PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mk3 Golf GTI & Astra GSI SFI & 306 GTI

toGah
20-02-2013, 23:16
Klasik karşılaştırmamı bilmiyorum ama

aklımdan geçen şu

10-11 tl ye kadar araç almak aslında en fazla 10 :)
bütçe olarak bu, evin önünde dursun hafta sonları 5-10km ya gezerim ya gezmem.
kazalı veya hasarlı olması önemli değil kendi kafama göre toplayabilirim.

neden ucuz araba baktığma gelirsek, 15-20 ve üstünde araç aldığım zaman para ediyor ve satış değeri oluyor, 10 tl ye kadar tek kapı spor bir araç alırsam en azından satmam evin önünde yatar. evin 2. arabası olacağı için farketmez.

Alternatiflerimin içinde:
1- 1995-1997 mk3 Golf 2.0 GTI
golf karizması olan bir araç, temizi zor bulunuyor ama toplu arabalar. motor yönünde ne kadar sorunlu bilmiyorum.

2- 1994-1996 Astra GSI SFI
astra gsi da güzel ve karizma bir araç, golfe göre daha spor görünümlü daha hoş gibi var, piyasada az var hele düzgünü çok az, motorla ilgil mutlaka sorunları çok.

3- 1995-1999 306 GTI
306 gti, fırlama arabası ne zaman görsem 16yaşında çocuk inecek içinden gibi geliyor ama güzel şık bir araba. araç hakkında motoru sorunları hakkında bilgim yok

sizden ricam hangi aracı neden tercih etmeliyim.

şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

Harunde
21-02-2013, 00:32
yazdığınız fiyatlara aldığınız astra ve 306 için en az 6-7 bin tl harcarsınız... golf için bir şey söyleyemiyeceğim...

ama üçü arasından 306 bence tek seçim olmalı...

Splendour
21-02-2013, 01:09
bence o paralara astra almayın.şimdiden hayırlı olsun

Eriador
21-02-2013, 03:13
Eski bi GSI sahibi olarak yazim , fiyatini ha keden bir arabadir kendi klasmaninda iddali gider , gorusunusu guzel ve alman arabasi oldugunu hissettirir.Ama gel gelelim yil oldu artik 2013 cok elden ele dustuler temizi ciddi zor motorlarin suyu cikmis vaziyette ama temizi bulunursa pisman etmez

kutsal
21-02-2013, 03:25
sızın ıstedığınız araçlarla fıyatlar uyusmusmu onu dusunmek gerek ?

umu_vtec
21-02-2013, 05:33
Bence direk golf gti ya bakin cunku o paralara alicaginiz 306 yada astra sizi hayattan sogutur :)

ali elbasan
21-02-2013, 06:59
arkadaşlar söylemiş o paraya gsi turşu golf karalahana gti da sebze corbası gibi olur ha illa dursun ufak ufak yaparım diyorsan gsi alparcada sorun yaşamazsın yardımcı oluruz ankaralı abilerimizle

toGah
21-02-2013, 07:12
yazdığınız fiyatlara aldığınız astra ve 306 için en az 6-7 bin tl harcarsınız... golf için bir şey söyleyemiyeceğim...

ama üçü arasından 306 bence tek seçim olmalı...

fiyata takılmayalım, araç tercihlerine bakalım.

bence o paralara astra almayın.şimdiden hayırlı olsun

Eski bi GSI sahibi olarak yazim , fiyatini ha keden bir arabadir kendi klasmaninda iddali gider , gorusunusu guzel ve alman arabasi oldugunu hissettirir.Ama gel gelelim yil oldu artik 2013 cok elden ele dustuler temizi ciddi zor motorlarin suyu cikmis vaziyette ama temizi bulunursa pisman etmez

ben vectracı olduğum için opel bana daha sıcak geliyor, temizi mutlaka bulmak zor fakat sonuçta 1 kasa 1 motor 1 şase :)

sızın ıstedığınız araçlarla fıyatlar uyusmusmu onu dusunmek gerek ?

