hazir araba aldin biniyosun emek edenlere tsk edelim bence bu benim yorumum sadece :)

Nese sana yorum yapmak isterdim ama gerek yok. Tsk.

inan mpower
14-02-2013, 01:55
Maşallah inan,
Kazasız belasız sürüşler.

Saol abim tsk. Ederim.

dirk
14-02-2013, 03:22

Bazıları yapar bazıları biner.. benim içinde bu cümle cok kullanılıyordu. o yüzden üstüme alındım bende azcık.. Seni tanımam kişisel bi sorunumda olamaz paran varsa alım gücün varsa Nie bekleyeceksin hazır yapılmışı var :) Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Binersin vurursun kırbacı Böyle bi araca cesaret edip almak.. Bu arabayı sıfırdan yapmaktan daha zor gibime geliyor eminim yanlış anlaşılmamışımdır.. Kolay Gelsin... Maşşalah Cupra'ya Sahibine Emeği Gecen herkese

üntar
14-02-2013, 10:05
Tebrikler inan. Durmak yok devam;)

TYPERHAKAN
14-02-2013, 10:58
powerşhop BAYÇU ya çok teşekkür ederim,henüz çoğu parçası çıkmamış veya şuan eksik olan malzemelerle, bir cupra yı böylesine hızlandırdığı ve bu süreleri bize hazırladığı için.inan sanada maşaallah bu aracı böyle perfect kullandığın için,dahada hızlanırsın inşaallah.önün açık kanaatimce.

inan mpower
14-02-2013, 11:57
Tebrikler inan. Durmak yok devam;)

tşk. allahın izniyle durmak yok yola devam :))

inan mpower
14-02-2013, 12:04
powerşhop BAYÇU ya çok teşekkür ederim,henüz çoğu parçası çıkmamış veya şuan eksik olan malzemelerle, bir cupra yı böylesine hızlandırdığı ve bu süreleri bize hazırladığı için.inan sanada maşaallah bu aracı böyle perfect kullandığın için,dahada hızlanırsın inşaallah.önün açık kanaatimce.

aynen abim bende senin sayende tşk. etmiş olim bayçu abiye powershop'a emeklerinden dolayı tşk. ederim bu araçta çok emekleri var ve bu kadar eksik parçayla bu süreler bu gidiş çok başarılı maşallah.

Gürkan
15-02-2013, 10:01
Nese sana yorum yapmak isterdim ama gerek yok. Tsk.

maşallah sana ya sensin tamm ben bişey yazdım benim fikrim dedim sanki küfür ettik yazdıgına bak yaşın benden büyük tartışmaya gerek yok maşallah daha da iyi olur

Gürkan
15-02-2013, 10:04
Bazıları yapar bazıları biner.. benim içinde bu cümle cok kullanılıyordu. o yüzden üstüme alındım bende azcık.. Seni tanımam kişisel bi sorunumda olamaz paran varsa alım gücün varsa Nie bekleyeceksin hazır yapılmışı var :) Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Binersin vurursun kırbacı Böyle bi araca cesaret edip almak.. Bu arabayı sıfırdan yapmaktan daha zor gibime geliyor eminim yanlış anlaşılmamışımdır.. Kolay Gelsin... Maşşalah Cupra'ya Sahibine Emeği Gecen herkese

senin üstüne alınacağın bişey yok bence neyse adamın konusunu p... etmeninde alemi yok uzamasın ben seni anladım emin olabilrsin :)

Arenimo
15-02-2013, 18:53
Öncelikle maşallah aracına kazasız belasız bin canlı gözlede nasıl yürüdüğünü gördüm S2K ve evo 6 nın arkasından bastığın gün ,

Gürkanın demek istediği Bayçuya maşallah parçası yok olmayan arabayı bu kadar yürüttü diye seninde kesene sağlık verip almışsın kime ne

Ama yok mu bu parayı yapanada bi maşallah Bayçu arabayı yaptıda bedavaya mı yaptı parçayı seçen adam yırtık para mı yerdi bence burda Alparslan abiyede kocaman bir maşallah yapmış hala satıldı 2 kere el değiştirdi maşallah sıkıntısız 6 saniye koşuyo

diğer konuyada gelince alırım parasını veririm bitmişini alırım mantığıda bana ters neden

Yıl geçse ha o araba mı Alparslanın eski araba AH cupra veya işte eski sahinin adı anılması canımı sıkar alırım 2 katını harcarım ama Aren 'in arabası olur

Yanlış anlaşılmasın konun farklı yerlere çekilmesin kazasız belasız

Burak Kasim
15-02-2013, 19:07
Bende baskasinin yaptigina binmeyi tercih etmem ama tercih eden olabilir.

Bazi insanlar cok sabirsizdir, proje islerine gelemez, dogaldir normaldir.

Sen, ben tercih etmeyiz diye baskasi tercih etmicek anlamina gelmez, bizimki doru diye bisey de yok.

Bunu Arenimo arkadasa itafen yazmiyorum, genel yaziyorum, biri yapar biri biner diyen arkadas ustune alinabilir.

Ayriyetten baska anlamadigim konuda bu Baycu denen arkadas hangi arabayi parcasi olmadan falan yurutmus orasini idrak edemedim acikcasi :)

Hakan abi bu konuyu aciklar misin, Baycu arkadasin Vag'lara extra verdigi olay nedir?

Ben cok merak ediyorum bunu, yane eger extra yaptigi bisey warsa bizde oraya gidelim artik.

typer46
15-02-2013, 19:17
Maşallah güzel süreler kazasız belasız İnan bu parçalara bu kadar derken arabada benim bildigim manifold hariçi eksik bişey yok zaten şuan Türkiye'deki en hızlı Cupra dahada hızlı olacağı dan şüphem yok.

TYPERHAKAN
15-02-2013, 21:58
Bende baskasinin yaptigina binmeyi tercih etmem ama tercih eden olabilir.

Bazi insanlar cok sabirsizdir, proje islerine gelemez, dogaldir normaldir.

Sen, ben tercih etmeyiz diye baskasi tercih etmicek anlamina gelmez, bizimki doru diye bisey de yok.

Bunu Arenimo arkadasa itafen yazmiyorum, genel yaziyorum, biri yapar biri biner diyen arkadas ustune alinabilir.

Ayriyetten baska anlamadigim konuda bu Baycu denen arkadas hangi arabayi parcasi olmadan falan yurutmus orasini idrak edemedim acikcasi :)

Hakan abi bu konuyu aciklar misin, Baycu arkadasin Vag'lara extra verdigi olay nedir?

Ben cok merak ediyorum bunu, yane eger extra yaptigi bisey warsa bizde oraya gidelim artik.

burak çım tam anlaşılmadı sanırım,şöyle diim,henüz çıkmamış veya eksik parça derken,,,emme manifolt u olsun-güzel bir full race tarzı eksoz manifoltu olsun-eksantrik olsun -büyük enjektör olsun -lsd olsun ,bunlar olmamasına rağmen bu arabanın böyle gitmesi ve hakikaten dünya da örneklerinin olmaması bence takdire şayendir,bayçu nun vag lara verdiği olay a gelince burakçım nasıl anlatim mesela revo nun yeryüzünde stage 2 plus 7.8 saniye koşan aracı varmı,7.0 saniye koşan stage3 aracı varmı,6.4 saniye koşan stage4 aracı varmı tabiiki yok bunlar sadece türkiyede ve bayçu nun yaptığı araçlar ise demekki extra bişey katıyor vag lara ,sen modifiye camia sında işi iyi bilenlerdensin burak ,ingiltereden gelen yazılımı at arabaya çıksın 6.4 koşsun gelsin böyle bir dünya varmı ? tabiiki burda bayçu nun rolü çok önemli tecrübe ve deneyimi griyor olaya....sordun diye cevapladım yanlış anlaşılma olmasın lütfen ,burak çım hayırlı geceler.görüşmek üzere....

inan mpower
15-02-2013, 22:32
Maşallah güzel süreler kazasız belasız İnan bu parçalara bu kadar derken arabada benim bildigim manifold hariçi eksik bişey yok zaten şuan Türkiye'deki en hızlı Cupra dahada hızlı olacağı dan şüphem yok.

Abim yanlis anlasildi sanirim eksik demek su anlamda hakan abi gerci gerekli aciklamayi yapti ama bizim senin hakan abinin veya tum tfsi araclarin cok eksik parcasi var en basiti bi rs4 enjektoru kullaniyoruz ve limitteyiz daha ustu yok. Ve benim suan aracimda olmayan emme manifold , egzantrik , kasnak , aklima gelmeyen bi cok parca ama onlarda yakindir dahada hizlanicak parcalar cikicak takilicak denenicek vs. Vs ve bu aracta sizin emeginizde cok elinize kolunuza cebinize saglik ama :) bende arti biseyler kattim simdilik uzerine. Ve suan icin evet turkiyede en hizlisi bu arac masallah

ayhan306gti
15-02-2013, 22:49
kardeşim maşallah şu aklındakileride yapıp öyle koyarsın dbn diyodum ama koymuşsun benim araba çıkınca 5 tek denermisin benimle:D

inan mpower
16-02-2013, 00:48
kardeşim maşallah şu aklındakileride yapıp öyle koyarsın dbn diyodum ama koymuşsun benim araba çıkınca 5 tek denermisin benimle:D

Saol kardesim ilk bi boyle bi bakalim dedik :) ve sonucu ortada masallah guzel bir sonuc cikti ve aklimdakiler en kisa zamanda sana can feda her sartta denerim sikinti yok

Burak Kasim
16-02-2013, 01:10
Yanlis anlasilicak bisey yok konusuyoruz sadece abi. :)
Ben soru sordum sende cewap vermissin tesekkur ederim zaman ayirdigin icin.
Aslinda benim lafim Baycuya degil ama oda Revoyu sattigi icin onada ucu dokunuyor.

Konuya gelirsek bu parcalarin hepsi warda kullanan yok yada az kullanan war diyelim abi daha dogru olur acikcasi.
Cunku LSD, Manifold, Emme Manifoldu, Egzantrik ve Enjektor bu araclar icin war piyasada.
Revo parcalarini kendi yapmadigi icin ben pek sevemiyorum Revoyu acik solemek gerekirse.
ATP Turbo Kiti aliyor, AFI Turbo'nun shelf manifoldunu kullaniyor, yane kendi urettigi bisey degilde ordada olanlari kendi adlandirip satiyor, adi Revo Stage 4 oluyor.
Yane Revo firma olarak zaten yaratici bir firma degil basta bunu solemek istiyorum, siz begeniyorsunuzdur eywallah her malin bir alicisi war ona ben bisey diyemem :)

Yane arabada butun parcalar baska firmadan olup sadece yazilimi Revo olunca araba nasil Revo Stage 4 diye aniliyor aslinda benim takildigim nokta bu ;)
Acik solemek gerekirse bana cok ama cok sacma geliyor.

Arkadasin konusunu dagittik, kusura bakma Inan.
Bol Sanslar gelecekteki surelerinde.

ümitech
16-02-2013, 02:34
maşallah çok ciddi bi süre.
alparslan abinin , inanın , hakan abinin , reşit abi , baycu abinin vs kısaca emegi gecenlerin cebine bilgisine ve özverisine saglık..
cok ugrasıldıgına bizzat şahidim uzakta olsamda . :)
güle güle kullan kardeşim.
bana göre bu konfigürasyonun üstüne yukarıda telaffuz edilen bikaç parçayla 5.xx hiçte zor değil :)

typermelih
16-02-2013, 09:14
bu araçlar için üretilen enjektör rş4 enjektörleri ve 620 cc ,lakin bukadar başınca bu enjektörler işeyemiyor daha fazla tazzikli işeyen enjektör gerek ama yok
evet emme manifoltu egşoz manifoltu egşentirik var ama bu yazdığım 3 parçanın faydaları ortada daha fazla hava emişve çıkışı ve aracın devir çevirmeşi
bizim araçların hava çekişiyle verişiyle zaten bir şıkıntışı yok,daha iyi olur tabiki 1.8 başmazşında aynı gücü 1.5 de alırşın bu şeferde üştünü açamazşın ...bizim araçlar devir çeviremiyor 7500 ve 8000 araşında araç kaşılıyor ama o devirlerde yine benzine ihtiyaç olduğu için egşentirikte bir işe yaramıyor
1.380 kg olan bir makinanın 508 hp ile bu değerleri yakalamaşı taktir edileşi bir durum oluyor...
şu şaatten şonra aracı hafifletmek yakıtla beşlemek aracın gitme işteğin birazdaha arttıracaktır
gelelim inanın aldığı bu hazır araca inan evet emek harcamadan bu aracı alıp kullanıyor olabilir ama zaten inanın bundan önce kenişinin yaptığı emek verdiği ştage 4 cupraşı vardı yani bu işlere yabancı değil.parayı verirşen yaparşın yine vererek yapılmışını alırşın işterşen :) ben böyle bir araç alırmıyım almam oraşı ayrı bende emekten yanayım çünkü ama alanada şenin düşündüğün gibi yapılı aracı aldı vş diyede yadırgamam...
şaygılar

TYPERHAKAN
17-02-2013, 20:04
Aslinda benim lafim Baycuya degil ama oda Revoyu sattigi icin onada ucu dokunuyor.

Konuya gelirsek bu parcalarin hepsi warda kullanan yok yada az kullanan war diyelim abi daha dogru olur acikcasi.
Cunku LSD, Manifold, Emme Manifoldu, Egzantrik ve Enjektor bu araclar icin war piyasada.
Revo parcalarini kendi yapmadigi icin ben pek sevemiyorum Revoyu acik solemek gerekirse.
ATP Turbo Kiti aliyor, AFI Turbo'nun shelf manifoldunu kullaniyor, yane kendi urettigi bisey degilde ordada olanlari kendi adlandirip satiyor, adi Revo Stage 4 oluyor.
Yane Revo firma olarak zaten yaratici bir firma degil basta bunu solemek istiyorum, siz begeniyorsunuzdur eywallah her malin bir alicisi war ona ben bisey diyemem :)

Yane arabada butun parcalar baska firmadan olup sadece yazilimi Revo olunca araba nasil Revo Stage 4 diye aniliyor aslinda benim takildigim nokta bu ;)

burak sen benim kardeşim sin,tabiiki burada konuşuyoruz,5 senedir bu arabaya biniyorum çok emeğim var çok teşhislerim var ve hakikaten bu arabaları biliyorum,şimdi biz bunun adına neden revo diyoruz ,çünki bu 2.0 tfsi makineler in yazılımı gerçekten spesifik bir çalışma gerektiriyor , türkiye de aynı setuplarda ,aynı parçalarla daha hızlısını görmedim biliyorsun ,mesela stage2+ birçok yazılım markası ile yapılmış tfsi ler var ama bugüne kadar hiçbiri revo yazılımlı sını geçemedi birçokkez testini yaptık,benim tecrübem bu araçlarda yazılım .parçaların önüne geçiyor onun için öyle adlandırılıyor olabilir herkesce,nasıl bir araç yapıldığında o araç takılan intercooler markasıyla değilde ecu sünü tune eden firma veya şahıs adıyla anılıyor,yada çok ön plana çıkıyor ya,, buda onun gibi birşey kanımca , fakat ortada böyle bir süre var sana saçma gelsede sen sevmesende ,biz memnunuz ve biz seviyoruz,eğer sende burda türkiye de biz le bu 2.0 tfsi lara biniyor olsaydın sende severdin ,peki sence revo değilde ne? bir fikrin varmı ne yapmalıyız,daha iyisi,daha hızlısı varmı sen burada olsaydın mesela bu 6.4 saniye koşan revo stage4 cuprayı,hiçbir parça değiştirmeden hiçbir parça eklemeden sadece yazılımla 6 saniyenin altına indirirmiydin varmı böyle bir firma veya şahıs ,belliki bir şeylerden haber,bir duyum, bir beklenti, bir hazırlık ,yapılcak bir setup var hayırlısı olsun biz bütün tfsi laarın yürümesi hızlanması taraftarıyız hertürlü myeniliğe de açığız çok mutlu oluruz,herkesin emeğine saygı duyarım kalbi temiz olan herkesin işi rast gitsin,burak çım kendine iyi bak

miniks
17-02-2013, 20:37
Hakan abi bir full race yok demişsinde AFI kotu firma değil ve revo onun manifoldunu sarıyor

Turbo kitinizin FR den hiç vir farkı yok

Ayrıca şunuda belirtmek isterim ciddi anlamda birisi çıkıp cupraya para harcarsa ozaman TR de ne revoya ihtiyaç kalır nede yazılıma

Ve işte ozaman 600-700 hp ler görülür

Burak Kasim
17-02-2013, 21:34
Hakan abi suana kadar ben daha Revo harici yapilan fazla TFSI gormedim Turkiyede, ondan muadili cikmadigi icin sen Revo en iyi diyebilirsin.

Hilmi'nin dedigi gibi kimse gidipte 2.0 TFSI'a adam gibi para harcamadi, Revocular disinda.

Firma aramana gerek yok, illaki olucak birgun biri cikar bize Turkiye Revoya verilen butceler verilir o zaman neler olur herkes sasirir emin olabilirsin ;)

Hepimiz gorucez ilerde neler olucagini, keske ben 2.0 TFSI yapsaydimda gosterseydim ama 1.8T'ler cok daha hizli :D

Bundan sonra yaparsamda VR6 yapmak isterim, isallah birgun oda olur.

typermelih
17-02-2013, 21:54
1.8 lerin bu derce hızlı olmaları 1000 cc emjektör takılmaşından ötürü gt42 bile takılabilmeşi...
zaten şuan enjektör gelşe bu araçlar şıkıntışız 550 600 hp olur,çok rişk iştenirşe 700 ler olur illaki
şuan 1.8 t ler 30.000 tl civarı 30.000 tl daha harcaşan 60.000 tl mal olur.cupralar 55.000 tl civarı ştage 4 içinşe temiz 40.000 tl gider ozaman olur 95.000 tl e herkeşte veremeye bilir bu bedeli yada vermek iştemiyebilir.
yada amaç alayını geçmekşe 12.000 tl honda alırşın turbolarşın
revo şağlam güvenilir referanşı olan bir marka,tecrübeleri çok iyi vş vş işte bu şebeple çoğu kişi revo diyor
hadi tüm markalar deneşin iştanbulda cuştom yazılımlarda olşun
böyle bir gün yapabilirşiniz...yada herkeş şüre alşın yayınlaşın 100 200

Burak Kasim
17-02-2013, 22:19
TFSI'larda 4 extra enjektorle yuruyebiliyor ama Turkiyede yapan yok.

Hala enjektor diyorsun Melih ne alakasi war.

Adamlar cozum yolu bulmus, senin kafandakini yapmasini bekliyorsan birisinin belki cok beklersin :)

Burda konustugumuz gecmek gecilmek degil sen orasini nasil anladin anlamadim ama burdaki konusma Revo'nun cok buyutulup, yazilimdan baska bisey yapmadigi.

Ben sadece Ozgun'u taniyorum sahsen ama bu ulkede bildigim Ozgun, Yuregir gibi iki tane degerli tuner war ve eminim ki onlarda guzel sonuclar cikartirlar.

Yeter ki onlerine ayni specler ve butceler gelsin.

Hic Revo'lu Cupralardan biri sormadimi powershopa, biz neden extra enjektorle yurumuyoruz diye herkes enjektor bekliyor.

Powershop meger bu araclara cok seyler katiyor, 4 extra enjektorle yurutsun bence bi araba hepinizin onu acilsin.

Cunku powershop bisey demeden Revocular birsey yapicak gibi durmuyor ;)

ümitech
17-02-2013, 22:58
konu çok dağılmış ama bende birşeyler eklemek istedim.
parası olana benzin sıkıntısı yok. burak kasımın dediği gibi hep emme + 4 enjektör ile 600+hp birsürü araclar var ingiltere ve yunanistanda revo olmayanlarda var içinde...
bizim araclarımızın parça fiyatlarında ki abzürtlüğü insanları geri çekiyor..1.8T sandık motor ile 2.0TFSİ sandık motor arasında hemen hemen 10.000 TL fark var :)
parası olanlar ve arabasını yürütmek isteyenler bu firmalarla görüşsünler global bi dünyada yaşıyoruz :)
sonuc olarakta yapılmış birşeyi yapmak daha kolaydır , ugraşılırsa ve para harcanırsa yapılır neden yapılmasın ki..

BMK TypeR
17-02-2013, 23:13
Burak sadece enjektör için, emme manıfoldu, 4 enjektör, aem ems4, harıçı benzin deposu ona ayrı pompa yaklaşık 10bine yakın paraya çıkar basıt iş gıbı gelıyo sanırım sıze, bıde bunun elektrik tesisatı var:) çok ıyı işçilik gerekir araba yanmasın sonra:) bunuda yaparsanız bu araba gündelik kullanımdan cıkar, şuan 2.0tfsi kullananlar ben dahil gündelik kullanılıyo hatta 70yaşında babamda kullanıyo normal araba gibi:)

üntar
17-02-2013, 23:13
Yaparsa gaddar yapar gerisi yalan yapar:)) birazdan konuya yaZar:) ahaha

Burak Kasim
17-02-2013, 23:39
Dediklerinden bazilarina gerek yok ama Stage 4'lar icin 10K'dan daha ucuza olur burasi kesin, cunku bazi parcalari war kendilerinde benzin ile ilgili.

Arabanin gundelikten cikmasi gibi biseyde soz konusu degil kesinlikle cunku stock ecu'yu kullanilacak hala.

Bu islerde hic birsey kolay degil ama emin ol benim Stage 4 aracin olsaydi denerdim ;)

Bide benim surekli bunu solememdeki olay, bir yolu olsun yaparim diyen 10 kisi wardi forumda simdi kimse buna kalkismiyor.

O zaman cozumu yokken atip tutmicaksin.

Ben biseyi yapicam dersem ve o cikarsa yaparim, bu benim icin boledir haybeye konusmam.

Ustan arabayi yakicak diye korkuyorsan bidaha da o ustaya gitme zaten :p

Burak Kasim
17-02-2013, 23:46
konu çok dağılmış ama bende birşeyler eklemek istedim.
parası olana benzin sıkıntısı yok. burak kasımın dediği gibi hep emme + 4 enjektör ile 600+hp birsürü araclar var ingiltere ve yunanistanda revo olmayanlarda var içinde...
bizim araclarımızın parça fiyatlarında ki abzürtlüğü insanları geri çekiyor..1.8T sandık motor ile 2.0TFSİ sandık motor arasında hemen hemen 10.000 TL fark var :)
parası olanlar ve arabasını yürütmek isteyenler bu firmalarla görüşsünler global bi dünyada yaşıyoruz :)
sonuc olarakta yapılmış birşeyi yapmak daha kolaydır , ugraşılırsa ve para harcanırsa yapılır neden yapılmasın ki..

Bizim'de $13K'lik 1.8T makinemiz 2.5 saat icinde gumledi reklifiye hatasindan.

Olmali miydi hayir ama oldu yapilacak bisey yok o konuda.

