PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C4 e-hdi - megane 3 dci

Onur1984
17-02-2013, 11:39
Selam arkadaslar,

Yakin zamanda arac degistirme planlarimiz var. İnceledigimiz bir iki model var ve basliktaki araclar bunlardan iki tanesi.

Arac ikinci el olacak ve dizel otomatik olmasini istiyoruz. Butce maksimum 45 bin lira.

C4 ve megane 3 dci modellerine tamamen yabanciyiz. Sizlerin de fikirlerini almak istedim karar verme surecinde.

Motor performansi - tuketimi - konforu - malzeme kalitesi saglamlik - sorunsuzluk veya kronik problemleri ve ileride satarkenki avantaj dezavantajlari yonunden degerlendirebilirseniz cok memnun olurum.

Araclarin ikisi de yeni kasa ve dusuk kliometreli araclar.

efe_
17-02-2013, 12:37
Düşündüğünüz megane muhtemelen yerli üretimdir.Bu koşulda c4 alın derim.
GTline alabiliyorsanız megane alın derim.

soncag35
17-02-2013, 12:47
tabikide şüphesiz kuşkusuz Megane

_AS_
17-02-2013, 12:52
C4 düşünürseniz dediğiniz fiyatlarda yardımcı olabilirim.

FAGE12
17-02-2013, 12:59
Düşündüğünüz megane muhtemelen yerli üretimdir.Bu koşulda c4 alın derim.
GTline alabiliyorsanız megane alın derim.

yaklasık ıkı ıkıbucuk ay once oyak reno ındırımı tanıdık falan subu derken gt lıne ı sıfır sadece navı yok gerıyekalan tum donanımlar eklı halıyle 51 e aldık teyzemın kızına :)

Onur1984
17-02-2013, 13:21
GT ithal diger megne 3 modelleri yerli mi oluyor? Dun baktigimiz c4 yaninda bir de fluance vardi ve c4 daha cekici geldi bana ama malzeme kalitesi olarak sanki fluance daha guzel gibiydi...

Motorlari da sanirim cok da acikara farkli degil birbirlerinden bu araclarin?

Sorunsuzluk konusunda ne dersiniz? Kronik dertleri var mi bildiginiz?

Nightfish
17-02-2013, 13:26
Gidin kullanın. Yerli üretim Meganelar öyle bazılarının düşündüğü gibi bitik, orasından burasından ses gelen araçlar değil. Nedense bazı insanlar kendi bindikleri araçları yüceltmeye çalışırken kendi bindikleri markaya b.k atıyorlar.

Fluence ciddi anlamda alınmaz, malzeme kalitesi çok farklı Megane'a göre. Ha ama siz Fluence'dan bile memnun olduysanız Megane fazlasıyla mutlu eder.

Ha kendim alacak olsam Megane derim kesinlikle, şanzımandan kaynaklı olarak. Yoksa tasarım ve içindeki oyuncaklar açısından C4 daha eğlenceli.

FaBeRgE
17-02-2013, 13:52
tabikide şüphesiz kuşkusuz Megane

Bu cevabın sebebi Megane bindiğiniz için mi ? Yoksa hem megane 3 hem c4 e bindiğiniz için mi ?

SONE-R
17-02-2013, 15:44
Gidin kullanın. Yerli üretim Meganelar öyle bazılarının düşündüğü gibi bitik, orasından burasından ses gelen araçlar değil. Nedense bazı insanlar kendi bindikleri araçları yüceltmeye çalışırken kendi bindikleri markaya b.k atıyorlar.

Fluence ciddi anlamda alınmaz, malzeme kalitesi çok farklı Megane'a göre. Ha ama siz Fluence'dan bile memnun olduysanız Megane fazlasıyla mutlu eder.

Ha kendim alacak olsam Megane derim kesinlikle, şanzımandan kaynaklı olarak. Yoksa tasarım ve içindeki oyuncaklar açısından C4 daha eğlenceli.

ama yerli megane'lardan gelen şikayet çok fazlaydı. mazot deposundan gelen ses mesela.. yerli megane'a ben para verip almam.. araç dışındaki stepne almamam için yeter de artar bile.. :) sanki A veya B segmentinde araç gibi stepne aşağıda.. :D

Nightfish
17-02-2013, 15:51
Abi nerede çalışıyorsun, nereye geliyor bu şikayetler ? Hani benim babam Renaultta, ben daha duyamadım o şikayetleri ? İthal olanı yerlisine göre daha iyi, bunu ben de kabul ediyorum. Ama yerli olanlar da bu şekilde abartılacak sorunlar vs yaşamıyor.

SONE-R
17-02-2013, 16:02
şikayetvar.com, forumdonanım bir çok yerde okudum.. fluenceden farksız benim gözümde yerli megane'lar.. hele son yaptıkları işle iyice batırdılar arabanın piyasasını.. icon touch diyerek donanım isimlerini değiştirdiler, iki makyajlayıp alladılar pulladılar yine iteliyorlar müşteriye..

Nightfish
17-02-2013, 16:06
Abi şikayetvar.com olsun, donanımhaber olsun ciddiyetlerini sen de en az benim kadar iyi biliyorsun. İnsanlardan kendi hataları için 10 lira para istensin hemen şikayete abanıyorlar. Ha dersen ki Tech gibi ciddi forumlarda şikayetleri var, konuşuldu tartışıldı o zaman tamam derim. Bunun dışındakiler dediğim gibi ya saçma sapan işlerini bedavaya getirmeye çalışan insanlardır, ya da 2. elde neyi öveceğini bilemeyip kendi arabasının değerini artırmak için yerliye *** atanlardır.

Yav, iteliyorlar nedir ? Almazsın olur biter. Sanki almayanı dövüyorlar. Renault'un yaptığı itelemekse 80.000 TL olan Golfler nedir ?

