PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Sport & Citroen Saxo?¿?¿

cagalazade
04-05-2008, 20:36
Arkadaşlar selam,

Arabamı vermek üzereyim ve alacağım arabaya karar verdiğim an satışı hızlandıracağım...

Kafamda öne çıkan 2 makina var... Clio sport 2,0 172ps ve Citroen Saxo

Aynı sınıf araçlar değil biliyorum ama 1998 model düşük km bir saxo mu ya da 2001 model orta sınıf bir clio arasında kararsız kalıyorum...

Yardımcı olacak yorumlarınız için ve olursa araç tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...:)

-ER-
04-05-2008, 21:52
Tam olarak 2 araçta nasıl yürüyor bilmiyorum ama bana Saxo VTS daha sıcak geliyor.
Clio yada ne bileyim Renault grubu araçlar bana sportif gelmiyor benim tercihim Saxo olurdu.
Daha bi tatlı bence ağrasif Fransız rolünü PSA oynuyo :)
Teknik olarakda arkadaşlar birazdan yazarlar :)

Sefa_vts
04-05-2008, 21:59
ikisi arasında ben kalmazdım şahsen,Clio rs i tercih ederdim.. clio rs in yakıtı da öle aman aman 2.0 lar gibide değil hiç.. Gerçi saxo 106 da yakıt konusunda üzmezler ancak..clio Daha keyifli olabilir..

Vtec-SEDAN
04-05-2008, 22:10
106 gti, Vti sahibi oldum kullandım. şu anda Clio RS sahibiyim, tahminlerimden daha iyi çıktı.. reno grubu vs. ile hiç alakası yok gayet güzel gidiyor, gayet rahat, yakıt tüketimi çok çok abartılı değil ve oldukça sportif bir araç.. özellikle sakin kullanımlarda çok cimri çok az yakıyor parça fiyatlarıda gayet makul. saxoya göre hem model yılı hem donanımı hemde çok fazla bulunmamasından dolayı öncelikle clioyu tavsiye ederim.

CLIORS
04-05-2008, 22:16
fanatizm devreye girmeyince ne guzel yorumlar geliyor. RS gercekten motoruna gore az yakar ve guzel de gıder.

iynn-RS
04-05-2008, 23:09
Tam olarak 2 araçta nasıl yürüyor bilmiyorum ama bana Saxo VTS daha sıcak geliyor.
Clio yada ne bileyim Renault grubu araçlar bana sportif gelmiyor benim tercihim Saxo olurdu.
Daha bi tatlı bence ağrasif Fransız rolünü PSA oynuyo :)
Teknik olarakda arkadaşlar birazdan yazarlar :)

speedweekend e katılmamısmıydın sen??

katılmıstın dıye hatırlıyorum.senınle aynı grupta ıkı tane clıo rs vardı.

nası yuruduklerını gormus olmaman ımkansız.

-ER-
04-05-2008, 23:37
speedweekend e katılmamısmıydın sen??

katılmıstın dıye hatırlıyorum.senınle aynı grupta ıkı tane clıo rs vardı.

nası yuruduklerını gormus olmaman ımkansız.

2.side birbiri ile kalmadı mı ben göremedim imkanım olmadı arkada virajdaydım. Siz 2. kalkışınızı yaparken ben daha 1.yi bile yapmamıştım ezdiler bizi sonra akıllarına geldikde öle kaldırdılar o yüzden arabdaydım göremedim. Görsemde 2 RS birbiri ile kalkınca neye göre yorumlayabilirdim ki ? Sadece gider bir vaziyette gördüğüm arabayı yalan yanlış yorumlamış olrum zaten kullanmadan yada beraber yürümeden yorum getiremem o yüzden sadece arkadaşa şahsi fikrimi söyledim.

su106GTI
04-05-2008, 23:50
saxo2 almanı tercıh ederim cunku surus zevkı, dıs gorunus ,yakıt, vergı, 2.el piyasası ,motoruna gore performans yonunden clıodan iiiiidir ama clıoda donanım ve konfor acısından saxo2 den daha iiidir ben olsam saxo2 yı tercıh ederim

Schumi
04-05-2008, 23:54
Clio RS mantıklı. Hep sölemişimdir yürüye 2.0 lar arasında en az yakanı Clio RS. Bu cumartesi konuşalım hakancım bu konuyu :D

yiit
05-05-2008, 00:16
mk2 vts iyidir her ne kadar 172 ps olsada sesini içini ve tasarımını beğenmiorm clio ların

-ER-
05-05-2008, 00:20
mk2 vts iyidir her ne kadar 172 ps olsada sesini içini ve tasarımını beğenmiorm clio ların

Aynen katılıyorum içi çok kötü bence megane lerinde aynı fikirdeyim 2-3 dikişle bi sportiflik yakalamaya çalışmışlar ama yememmiş :D Benim arabamım sedan 306 dan farkı yok ama ne bileyim hissettiriyo bana Clio da o ruh yok bence Saxo nun içmekanıda güzel o açıdan severim :)

ahmetbaha-drs
05-05-2008, 00:34
Bence Clio RS cok daha mantıklı bir arac..Yakıtı,Servisi v.s de ekonomik ayrıca ileride motorunu guclendirmek istersende guzel sonuclar alabilirsin..Hayırlısı OLsun.