Recete belli, dedigin gibi yapilmis yapilicak :icon_tup:

typermelih
18-02-2013, 00:08
illa her parçayı revonun yapmaşıgerekmiyor.şiteşine girerşenuygungördüğü parçaları yazmış
onları alırşın yazılım yüklenir iş biter.özgünü biliyorum haricen
antalyada mehmetin aracına yapacaktı ama şimdilik 420 hp lerde bırakmış
bu zamanakadar ben hiçbişeyden korkmadım yaparken.dünyada ilk revo ştage4 yazılımını golf r ada benim aracayazdı.yani bunu ilk ben yaptırdım
600 hp ler 700 hp ler benim araç için rişkli şanzuman kırılabilir benimaraç dşg
ama olşa enjektör ozaman 1500 tl vririm açarım 550 hp gezerim
ama 40 yada 50 hp içinde 10.000 tl vermem.birde iştanbulda değilim bağzen şıkıntı çıktı diyelim teşişatta ne yapacam ozaman arkamahalle değil ki canına yandımın iştanbulu
1000 km yol...

typermelih
18-02-2013, 00:12
TFSI'larda 4 extra enjektorle yuruyebiliyor ama Turkiyede yapan yok.

Hala enjektor diyorsun Melih ne alakasi war.

Adamlar cozum yolu bulmus, senin kafandakini yapmasini bekliyorsan birisinin belki cok beklersin :)

Burda konustugumuz gecmek gecilmek degil sen orasini nasil anladin anlamadim ama burdaki konusma Revo'nun cok buyutulup, yazilimdan baska bisey yapmadigi.

Ben sadece Ozgun'u taniyorum sahsen ama bu ulkede bildigim Ozgun, Yuregir gibi iki tane degerli tuner war ve eminim ki onlarda guzel sonuclar cikartirlar.

Yeter ki onlerine ayni specler ve butceler gelsin.

Hic Revo'lu Cupralardan biri sormadimi powershopa, biz neden extra enjektorle yurumuyoruz diye herkes enjektor bekliyor.

Powershop meger bu araclara cok seyler katiyor, 4 extra enjektorle yurutsun bence bi araba hepinizin onu acilsin.

Cunku powershop bisey demeden Revocular birsey yapicak gibi durmuyor ;)

tfşi motorların şadece enjektörleri kaldı.benherşeyin şağlıklı olanı yapma taraftarıyım
türkiyede 4 araba var ştage4 olan...yani o kişilerin yapma ihtimalleri yüzde 25
kimşeninde çıkıp yapacağını düşünmüyorum

Burak Kasim
18-02-2013, 00:32
Biz ulke olarak marka fanatigiyiz ondan oluyor bu baska bisey degil :)

Untarin arabasi isallah guzel olur, suan tek o gozukuyor biseyler yapicak Revo disinda.

Bence 420 HP guzel rakam Dynamics'te, sence az mi Stage 3 muadili bir setup icin?

Setup hakkinda %100 bilgiye sahip degilim dyno konusunda yazana gore konusuyorum, azi wardir cogu wardir bilmem, Untar daha detayli yazar.

Ayni setuplarda bi Revo kac cikariyor Dynamics'te, bunu merak ettigimden soruyorum.

400 - 450HP'ten sonra hangi arabayla ugrasirsan ugras, daha fazla guc istiyorsan buyuk paralar harcarsin.

Illa bir yerlerden hata vermeye baslar, normaldir.

200HP'lik arabadan 2.5 - 3 kati guc almak istiyorsun el insaf. ;)

Bu arada senin su Istanbul olayina cok takiliyorum.

Senin gitmeyen arabani Adana'da duzeltmediler mi? Nedir bu Istanbul ozentiligi anlamis degilim?

Sami abi emin ol ki powershop'i 8-10 kere cebinden cikartir, sen daha gozunun onundeki cevherlerin farkinda degilsin. :icon13:

üntar
18-02-2013, 00:49
ılk cupramı aldıgımda gunluk bnmekten daha cok arasıra gazlamak ve herseyıyle yapmak ıcın almıstım. emmemı fılan almıstım fakat arabayı satmak ıstedım ve emmemı jantlarımı sattım. sonradan aklıma gırdıler ve arabama devam ettım. buragın yazısına ıstınaden yazdım.

arabamda suanlık gtx 3071 turbo kıtı,forge ıntercooler,apr pompa,usp benzın pompası,rs4 enjektorler ve methenol kıt war.baska hıc bırsey yok.ayar yapıldıgı gun depodakı benzın en az 1 aylık benzındı.ust kapak orj,kol piston orj. gecen gun ozgun emme alıyoruz haydı deyınce 1000lik enjektorlerle projeye tekrar basladık. ben özgunun cok ıyı ısler basaracagına sonuna kadar emınım. buragın yazdıklarınada kısmen katılıyorum. bu sefer satmak yok yarım kalan ısımızı ıns bıtırecegız.bır cok urun suanda elımde zaten.kısmetse emmeyı aldıktan sonra takmaya baslıyacagız.

ümitech
18-02-2013, 00:56
ılk cupramı aldıgımda gunluk bnmekten daha cok arasıra gazlamak ve herseyıyle yapmak ıcın almıstım. emmemı fılan almıstım fakat arabayı satmak ıstedım ve emmemı jantlarımı sattım. sonradan aklıma gırdıler ve arabama devam ettım. buragın yazısına ıstınaden yazdım.

arabamda suanlık gtx 3071 turbo kıtı,forge ıntercooler,apr pompa,usp benzın pompası,rs4 enjektorler ve methenol kıt war.baska hıc bırsey yok.ayar yapıldıgı gun depodakı benzın en az 1 aylık benzındı.ust kapak orj,kol piston orj. gecen gun ozgun emme alıyoruz haydı deyınce 1000lik enjektorlerle projeye tekrar basladık. ben özgunun cok ıyı ısler basaracagına sonuna kadar emınım. buragın yazdıklarınada kısmen katılıyorum. bu sefer satmak yok yarım kalan ısımızı ıns bıtırecegız.bır cok urun suanda elımde zaten.kısmetse emmeyı aldıktan sonra takmaya baslıyacagız.

biçok kişinin sorusuna cevap niteliğinde olmuş.
sonunda yapılıyor bu işlem TR'de :)
sorunsuz hallolursa ve işlem pratikte başarılırsa bence biçok insanda kendi aracında yapıcak bu işi.
bence bu zamana kadar beklenildiği hataydı , ülkemizdede çok ciddi mapper lar var (özgün , yüreğir vs) neden yapılmasın.
mehmet kardeşim yüreğine , parana , emegine saglık , inş yüzünün akıyla çıkarsın bu işten.
hemde TR'de bir ilki başararak TFSI işinde özgünle birlikte büyük bi öncülük etmiş olursunuz.

Burak Kasim
18-02-2013, 01:10

Sendede mi ATP Kit war?

Forge Intercooler kac litre, hangi modeliydi sendeki?

Enjektorlerini almadiysan, Oguz'da war Untar suan Turkiyede 1600km kullanildi.

Ondan tehmin edebilirsin, bosuna ugrasma diye soluyorum.

Sana zamaninda kizip yardim etmicem demistim ama sinirim gecti :D

High Boost setubinda bilgiye ihtiyaciniz olursa, yardimci olmaya calisirim elimden geldigince.

üntar
18-02-2013, 01:21
aynen atpnın kıtı war suanda. suankı revo stage3lerle aynı olan kıt. ıntercooler deişecek.senın bıldıgın forge war işte suanda;) enjektor wardı ozgunde onu aldım.saolasın.

kızıstıgımız zamanlarda sana o zamankı durumu soylemıstım.neysekı artık kart kullanmıyorum;) paslasırız tabıkıde bılgının sonu yok:) doctora bundan sonra buyuk ıs dusuyor.

Burak Kasim
18-02-2013, 01:28
Salla o Forge'u onceden demistim sana :)

Her neyse unut onlari anlik sinir durumlari oldu, recete bende A-Z'ye war, ince detaylarina kadar.

Ben Revo'suz Cupra gormek istiyorum artik biraz ortama hareket gelsin, olucaksa Ecufast Stage 4 olsun bundan sonra, meger yazilimcilarla aniliyor butun kitin ismi :D

üntar
18-02-2013, 01:39
unuttum:) paslasalım konusuruz tekrardan bunarı. ozgun ustesınden gelecektır tecrubesıyle.o ne derse o zaten.hıc bır zaman revo ecufast kıyaslaması yapmadım ama ortam senlensın dedıgın gıbı.cıktık bı yola bakalım:D ınanın konuyuda dagıttı kusura bakmasın oda:)

miniks
18-02-2013, 07:32
Su 12 bine bir honda alır yaparım herkesi geçerim diyen arkadaş

Sen cupraya stage 4 için maliyet 40 bin demişsin

Fakat hondanın herkesi geçerim kafasında arabası yapmak için harcıyacsğın para 150k

Uyandırayım

Hastayım şu honda harici hızlı olamayıp alırım ucuza bir honda turbolar herkesi geçerim diyenlere

Ozaman almasaydınız cupra golf honda alıp yapsaydınız

Bırakın şu hondaya hondacılara laf atmayı

He honda geçicek duruma gelirsiniz yada yanımıza yaklaşırsınız ozaman bu kafları edersin ama otobanın bir ucundan öteki ucuna bende honda alır turbolardım demek saçma oluyor

Bunu yapmayın lütfen rica ediyorum

senna
18-02-2013, 07:53
Burak sadece enjektör için, emme manıfoldu, 4 enjektör, aem ems4, harıçı benzin deposu ona ayrı pompa yaklaşık 10bine yakın paraya çıkar basıt iş gıbı gelıyo sanırım sıze, bıde bunun elektrik tesisatı var:) çok ıyı işçilik gerekir araba yanmasın sonra:) bunuda yaparsanız bu araba gündelik kullanımdan cıkar, şuan 2.0tfsi kullananlar ben dahil gündelik kullanılıyo hatta 70yaşında babamda kullanıyo normal araba gibi:)

yazdığın parçalar günlük kullanımdan çıkaracak parçalar değil yeterki düzgün montaj olsun işi bilen adam yapsın çok büyük şeyler gibi sanki hiç yapılmamış gibi yazmışsında bu dediklerin zaten direk enjeksiyon olmayan arabaların nerdeyse tamamına yakınında yapılıyor ilk defa yapılmıcak o kadar büyütmeye gerek yok bence:)

BMK TypeR
18-02-2013, 09:54
yazdığın parçalar günlük kullanımdan çıkaracak parçalar değil yeterki düzgün montaj olsun işi bilen adam yapsın çok büyük şeyler gibi sanki hiç yapılmamış gibi yazmışsında bu dediklerin zaten direk enjeksiyon olmayan arabaların nerdeyse tamamına yakınında yapılıyor ilk defa yapılmıcak o kadar büyütmeye gerek yok bence:)
ben typerda kullandım cuprada cupra mercedes gibi 8enjektor yapınca gtx35 takıp 2.0bar basarsan o araç 800tork olur debrıyaj takıcaksın şanzıman akslar motor kulakları o güclerde bı arabaylada trafıge gıremıyıceksın kusura bakmada binmeden bılmeden konuşmasın kımse, 8 enjektorlu 3 araba yapıldı bıtanesıde yandı uyandırıyım, benım okadar vercek param yok buragın 10bine gelmez dedıgı parcaları soylıyım trde hpe manıfold 3500tl satılıyo usada 1300dolar 4 enjektor 600 800dolar aem ems beyın 1000-1500dolar harıcı depo yapılcak ona benzın pompası elektrik tesısatı sadece benzın vermek ıcın ben kendı arabamı yada trde cupra s3 golfr süren arkadaşlar arabasını bıç etmez,yarış arabası yapar drag kovalar yapılır bütçe ayırırsın, içi sökuk honda degıl bu araçlar üstunde 10tane airbag var kılıma var tam bord yol bılgısatarı var bı zenon var:) caddeye gırılıyo polıs cevırmıyo hergün gündelık kullanıyorum, tek arabam o bakımdan söyledım gündelık derken arkadaşlar herhalde pazar cıkarıp 1saat sıkıp garaj koyma manasında söylemedım:)

senna
18-02-2013, 10:06
Resit sen haklisin ilk defa takiliyor bu enjektor falan boyle pardon:) ne haddime benim
Ben bilmem tabu kusura bakma:)

Levent Y.
18-02-2013, 10:33
Bi kere turkiyede bu sistemi 10 bin TL ye yapmak imkansiz 15 bin TL seviyleri daha gercekci olur. Bence bu olayin en canli ornegi romanyadaki golf r once 586 sonra 622 beygir elde ettiler aksi kapatarak sadece on tekerlerden. Araba daha sonra benzin hattindaki bi kacaktan dolayi yandi, az daha tum araba alev aliyodu da sadece motorla kurtuldular. Benzin hatti cekmek ekstra enjektorlerin proglanmasi, hep manilfoldun bu motora adapte edilmesi hepsi zor isler. Ayrica resit abinin de dedigi o guclere dayanacak bi sanzuman, bu sanzimanin muhtemelen cok sert olucak olmasi, motor ve sanziman kulaklari lle gelen titresim problemi ve akslarin yetmiyecegi gibi sorunlarda var. Diyelimki bu setup I yapan kisi aracini gundelik degil sadece gazlamak icin kullaniyo, yine bence buyuk risk, yanan araclar canli ornek. Bunlarla ugrasmak yerine bi enjektor ciksa 620 cc den fazla olan, o zaman direk basinc acilarak 550-600 hp lere ulasilcak herhangi bi risk olmadan ve ufak bi masrafla. En basitinden methanol u bile en cok 3 e 2 oraninda koyuyoruz, yuz de yuz konulmuyo ya kacak olursa alev almasin ucsun diye... Sonradan cekilen hatlar fabrikasyon gibi olmuyo ki. Ayriyetten bence stage 4 bi arac 50 bin TL civarlarina mal olur. Ulkemizde ben dahil cogu insan bu kadar araclari guclendirirken durmayi dusunmuyo, cogu insan duzgun bi fren sistemi almiyoki bu da ciddi bi maliyet. Sonucta stage 4 un ustune riski goze alarak onemli bi para odemek gerekiyo ve bu yuzden cogu insan bu olaya yeltenmiyo..

BMK TypeR
18-02-2013, 10:45
Resit sen haklisin ilk defa takiliyor bu enjektor falan boyle pardon:) ne haddime benim
Ben bilmem tabu kusura bakma:)

Takılı doğru yarış arabası oluyo genelde:D TR de 8 enjektorlu araba ben görmedim ama yapanıda görmek isterim nasıl işçilik yapmış(yaparsada savaş paşaoğlu yapar), neredeyse stok arabaya 30r üstüne 8 enjektör diyosunuz daha yapılan debriyajlar vitesler geçmiyo debriyaj yapsınlar ondan sonra enjektor yapsınlar, kimse 10bin tl vermez yarışmıyıcaksa, çıkar enjektor 1000dolara alırız takarız ozaman turbo değişiriz, 4 takım debriyaj denedım apr dxd stg4 1000nm tork için sachs stg2 sachs stg3 650tork için twınpalete yine hıçbirinde vıtesler geçmiıyo(oynak dizel volantı var bizde 23kg kuru volana gecınce sıkıntı daha onu cozemedıler kardeşim, daha enjenktorden önce çok yapılcak şeyler var bu araba için Mehmete arabayı satırmayan benim arabasını yap dıyende benim inşallah mehmet(üntar) yapıcak,ben enjektor cıkmadan yapmasınada karşıyım yapıcak 650hp aks yok şanzıman yok debrıyaj ne takıcak:) bana söylermısın yapsada biri ben yıne yapmıyıcagım evde tek araba ve ailece kullanıyorum saygılar:icon_tup:

BaDCaT
18-02-2013, 10:53
ben typerda kullandım cuprada cupra mercedes gibi 8enjektor yapınca gtx35 takıp 2.0bar basarsan o araç 800tork olur debrıyaj takıcaksın şanzıman akslar motor kulakları o güclerde bı arabaylada trafıge gıremıyıceksın kusura bakmada binmeden bılmeden konuşmasın kımse, 8 enjektorlu 3 araba yapıldı bıtanesıde yandı uyandırıyım, benım okadar vercek param yok buragın 10bine gelmez dedıgı parcaları soylıyım trde hpe manıfold 3500tl satılıyo usada 1300dolar 4 enjektor 600 800dolar aem ems beyın 1000-1500dolar harıcı depo yapılcak ona benzın pompası elektrik tesısatı sadece benzın vermek ıcın ben kendı arabamı yada trde cupra s3 golfr süren arkadaşlar arabasını bıç etmez,yarış arabası yapar drag kovalar yapılır bütçe ayırırsın, içi sökuk honda degıl bu araçlar üstunde 10tane airbag var kılıma var tam bord yol bılgısatarı var bı zenon var:) caddeye gırılıyo polıs cevırmıyo hergün gündelık kullanıyorum, tek arabam o bakımdan söyledım gündelık derken arkadaşlar herhalde pazar cıkarıp 1saat sıkıp garaj koyma manasında söylemedım:)

800Nm Tork 2.0 litreden hemde 62mm turbo ile 2.0 barda ?

BMK TypeR
18-02-2013, 10:54
800Nm Tork 2.0 litreden hemde 62mm turbo ile 2.0 barda ?

yanlış analamada benım k04 2.5bar 1.85cont stok halım 630nm torkdu, 1.7barda gtx30r 590nm tork verdı yurtdısında var 650 700nm gibi tork sahıp 62mm turbo 2.0lt bizim kendı araçımızda sachs stg1 550+torkluk debrıyaj oem volantla çalışıyo baskı kırdı şanzımanında dışarı cıktı baskı, sonuçta debrıyajların en ıyılerını denedık kuru volantlı halde vitesler gecmıyo,

BaDCaT
18-02-2013, 11:05
Tork nasıl hp den fazla çıkıyor küçük hacim de bi de turbo büyüdükçe ?

BMK TypeR
18-02-2013, 11:10
Tork nasıl hp den fazla çıkıyor küçük hacim de bi de turbo büyüdükçe ?

Bizim 2.0tfsi böyle k04 turbo fındık kadar max hp 410 420 tork 650nm kadar çıkıyo basınça bağlı, turboda büyüse tork bizde fazla çıkıyo hatta bizim ah cupra 508hp 590nm tork cıkarmıştı 1.7 barda gtx3076r la

Burak Kasim
18-02-2013, 14:38
Romanyadaki araba Revo'nun isciliginden dolayi yandi bunu kimse inkar edemez. :)

Rekoru tam sikmamislar yerinden cikmis cok acemice bir hata, bunu parcalara veya baska biseye mal edemezsin.

Rekor sikmayi bilmeyen ustayada gidiyorsan, ustana guvenmiyorsan zaten bole seylere hic kalkisma.

Turkiyede benzin sistemi elden gecirilmis o kadar cok araba war ki sayamayiz baslasak.

miniks
18-02-2013, 14:49
Reşit turbo büyüdükçe tork düşer

K04 te 590 tork GT30 da varmı 590 torklu cupra ? bak bakalım

neyse

başka konuya gelince

Yakıt hattı yapmak demek araba yakmak demek değildir

adam gibi profosyonelce yaparsınız hiçbirşey olmaz

bakınız benim aracımda yıllardır kullanıyorum hiç kaçak görmedim

ama saniyiden hortum al 50 kuruşluk kelepçe ile tuttur ondan sonra yandı yanar tabi

birde reşit altındaki araba cupra öyle bir anlattın ki lambo aventodara biniyorsun zannettim

bixenonlar 1 airbagler caddede polis çevirmez falan filan komik şeyler bunlar

Madem bunları çopk seviyorsunuz ozaman hiç otobana çıkmayın

bizi caddede polis çeviriyor oyüzden otobana çıkıyoruz

BMK TypeR
18-02-2013, 14:54
Romanyadaki araba Revo'nun isciliginden dolayi yandi bunu kimse inkar edemez. :)

Rekoru tam sikmamislar yerinden cikmis cok acemice bir hata, bunu parcalara veya baska biseye mal edemezsin.

Rekor sikmayi bilmeyen ustayada gidiyorsan, ustana guvenmiyorsan zaten bole seylere hic kalkisma.

Turkiyede benzin sistemi elden gecirilmis o kadar cok araba war ki sayamayiz baslasak.

Debriyaj ne olcak o arabalar dsg benim bildigim düz vites olanlara debriyaj önerın var mı? şimdı gecen neden bahsedıyodun garaj ısmı ustunde ne malzemeler var şimdı revomu oluyo dıyodun araç ama yanan araba revo oldu:) komık olmuş bence araç yazılımı revoydu evet ustanın hatası:) bende ne garajlardan gelen hataları gördum trde hemde aklın hayalın almaz mıllet iplik üstünde genelde araçım yapılırken en ufak bişey olsa başında durum kendimde aks varmı bızım arabalara şanzıman içi varmı daha trdekı araçların hıcbırınde motor kulagı yok coılover bıle yok:) acil debriyaj için önerı beklıyorum, şuna trde güvencegım garaj powershop ve paşaoğlu

BMK TypeR
18-02-2013, 14:56
Reşit turbo büyüdükçe tork düşer

K04 te 590 tork GT30 da varmı 590 torklu cupra ? bak bakalım

neyse

başka konuya gelince

Yakıt hattı yapmak demek araba yakmak demek değildir

adam gibi profosyonelce yaparsınız hiçbirşey olmaz

bakınız benim aracımda yıllardır kullanıyorum hiç kaçak görmedim

ama saniyiden hortum al 50 kuruşluk kelepçe ile tuttur ondan sonra yandı yanar tabi

birde reşit altındaki araba cupra öyle bir anlattın ki lambo aventodara biniyorsun zannettim

bixenonlar 1 airbagler caddede polis çevirmez falan filan komik şeyler bunlar

Madem bunları çopk seviyorsunuz ozaman hiç otobana çıkmayın

bizi caddede polis çeviriyor oyüzden otobana çıkıyoruz

ben 8 enjektorlu 35r lı cupra yaparsam cadde pek gezılmez demek ıstedım senin gıbı bı araba olur ıcı sokulur gündelıkden cıkar konuyu baştan oku son yazılanları okuma,bıde 2.0tfsi debrıyaj çozum yok sıkıntılı:) 8 enjektor pesınde millet, sen kendı arabanla cupra mukayese edersen evet arabam lambo gıbı gelıyo bana:heyoo:
bu arada ah cupra 590nm tork verdı 1.68barda revo stg4 650nm tork arabasıda var dynolarıda nette var sızın araba gıbı degıl daha oncede konuştuk

miniks
18-02-2013, 15:08
ben 8 enjektorlu 35r lı cupra yaparsam cadde pek gezılmez demek ıstedım senin gıbı bı araba olur ıcı sokulur gündelıkden cıkar konuyu baştan oku son yazılanları okuma,bıde 2.0tfsi debrıyaj çozum yok sıkıntılı:) 8 enjektor pesınde millet, sen kendı arabanla cupra mukayese edersen evet arabam lambo gıbı gelıyo bana:heyoo:
bu arada ah cupra 590nm tork verdı 1.68barda revo stg4 650nm tork arabasıda var dynolarıda nette var sızın araba gıbı degıl daha oncede konuştuk

