PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracı üzerine alıp sigorta yaptırmamak ?

phoenixs
17-02-2013, 21:55
İyi günler öncelikle benim motorsikletim var ve bi tanıdığımın üzerine motorsiklet kısmetse üzerime alacam motoru yalnız motor 5-6. Aya kadar evimde salonda duracak binmeyecem hava ısınana kadar bu zamana kadar sigorta yaptırmasam birşey olur mu ? Sigorta yaptırmadan motor satışı yapılır mı ?

phoenixs
17-02-2013, 21:58
http://b1302.hizliresim.com/16/k/k776m.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Semii
Sigortasi bittigi gunden yaptiracsginiz gune kadar ceza cikar

Edit: evin orta yerinde tutma fantzisi neden ?

ceco
Motor ruhsatları için geçerlımı bılmıyorum ama noter satısından sonra sigorta yaptırmadıgın sürece trafikte işleme alınmıyor ruhsatın.

Yanı sigortayı yaptırmassan ruhsatın gelmez. Sigortayı yaptırmadıgın sürenin gecikme zamını ödersin alırsın diye biliyorum prosüdür değişmediyse.

GokhanRS
17-02-2013, 22:00
fiyat çok yüksek çıkabilir ilerde. bence yaptır şimdiden. yada trafikten çek.

trafikten çekersen tekrar trafiğe çekerkende masraf ediceksin. en kârlısı şimdiden yapmak.

phoenixs
17-02-2013, 22:02
Sigortasi bittigi gunden yaptiracsginiz gune kadar ceza cikar

Edit: evin orta yerinde tutma fantzisi neden ?

:) kış geldi üşümesin motor dışar da korozyon a maruz kalmasın :) hocam

tunceR
17-02-2013, 22:03
ruhsatın üzerine geçmesi için sigorta yaptırman lazım. ruhsatıda satıştan sonra 1 ay içerisinde üzerine alman lazım

phoenixs
17-02-2013, 22:07
Hocam mesela noter de satışı üzerime alsam sonra desem ki ruhsat adrese gelsin nerden bilecekler benim sigortamını olup olmadığını ruhsat elime 2 hafta içinde geçer bu şekilde ha gidip elden çıkarmak istersem ruhsat ı o zaman git sigorta yaptır der sigorta yani ruhsat eve gelse ben 6. Ay da bi sigorta şirketine gitsem sorun olur mu ?

tunceR
17-02-2013, 22:09
ozaman plaka değişmicek ama. daha sonra sigorta yaptımak istediğinde aracın satışını isticekler. sonra satış tarihinden o güne kadar olan farkıda alıcak.

GokhanRS
17-02-2013, 22:10
Hocam mesela noter de satışı üzerime alsam sonra desem ki ruhsat adrese gelsin nerden bilecekler benim sigortamını olup olmadığını ruhsat elime 2 hafta içinde geçer bu şekilde ha gidip elden çıkarmak istersem ruhsat ı o zaman git sigorta yaptır der sigorta yani ruhsat eve gelse ben 6. Ay da bi sigorta şirketine gitsem sorun olur mu ?

sigortayı yaptırmazssan ruhsatın gelmiyor malesef evine. sen yaptırdığında ekranda görünüyor. yaptırmazsan sigortasız görünüyor ve ruhssatını basmıyorlar yollamıyorlar.

phoenixs
17-02-2013, 22:11
Anladım hocam :) teşekkürler herkese en iyisi yaptırayım sigorta

GokhanRS
17-02-2013, 22:13
Anladım hocam :) teşekkürler herkese en iyisi yaptırayım sigorta

ruhsatını eline alabilmek istiyorsan mecburi yaptırman gerekiyor zaten. yaptırmazsan hem gecikme cezası var hemde emniyettede ruhsatın aylarca kalırsa ordada ceza kitlerler. en güzeli yapmak aynen.

CRUEL
17-02-2013, 23:46
Yada bi 100lira daha verip annenin babanin vs uzerine satis yapip yeni almsn gibi sigorta yapmak. Gerci sigortasi ne kdr degermi oda var.

uerbas
18-02-2013, 09:23
sigorta yapmazsan ruhsatın çıkmaz yapıcağın günde cezalı yaptırırsın rakam yüksek çıkar, bir an önce üstünüze alın sigortanızı yaptırın eski kalan bakiye olursa ondan da yararlanmış olursunuz tabi onu siz ödediyseniz

serci
18-02-2013, 13:04
sigorta yapmazsan ruhsatın çıkmaz yapıcağın günde cezalı yaptırırsın rakam yüksek çıkar, bir an önce üstünüze alın sigortanızı yaptırın eski kalan bakiye olursa ondan da yararlanmış olursunuz tabi onu siz ödediyseniz

Ben yaptırmadım 2 hafta sonra da eve ruhsatım geldi.

Ancak şu an aracı yaza kadar kullanmayı düşünmüyorum sadece arada sırada mahalle içinde sürüyorum.Cezalı ödemek yerınede noterde babamın üzerine yapıp öyle sigorta yaptırıcam

anil_kus
18-02-2013, 14:37
[QUOTE=serci;6635833]Ben yaptırmadım 2 hafta sonra da eve ruhsatım geldi.

Ancak şu an aracı yaza kadar kullanmayı düşünmüyorum sadece arada sırada mahalle içinde sürüyorum.Cezalı ödemek yerınede noterde babamın üzerine yapıp öyle sigorta yaptırıcam

30 içinde sigorta yaptırmadan geçici belge ile satış yapabilirsin.
30 günü geçtiktten sonra kesinlikle sigortasız satış yapamazsınız.

darkmoon
18-02-2013, 14:41
çok merak ettim sigortası ne kadar.. gt250 sanırsam.

aslan
18-02-2013, 14:43
Bende w115'i aralık ayında aldım ama hala sigorta yaptırmadım noterden satışı aldıktan sonra 1 haftalık geçisi sigortası vardı gittim hemen ruhsatımı aldım ama hala sigortasız genemi ceza yerim yaptırırken

GokhanRS
18-02-2013, 14:56
evet cezalı sigorta yaptırabilirsin.

kadir jdm civic
18-02-2013, 16:56
cezalı sigorta yatırırsın ben araba aldım 20 gün sonra kendi posta yoluyla geldi ama dediginiz gibi bende sigorta yaptırmadım 6 aydır arabaya binince yaptırırım dedım gidip bir sorayım acaba kaça yapıyorlar diye ne oluyor bence en dogru adres sigortacılar

CGTY
18-02-2013, 21:59
üstüne dantel sererseniz göze batmaz fazla :D