PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onereceginiz guclu bir sivi conta?

Time-R
13-02-2013, 17:35
Kulbutor kapagimin contasi stone marka ve yag sizdiriyor. Isciligime guveniyorum, insallah yapabilirim.

Yedek parcacilarda mevcut fakat ne kadar saglam tartisilir.

Sivi conta icin gercekten bir sure daha goturur orjinaline gecene kadar deyip onereceginiz bir marka var mi?

EREN34
13-02-2013, 17:38
Loctite ilk tercihin olsun.

Birde 404 marka sıvı conta var.

edit: Ben olsam yansanayide olsa sıfır conta alırdım. Kapağı açar. Hem kül. kapağını hemde silindir kakağını bir güzel zımparalardım, silerdim. Yeni conta+loctite ile düzgünce kapatır çapraz sıkma kuralına görede usülüne göre sıkardım.

Time-R
13-02-2013, 18:00

edit: Ben olsam yansanayide olsa sıfır conta alırdım. Kapağı açar. Hem kül. kapağını hemde silindir kakağını bir güzel zımparalardım, silerdim. Yeni conta+loctite ile düzgünce kapatır çapraz sıkma kuralına görede usülüne göre sıkardım.

Cok tesekkurler sagolun fakat neden sifir yansanayi conta alinmaliki yeniden?

Ayrica zimpara tozlari sknti olmayacak mi?

EREN34
13-02-2013, 18:29

Detayli bir pm attim ama ulastigindan emin degilim. Hata verdi. Aynisini burayada yapistiriyorum.

Gonulden gecen orj conta tabi ama o yastaki arabanin orj conta bulunmasi sancili olur diye dedim yan sanayi. Contaya ne gerek var dersen? Ustundeki conta sertlesmisir. esnekligini korusa sizinti olmazdi. Sertlesen conta ile sizdirmazlik saglamak zor olur.

Kulb. kapagindan cikan tozlar dert degil. Tinerle bir guzel yikarsan sorun olmaz. Diger tarafan zaten toz cikmaz gibi birsey. ***** cok daha sert malzeme.

Zimpara su zimparasi gibi ince olmali. Cok az zimparaliyorsun. maksat daha onceden sivi conta kullanilmissa yada conta kalintisi kalirsa onlari temizlemek. Yoksa yuzey yamuktur diye dusunup duzlemeye calismak degil

Traxx
13-02-2013, 18:40
conta kullanmicaksanis eger silikonun elastik olmasina dikkat edin yoksa sokemessiniz kapaklari yapistirici olmicak yani!! WURTH'un blue olani mesala biraz pahalidir 32 euro filan birde Victor Reinz (Reinzosil) de olabilir super elastic contadir 106ma kulanmistim yag akitmadi ama ben huylanip sokmustum kendim mantardan conta yapmistim kolay gelsin

http://imageshack.us/a/img59/7015/16219159234dc0109ac4c80.jpg

http://imageshack.us/a/img194/4972/89970460.jpg

http://imageshack.us/a/img401/8741/53715894.jpg

Traxx
13-02-2013, 18:42
omrumu yemisti 106 contasi :)

ladaman
13-02-2013, 18:58
würth ü tek geçerim senelerdir daha şikayet gelmedi...

Time-R
13-02-2013, 19:21
Detayli bir pm attim ama ulastigindan emin degilim. Hata verdi. Aynisini burayada yapistiriyorum.

Gonulden gecen orj conta tabi ama o yastaki arabanin orj conta bulunmasi sancili olur diye dedim yan sanayi. Contaya ne gerek var dersen? Ustundeki conta sertlesmisir. esnekligini korusa sizinti olmazdi. Sertlesen conta ile sizdirmazlik saglamak zor olur.

Kulb. kapagindan cikan tozlar dert degil. Tinerle bir guzel yikarsan sorun olmaz. Diger tarafan zaten toz cikmaz gibi birsey. ***** cok daha sert malzeme.

Zimpara su zimparasi gibi ince olmali. Cok az zimparaliyorsun. maksat daha onceden sivi conta kullanilmissa yada conta kalintisi kalirsa onlari temizlemek. Yoksa yuzey yamuktur diye dusunup duzlemeye calismak degil

Geldi abi geldi sagol.

Kulbutor kapagindaki conta ray var, raya oturuyor yani, o yuzden orayi zimparalamak imkansiz. Ben ust kapagin ust yuzeyini zannettim ondan aleminyum tozu yaga karisirsa diye dusundum.

stlegal
13-02-2013, 19:25
Hondabond kullan ...

EREN34
13-02-2013, 19:30
Geldi abi geldi sagol.

Kulbutor kapagindaki conta ray var, raya oturuyor yani, o yuzden orayi zimparalamak imkansiz. Ben ust kapagin ust yuzeyini zannettim ondan aleminyum tozu yaga karisirsa diye dusundum.

O zaman sikinti yok. Contayi degistir ama mutlaka. Yan sanayi ucuzdur zaten. 20 30 liralik birseydir. 20de sivi contaya versen eder 50. Gerisi el emegi :)

turbo16
13-02-2013, 20:24
şellak kullan;)

GokhanRS
13-02-2013, 20:39
alman victor reinz tek geçerim. yedek parçacılarda 10 tl. hiç boşuna başka markalara bi ton para dağılma.

kalitesine kefilim diyebilirim o kadar cok tecrübe ettim.

http://images.gittigidiyor.com/6837/SIVI-CONTA-VICTOR-REINZ-REINZOSIL-300-derece__68377662_0.jpg

kickboxer
13-02-2013, 20:40
aracımda hali hazırda würth kullandım herşeyi başka birşey kullanmam

Time-R
13-02-2013, 21:07
Herkese yardim icin cok tesekkurler.