Tamamda reşit 800 tork değil işte anladın

Turbo büyüdükçe torkta aynı orantıda yükselicek diye birşey yok misal
42 R taksalar beygir 1000 olsa tork olucak 600 belki anladın

belli bir yerden sonra işler değişicek ayrıca devir dönmekte çok önemli deviride yükselttikçe tork dahada aşşagı düşücek

birde debriyaj yok demişsin var işte aldık twin plate mehmete gayette güzel oldu mehmet kendisi sokamadı viteslere bendeyken aslan gibi sürüyordum alışknalık meselesi

ben yıllardır Twin clutch kullanıyorum herkes kullanabilcek diye birşey yok :)

ama kassaydı mehmette kullanabilirdi o kolayı tercih etti aracı satıcam dedi parçaları sattı satmasaydı hulktan 1 gr farkı olmucaktı mehmetin arabasının

içide sökülmücekti gündelikte kullanıcaktı 8 enjektoru değil 4 enjektoru olucaktı

twin bosch 044 e geçicektik vipec ecu takıcaktık on numara olucaktı önemli olan TR de 1 kişi çıksın

ben FSI dan vazgeçiyorum desin bak neler oluyor

Motor blogunuz çok sağlam geleceği var ama maalesef adam gibi işi bilen bir kişinin eline henüz sınırsız para al bunu 800 hp yap diyen bir VAG cı çıkmadı

inşallah ilerde çıkarda bir ilk olur

BMK TypeR
18-02-2013, 15:15
Tamamda reşit 800 tork değil işte anladın

Turbo büyüdükçe torkta aynı orantıda yükselicek diye birşey yok misal
42 R taksalar beygir 1000 olsa tork olucak 600 belki anladın

belli bir yerden sonra işler değişicek ayrıca devir dönmekte çok önemli deviride yükselttikçe tork dahada aşşagı düşücek

birde debriyaj yok demişsin var işte aldık twin plate mehmete gayette güzel oldu mehmet kendisi sokamadı viteslere bendeyken aslan gibi sürüyordum alışknalık meselesi

ben yıllardır Twin clutch kullanıyorum herkes kullanabilcek diye birşey yok :)

ama kassaydı mehmette kullanabilirdi o kolayı tercih etti aracı satıcam dedi parçaları sattı satmasaydı hulktan 1 gr farkı olmucaktı mehmetin arabasının

içide sökülmücekti gündelikte kullanıcaktı 8 enjektoru değil 4 enjektoru olucaktı

twin bosch 044 e geçicektik vipec ecu takıcaktık on numara olucaktı önemli olan TR de 1 kişi çıksın

ben FSI dan vazgeçiyorum desin bak neler oluyor

Motor blogunuz çok sağlam geleceği var ama maalesef adam gibi işi bilen bir kişinin eline henüz sınırsız para al bunu 800 hp yap diyen bir VAG cı çıkmadı

inşallah ilerde çıkarda bir ilk olur
Haklısın o konuda turbo buyudukce tork düşüyo 690tork gordum 2.0tfsida 800latıfe aklıma geldı yazdım ama sonuçta bahsettıgım hpden tork fazla cıkıyo bızde, bız 4 takım debrıyaj denedık yemedı hepsınde sıkıntı cıkardıkı apr gıbı buyuk fırmanın sattıgınıda aldık stg4 oda yemedı twınpalete bencede dıgerlerıne gore yıne daha mantıklı ama onda sert hızlı vıtes atamassın, yanı arabaların hıcbırınde egzantrık yok emme takan yok cogunda coılover yok oıl cath can yok b.. *** yok 8 enjektor bana şuan parasıda çok malıyetlı oldugu ıcın mantıksız geldı onun parasına s2000 e turbo kıtı takarsın o paraya:), bende görüşümü paylaştım, mehmete sattırmadım arabasını inşallah o yapar yiğit golf R onlarında nıyetı var Savaş abı yapıcaktır güzel şekilde, sende biliyosun bende tek araba oldugu ıcın dügünede cupra gıdıyorum pazarada işede gezmeyede gazlamayada benım için hayal 500hp 560 580tork yeterlı olcaktır bana 100-200 6 kusur snlerde olursa tadından yenmez,

Burak Kasim
18-02-2013, 15:26
Debriyaj ne olcak o arabalar dsg benim bildigim düz vites olanlara debriyaj önerın var mı? şimdı gecen neden bahsedıyodun garaj ısmı ustunde ne malzemeler var şimdı revomu oluyo dıyodun araç ama yanan araba revo oldu:) komık olmuş bence araç yazılımı revoydu evet ustanın hatası:) bende ne garajlardan gelen hataları gördum trde hemde aklın hayalın almaz mıllet iplik üstünde genelde araçım yapılırken en ufak bişey olsa başında durum kendimde aks varmı bızım arabalara şanzıman içi varmı daha trdekı araçların hıcbırınde motor kulagı yok coılover bıle yok:) acil debriyaj için önerı beklıyorum, şuna trde güvencegım garaj powershop ve paşaoğlu

Sana bilgi vermek gibi bir yukumlulugum yok bunu aklina sok bi kere ;)

Yapan adam ciddi adamla isim war benim, sen powershop'la yaparsin aracini.

Daha arabanin nerde yandigini bilmiyorsun, bos konusuyorsun kesinlikle.

Araba Romanya Revo'da yandi Bukres'teki bayilerinde, bu aciklayici oldumu?

Pasaoglu zaten kendini kanitlamis bi garaj yillardir.

Powershopta son senelerde biseyler yapmaya calisiyor ama arabalara ekstra biseyler kattigini bana soleyemessin.

Bolt-On ATP Turbo Kiti takip yazilim yukleyip buyuk usta olunmuyor ;)

O zaman diger buyuk ustalarin hakkini yemis olursun.

Burak Kasim
18-02-2013, 15:39
Haklısın o konuda turbo buyudukce tork düşüyo 690tork gordum 2.0tfsida 800latıfe aklıma geldı yazdım ama sonuçta bahsettıgım hpden tork fazla cıkıyo bızde, bız 4 takım debrıyaj denedık yemedı hepsınde sıkıntı cıkardıkı apr gıbı buyuk fırmanın sattıgınıda aldık stg4 oda yemedı twınpalete bencede dıgerlerıne gore yıne daha mantıklı ama onda sert hızlı vıtes atamassın, yanı arabaların hıcbırınde egzantrık yok emme takan yok cogunda coılover yok oıl cath can yok b.. *** yok 8 enjektor bana şuan parasıda çok malıyetlı oldugu ıcın mantıksız geldı onun parasına s2000 e turbo kıtı takarsın o paraya:), bende görüşümü paylaştım, mehmete sattırmadım arabasını inşallah o yapar yiğit golf R onlarında nıyetı var Savaş abı yapıcaktır güzel şekilde, sende biliyosun bende tek araba oldugu ıcın dügünede cupra gıdıyorum pazarada işede gezmeyede gazlamayada benım için hayal 500hp 560 580tork yeterlı olcaktır bana 100-200 6 kusur snlerde olursa tadından yenmez,

Demin debriyaj yok diyordun hayirdir noldu cok cabuk degistin?

Demekki dogru yere bakmamissiniz olabilir mi?

Simdide aks yok dersin enjektor olayina doner.

Bahanelerin arkasina siginmaya gerek yok :icon_tup:

Sen zaten yapmicam ben gunluk tek arabam diyorsun o zaman neden hala konusuyorsun :soru:

BMK TypeR
18-02-2013, 15:52
Demin debriyaj yok diyordun hayirdir noldu cok cabuk degistin?

Demekki dogru yere bakmamissiniz olabilir mi?

Simdide aks yok dersin enjektor olayina doner.

Bahanelerin arkasina siginmaya gerek yok :icon_tup:

Sen zaten yapmicam ben gunluk tek arabam diyorsun o zaman neden hala konusuyorsun :soru:
debrıyaj var ben sachs stg1 sachs stg2 sachs stg3 dxd stg4(200kmde) hepsını aldık kullandık debrıyajda kuru volana gecersen bu arabada iş yapmaz güç olarak kaldırır ama sana çok yavaş vıtes attırır, ıkıncısı o arabanın romanyada oldugunu bılıyorum yapım aşamasınında biliyorum araba yandıgınıda ben söyledım, revo garajıda yok bayının kendı garajıdır burda oldugu gibi baycu sadece revo yok:) 100tane fırmayla çalışıyo gecen neden revo dıye adlandırıyosunuz dıyosunda ecufast yazılım yaptıgı araçlarda ecufast oluyo custum dıyosunda custum yaptın, revo ne hazır mı:) bıkere adam sps var ıstedıgın sekıl kullanırsın 104oktanlık ayarım var 97var 95 var bu yazılımlarıda yolda ayarlıyo revo yazılım hazır değil şimdı yazılımı yaptı adam antalyaya gıttı yakıt koycak yakıtlı ayarlandı araba gundelık kullanabılcekmı:) ayar ıcın bıdaha ıstanbulamı gelcek avans şakır şakır vurur sen dedıklerımı anlamak ıstemıyosun 500 1000dolarlık enjenktore 10-15bin tl harca dıyosun, parası olan harcasın arkadaş, kusura bakmada mehmete supertec supap yollamıssın ıcınde tırnakları yoktu ben aldım mehmete supap tırnaklarını araç 1 ay bekledı bilgili oldugun dogru, saygılar daha polemıge gırmıyıcem.
büyük ustalıga gelince onu anlamadım motor ustası ayrıdır satış yerı ayrıdır ne alaka şimdı ben paşaoğluna da göturuyorum arabamı powershopada bu konu nerden cıktı onu anlamadım. motoru savaş abı yapar yazılımı baycu özgun yuregır, özgunler motor mu yapıyo mısal yüregır yada

Burak Kasim
18-02-2013, 16:04
debrıyaj var ben sachs stg1 sachs stg2 sachs stg3 dxd stg4(200kmde) hepsını aldık kullandık debrıyajda kuru volana gecersen bu arabada iş yapmaz güç olarak kaldırır ama sana çok yavaş vıtes attırır, ıkıncısı o arabanın romanyada oldugunu bılıyorum yapım aşamasınında biliyorum araba yandıgınıda ben söyledım, revo garajıda yok bayının kendı garajıdır burda oldugu gibi baycu sadece revo yok:) 100tane fırmayla çalışıyo gecen neden revo dıye adlandırıyosunuz dıyosunda ecufast yazılım yaptıgı araçlarda ecufast oluyo custum dıyosunda custum yaptın, revo ne hazır mı:) bıkere adam sps var ıstedıgın sekıl kullanırsın 104oktanlık ayarım var 97var 95 var sımdı yazılımı yaptı adam antalyaya gıttı yakıt koycak yakıtlı ayarlandı araba gundelık kullanabılcekmı:) avans şakır şakır vurur sen dedıklerımı anlamak ıstemıyosun 500 1000dolarlık enjenktore 10-15bin tl harca dıyosun, parası olan harcasın arkadaş, kusura bakmada mehmete supertec supap yollamıssın ıcınde tırnakları yoktu araç 1 ay bekledı bilgili oldugun dogru, saygılar daha polemıge gırmıyıcem.
büyük ustalıga gelince onu anlamadım motor ustası ayrıdır satış yerı ayrıdır ne alaka şimdı ben paşaoğluna da göturuyorum arabamı powershopada bu konu nerden cıktı onu anlamadım. motoru savaş abı yapar yazılımı baycu özgun yuregır, özgunler motor mu yapıyo mısal yüregır yada

Sen mi soledin?

Senden baska takip eden yok saniyorsun heralde, bulutlarin ustunde mi goruyorsun kendini napiyorsun sen masallah :)

Belki sen yazilanlari pek anlamamisindir adam aynen sunu yazdi, Revonun bu hatasindan sonra bidaha onlarla calismicam iyi kotu gunlerimiz oldu simdi baska bi garaja geciyorum yazdi.

Ilkte sen debriyaj oner dedin ben solemicektim hilmi soledi, sonra warda yavas vites atiliyor oldu.

Ben sana herseyi direk anlatiyorum sen istedigin gibi anliyorsun belkide anlamiyorsun oda olabilir :)

Hahaha eksik gelen bisey icin anlamadida oluyorum guzel kizmissinki bana bel asagiya vurmaya calisiyorsun hosuma gitti devam et bole :D

Beni taniyan bilir ben hic bir zaman herseyi biliyorumla gitmem bilmedigimi sorarim cok sorarim hatta.

Yapamadigima yapamiyorum derim, senin gibi gotum yemedigi zaman ah parca yok demem ;)

BMK TypeR
18-02-2013, 16:06
kımse yanlış anlamasın baycu kendı custum yapıyo gayet guzel yapıyo powershop sıtesıne gir orda dynolar var öncesi sonrası benim için 2.0tfsida revodur arkadaş varmı stg2+ stok motor stok debrıyaj stok turboyla 7.8yapan varmı stok motorla gt3071r gtx de degıl 1.6barda 7sn 100-200 yapan varmı gtx3076r araçta kol pıston yay şapka harıcı hiçbirşey yok 1.75barda 6.4 yapan yaparsa tebrik ederiz

BMK TypeR
18-02-2013, 16:09
Sen mi soledin?

Senden baska takip eden yok saniyorsun heralde, bulutlarin ustunde mi goruyorsun kendini napiyorsun sen masallah :)

Belki sen yazilanlari pek anlamamisindir adam aynen sunu yazdi, Revonun bu hatasindan sonra bidaha onlarla calismicam iyi kotu gunlerimiz oldu simdi baska bi garaja geciyorum yazdi.

Ilkte sen debriyaj oner dedin ben solemicektim hilmi soledi, sonra warda yavas vites atiliyor oldu.

Ben sana herseyi direk anlatiyorum sen istedigin gibi anliyorsun belkide anlamiyorsun oda olabilir :)

Hahaha eksik gelen bisey icin anlamadida oluyorum guzel kizmissinki bana bel asagiya vurmaya calisiyorsun hosuma gitti devam et bole :D

Beni taniyan bilir ben hic bir zaman herseyi biliyorumla gitmem bilmedigimi sorarim cok sorarim hatta.

Yapamadigima yapamiyorum derim, senin gibi gotum yemedigi zaman ah parca yok demem ;)
evet bu konuda ben söyledim birde uslubunu bozma istanbula geldın mı senı yakarım *** yermı yemez mi sorarım sana sıkıntı etme, debrıyaj var zaten ama kullanılıcak durumda değil lafı sen götunden anlıyosan yapcak bışeyım yok, kusura bakmada tırnakdan dolayı araç 1 ay rektıfıyede bekledı çok bılıyodun koysaydın ıcıne:)

BMK TypeR
18-02-2013, 16:25
bu arada senmı koydun twınpalete o markadan belkı senden once ben baycuyada soyledım koyalım mı dıye herkez yurt dısında sıkayetcı kuru volanttan sachs gıbı fırma bıle 470+tork stg1 dsebrıyajını stg2 stg3 lerden sıkayet aldıgı ıcın stg1 +550tork yaptılar baskısı degıstırdıler dogru yollaıdıgn debrıyajda şanzıman dogradı nede vıtes gectı cok memnun kaldı sahıbı haklısın sende önce bı 2.0tfsi bın emek harca parcaların ıcınde neler lazım olmasını ögren, sonra burda laf sok gotunun üstünde oturarak para kazanmayla olmuyo bu işler

miniks
18-02-2013, 16:26
kımse yanlış anlamasın baycu kendı custum yapıyo gayet guzel yapıyo powershop sıtesıne gir orda dynolar var öncesi sonrası benim için 2.0tfsida revodur arkadaş varmı stg2+ stok motor stok debrıyaj stok turboyla 7.8yapan varmı stok motorla gt3071r gtx de degıl 1.6barda 7sn 100-200 yapan varmı gtx3076r araçta kol pıston yay şapka harıcı hiçbirşey yok 1.75barda 6.4 yapan yaparsa tebrik ederiz

Ya reşit niye hala üsteliyorsun baycu neyi kendisi custom yapıyor

araçlarınıza toluen yada ethanol koyuyorsunuz ona göre program atıyorsunuz

o programıda revodan alıyorsunuz

Baycular bayii revonun kendisi değilki sadece programı alıp revoya tune ettirebilirler

kendileri tune edemezler revo nun bayii cihazı ile

custom ne yapılıyor yani de bana mesela intercoolerı ne bilim emiş borusunu bişi ne custom yapılan ne bir açıkla bilelim

miniks
18-02-2013, 16:27
bu arada senmı koydun twınpalete o markadan belkı senden once ben baycuyada soyledım koyalım mı dıye herkez yurt dısında sıkayetcı kuru volanttan sachs gıbı fırma bıle 470+tork stg1 dsebrıyajını stg2 stg3 lerden sıkayet aldıgı ıcın stg1 +550tork yaptılar baskısı degıstırdıler dogru yollaıdıgn debrıyajda şanzıman dogradı nede vıtes gectı cok memnun kaldı sahıbı haklısın sende önce bı 2.0tfsi bın emek harca parcaların ıcınde neler lazım olmasını ögren, sonra burda laf sok gotunun üstünde oturarak para kazanmayla olmuyo bu işler

Debriyajı burak yollamadıki

Mehmete bizzat ben kendim aldım o debriyajı ne alakası var burakla bilmeden yazmazsan sevinirim

BMK TypeR
18-02-2013, 16:28
Ya reşit niye hala üsteliyorsun baycu neyi kendisi custom yapıyor

araçlarınıza toluen yada ethanol koyuyorsunuz ona göre program atıyorsunuz

o programıda revodan alıyorsunuz

Baycular bayii revonun kendisi değilki sadece programı alıp revoya tune ettirebilirler

kendileri tune edemezler revo nun bayii cihazı ile

custom ne yapılıyor yani de bana mesela intercoolerı ne bilim emiş borusunu bişi ne custom yapılan ne bir açıkla bilelim
custum yazılım kendı yapıyo baycu, bıde coolerı onu bunu yapan bırımı var burda sizin araçlar her parcası mı custum? anlamadım? kendi evo10 var fat sti var 2011tt var sadece custum yazılım 310hp:) murat abının sti ortada 1.38barda 540hp 7700kadar güç tırnamnıyo hepsının dynosu var hilmi revo custum burda mapercılar gıbı adamları yokmu revoya gökden mı ınıyo evotech gıbı yada unutronıc gıbı degıl yazılım cogu yerıne mudahale edıyosun, adam sps yapmıs avansı basıncını afr ayarlıyosun yolda 4 tane map atıyosun, revodan mail gelmıyo burda ayarlanıyo burdakı benzine göre kardeşim, bu guzel bı ımkan degılmı müşterıye? baycu kendıde yapıyo ama ben yıne 2.0tfsi revo yaptırırım, araçlarımız 3senedır koşuyo hilmi ben gayet memnunum, bana şim baycuda dese bedava custum yapıyım özgunde dese yüregırde dese yaptırmam. yada şunu dıyım özgun stg2+ araba yaptı k04 ee yazılım ugrastı yaptı sonra bı baska araba geldı sıfırdan yazılımmı yapıyo onceden yaptıgı baz yazılım atar ustunde oynar yanlışmıyım bi fark varmı?

canberk m6 egsozlu 997turbo gecıyo gtr denıyo sen baz al revo stg2+ cupra bence tartışmaya gerek bile yok saygılar sevgıler

miniks
18-02-2013, 16:48
custum yazılım kendı yapıyo baycu, bıde coolerı onu bunu yapan bırımı var burda sizin araçlar her parcası mı custum? anlamadım? kendi evo10 var fat sti var 2011tt var sadece custum yazılım 310hp:) murat abının sti ortada 1.38barda 540hp 7700kadar güç tırnamnıyo hepsının dynosu var hilmi revo custum burda mapercılar gıbı adamları yokmu revoya gökden mı ınıyo evotech gıbı yada unutronıc gıbı degıl yazılım cogu yerıne mudahale edıyosun, adam sps yapmıs avansı basıncını afr ayarlıyosun yolda 4 tane map atıyosun, revodan mail gelmıyo burda ayarlanıyo burdakı benzine göre kardeşim, bu guzel bı ımkan degılmı müşterıye? baycu kendıde yapıyo ama ben yıne 2.0tfsi revo yaptırırım, araçlarımız 3senedır koşuyo hilmi ben gayet memnunum, bana şim baycuda dese bedava custum yapıyım özgunde dese yüregırde dese yaptırmam. yada şunu dıyım özgun stg2+ araba yaptı k04 ee yazılım ugrastı yaptı sonra bı baska araba geldı sıfırdan yazılımmı yapıyo onceden yaptıgı baz yazılım atar ustunde oynar yanlışmıyım bi fark varmı?

canberk m6 egsozlu 997turbo gecıyo gtr denıyo sen baz al revo stg2+ cupra bence tartışmaya gerek bile yok saygılar sevgıler

Yahu reşit ben bizim arabalardan hiç bahsetmedim hemen konuya sizinkiler custom mı yapılıyor deme

ben sordum baycu neyi custom yapıyor diye

Benim bildiğim Revo bayiisinin elindeki cihaz ile hiç bir şekilde haritalara müdehale edemiyor

çünkü baycuların elindeki cihaz master cihaz değil slave cihaz benim bildiğim bu yanlış biliyorda olabilirim

benim anlamadığım custom dan kastın yazılım mı ?

Farzedelim yazılımı baycu custom yapıyor peki araca birşey olsa ne olucak Revo üstlenicek mi ?

Sence Revo izin verirmi cihazı ile özel programlatmaya mantıklımı kendi markasını bir hata yüzünden lekeletmek istermi

Ya şimdi nerden canberke 997 tt ye geldin reşit Allahını seversen konuyu dallandırıp budaklandırma

Bak biz cupra kötü araba demiyoruz revo kötüde demiyoruz

BMK TypeR
18-02-2013, 16:57
Yahu reşit ben bizim arabalardan hiç bahsetmedim hemen konuya sizinkiler custom mı yapılıyor deme

ben sordum baycu neyi custom yapıyor diye

Benim bildiğim Revo bayiisinin elindeki cihaz ile hiç bir şekilde haritalara müdehale edemiyor

çünkü baycuların elindeki cihaz master cihaz değil slave cihaz benim bildiğim bu yanlış biliyorda olabilirim

benim anlamadığım custom dan kastın yazılım mı ?

Farzedelim yazılımı baycu custom yapıyor peki araca birşey olsa ne olucak Revo üstlenicek mi ?

Sence Revo izin verirmi cihazı ile özel programlatmaya mantıklımı kendi markasını bir hata yüzünden lekeletmek istermi

hilmi zaten baycu kendı custum yapıyo müşteri neyı tercıh ederse ben revo ettim revoda 9basınc 9avans 9 afr ayarın var sen düşün bu ayarları farklı farklı kullansan kac harıta ortaya çıkar buna sps yapmıs sımdı dıyorum yakıtlı ayar yaptım sps yukledım bıde yakıtsız 97oktan bıde methanolsuz 95 oktan dogrumu ıstedıgım harıta kullanıyorum benım ıcınde gayet ıyı yarış arabası degılse gündelık kullanıyosan gayet ıyı, tabıkı yazılım herşey müdahale etmıyosun burda avansı ayarlıyosun benzını afr yı basıncı,gerekırse yazılımada müdahale etıtırıyo ama motor ıcını sağlam ıstıyolar misal bana 8000devirlı rs4 enjektore göre yazılım yolladılar, dıger hazır yazılımlar gıbı degıl öyle olsa 7.8yapamazdım tamamen stok araçımla, kimlerle denedıgımı bılıyosun bu arada ben pompa benzını kullanıyorum kardeşim shell ama 100oktan tolyende etenolde koymuyorum bunu söylemıyıcektım acmısken soylıyım,
baycuyuda çok küçümsuyolar cogu kışının stok ecu yürütmedıgı araçları yürüttü evo sti olsun,
araba kırılınca kım karşılıyo kusura bakma kımse oralı olmaz, revo örnek verıyım araçlarda mıs free vardı 3-4sene önce dogus bıle haberı yok bülten yolladılar supap yayların daha sert uzun yenıden uprade oldugunu ve degısmesı gerektıgını, isminı vermıyım kimi yazılımcı fılıtre kıtındeki maf oldugu yer dar kesmemız lazım dedıler bundan yapar dedıler ama revo supap yayları degısılmesı gerektıgını soyledı yoksa arabanın herşeyını trde degısceklerdı, orda bıkere saygı duydum,

Burak Kasim
18-02-2013, 17:33
evet bu konuda ben söyledim birde uslubunu bozma istanbula geldın mı senı yakarım *** yermı yemez mi sorarım sana sıkıntı etme, debrıyaj var zaten ama kullanılıcak durumda değil lafı sen götunden anlıyosan yapcak bışeyım yok, kusura bakmada tırnakdan dolayı araç 1 ay rektıfıyede bekledı çok bılıyodun koysaydın ıcıne:)

Bu konuda bunu solemen kimsenin bilmemesi anlamina gelmiyor.

