PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Sasmaz Düz Boru Icın Egsozcu

MPower's
14-02-2013, 12:56
arkdaslar gecen bı arkadasm syledı uygun fıyatlı ceken bı yer var dıye fakat kndısıne ulasamıyorum. Sasmazda 106 ıcın duz boru cektırebılecegım UYGUN FIYATLI bı yer arıyorum acıl.

Kutluhan
14-02-2013, 12:59
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/70661-ankaradaki-en-iyi-egzoz-ustasi-2.html

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/91155-ankarada-egsozcu.html

Şu iki konu yardımcı olur sana bazı isimler var tek tek arayıp, gidip fiyatlarınıda öğrenirsin.

denizalpakinci
14-02-2013, 13:40
Koç egsoz Nevzat usta.

d3n1s
14-02-2013, 13:41
Koç egsoz Nevzat usta.

ucuz demiş adaş, Nevzat ve ucuzluk aynı cümlede yer alamaz bence :D

d3n1s
14-02-2013, 13:45
arkdaslar gecen bı arkadasm syledı uygun fıyatlı ceken bı yer var dıye fakat kndısıne ulasamıyorum. Sasmazda 106 ıcın duz boru cektırebılecegım UYGUN FIYATLI bı yer arıyorum acıl.

BHR Hüseyin usta'nın hemen karşı sokağında Mevlüt var, ismi pek duyulmamış biri. Klasik egzozcu tribi yok, tarif edersin yapar, çoğu egzozcunun 1 gün aracı yatıracağı işlemleri bir kaç saatte halleder. Hüseyin usta'ya sorarsan tarif eder yerini. Fiyatları el yakmaz, gayet uygun fiyat verir. Ben A3'üme downpipe yaptırdım, ben tarif ettim o yaptı, şunu kullan, şöyle yap böyle yap diye tarif ettim, bütün kaprislerimi de çekti. Gayet de memnunum yaptığı işten. Öneririm. Dükkanına gittiğinde, burası mı lan, diyeceksin, ama emin ol fiyat/performans tatmin edici.

denizalpakinci
14-02-2013, 13:53
ucuz demiş adaş, Nevzat ve ucuzluk aynı cümlede yer alamaz bence :D

Ben ucuz olayını görmemişim :) şaşmazı görünce direkt Nevzat abi geldi aklıma.

Görkem
14-02-2013, 13:55
AS egzozu tavsiye ederim bi çok kez iş yaptırdım ;) herko jantın hemen karşı sokağında sokağa girdiğinde sol tarafta kalıyo büyük bir tabelası var,, Matay egzozlarında bayisidir ...

bora1311
14-02-2013, 14:15
Çopur Oto Eksoz
Başkent Oto Sanayi 1763 (eski 59) Sk. No: 38

Tel: 0312 278 34 99

Chn53
14-02-2013, 14:31
nevzat ustaya git gri civic i olan cihan arkadasim o yonlendirdi de daha uygun fiyata yapar.

EMRE KAAN
14-02-2013, 14:32
eğer çok düzgün olsun istiyosan nevzat usta .her türlü kefilim

ama ucuz olsun diyosan aynen çopur egzost .

d3n1s
14-02-2013, 14:50
nevzat ustaya git gri civic i olan cihan arkadasim o yonlendirdi de daha uygun fiyata yapar.

Cihan valla kimin selamını söylersen söyle, kapıdan girdiğinde Yücel Çopur'un veya Mevlüt'ün verdiği fiyatlara yaklaşamaz Nevzat, işine tek kelime edemem, 10 numara işçiliği vardır. Bir de Nevzat'ın sevmediğim diğer huyu arabaya göre fiyat vermesi. 206 varken çok daha zor bir işe şaka gibi bir rakam verirken A3'ü götürdüğümde verdiği fiyat astronomik kaçtı. Git Milltek al sıfıra, daha ucuza geliyodu. Nevzat'ı ben de tanırım, bana da normal müşteriye verdiğinden uygun fiyat verir de yine de ucuz değil yahu, İskender'den yüksek fiyat bile verebiliyo bazen.