SONE-R
17-02-2013, 16:28
Yav, iteliyorlar nedir ? Almazsın olur biter. Sanki almayanı dövüyorlar. Renault'un yaptığı itelemekse 80.000 TL olan Golfler nedir ?

iteliyor demekle şunu kastediyorum: fransa, almanya, ingiltere gibi ülkelere üretilen megane ile bursada üretilen megane'lar arasında çok farklar var. neden aynı kalitede olmasın? doğuşun yaptığı zaten keriz avı...

bilalMW
17-02-2013, 16:41
iteliyor demekle şunu kastediyorum: fransa, almanya, ingiltere gibi ülkelere üretilen megane ile bursada üretilen megane'lar arasında çok farklar var. neden aynı kalitede olmasın? doğuşun yaptığı zaten keriz avı...

İspanya,fransa ve bursa'da üretimi var biliyorum.

Kastettiğiniz fark üretim kalitesi ve montaj kalitesi ise "çok fark olduğunun" abartı kaldığını düşünüyorum. Yeni Clio, Fluence,Fluence ZE ve Mégane HB ile renault'un bir fabrikadan çıkan en model çok yerpazesine sahip fabrikaları arasında yer alan üretim merkezinin bu kadar çok kalite farkı olması mantıklı gelmiyor. hadi Renault'un kalite kontrol v.s departmanı yokta bundan mı farkında değil bunun bunun ? :D

Oznsrl
17-02-2013, 19:12
Sanki bütün arabalar sorunsuz bitek megane 3 sorunlu hangi araba 4 4 lük ki piyasada. Mazot deposundan gelen ses ben ilk kez megane 3 te sizden duydum ki 2.5 yıldır reno kullanıyorum arkadaşımlarımın bir çoğu reno kullanıyor megan 3 de çok bindiğim bi araç hiç böyle bi ses duymadım.Bu durumda kullanıcı yorumları daha önemli tabi.

fluence mi c4 mü derseniz c4 derim fluencein malzeme kalitesini pek beğenmiyorum ama megiler öyle değil yani megane 2 lerle alakası yok iç aksam kalitesinin adı çıkmış 9 a inmez 8 e durumları olmasın :) ama c4 mü megimi derseniz megi derim

1.6 hdi motorların fark ettiğim bi artısı çoğu dizel motora göre daha sessiz ve titreşimsiz çalışıyor yani c4 eski kasa veyeni kasada b durum var

SONE-R
17-02-2013, 21:21
neden mi yerli megane alınmaz? işte nedeni:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sifir-megan-alacaksan-oku-114886293/detay

Nightfish
17-02-2013, 21:32
Abi bu şekilde ilanlara bakarak araba alıyorsan, hayırlı işler sana. Cidden neden gösterilebilecek harika bir örnek ...

SONE-R
17-02-2013, 21:35
aynı hataya sahip ben kendi gözümle gördüm.. yine bagaj kapağı saçma sapan şekilde monte edilmişti..
savunulacak yeri yok.. sırf satıyoruz diye yanlışı savunma bence.. araba kötü üretiliyor.. ithallerle alakası yok..

Nightfish
17-02-2013, 21:36
Yav satıyoruz diye niye savunayım, benim burada savunduğumla Renault mu kurtulacak ?

Tamam abi görmüşündür eminim ki gözünle. Senin sattığın yabancı üretim en iyisiydi en süperiydi. Yabancı üretimler +20 hp zaten.

SONE-R
17-02-2013, 21:38
Yav satıyoruz diye niye savunayım, benim burada savunduğumla Renault mu kurtulacak ?

Tamam abi görmüşündür eminim ki gözünle. Senin sattığın yabancı üretim en iyisiydi en süperiydi. Yabancı üretimler +20 hp zaten.

böyle deyip işin içinden çıkamazsın.. bana kızacağına madem reno ile bu kadar içli dışlısın, git bursa fabrikasına bu hataları söyle.. arabanın altında stepne mi olur? :ofk:

Nightfish
17-02-2013, 21:39
İşin içinden çıkamazsın derken ? Hangi işin içinden ?
Benim sana kızdığım da yok ki, benim Renaultta çalıştığım da yok, bambaşka bi iş yapıyorum ben.

Heh tamam, derim ki ben Soner bey stepnenin yerini beğenmemiş, ona bi el atıverin.

SONE-R
17-02-2013, 21:39
stepnesi çalınan yerli megane.. bunları hep ben mi uyduruyorum?

STEPNE ÇALINDI MEGANE3 (http://forum.donanimhaber.com/m_69233771/mpage_1/f_/key_stepnem+calindi//tm.htm#70543265)

Nightfish
17-02-2013, 21:43
Ne yapayım stepnenin başında bekçilik mi yapayım ?

Ankara Panorada Lancer Evo 10'un komple eksoz sistemini çaldılar, yurtdışında vs jant lastik çalınan aracın haddi hesabı yok. Durum böyleyken sen hiç egsozu ve lastiği araç kilitlenince içeri katlanan araç gördün mü abi ?

Böyle saçma bir mantık olabilir mi ? Arabayı çalsalar yerli üretimdi ondan çaldılar diyeceksin.

Oznsrl
17-02-2013, 21:49
ilk stepnesi çalınan araba meg 3 değildir heralde

SONE-R
17-02-2013, 21:50
şubat ve ocak ayı içerisinde yerli megane ile ilgili yayınlanan şikayetler.. daha eskilere gittikçe sayı artacaktır..