Juggernaut
05-05-2008, 01:08
Saxo'nun isminde hayır yok bikere:) 6 ay saxo vts kullandım arkadaşımın rs'sinide kullandım arada çok performans farkı var standart olarak rs çok daha iyi..
Rs donanım olarakta saxodan iyi 6lı cd changer,4 airbag,yol bilgisayarı yarı alcantra yarıderi koltuk vs vs..Rs'in hacmi seni korkutmasın hemen hemen ikiside aynı yakar..İç mekandaki plastik kalitesi ikisininde aynı sayılır.İkisininde çeşitli yerlerinden ses gelir.Yol tutuşları yakın sayılır belki rs biraz daha öndedir..
Saxo'nun bi kötülüğüde yüksek süratlerde cam fitilleri yada kapı fitilleri ötüyordu tam hatırlamıyorum ama yeterince sinir bozucu birşey..Çok uygun fiyata rs ler var ama hepsinin fiyatlarına aldanma alırken yeterince sağına soluna baktır özellikle motoruna çünkü çoğu bakımsız ve masraf açabilecek cinsten.Saxoyu modifiye etmenin maliyeti rs'e göre daha düşüktür bana göre tek artısıda budur.Ama dediğim gibi ben alcak olsam saxo almam 106 çok daha yakışıklı bir araba saxoda bilmiyorum ama bi iticilik var tipinden mi isminden mi anlamadım gitti.

Serkan.S
05-05-2008, 02:01
Bana da 106 itici geliyo saxo guzel geliyo nolucak :).Ama tercihim benimde RS olurdu.:D

cagalazade
05-05-2008, 09:05
arkadaşlar teşekkürler yorumlar için...
clio rs aslında kafama yattı gibi... schumicim hızlandıralım bırakmayalım cumartesıye :)

ıkı tane saxo 1 var buldugum 98 mod 65000km de...
yıne 2 tane rs var 2001 model 75000 de...

kararsızlık kötü bişey...:) yakıt konusunda rs sahibi olan arkadaslar ürkütmez diyor... vergisine baktım yanılmıyorsam senelik 704ytl 2001 model olursa... ikinci elde saxo daha one cıkacaktır gercı rs tutmadı dıyor herkes...

bır ıkı gune kadar netlesecek bakalım hayırlısı :)

yancı
05-05-2008, 10:13
RS ile saxo kıyas götürmez .. tabiki her yönden Rs üstün performans konfor ergonomi yol tutuş güvenlik fiyat-güç orantısı tek eksik yanı vergisi olabilir ama o araç için az bile

karar senin

DB533
05-05-2008, 10:18
RS ile saxo kıyas götürmez .. tabiki her yönden Rs üstün performans konfor ergonomi yol tutuş güvenlik fiyat-güç orantısı tek eksik yanı vergisi olabilir ama o araç için az bile

karar senin

rs in vts den yol tutusu dahamı iyi :icon_wack vts sıfır satışındayken kampanyası vardı bilmem hatırlarmısınız aracı devirene yenisi bedavaydı :D

SİNANN007
05-05-2008, 10:19
bende pek sevmem clıo yu

yancı
05-05-2008, 10:21
Top Gear da 172 ve 182 kasa Rs videolarını izlediysen bilirsin onlar slogan değil gerçek test yapıyorlar. Kullanılan tabirlerde müthiş yol tuttuğu şeklindeydi. Hatta typer la pistte bir videosunu izlemiştim yol tutuşta mükemmel hele birde düşük yay ile pek çok üst spor sınıfta yol tutuşta kapışacak nitelikte bir kararlılığı var bir Rs kullanmanı tavsiye ederim ;)

Ben 2 tane saxo vts nin taklalı halini yakınlarımdan bile biliyorum bizzat yaşadım. Nedense onlara vermediler yenisini :D:D

DB533
05-05-2008, 10:24
rs kullandım cok yakın arkadasımın arabası var yol tutusu o kdar iyi deil ve direksiyon derisi hemen soyuluyo gunes gormesin sakın eşşek derisi sanki kullandıgım arac 2004 modeldi ve 1 sene olmustu araca ilk bineli o kadar kısa zamanda yıpranan direksiyon ben hayatımda ilk defa gordum ayrıca arabanın piyasası yok dusuk fiyatlara o aracı alabiliyorsunuz

yancı
05-05-2008, 10:26
bu daha iyi değilmi zaten :)

