PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Alfa 156 2.0

easy_rider
21-02-2013, 10:43
Toyotayı sattık uzun süredir alfa bakıyorum fakat seçenek çok alfistlerden yardım istiyorum ***** siteden bir kaç link paylaşıyorum. 99-01 arası secereli bir alfa bakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ruhsat-sahibinden-115355001/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ihtiyactan-satilik-lpg-li-kaza-boya-degisen-parcasi-yoktur-103812195/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2001-alfaromeo-156-2,0-ts-sunroof-lu-emsalsiz-115357799/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ilk-sahibinden-alfaromeo-15.900tl-115301693/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-artilarini-eksilerini-kiyaslayin.o-zaman-arayacaksiniz-115237394/detay/

:soru:

Sinan
21-02-2013, 10:47
benimde kafamda var bu alfalar. ama cevremdekıler alma diyor kararsızım.

darkmoon
21-02-2013, 10:48
alfa alıcaksan en başda çevreni ekarte ediceksin çevrenden kimse alfa al demez zaten. :)

Sinan
21-02-2013, 10:54
Toyotayı sattık uzun süredir alfa bakıyorum fakat seçenek çok alfistlerden yardım istiyorum ***** siteden bir kaç link paylaşıyorum. 99-01 arası secereli bir alfa bakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ruhsat-sahibinden-115355001/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ihtiyactan-satilik-lpg-li-kaza-boya-degisen-parcasi-yoktur-103812195/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2001-alfaromeo-156-2,0-ts-sunroof-lu-emsalsiz-115357799/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ilk-sahibinden-alfaromeo-15.900tl-115301693/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-artilarini-eksilerini-kiyaslayin.o-zaman-arayacaksiniz-115237394/detay/

:soru:

iclerinde VB plakalı arac en iyisi

PuT
21-02-2013, 10:56
15.900 olan alfa iyi duruyo sondan bi onceki birde plaka kapanla hiç konusma bile şahsen ben plakası kapalı arabayı direk silerim.

Sinan
21-02-2013, 11:05
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ihtiyactan-acil-satilik-uygun-fiyata-115449550/detay

easy_rider
21-02-2013, 11:09
16 veriyorsan 19 da ver dimi :)

drummer582
21-02-2013, 11:13
eski alfist olarak kırmızı hoşuma gitti,baktırılıp alınabilir.çevre baskısı herzaman vardır alfaya karşı ama alınıp keyifle binilir

Zero
21-02-2013, 11:25
4alfa değiştirmiş biri olarak kırmızı olanı beğendim.Km kaza lpg(olmaması daha hayırlı) fiyat oranında en iyisi o geldi gözüme.Plaka kapanabilir sahibi görünsün istememiştir galeriye verirken bu arabada büyük kaza var anlamına gelmez arar sorarsınız telefondan verir illaki.Hee ben 2007yılında 2001 model çiçek gibi selespeedimi 16.000tl ye vermiştim ordan bakarsak artık en fazla 12.000-13.000 tl ederler benim gözümde o ayrı.

Red10
21-02-2013, 11:34
bende 147 t-spark var 1.6 bence 147 alsan daha iyi ama illa 156 diyosan onu bilemem öncelikle kimseyi dinleme ben arabamı alırkende herkes alfa alınmaz falan dedi alaksı yok suanda alma diyen arkadaşlarım gerek yürüyüşüyle gerek donanımlarıyla ilgili karar değişti kendileride 147 bakıyo şunuda belirtim 2000cc motoru alfanın yakıtta baya bi yorar 1.6 tspark almanı tavsiye ederim dohc motor üstten çift egzantirik son devire kadar tork üretiyor ve gerçekten 1.6 larla mukayese kabul etmez çok 2.0 lık araca selektör atarsın :) alıcaksanda kırmızı al ;) aklına takılan bişey olursa pm atarsın (distinctive en dolusunu al pişman olmazsın benim arçta sunroof vdc bose müzik sistemi herşey var tavsiyemdir)