1- Renault Aracım Sabahları Geç Çalışıyor!
Renault Aracım Sabahları Geç Çalışıyor! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1631246/renault-aracim-sabahlari-gec-calisiyor/ttu5p)

2- Renault Yeni Aldığım Araçta Kusur Var!
Renault Yeni Aldığım Araçta Kusur Var! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1621842/renault-yeni-aldigim-aracta-kusur-var/ap4og)

3- Renault 2013 Modellerde Donanım Eksikliği!
Renault 2013 Modellerde Donanım Eksikliği! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1615825/renault-2013-modellerde-donanim-eksikligi/11u06)

4- Renault Aracımın Yakıt Tüketimi Fazla!
Renault Aracımın Yakıt Tüketimi Fazla! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1591842/renault-aracimin-yakit-tuketimi-fazla/75xlo)

5- Renault Aracımın Farları Gündüz Yanmıyor!
Renault Aracımın Farları Gündüz Yanmıyor! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1573450/renault-aracimin-farlari-gunduz-yanmiyor/ydxe0)

6- Renault Radyo Teypin Değişmesini İstiyorum!
Renault Radyo Teypin Değişmesini İstiyorum! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1543994/renault-radyo-teypin-degismesini-istiyorum/wtrw0)

Nightfish
17-02-2013, 22:00
Döndük, dolaştık yine aynı yer. 1 sayfa önce yazdım insanlar kendi hatalarından yaşanan konularda 10 lira para istense konuyu çarpıtıp hemen bu şekilde şikayet konuları açıyorlar. Ha tamam, cidden haklı olan da vardır ayrı konu.

Ama azmine hayran kaldım abi, illa ki batıracaksın yerli Megane'ı, sabahtan beri bin türlü konu aradığına göre :)
Kimsenin sana zorla satmaya çalıştığı yok, kimsenin mükemmel dediği de yok. Bi iddian var ya, onu kanıtlamak için başkalarının internete yazdığı şeyleri kopyalayıp iddianı desteklemeye çalışıyorsun. İlk elden yaşadığın bir olay yok, kendi başına gelen bir şey yok. Ama yok, inat tabi illa ki haklı çıkacaksın. :)

Ben sorunsuz, dört dörtlük araçlar demiyorum, senin yerin dibine sokmaya çalıştığın gibi değiller diyorum. Böyle orası burası dökülen araçlar değiller. Boş konuşmayım, yerli üretim alınmaz diyenlere başkalarının lafıyla cevap vermeyim diye 1 ay önce bi tane de Megane aldım, arasıra onu da kullanıyorum. Babam da Renault bayisinde çalışıyor. Ben ne bu şekilde yazdığın sorunları yaşadım, ne de yaşayan birini duydum.
Ha sen inat ettin şimdi, kendini haklı çıkarmak için 300 link daha kopyalamadan önce tamam sen haklısın, bu arabalar rezil bitik diyerek konuyu kapatmak istiyorum. Hem yoruldum, hem de gereksiz tartışmayla konunun canına okuduk.

SONE-R
17-02-2013, 22:04
yaw güzel kardeşim benim yazdıklarıma cevap vermek için niye kendini zorluyosun? :)
boşver gitsin.. keşke bu eleştirileri yetkili kişiler biraz okusalar da, adam gibi üretseler şu arabayı..

kim istemez türkiyedeki fabrikadan çıkan arabalar, avrupadakilerden daha kaliteli olsun?

Onur1984
17-02-2013, 22:21
Arkadaslar yazdiklarinizi genel olarak okudum da konu yine sapiyor. Kendimi suclu hissediyorum yapmayin lutfen...

Bir sorum daha var, bu c4 otomatik sanzimanlar bir easytronic gibi zorlanan tipten midir? Arkadasimin 1.3 easytronic astrasindan biliyorum cok agir sarsintili bir sanziman. Eger bunlar da oyle ise c4 u eleyelim direkt...

FaTiH44
17-02-2013, 22:30
C4 şanzımanı yarı otomatik-mcp ama easytronic kadar sarsıntılı değil.

Mcp şanzıman alışkanlık istiyor biraz, alışınca gayet zevkli.

Test etmenizi tavsiye ederim almadan önce.

İbrahim33
17-02-2013, 22:31
C4 bana daha sıcak geliyor...Motor konusunda ikiside iyidir...Citroen daha konforlu ve donanımlı bence...

editttt = otomatik vites isteniyormuş , kesinlikle edc megane iyidir citroenin o saçma sapan şanzımanına göre :)

Oznsrl
17-02-2013, 22:32
Arkadaslar yazdiklarinizi genel olarak okudum da konu yine sapiyor. Kendimi suclu hissediyorum yapmayin lutfen...

Bir sorum daha var, bu c4 otomatik sanzimanlar bir easytronic gibi zorlanan tipten midir? Arkadasimin 1.3 easytronic astrasindan biliyorum cok agir sarsintili bir sanziman. Eger bunlar da oyle ise c4 u eleyelim direkt...

vites geçişlerini diyorsanız vites geçişleri aşırı bi şekilde belli oluyor bi ses eşliğinde sarsılıyorsunuz ama sakin kullanımda böyle tapa gaz kadar giderken bu kadar değil

CLIORS
17-02-2013, 22:39
vites geçişlerini diyorsanız vites geçişleri aşırı bi şekilde belli oluyor bi ses eşliğinde sarsılıyorsunuz ama sakin kullanımda böyle tapa gaz kadar giderken bu kadar değil

Yazmayım yazmayım dedim de, neyse arkadaslar konuyu acan gence fikir vermek lazım, o yok bu yok tartısmasını gecelim. Sarsıntısız dediginiz EDC nin sikayetlerini ortaya doksek ne olacak, baskı balatasının 6000 tl oldugunun sanzımanın 14000 tl oldugunu bu arkadas bilse ne olacak.

Konu sahibine tavsiyem, git 2 aracı da sür hangisi hosuna giderse al, MCP de bu arkadasların bahsettigi gibi tu kaka bir sanzıman degildir, alıskanlık ister 10 gune alısır mutlu mesut sorunsuz kullanırsın, kronik sorunu yoktur. Yakıt tuketımını arttırmaz, baskı balatası da 6000 tl degildir.

FaTiH44
17-02-2013, 22:41
Yazmayım yazmayım dedim de, neyse arkadaslar konuyu acan gence fikir vermek lazım, o yok bu yok tartısmasını gecelim. Sarsıntısız dediginiz EDC nin sikayetlerini ortaya doksek ne olacak, baskı balatasının 6000 tl oldugunun sanzımanın 14000 tl oldugunu bu arkadas bilse ne olacak.

