PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galaxy S3 kayboldu/çalındı

BaybuRtlu69
16-02-2013, 10:58
Arkadaşlar telefonum, dün gittiğim bir mekanda ya benim masada unutmam sebebiyle, veyahut işgüzar biri sebebiyle kayboldu/çalındı

sabah kalkıp o mekanada gittim sordum, gören eden yok.

İMEI numaramıda bulamadım, kutusunda yapışık bir şekilde duruyor fakat okunamayacak durumda.

Şimdi ben bu tlefonun yerini nasıl bulabilirim acaba ?

Akıllı telefonların yeri kolaylıkla bulunabiliyor diye birşey duymuştum. nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilirmisiniz

morgy_drag
16-02-2013, 11:03
Telefonu ilk aldığımda bende kurcalarken öğrenmiştim..
Samsung Dive olayı araştırmanızı öneririm..

GÖKTÜRK
16-02-2013, 11:05
geçmiş olsun. aldığınız yere fişiyle gidip imei ögrenırsınız herhalde ?

Ahmet Saraçoğlu
16-02-2013, 11:09
yeğenimin iphone4s i çalındığı an direk iphoneumu bul programıyla denemiştim ama olmamıştı...Aradan 3 4 ay geçti , tam ümidi kestik derken polis iki üç el değiştirdikten sonra bulmuş telefonu , çok şaşırmıştık.Polise başvurun fişle alacağınız imei ile.Çıkar inşallah sonuç.

emp:)
16-02-2013, 11:13
Faturasının üstünde imei yazar. Onu bulursanız ordan da bakabilirsiniz.

BaybuRtlu69
16-02-2013, 11:35
turkcell müşteri hizmetlerini arasam bir sonuç alabilirmiyim acaba ? içinde hattım takılıydı kapalı bir şekilde..

telefonda hediye geldiği için faturası yktu, kutusu vardı sadece..

Sanırım soğuk bir bardak su beni bekliyor..

emp:)
16-02-2013, 11:38
Operatörler hattın hangi imei numaralı telefona takılı olduğunu görebiliyor arayınca imei numarasını söylermi bilemiyorum.

Cagrii
16-02-2013, 12:31
Mekanda güvenlik kamerasıdamı yok oturdugunuz yere bakan belkı bısey cıkar

RottingChrist
16-02-2013, 12:47
Aldiginiz yerden ogrenebilirsini.

İbrahim33
16-02-2013, 12:47
Ürünü aldığınız firma ile iletişime geçerseniz imei nosuna ulaşabilirsiniz...Veya cihaz daha önce servise gittiyse oradanda ulaşabilirsiniz imei nosuna....

gokselaltinok
16-02-2013, 12:53
Kartal dasın galiba hangi mekandaydın kamerası falan varsa açtır bak.

dorukky
16-02-2013, 12:59
geçmiş olsun polis imdat 155 turkcell 532

ÇALINAN YADA KAYBOLAN TELEFONLAR

Kullandığınız cep telefonu cihazınızın bataryasını çıkardıktan sonra iç kısmında bulunan onbeş rakamdan oluşan IMEI numarası (International Mobile Equipment Identification;Uluslararası Mobil Cihaz Kimliği), telefonunuzun kimliğidir. Cep telefonunuzun tuşlarıyla *#06# yaparak 15 haneli IMEI numarasına ulaşıp emniyetli bir yere kaydedin.

IMEI numarasından, telefonunuzun hangi simkart ile ve kim tarafından kullanıldığı tespit edilebilmekte ve telefonunuzun çalınması ya da kaybolması durumunda telefonunuzun hizmet aldığınız işletmeci tarafından (Turkcell, Telsim, Avea) bloke edilmesine ve başkası tarafından kullanılmamasına yarayacaktır. Telefonun çalınması, kaybolması durumunda hizmet aldığınız işletmecinin müşteri hizmetlerini arayarak telefonu bloke ettirin böylece telefonu çalan ya da bulan kullanamayacaktır.

Telefonunuzun çalınması durumunda IMEI numarası ile Cumhuriyet Savcılığına başvurulması halinde, IMEI numarası bütün GSM işletmecilerine bildirilmekte ve kimin tarafından kullanıldığını tespit etmek için izlemeye alınmaktadır.

Herşey için konu açılmasına gerek yok google amca yardımcı oluyor.

BaybuRtlu69
16-02-2013, 13:02
bakındım müdür google ya daha önceden..

Forumda konu açmamın sbebi, ortada imeim nmaram yok, o yüzden fikir almak istedim..

Birde android telefonlarda bi uygulama yokmu yer bulucu tarzında ya?...

Gittiğim mekanda da kamera varmıydı hiç dikkat etmedim, oldğunu sanmıyorum fakat tavsiyeniz üzere, akşam tekrar gidip bir daha bakacağım.

Ve ayrıca, s3 hediye gelmişti, faturası yoktu. nerden alındığınıda öğrenmeye çalışıcam arkadaşlar teşekkr ederim
Şuanda yedek hat çıkardım bir tane fakat, tüm numaralar gitti :(

dorukky
16-02-2013, 13:03
imei e gerek yok bilgi tek ve iletişim sitesine gir Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu / Tüketiciler / Sıkça Sorulan Sorular / (http://www.btk.gov.tr/tuketici/sss/sss.php?kategori=F)

ara durumu anlat imei numaram yok de.