Zero
21-02-2013, 11:51
bende 147 t-spark var 1.6 bence 147 alsan daha iyi ama illa 156 diyosan onu bilemem öncelikle kimseyi dinleme ben arabamı alırkende herkes alfa alınmaz falan dedi alaksı yok suanda alma diyen arkadaşlarım gerek yürüyüşüyle gerek donanımlarıyla ilgili karar değişti kendileride 147 bakıyo şunuda belirtim 2000cc motoru alfanın yakıtta baya bi yorar 1.6 tspark almanı tavsiye ederim dohc motor üstten çift egzantirik son devire kadar tork üretiyor ve gerçekten 1.6 larla mukayese kabul etmez çok 2.0 lık araca selektör atarsın :) alıcaksanda kırmızı al ;) aklına takılan bişey olursa pm atarsın (distinctive en dolusunu al pişman olmazsın benim arçta sunroof vdc bose müzik sistemi herşey var tavsiyemdir)

1.6ts 2.0ts dan çok az yakmaz arada uçurum yok diye biliyorum sence öyle değil mi?

easy_rider
21-02-2013, 12:43
kırmızı olan

bu araç mı?

easy_rider
21-02-2013, 12:49
pardon bir kırmızı daha var 34 uj 6434 plaka ön amorsitorleri değişmesi gerekiyor diyor arkadaş

easy_rider
21-02-2013, 12:50

walla 147lere bakmadım sebeb çocuk var arabası eşyası derken biraz bagaja ihtiyacım var

Zero
21-02-2013, 12:50
kırmızı olan

bu araç mı?

Pardon o değil 3.sırada kadıköydeki.Bi serviste baktırılıp ardından düzgünse 14.500peşin teklif verilip beklenebilir.Alfa öyledir 4tane değiştirdiğim için biliyorum satıcı değil alıcı belirliyor fiyatı daha çok.

sportwagon
21-02-2013, 13:02
kırmızı olan 1.5 senedir ilanda olmalı ben saatığım alfamı alırken bu ilandaydı almışken 2.0 almanız doğru olur yakıt olarak 1.6 la aynı yakıyor denebilir selespeed düşünübilirsiniz o zaman çokdaha keyifli hale geliyor alfalar sahibinden bakımlı 1 araç almaya çalışınki kullanırken, satarken sıkıntı yaşamayın

Zero
21-02-2013, 13:05
Bencede 2.0twin spark alsanız daha mantıklı 1.6dan yakıt olarak pek farkı yok ama gidiş olarak bariz farkı var.Tabi 147selespeed olsa çok keyifli olur aslında.Selespeed inde 2001öncesini düşünmemek lazım

burakk.
21-02-2013, 13:11
2. Ilandaki alet cok hırçın duruyor yikamaci olarak duyumlarım cok alfa kullanıcıları cok memnun donanımsal olarakta cok iyi araç

drago
21-02-2013, 13:11
eski bir alfist olarak ben selespeed hakkında ne türkiyede ne avrupa menşeili sitelerde düzgün şeyler duymadım. ama çevrendeki alfa alma diyenlere hiç kulak asma, zırt pırt sağını solunu bozan araçlar da değil zaten. 2. el piyasası da yavaş yavaş olması gerektiği yere geliyor.

2.0 manuel güzel tercih, 156 olması daha da güzel tercih. 147 kullanırken bir türlü cam açma tuşlarınn çıkmasını bulamamıştım ama 156nın cam tuşları gani gani her yerde. cam tuşu yazıyorum çünkü neredeyse kronik :)

linktekiler arasında ise oyum sırasıyla kırmızıya, gri vb plaka olana, sonra da bordo olana

turci
21-02-2013, 13:14
156 bagajına çocuk arabasını koyunca doluyordu, arka koltukların yatırılabilir olması avantaj olur.
alırken motor ve şanzumana iyi baktırın, dizel sesi gelmiyor olması ve mümkünse kayışı su pompası vs değiştirilmiş olsun.
bu arada 1.6 2.0 den öyle aman aman az yakmıyor, 2.0 tercih edin derim.

sürücüye hitap eden kokpiti,3binden 7bine kadar ki devir bandında çıkan motorun sesi,gidişi falan bayağı zevk verir.
temizi bulunursa alınıp mis gibi binilir.

edit;
selespeed yerine düz tercihim olur.