Piyasasının olmaması tutulmamasından kaynaklı değil tanıtımının yeterinde yapılmaması daha doğrusu kıymetinin bilinmemesidir ;)

cagalazade
05-05-2008, 10:29
Top Gear da 172 ve 182 kasa Rs videolarını izlediysen bilirsin onlar slogan değil gerçek test yapıyorlar. Kullanılan tabirlerde müthiş yol tuttuğu şeklindeydi. Hatta typer la pistte bir videosunu izlemiştim yol tutuşta mükemmel hele birde düşük yay ile pek çok üst spor sınıfta yol tutuşta kapışacak nitelikte bir kararlılığı var bir Rs kullanmanı tavsiye ederim ;)

Ben 2 tane saxo vts nin taklalı halini yakınlarımdan bile biliyorum bizzat yaşadım. Nedense onlara vermediler yenisini :D:D

sürekli izlerim hic clioya denk gelmedim ya :)

bırazdan cıkıyorum 3 arac bakmaya...aksam ızlenımlerımı paylasırım tesekkurler

DB533
05-05-2008, 10:30
bu daha iyi değilmi zaten :)

Piyasasının olmaması tutulmamasından kaynaklı değil tanıtımının yeterinde yapılmaması daha doğrusu kıymetinin bilinmemesidir ;)

yok ole bişi ya 106 nın zamanında cokmu reklamı yapıldıda 2001 senesinde turkiye girişi biten arac hala suanda peynir ekmek gibi satılıyo ayrıca o kadar masraflı araba olmasına ragmen. her aracın reklamı oldu iyi reklam kotu reklam ayrı tutulmayan araba tutulmaz begenilmeyen araba alınmaz kıymetini bilenler demek deişik olur herkezin zevki ayrı

yancı
05-05-2008, 10:49
sürekli izlerim hic clioya denk gelmedim ya :)

bırazdan cıkıyorum 3 arac bakmaya...aksam ızlenımlerımı paylasırım tesekkurler

http://youtube.com/watch?v=tvyVnutjJYA

clio tercihlerinin arasındaysa bu videoyu nasıl kaçırmışsın ilginç :)

ingilizcen varsa biraz yol tutuş hakkında konuştuğu bölümleri iyi dinlemeni tavsiye ederim ;)

172-182 süspansiyon sistemleri aynı burada 182lik kasa test ediliyor.

yancı
05-05-2008, 10:53
yok ole bişi ya 106 nın zamanında cokmu reklamı yapıldıda 2001 senesinde turkiye girişi biten arac hala suanda peynir ekmek gibi satılıyo ayrıca o kadar masraflı araba olmasına ragmen. her aracın reklamı oldu iyi reklam kotu reklam ayrı tutulmayan araba tutulmaz begenilmeyen araba alınmaz kıymetini bilenler demek deişik olur herkezin zevki ayrı

106 ve saxo ayrı markaların modelleri değilmi ? 106 dan bahsetmiyoruz sanırım burada.

Ayrıca tutulan yada çok alınan araç çok satılmayan araçtan daha iyidir diye bir kriter olamaz. Ozaman Ferrari nin hiç bir modeli tutulmadı. ?? Hiç kimse almasın ozaman..

Ayrıca clio rs ve saxo vts nin ülkeye ihraç edildiği sayılar eşitmi ki ? Saxo dan 10 tane geldiyse clio rs ten 2 tane geldi .. Bunuda unutmayalım..

yancı
05-05-2008, 11:00
Ayrıca yay ve süspansiyon sistemi olan bir typer ile bile 172 kasanın bir videosunu verebilirim size pistte umarım yol tutuşu hakkında tam bilgi sahibi olmadığınızı anlar ve gerçeği gösterecektir sizlere..

http://youtube.com/watch?v=fQeYRVIMYwM

Bu videoda ise 182 kasa ile typerın pistteki mücadelesinden görüntüler (Top gear yine ;) )

http://youtube.com/watch?v=d4-PI_rES6k

Bu videoları nasıl bilmezsiniz anlamıyorum izliyorum deyipte ;)

CLIORS
05-05-2008, 12:03
rs in vts den yol tutusu dahamı iyi :icon_wack vts sıfır satışındayken kampanyası vardı bilmem hatırlarmısınız aracı devirene yenisi bedavaydı :D

o sehır efsanesı Citroenin fakat baska bir modeli icindi, hidropnomatik aktif suspansiyonlu citroen Xantianındı. Hatta o arac 3 tekerde gidiyordu.

Ama epeyce VTS nın tabanı gunes gormustur Citroenleri karıstırmayalım.

Ha bu arada VTS yı cok severım yorumlar yanlıs anlasılmasın.

CLIORS
05-05-2008, 12:05
rs kullandım cok yakın arkadasımın arabası var yol tutusu o kdar iyi deil ve direksiyon derisi hemen soyuluyo gunes gormesin sakın eşşek derisi sanki kullandıgım arac 2004 modeldi ve 1 sene olmustu araca ilk bineli o kadar kısa zamanda yıpranan direksiyon ben hayatımda ilk defa gordum ayrıca arabanın piyasası yok dusuk fiyatlara o aracı alabiliyorsunuz

Soyulma sorunu 2000-2002 yılları arasında uretılen Mk1 kasada var.