Konu sahibine tavsiyem, git 2 aracı da sür hangisi hosuna giderse al, MCP de bu arkadasların bahsettigi gibi tu kaka bir sanzıman degildir, alıskanlık ister 10 gune alısır mutlu mesut sorunsuz kullanırsın, kronik sorunu yoktur. Yakıt tuketımını arttırmaz, baskı balatası da 6000 tl degildir.

Alper hocam yaz,yaz ki bilgilensin insanlar:)

CLIORS
17-02-2013, 22:48
yazacak bir şey yok, herkes fanatik herkesin aracı 10 numara, fabrika çıkışı ciğerli. :)

emre55
17-02-2013, 23:32
Ya hani böyle didik didik renonun yanlışlarını hatalarını arıyosunuz da, ne yaparsanız yapın yine tr de en çok satılan RENAULT. 50 60.000TL veriyorlar az bi rakam değil, bi siz mi görüyorsunuz acaba bu hataları ? bu millet kör o zaman ?Her arabanın arızası hatası olur sen yeterki araştır bmw dende şikayetçi bulursun. renoya çamur at kampanyası başlatırlar yakında hey Allah ım..

Oznsrl
18-02-2013, 00:32

abicim sende kusura bakma ama bişey öğrenmişsin heryerde yazıyorsun başka bi forumda chip tuning konusunda yazmıştın aynı şeyleri ne olmuş yani isterse 20 bin olsun edc şanzıman 14 bin tl de c4 ün şanzımanı 2 bin tl mi ne yani ben onu anlamadım hem edc şanzıman araç alıp cebinden 14 bin tl verip şanzıman alan çok insan mı var yada siz böyle insanlar mı tanıyorsnuz yadasizin başınızamı geldi daha ney şeyler söyleyin niye bu kadar tutuldunuz bu fiyatlara.

ki ben şanzımana b.k atmadım kötü dandik ezik v.b kırılıyo yanıyo v.b bi ibare kullanmadım neyse onu söyledim sürdüm biliyorum aynı dediğim gibi oluyo eğer bi gün sürerseniz anlarsınız :) edc ye sarsıntısız falanda demedim ben saygılar

efe_
18-02-2013, 00:39
Geçenlerde 3008'le dolanma fırsatım oldu , o şanzumanın hiçbir savunulacak tarafı yok bence.
Hoş Dsg'den sonra bindiğim hiçbir otomatik zevk vermiyor orası ayrı.

Yerli Megane ile ilgili söyleyecek pek birşey bulamıyorum.Megane 1-2-3(halen kullanıyorum) hepsine sahip oldum, megane 2 varken sedan , hb arasında fark bulamıyordum kalite babında ama bu seride öyle olmadı gerçekten.

CLIORS
18-02-2013, 07:29
abicim sende kusura bakma ama bişey öğrenmişsin heryerde yazıyorsun başka bi forumda chip tuning konusunda yazmıştın aynı şeyleri ne olmuş yani isterse 20 bin olsun edc şanzıman 14 bin tl de c4 ün şanzımanı 2 bin tl mi ne yani ben onu anlamadım hem edc şanzıman araç alıp cebinden 14 bin tl verip şanzıman alan çok insan mı var yada siz böyle insanlar mı tanıyorsnuz yadasizin başınızamı geldi daha ney şeyler söyleyin niye bu kadar tutuldunuz bu fiyatlara.

ki ben şanzımana b.k atmadım kötü dandik ezik v.b kırılıyo yanıyo v.b bi ibare kullanmadım neyse onu söyledim sürdüm biliyorum aynı dediğim gibi oluyo eğer bi gün sürerseniz anlarsınız :) edc ye sarsıntısız falanda demedim ben saygılar

Yazıp yazmama iznini senden mi alayım?

CLIORS
18-02-2013, 07:31
Geçenlerde 3008'le dolanma fırsatım oldu , o şanzumanın hiçbir savunulacak tarafı yok bence.
Hoş Dsg'den sonra bindiğim hiçbir otomatik zevk vermiyor orası ayrı.

Yerli Megane ile ilgili söyleyecek pek birşey bulamıyorum.Megane 1-2-3(halen kullanıyorum) hepsine sahip oldum, megane 2 varken sedan , hb arasında fark bulamıyordum kalite babında ama bu seride öyle olmadı gerçekten.

Ben de Megane 2 RS kullanıyorum, bugune kadar Clio 1.4 1.6 RS butun serileirini kullandım, neyi çözecek bu durum?

CLIORS
18-02-2013, 07:34
Ya hani böyle didik didik renonun yanlışlarını hatalarını arıyosunuz da, ne yaparsanız yapın yine tr de en çok satılan RENAULT. 50 60.000TL veriyorlar az bi rakam değil, bi siz mi görüyorsunuz acaba bu hataları ? bu millet kör o zaman ?Her arabanın arızası hatası olur sen yeterki araştır bmw dende şikayetçi bulursun. renoya çamur at kampanyası başlatırlar yakında hey Allah ım..

Renaulta çamur atacak durum yok, son sene Clio 4 ve Megane 3 şikayetlerini kendin de incelersin. Önü touch arkası icon koltuklu Clio 4 gördükten sonra tartışmaya gerek yok. Burada mevzu kötü araba demek değil, özellikle son sene görülen kalite kontrol eksikliği had safhada, REnault u senden çok seviyorum merak etme, bknkz nick.

O yüzden fanatiklik yapmayalım.

Oznsrl
18-02-2013, 07:58
Yazıp yazmama iznini senden mi alayım?

est. da yazmak için mantıklı bi açıklaması olması lazım ki ben fanatiklik falanda yapmıyorum böyle sorunların her arabada olduğunu söylemeye çalışıyorum bence fanatiklik yapan sizsiniz.