Yücel Çopur 10 numara insandır, çok ucuza tonla iş yapar ama çok hata yapar.

Mevlüt tam Yücel ile Nevzat arasında kalır, hatasız iş yapar ama yaptığı iş yine de Nevzat kadar kaliteli değildir, kullandığı malzeme de öyle.

Üçüne de farklı araçlar ve farklı işler için gittim, hiç biriyle ortaklığım vs yok. Maksat tecrübelerimi paylaşmak, yanlış anlaşılma olmasın :)

Ertug_T.
14-02-2013, 14:51
Koc egzoz nevzat usta :)

Burak-Akın
14-02-2013, 14:54
Çopur Oto Eksoz

+1 benimde önerim

gokhan035
14-02-2013, 14:58
Hazır al-tak şeklinde istersen 106 gti için fabrikasyon sıfır 51 lik komple ara boru 160 TL. İzmir den kargolarım.

istersen cepten ulaşabilirsin 0533 544 22 3dokuz

mk1gti
14-02-2013, 15:57
Çopur Oto Eksoz

+ 2

Yücel Ustanın işçiliği on numaradır...

cgnozdmr
14-02-2013, 16:03
İlk tercihim nevzat ustadan olurdu ama sen daha uygun fiyatlı aradığın için çopur öneririm;)

turkerrr
14-02-2013, 16:09
Hazır al-tak şeklinde istersen 106 gti için fabrikasyon sıfır 51 lik komple ara boru 160 TL. İzmir den kargolarım.

doğru tercih olur yapılan uygulamalar fotolarda düzgün duruyordu canlı olarak görmedim tabi :icon_tup:

bu mantıklı gelmezse çopur a iş yaptıranlar memnun genelde esnaflığından ...

ssdriver
14-02-2013, 16:15

Mevlüt tam Yücel ile Nevzat arasında kalır, hatasız iş yapar ama yaptığı iş yine de Nevzat kadar kaliteli değildir, kullandığı malzeme de öyle.

Üçüne de farklı araçlar ve farklı işler için gittim, hiç biriyle ortaklığım vs yok. Maksat tecrübelerimi paylaşmak, yanlış anlaşılma olmasın :)

bu hata olayından tırstım. bende ara boru yaptıracaktım. çopur egzozla sıkıntı yaşayan oldu mu acaba başka ?

nevzat ustaya 2 kere gittim. insan olarak 10 numara. otur sohbet et vs. iyi para dökersen yaptığı iş de 10 numara ama benim kabullenemediğim 2 olay yaşadım.

forester'a impreza ara borusu koyduk. haliyle uzatmak zorunda kaldık. arabayı bıraktım. sonra eve gelince fark ettim 63 lük boruyu 51lik boruyla uzatmış. (bunu çırak da yapmış olabilir tabi bilemiyorum)

daha sonra gittiğimde ortaya bir susturucu istedim. onu koyarken de çırak ölçüyü yanlış aldı egzoz 2cm tamponun altına kaçtı. akşam saat18:30 olmuştu. tamam kalsın dedim çıktım.

benim esnaflık kavramıma göre bi işi gönülsüz yapacaksan hiç yapma daha iyi. tamam bende krom boru parası vermiyorum ama bence bu hatalar da hiç hoş durumlar değil maalesef...

bora1311
14-02-2013, 16:29
koc ekzos nevzat abinin işcliği on numaradir, kendi arabamda onun yaptigi çift cıkışlı ekzos sistemini kullaniyorum. ama fiyatı da ona gore verir...

işcilik daha uygun olsun derseniz çopur ekzos iyidir :)