2004 model aracın resmı vs var mı? 172'lik Mk2 veya 182 lik Mk2 olabilir. 2 modelde de direksiyon soyulma sorunu yoktur. Piyasasının olmayısı aslında tartısılır ozellıkle 97 ve 100 oktan benzının Turkıye pazarına gırısı ıle bırlıkte RS ler yurumeye basladılar. Esas RS satıslarının belini buken sıfır alım sırasındakı vergı dılımıdır. RS ve VTS lerin toplam sıfır satısları kıyas bile edilemez.

DB533
05-05-2008, 12:11
106 ve saxo ayrı markaların modelleri değilmi ? 106 dan bahsetmiyoruz sanırım burada.

Ayrıca tutulan yada çok alınan araç çok satılmayan araçtan daha iyidir diye bir kriter olamaz. Ozaman Ferrari nin hiç bir modeli tutulmadı. ?? Hiç kimse almasın ozaman..

Ayrıca clio rs ve saxo vts nin ülkeye ihraç edildiği sayılar eşitmi ki ? Saxo dan 10 tane geldiyse clio rs ten 2 tane geldi .. Bunuda unutmayalım..

Ayrıca yay ve süspansiyon sistemi olan bir typer ile bile 172 kasanın bir videosunu verebilirim size pistte umarım yol tutuşu hakkında tam bilgi sahibi olmadığınızı anlar ve gerçeği gösterecektir sizlere..

http://youtube.com/watch?v=fQeYRVIMYwM

Bu videoda ise 182 kasa ile typerın pistteki mücadelesinden görüntüler (Top gear yine ;) )

http://youtube.com/watch?v=d4-PI_rES6k

Bu videoları nasıl bilmezsiniz anlamıyorum izliyorum deyipte ;)

o zaman sende su videoya dikkat et
http://www.youtube.com/watch?v=vuZulCKFby4

http://www.youtube.com/watch?v=tWqWuRcrLuc&feature=related

106 ve saxo inciginden boncuguna tamamen aynı araclardır biri oval kasa biri köşeli o tamamen göze hitap seklidir aralarında pek bi fark yok ben 106 yı zaten ornek olarak belirttim saxo içinde aynı seyler gecerli ihrac konusunda ole bi politika veya izlenim yok yanlıs bilgilendirilmişsin bi arabanın siparişi ne kadar cok gelirse o kadar ithal edilir ferrari kıyaslaman cok sacma :icon_wack paran varsa alırsın turkiye ferrariyle dolar ayrı bişi

DB533
05-05-2008, 12:12
o sehır efsanesı Citroenin fakat baska bir modeli icindi, hidropnomatik aktif suspansiyonlu citroen Xantianındı. Hatta o arac 3 tekerde gidiyordu.

Ama epeyce VTS nın tabanı gunes gormustur Citroenleri karıstırmayalım.

Ha bu arada VTS yı cok severım yorumlar yanlıs anlasılmasın.

yok yok tamamen saxo icindi cunku biz sıfır alıcaktık 99 da saxo da o pankartı gormustum ve saxo 106 dan daha pahalıydı sıfır fiyatları 106 da opsiyonel sunulan ozellikler vts de standart donanım olarak yer alıyodu hiç unutmiyacagım bir konu yanlısım olmaz

Sefa_vts
05-05-2008, 12:33
Tüm mesajlara alıntı yapamıyor olmamdan dolayı ortaya yazıyorum..

Mini cooper s ile beraber ki dsc si olduğundan daha iyi,106 ve saxo vts en iyi yol tutan önden çekişli hot hatch'lerdir.. Bunun aksini iddia edeceğinizi sanmıyorum çünki lotus elise ile teste girebilen araçlar bunlar.. :)

106 gti ile saxo vts farklı grupların ve markaların araçları ancak motorların dan yürüyenine herşeyi aynı.. Sadece kasa ve iç farklılıklar var...Clio'yu çok bildiğin belli ama yorum yapmadan rakip firma hakkında da bişiler edinsen boşa atmış olmazsın.. ;)

Çok satma olayına ferrari'yi karıştırmak mantık dışı olmalı.. Seri üretimi fazlaca olmayan bir firma.. Sipariş mantalitesi..