Eski çalştığm yerde patronumda tiguan vardı 50 binde motoru kırıldı sandık motor koydular 60 binde katalizörü dağıldı heryernden tuaf tuaf sesler gelmeye başlayınca ön takımında bitane sağlam parça kalmadığı ortaya çıktı

İnternette bi resim vardı ford focus vatandaşın 0 aldığı arabasının kaputu düzeltilmiş ve biyeri boyanmış çıkmıştı aynı benzer olay bitane yeni doblododa vardı.

Arkadaşımın bi arkadaşında gti vardı çocuk isyan ediyomuş bagajda yağla geziyorum diyomuş kız arkadaşımla geziyorum yağ lambası yanıyo inip arabaya yağ koyuyurm diyomuş hahaha rezilliği kes :D aynı arkadaşımda düz 1.4 var onun da 8 binde falan yağ lambası yanmıştı falan filan

örnekleri çoğaltmak mümkün

onur_S
18-02-2013, 08:16
ikiside değil :) hele ki otomatikse ve yarın bir gün elinizden çıkartmayı düşünüyorsanız.
golf -leon dizel vag grubu..garantisi uzatılmış olsun yada garantisinin bitmesine 6 aydan fazla süre kalsın ki garantiyi uzatabilin.Son 6 ay servis garantiyi uzattırmıyor.
megandaki yerli yabancı muhabbeti bile zaten benim soğumama neden olurdu,arkadaşımda da c4 var.Mümkünse golf,bütçe sıkıntı yaratıyorsa leon.

CLIORS
18-02-2013, 08:49
est. da yazmak için mantıklı bi açıklaması olması lazım ki ben fanatiklik falanda yapmıyorum böyle sorunların her arabada olduğunu söylemeye çalışıyorum bence fanatiklik yapan sizsiniz.

Eski çalştığm yerde patronumda tiguan vardı 50 binde motoru kırıldı sandık motor koydular 60 binde katalizörü dağıldı heryernden tuaf tuaf sesler gelmeye başlayınca ön takımında bitane sağlam parça kalmadığı ortaya çıktı

İnternette bi resim vardı ford focus vatandaşın 0 aldığı arabasının kaputu düzeltilmiş ve biyeri boyanmış çıkmıştı aynı benzer olay bitane yeni doblododa vardı.

Arkadaşımın bi arkadaşında gti vardı çocuk isyan ediyomuş bagajda yağla geziyorum diyomuş kız arkadaşımla geziyorum yağ lambası yanıyo inip arabaya yağ koyuyurm diyomuş hahaha rezilliği kes :D aynı arkadaşımda düz 1.4 var onun da 8 binde falan yağ lambası yanmıştı falan filan

örnekleri çoğaltmak mümkün

Bak ne güzel hemfikiriz, Porschenin bile zaman zaman arızalardan dolayı geri çağrıldığı oluyor, benim anlattığım Renault da bu yüzdenin son yılda özellikle Clio 4 ve Megane 3 te sayısının çok fazla olması, yoksa benim kullandığım c4 ünde ya da diğer araçlarında elbette sorunları çıkıyor.

cMg
18-02-2013, 09:56
Biz sıfır km C4 aldık şu anda 8000 Km'de mcp şanzıman alışınca gayet keyifli oluyor, onun haricinde çok başarılı bir araç bence,

BARR
18-02-2013, 10:05
İkisinin karşılaştırmasını en iyi yapabileceğimi düşünüyorum zira;

Çok yakın arkadaşıma megane 3 yerli ilk çıktığı zaman ben aldırdım, Araç 1.5rci 105 6 ileri ve tam doluydu bütün opsiyonlar alınarak sipariş edildi.

Araç geldiğinde ilk başlarda memnundu sonrasında can sıkan olayları şunlar oldu;

Garanti kapsamında sıfır arabanın;

Direksiyon simidi (soyuldu)

Vites topuzu (üst kısımdaki bölümü soyuldu)

Üstteki gözlük kabı (çukurdan geçinde lap diye açılıyordu)

Üst arka tavan aydınlatması ( elinde hafif oynadığında düşme eğilimli idi)

Bi-xenon farlar komple ( İçine toz aldığı ve sarardığı için)

Değiştirildi ve bu sölediklerim 20.000km civarında yapıldı. Tabi doğal olarak arkadaşım sıkıldı bu durumdan biraz. Aracın motor-yürüyen-mekanik başka bir aksamında herhangi bir sıkıntı memnunietsizlik yaşamadık ve aracı 60.000km civarında sattık.

Daha sonra eve yine ufak dizek ihtiyacı olduğundan bu sefer ona C4 Exclusive MCP 1.6HDI aldırdım :)

Araç şuan 60.000km civarına geldi ve hor sayılabilecek şekilde kullanıldı. (ablası da kullandı)

Aracın hiçbir sıkıntısı bulunmuyor sadece o minik otomatik vites topuzunun arkasında böle ufak göz gibi birşey var onun kaplaması soyuldu.

Onun dışında garip gelebilecek bir husus 190km hızdn sonra başlayan gözünüzle rahatça görebileceğiniz kaputun titremesi, ben bir anlama veremedim garip geldi.

Megane'ı İzmir-İstanbul arasında bizzat 3000km kadar,

C4' üde aynı güzergahta 2500km kadar kullandım.

