PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 için bilstein amortisör

driver_can
16-02-2013, 19:03
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 206 1.4 eibach 5cm lik yay aldım.Bugün takılacaktı fakat amortisörlerin patlak olduğunu gördüm takılmadı.Aklıma bilstein amortisör almak geldi en azından 5 cm lik yayla daha uyumlu olur.Fakat toptancısına ve bikaç yere aramama rağmen 206 için bulamadım.Acaba aramızda kullanan yada alan var mıdır?Yardımcı olursanız sevinirim.Yoksa üzerindeki amortisörler nam'da tamir edilip miller kısaltılıp biraz sertleştirilecek.

tdipower
16-02-2013, 19:16
monroe reflex seriside kullanabilirsin gayet iyi yol tutar

driver_can
16-02-2013, 20:07
Bunu da arastırıyım ozaman derdım 5 cm yay kullanırken amortısorlerıde bıraz ıyılestırebılmek arac pınpon topu gıtmesın bılsteını oyuzden ıstedım fakat sanırım bulamayacagım.Pekı nam hakkında ne dusunuyorsunuz yenı amortısor alıp mıllerını kısaltıp sertlestırıyım mı yoksa bu patlayanlara mı bu ıslemlerı yaptırayım

mad_max1978
16-02-2013, 20:29
bilsteinı tr de bulman zor.anca yurtdışından satın alacaksın.konileri takmadan önce benimde amörtisörlerim patlaktı.namda tamir edip sertleştirmişlerdi.gayet memnundum.tavsiye ederim

driver_can
16-02-2013, 22:17
Babam zaten otomobıl tamırcısı 45 yıldır meslekte yas 54 ama masallah benden heveslı zaten o soktu bugun patlak dıye takmamıs amortısorlerı onumuzdekı hafta ılk fırsatta gıdıp yaptıracak nama daha once de ıslerımızı ona yaptırtıyorduk.Derdım araba pınpon tabı sekmesın ve sert olmasın yoksa sagından solundan sesler gelıp dokulur daha 65 bınde arac.

Aytacd
16-02-2013, 23:02
bulabilirsen koni yada voglant tavsiye ederim

driver_can
16-02-2013, 23:41
Konı tr de cok pahalı maalesef arac 1.4 motorda olunca cok performans beklemıyorum bana cok sert olmasın ve zıplamasın yeter.Eıbach prokıt modelını mk1 focus aracımda kullandım konforundan cok memnundum.Daha sonra s lıne a3 sahıbı oldum yok bole sert bı araba nerdeyse sokucektım eıbach takıcaktım.Sımdıde bakalım 5lık eıbach takıcaz bagajda duruyor 206 da

Safak
17-02-2013, 00:07
Bilstein den daha iyi amortisör bulanamayacağı bir gerçek, ülkede bilstein bulmanın zorluğuda başka bir gerçek.

Oem olarak mevcutsa... KYB, sachs, valeo vs marka oem üreticilerin ürünleride tercih edilebilir.
Sarı konilerler ilgili 206 da şikayet eden gördüm...

Oem amortisörle yani Bilstein B4 ler ile zaten 5cm yay uyumlu çakışma konusu zor. Uzunluğun 5cm sini kafadan yay kullanacak. B10 falan lazım bahsigeçen alçatma kitleri ile uyumlu ve randımanlı kullanabilmek için.

driver_can
17-02-2013, 00:18
Dogru soyluyorsunuz gercekten tr dısbırıtorunu aradım elınde yok 206 ıcın bıkac numara verdı onlarda da yok tr ye gırısı olmadıgını soyluyolar Ñam ıcın ne dıyorsunuz pekı yuzde kac sertlestırırsem konforum cok bozulmadan sekmeyı engellerım mıllerden de aldıracagım bırde arka torsıyon uc uc bucuk cm gıbı ındırıcem arka amortısorlere ıslem yapmama gerek var mı

Safak
17-02-2013, 00:34
Dogru soyluyorsunuz gercekten tr dısbırıtorunu aradım elınde yok 206 ıcın bıkac numara verdı onlarda da yok tr ye gırısı olmadıgını soyluyolar Ñam ıcın ne dıyorsunuz pekı yuzde kac sertlestırırsem konforum cok bozulmadan sekmeyı engellerım mıllerden de aldıracagım bırde arka torsıyon uc uc bucuk cm gıbı ındırıcem arka amortısorlere ıslem yapmama gerek var mı

Bilstein diye girip nam diye çıkmak garip oldu :D

driver_can
17-02-2013, 10:32
doğru fakat tr ye girişi olmamış bana toptancısının söylediği bu malesef yoksa bulur bulmaz almaktı niyetim bilsteini.

burakk.
21-02-2013, 08:57
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 206 1.4 eibach 5cm lik yay aldım.Bugün takılacaktı fakat amortisörlerin patlak olduğunu gördüm takılmadı.Aklıma bilstein amortisör almak geldi en azından 5 cm lik yayla daha uyumlu olur.Fakat toptancısına ve bikaç yere aramama rağmen 206 için bulamadım.Acaba aramızda kullanan yada alan var mıdır?Yardımcı olursanız sevinirim.Yoksa üzerindeki amortisörler nam'da tamir edilip miller kısaltılıp biraz sertleştirilecek.

AE101'im için spor yay almayı planlıyorum 206 ve 106'ların yaylarının uyumlu olduğunu duydum doğru mudur bilginiz var mi?

Schumi
21-02-2013, 21:12
Monroe al ve 5 liky yay kullanıcaksan milini kısalttır. En ucuz yollu ideal bu olur. Bilstein bulamazsın hazırda Peugeot için. Mercedes için satılıyor genelde piyasada B4 olarak.

CafCaf
21-02-2013, 21:38
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-pejo-206-on-arka-amortisor-takim-koni-spor-amortisor-112665381/detay

al mis gibi işini görür :)

Schumi
21-02-2013, 23:33
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-pejo-206-on-arka-amortisor-takim-koni-spor-amortisor-112665381/detay

al mis gibi işini görür :)

İkinci eli için bile ucuz. Kesin bir bokluğu vardır. Ayrıca Koni 206 için patlıyor yada topuktan yamılıyor. 206'larda 3 takım koni kullanan olarak söylüyorum.

driver_can
05-04-2013, 22:43
Bıraz gec oldu fakat yayları bugun taktık.Araba sankı eskısınden de daha yumusak daha esner oldu amortısorler sertlestırılmedı fakat mılden alındı maslaga gıdemedık ıs yogunlugundan.Bı sure bole kullanıcam fakat aklımda ya bıraz sertlestırmek var ya da bu monroe reflex serısını taksam nasıl olur eıbach 5 cm yayla kullananlar yorum yapabılır mı acaba bu serı hakkında?