Buarada clio'yu tavsiye etmişken bile bu kadar kötülemeyi hiç hak etmicek bir araç saxo.. Sonuçta 98 ve 2001 araçların kıyasında yorumum bu yönde.. ancak timing li filtre ve egzoz lu bir 106/saxo nun stock clio rs le başa baş gidebileceği de aşikar.. 2001 saxo 2001 clio olsaydı amaçlarıma göre alırdım aracı açıkçası.. Bu sefer kararım kesin ve net olmazdı... :)

Şimdiden hayırlısı olsun... ;)

yancı
05-05-2008, 12:50
o zaman sende su videoya dikkat et
http://www.youtube.com/watch?v=vuZulCKFby4

http://www.youtube.com/watch?v=tWqWuRcrLuc&feature=related

106 ve saxo inciginden boncuguna tamamen aynı araclardır biri oval kasa biri köşeli o tamamen göze hitap seklidir aralarında pek bi fark yok ben 106 yı zaten ornek olarak belirttim saxo içinde aynı seyler gecerli ihrac konusunda ole bi politika veya izlenim yok yanlıs bilgilendirilmişsin bi arabanın siparişi ne kadar cok gelirse o kadar ithal edilir ferrari kıyaslaman cok sacma :icon_wack paran varsa alırsın turkiye ferrariyle dolar ayrı bişi

o karşılaştırılan araçlar içinde 2. görülmüş bunu neden izleyim clio rs varmı karşılaştırmada ?

Juggernaut
05-05-2008, 13:15
Hockenheim pistinin zamanları.

Renault Clio Sport 172ch (2000-2001) 1'21''15
Citroen Saxo vts (1996-2003) 1'23''56

Sefa_vts
05-05-2008, 13:31
Hockenheim pistinin zamanları.

Renault Clio Sport 172ch (2000-2001) 1'21''15
Citroen Saxo vts (1996-2003) 1'23''56

Bu neyi ifade ediyor? 52 hp az olmasına rağmen bir araçla baş edebildiğini :) Yol tutuşla bağdaştırmassın umarım,sonuçta düzlükleri olan bir pist ;)

Juggernaut
05-05-2008, 13:43
Bu neyi ifade ediyor? 52 hp az olmasına rağmen bir araçla baş edebildiğini :) Yol tutuşla bağdaştırmassın umarım,sonuçta düzlükleri olan bir pist ;)

Düzlük her pistte var.Baş edebilmek ayrı geçmek ayrı.;)

Sefa_vts
05-05-2008, 14:07
Düzlük her pistte var.Baş edebilmek ayrı geçmek ayrı.;)

Kesinlikle haklısın..Ancak klasman üstü bir araç olduğunu her yönden belli ediyor sanırım :) Tur değerleriyle,sağlam motor bloğuyla.. yürüyeni ile.. Ama dediğim gibi ben rs tercih ederdim 98 saxo 1 düşünmek yerine.. Benimde aklımda olan bir araç rs...

Juggernaut
05-05-2008, 14:16
Bende ilk mesajımda dedim zaten yol tutuşları yakındındır diye kullanıncada anlıyorsun zaten..Pist zamanlarındanda belli.Dediğin gibi ikisi aynı sınıfta değil saxo'nun geçilmesi normal:)

OmerRS
05-05-2008, 17:55
Tüm mesajlara alıntı yapamıyor olmamdan dolayı ortaya yazıyorum..

Mini cooper s ile beraber ki dsc si olduğundan daha iyi,106 ve saxo vts en iyi yol tutan önden çekişli hot hatch'lerdir.. Bunun aksini iddia edeceğinizi sanmıyorum çünki lotus elise ile teste girebilen araçlar bunlar.. :)

106 gti ile saxo vts farklı grupların ve markaların araçları ancak motorların dan yürüyenine herşeyi aynı.. Sadece kasa ve iç farklılıklar var...Clio'yu çok bildiğin belli ama yorum yapmadan rakip firma hakkında da bişiler edinsen boşa atmış olmazsın.. ;)

Çok satma olayına ferrari'yi karıştırmak mantık dışı olmalı.. Seri üretimi fazlaca olmayan bir firma.. Sipariş mantalitesi..

Buarada clio'yu tavsiye etmişken bile bu kadar kötülemeyi hiç hak etmicek bir araç saxo.. Sonuçta 98 ve 2001 araçların kıyasında yorumum bu yönde.. ancak timing li filtre ve egzoz lu bir 106/saxo nun stock clio rs le başa baş gidebileceği de aşikar.. 2001 saxo 2001 clio olsaydı amaçlarıma göre alırdım aracı açıkçası.. Bu sefer kararım kesin ve net olmazdı... :)

Şimdiden hayırlısı olsun... ;)

Focus RS diye bişey duydun mu ? :)

Istilldo
05-05-2008, 18:27

ahah alırsın ford olursun lord :)
nasıl bir fordculuktur nasıl bir ford sevgisidir sendeki :D:D

OmerRS
05-05-2008, 18:44
ahah alırsın ford olursun lord :)
nasıl bir fordculuktur nasıl bir ford sevgisidir sendeki :D:D

hehe yani ilk aklıma o geldi :) :D

En iyi yol tutan önden çekiş araç deyince fazla iddialı olmuş.

yancı
05-05-2008, 18:56
Bence bu sınıf araçlar için yol tutuşları arasındaki farkı araç belirlemez daha çok şöför belirler diye düşünüyorum. O yüzden bu tip spor araçların çoğu birbirine yakındır. Yani yol tutuş bu araçları ayıran bi faktör değildir kanımca.

iynn-RS
05-05-2008, 19:41
ıyı guzel acıklamıssınız ıkı aracıda.vıdeolarla desteklemıssınız.

yolu tuttuk tutmasınada bırde yolu bıraktıktan sonra ne olur onu dusunun;)

clıo fanatıklıgı yaptıgımı dusunmeyın.

clıo rs te 4 hava yastıgı var.
saxo ve 106 dakı gıbı kapılar bakalıt flan deıl vs.vs.