Berkan
21-02-2013, 15:46
ahsap direksiyonlu vb güzel duruyo bene su 19.bin olanda makyajlı kasa güzelmiş :D

devil_berk22
21-02-2013, 16:13
eskişehirde olan araç gözüme güzel geldi

turkerrr
21-02-2013, 16:44
sunroof şart bence ... kırmızı sunrooflu olan güzel gibi

Kahn23
21-02-2013, 16:50
eski bir alfist olarak ben selespeed hakkında ne türkiyede ne avrupa menşeili sitelerde düzgün şeyler duymadım. ama çevrendeki alfa alma diyenlere hiç kulak asma, zırt pırt sağını solunu bozan araçlar da değil zaten. 2. el piyasası da yavaş yavaş olması gerektiği yere geliyor.

2.0 manuel güzel tercih, 156 olması daha da güzel tercih. 147 kullanırken bir türlü cam açma tuşlarınn çıkmasını bulamamıştım ama 156nın cam tuşları gani gani her yerde. cam tuşu yazıyorum çünkü neredeyse kronik :)

linktekiler arasında ise oyum sırasıyla kırmızıya, gri vb plaka olana, sonra da bordo olana

Drago'ya katılıyorum. Özellikle ilk seri gelen Selespeed'lerden uzak durun. Lpg taktırmayı düşünüyorsanız uzak durun derim.
Selespeed'lerde 2001den sonrasında problem yok, 2002 ve sonrası tavsiyem.

M.taşanyürek'ten almıştım ben bu bilgileri. Alfist olan bilir :D

h.guroglu
21-02-2013, 16:55
bende bu ara 156 2,0 ts lere bakıyorum her an gidip birini alabilirim ancak 1-2 arkadaş demiş lpg den uzak durun diye lpg bu araçlarda sorunmu yaratıyor

powERS
21-02-2013, 16:55
ilk ilanlardaki vb yada fh

Sinan
21-02-2013, 17:13
benzinli olarak 2.0 ve 1.6 ların yakıtlarını bilen varsa soyleyebilirmi?

h.guroglu
21-02-2013, 17:21
benzinli olarak 2.0 ve 1.6 ların yakıtlarını bilen varsa soyleyebilirmi?

valal benim sorduğum 1-2 alfacı arkadaş aralarında çok fark olmadığı 1,6 alacağına 2,0 al dediler bende o yüzden 2,0 lara bakınıyorum 1-2 kişinin gazına bakıyor gidip almam :D:D o derece taktım kafayı bunlara

Zero
21-02-2013, 17:39
bende bu ara 156 2,0 ts lere bakıyorum her an gidip birini alabilirim ancak 1-2 arkadaş demiş lpg den uzak durun diye lpg bu araçlarda sorunmu yaratıyor

Ben lpg siz kullandım 4ünüde hiç sorun yaşamadım makineleriyle alakalı yalnız biraz yağ eksiltir twin spark motorlar.Serviste eski aracımı gördüm geçen hafta lpg takmışlar sorun varmış sormadım sorun neydi diye ama bi fikir olsun.Ben 156 lardan birine 3 diğerine 2 sene olmak üzere sürekli redline gezdim (gençlik ateşi :D ) ikisindede bir problem yaşamadım.Anlayacağınız bakımları düzgün yapıldıysa sanıldığı gibi zayıf motorlu değiller.Amaaa ön takım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim lakur lukur ses gelirdi düzenli olarak 3ayda bir :) tabi yay kullanıyordum ikisindede onunda etkisi vardır.Bi insana sabahları arabaya binip biryere gitmek için güç ve heves veren bir arabadır alfa bağımlılık yapar.O bağımlılıktan çok zor kurtulursunuz ama yinede bağımlı olduğunuz yıllardan pişman olmazsınız :)

easy_rider
21-02-2013, 17:45
Ruhumuz olmadan aslında hepimiz birer makineyız

Zero
21-02-2013, 17:47
Ruhumuz olmadan aslında hepimiz birer makineyız

Heralde başka bir araç markasının kendine bu kadar çok uyan sloganı olamazdı..

turci
21-02-2013, 18:16
aralarında yarım, taş çatlasın 1 lt. farkeder 100 kmde.