Bence direk golf gti ya bakin cunku o paralara alicaginiz 306 yada astra sizi hayattan sogutur :)

arkadaşlar söylemiş o paraya gsi turşu golf karalahana gti da sebze corbası gibi olur ha illa dursun ufak ufak yaparım diyorsan gsi alparcada sorun yaşamazsın yardımcı oluruz ankaralı abilerimizle

ankarada güzel arabalar var.

evet Ali ben kendim toparlamak istiyorum, kaporta hasarlı olsun veya başka bir hasarlı olsun çok önemli değil. kendime eğlenebileceğim araç almak istiyorum

ki sanmayın 12-15 arası bu arabalardan alıpta 3 kuruş masraf etmeden kullanabileceğimizi, satanlar çakal iyi diye alıyorsun 3 gün sonra pırtlamaya başlıyor, hasarlı hatalı sorunlu alıp ucuza alırım 4 lira harcarım pahalıya alıp 3 lira harcamak daha çok koyar adama :)

fiyata takılmayalım araçlar kıyaslamasında güvenlik performans karizma olarak nedir?

yaşım 32, 16 tane araba değiştirdim şimdiye kadar.

toGah
21-02-2013, 07:20
örnek ilanda vereyim : ucuz arabalar.

pejo
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-gti-6-ileri-114186773/detay/
vw
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cok-temiz-golf-3-115220079/detay
astra
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-astra-2.0-gsi-156-bg-doch-motor.sunroof.klima.muayene-yeni-115637624/detay/

APO
21-02-2013, 07:29
Allah kolaylık, sabır ve birazda para versin..:)

toGah
21-02-2013, 08:00
:) hallaaa fiyatlara takılıyoruz

araçlar zaten 3 kapı :) küçük

kasasını komple söksen boyatsan ne olur.
motoru komple elden geçirsen ne olur.

eski araba zaten parça sıkıntısı yoktur.

2011 model arabadan bahseder gibi korkmayın :)

turkerrr
21-02-2013, 08:04
ben gsi ve golf üzerinde dururum ...

hangisinin makulunu bulursam onu alırım ... astrada en büyük problem 94 body kitin başına iş gelirse bulması biraz dert ...

toGah
21-02-2013, 08:09
ben gsi ve golf üzerinde dururum ...

hangisinin makulunu bulursam onu alırım ... astrada en büyük problem 94 body kitin başına iş gelirse bulması biraz dert ...

o da önemli bir nokta, bu samsundaki ilanda olan mesela kaput farklı, :) gerçi araba bile farklı gibi duruyor :)

Alperen-B
21-02-2013, 08:35
94GSI her zaman candır. eğer aklınıza GSI düşerse düzgününü temizini alın imkanınız varken. GSI'ın
temizi pek masraf açmaz ama leşide adamı arabadan soğutur keyifle toparlayim yapim derken bi
anda bakmışsınız arabanın ilanını açıosunuz. (GSI'ın temizini bulabilirsiniz inş. piyasadakilerin %95 i
leşde o yüzden) :)

CeM öZeR
21-02-2013, 08:42
Golf 3 gti kullanmayan bilemez.. Konfor-kalite-güven hissi olarak kesinlikle karşılaştırmam. Modifikasyon olarak 306 gti fena değil ama sorunsuzluğunu koruyamıyor. Astra modifikasyona en açık olanı sanırım. Ama golf 3'ün parçası kolay bulunuyor. Golf 3 gti derim. :icon_tup:

toGah
21-02-2013, 08:59
94GSI her zaman candır. eğer aklınıza GSI düşerse düzgününü temizini alın imkanınız varken. GSI'ın
temizi pek masraf açmaz ama leşide adamı arabadan soğutur keyifle toparlayim yapim derken bi
anda bakmışsınız arabanın ilanını açıosunuz. (GSI'ın temizini bulabilirsiniz inş. piyasadakilerin %95 i
leşde o yüzden) :)

leş olması normaldir 94 model 19 yaşında araba :) kaç tane el değiştirdiğini allah bilir,
temiz bulmaya kalktığın zaman 15 li rakkamlar konuşuyorlar. o rakkamlarda etmez bu arabalar.

sonuçta 19 yaşında, 2.0 benzinli atmosferik motor turbo yok bşi yok :)

Golf 3 gti kullanmayan bilemez.. Konfor-kalite-güven hissi olarak kesinlikle karşılaştırmam. Modifikasyon olarak 306 gti fena değil ama sorunsuzluğunu koruyamıyor. Astra modifikasyona en açık olanı sanırım. Ama golf 3'ün parçası kolay bulunuyor. Golf 3 gti derim. :icon_tup:

golf gti arkadaşımda kullandım 1998 yılında 1996 tek kapı gti kullanmıştım ama çok oldu o zamanlar 2 yaşında olduğu için araba çok zevk almıştım hayatımın idolü idi.

ama golf gti temiz bulmak astra gsi'in temizini bulmaktan daha kolay olacağını düşünüyorum.