SONE-R
05-05-2008, 19:45
Clio Rs lerin arkasına rahat oturuluyor mu? Saxo ve 106 da arka koltuklara +18 üzerinin oturması yasak sanırım :D :D :D

DB533
05-05-2008, 20:01
ıyı guzel acıklamıssınız ıkı aracıda.vıdeolarla desteklemıssınız.

yolu tuttuk tutmasınada bırde yolu bıraktıktan sonra ne olur onu dusunun;)

clıo fanatıklıgı yaptıgımı dusunmeyın.

clıo rs te 4 hava yastıgı var.
saxo ve 106 dakı gıbı kapılar bakalıt flan deıl vs.vs.

cliodaki 4 hava yasıtıgı hayat kurtarırda saxo daki 2 havayastıgımı can alıcak :)

chiefkadir
05-05-2008, 20:58
Clio Rs lerin arkasına rahat oturuluyor mu? Saxo ve 106 da arka koltuklara +18 üzerinin oturması yasak sanırım :D :D :DArka koltuklar felan gayet rahat soner ;)

cagalazade
05-05-2008, 22:24
bu gun bır tane rs bır tane de vts gorme sansı yakaldım alıcı gozuyle...

rs cok kotuydu acıkcası, oynanmıs, kazası olan, arkası su almıs hatta bagaj sacından yerı gorebılecegım kadar da delık olan bır makınaydı :( 2001 model 72000 de...

vts ıse belden asagı boyalı, sag camurluk degısmıs, fıltresınden dısarıya yag atan(!) davlumbazları sokulmus bır arabaydı motor camur ıcındeydı...:( 1998 model 62000 de...

sonuc ıkı tane arac ve ıkı hezımet... yarın bır tane daha rs e bakıcam... o da olmazsa hepımızın bıldıgı sıtede de bılgılerı olan ve mını efsane denılen bır vts de karar kılıcam :):)

hayırlısı bakalım... rs secenegım cok olmadıgı ıcın vts ye yakın gıbı duruyor sonuc... bu arada yarınkı araclar

rs 2001 model 120000 de...???
vts 1998 model 118000 de...???

Schumi
05-05-2008, 22:43
ikiside 2001 model olursa ben VTS2 alırım. 2000 model altı 106 yada saxo yerine clio rs daha mantıklı. ama mantıklı daha iyi demek değil :)

serkan demir
05-05-2008, 22:47
ikiside 2001 model olursa ben VTS2 alırım. 2000 model altı 106 yada saxo yerine clio rs daha mantıklı. ama mantıklı daha iyi demek değil :)

+ katılıyorum:rolleyes:

Vtec-SEDAN
05-05-2008, 23:02
clio rs gerçekten çok çok keyifli bir araç.. hem malzeme kalitesi hem donanım hm hacim farkı hemde 2000cc nin verdiği ses ve sunduğu performans gayet tatmin edici ;)

DB533
05-05-2008, 23:06
ya bide dusunsene 2000 motor 2004 model 20 milyarlık clio da aynı vergiyi oduyo 2004 320ci 75 milyarlık arabada aynı verigiyi oduyo insana koyar biraz ya :)

Vtec-SEDAN
05-05-2008, 23:14
ya bide dusunsene 2000 motor 2004 model 20 milyarlık clio da aynı vergiyi oduyo 2004 320ci 75 milyarlık arabada aynı verigiyi oduyo insana koyar biraz ya :)

2004 model 2000cc 598.50 YTL x 2

2000 model 2000cc 352.00 YTL x 2

Sefa_vts
05-05-2008, 23:19

Böyle bir cevap geliceğini bildiğim için özellikle oraya hot hatch yazdım :) Focus rs i kesinle yabana atmam bilirim az çok.. ***** bir arkadaştan dolayı..

DB533
05-05-2008, 23:20
2004 model 2000cc 598.50 YTL x 2

2000 model 2000cc 352.00 YTL x 2

yani :beuj:

Vtec-SEDAN
05-05-2008, 23:23
yanisi yazdığın mesaja cevap işte okuyunca anlaşılıyor gayet açık..

focus gerçekten yol tutuş olarak çok çok iyi bir araç bu 2 araç arasında kıyaslama bile edilmez ama maalesef ki performans açısından bakıldığında aynı tadı ve hissi veremiyor.. zaten aynı performans yada yakın bişiler olsaydı focuslar piyasa da çok daha fazla olurdu ve tercih edilirdi ömer..