__FrK__
14-02-2013, 16:47

Gökhan da varmış bence daha hiç aramayın :icon_tup:
3 takım almışlığım var :) Hatta varsa kanka bir de 206 RC için alabilirmiyim pm atıverirsin :D

bLackModeL
14-02-2013, 16:48
hazır bendede var 106 ıcınn

MPower's
14-02-2013, 17:16
tam aksıne nevzat usta copura gore daha uygun fıyat verdı ve ıstedıgımı tam olarak anladı fakat bgun vaktım kısıtlı oldgu ıcın yptıramadım yarın hlldıcem ıns hpınıze tsekkur ederım

Chn53
14-02-2013, 18:31
Cihan valla kimin selamını söylersen söyle, kapıdan girdiğinde Yücel Çopur'un veya Mevlüt'ün verdiği fiyatlara yaklaşamaz Nevzat, işine tek kelime edemem, 10 numara işçiliği vardır. Bir de Nevzat'ın sevmediğim diğer huyu arabaya göre fiyat vermesi. 206 varken çok daha zor bir işe şaka gibi bir rakam verirken A3'ü götürdüğümde verdiği fiyat astronomik kaçtı. Git Milltek al sıfıra, daha ucuza geliyodu. Nevzat'ı ben de tanırım, bana da normal müşteriye verdiğinden uygun fiyat verir de yine de ucuz değil yahu, İskender'den yüksek fiyat bile verebiliyo bazen.

öyle diyorsunuz ama ben herzaman ilk çopura sorarım sonra nevzat abiye giderim , genelde aynı fiyatları veriyorlar 10 20 lira oynuyor ama dediğinizin aksine çopur egzoz bazen nevzat abiden çok çok daha fazla fiyat verdiği oluyordu. çopurda hiç araba yaptırmadım arkadaşlarımı yönlendirmedim işçiliğini bilemiyorum

tam aksıne nevzat usta copura gore daha uygun fıyat verdı ve ıstedıgımı tam olarak anladı fakat bgun vaktım kısıtlı oldgu ıcın yptıramadım yarın hlldıcem ıns hpınıze tsekkur ederım

bakın burda üstte dediğim durum yaşanmış :D

TolgaEsentepe
14-02-2013, 18:40
çopurda komple düz boru çektirmiştim 106gti. memnun kaldım işçilik vs bir sıkıntı yaşamadım.

SONE-R
14-02-2013, 18:46
3-4 ay önce megane 3 için down pipe:
nevzat usta 600 lira
çopur egzoz 250 lira ..

Chn53
14-02-2013, 18:49
3-4 ay önce megane 3 için down pipe:
nevzat usta 600 lira
çopur egzoz 250 lira ..

bukadar farklı fiyatları ilk sizden duydum , kullandıkları malzeme ve kaynakları aynımı ?

SONE-R
14-02-2013, 18:56
bukadar farklı fiyatları ilk sizden duydum , kullandıkları malzeme ve kaynakları aynımı ?

valla bilmiyorum.. megane'nın katalitik konvertörü çok zor ulaşılan bir bölgede. sadece kat'a ulaşıp sökme yöntemleri farklıydı.. nevzat usta motoru kulaklarından serbest hale getirip hafif yukarı kaldırıp kat'ı sökecekti. yücel usta ise sağ ön tekeri söküp oradan kat'a ulaşacaktı... :)
arabayı satınca proje de rafa kalkmış oldu...

burakcan
14-02-2013, 19:07
gc 8 komple 76 mm düz boru nevzat usta 750
....eksoz 400 ayrıca ben nevzat ustanın işçiliğini pek beğenmedim :(

Redfish16V
14-02-2013, 22:27
çopur egzos hem mükellefimiz hemde çok yakın tanıdığımız sayılır,piyasaya göre işciliği ucuz buna eminim.Tavsiye ederim :)

cgnozdmr
14-02-2013, 22:50
gc 8 komple 76 mm düz boru nevzat usta 750
....eksoz 400 ayrıca ben nevzat ustanın işçiliğini pek beğenmedim :(

o işçiliği beğenmeyen ilk defa sizden duydum ne yalan söyleyim :)