C4'ün konfor sessizlik ve kabin hissiyatı olarak Megane dan daha iyi olduğunu ancak viraj kabiliyetinin çok daha zayıf ve çok esneyen bir araç olduğunu ve virajlard Megane kadar güven vermediğini;

Aynı zamanda MCP şanzımanın sakin kullanımda gayet rahat ve konforlu iken performanslı kullanımda sizi baya hayal kırıklığına uğratabilecek bir şanzıman olduğunu;

C4'ün MCP ve start stop etkisi ile daha az yakıt tüketimine sahip olduğunu;

Söleyebilirim.

onur_S
18-02-2013, 10:12
ben c4 ün arkasında otururken ayakkabımı bağlamak için eğildiğimde koltuğun sırt bölümü teneke gibi içine göçtü öne geldim geri düzeldi :D dik ve ufak geldi biraz

SONE-R
18-02-2013, 10:28
yani sonuçta iki markadan da uzak durmak lazım.. :D :D

FaTiH44
18-02-2013, 10:47
yani sonuçta iki markadan da uzak durmak lazım.. :D :D

şimdi fiat'a mı yaklaşmak lazım:D zamanında paliolarımıza karşıydın,şimdi bravo almışsın:D

SONE-R
18-02-2013, 10:49
düz vitesli bir dizel almak lazım.. ;)

onur_S
18-02-2013, 10:53
gerek yok düze vw yapmış alıp binilir ,ne robotize ne de fransızlar gibi değer kaybediyor ya da dökülüyor.
garantisi olsun yeter olur da dsg bozulursa bes kurus cıkmadan yaptırılır o da gülün dikeni olsun.

Nightfish
18-02-2013, 10:55
gerek yok düze vw yapmış alıp binilir ,ne robotize ne de fransızlar gibi değer kaybediyor ya da dökülüyor.
garantisi olsun yeter olur da dsg bozulursa bes kurus cıkmadan yaptırılır o da gülün dikeni olsun.

İstemsizce, midem ağrıyana kadar güldüm.

VW'nin yaptığı DSG mi dökülmüyor ? Hangi dünyada yaşıyorsun sen acaba ? 10 DSGden 7si patlıyor, sen VW sağlam yazıyorsun konuya.

Nerede 5 kuruş istenmiyor, 1 ay önce 55.000kmdeki Jettamızın DSGsi bozuldu ve 13.000 TL masraf çıktı. Tamam bi kısmı garantiye girdi ama 3000 TL yine biz ödedik...

onur_S
18-02-2013, 10:59
İstemsizce, midem ağrıyana kadar güldüm.

VW'nin yaptığı DSG mi dökülmüyor ? Hangi dünyada yaşıyorsun sen acaba ? 10 DSGden 7si patlıyor, sen VW sağlam yazıyorsun konuya.

Nerede 5 kuruş istenmiyor, 1 ay önce 55.000kmdeki Jettamızın DSGsi bozuldu ve 13.000 TL masraf çıktı. Tamam bi kısmı garantiye girdi ama 3000 TL yine biz ödedik...

sen anlayışını değiştir bence ben dsg bozulmuyor yazmadım yazmam da,senin yaşadığın dünyada yaşıyorum, ,onların da dsg sıkıntısı var.Fransız arabası gibi kapısından gıcırtı orasından burasından zıngırtılar gelmiyor yada orası burası soyulmuyor,2 sene sonra satacağın vakit aç bak hangisi kaç para ediyor oradan çıkarım yaparsın.
Bende değiştirdim dsg 5 kuruş para vermedim,arabamın garantisini de uzattırdım bozulursa bir daha da vermeyeceğim, sen iyi niyet garantisinden yararlandıysan orasını bilemem.2 tane leonum var 45 bin kmde dsg bozulmadı,diğeri 19bin kmde bozdu.

Nightfish
18-02-2013, 11:06
Klasik, arabaya hiç binmeden internetten duyduğuyla ilerleyen kullanıcı modeli. Sana da hayırlı işler.

Git bin bakalım C4'e falan, bi yerinden ses geliyor mu ?

Sen hiç yüzükle VW kullanmadın galiba. Düşük donanımda olanlar kalas gibi olduğundan tabi soyulmuyor VWde. Highline, deri direksiyonlu bi araç al da görelim kaç güne eline alıyorsun o kaplamayı...
Bizde garantisi uzatılmış Porsche Cayenne var, o da dökülüyor. Onu napıcaz ?

SONE-R
18-02-2013, 11:10
vw'de uyarı koyarlar artık.. kullanmadan önce yüzüğünüzü çıkarın diye..
iyi ki bekarım.. :D :D direksiyonlarım hiç soyulmadı...

bilalMW
18-02-2013, 11:11
Klasik, arabaya hiç binmeden internetten duyduğuyla ilerleyen kullanıcı modeli. Sana da hayırlı işler.

Sen hiç yüzükle VW kullanmadın galiba. Düşük donanımda olanlar kalas gibi olduğundan tabi soyulmuyor VWde. Highline, deri direksiyonlu bi araç al da görelim kaç güne eline alıyorsun o kaplamayı...

plasti dip'in satışlarını ne arttırdı sanıyorsun sen? :D

bunun için zaten hiç bir kanıt koymaya bile luzüm yok zibille şikayet gerek burada gerek nette var..

CLIORS
18-02-2013, 11:19

Burada fikir birligimiz ciddi anlamda oluştu :D tamamen hak veriyorum.

BARR
18-02-2013, 11:22
Konu yine sidik yarışına dönmüş maaşallah. Konuyu açan kişinin ihtiyaçlarını karşılayacak mesajlar yazmak çok zor değil. İki araç karşılaştırması.

emre55
18-02-2013, 12:02
Renaulta çamur atacak durum yok, son sene Clio 4 ve Megane 3 şikayetlerini kendin de incelersin. Önü touch arkası icon koltuklu Clio 4 gördükten sonra tartışmaya gerek yok. Burada mevzu kötü araba demek değil, özellikle son sene görülen kalite kontrol eksikliği had safhada, REnault u senden çok seviyorum merak etme, bknkz nick.

O yüzden fanatiklik yapmayalım.