Seviyeni dusurme ilk oncelikle, senin bu tarzda saldirilarina cewap vermicem :)

Adami yakmak ole kolay degil.

Burda bisey tartisiyoruz, ilk once tirnaga getirdin olayi ki bu olayi Untar'da onaylicakdir, bu olayi ilk defa senden duyuyorum.

Ha dorudur eksik gelmistir, her isyeri hata yapar ama bize geri donduklerinde kusura bakmayin hemen yolluyoruz deriz. ;)

Kontrol sirasinda gozden kacmistir, dunyanin sonumu arkadas?

Untar bana bunu solememis, senin burda bunu solemek garip kacmis ama iste demekki sende kendini bole tatmin ediyorsun yapacak bisey yok :D

Emin ol senin hayatin boyunca gordugun valvetrain'in 100 katini gorup satmisimdir, neyin ne kadar kac tane gidicegini biliyoruz, hata olur, olmaz demem ama onemli olan hatayi kabul edebilmektir.

Keske Untar bana geri donseydi o zaman ama senin kadar kafaya takmamis demek ki. :)

miniks
18-02-2013, 17:39
hilmi zaten baycu kendı custum yapıyo müşteri neyı tercıh ederse ben revo ettim revoda 9basınc 9avans 9 afr ayarın var sen düşün bu ayarları farklı farklı kullansan kac harıta ortaya çıkar buna sps yapmıs sımdı dıyorum yakıtlı ayar yaptım sps yukledım bıde yakıtsız 97oktan bıde methanolsuz 95 oktan dogrumu ıstedıgım harıta kullanıyorum benım ıcınde gayet ıyı yarış arabası degılse gündelık kullanıyosan gayet ıyı, tabıkı yazılım herşey müdahale etmıyosun burda avansı ayarlıyosun benzını afr yı basıncı,gerekırse yazılımada müdahale etıtırıyo ama motor ıcını sağlam ıstıyolar misal bana 8000devirlı rs4 enjektore göre yazılım yolladılar, dıger hazır yazılımlar gıbı degıl öyle olsa 7.8yapamazdım tamamen stok araçımla, kimlerle denedıgımı bılıyosun bu arada ben pompa benzını kullanıyorum kardeşim shell ama 100oktan tolyende etenolde koymuyorum bunu söylemıyıcektım acmısken soylıyım,
baycuyuda çok küçümsuyolar cogu kışının stok ecu yürütmedıgı araçları yürüttü evo sti olsun,
araba kırılınca kım karşılıyo kusura bakma kımse oralı olmaz, revo örnek verıyım araçlarda mıs free vardı 3-4sene önce dogus bıle haberı yok bülten yolladılar supap yayların daha sert uzun yenıden uprade oldugunu ve degısmesı gerektıgını, isminı vermıyım kimi yazılımcı fılıtre kıtındeki maf oldugu yer dar kesmemız lazım dedıler bundan yapar dedıler ama revo supap yayları degısılmesı gerektıgını soyledı yoksa arabanın herşeyını trde degısceklerdı, orda bıkere saygı duydum,

Tamam ben bunu öğrenmek istiyorum işte demekki ben yanlış biliyormuşum

ayrıca ben senin aracında toluen ethanol var da demedim

Evo Sti mevzusuna gelince yıllardır zaten evo lar ve sti lar oem ecu ile yürütülüyor

baycular yeni yeni yapmaya başladılar sende yeni öğrendin bunu sanırsam :)

Evo 10 ların tamamı gt30 35 liler bile stock ecu özgünün yaptığı olsun yüreğirin yaptığı olsun

bunu ilk yapan yada sadece yapan baycu değil

Revo iyi bir firma bunu asla inkar etmiyorum ama sadece yazılımda iyiler

başka firmalara para ürettirip kullanıp yazılım yapan bir firma yani yazılımcı diyelim

o yüzden büyütülcek bir firma değil

Burak Kasim
18-02-2013, 17:40

Senin kadar fanatik olup bole delirip karsimdakine suc atamam hemde yapmadigi seyleri yapmis gibi gosteremem.

Benim yollamadigim bisey icin bana *** atman gene senin solediklerindeki tutarsizligi gosteriyor. ;)

Turkiyede ilk defa Untar'in TFSI'ina yardim etmedik ondan bu tarzda saldirilara cewap vermicem, yalan konusuyorsun cunku.

Ne bicim konusuyorsun sen kim gotunun uzerinden para kazaniyormus?

Insanlar suan su yazdiklarini okuyup guluyordur baska bisey degil, baska iftira aticak misin :D

Burak Kasim
18-02-2013, 17:41
Debriyajı burak yollamadıki

Mehmete bizzat ben kendim aldım o debriyajı ne alakası var burakla bilmeden yazmazsan sevinirim

Ya bu arkadas nereye saldiricagini sasirmis gercekten, dicek bisey bulamiyorum. :)

ümitech
18-02-2013, 17:41

Burda bisey tartisiyoruz, ilk once tirnaga getirdin olayi ki bu olayi Untar'da onaylicakdir, bu olayi ilk defa senden duyuyorum.

Ha dorudur eksik gelmistir, her isyeri hata yapar ama bize geri donduklerinde kusura bakmayin hemen yolluyoruz deriz. ;)

Untar bana bunu solememis, senin burda bunu solemek garip kacmis ama iste demekki sende kendini bole tatmin ediyorsun yapacak bisey yok :D

Emin ol senin hayatin boyunca gordugun valvetrain'in 100 katini gorup satmisimdir, neyin ne kadar kac tane gidicegini biliyoruz, hata olur, olmaz demem ama onemli olan hatayi kabul edebilmektir.

Keske Untar bana geri donseydi o zaman ama senin kadar kafaya takmamis demek ki. :)

*** korkundan vs die önce sen belden aşşagı vurdun ama burak :)
kimsenin kılıcını çekmiorum , doğru bildiğimi yazıyorum.
bu arada bu revo düşmanlıgınada bi anlam veremedim..
baycu ve ekibinin 35R , 37R , 40R takmadan veya takamadan neler yapabildiğini hepimiz gördük.
bence verilen emeklere ugraşlara saygı duymalıyız.
amacım seni karşıma almak , karalamak veya bu post a karşılık senden karşı bi tutum beklemek değil sakın yanlıs anlama.sadece bikaç bişey eklemek istedim.
art niyet gütmeden yazdım bütün bunları , yanlış anlaşılmasın lütfen.
Rabbim herkesin emeginin karşılıgını versin..çabalarımızı boşa çıkarmasın...
SAYGILAR...

miniks
18-02-2013, 17:43
baycu ve ekibinin 35R , 37R , 40R takmadan veya takamadan neler yapabildiğini hepimiz gördük.
amacım seni karşıma almak , karalamak veya bu post a karşılık senden karşı bi tutum beklemek değil sakın yanlıs anlama.sadece bikaç bişey eklemek istedim.
SAYGILAR...

yahu anlamadığım 35 r 37 r 40 r takmadan ne yaptıgını gördük dediginiz

6.4 saniyemi

sanki dünyanın en hızlı aracı yapıldı

Ne kadar çok abartmayı seviyorsunuz bak 4.5 saniye yapan honda var

içi de full sökülmemiş mis gibi günlük kullanıma hazır

BMK TypeR
18-02-2013, 17:45

Bak uslubu sen bozdun yazına bak tartışacaksak tartışalım sen kendın başka konuda dedın mı arkadaş sız neden revo dıyosunuz aracınıza üstunde bı dunya malzeme var başka fırmaların neden revo oluyo dedın okey mı? TRde bu böyle ecufast yüregır, samı ramazanoğlu baycu revo evotech oyle anılır arabalar bu bir,

şimdıde dıyosun kı revo aracı yandı revo hatalı usta hatası kardeş senın soyledıgın şeyler bırbırıne uyuşmadıgı için, söyledım bi art nıyetımde sana yok, götun yemedıgı lafı yazan sensin, habire revolu arabalara bi laf sokmalar bişeyler önermeler bu işı yapıyosan bak karşındakı adam burda sana yazı yazmıyo başka konularda umrunda olmaz büyük zaten,4sene geçmiş 100-200 hep revo 2.0tfsi var yapsalarmış bizde görsek iyi oldugunu tercih etseymişiz, ecufast ıkı tane 2.0tfsi var uraz ve mehmet hep onlara bıilgi alişverısınde bulundum mehmet arabasının benım arabadan bıle daha ıyı gıtmesını ıstıyorum kendıde bilir, arabasınıda ben satırmadım,
Tırnak ışıne gelınce, supaplarını ve yaylarını ben aldım mehmetten bana sat dedı o sıra ben stg4 yapmaya kara verdım ve yılbaşıydı kutuyu acıpta ıcıne bızde bakmadık sıfır mal aklımıza gelmedı tırnaksız gelcegi neyse araba sokuldu malzemlerı bıraktım, rektıfıyeyeci aramazmı kutunun içinden tırmak cıkmadı dedım altına üstüne ıyı bakın neyse tırnak yok araba başka yerde tırnaklardan dolayı askıda kaldı mehmete söyledım hilmıyede söyledım bu konuyu, neyse mehmet bız kendımız alalım burak hiç karıstırmayalım dedi, ben kendım supertech telefon actım malıda intergreed aldım(bu firmaya bile söylemedım setin içinde tırnak varmı yokmu diye bi takım daha aldım ve içinde tırnak vardı kendi sitesınde bıle supaplarda tırnak lafı bile gecmıyo) tabi tatil bitince kargolandı geldi, sen aldıgın mal içine bakmıyomusun hata insan yapar tabi hatasıda telefı olur ama bence böyle küçük hatalar olmaz sonucta 1ay araba acıkta kaldı,
debrıyaj ıcınde kusura bakma sen öyle yazınca sen yolladın sandım, hilmi düzeltti yanlışı

BMK TypeR
18-02-2013, 17:48
Tamam ben bunu öğrenmek istiyorum işte demekki ben yanlış biliyormuşum

ayrıca ben senin aracında toluen ethanol var da demedim

Evo Sti mevzusuna gelince yıllardır zaten evo lar ve sti lar oem ecu ile yürütülüyor

baycular yeni yeni yapmaya başladılar sende yeni öğrendin bunu sanırsam :)

Evo 10 ların tamamı gt30 35 liler bile stock ecu özgünün yaptığı olsun yüreğirin yaptığı olsun

bunu ilk yapan yada sadece yapan baycu değil

Revo iyi bir firma bunu asla inkar etmiyorum ama sadece yazılımda iyiler

başka firmalara para ürettirip kullanıp yazılım yapan bir firma yani yazılımcı diyelim

o yüzden büyütülcek bir firma değil
fat sti oem ecu, v sti beyın sökuldu oem ecu cevrildi,

BMK TypeR
18-02-2013, 17:51

6.4 saniyemi

Hilmi Allah aşkına Karşılastırdıgın arabalara bak cupra 2 günde stg4 oluyo 1500kg araba oem beyın egzxantrıksız emmesız 6.4yaptı hanı 30r turbo typer varmı 30r s2000 varmı 6.4yapan, boşver enjektor cıkarsa honda gıbı cogu malzemelerı 5-6firmada bulursak bizde belki s3 yaparız 67mm:)

ümitech
18-02-2013, 17:58

6.4 saniyemi

pardonda neyi abarttık ? veya ben bu konu boyunca ne dedim burak kasımla veya hondalarla ilgili ?

stok egz , stok emme , dandirikten bi atp manifold,max 600 cc enj ve 30R turbo ile elde edilen süreler hafife alınacak süreler mi ?

şuan tr şartlarında 30R lı kaç tane 6'lı sn ler yapan arac var söylermisin ?

42-yda 40R lı tam bilmiorum bazooka 4.5 sn yaptı bizde alkışladık , göğsümüz kabardı bu süreleri yapan aracların, ustaların, mapper ların da tr de oldugunu görmek bize kıvanc verdi.

6.4 sn yapan inanın aracınada onu hazırlayan powershop ada sen saygı duyda abartmayı ne kadar çok seviyorsunuz deyip insanları küçümseme .

Burak Kasim
18-02-2013, 18:02
Bak uslubu sen bozdun yazına bak tartışacaksak tartışalım sen kendın başka konuda dedın mı arkadaş sız neden revo dıyosunuz aracınıza üstunde bı dunya malzeme var başka fırmaların neden revo oluyo dedın okey mı? TRde bu böyle ecufast yüregır, samı ramazanoğlu baycu revo evotech oyle anılır arabalar bu bir,

şimdıde dıyosun kı revo aracı yandı revo hatalı usta hatası kardeş senın soyledıgın şeyler bırbırıne uyuşmadıgı için, söyledım bi art nıyetımde sana yok, götun yemedıgı lafı yazan sensin, habire revolu arabalara bi laf sokmalar bişeyler önermeler bu işı yapıyosan bak karşındakı adam burda sana yazı yazmıyo başka konularda umrunda olmaz büyük zaten,4sene geçmiş 100-200 hep revo 2.0tfsi var yapsalarmış bizde görsek iyi oldugunu tercih etseymişiz, ecufast ıkı tane 2.0tfsi var uraz ve mehmet hep onlara bıilgi alişverısınde bulundum mehmet arabasının benım arabadan bıle daha ıyı gıtmesını ıstıyorum kendıde bilir, arabasınıda ben satırmadım,
Tırnak ışıne gelınce, supaplarını ve yaylarını ben aldım mehmetten bana sat dedı o sıra ben stg4 yapmaya kara verdım ve yılbaşıydı kutuyu acıpta ıcıne bızde bakmadık sıfır mal aklımıza gelmedı tırnaksız gelcegi neyse araba sokuldu malzemlerı bıraktım, rektıfıyeyeci aramazmı kutunun içinden tırmak cıkmadı dedım altına üstüne ıyı bakın neyse tırnak yok araba başka yerde tırnaklardan dolayı askıda kaldı mehmete söyledım hilmıyede söyledım bu konuyu, neyse mehmet bız kendımız alalım burak hiç karıstırmayalım dedi, ben kendım supertech telefon actım malıda intergreed aldım tabi tatil bitince kargolandı geldi, sen aldıgın mal içine bakmıyomusun hata insan yapar tabi hatasıda telefı olur ama bence böyle küçük hatalar olmaz sonucta 1ay araba acıkta kaldı,

Ben Revoya *** atmiyorum, Revo harici araba ciksin istiyorum, Revo bu kadar buyutulecek firma degil diyorum.

Sen yazdiklarimi Revo kullanicisi oldugun icin art niyetli okuyorsun.

Evet benim gozumde Baycu ne bir tuner nede bi usta ama iyi bir is adami olabilir bak orasina iste bisey diyemem.

Ama digerleri icin bana anlatma lutfen, avans +, - yapmakla tuner olunmuyor.

Sole dusun adam uzun bir zaman Revo Romanya'da yaptiriyorum arabami diye reklam yapti, herkes ah Revo sole bole dedi, sonra aptal bi hata yuzunden kirilinca araba Revo olmuyor mu?

Bence sen adamin yazdiklarini bidaha oku.

Ben sadece Mehmete mi parca yolluyorum saniyorsun?

Ben normalde dukkan olmayan kisilere parca yollamiyorum, bide eskiden tanidiklarima kirk yilin basinda yollarim.

Yane bir cok kargonun arasindan onunkinde sorun ciktiysada ararsin alirsin bu kadar kolay.

Biz sattigimiz malin arkasinda her zaman dururuz, kim oldugumuz nerden geldigimiz belli, bu isi sevdigimiz icin sadece para icin yapmadigimiz tanidiklarimiz tarafindan biliniyor.

Sirf bu yuzdende bireysel satis yok cunku, senin gibi biri bir tirnak icin hem bu kadar konusur hemde oturarak para kazaniyorsun der.

Bu kararimda ne kadar hakli oldugumu bir kez daha anladim. ;)

Beni arasaydin 3 gunde alirdin, baska yerden almissin 1 ay beklemissinki bi ayi abarttigini biliyorum ama Mehmet'le aramiz bozuktu aramamis demek ki o zaman ama arasa gene yapardim oda bilir bunu.

1 Aydan ben sorumlu degilim ama 3 gunden ben sorumlu olabilirim, Supertech 50 dakka uzagimda arasaydiniz arabaya atlar gider alir o gun yollardik.

Sen isin zor olanini secmissin :)

Bunda buyutulucek bisey yok bence sen buyutmek istiyorsan buyut, ben sana bisey diyemem.

Burak Kasim
18-02-2013, 18:11
art niyet gütmeden yazdım bütün bunları , yanlış anlaşılmasın lütfen.
SAYGILAR...

Bir kere basindan beri benim bu laflari BMK Typer'a solemedigimi herkes biliyor.

Cunku onun bole bisey yapicam diye yazdigini hic gormedim, yazanlarda suan zaten ortada yok :)

O kendi kasindi geldi savas verdi kizdi iftira atti vs...

Farkindaysan ben gayet sakin bir insanim, sanada bana karsi yazdin diye kizmam.

Hepimiz farkli insanlariz farkli seyleri begenip kullanir, yer ve iceriz, bu insan oglunun var olusunda war.

Burda tartisiyoruz, ben Revo dusmani degilim kesinlikle sadece Revoyu gozunuzde buyutuyorsunuz diyorum, bundanda vazgecmicem :)

Sana gore oledir bana gore boledir.

Neden sizin dusundugunuzden baska bisey duyunca kiziyorsunuz?

Bole olursa kimse gelisemez, isallah Untarin arabasi guzel olur Revoya dersiniz bak bizi geciyorlar Revo size daha iyi yazilimlar setuplar hazirlar.

Benim tartisma noktam sadece bu, bide ARGE yapmayisi.

BMK TypeR
18-02-2013, 18:14
Ben Revoya *** atmiyorum, Revo harici araba ciksin istiyorum, Revo bu kadar buyutulecek firma degil diyorum.

Sen yazdiklarimi Revo kullanicisi oldugun icin art niyetli okuyorsun.

Evet benim gozumde Baycu ne bir tuner nede bi usta ama iyi bir is adami olabilir bak orasina iste bisey diyemem.

Ama digerleri icin bana anlatma lutfen, avans +, - yapmakla tuner olunmuyor.

Sole dusun adam uzun bir zaman Revo Romanya'da yaptiriyorum arabami diye reklam yapti, herkes ah Revo sole bole dedi, sonra aptal bi hata yuzunden kirilinca araba Revo olmuyor mu?

Bence sen adamin yazdiklarini bidaha oku.

Ben sadece Mehmete mi parca yolluyorum saniyorsun?

Ben normalde dukkan olmayan kisilere parca yollamiyorum, bide eskiden tanidiklarima kirk yilin basinda yollarim.

Yane bir cok kargonun arasindan onunkinde sorun ciktiysada ararsin alirsin bu kadar kolay.

Biz sattigimiz malin arkasinda her zaman dururuz, kim oldugumuz nerden geldigimiz belli, bu isi sevdigimiz icin sadece para icin yapmadigimiz tanidiklarimiz tarafindan biliniyor.

Sirf bu yuzdende bireysel satis yok cunku, senin gibi biri bir tirnak icin hem bu kadar konusur hemde oturarak para kazaniyorsun der.

Bu kararimda ne kadar hakli oldugumu bir kez daha anladim. ;)

Beni arasaydin 3 gunde alirdin, baska yerden almissin 1 ay beklemissinki bi ayi abarttigini biliyorum ama Mehmet'le aramiz bozuktu aramamis demek ki o zaman ama arasa gene yapardim oda bilir bunu.

1 Aydan ben sorumlu degilim ama 3 gunden ben sorumlu olabilirim, Supertech 50 dakka uzagimda arasaydiniz arabaya atlar gider alir o gun yollardik.

Sen isin zor olanini secmissin :)

Bunda buyutulucek bisey yok bence sen buyutmek istiyorsan buyut, ben sana bisey diyemem.
anlaşamadıgımız şu nokta var sende yanlış anlıyosun uraz ve mehmete ben tafsıye verdim, revo kullanıyorum sordu memnunuz dedik özgüne yaptırıcam dedi yaptır dedik, mehmete ne kadar yardım ettıgımı bu arabalarla ılgılı bilgi verdıgımıde bılemesın arabasını alırkende benı aradılar turbo kitinide ben aldım nerdeyse bütün parçalarını şuan debriyaj ıcınde öneride bulundum, tırnak konusuna gelince kusura bakmada yılbaşı tatılınden 1 hafta önce supertech mail attık hilmi bende attım 1 ay öncekı mal için daha dönmediler dedi tatilden sonra dönerler dedi o sıra 1 hafta gecti yeniyıl tatiline girdi firma tatili bekledık sonra arıyoruz ulaşamıyoruz sonra gece 1.30gibi ulaştık supertechden tırnagın kodunu ıstedık supertech yay altına gelen shimlerıde sorduk ne şartlar kullanmalıyız diye, mal yaklaşık bir aylık süreçten gecti, sonuçta madur olan bendim sanada yüzüne söyledım,
esnaflar bırbırıne *** atmıyıcvak yardımlaşcak urazın s3de baycuya geldi depo ıcı pompada sıkıntı vardı baycu halletti, ben özgünede müşterı yönlendirirm merak etme kım nerde ıyıse hakkı ona hala dıyosun kı yapsınlar başka fırmalar yapsınlar arkadaş, bizide gecsinler bizde gelştırelım,

Burak Kasim
18-02-2013, 18:22
anlaşamadıgımız şu nokta var sende yanlış anlıyosun uraz ve mehmete ben tafsıye verdim, revo kullanıyorum sordu memnunuz dedik özgüne yaptırıcam dedi yaptır dedik, mehmete ne kadar yardım ettıgımı bu arabalarla ılgılı bilgi verdıgımıde bılemesın arabasını alırkende benı aradılar turbo kitinide ben aldım nerdeyse bütün parçalarını şuan debriyaj ıcınde öneride bulundum, tırnak konusuna gelince kusura bakmada yılbaşı tatılınden 1 hafta önce supertech mail attık hilmi bende attım 1 ay öncekı mal için daha dönmediler dedi tatilden sonra dönerler dedi o sıra 1 hafta gecti yeniyıl tatiline girdi firma tatili bekledık sonra arıyoruz ulaşamıyoruz sonra gece 1.30gibi ulaştık supertechden tırnagın kodunu ıstedık supertech yay altına gelen shimlerıde sorduk ne şartlar kullanmalıyız diye, mal yaklaşık bir süreç gecti, sonuçta madur olan bendim sanada yüzüne söyledım,

Senin konusma tarzin biraz agresif yoksa benim bir problemim yok sabaha kadar yazisiriz.

Amerikadaki firmalarin bazilarinin malesef musteri hizmetleri iyi degil.

Ama sole birsey war, sen normal mail adresine mail atiyorsun orda kim bakiyor ne zaman bakiyor belli degil ben direk kafadaki adama mail atiyorum yada ariyorum :)

Yani sen isi yanlis yerde cozmeye calismissin, benim hatam warsa duzelt diye beni aricaksin guzel bir uslupla bende 2 dakkada duzelticem.