DB533
05-05-2008, 23:25
yanisi yazdığın mesaja cevap işte okuyunca anlaşılıyor gayet açık..

focus gerçekten yol tutuş olarak çok çok iyi bir araç bu 2 araç arasında kıyaslama bile edilmez ama maalesef ki performans açısından bakıldığında aynı tadı ve hissi veremiyor.. zaten aynı performans yada yakın bişiler olsaydı focuslar piyasa da çok daha fazla olurdu ve tercih edilirdi ömer..

ben aynı model araclardan bahsettim ikiside 2004 diye. biri 2000 biri 2004 deil yani

yancı
05-05-2008, 23:32

Birincisi 2004 clio rs 182 likler oluyor Mk2 yani burada bahsedilen model ise 172 ilk kasa 2000 model oluyor yani ;)
İkincisi 2004 clio rs i sen 20 milyara bulursan bende saxo yu 5 milyara alırım :D
Üçüncüsü clionun 2004 ile 2000 modeli arasında vergide dağlar kadar fark var ve 2000 model clio rs in vergisiylede 2004 3.20ci ile alakası yok yani ;)

..

Schumi
05-05-2008, 23:32
Ömer'cim RS farklı bi segmentte bence. Hem fiyatı hem donanımı hem performansı ile. Brembo frenler sparco koltuklar felan filan. Ama onu yol tutuşta en öne çıkartan özelliği fabrika çıkışı Quaife ATB kilit diferansiyel ile gelmesi ;) Zaten standart focus ta güzel yol tutan bir araç üstüne.

DB533
05-05-2008, 23:36
Birincisi 2004 clio rs 182 likler oluyor Mk2 yani burada bahsedilen model ise 172 ilk kasa 2000 model oluyor yani ;)
İkincisi 2004 clio rs i sen 20 milyara bulursan bende saxo yu 5 milyara alırım :D
Üçüncüsü clionun 2004 ile 2000 modeli arasında vergide dağlar kadar fark var ve 2000 model clio rs in vergisiylede 2004 3.20ci ile alakası yok yani ;)

..

ya ben zaten gidip 2004 al diyip te onun vergisi boledir diye feyz almadım sadece 2004 clio da da 2004 320ci da da aynı vergiyi oduyosun enteresan bi vergi kanunu onu dile getirdim :) yanlıs yerlere cekmeyin lutfen

Juggernaut
05-05-2008, 23:38

2000-2001 model 106gti ile yine aynı model 40 küsür milyarlık 316 ile aynı vergiyi vermek koymaz mı peki?Kanun böyle yani yapıcak bişey yok:)

iynn-RS
05-05-2008, 23:38
almayın clio rs flan cok kotu araba:D

yancı
05-05-2008, 23:39
bence o araç için abartılacak bir vergi fiyatı değil buna neden bukadar takıldı anlamıyorum..

3.20ci o performansı verebiliomu acaba :D (mesela) :)

Vtec-SEDAN
05-05-2008, 23:40
heh ibrahim ii dedi :D

yancı
05-05-2008, 23:42
2000-2001 model 106gti ile yine aynı model 40 küsür milyarlık 316 ile aynı vergiyi vermek koymaz mı peki?Kanun böyle yani yapıcak bişey yok:)

+1905 :D :D

DB533
05-05-2008, 23:44

koymaz en azından o 316 :D

yancı
05-05-2008, 23:45
oda 3.20 :)

iynn-RS
05-05-2008, 23:45
rs cok kotuydu acıkcası, oynanmıs, kazası olan, arkası su almıs hatta bagaj sacından yerı gorebılecegım kadar da delık olan bır makınaydı :( 2001 model 72000 de...

ucuz etın yahnısı yavan olur demısler.

bence sen fıyatı en dusuk araclardan bakmaya baslamıssın.
parayı verdıkten sonra ıkı aracın da cok temızını bulabılırsın.

ne alırsan al temızını al:)

cagalazade
05-05-2008, 23:48
ucuz etın yahnısı yavan olur demısler.

bence sen fıyatı en dusuk araclardan bakmaya baslamıssın.
parayı verdıkten sonra ıkı aracın da cok temızını bulabılırsın.

ne alırsan al temızını al:)

ok haklısın cok guzel yanıt ama rakam odaklı oluyor ınsan :)

teomana sormuslar...: unlu olduktan sonra ne degıstı dıye....?

eskıden retorana gıttıgımde rakamlara bakıyordum sımdı ne yıyecegıme bakıyorum demıs :D

benımkı daha ılk step malesef :):)

iynn-RS
05-05-2008, 23:58
ok haklısın cok guzel yanıt ama rakam odaklı oluyor ınsan :)

teomana sormuslar...: unlu olduktan sonra ne degıstı dıye....?

eskıden retorana gıttıgımde rakamlara bakıyordum sımdı ne yıyecegıme bakıyorum demıs :D

benımkı daha ılk step malesef :):)

valla sans ısı. dusuk fıyata cok temızınıde bulabılırsın:p

facia
06-05-2008, 15:15
bence o araç için abartılacak bir vergi fiyatı değil buna neden bukadar takıldı anlamıyorum..