Zero
21-02-2013, 18:22
Bazı şartlarda 1.6nın 2.0dan çok yaktığını biliyorum mesela yüklüyken gazlanırsa gibi.

dnr1
21-02-2013, 18:27
Hocam kullanan kisi cok onemli..spor aile arabasi sonucta..temizliginin yaninda alirken motor kompresyonunu olctur..sikistirma degerleri guzelse al...inan ona binmedigin gunlerde kendini mutsuz hissedebilecegin nadir araclardan....direksiyonu,yol tutusu,motor sesi,ic dizayn,dis dizayn,konfor veher turlusu caddede pist coskusu veren gercek makinelerden biri..ben yuzbinde aldigim 2.a156 ma hala asigim..2.0 motor al..lpgde sorun yasamazsin..atiker,lavato,gaz italy,prins hepside sikintisiz...tavsiye ederim...ama temiz olsun..manuel olsun...

darkmoon
21-02-2013, 19:57
alfa sağa sola sorulupda alınırmı kardeş deyip alınıcak bir araç değil. ben alfa alıcam deyip gidip alıcağın bir araba sağa sola sorarsan herkesin arabalara bakış açısı farklıdır biri sadece ikinci elini düşünür daha almadan satmayı planlar,biri yedek parçayı dert yapar v.b böyle insanlara sorsan alfa alma derler.. Bunları zaten bilerek alfa alıyorsanki biliyorsundur o zaman soramanında mantığı yok sadece moralin bozulur.

Alfa'da bu saatten sonra dolusu ve 2.0 dan aşağısı bence alınmamalı almışken en iyisi alınmalı.. alfadaki donanım paketleride bir garip full diye bir şey yok alfada donanım paketleri çok garip 2.0 ve full sunroof dahil bulunursa tadından yenmez. ivmelenmesi çok güzel .. şahsen selespeed olursada çok güzel olur.

h.guroglu
21-02-2013, 20:09
valla ben selespeed ten yakınanı çok gördüm o yüzden özellikle manuel bakıyorum peki bu şanzımanların kronik bir sorunumu yada dayanıksız bir şanzımandır

Sinan
21-02-2013, 20:22
yakıtları nasıl ?

darkmoon
21-02-2013, 20:30
alfa selespeed otomatik şanzıman değildir karmaşık bir yapısı var otomatikleştirilmiş düz şanzuman bir robot vasıtasıyla vites atıyor sistem sıkıntı çıkarsa bu robottan çıkarıyor robot arızasıda büyütülücek bir arıza değil alfa ustası servisi yapar.. ben 140 binde selespeed gördüm şanzımanı tıkır tıkır çalışan 100 binde gördüm gene onunda şanzımanına el değmemişdi..

selespeed doğru servis ve ustasına götürülüp gösterilirse alınıcak arabadır bu şanzıman bu kadar milletin yazdığı kadar kötü olsa alfa niye yıllarcana bu şanzımanı koysun üstelik daha sonra 147 lere bile opsiyonel seçenek olarak eklediler alfa mühendisleri bilgisizmi o kadar bozuk arızalı bir şanzımanı koyucak..

Alfadaki en büyük sıkıntı arabaların doğru dürüst alfa ustalarına götürülmemesi aracın sorununu bilmeyen anlamayan ustalara götürülürse aracın sorunu bitmez çünkü usta sorunu bulamaz deneme yanılmayla gider sonuca... bazen arabanın dilinden anlamıyorsa ona rağmen bulamaz.. buda sanayide defalarca git gel can sıkıntısı demek..
bizim millettede huy var ustaya yapamadı beceremedi diye toz kondurmaz direk arabaya çamur atar derdi bitmiyor v.b diye..