Yilbasi zamanlari isler hallac pamuguna doner dorudur, oncelik vericekleri musterilerine bakarlar ilk, seninde mailini tanimadigi icin sona birakir, ben sana olani soliyim.

Normalde benim Mehmeti tanimam lazim ona sattigim icin ama emin ol sifir alip sonra satanlar direk beni ariyor genede yardim ediyorum.

Senin beni tanimadan bole konusman hosuma gitmedi ama ben kendimden emin oldugum icin problem olarakta gormedim ;)

BMK TypeR
18-02-2013, 18:25
Senin konusma tarzin biraz agresif yoksa benim bir problemim yok sabaha kadar yazisiriz.

Amerikadaki firmalarin bazilarinin malesef musteri hizmetleri iyi degil.

Ama sole birsey war, sen normal mail adresine mail atiyorsun orda kim bakiyor ne zaman bakiyor belli degil ben direk kafadaki adama mail atiyorum yada ariyorum :)

Yani sen isi yanlis yerde cozmeye calismissin, benim hatam warsa duzelt diye beni aricaksin guzel bir uslupla bende 2 dakkada duzelticem.

Yilbasi zamanlari isler hallac pamuguna doner dorudur, oncelik vericekleri musterilerine bakarlar ilk, seninde mailini tanimadigi icin sona birakir, ben sana olani soliyim.

Normalde benim Mehmeti tanimam lazim ona sattigim icin ama emin ol sifir alip sonra satanlar direk beni ariyor genede yardim ediyorum.

Senin beni tanimadan bole konusman hosuma gitmedi ama ben kendimden emin oldugum icin problem olarakta gormedim ;)
Ben mehmete söyledım ara dedim kimden aldıysan hilmiye sordum senmi aldın dıye bunları oda burak aldı dedi mehmet araba söktük g.. gıbı ortada kaldım dedim, mehmet kendimiz halledelım dedi senı arasa en kötü yeni yıl tatılınde önce belki yollardın, banada ters oldu bu, benden kendimden çok eminim sende öyle dıyosan öylesindır,
bu arada ben kendiarabamda kullandıgım benzini bile bugun mehmete sanada alıyım getıryımdedim tolyen eto ugrasma dedım ecufastlı araba ya yürümesini istiyorum bı hata var sanırım, mehmet gelınce yazar buraya

Burak Kasim
18-02-2013, 18:34
Ben mehmete söyledım ara dedim kimden aldıysan hilmiye sordum senmi aldın dıye bunları oda burak aldı dedi mehmet araba söktük g.. gıbı ortada kaldım dedim, mehmet kendimiz halledelım dedi senı arasa en kötü yeni yıl tatılınde önce belki yollardın, banada ters oldu bu, benden kendimden çok eminim sende öyle dıyosan öylesindır,

Aramiz bozuktu aramamistir, sen birinden bulup arasaydin illaki minimum 10 kisi wardir ortak arkadasimiz eminim :)

Her neyse gecmis olsun, isallah aracin en guzel sekilde olur.

Bundan sonra bole sikintilarin olursa bana ulas elimden geliyorsa yardim ederim.

Isim vermiyim, Turkiye Sampiyonasinda yarisip cok acil parca lazim olan bir arac icin ucaga parca yetistirmistik rica minnet goturmuslerdi, ha bidaha olur mu bilmem ama oldurmustuk o zaman ;)

BMK TypeR
18-02-2013, 18:36
iyi niyetlerin için teşekkurler, Sanada hayırlı işler

senna
18-02-2013, 19:41
bu cupra çok değişik arabaymış arabacılığı yeniden öğreniyoruz sebenli comolokko:D

drahte1905
18-02-2013, 19:47
Cupracilar alismis, 10.000, 10.000 40.000'lik olmaya...

Bir kere 8 injectorlu manifoldlar USA'de liste fiyati 1350 dolar.

VW 2.0T FSI (Stage 2) Manifold - EndtankUSA.com - (Powered by CubeCart) (http://www.endtankusa.com/store/index.php?_a=product&product_id=13)

buragın 10bine gelmez dedıgı parcaları soylıyım trde hpe manıfold 3500tl satılıyo usada 1300dolar

Injector 500 dolar

Bosh 044 250 dolar

Hat + rekorlar 350 dolar

Regulator 150 dolar

Orjinal depo'yu bulkhead rekor ile delerseniz 55 dolar, askeri yada havacilik sinifi bulkhead rekor 125-150 dolar

Tesisat + Ivir zivir + Iscilik 400 dolar

Ne etti ?

3000 dolar [3000 dolar dahi tutmaz Tr'ye maliyeti, kargosu dahil]

Nerede 10.000 ?

Yaninda DBW'li MOTEC veriyorlar galiba....

-----------------------------

100-200 konusuluyor, peki bu araba 0-100 , 200 ve sonrasinda nerede ?

1. vites iptal

2. viteste komple patinaj

3. viteste sariyor

4. viteste kendine geliyor

5. viteste ilerliyor...

6. viteste yuruyor....

Araba 6 vites, ilk ucu iptal, yanlislikla konmus fabrikada....

Cupra ile hayat 110km'de baslar...

Hilmi bile 67mm turbo'lu arabasi ile 2'de 80'de bekliyor, siz nerdesiniz ?

http://i49.tinypic.com/34oypzs.png

Araban sariyorsa, coilover alirsin, lastik alirsin yetmiyor radyatorun altina 25 - 50 kilo ballast atarsin, araban yurur, millet ne arabalari 50km'den basiyor...

Hic birini yapamiyorsan, basinci kisarsin pardon ozaman da araba yurumuyor degil mi ?

Ama sizde haklisiniz, 1 turbo, 2 hortum, 3 boru, 4 enjektor ile 40.000'lik olunca bunlari alacak para kalmiyor...

Cupra dedigin araba, sizin modifiye anlayisinis ile OZURLU BIR COCUK OLDU

110km nedir ? Twinturbo Gallardo'mu var altinizda ? TT Gallardolar bile 45mph'dan deniyor ! [Resmin sol ust kosesine bakin]

http://i47.tinypic.com/2povdvm.png

Twin Turbo Lamborghini battles 800+hp Evo IX on the street - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=X_BM7FX1NF4)

FWD araba anladik ama 110km mantikli bir rakam degil, istediginiz kadar kendinizi inandirmaya calisin...

Rolling start dunya genelinde 30mph'dan [48-50km] baslar, 60km bile degil aslinda....

M5 board'a bak 50km ile ne arabalari deniyorlar, UK'de cogunluk 30mph'dan olcum aliyor...

Al adamlar caddede 1500hp Vette ile Viper'i 45-50mph'dan basiyorlar [1:22'ye bakin gozukuyor kactan bastiklari];

http://i48.tinypic.com/2ptc8pc.png

-bfA0Mh1CnQ

1500hp Corvette running on the street!!! (http://www.youtube.com/watch?v=-bfA0Mh1CnQ)

Sen FWD isen bunlar'da RWD ayrica sizin arabalarin 3 kati kadar gucluler, kicinda parasut olan araba bunlar...

Ozaman Evo yada STI sizi 45km'den bastirsin, bakalim ne olacak ? Direkler arasi !

http://i48.tinypic.com/am3vjp.jpg

Hakkini verin !

Neyin hakkini ?

Stage 4 Cupra rakibini 110'a cekemedikten sorna ne ise yarar ?

Adamin cebinden 40.000 hortumlamaktan baska ?

Cupra zengin arabasiymis ben bunu anladim....

yada amaç alayını geçmekşe 12.000 tl honda alırşın turbolarşın

8 enjektor bana şuan parasıda çok malıyetlı oldugu ıcın mantıksız geldı onun parasına s2000 e turbo kıtı takarsın o paraya:),

Boyle bir Dunya yok !

Sizin gozunuzde Hulk Civic Çöp olabilir ama o araba ustunde TR'de ki butun basma kalip yapilmis Cupra'larin ustunde kinden daha cok EMEK ve MESAI var !

TR'de yuruyen Honda - Evo - STI'larin hepsinin ustunce ciddi emek var, bu arabalar sizinkiler gibi parayi bastirip milletin yaptigini taklit edince yurumuyor...

Mamimakinen ne kadar ugrasti arabasiyla ? DP Subaru sadece para ile degil yillarin birikimi ile yapildi.

S2000 Turbo yapmanin zorlugunu, S2000 Turbo yapana sorun birde, S2000 Turbonun parcalari Maslak'ta rafta satilmiyor en azindan....

Ve bu arabalar KOPEK gibi yuruyor, yanliyor kullanirken zevk veriyor....

Kendi emeginize saygi beklerken, baskalarin emeklerinde saygi duymak lazim...

Alan memnun, satan memnun drahte, sana ne !

Alan memnunsa, stage 0.5 yada 4.75 alsin, milletin arabasina cemkirmesin arabalari gercekten roket ise derdiniz kiminle ? Cikin gazlayin iste, poliste cevirmiyormus sizi zaten...

Ama tek ricam var, milleti salak yerine koymayin bari...

Burak Kasim
18-02-2013, 20:13
Drahte'ye tamamen katiliyorum ben artik daha cok konu karismasin diye yazmamistim.

Revo'ya gore Stage 4 bu isin sonu dime?

Evet.

Bir araba isin sonuna gelince egzantrigi falan gectim, nasil Coilover, LSD,Motor Kulagi falan olmuyor???

Aktarima dayali calisma sifir ve 50 bin TL para vermissin bunun sonunda benim anlayamadigim nokta burasi.

Parca listen 10 kalem 15 olsun fazlasi yoktur eminim.

Eh tabi sen adama olum 50K ya bu kadar mi dersen adam icerlenir ama gercekler bu bana gore.

Revo'nun yaptigi tam Turk isi araba hizlansin aktarmaya 1 TL para harcama, is mi?

Bence degil.

Hade kendi parcani yapmadin anladik, websitenden tavsiye veriyorsan bunlari vericeksin.

Ama vermiyorlar cunku insanlar para harcicak aracin bi yerlerine sonunda bu is Revoya yaramicak, upgrade yazilim satamicak ;)

Bastada dedim bu sadece satis politikasi baskada bisey degil.

TYPERHAKAN
18-02-2013, 20:21
adam ın konusunu p.ç ettiniz,nedir ne oldu konu bu kadar negatif uzadı,bırakın tebrik edin gitsin,2.0 tfsi olarak ,şimdilik en iyisi bu,daha iyisi yapılır tebrik edelim mutlu olalım ,,adam 30r la 6.4 yapmış bu benim için başarıdır ,,yarın x bir firma veya custom yazılımlı tfsi daha iyisini yapar onuda tebrik edelim mutlu olalım ,bu arabalar oyuncağımız birbirimizi kırmayalım incitmeyelim hepimiz dost olalım,birbirimize yardımcı olalım destek olalım ne olur kötümü olur,eksiklerimizi giderelim birbirimize herzaman lazımız,ben gs liyim sen fb li öteki bjk li ne fark ederki hepimiz kardeşiz,

Burak Kasim
18-02-2013, 20:23
Hakan abi kimsenin Inan'in suresine bisey dedigi yok, tebrik ettik zaten.

Sadece konu burda acildi ondan devam etti, bu konunun Inan ile hic ama hic bir alakasi yok.

üntar
18-02-2013, 20:25
konu nerelere gelmiş. burakda resıtde ıyı ınsanlar.burak ıle cok kez yemız ıcmıslıgımız wardır. ozumuzde bırbırımızı gercekten severız. sacma bır konudan aramız acılmıstı. neyse tırnak olayında hata olabılır tabıkı.kımse ısını dort dortluk yapmıyor. ben ıs yerımde 2000 personel calıstırıyorum hata yapmıyormuyum tabıkı yapıyorum benı tanıyanlar ıyı bılır tırnak ıcın o zamanlar buragı aramak ıstemedım yurtdısından resıte kendımız alalım gecelım dedım. arasam gonderırdı bılıyorum. uzamasın konu gercekten cok sacma. bırbırımızın yuzune bakan ınsanlarız bır ton demır parcasından bu tur yazılar yazmak gercekten hos degıl. debrıyaj olayında twınplate guzel bır debrıyaj muhtemelen akhısarda bende bozmus olabılırım bılemıyorum. oylece koydum bı kenara duruyor. revo ıyı bır yazılım fırması kımse ınkar etmıyor tabıkı. ben guzel ısler basaracagımıza emınım ozgun ve kardeslerimle!

bugune kadar kılıt takan hıc olmadı ben taktım cokta memnunum. nıtto lastıklerımı kullanma fırsatım hıc olmadı.coıloverımda war. kulakları ıse yakındır alıcam. yenı gtx30 taktıgım ıcın arabamın sarıp sarmadıgını bılmıyorum. bu parcalar ıle kombınasyonunu bende merak edıyorum 70 80 de. boyle konusmalar gecınce gercekten hevesımde kalmıyor. ben turkıyede tfsı ıcın bırseyler yapıyorum. bız boyle yaptıkya yazdıkca esnaflarında arası bozuluyor emınım. hıc gerek yok gercekten.
saygılar..

inan tekrar tebrıkler. durma calıs daha kofte war emınım...

BMK TypeR
18-02-2013, 20:36
Drahte'ye tamamen katiliyorum ben artik daha cok konu karismasin diye yazmamistim.

Revo'ya gore Stage 4 bu isin sonu dime?

Evet.

Bir araba isin sonuna gelince egzantrigi falan gectim, nasil Coilover, LSD,Motor Kulagi falan olmuyor???

Aktarima dayali calisma sifir ve 50 bin TL para vermissin bunun sonunda benim anlayamadigim nokta burasi.

Parca listen 10 kalem 15 olsun fazlasi yoktur eminim.

Eh tabi sen adama olum 50K ya bu kadar mi dersen adam icerlenir ama gercekler bu bana gore.

Revo'nun yaptigi tam Turk isi araba hizlansin aktarmaya 1 TL para harcama, is mi?

Bence degil.

Hade kendi parcani yapmadin anladik, websitenden tavsiye veriyorsan bunlari vericeksin.

Ama vermiyorlar cunku insanlar para harcicak aracin bi yerlerine sonunda bu is Revoya yaramicak, upgrade yazilim satamicak ;)

Bastada dedim bu sadece satis politikasi baskada bisey degil.

burak coılover var motor kulaklarıda alıyorum araştırmadayım yürüyende bı kac parçada var jant var yarış arabalarını gündelık kullanılan arabalarla karıştırmasın kimse 50bin tl lık durum yok ben yaptım hepsi 25bilemedın 30bine mal oldu advan jantında coılverına motor kulaklarına bazı şeyler eksık aftermarketi zayıf s2000 50tane fırma var benım demek ıstedıgım murat neden alındı anlamadım, enjektor sıstemıne 10-15bin tl harcarsan o paraya s2k turbo kıtı alırsın dedım neyın ne oldugunu bılıyoruz, boş boş konuşmasın kımse ıcraat görelım ben senelerdır her hafta gazlıyorum arabaları görelım senede 1 kere cıkıcak araba bana lazım degıl yada 1senede proje bıtırcem bana ters zamanda yok ımkanda, muratcım bız mutluyuz k04 nelerle yürüdüm iyi bliyosun zoruna da gıdıyo senın full stok araba sende haklısın s2000turbo evo denedı bende denedım stok cupramla evoyla:) zoruna gıtmesın kardeşim bazı şeylerı tebrık et ben arabamla 70de bastım ama işınıze gelınce 100 110cıkalım dıyende sızsınız kusura bakma gündelık işe gıdıyorum cupramla oraya buraya rahat ol 30bin harcayan ıkı tane lastık alır:)
murat emme manıfoldu trde 3500satılıyo 1300dolara aldın yuzerek mı gelcek vergısı kargosu ne olcak nasılda yaptın 3000dolara ısı bıtırdın:) savaş abi yapıyo golf R + enjektor koyulcak hersey bı sorun onlara fıyatları boş boş atma

Burak Kasim
18-02-2013, 20:52
burak coılover var motor kulaklarıda alıyorum araştırmadayım yürüyende bı kac parçada var jant var yarış arabalarını gündelık kullanılan arabalarla karıştırmasın kimse 50bin tl lık durum yok ben yaptım hepsi 25bilemedın 30bine mal oldu advan jantında coılverına motor kulaklarına bazı şeyler eksık aftermarketi zayıf s2000 50tane fırma var benım demek ıstedıgım murat neden alındı anlamadım, enjektor sıstemıne 10-15bin tl harcarsan o paraya s2k turbo kıtı alırsın dedım neyın ne oldugunu bılıyoruz, boş boş konuşmasın kımse ıcraat görelım ben senelerdır her hafta gazlıyorum arabaları görelım senede 1 kere cıkıcak araba bana lazım degıl yada 1senede proje bıtırcem bana ters zamanda yok ımkanda, muratcım bız mutluyuz k04 nelerle yürüdüm iyi bliyosun zoruna da gıdıyo senın full stok araba sende haklısın s2000turbo evo denedı bende denedım stok cupramla evoyla:) zoruna gıtmesın kardeşim bazı şeylerı tebrık et ben arabamla 70de bastım ama işınıze gelınce 100 110cıkalım dıyende sızsınız kusura bakma gündelık işe gıdıyorum cupramla oraya buraya rahat ol 30bin harcayan ıkı tane lastık alır:)

Rakamlari onceki postlara bakarak konusuyoruz Melih'te yazmis Levent arkadasta ama ben Melih'in daha once gercek hayatta 50K'ya mal oldu dedigini hatirliyorum.

Ben Untar'la ilk konusurken demistim LSD alalim, coilover alalim, cunku aktarima Turkiye'de deger verilmedigini biliyorum ve farkin buralardan cikicaginin kanisindayim.

Nede olsa A firmasida B firmasida olsa specleriniz cok yakin birbirinize, parcalarinizda %95 ayni.

Ben olsam Untar yerinde Turbomu falan degisik secerdim ama artik almis.

Aldigi Turboda 06 blocklu araclarin en verimli turbosu ama farkli bir kombinasyon denenebilirdi diye dusunuyorum.

BMK TypeR
18-02-2013, 20:59
Rakamlari onceki postlara bakarak konusuyoruz Melih'te yazmis Levent arkadasta ama ben Melih'in daha once gercek hayatta 50K'ya mal oldu dedigini hatirliyorum.

Ben Untar'la ilk konusurken demistim LSD alalim, coilover alalim, cunku aktarima Turkiye'de deger verilmedigini biliyorum ve farkin buralardan cikicaginin kanisindayim.

Nede olsa A firmasida B firmasida olsa specleriniz cok yakin birbirinize, parcalarinizda %95 ayni.

Ben olsam Untar yerinde Turbomu falan degisik secerdim ama artik almis.

Aldigi Turboda 06 blocklu araclarin en verimli turbosu ama farkli bir kombinasyon denenebilirdi diye dusunuyorum.
baycuda 1.5sene once kılıt taktı cupraya emme manıfolduda revo motor kulaklarıda var satıyo cogu parcası var emmeyıde mehmet baycudan aldı müşterı yapıcak sonucta baycu motor kulaklarına lsd +8enjektor yapılıcak bütün parcalar vardı elinde müşterı yaparsa yapar yapmassa yapmaz ben kendım yıne dıyorum yapma taraftarı degılım şu aşamada enjektor cıkmasını beklerım,

BMK TypeR
18-02-2013, 21:16
Drahte bide şuna cevap ver varmı 30r turbolu sti evo honda 100-200 6.4yapan buna cevap yaz teknik konuşalım

TYPERHAKAN
18-02-2013, 21:18
burak seni bayadır tanıyorum tech vasıtası ile ama sana bişeyler olmuş yani durumu fena büyüttün,powerşhop la aranda bilmediğimiz başka bir durum var herhalde ve sen buradan ona saldırıyorsun,bu kanaate nerden mi varıyorum 4-5 sayfadır yazdıklarına bakıyorum ve sen olduğuna inanamıyorum ne oldu kardeşim,adamların emeğini işini gücünü burda baltalama git direk tel aç hallet burdaki yazıların sana yakışmıyo bunu bilesin,ağzınıda bozmuşun çok şaşırdım hayret ettim,x kişi 10 tane powerşhop yapar ne demek ya,bence artık yeter eski burak ol kardeşim sevgili saygılı ol,sevgi saygı gör...gençsin heyecanlısın agresifsin ama bu sana insanları karalama hakkını vermiyor bunu unutma

drahte1905
18-02-2013, 21:38
murat neden alındı anlamadım, enjektor sıstemıne 10-15bin tl harcarsan o paraya s2k turbo kıtı alırsın dedım neyın ne oldugunu bılıyoruz, boş boş konuşmasın kımse ıcraat görelım ben senelerdır her hafta gazlıyorum arabaları görelım senede 1 kere cıkıcak araba bana lazım degıl yada 1senede proje bıtırcem bana ters zamanda yok ımkanda, muratcım bız mutluyuz k04 nelerle yürüdüm iyi bliyosun zoruna da gıdıyo senın full stok araba sende haklısın s2000turbo evo denedı bende denedım stok cupramla evoyla:) zoruna gıtmesın kardeşim bazı şeylerı tebrık et ben arabamla 70de bastım ama işınıze gelınce 100 110cıkalım dıyende sızsınız kusura bakma gündelık işe gıdıyorum cupramla oraya buraya rahat ol 30bin harcayan ıkı tane lastık alır:)
murat emme manıfoldu trde 3500satılıyo 1300dolara aldın yuzerek mı gelcek vergısı kargosu ne olcak nasılda yaptın 3000dolara ısı bıtırdın:) savaş abi yapıyo golf R + enjektor koyulcak hersey bı sorun onlara fıyatları boş boş atma

Abi yukarida "S2000 Turbo kiti alinir" demedin yanliz;

8 enjektor bana şuan parasıda çok malıyetlı oldugu ıcın mantıksız geldı onun parasına s2000 e turbo kıtı takarsın o paraya:)

Abi benim arabam deneyip deneyebilecegin Turkiye'de ki en yavas Evo.

18 PSI basiyordum Evo IX Turbosuna arabada injector dahi yoktu...

Benim arabam bu haldeyken 70'de bastin ama abi Canberk'in araba ile 100'un altinda basmiyordun ? Canberkin benden farki injector, O2 ve basinc...

Yani Evo'da ufak parcalar ile gayet hizlanabiliyor...

Sen manifold alacakan soyle ben yukarida ki listeyi sana 3000 dolara teslim ederim, ustune parada artar...

Drahte bide şuna cevap ver varmı 30r turbolu sti evo honda 100-200 6.4yapan buna cevap yaz teknik konuşalım

Stock turbo 10 sn ceyrek mil yapan Evo var.

Boostin Performance

AWD Motorsport

62mm turbo ile stock motor 9sn yapan Evo var.

STM RICER - 2008-2009

Full agirlik, 30 ayari modifiyeli stock turbo + oem manifold ile 10sn kosan Evo var.

Brandon M

2009'dan beri 30 ayari modifiyeli stock turbo + stock kapak + kapagi sokulmemis karteri acilmamis, kol saplamalari dahi orijinal Evo ile 9sn kosan var.

Cessna

Stok motor, sanzuman, yuruyen, amortisor Holset HX40 ile 10sn kosan Evo var.

Badev0

Komple stock motor ile 714whp cikaran Evo'da var

Omar Rivera

Bu yukarida ki arabalar 6.4 saniyelik Cupra'yi ikiye boler dorde carpar.