Abicim fanatiklik değil bu, forumda genel olarak renonun hangi modeli olursa olsun didik didik aranıyor birtane beğenen görmedim ben, babam da amcamda reno yetkili servislerde 20 25 yılı aşkın süredir ustalar burdaki bazı şeyleri soruyorum bu şikayetle gelen oldumu vs diye ama yok duymuyorum.(sözde kronik fabrikadan çıkan her araçta aynı sorun var) .Tamam hadi renolar o kadar kötü ya, neden türkiyede en çok tutulan reno o zaman ? o fiyata başka araçlarda alabilir sonuçta ?

onur_S
18-02-2013, 12:09

yok binmedim uyduruyorum :)
ben binmediğim araba hakkında konuşmam , evet yüzükle vw kullanmadım ,derisi ince ve yumuşak olduğu için seattaki veya renodaki gibi çok fazla yapay olmadığı için sıyırmış olabilirsin,audilerde de oluyor.Benim başıma gelmedi.Highline vw e gerek yok gel bak 70 binde a3 um var aynı tipte direksiyonu var ben elime bişey almadım daha ;) , passat,a6 da vardı kimse eline bişey almadı.
Sen o sanzımanla ,pejo 207 gibi koltuğu olan c4 le golf ü kıyaslama istersen iddian ne c4 o sınıfın liderimi yada ne ? Fransız her zaman fransız :) Allahtan psa motorunu kullanıyorlarda o dökülmez en azından.Banane sende cayenne varsa sidikmi yarıştıralım bende de farklı farklı modellerde bmw mercedes audi ler var bizim konumuz cayenne mi ? 30 binde 2011 rcz in içine bin dışarıdan birisi kapısını açsın sen içerden kapa,içerdeki kolu tuttuğunda çıtırtıları duyman lazım.Veya sana her rcz deki olayı söyleyeyim.RCZ in Çamurluğuna birisi yaslandığında kapısını açamıyorsun bu kadar basit, dene gör bakalım ne olacak :D ? C4 ün önünü arkasını a3 ten çekip farları değiştirip çevirmekle olmuyor maalesef.
sana renonla mutluluklar o beğenmediğin dsg nin alt modelini megane kullanıyor madem bu araçlar çok iyiydi neden dsg nin alt modelini kullanıyor ya da neden citroen hala mcp gibi vites atarken nerdeyse 1 sn bekleyen mcp şanzımanı kullanıyor ? Varmı o sınıfta adam gibi otomatik şanzımana sahip araç ? Kore araçları var tam otomatik onlarda fazla yakıyor,yarı otomatik c4,toyota onları zaten geçelim,ee ne alıcaksın elle tutulur bi vw var o da şansına bozulabiliyor ? Şanzımanı geçtim bu araçlardan da diğer yönlerden üstün ? Adam sende megane var diye megane mı alsın golf daha iyi araba ötesi varmı ?
Saygılı şekilde konuşursan saygı beklersin, bu sekilde bi yere varamazsın ben sokak dalaşına girmek istemiyorum..

İbrahim33
18-02-2013, 12:15
Yaa o değilde bu plastik soyulma mevzuu c5'tede var...4 ay önce vites topuzunu değiştirdik deri aşınmasından dolayı...Şimdide ön kapı kolları soyuldu , onlarıda değiştirecez :)

Nightfish
18-02-2013, 12:16
Fransız her zaman fransız :)

heh işte ben de konuya Fransızsın diyordum zaten :)

Tamam fransız kötü, VW süper harika.

onur_S
18-02-2013, 12:19
heh işte ben de konuya Fransızsın diyordum zaten :)

Tamam fransız kötü, VW süper harika.

anlarsın bi gün sende,vw süper harika değil ama her zaman renodan pejodan citroen den iyi olacak o söz :)
millet salak zaten vw prim veriyor 2.el de hep fransız arabaları para etmiyor beğenilmeyen donanımsız vw ler para ediyorlar.Herkes neyin ne olduğunu biliyor.
Benim en yakın arkadaşım 2006 senesinde c5 aldı 80 lira para verdi en dolusu 2.0 hdi.Her bişey var arabada.2006 passat tdi lar kaç ediyor c5 ler kaç ediyor kendisi de çok pişman oldu,araba dökülmedi belki gayet iyiydi ama adı çıkmış bi kere işte 28 milyara filan verdi arabasını.

Nightfish
18-02-2013, 12:22
He ok anlarım :) ben burada sana 3 gün açıklama yapsam, sen hep VW süper diyeceksin. O yüzden 1 adım ileri gidemeyeceğiz. Boşver, haklısın sen. VW süper harika.

onur_S
18-02-2013, 12:24
He ok anlarım :) ben burada sana 3 gün açıklama yapsam, sen hep VW süper diyeceksin. O yüzden 1 adım ileri gidemeyeceğiz. Boşver, haklısın sen. VW süper harika.

süper filan değil ben öyle düşünüyorum en azından sen beni yanlış anladın anlaşamadık neyse sağlık olsun canımız sağolsun :)

Nightfish
18-02-2013, 15:23
Soner abi, stepneyi çalıyorlar dedin ya dün, şansa bak ki bugün sağ arka lastik patladı. 3 kişi, yarım saatte zor söktük stepneyi biz. Çalan arkadaş bulunabildiyse bana da söyleyin, plaketini hazırlattım.

SONE-R
18-02-2013, 15:26
Soner abi, stepneyi çalıyorlar dedin ya dün, şansa bak ki bugün sağ arka lastik patladı. 3 kişi, yarım saatte zor söktük stepneyi biz. Çalan arkadaş bulunabildiyse bana da söyleyin, plaketini hazırlattım.

hırsızlar 1 dk'da arabayı soyuyorlar.. bunu yapabilir misin? hayır..
herkesin uzman olduğu iş var.. hırsıza çelik kapı dayanmaz.. çalınıyormuş ki adam konu açıp derdini paylaşmış.. :)

Nightfish
18-02-2013, 15:31
E abi demek ki stepnenin hatası değilmiş o zaman değil mi :) Adamın uzmanlığı o, yerli olsa ne yabancı olsa ne :)

Ciddi anlamda canımıza okudu ama stepne, ne düzenek kurmuş adamlar. Bomba imha eder gibi stepne indirdik.

SONE-R
18-02-2013, 15:32
renonun saçma sapan bir işi.. C segmentinde başka marka bulamazsın stepnesi dışarıda olan...