selespeed hassas bir şanzıman kullanılan yağı bile özel öyle her yağı koyamassınız. arasıra soketleri temizlemeniz gerekir oksitlenme yaparsa o bile arıza verdire bilir basit bir wd40 a bakar soketlerin temizlenmesi ama bunu bile bilmeyen bir usta şanzımana kadar indirtir ona rağmen problemin çözümünü bulamaz.. bunları bilirseniz zaten birazda otomatik şanzıman nasıl kullanılır biliyorsanız ben selespeed in kolay kolay arıza vericeğini üzüceğini düşünmüyorum..iş biraz doğru usta yada servis ve bilinçli kullanmaya bakıyor.

easy_rider
21-02-2013, 20:53
Teşekkür butonu :)

h.guroglu
21-02-2013, 21:45
alfa selespeed otomatik şanzıman değildir karmaşık bir yapısı var otomatikleştirilmiş düz şanzuman bir robot vasıtasıyla vites atıyor sistem sıkıntı çıkarsa bu robottan çıkarıyor robot arızasıda büyütülücek bir arıza değil alfa ustası servisi yapar.. ben 140 binde selespeed gördüm şanzımanı tıkır tıkır çalışan 100 binde gördüm gene onunda şanzımanına el değmemişdi..

selespeed doğru servis ve ustasına götürülüp gösterilirse alınıcak arabadır bu şanzıman bu kadar milletin yazdığı kadar kötü olsa alfa niye yıllarcana bu şanzımanı koysun üstelik daha sonra 147 lere bile opsiyonel seçenek olarak eklediler alfa mühendisleri bilgisizmi o kadar bozuk arızalı bir şanzımanı koyucak..

Alfadaki en büyük sıkıntı arabaların doğru dürüst alfa ustalarına götürülmemesi aracın sorununu bilmeyen anlamayan ustalara götürülürse aracın sorunu bitmez çünkü usta sorunu bulamaz deneme yanılmayla gider sonuca... bazen arabanın dilinden anlamıyorsa ona rağmen bulamaz.. buda sanayide defalarca git gel can sıkıntısı demek..
bizim millettede huy var ustaya yapamadı beceremedi diye toz kondurmaz direk arabaya çamur atar derdi bitmiyor v.b diye..

selespeed hassas bir şanzıman kullanılan yağı bile özel öyle her yağı koyamassınız. arasıra soketleri temizlemeniz gerekir oksitlenme yaparsa o bile arıza verdire bilir basit bir wd40 a bakar soketlerin temizlenmesi ama bunu bile bilmeyen bir usta şanzımana kadar indirtir ona rağmen problemin çözümünü bulamaz.. bunları bilirseniz zaten birazda otomatik şanzıman nasıl kullanılır biliyorsanız ben selespeed in kolay kolay arıza vericeğini üzüceğini düşünmüyorum..iş biraz doğru usta yada servis ve bilinçli kullanmaya bakıyor.

teşekkürler ama denizlide bunun ustasını bulmak büyük zor hele selespeed şanzıman olunca tamamen muamma ben her bakım için izmire gitmeyi göze aldım gel görki izmirde bile çokfazla alfadan gerçekten anlıyan usta zor bakalım alcam birtane görcez ozaman

darkmoon
21-02-2013, 21:49
teşekkürler ama denizlide bunun ustasını bulmak büyük zor hele selespeed şanzıman olunca tamamen muamma ben her bakım için izmire gitmeyi göze aldım gel görki izmirde bile çokfazla alfadan gerçekten anlıyan usta zor bakalım alcam birtane görcez ozaman

ben zaten alın diye yazmadım :) genelde selespeed'e olumsuz bir yaklaşım var ama bunun kaynağı araba değil bunu anlatmaya çalışdım :) Umarım çok temiz güzel gönlüne göre bir alfa alırsın ve doya doya alfanın keyfini çıkartarak sürersin :)

tunerviper
21-02-2013, 22:06

İzmir'de alfadan anlayan bir çok usta var.Ben 156 almadan önce ustamı bulup öyle aldım. Buradan reklam yapmak gibi olmasın onun için ihtiyaç olursa pm atabilirim. İzmir ve alfa konusunda bir kuşkunuz olmasın.