Sizin araba 300 metre icinde 100'den 200'e cikarken bu arabalar 402 metre icinde 0'dan 220 ila 240 kilometreye cikiyor

Farki dusunebiliyormusun abi ?

BMK TypeR
18-02-2013, 21:44
Abi yukarida "S2000 Turbo kiti alinir" demedin yanliz;

Abi benim arabam deneyip deneyebilecegin Turkiye'de ki en yavas Evo.

18 PSI basiyordum Evo IX Turbosuna arabada injector dahi yoktu...

Benim arabam bu haldeyken 70'de bastin ama abi Canberk'in araba ile 100'un altinda basmiyordun ? Canberkin benden farki injector, O2 ve basinc...

Yani Evo'da ufak parcalar ile gayet hizlanabiliyor...

Sen manifold alacakan soyle ben yukarida ki listeyi sana 3000 dolara teslim ederim, ustune parada artar...

Stock turbo 10 sn ceyrek mil yapan Evo var.

62mm turbo ile stock motor 9sn yapan Evo var.

Full agirlik, 30 ayari modifiyeli stock turbo + oem manifold ile 10sn kosan Evo var.

2009'dan beri 30 ayari modifiyeli stock turbo + stock kapak + kapagi sokulmemis karteri acilmamis, kol saplamalari dahi orijinal Evo ile 9sn kosan var.

Stok motor, sanzuman, yuruyen, amortisor Holset HX40 ile 10sn kosan Evo var.

Komple stock motor ile 714whp cikaran Evo'da var

Bu yukarida ki arabalar 6.4 saniyelik Cupra'yi ikiye boler dorde carpar.

Sizin araba 300 metre icinde 100'den 200'e cikarken bu arabalar 402 metre icinde 0'dan 220 ila 240 kilometreye cikiyor
murat ben drag demedım roll yapıyoruz trde türkiyeden örnek verirsen sevinirim stok enjektorlu stok motorlu apr golf R var 10kusur sn koşan gt2867turboyla:) araçta stok agırlıkta

Levent Y.
18-02-2013, 21:55
O golf r kimin reşit abi ben hiç duymadım da merak ettim?

BaDCaT
18-02-2013, 22:02
murat ben drag demedım roll yapıyoruz trde türkiyeden örnek verirsen sevinirim stok enjektorlu stok motorlu apr golf R var 10kusur sn koşan gt2867turboyla:) araçta stok agırlıkta

stock blockla 9.43 koşan evo da var fp red ile..
full agirlikla 9 başı bile koşan var..iveytune

Bunun sonu yok ne kadar tartışılsa da

awd araba ile fwd gibi yüksek hızlarda çok avantajlı olan arabayı denemenin manası yok..

ama şu bir gerçek 4g63 > 2.0 tfsi :)

BMK TypeR
18-02-2013, 22:03
O golf r kimin reşit abi ben hiç duymadım da merak ettim?
apr drag vıdeolar youtube var 10.8koşuyo sanırım stok agırlıkta sökulmeden:)

drahte1905
18-02-2013, 22:07
murat ben drag demedım roll yapıyoruz trde türkiyeden örnek verirsen seninirim stok enjektorlu stok motorlu apr golf R var 10kusur sn koşan gt2867turboyla:) araçta stok agırlıkta

1. 10.876@127.51 - GTX APR stage 4 - 60ft@ 1.734 - Drag radials - Sunoco 104 fuel - DSG? - Guy Harding
2. 11.356@119.49 - GT 3071R - APR Stage 4 - 102 RON - DSG - GuyH
3. 11.6764@116.14 - APR stage 3 - 60ft@1.80 - Street tires - 97ron fuel - DSG - Keith@APR UK
4. 11.885@118.89 - APR Stage 3 - 60ft@1.769 - Stock tire - 100octane - manual - scottisha
5. 11.898@113.65 - APR Stage 3 - 60ft@1.757 - Street tire - 100octane - Manual - APR – USA
6. 12.2744@110.02 – APR Stage 2+ - 60ft@1.9095 – Street tire – 99ron (93 octane) – DSG – Keith@APR UK
7. 12.615@ 107.96 - Revo stage 2+ - 60ft@1.888 - stock tire - 99ron (93octane) - DSG - HurdyED30
8. 13.174@105.41 - UM 2+ - 60ft@1.830 - Stock tire - pump gas - manual - Speeedfrk
9. 13.322@105.07 - UM stg 1 - 60ft@1.963 - Stock tire - 93 octane - manual - dave13s4
10.13.345@106.26 - APR 2+ - 60ft@1.974 - ???tire - 93Octane - manual - John@Roc-Euro
11. 13.912@99.00 - APR stage 1 - 60ft@1.983 - Stock tire - 93 octane - manual - batman25
12.13.958@99.75 - stock - 60ft@1.980 - Stock tire - ???octane - manual - Atl-Atl

VWVortex.com - Golf .:R official 1/4 mile chart. (http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5839449-Golf-.-R-official-1-4-mile-chart).

WiPRPbDVCTY

APR Australia's Street Legal 10 Second Quarter Mile Golf R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WiPRPbDVCTY)

Soyledigin araba buysa abi;

APR Stage 4 Turbocharger System with GTX Turbocharger
APR ECU Upgrade
APR Built Motor
APR High Flow Head
APR High Pressure Fuel Pump
APR Intercooler System
APR RSC Turboback Exhaust System
APR Low Pressure Fuel Pump System
APR Carbonio Intake System
STOCK GOLF R INJECTORS

It's running on 18" VWR Wheels and MT Drag Radials and Sunoco GT+ 104 unleaded fuel.

The vehicle is at full weight minus the rear seat.

APR Stage 4 Turbo Sistemi GTX Turbo ile
APR ECU Modifiyesi
APR Yapili Motor
APR Yuksek Akiskanli Kapak
APR Yuksek Basinc Benzin Pompasi
APR Intercooler Sistemi
APR RSC Turbo'dan itibaren Egzost Sistemi
APR Dusuk Basinc Benzin Pompa Sistemi
APR Carbonio Hava Filtre Kiti
Orjinal Golf R Injectorleri

18" teker ustunde MT Drag Radial lastikler ve 104 Octane benzin.

Araba'dan bir tek arka koltuklar sokulmus.

Bunda bir tek injector yok zaten, kapagi bile yapili ayrica GT degil GTX Stage 4 turbo var ustunde....

Sen stock motor dedin ama bunun motor kapak dahil yapili...

Ki bu araba 10.87 @ 127mph / 205km kosuyor, araba 605whp olmasina karsin pist sonunda sadece 205km goruyor, DSG'yi denkleme dahil ettiginizde 205km biraz dusuk 605whp bir AWD araba icin....

Levent Y.
18-02-2013, 22:08
apr drag vıdeolar youtube var 10.8koşuyo sanırım stok agırlıkta sökulmeden:)

Ben türkiyede sandım aynen doğrudur gerekenler bakalım biz yapınca nasıl olucak:)
0-400 metre yi mi 10,8 de koşuyo bu arac?

onur_S
18-02-2013, 22:14
Özürlü çocukmuş,komik.Fwd 1.5 ton bu araç ne yapacaktı ? Abd den örnekler varmı
? Evo9 a göre fındık gibi denilen k04 le böyle gidiyor bu arabalar,2.5 bar bastım diyor reşit abi.Revo yaptıranlara giydirilmiş,bu adamlar almış cuprasını ,en uygun bunu görmüş ,Revo dışı da bu araçlar yapılır,kimse yapılmaz demiyor ki neden batıyor bu kadar ? Avansı +1 yapmak tuner işi değil denilmiş ,bir tuner herşeyi bilmek zorunda mı bu iş hardware ,software olarak ayrılmıyormu ya da Özgün abi ilgilendiği arabanın yalnızca yazılımını yapıyor bu adam da mı tuner olmadı şimdi ? Adam yapmış memnun etmiş bu kadar kişiyi en azından bu da bir başarı..
Biz sadece dışarıdan konuşuruz bu araçları en iyi sahipleri bilir ,daha doğrusu tecrübe ederler.
Zamanında bir tane 8p S3 ü barbaros bayrak yapıp ,atmosferik k20 geçildiğinde olay olmuştu herkes şaşırmıştı.Ön yargı iyi birşey değil.Mantık çerçevesinde çok iyi bir araç cupra,Hulk gibi spesifik bi örnekle kıyaslanacak araç değil.Biraz da tebrik etmeyi bilmek lazım.
Saygılar.

Burak Kasim
18-02-2013, 22:37
burak seni bayadır tanıyorum tech vasıtası ile ama sana bişeyler olmuş yani durumu fena büyüttün,powerşhop la aranda bilmediğimiz başka bir durum var herhalde ve sen buradan ona saldırıyorsun,bu kanaate nerden mi varıyorum 4-5 sayfadır yazdıklarına bakıyorum ve sen olduğuna inanamıyorum ne oldu kardeşim,adamların emeğini işini gücünü burda baltalama git direk tel aç hallet burdaki yazıların sana yakışmıyo bunu bilesin,ağzınıda bozmuşun çok şaşırdım hayret ettim,x kişi 10 tane powerşhop yapar ne demek ya,bence artık yeter eski burak ol kardeşim sevgili saygılı ol,sevgi saygı gör...gençsin heyecanlısın agresifsin ama bu sana insanları karalama hakkını vermiyor bunu unutma

Elestirmek ne zamandan beri karalamak oldu abi?

Senin bole demen beni uzdu, bole dusunuyorsan benim sana bundan sonra dicek hicbir lafim yok.

Ben bole birsey yaptigimada inanmiyorum sen baska yere cekiyorsun suan.

Allah'a cok sukur kimsenin emeginde isinde gucunde gozumuz yok Allah daha cok versin.

Bu isi para icin yapmadigimi cumle alem biliyor ha para icin yapardim o zaman bunu derdin, o zaman eywallah derdim sana.

Sende bigun ogrenince ah kardesim gunahini almisim dersin buna emin ol.

Seninle ayni dusunmek zorunda degilim, bu benim dusuncem sen farkli dusunursun ben sana saygi duyarim ama sen benim dusunceme saygi duymuyorsun demek ki.

Benim powershop'la ne bir tanisikligim nede selam vermisligim war, sadece yapilan islerin buyutuldugunu soluyorum, buda onlar tarafindan degil sizin tarafinizdan buyutuluyor.

Her neyse bu son mesajim konuya, ben zaten az yazardim, cok yazinca kotu olduk, en iyisi gene yazmayip kenardan izlemek :)

Herkese bol sans!

BMK TypeR
18-02-2013, 22:38
WiPRPbDVCTY

APR Australia's Street Legal 10 Second Quarter Mile Golf R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WiPRPbDVCTY)

Soyledigin araba buysa abi;

Bunda bir tek injector yok zaten, kapagi bile yapili ayrica GT degil GTX Stage 4 turbo var ustunde....

Sen stock motor dedin ama bunun motor kapak dahil yapili...

Ki bu araba 10.87 @ 127mph / 205km kosuyor, araba 605whp olmasina karsin pist sonunda sadece 205km goruyor, DSG'yi denkleme dahil ettiginizde 205km biraz dusuk 605whp bir AWD araba icin....
murat kapak işlı olabılır senın dedıgın arabalar stok dımı, gt2867 turbo var ve s3 enjektorlerle ben k04 2.5bar bastım pıston erıdı enjektor yetıstırmedı 605whp oem s3 enjektor komık olma ozaman sabahdan berı neyı tartısıyoruz +8 enjektor ben s3 enjektor takıcam gtx3076r bas 600hp lık basınc bakalım ne olcak afr

burakusta
18-02-2013, 22:38
Çok güzel süre tebrikler,bende zamanında stage 4 tts ile 7 saniye yapmıştım ama daha ilerlememiştim.

Oz`
18-02-2013, 22:45
ozaman Uc suanda 5.9 civarında evet ölçelim Ama bence çıkamaz bu 1

V sti conta yakmış hayırlı olsun :) kesin önceden yanmıştır.

Onur o olay öyle değil bizim önümüzde tablolar var revonun kumandasında Switchler var ondan bahsedilmiş +6 dediğindede 6 derece açmıyor :) tamam tabiki baycuda yapıyor kimsey bişi demiyoruz kimse kimseye *** atmıyor resit sende açıyorsun eee sendemi tunersın ?

kim 800 Tork oluyor onu anlayamadım? 800 çıksın öperim onu ben :D torkun nasıl çıktığını Anlatmama gerek yok sanırım burda değilmi ? basıncı düzgün bas aşalarda 2.5 barala oturma lineer yükselt hiçbişi olmaz aem ems 4 gibi komplike bir beyine gerek yok suan bahsedilen 4 tane enjektor için korkmayın bukadar ... suan yakıtsız tolensiz ethanolsuz METHANOL suz benim beygir iddam felan yok normalde Custom i sewerim ehe :) untarın arabası die biraz fazla içine girmek zorunda kaldık okadar ama inanın bana atla dewe yok :=)

Stock konusuna gelince 7 saniye yapan 12 psi basan Typera deneme fırsatınız olmadı hatırlatırım :) beyler neyin sidik yarışını yapıyoruz :) bir k20 ye 1.7 bas 30r la :D alayınızı Lastik eder Aksini idda eden varmı ?? hilmin k20 stock ilen 6.35 i var 1.2 barda siz yapabildinizmi 6.35 stock motorla hayır idda olunca saniye çıkamraaya gelnce herseyi sök sonra ben günlük 3 saniye yapıyorum :) herkese saygım sonsuz bu konu ecufast powershop a dönmesin lütfen amma açık konuşalım derseniz sunu derim

Fok balıkları cok yalnız :)

Onur ewo9 kaç kilo 1 tonmu :)

M3CSL
18-02-2013, 22:52
amac beklenti meselesi. gunluk kullanim 1375 kg gt30 turbo icin cok cok iyi gidiyor cupra kimse inkar edemez, motor verimi aktarmasi cok iyi..
bu konu 2008dede konusuluyordu basarisi hala tam anlasilamadi..
dedigim gibi amac beklentiler farkli..

k20 tfsi icinse arada 200kg fark var 2 arac arasinda

drahte1905
18-02-2013, 22:53
murat kapak işlı olabılır senın dedıgın arabalar stok dımı, gt2867 turbo var ve s3 enjektorlerle ben k04 2.5bar bastım pıston erıdı enjektor yetıstırmedı 605whp oem s3 enjektor komık olma ozaman sabahdan berı neyı tartısıyoruz +8 enjektor ben s3 enjektor takıcam gtx3076r bas 600hp lık basınc bakalım ne olcak afr

Abi ben koydugum Evo'larin sahiplerinin isimlerine kadar verdim, cogunun soyledikleri speclerde oldugunun kanitlari asikar...

Bu soyledigin Golf R'da GT28 yok abi yani benim bildigim 605whp cikaran bir 28 yok, ne benzini olursa olsun ki zaten....

Kaldi ki arabanin sahipler Stage 4 GTX var diyor ki APR Stage III+'ta 3076 veriyorken Stage 4 illaki 3076'dan buyuktur....

http://www.goapr.com/products/stage3plus_20_tsi_trans.html

Ben sana adamlarin soylediklerini tercume ediyorum, belkide bu arabda 8 injector vardir, yuksek basinc enjektorleri standarttir, vaktim oldugunda bakarim...

Sen motor stock dedin, arabanin kapagi bile yapili cikti, 28 dedin araba 605whp cikti, arabanin sahibi arabada orjinal injector var diyince gene ben suclu oldum simdi :confused:

Evo 9, fazladan iki aks, iki diffransiyel ve ring an pinion, uc parca 18 kilo shaft donduruyor birde....

Oz`
18-02-2013, 22:53
içi sökük değilmiydi peki bu süreyi yaparken ? :)

Oz`
18-02-2013, 22:54
Evo 9, fazladan iki aks, iki diffransiyel ve ring an pinion, uc parca 18 kilo shaft donduruyor birde....

biliorum o ayrıı :)

BMK TypeR
18-02-2013, 22:54
özgün sana bişey demedı kımse,bencede garajlar konuşulmasın eskı cupralar yok şuan 30r turbo typer dedıklerın anca şuan benım k04 turboyla yurur şişman:) şuan arabalar eskisi gibi degıl şu var idea edıyorum revoda stg3 de soyledım bılırsın koruma var stok motora gtx3076r la 1.75bar 6.4yapsın yıne bısey olmaz oyle pat dıye hilmı demısın 1430kg araçla 1030kg araç mukayese edıyosun 0.5salıse fark var ne olmuş bide turbo sc6262:) ben gt3076r la 2ay bılmeden 1.92bar bastım aracımda stoktu araç bışeyde olmadı ne saat vardı ne afr nede basınc saatı:) mehmetın araçıda cıddı ıyı olcagına inanıyorum desteklıyorum seni ve mehmeti hatta ona pompa benzını vercem:)
k20 typer 1.8 bas bı gece bısey olmaz sanırım ama o gece sanzıman gıder,

BMK TypeR
18-02-2013, 22:55
Abi ben arabalarin sahiplerinin isimlerine kadar verdim, cogunun soyledikleri speclerde oldugunun kanitlari asikar...

Bu arabada 28 yok abi yani benim bildigim 605whp cikaran bir 28 yok, ne benzini olursa olsun...

Ben sana adamlarin soylediklerini tercume ediyorum, belkide bu arabda 8 injector vardir, yuksek basinc enjektorleri standarttir, vaktim oldugunda bakarim...

Sen motor stock dedin, arabanin kapagi bile yapili cikti, 28 dedin araba 605whp cikti, arabanin sahibi arabada orjinal injector var diyince gene ben suclu oldum simdi :confused:

apr eskı stg4 gt2871de 560whp vermıstı:) c16 yla adamlar sallamacı bıraz hplerde biz kıcımızı yırtıyoruz enjektor cıksın dıye s3 enjkektorle olcak iş degıl bırak rs4 enjektorlede olmaz,
apr stg3 gt2871 sıtelerınde 400 410hp dıyo denemısıtım şuankı k04 halım mın 15boy yaPAR:)

drahte1905
18-02-2013, 23:00
apr eskı gt2871de 560whp vermıstı:) c16 yla adamlar sallamacı bıraz hplerde biz kıcımızı yırtıyoruz enjektor cıksın dıye s3 enjkektorle olcak iş degıl bırak rs4 enjektorlede olmaz,

APR 2.0 TSI Transverse Stage III+ Turbocharger System (http://www.goapr.com/products/stage3plus_20_tsi_trans.html)

Bu soyledigin Golf R'da buyuk ihtimalle GT28 yok abi...

Adamlar bir kere GTX diyor kendi agizlari ile, GT olmadigi kesin....

Ikinci olarak bu ki Stage 4 GTX kitiymis, adamlar Stage 3+'ta 3076 veriyorken, Stage 4 en iyi ihtimalle GTX3076 olmali...

S3 injectorlerini onlar soyluyor, ben demedim ki, Ozaman APR yalan soyluyor abi...

Yada dedigim gibi belki de bu arabada 8 injector var...

BMK TypeR
18-02-2013, 23:02
APR 2.0 TSI Transverse Stage III+ Turbocharger System (http://www.goapr.com/products/stage3plus_20_tsi_trans.html)

Bu soyledigin Golf R'da buyuk ihtimalle GT28 yok abi...

Adamlar bir kere GTX diyor kendi agizlari ile, GT olmadigi kesin....

Ikinci olarak bu ki Stage 4 GTX kitiymis, adamlar Stage 3+'ta 3076 veriyorken, Stage 4 en iyi ihtimalle GTX3076 olmali...

murat adamlar eskı stg4 de gt2871 kullanıyodu artık stg3 stg4 gtx2867 kullanıyo 30r sevmıyo adamlar, benım bıldıgım s3 enjektorle 10.8 koşamazlar oyle bı dunya yok 420hpde 100/100çalısıyo oda k04 de 20derece ustunde avans ve 2.5bar basınc basman lazım benım gıbı bıtırmek ıcın adamlar yalancı bence turbolarıda gtx2867r gt2871 560whp demıslerdı c16 la gtx2867 de 605whp cıkmıstır:)

Oz`
18-02-2013, 23:07
özgün sana bişey demedı kımse,bencede garajlar konuşulmasın eskı cupralar yok şuan 30r turbo typer dedıklerın anca şuan benım k04 turboyla yurur şişman:) şuan arabalar eskisi gibi degıl şu var idea edıyorum revoda stg3 de soyledım bılırsın koruma var stok motora gtx3076r la 1.75bar 6.4yapsın yıne bısey olmaz oyle pat dıye ben gt3076r la 2ay bılmeden 1.92bar bastım araca stoktu araç bışeyde olmadı mehmetın araçıda cıddı ıyı olcagına inanıyorum desteklıyorum seni ve mehmeti hatta ona pompa benzını vercem:)

k20 ye 30r la 1.7 ile en hızlonı bile geçerim resit hayallerde yasama kanka 7.03 yapıyordu resit sen 7 mi yaptıydın ? 12 psi la adanandada inanmadılardıda satın alınca arabayı inandılar :)

koruma yok die birsey yok reşit kendini kandırma :D koruma olmadığından değil araba artık kendini geri çekemediğinden kırılmıştır Araban ve rs4 enjektorunu zorlayan herkez kırılmaya oynayacak malesef çünkü yeteri kadar hızlı değil rs4

benzine ihtiyacımız yokki resit gerek olsa kullanırız allah şükür 120+ vp importumuz var

4" i çözdümü revo ? ne oldu ? tamammı işi onun

_muhaRRem
18-02-2013, 23:08
k20 ye 30r la 1.7 ile en hızlonı bile geçerim resit hayallerde yasama kanka 7.03 yapıyordu resit sen 7 mi yaptıydın ? 12 psi la adanandada inanmadılardıda satın alınca arabayı inandılar :)

koruma yok die birsey yok reşit kendini kandırma :D koruma olmadığından değil araba artık kendini geri çekemediğinden kırılmıştır Araban ve rs4 enjektorunu zorlayan herkez kırılmaya oynayacak malesef çünkü yeteri kadar hızlı değil rs4

12 psi mı :D unutmuşsun

9cr ,oem kelebek oem emme 10 psi :)

tamam tfsı lar çok güzel motorlar bence alınacak çok mantıklı arabalar ama mekanik olarak bi honda değiller ,

heleki turbo typeR ile 67 mm turboya 4.400 devirde 2.0 bar bastıktan sonra :D

BMK TypeR
18-02-2013, 23:09

kanka benım araba pıston erıttı ben mevzu olduktan sonra buj ıdegıstım 15dk calsıtırdım dumanı kestı o halde calıstı:) bende oem enjektor vardı s3 2.5bar bastıgımda tek pıston erıdı benzınde shell 100oktan vardı araç stg4 yazılım geldı ama ben gtx3076r yapcam önumuzdekı hafta alt yapı stg4 enjektor depo ıcı pompa volant aldım debrıyaj sıfır k04 yurumenın anlamı yok,

kanka illakı enjektor cıkar 2.0tfsi gtx3076r 2.5bar basmayan ne olsun:)

drahte1905
18-02-2013, 23:12
murat adamlar eskı stg4 de gt2871 kullanıyodu artık stg3 stg4 gtx2867 kullanıyo 30r sevmıyo adamlar, benım bıldıgım s3 enjektorle 10.8 koşamazlar oyle bı dunya yok 420hpde 100/100çalısıyo oda k04 de 20derece ustunde avans ve 2.5bar basınc basman lazım benım gıbı bıtırmek ıcın adamlar yalancı bence turbolarıda gtx2867r gt2871 560whp demıslerdı c16 la gtx2867 de 605whp cıkmıstır:)

Abi araba bu;

Golf R DSG Stage 4 build! | Facebook (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.223519500992225.68802.197439520266890&type=1)

Butun parcalarini paylasmislar.