3.20ci o performansı verebiliomu acaba :D (mesela) :)

Performansı bilmemde hatun getiriyor Cİ :D

Şahan
07-05-2008, 01:03
walla 205gti'ımoldu, 306gti'ım oldu şimdide 106gtim var..bu son peugeot arabamdır..106 ve saxo grubu kafasına göre sorun çıkarmakta üstüne olmayan arabalardır ne kadar temiz olursa olsun..clio rsden şaşma bence...bende çok seviyorum 106 ımı ama artık yordu..bide herkeste 106 var..2. el konusunda da 106 olsa bişey diyemiycem ama saxoda zor satılan bir araçtır..Rs'i ii değerlendir ve bence temizinden bir tane edin :) benim aklım ctr da olmasa bende düşünüyorum..

orc
07-05-2008, 08:03
şahan ne gibi sorunlar cıkarttı 106 sana ?

Şahan
08-05-2008, 08:55
şahan ne gibi sorunlar cıkarttı 106 sana ?

yağ soğutucusu arızalandığı için yağ ve suyu birbirine karıştırdı bundan dolayı piston-kol-yatak hariç motor sıfırlandı..aldığımda saçma sapan tekliyodu araba heryerine baktık, map sensörünün kablosunun içinde bir kopuk olduğu anlaşıldı (bilgisayarda hata vermiyor),peugeot sport limitörsüz chip yaptık araç 2000d/dk'da asılı kalıyordu, bi baktık gaz kelebeği aradan hava alıyor komple boğaz aldık..benzin azaldığında araba kesiyordu, komple benzin pompası değiştirdik..gazlarsın, kesin biryerinden bişey çıkararır genelde..en büyük sorun bu araba elektronik bir sorun çıkardığında onu bulmak inanılmaz zor oluyor..benim devirin asılı kaldığı dönemde denemediğimiz sensör kalmadı ve çözemedik..yani içinde sürekli bir acaba bu sefer ne olcak korkusu mevcut..3 kez aks körüğü değiştirdim..en son artık uğraşmamak için ön takımıda komple yaylarına kadar sıfırladım şimdi aklımda olması veya değişmesi gereken bir yer kalmadı motordaki sensörler dahil..ama bunların maliyeti bana 6000ytl yi buldu..

imhotep
08-05-2008, 09:10
hobaaa bu kadar aksilik olurmu ya.. sende ne şansızmışsın

Şahan
08-05-2008, 09:28
hobaaa bu kadar aksilik olurmu ya.. sende ne şansızmışsın

şansızlık değil :) 106 mevzusu :) capon değilki yağına suyuna bakıp devam edelim :)

cagalazade
08-05-2008, 09:51
:):)

kafa karıştırıcı yaa... endişe verici... korkutucu bir o kadar da ürkütücü... :)

orc
08-05-2008, 14:50
106'dan sogudum walla =)

hotsauce
08-05-2008, 19:24
106'dan sogudum walla =)

aynen bende :(:(

Cem.B
08-05-2008, 19:25
valla ben 3 tane kullandım hiçte öle sorunlar yaşamadım :) önemli olan fazla kurcalanmamış yorulmamış araba almak

TT_BOY
08-05-2008, 19:45
kesinlikle doğru 5yıl olucak neredeyse aracımla olan beraberliğim ve hiç biri başıma gelmedi ;)

anlaşılan senin 106yı fazla kurcalamışlar şahan

dragon07
08-05-2008, 22:19
daha 106 için yazılcak bikaç şey daha var:Dmotor kulağı kırılıryada civatası,baskı balata.vites çbukları içi boşalırRR.şanzıman cartlayadabilir eğer çok yorgunsa:D

Tuner
08-05-2008, 22:44
içi kötü sanırım içi için hiç bir zaman reno almıyacam vts yada GTI iyi dir ama herzaman hicimli araba kullanmak iyidir o yüzden kullanıcıya RS derim

bu arada bendeki GTI da en çok sorunu motor kulağı ve şanzuman senkromençlerinde yaşamıştık ama keyifli araba hala almayı düşünürüm.

Şahan
09-05-2008, 01:35
valla ben 3 tane kullandım hiçte öle sorunlar yaşamadım :) önemli olan fazla kurcalanmamış yorulmamış araba almak

kesinlikle doğru 5yıl olucak neredeyse aracımla olan beraberliğim ve hiç biri başıma gelmedi ;)

anlaşılan senin 106yı fazla kurcalamışlar şahan

benimde son tahminim o yönde ama alırken herşeyine baktırdım, kapalı kutu kısmı sorun çıkardı bana :( neyseki hepsini çözdüm hiçbir eksiği kalmadı..ama bende bu sürede en az araba kadar yoruldum :) şimdi bundan sonra çıkarabileceği problem kalmadı akü dahil :D