Zero
22-02-2013, 00:22
İzmir de anlayan illaki vardır.Zaten selespeed öyle problem çıkaran birşey değil kullanmayı bilmek lazım birde kullanıcı aynı kalmalı çok farklı kişiler kullanınca etkiliyor ne alaka derseniz aynı düz vites gibi düşünün şanzuman sizin kullanım stilinize göre kendini ayarlıyor debriyajlı çünkü sadece sizin yerinize robot basıyor debriyaja.4000devir altında o robot ayağını debriyajdan yavaş çeken bir insan gibi davranırken 4000devirin üstündeki geçişlerde debriyajdan çabuk çekiyor ayağını(ya da neresiyle basıyorsa :D ) selespeedde çok devirsizken 1e çekmemek lazım aynı zamanda çok devirliykende mesela.Kullanımı çok zevklidir selespeedin.

darkmoon
22-02-2013, 00:37
Ferrarinin alfa için tasarladığı zaten temeldede kendi araçlarında kullandığı bir şanzıman o yani zevkli olması lazım :) bende hep düz 156 lar kullandım hiç selespeed denk gelemedim. :)

initial-D
22-02-2013, 11:20
selespeed normal otomatik gibi değil,değişik ya çok seversiniz ya nefret edersiniz :)

1-2. vitesi kullanırken biraz bocalayabiliyor ama 3-4-5. viteslerde gayet zevkli ss vites

ghibli06
22-02-2013, 12:07

aynen katılıyorum yazdıklarına, 2002 model 156 2,0 SS sahibiyim kıyıp da satamıyorum çünkü 15-16bine satılanları gayet iyi biliyorum kendi arabalarımın o fiyatlardan yukarı gitmeyeceğini de biliyorum o nedenle kalsın dedim kullanıyorum...

SS lerdeki sistemi darkmoon net olarak anlatmış, bu arabalardaki sıkıntı şu: city moduna basınca araba tam otomatik oldu zannediyorsunuz ama aslında olmuyor, yüksek viteslerden biranda düşüklere geçmesi, çok düşük devirlerde vites değiştirmeye alışması vs vs şanzımanı çok yoruyor bu da arızalara sebep oluyor... bu da yetmezmiş gibi elektriksel olarak sıkıntılar var, akünün altında soketler var, onların belli periyodlarda sökülüp temizlenmesi gerekiyor...

ön takımı hassastır alacağınız aracın ön takımına mutlaka baktırın, motoru şanzımanı da iyiyse güzelce alınır bilinir bence, ben hala çok seviyorum...

powERS
22-02-2013, 15:15
alfalar çekici cihazlar. 147 içlendiğim arabadır :D

easy_rider
23-02-2013, 23:30
Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V Selespeed Model 15.950 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 115503060 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ilk-sahibnden-modelinin-en-dolusu-en-ucuzu-sunroof-plusklima-emsalsz-115503060/detay/)

Bu ss alınırmı ?

akın
24-02-2013, 00:24
Selam SS almanı pek tavisye etmem. Arıza yaptığında zorlanırsın. Bence almışken 1.6 baksan iyi olur. Çünkü 2.0 arabanın yatak sarma hastalığı var. 1.6 ile 2.0 aynı yakar. Birde ağır bakımları yapılmış olsun. Ortalama 1000tl tutar sadece trigel vs. vs işlemleri. maf ve lampdaları 100.000km ye yakın gider sora cortlar:) Alt takımı hassastır yaylı olanı alma derim:) Üst kapakları zayıftır antifreez olmayanlar hem conta yakma hemde silinidr kapağın çatlama ihtimalı var. Ona önem verirsen iyi olur. Alacağın arabada su deposu muhakkak içi çamur gibi olmasın. Onun dışında düzgün bakılmış bir alfa seni asla üzmez. Alacağın alfada öncelikle NTC sensorunu hemen değiştir . Fan müşürü olmadığında hareret hep yükseklerde gezer. Termostat ile beraber değiştirirsen çok iyi olur. Alfa çok keyiflidir bakımlısını bulursan kaçırma derim. Hergün zevkle binersin...