Ama gordugun uzere adamlar video'da yazmislar stock Golf R injectoru diye, ben demiyorum abi bunu, dediklerinin dogrultusunda tek mantikli aciklama 8 injector ama araba yapilirken manifold gozukmuyor ortalikta...

ümitech
18-02-2013, 23:12
? Evo9 a göre fındık gibi denilen k04 le böyle gidiyor bu arabalar,2.5 bar bastım diyor reşit abi.Revo yaptıranlara giydirilmiş,bu adamlar almış cuprasını ,en uygun bunu görmüş ,Revo dışı da bu araçlar yapılır,kimse yapılmaz demiyor ki neden batıyor bu kadar ? Avansı +1 yapmak tuner işi değil denilmiş ,bir tuner herşeyi bilmek zorunda mı bu iş hardware ,software olarak ayrılmıyormu ya da Özgün abi ilgilendiği arabanın yalnızca yazılımını yapıyor bu adam da mı tuner olmadı şimdi ? Adam yapmış memnun etmiş bu kadar kişiyi en azından bu da bir başarı..
Biz sadece dışarıdan konuşuruz bu araçları en iyi sahipleri bilir ,daha doğrusu tecrübe ederler.
Zamanında bir tane 8p S3 ü barbaros bayrak yapıp ,atmosferik k20 geçildiğinde olay olmuştu herkes şaşırmıştı.Ön yargı iyi birşey değil.Mantık çerçevesinde çok iyi bir araç cupra,Hulk gibi spesifik bi örnekle kıyaslanacak araç değil.Biraz da tebrik etmeyi bilmek lazım.
Saygılar.

Tebrik ederim onur sni yuregine saglk
Sanirm bunca uzayan konu ozetle buydu

TYPERHAKAN
18-02-2013, 23:28
tfsi iyidir iyi,svmesenizde iyidir,gıcıklansanızda iyidir,nefret etsenizde iyidir,2.0 tfsi için performans ve güç olarak 4 sene önce ne konuşuyorduk,2 sene önce neyi konuşuyorduk,şimdi neyi konuşuyoruz,2 sene sonra neyi konuşucaz ,onun için acele etmeyin bekleyin ve görün, bu makinenin verimliliği ortada ,her araba sahibine güzel onun için boşverin kalpler kırılmasın birbirinizi üzmeyin yarın çıkalım buluşalım bol bol konuşuruz,sonra da gazlıyalım ne dersiniz

BMK TypeR
18-02-2013, 23:31
Abi araba bu;

Golf R DSG Stage 4 build! | Facebook (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.223519500992225.68802.197439520266890&type=1)

Butun parcalarini paylasmislar.

Ama gordugun uzere adamlar video'da yazmislar stock Golf R injectoru diye, ben demiyorum abi bunu, dediklerinin dogrultusunda tek mantikli aciklama 8 injector ama araba yapilirken manifold gozukmuyor ortalikta...
Turbo gördun mu resimde sence ne:D

TYPERHAKAN
18-02-2013, 23:34
12 psi mı :D unutmuşsun

9cr ,oem kelebek oem emme 10 psi :)

tamam tfsı lar çok güzel motorlar bence alınacak çok mantıklı arabalar ama mekanik olarak bi honda değiller ,

heleki turbo typeR ile 67 mm turboya 4.400 devirde 2.0 bar bastıktan sonra :D

muharrem nerdesin kardeşim,haber vermeye gerek varmı c.tesi leri starbucks. tel in bende yok

_muhaRRem
18-02-2013, 23:42
muharrem nerdesin kardeşim,haber vermeye gerek varmı c.tesi leri starbucks. tel in bende yok

s.bucks pek sevmiyorum abi ,

mutevazı bi yerde çaylanalım :)

numarayı yolluyorum.

TYPERHAKAN
18-02-2013, 23:44
muharrem valla bende sevmiyom,dediğin doğru yeni yeni yerler çıkarıyorlar

BMK TypeR
19-02-2013, 00:02
Saygılar.
kırmızı mıydı s3 yoksa, ben bı kırmızı s3 gectim barboros yazılımlı mugen typerla:D

yiğit
19-02-2013, 00:21
şu emme ile +4 enjektörü yapalımda herkesin kafasındaki sorular kalksın rahatlasın bitsin şu tartışmalar :D

ümitech
19-02-2013, 00:30
şu emme ile +4 enjektörü yapalımda herkesin kafasındaki sorular kalksın rahatlasın bitsin şu tartışmalar :D

özlemle ve hasretle beklioruz yiğit :D

miniks
19-02-2013, 00:30
pardonda neyi abarttık ? veya ben bu konu boyunca ne dedim burak kasımla veya hondalarla ilgili ?

stok egz , stok emme , dandirikten bi atp manifold,max 600 cc enj ve 30R turbo ile elde edilen süreler hafife alınacak süreler mi ?

şuan tr şartlarında 30R lı kaç tane 6'lı sn ler yapan arac var söylermisin ?

42-yda 40R lı tam bilmiorum bazooka 4.5 sn yaptı bizde alkışladık , göğsümüz kabardı bu süreleri yapan aracların, ustaların, mapper ların da tr de oldugunu görmek bize kıvanc verdi.

6.4 sn yapan inanın aracınada onu hazırlayan powershop ada sen saygı duyda abartmayı ne kadar çok seviyorsunuz deyip insanları küçümseme .

Ben tebrik ettim zaten de pardon neye saygı duyucam acaba ??

Şaşırmışsınız siz ben kine saygı duyarım mesela adem sezere bazoka benden hızlı oldugu için saygı duyarım

Hiç bir cupraya saygı duymam dedim ya otobanın öteki ucundan sizn sesiniz duyulmaz

Ama siz bizim çatara patarayı duyarsınız

Oz`
19-02-2013, 00:39

hazırı var buyur gel bak incele :D

BMK TypeR
19-02-2013, 00:48
hazırı var buyur gel bak incele :D
nerde var laa uraz mı taktı söylemedıde bana debrıyaj ne alıyım diye soruyodu:D

ümitech
19-02-2013, 00:54
Ben tebrik ettim zaten de pardon neye saygı duyucam acaba ??

Şaşırmışsınız siz ben kine saygı duyarım mesela adem sezere bazoka benden hızlı oldugu için saygı duyarım

Hiç bir cupraya saygı duymam dedim ya otobanın öteki ucundan sizn sesiniz duyulmaz

Ama siz bizim çatara patarayı duyarsınız

saygı duymadıgından oluyor ya bütün bunlar zaten :)
dünya kadar araba bilgisi öğrenmişsinde saygı duymayı öğrenememişsin yazık
hulk ile 30R lı cuprayı mukayese edecek kadarda komikleşmişsin :)
senden hızlı arabalrda var tr de peki sen onlarla boy ölçüşebilir misin ?gtr-35 , 997 TT vs ???
yanlız nacizane tavsiyem insanlarla tartışıcak olsan bile üslubunu yitirmemen senin yararına olucaktır.
bunca bilgi birikimin ve araba geçmişinle insanlar sana saygı duyarken senden nefret etmesinler ...
neyse bu hamur çok su götürür , başın göl ayagın pınar olsun hilmi.
başkada bişey yazmicam , konu bu kadar uzadıgı içinde kendi adıma diğer forum üyelerinden özür diliorum , kusura bakmayın..

Oz`
19-02-2013, 00:56
bilal in b16 sı ile kıyaslayalım hadi 5.88 e yetişemediniz daha o gayet günlüktü HEMDe 1.6 idi :) boşverin k20 leri ya bunada bişi sölesene umitt :)

Oz`
19-02-2013, 00:57
nerde var laa uraz mı taktı söylemedıde bana debrıyaj ne alıyım diye soruyodu:D

var bişiler işte :)

BMK TypeR
19-02-2013, 00:58
bilal in b16 sı ile kıyaslayalım hadi 5.88 e yetişemediniz daha o gayet günlüktü HEMDe 1.6 idi :) boşverin k20 leri ya bunada bişi sölesene reso baskan ?
özgun 30r typer s2k evo sti bahsettım 62mm turbodan degıl:D dua et enjektor cıkmasın sana ınat 3 bar basıcam:) hilmiyede 3.5bar:D

BMK TypeR
19-02-2013, 00:59

ne var söylesene mehmet araba ıcın mı konuşuyosun:) uraz bildigim stok makıneydı:)

Oz`
19-02-2013, 01:01
özgun 30r typer s2k evo sti bahsettım 62mm turbodan degıl:D dua et enjektor cıkmasın sana ınat 3 bar basıcam:) hilmiyede 3.5bar:D

1 Hacim yok 1.600 cc 81 mm pistonları civicin
2 enjektor var çıktı dünyaya gel sende Bosch da var 1360 Euro verirsen var yok die bişi yok
3 58mm New Age 62mm yataklı Non BB
4 iki kişiyiz ben ve bilal içide takılı yokuş aşağıda değil çok

Kanka bak dünyaya dön farkıjna var bazı seylerin cupra güzel bir araba ama biyere kadar bilal in süresi 1.7 peak 1.5 cont tadir

Oz`
19-02-2013, 01:02
ne var söylesene mehmet araba ıcın mı konuşuyosun:) uraz bildigim stok makıneydı:)

ikiside stock makine :) mehmette

BMK TypeR
19-02-2013, 01:04
1 Hacim yok 1.600 cc 81 mm pistonları civicin
2 enjektor var çıktı dünyaya gel sende Bosch da var 1360 Euro verirsen var yok die bişi yok
3 57mm New Age 62mm yataklı Non BB
4 iki kişiyiz ben ve bilal içide takılı yokuş aşağıda değil çok

Kanka bak dünyaya dön farkıjna var bazı seylerin cupra güzel bir araba ama biyere kadar bilal in süresi 1.7 peak 1.5 cont tadir

boshda mı var apr sattıgı bosch enjektorumu dıyosun yoksa,almanyada var bıyer yuzde 20 büyütüyo ne oldugu bellı degıl, lınk at bakalım:)

Oz`
19-02-2013, 01:05
linkini atmam afise edemem :) araştır bul ehe :)

ama 1360 euro veresimiz gelmedi açıkcası untara baska bir yöne doğru yöneldik :)

4" oldumu ?? :)

BMK TypeR
19-02-2013, 01:08
linkini atmam afise edemem :) araştır bul ehe :)

ama 1360 euro veresimiz gelmedi açıkcası untara baska bir yöne doğru yöneldik :)

4" oldumu ?? :)

4'' oldumu oldumu ne dıyosun ıntake için mı konuşuyosun:D

Oz`
19-02-2013, 01:11
ewetttttttt

BMK TypeR
19-02-2013, 01:15
ewetttttttt
kanka sımdı yenıden 4 ınc cektıremem dünya para gıder:hahaha:
revo dıyosan adamlar 2yıl önce stg4 yaptılar 4'' intake sorensen gırersen görüceksın yazılımda revo stg4

Oz`
19-02-2013, 01:34
nasıl yapamadınız ozaman siz ? bana bunu açıkla baskan ?

BMK TypeR
19-02-2013, 01:36
nasıl yapamadınız ozaman siz ? bana bunu açıkla baskan ?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=204227899618781&set=a.201938623181042.43807.101290536579185&type=3&theater

revoda 4ınc yazılım var kanka ben yapmak ıstedım sonra vazgectım

Oz`
19-02-2013, 01:39
rsşittttttt :D:D:D:D kanka neden 4" yapamıoruz die kendin sormadınmı bana :D

BMK TypeR
19-02-2013, 01:43
yazılım var stg5 gecıyo, hilmı bana soyluyodu 90mm yap dıye stg3 de yok sana lınk attım orda karıstır maf oldugu yerınde 4ınc oldugunu gorceksın:) sordugum zamanda stg3 düm, biri hedıye edıcekse ben takarım 4ınc

http://www.sorensen-performance.com/wp/?page_id=8&nggpage=3
revo stg5 araç:)

Oz`
19-02-2013, 07:15
v offf bayılıyorum stage 5373628279 larınıza stage 5 ne ne turbo var üstünde ?

miniks
19-02-2013, 08:05
Sırf bu sizin çöp araba tabiriniz yüzünden

Tolgadan coupeyi aldım

Hulku ona geçiriyorum ve reşit sırf senin için gt30 turbo takıcam

Tamamen derli toplu gt30lu civic

Aracı çıkarttığımda inşallah denicek cupra bulurum

100-200 ünde 6.4 ten iyi olucağına garanti ederim sana

Umit sana gelince hulkla ben cupra kıyaslamıyorum sen yanlış okumuşsun galiba benim klasmanım bike değilsiniz diye yazıyorum surekli sen neyin kafasındasın

Saygidan bahsediyorsun daha yukarki postlarda hemsehrin saygisizlik yaptialiriz 12 bine bi honda diye

Daha öncelerden nasıl dolmuşsan bana karşı şimdi kusuyorsun maşallah :)

Allah çarşına göre pazar versin kardeşim

onur_S
19-02-2013, 08:20
ozaman Uc suanda 5.9 civarında evet ölçelim Ama bence çıkamaz bu 1

V sti conta yakmış hayırlı olsun :) kesin önceden yanmıştır.

Onur o olay öyle değil bizim önümüzde tablolar var revonun kumandasında Switchler var ondan bahsedilmiş +6 dediğindede 6 derece açmıyor :) tamam tabiki baycuda yapıyor kimsey bişi demiyoruz kimse kimseye *** atmıyor resit sende açıyorsun eee sendemi tunersın ?

kim 800 Tork oluyor onu anlayamadım? 800 çıksın öperim onu ben :D torkun nasıl çıktığını Anlatmama gerek yok sanırım burda değilmi ? basıncı düzgün bas aşalarda 2.5 barala oturma lineer yükselt hiçbişi olmaz aem ems 4 gibi komplike bir beyine gerek yok suan bahsedilen 4 tane enjektor için korkmayın bukadar ... suan yakıtsız tolensiz ethanolsuz METHANOL suz benim beygir iddam felan yok normalde Custom i sewerim ehe :) untarın arabası die biraz fazla içine girmek zorunda kaldık okadar ama inanın bana atla dewe yok :=)

Stock konusuna gelince 7 saniye yapan 12 psi basan Typera deneme fırsatınız olmadı hatırlatırım :) beyler neyin sidik yarışını yapıyoruz :) bir k20 ye 1.7 bas 30r la :D alayınızı Lastik eder Aksini idda eden varmı ?? hilmin k20 stock ilen 6.35 i var 1.2 barda siz yapabildinizmi 6.35 stock motorla hayır idda olunca saniye çıkamraaya gelnce herseyi sök sonra ben günlük 3 saniye yapıyorum :) herkese saygım sonsuz bu konu ecufast powershop a dönmesin lütfen amma açık konuşalım derseniz sunu derim

Fok balıkları cok yalnız :)

hayır abi Burak Kasım'ın sanki yazdıklarından powershop la veya bayçu bey ile kişisel bir sıkıntısı veya bir nefreti var gibi duruyor.
Belki tuner oluyor olmuyor,adam slave,sadece yüklüyor,bu işi profesyonel olarak yapıyor yani dükkanı var,vergisini veriyor o zaman tuner oluyor,Tr de böyle değil mi ?.İyi işler yapan bir bayi diyelim.Elbette tecrübesi vardır yazılım olmaz ufak trickleri bilir,revo yaptıranlarda bunları bayçu yaptı diye söyleyebilir.Bi arabayla powershop un ilgilenmesi ve iyi sonuç alması bunlara sebep olabilir.
Ben 1.5 ton olayını sarma meselesi yüzünden söyledim ,bu araba elbette 80 de dikilemeyebilir hulk gibi.
Fabrikadan cıkan arabaya 3-5 ıvır zıvır takıyorsun 380 hp alıyorsun burası mantıklı güzel,yakıtı diğerlerine göre fena değil bu arabanın derdi bu ,modifiyenin sonu yok,k20 daha hızlıdır ama k20 gibi atmosferikten turboya geçiş gibi birşey yok benim gözümde şu an en mantıklı araçlardan birisi stg2+ speclerinde bi cupra.
Kullanıcılar da mantık çerçevesinde ilerlediği için başı ağrımaması için herkesin yaptırdığını yaptırıyor da olabilir.
S3 vardı ilklerden Remaps'ın yazılımını yaptığı ,Tork garaj'da mekaniği yapılan araç,o araç stok şekilde satıldı diye biliyorum,zamanında nasıl gidiyordu?Revo ya göre başarılımıydı başarısızmıydı,o zaman revonun hazır paket yazılımı varmıydı o arabaya denk olarak stg3-4 ?Sahibinin zamanında çok çile çektiğini biliyorum yazılım konusunda.Yurt dışından adam getirtmeler konaklamasına kadar ödemeler ve sonuç elde edememeler.Adam cesaret etti zamanında acaba pişman mı oldu şu an konuşursa ne söyler bluecore nickli üye
Ayrıca özellikle yukarıdaki bold kısıma dikkat ettim,yoksa bende Ümit doğanın yaptığı araba der geçerdim,ağız alışkanlığı Tr de herkes böyle yazıyor işte yapacak birşey yok aslında yanlış.

yiğit
19-02-2013, 09:15

Varsa hazirda gormek lazm bi foto,link parça no fln varsa alalim lutfen :D

BMK TypeR
19-02-2013, 10:29
v offf bayılıyorum stage 5373628279 larınıza stage 5 ne ne turbo var üstünde ?
stg4 araba turbo sınır yok zaten stg4de koyarsan +enjektor gtx35takan var stg5 yazılım farklı bıraz daha:) sen bana laf sokucagına işte revo revo dıyodun sana lınk attım 90mm:) revo stg4 yürüyen videolarıda var cupranın hatta youtube 100-200 var ben 4 kusur sn saydım ama sanırım 5 küsürdur:) techde atmıştım zamanında bu araçın videosunu, ben sana sordugumda 90mm stg3 du araba stg3de olmuyo haklısın stg3 lerde tork lımıtöru var bunuda söylemıstım ne basınc acıyosun ne avans ızın verıyo revo:) mantıksız olurdu dimi? 76mmden 355hava cekiyo sorun yok:D

buda araçın vıdeosu

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150612325169309&set=vb.101290536579185&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?v=446008634308&set=vb.101290536579185&type=3&theater

BMK TypeR
19-02-2013, 11:02

Tolgadan coupeyi aldım

Umit sana gelince hulkla ben cupra kıyaslamıyorum sen yanlış okumuşsun galiba benim klasmanım bike değilsiniz diye yazıyorum surekli sen neyin kafasındasın

Saygidan bahsediyorsun daha yukarki postlarda hemsehrin saygisizlik yaptialiriz 12 bine bi honda diye

Hilmi ben arabana çöp arabamı dedim, YARIŞ ARABAN var nekadar emek harcadıgınıda biliyorum uzaktan öyle basit gelebilir insanlara, bizde ailece bindigimiz dört kaplılı hızlı araçımız var doğrumu? kendi kendinize konuları nereye çekıyosunuz baştan oku bütün yazdıklarımada ona göre yaz bana istersen hilmi, sende 1000hpde araba olsa ben 400hp yine denerim R yok bende yap arabanı gel hulkla denedım stg2 araçımlada şimdı gt30 takıcaksında biz denemıyıcez kacıcakmişiz bunu sen yanlış kişiye yazdın, nerelere getirdiniz işlerı ben burak gecen bi konusunda revo neden dıyosunuz araçlarınıza diye söyluyodu sadece yazılım olunca revo cupra demenız yanlış dıyodu kendi fikridir, ona istinaden yazdım buraga, TR de böyle oldugunu söyledim kendisine, burdakı konuda ben+8enjektorlu bi araçın 10bine mal olcagını ne gerek oldugunu söyledım kendi fikrimi söyledim 3tane yapıldıgını birininde alev aldıgını söyledım revo oldugunuda biliyodum kendisi revo hatasından yandı gibilerinden söyleyınce bende ona karşı yazdım arabanıza revo demeyn dıyen adam revo yazılımlı araç tutuşunca revolu araç oldu:) 50kişi ordan burdan yazdı ben +8enjektörle gündelik arabadan çıkıcagını söyledım herkez itiraz etti edenlerde kaçtane +8 enjektorlu araba gördüde yorum yapıyo anlamadım, 600 650hp hedeflenen araba ne debrıyaj takıcaksın dedım gündelık hayattan çıkmıyıcakmı dıye sordum, bana göre çıkıcak tabi stg1 debrıyajla bıle nerdeyse gezılmıyo trafıkte ben hergün trafige giriyorum istanbuldayım, millet g.. anlıyo lafları, gündelık araba nedır, işe gıdıyorum pazara gidıyorum gezmeye onla gıdıyorum dedım tek araba millet işine geldıgı gıbı yazıyo hilmi,onlarda haklı twınpalete alıcam yada stg4 debrıyaj 4000tl para vercem trafıkde anası bellencek kullanılır dogru gündelik:) stg4 cupra belli şöförle oem sıkıstırma kol pıston yay şapka takarak(onuda revo ıstıyo yoksa stg4 yazılımı yapmıyokı stok engınede o basıncta o arabaya uzun süre bişey olmaz), 6.4yaptı kı 1500kg agırlıkla 100-200 üstünde çalısılsa bence 6.2iner milletin tabiriyle hazır yazılım:) gt30 la kimse kusura bakmasin ben murata yazdım gt30 şuan typer s2k evo sti o dereceye inen varmı diye özgün yazdı hilmi stok motorken 1.2basıncta 6.35yaptı diye bende o yazısına ıstınaden sc6262turbo 11.5sıkıstırma araba 1030kg araba kıstas edılen araba hulk yarış arabası, kendı kasasında varsa hilmi araba deneriz göruruz, swap arabası değil yap typer 30r s2000 deneyelım ozaman arabalarda malzeme olarakta eşit olsun bolton görelım ak *** kara götü,

murat laf yazıp duruyo güçlu arabaları kendı devrınıze çekıyosunuz dıyodu, öyleydi böyleydi uc sti denedı inan cupra uc sti devrınde bastı 3kere,cuprada turbosunun fullboost yapmatıgı yerde denedıler erken basmada oldu vıdeoda acıkca bellı yan yana bıle durmuyo kimse oturup dogruyu yazmıyo orda herkez işine geldıgı gibi yazıyo bende işıme geldıgı gibi yazıyorum herhalde açıklayıcı olmuştur,

Tolga-R
19-02-2013, 11:25
Hilmi Allah aşkına Karşılastırdıgın arabalara bak cupra 2 günde stg4 oluyo 1500kg araba oem beyın egzxantrıksız emmesız 6.4yaptı hanı 30r turbo typer varmı 30r s2000 varmı 6.4yapan, boşver enjektor cıkarsa honda gıbı cogu malzemelerı 5-6firmada bulursak bizde belki s3 yaparız 67mm:)

Reşit ille yeniden stock motor 30r lı turbo typer mı yapalım. ? hemde içi sökük degilken 6.8 yapan eğim nedir bilmeden :)

BMK TypeR
19-02-2013, 11:30
Reşit ille yeniden stock motor 30r lı turbo typer mı yapalım. ? hemde içi sökük degilken 6.8 yapan eğim nedir bilmeden :)
Tolga yaptın 6.8:) 1250kg inanıyorum sana, inanda 6.1sec var ama -3 üstü egimde 6.5 6.6 sıfır egımde gıdıyo 1500kg emme manıfold yok, lsd yok lastik yok egzantrıksız enjektör sıkıntısı olan araç hazır yazılım insanlar tebrik edicek ki bizde saygı duyucaz:D liste orda tolga 100-200 hondacılar sardı başımıza bende onlara uyuyorum inersın 6.4 arası deneriz:D

miniks
19-02-2013, 11:31
herkesin bir hayali var

cupra cıların hayali de honda gecmek ...