motor parçaları kolay bulunduğunu söylüyorsunuz, çorluda olduğum için aksine opel daha kolay golf daha zor bulabileceğimi düşünüyordum ama forumda paylaştıkça fikirler değişiyor.

emoro
21-02-2013, 09:01
bende golf diyorum performans olarak aralarında düşük kalsada, konfor ve güvenlik açısından iyi oldugunu dusunuyorum. Güzel bir jant ve yayla daha güzel bir görünüş elde edilebilir:)

Alperen-B
21-02-2013, 09:04
leş olması normaldir 94 model 19 yaşında araba :) kaç tane el değiştirdiğini allah bilir,
temiz bulmaya kalktığın zaman 15 li rakkamlar konuşuyorlar. o rakkamlarda etmez bu arabalar.

sonuçta 19 yaşında, 2.0 benzinli atmosferik motor turbo yok bşi yok :)

Herkesin görüşü farklıdır benm gözümde de temizleri 15li rakamları hakedecek bir araç.

O kadar para vermek istemiyorsanız elektrik tesisatı kurcalanmamış lpg takılmamışlara
bakın o zaman, çünkü elektrik tesisatı kurcalanmış olanlar sürekli problem
çıkaracağından emin olabilirsiniz.

Parça konusunda çok rahatlıkla sıfır ve ikinci eline ulaşabilirsiniz. Piyasada vectra a gt ler çok
olduğu için ve motorları aynı olduğundan dolayı parçalarına ulaşmak kolay.

toGah
21-02-2013, 09:52
bende golf diyorum performans olarak aralarında düşük kalsada, konfor ve güvenlik açısından iyi oldugunu dusunuyorum. Güzel bir jant ve yayla daha güzel bir görünüş elde edilebilir:)

evet golf kalıplı güzel bir araç ama motor konusunda sıkıntı yaşarmıyım bilemiyorum

Herkesin görüşü farklıdır benm gözümde de temizleri 15li rakamları hakedecek bir araç.

O kadar para vermek istemiyorsanız elektrik tesisatı kurcalanmamış lpg takılmamışlara
bakın o zaman, çünkü elektrik tesisatı kurcalanmış olanlar sürekli problem
çıkaracağından emin olabilirsiniz.

Parça konusunda çok rahatlıkla sıfır ve ikinci eline ulaşabilirsiniz. Piyasada vectra a gt ler çok
olduğu için ve motorları aynı olduğundan dolayı parçalarına ulaşmak kolay.

evet herkesin kriteri farklı. 15 li rakkamlara veya az daha üstüne bertonede alınır.

elektrik tesisatına dikkat edececeğim, parça konusunda bol miktarda olması sevindirici

Demir
21-02-2013, 11:20
Araca güzel hale getirmek için harcıyacağınız para neredeyse sorunsuz bir aracın satış rakamına yaklaşır..Hele böyle sportif araçlarda..
Ama ciddi bir şekilde kararlıysanız..
Sahibinden bütçenize uygun 2-3 tane motor sorunlu veya masraflı 306 GTİ var...Değerlendirilebilir..

Zorbey
21-02-2013, 11:26
94 corsa gsi da düşünülebilir :)

vanished
21-02-2013, 12:31
Peugeot u kafadan çiz barzo çavo çoluk çocuk ayağa düşmüş bir makina

Astra ve Golf Üzerine yoğunlaş. Opel yine bir adım önde bana göre ama iyi araştır temizini bul.

YAVUZ
21-02-2013, 12:44
peki hiç megane coupe f7r ya da ide düşünmediniz mi şekil ,donanım ve performansları tatminkardır...

toGah
21-02-2013, 12:52
Araca güzel hale getirmek için harcıyacağınız para neredeyse sorunsuz bir aracın satış rakamına yaklaşır..Hele böyle sportif araçlarda..
Ama ciddi bir şekilde kararlıysanız..
Sahibinden bütçenize uygun 2-3 tane motor sorunlu veya masraflı 306 GTİ var...Değerlendirilebilir..

pejoyu sildim. :)

94 corsa gsi da düşünülebilir :)

çok küçük ve çirkin tipi var

Astra ve Golf Üzerine yoğunlaş. Opel yine bir adım önde bana göre ama iyi araştır temizini bul.

opel konusunda araştırmadayım ama golf daha sıcak geliyor.

peki hiç megane coupe f7r ya da ide düşünmediniz mi şekil ,donanım ve performansları tatminkardır...

yok ama iç hacim olarak çok dar 1 defa kullanmıştım. eski kasalardan bahsediyorsunuz değilmi?

