PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekne Motoru Hk.

qosmio
15-02-2013, 10:18
Arkadaş hayırlı cumalar öncelikle.6 metre civarında balıkçı teknesi aldım.Yalnız tekne motoru olmadığından karada.40 bg 4 zamanlı dıştan takma motor arıyorum.3500 tl'ye buldum fakat çok eski ve deforme olduğundan içime sinmedi ve almadım.Bana bu fiyatlarda servis garantili ve teknenin üstüne montajını yapabilecek birini arıyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.Konu biraz acildir.

onursumer
15-02-2013, 10:27
bence motor almadan once cnr da bugun açılan fuarı bir gezin ozellikle son gunu guzel kampanyalar yakalayabilirsiniz

Tholl-ga
15-02-2013, 10:40
önerim motor olarak mercury dir
parça servis açısından çok geniştir
yeni 4 zamanlı motorları çok az yakıyor.ama tepkime olarak 2 zamanlının yerini tutmuyor tabi :D

qosmio
15-02-2013, 10:40
zaten tekne şuan orda.Ama iş dolayısı ile gidemiyorum ne çıkarsa burdan çıkar diye düşündüm :)

miniks
15-02-2013, 10:44
Kardeşim 4 zamanlı makinada kıçtan takma 40 bg ve üzeri takıcaksan kesinlikle direksiyon hareket kolu ve trim sisteminide koymanı tavsiye ederim

yok ben elle veririm hareketi dersen biraz zorlanırsın 40 hp ve üzerinde agırdır motor

o yüzden hep üzerinde dursun motor elektrikli trim ile indirir kaldırırsın

quicksilver şanzuman hareketçi alır koyarsın direksiyonuda yerleştirirsin

bu sistemli motorlar 10 binden aşşa mal olmaz

yeni tip 4 zamanlı makinaların sıfır alsan zaten o rakamlar

Ayrıcam tolga mercury demiş ama balıga gidip gelme amaçlı kullanıcaksan eger

ben sana Yamaha 25 beygir tavsiye ederim elle kontrol edersin hemde çok az yakarsın

aslan
15-02-2013, 11:03
Aldıgın teknenin resmi varmı?
Hayırlı olsun bu arada

miniks
15-02-2013, 11:06
resmını koyarsan daha ıyı yardımcı olabılırız.

Tunacan
15-02-2013, 11:08
4.5 metre sandy de 40 hp lik direksiyonlu tip johnson motor kullanıyorum.
Teknem hafif olmasına rağmen 4 kişi binildiğinde motor yetmeyebiliyor.
İmkan varsa alırken biraz güçlü motor almanızı tavsiye ederim.

Miniklerin dediği gibi 40hp üstüne el kumansı çok yorar. Direksiyonlu almanız tavsiyedir.

Bunun haricinde mercury iyi markadır. Yeterki bakımlarını aksatmayın yeter.

YavuzNaz
15-02-2013, 11:14
40 bg motor ağırlık olarak sürekli sök tak yapılacak bir motor değil, bikaç kişi birlikte ancak sök tak yapılır, yukarıdada söylenmiş 40 bg makine remote kontrol olmadan kontrol etmek zor yanlış bir manevra ile alabora olur tekne, uygun fiyatlı 2.el makineleri servislerinden bakabilirsin bakımı yapılmış garantili makineler bulunabiliyor, ve teknelere servis hizmeti veriyorlar ayrıca bir para ödemezsin, eski makinelere hiç bakmanı tavsiye etmem, max 2-3 sezon kullanılmış makineler daha iyi olur.