MeRtCaN
14-02-2013, 22:54
Yucel usta her sekılde en ıyısını yapar

eğer sizde biraz işten alıyorsanız siz yonlendırsenız sızın ıstedıgınız gıbı en ıyısını yapar

ben tum eksoz işlerımı yucel abıde yaptırım

0537 841 86 33

benım ısımımı verırsenız yardımcı olur

d3n1s
15-02-2013, 07:44
Arkadaşlar, Nevzat'ın Yücel'den ucuz fiyat verdiğini ilk defa sizden duyuyorum, ne yalan söyleyeyim.

Yücel ile yaşadığım hataları merak edenler için söylüyorum, kaynak attıktan sonra üstündeki pürüzleri aldı, oluşan deliklere tekrar kaynak attı vs. 2 gün sonra fark ettim ki kaynak yerinden kaçırma var, eksik kaynaklanmış parça var, belki delik küçüktü, bastıkça büyüdü bilemem. Parçayı yerinden söküp incelediğimde işçiliğin o kadar da iyi olmadığını fark ettim. Şöyle de bir şey var, Yücel'in insanlığını, muhabbetini sanayide bulabileceğiniz dükkan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çoğu yaptığı ufak işe para bile almaz, siz zorla para verirsiniz. İstediğiniz işte kaldırabileceğiniz hata payıyla doğru orantılı Yücel'e iş yaptırmanız.

Nevzat'a gelince, keyfi yerinde değilse sallar, size bir şekilde tavır almışsa yine sallar, sevmediği birinin selamını götürürsünüz sallar, siz arabayı dükkan boşken bırakır, bu arada diğer işlerinizi halletmek istersiniz, verdiği saat sonunda gidersiniz, bi bakarsınız arabanız kıpırdamamış bile, çünkü dükkana Z4'ler Subarular doluşmuş, aracınızı sallamamış bile. Alıp götürmek istersiniz, bırakmaz. Değişik bi insandır Nevzat. Esnaflığı zayıf, insanlığı iyidir diyelim.

Emre Ekrem
15-02-2013, 08:18
Çopur Oto Eksoz

aynen :icon_tup: beni de ERkut205 götürmüştü ilk, tüm işlerimi yaptı, gık demedi ve fiyatları uygundu.

saqwert
15-02-2013, 08:22
forumdan DARK tanıştırdı beni sağolsun yücel ustayla en az 3 aracımı yaptırdım piyasadan çok daha uyguna yaptı ve hiçbir sorun yaşamadım çok şükür.Yücel usta candır :)

KIVANÇ
15-02-2013, 17:43
Her ustanın el emeği el işçiliği her zaman farklıdır fiyat konusunda her usta kendi fiyatını verir ben Ankara'da nevzat ustadan başka bu işi yapan daha iyi birisi olduğunu zannetmiyorum 2008 den bu yana 5 araç değiştirdim her aracıma nevzat ustada egsoz yaptırdım dediğiniz kötü esnaflık vurdum duymazlık hiçbir şeylede bu zamana kadar karşılaşmadım üstüne her gittiğimde yemeğini bile yedim yapılan iş iyi olunca haliyle müşteriside çok olur aramadan gidilen işlerde aksama her yerde olabilir böyle şeylere çok takmamak lazım yapılan bi hata varsada nevzat abi gereğini yapar gerekirse yeniden yapar.