YAVUZ
21-02-2013, 12:59
evet 98-2002 arkalar dardır evet ama tavsiye ederim diger seçeneklerin bi tık önünde bana göre tekrar deneyin imkanınız varsa..

yok ama iç hacim olarak çok dar 1 defa kullanmıştım. eski kasalardan bahsediyorsunuz değilmi?[/QUOTE]

Alperen-B
21-02-2013, 13:02
evet herkesin kriteri farklı. 15 li rakkamlara veya az daha üstüne bertonede alınır.

elektrik tesisatına dikkat edececeğim, parça konusunda bol miktarda olması sevindirici

o paralalrın üstüne az daha ekleyerek 1.6 - 1.8 - 2.2 bertone alabilirsiniz ondan da pek

keyif almazsınız sizin istediğiniz keyfi gazlamak için. bertone turbolarda da düzgünleri 27den aşağı değil

sizin kafanıza en çok yatan araç hangisi ?

toGah
21-02-2013, 13:25
benim kafama şuanda en çok yatan araç 96 mk3 golf gti - temiz bulması astra gsi a göre daha iyi

bertone istedim alacaktım ama fiyatı bütçemde değil.

he şunuda söylemek istiyorum param olmadığı vs. falan için değil kafamdaki proje ve bütçe.

meganelarıda inceleyeceğim teşekkürler.

Alperen-B
21-02-2013, 14:20
Evet listeye megane f7r da katılabilir temizini bulmak daha kolay çünkü. 2. araç olacaksa

bence arka kısım pek sorun edilmeyebilir.

FAGE12
21-02-2013, 14:27
Megane coupe baktınız mı hıc ?

Trance-R
21-02-2013, 14:44
Peugeot benim tercihim olmazdı asla...sebep çok.
- GOLF 3 GTI, ABF motorun sağlamlığı ve VW olması sebebi ile Safkan Alman aracıdır.
kendine özgü +'ları çok çok fazladır.
-GSI ise, 94 olucaksa SFI temizleri 10-12 barajında imkansıza yakın. GSI'ların modifiye olarak parçası GTI'a göre fazla bu bir gerçek :)... LEXMAUL,DBLIAS gibi emme'ler ile güzel sonuç alanlar var.(+) GSI'da da güzel uygulamalar mevcut olabilir, fakat TR'de temizleri zor artık. özellikle c20xe çok sevdiğim başarılı motorlardan ama, Temizleri sizin Bütçenize çok zor.

-GTI için bu modifiye işlemleri vs. durumları, avrupada daha yatkın oldugundan TR'de modifiye zor gibi...97 değilsede, 96-95 model temiz GTI bulmak olası...
(+) olarak, ABF motor modifiyesi için bu konularda gerçekten bilgisine ve tecrübelerine inandığım "ukku" ve "Şafak" ile iletişime geçebilirsiniz. ABF üzerine inanılmaz sonuçlar alan ve nokta atışı modifiyeler uygulayan Arkadaşlarımdır. Görürlerse zaten yazıcaklardır.

toGah
21-02-2013, 15:02
Evet listeye megane f7r da katılabilir temizini bulmak daha kolay çünkü. 2. araç olacaksa

bence arka kısım pek sorun edilmeyebilir.

megane araştırıyorum

Megane coupe baktınız mı hıc ?

megane araştırıyorum

Peugeot benim tercihim olmazdı asla...sebep çok.
- GOLF 3 GTI, ABF motorun sağlamlığı ve VW olması sebebi ile Safkan Alman aracıdır.
kendine özgü +'ları çok çok fazladır.
-GSI ise, 94 olucaksa SFI temizleri 10-12 barajında imkansıza yakın. GSI'ların modifiye olarak parçası GTI'a göre fazla bu bir gerçek :)... LEXMAUL,DBLIAS gibi emme'ler ile güzel sonuç alanlar var.(+) GSI'da da güzel uygulamalar mevcut olabilir, fakat TR'de temizleri zor artık. özellikle c20xe çok sevdiğim başarılı motorlardan ama, Temizleri sizin Bütçenize çok zor.