Nightfish
18-02-2013, 15:33
C segmentini bilmem, benim Clio'nun patladı lastik :)

Onur1984
18-02-2013, 16:47
Hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar. Bar35 ve CLiORS nickli kullanicilara da ekstradan tesekkur ederim net bilgilendirmeleri icin. Bir onceki kasa c4 dizel otomatik sahibi arkadasimla bugun gorustum sanziman pindan bir sikayetinolmadigini belirtti. Kafamdaki sorunisareti kismen kalkti. Yenisini test icin gitmek en mantiklisi vakit bulabilirsem bakalim...

Diger yandan leon tdi dsg modelleri de butce olarak uygun geliyor bakinca onlari da arastirmaya basladim tesekkurler. Temiz kullanilmis leon da guzel bir alternatifmis :)

ardaydn
18-02-2013, 17:13
Sıkı bir Renault kullanıcısıyım başka marka araca sahip olmadım sürekli Renault Renault Renault. Ama açık ve net söylüyorum konfor ve iç malzeme kalitesi Citroen`e göre zayıf kötü demiyorum Citroen`e göre zayıf diyorum dikkatinizi çekerim. Megane 3 GT Line kiralayıp kullandım araç 2013 model 46.000 km civarındaydı triptonik vites gerçekten vitesi çok rahat kullanımı rahat vites geçişlerini çok az hissediyorsunuz bir dağ yoluna girdim arabanın yürüründe en ufak bi ses yoktu ne torpido kapağı açıldı ne başka bişey gerçekten çok iyi direksiyonda kılıf vardı çıkarttım soyulma yoktu ama bunlardada o kronik sorun var ki kiralama şirketi kılıf takmış. Araçta Michelin lastik vardı virajlara sert giriyodum ve hiçbir sıkıntı yoktu güven veriyodu bi araçta lastikte çok önemlidir Citroen`de kiralayıp sürdüm ondada Michelin lastik vardı diş derinlikleri Megane ile aynı mıdır değil midir yorum yapamicam ama virajlara girerken arka tarafın savrulacağını hisseder gibi oluyorum bozuk aynı dağ yoluna girdiğimde Megane`dan daha konforlu olduğunu fark ettim. Bana diceksiniz Citroen madem daha rahat, iç malzeme kalitesi Renault`tan daha iyi niye hep Renault araç satın aldınız? Benim Renault araç tercih etmemde ki en büyük unsur parçaları rahatlıkla bulunabiliyor ama bazı parçalarda Citroen çok pahalı oluyor. Ha Citroen`inde rahatlıkla bulunabiliyor ama Renault Traffic Opel Vivaro ile aynı Renault Kangoo Mercedes Citan ile aynı Renault`un kalitesini burdanda takip ediyorum sonuçta üstün Alman otomobilleri ile ortaklıkları var. Citroen Nemo Fiat Fiorino ile aynı. Fiat aracını sevmememde ki en büyük unsur Tofaşlardır. Parça parası sıkıntı değil diyosanız sıkı bir Renault`cu olarak Citroen alın derim ama parça bende sıkıntı çıkarabilir derseniz Renault derim. Ama Fluence ile Megane kalitesi çok farklı özellikle GT Line kalitesi bambaşka

Kadyr
18-02-2013, 17:39
Kardes sen bi mercedes a class al gitsin merso herzaman merso dur:)

efe_
18-02-2013, 22:26

Fransız araçları arasında en dayanıklı renaulttur.Kolay kolay dökülmez emin ol.Hele dizel motorları ne koysan yakar cinstendir

TarikS
18-02-2013, 22:59
C4'u hic bilmiyorum onu es gecersek;

Megane 3 Sports Tourer 1.5 EDC aldik ablama 0 olarak, ilk 600km falan ben kullandim, sanzimani cok sevdim ben ne bir sarsinti ne bir yavaslilik geldi, daha once kullandigim Polo TDI DSG'den hicbir fark goremedim ben. Sanziman-motor olarak her turlu tavsiye ederim.

Su an arac 13bine geldi, hicbir sikayet duymadim ablamdan. Donanim olarak en dolusunu almistik o zaman, genel hissiyat cok iyi, ancak kalite hissi yine de bir miktar zayif.

Kalite hissini de bos sayabilecegimiz Comfortline Polo ile kiyasliyorum, VW her seye ragmen iyi bu konuda :)

Bu arada ben 3-4 ay once bir sure Dogus Otomotiv'de gorev almistim,DSG problemlerini Almanya'nin bile cozemedigini soyluyorlardi. O konu eminim halen muammadir.

Genel olarak konu sahibi arkadasa iki arac arasinda cok fark olmayacagini ancak sanzimandan dolayi ben Megane'i tavsiye edebilirim.

Goruntu olaraksa C4 daha iyi.

Bu grupta tek sahsi tecrubem 207 GT ileydi, onu da 20bin km'de bitmek bilmeyen tikirtilar yuzunden biktigimdan satmistim ama hani klasman farkidir falan diyerek girmiyorum, belki C4 tikirdamiyordur :)

Bu arada @Bar35 Baran, konudaki en faydali yorum sanirim, eline saglik :D

Onur1984
01-03-2013, 16:50
Arkadaslar tekrar tesekkur ederim yardimlariniz onerileriniz icin ancak arac degistirme durumu maddi sebeplerden dolayi simdilik askiya alindi.

devil_berk22
01-03-2013, 19:52
dün renault bayisine gittim arkadaşım s.danışmanı olarak girdi bi ziyaret edeyim hemde araçlara bakayım dedim. renault gerçekten ilerlemiş baya yol kat etmiş, megane 3 gerçekten alınacak bi araç olmuş mahallede beyaz bi c4 alan olmuş arabaya her baktığımda tasarımı gördükçe soğuyorum citroenden, sırf tipinden dolayı bile megane 3 alırım.. arkadan panameraya benzetiyorum meg3 leri ne alakaysa :D