AHMET

BMK TypeR
19-02-2013, 11:32
herkesin bir hayali var

AHMET

Bence kanatlıları sevmıyo 2.0tfsicılar, bu arada Ahmet yanlış analamada hilmide ordaydı hatta ilk ıkı denemede ek4 ıcındeydı k04 stok araçımla ek4 gt35r k20 gectim kusura bakma hilmiyi indırdıler arabadan fark olunca:) benim arabada hıç ıyı degıldı ogun afr 13cıkmıştı ve 12.5sonra afrde koruma var ama yınede denedım(10kere) ,ogün shellden benzın aldım ve opette durunca benzın aldım yakıtta yoktu 100-200 8.8 9sec gıdıyodum ogün saglıklı 7.8yaptıgım gibi olsa ne olurdu merak edıyorum ve son denemede araba pıston eritti arıza lambası yaktı kendını geri cekti, gazi kestin anında, utanmadan arabanın kırıldıgı video koydular bu işler böyle orda 50 kişi vardı dost bildigimiz facede bitanesı adam gibi olanı yazmadı, piston erimiş şekılde o şekıl gazladım son denemede k20 1 boy önume cıktı 2deneme yanyan 5-6denemede ben gectım, sonra sarıyoduk edıyoduk dendi hilmı ıcındeyken 5 boy gectım sarmıyodu ınınce sardı nasılsa tam tersi olması lazım yan yana gıttık çok komıktı ınsanların emegıne saygı duysunlar gördüklerını yazsınlar yada gitsinler şafak sezerın filimde oynasınlar, ogün kardeşimin evosuyla denedim evoyla çok ıyı yürüyosun abi diyenler olmuştu ama buraya gelınce toz kondurmuyolar arabalarına, izmitte kırmızıyı gecen beyaz ek4, kırmızı eg deneseymısız onuda gecicekmısım biraz artık yaptıgımız arabalara hondacılar ve evocular saygı duysun ,

üntar
19-02-2013, 13:12
herkesin bir hayali var

AHMET

hondamı o ne la?:) ben baserı gecıcem haah

34GUN34
19-02-2013, 13:43

çok çok doğru söylüyosun burak kardeşim sadece yazılım revo o yüzden revo stage4-5 vs. deniyo . aynı parçaları başka araca takarsın o aracada başka bi yazılım yaparsın adına (XMARKA) STAGE4-5 dersin bunda haklısın. ama buna tepki vermek anlamsız ben aracımı yaptım . noktasından virgülüne kadar powershop tan aldım herşeyi civatasına kadar farklı farklı firmaların ürünleri ama yazılım REVO ne olduğu anlaşılsın diye xmarka stage bilmem kaç deniliyo ben şimdi bi dünya parça var tek tek saymak yerine zaten revo nun bunu sınıflandırmasından ötürü ve şu şu ekipmanları yaparsan şu yazılım şu şu ekipmanı yaparsan bu yazılım dediği için revo stage3. yani bence buna bi tepki vermek anlamsız ama söylediklerin doğru.

34GUN34
19-02-2013, 13:45
s.bucks pek sevmiyorum abi ,

mutevazı bi yerde çaylanalım :)

numarayı yolluyorum.

şişşt numara yapma :D

34GUN34
19-02-2013, 13:49

Tolgadan coupeyi aldım

hilmi deniycek cupra bulamazsan deniycek S3 var merak etme derli toplu arabanla :D:D biz yeşil yeşil seviyoduk ama :D

KMR2-GT
19-02-2013, 13:52
Tolga yaptın 6.8:) 1250kg inanıyorum sana, inanda 6.1sec var ama -3 üstü egimde 6.5 6.6 sıfır egımde gıdıyo 1500kg emme manıfold yok, lsd yok lastik yok egzantrıksız enjektör sıkıntısı olan araç hazır yazılım insanlar tebrik edicek ki bizde saygı duyucaz:D liste orda tolga 100-200 hondacılar sardı başımıza bende onlara uyuyorum inersın 6.4 arası deneriz:D

typerın basıncı ne cupranın ne onuda hesaba katalım o zaman o yok bu yok muhabbetı olacaksa

thunder01
19-02-2013, 15:08
stage 4 golf R ve typeRRR gt 30 lu :hahaha:

http://www.techturkey.com/forum/6216562-post1.html

MKT
19-02-2013, 15:14
Peki benim anlamadigim adanada birsuru cupra varken hicbiri bu sureleri cikarmiyor.umitin arabasini ben olctum k04 ile sizin aracinizla ayni basinci basiyor ama cocugun arabasi 9.1 sn cikartti 1.16 egim vardi yanlis hatirlamiyosam.ben insem arabadan 8.8 yada 8.9 cikacak sure.golfR stage4 hali ile onuda ben olctum oda sizin sureleri cikartamiyor nedense.ozaman revoluk bir islem yok.baycu adamina gote muamele yapiyor ozaman.herkes ayni firmaya para ofuyor ama sizin atabalariniz cok extreme guclerde yuruyor.adanadaki adamlar neden buna itiraz etmiyor onuda anlamis degilim.bizim olcum yaptigimiz egimler lastik olculeri hersry videolarda belli.bu adamlar 9dn cikartirken siz 7 sn cikartiyosunuz.insanlara garip gelen ve aciga ulastirilamayan bu.yuksek 7 sn sureleri k04 turbo ile ciddi sureler.kimsenin arabasina *** atmiyorum yanlis olmasin.forumda paylasilmayan ama youtube da olan bir video var gt42 li evo yazilmis.arabayi tune eden adam gt37 oldugunu ve 1.3 yakitsiz oldugunu soyluyor.bunada bir aciklama yapilmadi henuz.golfr 8.3 cikartiyodu ben varken.yaninda hadi ben olmasam 8sn kosuyor diyelim.gt30 lu araba k04 lu aracin suresini bile cikartamiyor ustelik golfr 1.95 sabit yuruyordu ben canli sahitiyim.bom typer ile denedigimiz denemelerdeki golfr ile gt30 li bom typer sonucunu biliyor herkes.kimsenin arabasina *** atmiyorum yanlis anlasilmasin herkesin emegi parasi zamani var arabasinda.kafamdaki soru isaretlerini yazdim sadece.

Caesar
19-02-2013, 15:19
Peki benim anlamadigim adanada birsuru cupra varken hicbiri bu sureleri cikarmiyor.umitin arabasini ben olctum k04 ile sizin aracinizla ayni basinci basiyor ama cocugun arabasi 9.1 sn cikartti 1.16 egim vardi yanlis hatirlamiyosam.ben insem arabadan 8.8 yada 8.9 cikacak sure.golfR stage4 hali ile onuda ben olctum oda sizin sureleri cikartamiyor nedense.ozaman revoluk bir islem yok.baycu adamina gote muamele yapiyor ozaman.herkes ayni firmaya para ofuyor ama sizin atabalariniz cok extreme guclerde yuruyor.adanadaki adamlar neden buna itiraz etmiyor onuda anlamis degilim.bizim olcum yaptigimiz egimler lastik olculeri hersry videolarda belli.bu adamlar 9dn cikartirken siz 7 sn cikartiyosunuz.insanlara garip gelen ve aciga ulastirilamayan bu.yuksek 7 sn sureleri k04 turbo ile ciddi sureler.kimsenin arabasina *** atmiyorum yanlis olmasin.forumda paylasilmayan ama youtube da olan bir video var gt42 li evo yazilmis.arabayi tune eden adam gt37 oldugunu ve 1.3 yakitsiz oldugunu soyluyor.bunada bir aciklama yapilmadi henuz.golfr 8.3 cikartiyodu ben varken.yaninda hadi ben olmasam 8sn kosuyor diyelim.gt30 lu araba k04 lu aracin suresini bile cikartamiyor ustelik golfr 1.95 sabit yuruyordu ben canli sahitiyim.bom typer ile denedigimiz denemelerdeki golfr ile gt30 li bom typer sonucunu biliyor herkes.kimsenin arabasina *** atmiyorum yanlis anlasilmasin herkesin emegi parasi zamani var arabasinda.kafamdaki soru isaretlerini yazdim sadece.

Buradakiler motor civatalarını daha fazla sıkıyorlar :) Oluyor sana stage 54. Hava filtresi fidasını ne kadar sıkarsan stage o kadar artıyor :icon_wack

Geçen otobanda bi cupra gördüm 3 gulhu 1 elhemle stage 17 yaptı arabasını şaştı kaldım.

BMK TypeR
19-02-2013, 16:56
typerın basıncı ne cupranın ne onuda hesaba katalım o zaman o yok bu yok muhabbetı olacaksa

söyluyorum sana 6.8yapan typer emme manıfoldu gaz kelbegı vardı 1.3bar basıyodu basabılıyosan gtx3076r 2.0bar basın arkadaş tutan yok ben 4 sene typer bindın her ay şanzıman sökersin o basıncı basarsanda cok sarmassan gecer typer

BMK TypeR
19-02-2013, 17:06
ben sana kendi arabamı söylıyım, k04 turbo forge wasgete somunu sonuna kadar sıkan oldumu benim araçım evc kapalı 2.3basıyo kendi, cont tutsun diye ılk zamanlar 1.35düşüyodu sonra yaptık 1.45cont oldu sonrabıraz daha sıktık 1.7geldık sonra bıraz daha sıktık 1.85 1.9cont yurudum 7500 redlıneda(en az 15 20kere lıfte cıktı indı o ayarı tuturmak için) yapsaydınız?
çok ciddi iyi filitre kitim var arkadaş stg2+ arabalar 260hava cekerken ben 285hava cekıyorum yaptınız mı?
revo stg2+ yazılımı degıstırdı ümitede söyledım bunu yeni yazılım yükleyen oldumu?
bende hafıf kasnak var koyan var mı
100-200 4 vites ölçtum ben vites kaybı olmasın dıye kı 3 bastıgıma göre daha ıyı sonuc cıktı denedını mı?
ben arabamı alır almaz supap yaylarını ve bobınlerı degıştım sızdede bozulunca degısıyo, daha sertı cıkmıi supap yayının adam 2010da bülten yayınlamış degısen yok devam patırdayana kadar:) yenı yay daha uzun ve daha sert üst devırlerde daha ıyı tutar bu yay dıyen oldu mu?
bende 100oktan bazen 104oktan koyuyorum koyan varmı sizde emek harcadınız mı ben bazı şeylerı baycu bu kadar basınc cok fazla demesıne ragmen cokta tartıştık yapmak ıstememesıne ragmen ben yaptım, arabam sarıyo dıye pırellı pzero 6.5mm dışlerı vardı söktum sıfır mıshelın aldım 1600tl verıp, hafıf jantını taktın mı bende advan var 7.5kg debrıyajım var sachs stg1 bobın var kim yaptı ne yaptınız Allah aşkına sızın arabaların bızımkınden farkı yok yusuf şale 100-200 ölçtunuz 8.35yaptı tek kışı yapsa zaten 7.8iner hafıf jant taakrsın 7.5düşer az yakıt koyarsın 7 yaparsın kardeşim bunlarla ugraştınız mı ?
ah cupra sürdüm çok gazladım gecen sene yazın 35derecede sıfır egimde 6.8 yaptı körfez pistine giderken düzlükte saat 11.30gibi sıyah benım eski cupram bkr cupra yenı palaksı nı hatırlamıyorum burdan cıktı ah bı bastık öyle eski tip debrıyaj vardı çok ıyı degıldı şanzımanın elden gecmesı lazımdı sert hızlı vıtes atmaya engel oluyodu, yenı uprade stg1 debrıyaj al ve sanzımanıda sahıbıne gözden gecır dedım inankı o araba herkeze söylerım ah den bıraz daha ıyı gıdıyodu ne oldu bu arabanın enjektoru rs4 510 520hp anca yakıtla koyup zengıne cekersen anca full 100/100 enjektor calısdtıgı yerde 1.82 1.85max basınc acarsın eee ne oldu arabaya orda 2.1bar bastınız kırıldı sonra ya istanbul söyle boyle deme hakkı yok bence o sızdekı stg3ler burdakılerde aynı sadece sahıplerınde hırs yok bence, bıraz para harcalasalardı olurdu hakan abi 17taktı taktınız mı yok sımdı 18 gectı denıyo devam lı adam, bizde ah basıncı ve avansı ıcın cok ugrastık gunlerce anca oturdu, emek verseydınız fabrıkadan cıktıgı gıbı bınmeseydınız sızın 2.0tfsida hızlı olurdu kusura bakma yanlış konusuyosun ordakılerde bilir ben ne yaptıysam hepsını anlattım adanaya,

iynn-RS
19-02-2013, 17:12
konu cok baska yerlere kaymis. yapilan sure,harcanan emek golgede kalmasin.

emegi gecen herkesi tebrik ediyorum.

Peki benim anlamadigim adanada birsuru cupra varken hicbiri bu sureleri cikarmiyor.

basinc,yakit,methanol orani,kilo,jant olcu ve agirligi,vites atma hizi,debriyajin durumu,olasi basinc kacaklari,atesleme sistemi,enjektorlerin durumu,motorun turbonun durumu bir suru olasilik var. her aracin ayni gitmesi beklenemez.

ve en onemlisi adamina gore muamele diyosunuz ya bence adamina gore muamele en fazla risk alana yapilir. kimsenin yapamadigi sureyi yapiyosan kimsenin alamadigi riski almissindir bence.

herkes basabildigi basinci basiyo kamer. kimse basinc kisip denemeyi degilmi.
adam kirmayi goze alip 3 bar bassa niye bastin diyemezsinki.

KMR2-GT
19-02-2013, 17:23
konu cok baska yerlere kaymis. yapilan sure,harcanan emek golgede kalmasin.

emegi gecen herkesi tebrik ediyorum.

basinc,yakit,methanol orani,kilo,jant olcu ve agirligi,vites atma hizi,debriyajin durumu,olasi basinc kacaklari,atesleme sistemi,enjektorlerin durumu,motorun turbonun durumu bir suru olasilik var. her aracin ayni gitmesi beklenemez.

ve en onemlisi adamina gore muamele diyosunuz ya bence adamina gore muamele en fazla risk alana yapilir. kimsenin yapamadigi sureyi yapiyosan kimsenin alamadigi riski almissindir bence.

herkes basabildigi basinci basiyo kamer. kimse basinc kisip denemeyi degilmi.
adam kirmayi goze alip 3 bar bassa niye bastin diyemezsinki.

basılan basıncın hesbaı soralmıosa mod lıstesınınde hesabı sorulamaz o zaman onu dıorum.bende su yok sende bu var denmesı yanlıs.

BMK TypeR
19-02-2013, 17:27
basılan basıncın hesbaı soralmıosa mod lıstesınınde hesabı sorulamaz o zaman onu dıorum.bende su yok sende bu var denmesı yanlıs.
typer kendını kanıtlamış makine tartışmaya gerek yok ama acı olan daha agır daha düşük devır cevıren arabanın typer sürelerıne inmesi hazımsızlık burda başlıyo anlamışsındır sonra büyük emek harcanan yarış arabalarıyla kıyaslanıyo, oda komık oluyo bold on şuan 30r typerla yürüyücek duruma geldi 2.0tfsilar eskıden boyların hesabı bile yapılamıyodu anladın sanırım.

Caesar
19-02-2013, 17:37
typer kendını kanıtlamış makine tartışmaya gerek yok ama acı olan daha agır daha düşük devır cevıren arabanın typer sürelerıne inmesi hazımsızlık burda başlıyo anlamışsındır sonra büyük emek harcanan yarış arabalarıyla kıyaslanıyo, oda komık oluyo bold on şuan 30r typerla yürüyücek duruma geldi 2.0tfsilar eskıden boyların hesabı bile yapılamıyodu anladın sanırım.

Olm bence olay TFSI Typer değil. Sen typer kullanıyorken dünyanın en iyi arabasının typer olduğunu savunmuyor muydun.

Bence olay çok fanatik yaklaşmanızdan. 2.0TFSI makineleri gerçekten çok iyi. İnanarak ve görerek bunu söylüyorum.

İyi ama rollinglerde 3 de 110 muhabbetide dünyanın hiç bir yerinde yapılmayan bir muhabbet. Draglarda yeri geliyor 300 hp lik bir araç 450 hplik bir aracı geçiyor.

Cupra evet güzel bir araç. 100-200 ölçmek için ideal olabilir ama kesinlikle bir rolling arabası değil burasıda apaçık ortada.

BMK TypeR
19-02-2013, 17:40
Olm bence olay TFSI Typer değil. Sen typer kullanıyorken dünyanın en iyi arabasının typer olduğunu savunmuyor muydun.

Bence olay çok fanatik yaklaşmanızdan. 2.0TFSI makineleri gerçekten çok iyi. İnanarak ve görerek bunu söylüyorum.

İyi ama rollinglerde 3 de 110 muhabbetide dünyanın hiç bir yerinde yapılmayan bir muhabbet. Draglarda yeri geliyor 300 hp lik bir araç 450 hplik bir aracı geçiyor.

Cupra evet güzel bir araç. 100-200 ölçmek için ideal olabilir ama kesinlikle bir rolling arabası değil burasıda apaçık ortada.
olgar neden 3de 100 5000devir gtx3076r 3 vites fullboost araba orda göruyo, gtx3071r 90da doluyo k04de 70-80de turbo boşken mı basalım, nasıl uc sti 3de 80de fullboost yapıyosa orda denemek ıstıyosa 2.0tfsicıda orda basmak ıster mantıksız mı biz yınede teklıf ettık bı senın ıyı yerın bı bızım bence millet ortalık karıştırıyo ben şimdı 30r gecıyorum k04 80de doluyodum turbom şimdı 100de dolcak orda basıcam olgar uyanla denerız uymayanlada denemeyız mantıklısı bu, yada sözleşırsın iki tarafın istedıgı yerde denersin bide böyle hızlı araçlarda turbo az boş olsa ucar gider adam mantıklı yerlerde denemek lazım olmuyosada denemesın,

typer hala benım için özel bi araç ıkı araçım olsa Typer turbo yapardım emin ol ama aile arabası gerektıgı için cupra seçtık

Tolga-R
19-02-2013, 19:07

ya her fırsatta o yok bu yok. Napayım reşit sizde olan araba yapın kardeşim :) ben 1.3 bar + meth ile o süreyi aldım. simdi daha farklı bi türbo ve daha farklı bi basıncla o listeye orta yerden giricem ALLAH izin verirse :):heyoo:

ümitech
19-02-2013, 20:06

editttttttttttttttttttttttttttttttttt

Oz`
19-02-2013, 23:11
hilmi deniycek cupra bulamazsan deniycek S3 var merak etme derli toplu arabanla :D:D biz yeşil yeşil seviyoduk ama :D

çok ciddi söylüyorum siz daha uc yi geçemezken hilmi ne alaka ? kızmayın gücenmeyinde valllahi billahi Hacim seni çok sewiyorum ama söylediğine inandınmı ? Toplu olsada geçebilicekmisin sen onu ?

Oz`
19-02-2013, 23:19
bakın tekrar yazıyorum Alevere dolap yapmayın hanginiz 5.8 yaptı araba 1.6 litre 2 litre değil 62mm eski tip ballbearing olmayan turbosu ile 5.8 yaptı siz ?? hemde iki kişi

reşit stage 4 ü sen yapabildinmi dedim yada baska varmı burda dedim yazılımın neyi farklı ya ? salakmı sanıosun sen beni ? gerçekten salak sanıyorsun herhalde :) yok koruma yokmuş yok o yokmuş bu yokmuş

BEYLER bANA SUNU SÖYLEYİN 100-200 DENERKEN TUTUNAN CUUPRA 100 E GELİNCEMİ BASIYOR ? 90 DA BASIYOR DİMİ:) DOLU OLMUYOR OZAMAN CUPRA ozaman siz yalan söylüyorsunuz hangisi doğru

beni bağlamaz kimin 4" yaptığından ben yaptım oldu ben byunun sidik yarışını yapmıyorum

stage 9 varda stage 10 varda ne la bu stage ler :) komik olmayın da cupra okey güzel araba ama biyere kadar

ileride BELKİ %20 benim gözümde ama kusura bakmayın suanda geçemessiniz hondaları kabul edin

BMK TypeR
20-02-2013, 00:52
özgün ben arka camurlukta durup doldurucam 90da merak etme:)

BMK TypeR
20-02-2013, 01:00
ya her fırsatta o yok bu yok. Napayım reşit sizde olan araba yapın kardeşim :) ben 1.3 bar + meth ile o süreyi aldım. simdi daha farklı bi türbo ve daha farklı bi basıncla o listeye orta yerden giricem ALLAH izin verirse :):heyoo:
malzemeler olmadanda iyi zaten sıkıntı yok:)

BoraRS
20-02-2013, 17:30
Reşo kanka aldigin her arabanin ölümüne savunucusu oluyosun :D Bi s2000 al da piyasasi yükselsin şu bizim yavrunun :D

BMK TypeR
20-02-2013, 19:17
Reşo kanka aldigin her arabanin ölümüne savunucusu oluyosun :D Bi s2000 al da piyasasi yükselsin şu bizim yavrunun :D
Kanka 2005sonundan berı ıkı araba aldım Typer ve cupra bu arabalarda zaten hakkıyla iyi arabalar:) s2000 ne piyasa gerekmez:)

Lee-on!
22-12-2013, 00:28
Bu kadar bilgi birikimine sahip insanların birbirinine girmelerini hayretle okudum. İnternetten arkadaşlarla videolarını izlediğimiz araçların sahiplerinin burda birbirilerine girmesi bir şeyler ispatlamaya veya üstün göstermeye çalışması hoş olmamış. Belki farkında değilsiniz ama ünlü olmasanız bile araçlarınız neredeyse bütün Türkiye'de tanınıyor. Burada çok takılan biri değilim. Adana İskenderun arasında yaşıyorum. Ancak ben ve bütün çevrem gerek zdcuprayı gerek ygcuprayı gerek hulkı gerek gazihanı gerek hilmiyi ve araçlarını bilir. Bazen yg'yi yolda görürüm veya Hazalım da görürüm uzun uzun bakarım, incelerim. Demem o ki bu ne demek oluyor? Bu; bu araçlar bir şeyler başarmış ki biz tanımışız demek oluyor. Hulk da çok başarılı bir araç reşitin cuprası da zdcuprada... Herbirini izlerken ayrı zevk alıyorum. Ancak farklı klasmanlarda olduğunu bizden iyi anlamanız gerekiyor. Arkadaş bu aracı aile arabası olarak içinde airbaglerle arka koltuklarıyla 1.5 ton olarak kullanıyor. Ve bence böyle bir araç için 6.4 sn gayet iyi. Şahsen Cupra'ların diğer araçlara nazaran daha kolay modifiye edildiğini kabul ediyorum. Ancak bunu senin araçta daha az emek var bizde daha çok işçilik var yarışına çevirmek doğru değil. Neyse demem o ki sizden öğreneceğimiz çok şey var... Ve reşit kardeşime de inan kardeşime maşallah diyorum. Kazasız belasız binmek nasip olur İnşallah...