-GTI için bu modifiye işlemleri vs. durumları, avrupada daha yatkın oldugundan TR'de modifiye zor gibi...97 değilsede, 96-95 model temiz GTI bulmak olası...
(+) olarak, ABF motor modifiyesi için bu konularda gerçekten bilgisine ve tecrübelerine inandığım "ukku" ve "Şafak" ile iletişime geçebilirsiniz. ABF üzerine inanılmaz sonuçlar alan ve nokta atışı modifiyeler uygulayan Arkadaşlarımdır. Görürlerse zaten yazıcaklardır.

pejoyu sildim kafadan, astra gsi dediğiniz gibi temizi zor bulunur ama dedikleri gibi yedek parça motor ve kaporta konusunda sıkıntı fazla olmadığı,

mk3 gti yedek parça konusunda mutlaka problem yaşayacağımı düşünüyorum, TR de bu araçlar ile ilgilenen çok yok en azından çorlu bölgesinde görmedim.

istanbul bölgesinde çıkması veya orjinal parça konusunda nedir ne değildir. :)

1996 beyaz 4 kapı baktığım 1 tane var bakalım kısmet.

eser
21-02-2013, 15:41

İlk satiri acarmisin?Barzo,cavo coluk cocuk ayaga dusmus derken?

Trance-R
21-02-2013, 15:50
pejoyu sildim kafadan, astra gsi dediğiniz gibi temizi zor bulunur ama dedikleri gibi yedek parça motor ve kaporta konusunda sıkıntı fazla olmadığı,

mk3 gti yedek parça konusunda mutlaka problem yaşayacağımı düşünüyorum, TR de bu araçlar ile ilgilenen çok yok en azından çorlu bölgesinde görmedim.

istanbul bölgesinde çıkması veya orjinal parça konusunda nedir ne değildir. :)

1996 beyaz 4 kapı baktığım 1 tane var bakalım kısmet.

durum şu, eğer parça yönünden bakıyorsanız, GSI ve GTI eşit durumdalar.
ben modifiye parçası olarak GSI'ın daha da fazla parçalarının olduğunu belirttim... :) TR'de.

İstanbulda bulunmayacak parça yok gibi. :) illaki oluyor yurtdışından gelen-getirtilen parçalar ama durum o...

toGah
21-02-2013, 16:20
aynen ben zaten uzun soluklu belki kapının önünde sürekli duracak satmayacağım 1 araç toplayacağım için parça falan beklemesi pek sorun olmayacaktır.

çorluda gti 1-2 tane var sanırın başka yok. o yüzden parça konusunda bilmiyorum pek.
mod'lamak konusunda reno 5 baccara aracımıza ingiltereden çok parça getirttik kamyoncularla :) alışığız

Demir
21-02-2013, 16:40
Ferhat hoş bir yorum olmamış...Çoluk çoğun ayağına düşmek ne demek?
Düşünürek fikirlerimizi telakki edip,yazalım...

F4R
21-02-2013, 18:06
bence de f7r bakın. olmadı corsa gsi sfi da olabilir ama onunda temizi zor. bence bu saydıklarınızın içinde f7r a yönelin derim....

toGah
22-02-2013, 07:34
megane'lar tip olarak gözüme hoş gelmiyo sanırım bu serüven golf ile bitecek :)

ALy
22-02-2013, 07:47
Pejo'yu silmişsiniz ama 306gti'da olan karizma listenizdeki değil o grupdaki araçların hiç birinde yok ben silmenize rağmen 306gti diyorum =)

kutsal
22-02-2013, 13:52
aractan anlamadıgınız cok bellı yardımlarada açık deılsınız bence 10 lıraya gtı olmaz bu 1 ıncısı 2 arac boyatmak kucuk oldugu ıcın ucuz zannedıyorsunuz 2 bın tl gözden cıkartın gtı motorunu 0 yapmak 6 bın tl attıgınız ılanlardakı arabalarada baktım 10 a alır 10 daha harcar adam edemessınız saygılar bunun elektırık tesısatı ne alemde kasa yıpranmıslığı lastıklerı bunları dusundunuzmu hıc

toGah
22-02-2013, 16:29
aractan anlamadıgınız cok bellı yardımlarada açık deılsınız bence 10 lıraya gtı olmaz bu 1 ıncısı 2 arac boyatmak kucuk oldugu ıcın ucuz zannedıyorsunuz 2 bın tl gözden cıkartın gtı motorunu 0 yapmak 6 bın tl attıgınız ılanlardakı arabalarada baktım 10 a alır 10 daha harcar adam edemessınız saygılar bunun elektırık tesısatı ne alemde kasa yıpranmıslığı lastıklerı bunları dusundunuzmu hıc

lüleburgazlı hemşehrim, arabadan anlamadığım için zaten araba toplamakla uğraşıyorum

fiyat tarafına takaılmayın dedim zaten başta..

burda böyle saçma polimiklere girmemek lazım.