KingoAtmo
13-02-2013, 23:28
omrumu yemisti 106 contasi :)

Mantar conta nedir?

Schumi
14-02-2013, 00:06
Mantar conta nedir?

Klingirik mi ne zıkkımsa onu diyor galiba.

ENGean
14-02-2013, 09:21
hacı contan yenı degısmemısydi, motoru toplarken

Ramcho®
14-02-2013, 09:47
Klingirik mi ne zıkkımsa onu diyor galiba.

klingirik conta değil abi bu...

mantar contalar 1mm kalınlığından baslıyor....

klingirik conta sert bir contadır....genelde egsoz manifoltu ile turbonun birleştiğini noktalarda sac conta kullanılmayan yerlerde kullanıyor diye biliyorum...

0M42
14-02-2013, 10:15
Sıvı contayı süreceğin her iki yüzeyi eski contadan kalma kalıntıları temizledikten sonra selülozik tiner yada saf alkol ile silersen daha etkili kuvvetli bir yapıştırma sağlarsın.

Mantar conta nedir?

Mantar conta genelde külbütör kapaklarında ve karterde kullanılır yanmaz kalın ve esnek bir yapıya sahiptir ;

http://www.ilhansanater.com/urunler/kaucuklu_mantar_b.jpg

Traxx
14-02-2013, 11:39
Mantar (Cork) diye bir malzeme, bu is icin idealdir ozelike 106 ve VTS icin. hatta bazilari kapagin altini bile tras ediyolar tornada cok yanlis !!!
+ goruntu olarak iyi durmuyor kirmizi sivi conta :( mantar gibisi yok + istediginiz zaman sokup sprey ile temizleyip tekrar kulanirsiniz.
ben kendime 2 cift yapmistim yedek :) ve 20NM Torq ile servise gidip sIktirmIstim olmasi gerektigi gibi.. (106 & VTS Silikon Kullanmayin!!)

http://imageshack.us/a/img195/6387/90088693.jpg

http://imageshack.us/a/img543/5382/91867799.jpg

http://imageshack.us/a/img202/903/91712388.jpg

Time-R
14-02-2013, 15:20
hacı contan yenı degısmemısydi, motoru toplarken

Kanka silindir kapak contasi haric, diger butun contalar stone marka kullanildi, silindir kapak contasi park hondadan alinma oem iste.

Yansanayi oldugu icin kaciriyor, sokup yeniden sivi conta yapicam, kurtardik kurtardir, kurtaramadik oem siparis edecegim bakalim ebayden.

Sıvı contayı süreceğin her iki yüzeyi eski contadan kalma kalıntıları temizledikten sonra selülozik tiner yada saf alkol ile silersen daha etkili kuvvetli bir yapıştırma sağlarsın.

Tarif icin cok tesekkurler, peki ne kadar sivi conta kullanmak en mantiklisi? fazla gelip tasarsa ne olur?

Birde kuruma ozelligi nedir bu sivi contanin? motor calistirmadan hemen kurur mu? Sicakken acip yaptigimiz halde calistirmadan kurur 5 dk'da sanirim.

Tayfun-E30
14-02-2013, 15:26
bence sıvı conta kullanma kopan parçacıklar vs olursa?

0M42
14-02-2013, 19:44
Aynı sorun bende de vardı motorum eski bir motor olduğu için orjinal contası artık yok üretilen mantar contaların ölçüsü de tutmuyor o yüzden contanın önüne ve arkasına zar şeklinde sıvı conta sürüp öyle kapatıyorum külbütörü.İnce zar şeklinde sürmen kafi zaten fazla sürersen içeriden ve dışarıdan taşacaktır arada yine zar şeklinde kalacaktır sıvı conta o yüzden fazla sürmene gerek yok.

Contanın kaçırma yapmayacak derecede kuruma süreside 1 saat.Ben sıvı contayı sürdükten bir saat sonra kullanıma hazır görüyorum bu güne kadar hiç sorun da yaşamadım.

0M42
14-02-2013, 19:51
bence sıvı conta kullanma kopan parçacıklar vs olursa?

Sıvı conta bolca sürülürse içeriden ve dışarıdan taşma yapar dışarıdan taşanlar temizlenerek alınır ancak içerideki artıklara bir şey yapamassın buda zamanla kopup çok zor bir ihtimalde olsa yağ kanallarını tıkayabilir evet.O yüzden mümkün olduğunca az sürüp taşmayı minumum seviyede tutmak en mantıklısı.

gemsazr9
14-06-2014, 22:45
arkadaşlar loctite yada würth onlarca çesit contası var . karter için en yisi hangisi? 80 ml yeter mi karter için?

Mert Ali
14-06-2014, 22:49
biz preslerimizin pnömatik kavramalarında bunu kullanıyoruz. BYBEST (http://erginendustri.com/index.php?do=kategori&target=sivi&lang=tr&select=kirmizi80)

6 barlık hava geçiyor kavramanın içinden...

Octane
14-06-2014, 23:35
Mantar contanın kalınından kesilip emme manifoldu ile kapak arasına heatshield yapmayı düşündüm. Ama yıllardır bir tarafım yemedi, parça kopacak içeri gidecek ya da eriyecek diye. Deneyen eden var mı ?

_driver_
15-06-2014, 00:18
würth +1 :)