burakcan
15-02-2013, 19:08
o işçiliği beğenmeyen ilk defa sizden duydum ne yalan söyleyim :)

herhalde oda benim şansızlığım

ssdriver
15-02-2013, 19:22
herhalde oda benim şansızlığım

bende sizinle aynı fikirdeyim. yukarda bir arkadaş çok güzel yazmış. insan olarak saygı duyduğum için bişi yazmak da istemiyorum ama bence dükkana çok para bırakmayan işleri çok fazla sallamıyor. ben düşük bütçe ile birşeyler yaptırmaya çalıştım hiç memnun kalmadım. en sonunda markalı bir Downpipe aldım yine kendisinden. eski DP'yi 3e 5e alırmısın dedim. almam bu çok deforme olmuş yamuk yumuk dedi. e abi 1000km önce bunu da sen yaptın dedim. olabilir almam dedi. ben sanayi ortamında bu tip sinir harbi durumlarından nefret ediyorum. o yüzden de çopur egzozu deneyeceğim bakalım...

burakcan
15-02-2013, 19:32
bende sizinle aynı fikirdeyim. yukarda bir arkadaş çok güzel yazmış. insan olarak saygı duyduğum için bişi yazmak da istemiyorum ama bence dükkana çok para bırakmayan işleri çok fazla sallamıyor. ben düşük bütçe ile birşeyler yaptırmaya çalıştım hiç memnun kalmadım. en sonunda markalı bir Downpipe aldım yine kendisinden. eski DP'yi 3e 5e alırmısın dedim. almam bu çok deforme olmuş yamuk yumuk dedi. e abi 1000km önce bunu da sen yaptın dedim. olabilir almam dedi. ben sanayi ortamında bu tip sinir harbi durumlarından nefret ediyorum. o yüzden de çopur egzozu deneyeceğim bakalım...

hocam anlatmayayım dedim ama

ben 6 ay önce son susturucu ve Downpipe yaptırdım borular sürte sürte arka sol aks körüğünü yedi 250 bana girdi ve egt iptal e geçti ayrıca araçta aşırı derecede performans düşüklüğü olunca izinde Bursa'da Ufuk ustaya aracı götürdüğümde abi bunu sen mi yaptın dedi iki parça arasında 1 parmaklık boşluk varmış ve bu boşluğu kaynak ile doldurmaya kalkmış tabi ilk sarsıntıda kaynak düşünce benim araba hitap...

kendisinin insanlığına lafım yok ama
ben iki defa iş yaptırdım ve beğenmedim buda benim şansızlığım o zaman

denizalpakinci
15-02-2013, 20:06
Nevzat ustanın işciliğinden memnun kalınmadığını ilk defa görüyorum.Şans tabi.Birçok işimizi yaptı hiç üzmedi bizi sağolsun ne esnaflık olarak nede insanlık olarak bir yanlışını görmedim.

oğuzk
15-02-2013, 20:09
Yücel Çopur, işçiliğide, esnaflığıda, fiyatıda çok iyi.

penguinhakan
15-02-2013, 20:09
Nevzat abi pahalı yapabilir bu onun en doğal hakkı , adam yapıyor emeğinin karşılığını alıyor bence.
Bugüne kadar o kadar çok şey yaptım kimisinde para verdim kimisinde almadı , bu da aradaki insanlık farkı olsa gerek.
Ben boyle bir usta ile tanışdığıma çok memnunum.

CasabLanca
15-02-2013, 20:46
süperçopurt yücel abim ya :D çoğu zaman çerez parasına iş yaptığı oluyor. kaynak konusunda da kendisini geliştirmek için elinden geleni yapıyor

murat çelik
15-02-2013, 21:32
koç eksoz Nevzat usta adamın dibi her konuda kimseye yanlışı olmaz benim fikrim

altugkocer
15-02-2013, 21:36
Bende 3 hafta önce Nevzat ustaya yaptırdım downpipe dan sonrasını 76 ya çevirdim.
İlk defa gittim Nevzat ustaya yaklaşık 3-4 saat uğraştı işçiliği çok ince ben çok beğendim.
Belki piyasadan biraz pahalı olabilir ama bence değer.
İnsanlığı zaten 10 numara belli.
Bundan sonra başka bir egzozcuya gitmem sanırım :)