h.guroglu
24-02-2013, 01:36
Selam SS almanı pek tavisye etmem. Arıza yaptığında zorlanırsın. Bence almışken 1.6 baksan iyi olur. Çünkü 2.0 arabanın yatak sarma hastalığı var. 1.6 ile 2.0 aynı yakar. Birde ağır bakımları yapılmış olsun. Ortalama 1000tl tutar sadece trigel vs. vs işlemleri. maf ve lampdaları 100.000km ye yakın gider sora cortlar:) Alt takımı hassastır yaylı olanı alma derim:) Üst kapakları zayıftır antifreez olmayanlar hem conta yakma hemde silinidr kapağın çatlama ihtimalı var. Ona önem verirsen iyi olur. Alacağın arabada su deposu muhakkak içi çamur gibi olmasın. Onun dışında düzgün bakılmış bir alfa seni asla üzmez. Alacağın alfada öncelikle NTC sensorunu hemen değiştir . Fan müşürü olmadığında hareret hep yükseklerde gezer. Termostat ile beraber değiştirirsen çok iyi olur. Alfa çok keyiflidir bakımlısını bulursan kaçırma derim. Hergün zevkle binersin...

2,0 larda yatak hastalığı var demişsin peki bunun bir çözümü yokmu ben 2,0 bakıyorum bu aralar va böyle bir yorumda tek senden duydum

FB10ur
24-02-2013, 07:09
Alfa alma diyenlere kulak asma eğer dikkate alırsanız hiç bir zaman alfa alamazsınız aslına bakılırsa alfa alma diyenler bir kez bile o koltuğa oturmamıştır belkide sürmediği araba hakkında yorum ne kadar sağlıklı siz karar verin..

Ayrıca 1.6 ts ve 2.0 arasında yakıt olarak öyle ahım şahım yakıt farkı olmaz ss olayına gelicek olursak öyle çok fazla arıza çıkartan bir şanzıman değildir.Her araç gibi bakımsız olan alfada sizi üzer biraz daha fazla para verip temizini bakımları eksiksiz yapılmış olan araç bulmanızı tavsiye ederim..

İlanlarda'ki araçlardan sırayla vb plakalı olan önceliğim olurdu sırayla kırmızı ve bordo izlerdi..

Red10
24-02-2013, 14:42
zktrs bendeki 1.6 ts la ben normal sürüşte yol bilgisayarı ortlama 8.1 gösteriyo hesapladım 250 270 civarı yakıyo arkadaşımda 2.0 var ortalama 9,5 -10.8 gösteriyo ki peş peşe gezdiğimizde baya bi fark çıkıyo bende 2.0 a niyetliyim ama kafadan +2 litre performans olaraksa kovalıyorum ahım şahım açamıyo arayı ayrıca şunu belirtim selespeed e girmeyin gerçekten sıkıntılı bi şanzuman seçeneği...

FB10ur
24-02-2013, 17:17
zktrs bendeki 1.6 ts la ben normal sürüşte yol bilgisayarı ortlama 8.1 gösteriyo hesapladım 250 270 civarı yakıyo arkadaşımda 2.0 var ortalama 9,5 -10.8 gösteriyo ki peş peşe gezdiğimizde baya bi fark çıkıyo bende 2.0 a niyetliyim ama kafadan +2 litre performans olaraksa kovalıyorum ahım şahım açamıyo arayı ayrıca şunu belirtim selespeed e girmeyin gerçekten sıkıntılı bi şanzuman seçeneği...
Sıkıntılı demişsiniz daha önce ss kullandınız mı? Veya ne gibi sorunlarına denk geldiniz 100bin kmde sıkıntısız birçok ss biliyorum..

huseyinturk
24-02-2013, 17:53
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-bakmadan-gecme-gorulmeye-deger-170-beygir-114492514/detay

İçi hariç hasta oldum bu araca. Tasarım olarak çok çok iyi bence. Fiyatlarda aman aman çok değil RC RS parası aşağı yukarı. Kıyaslandığında nasıldır acaba onlara göre?

akın
25-02-2013, 00:21
2,0 larda yatak hastalığı var demişsin peki bunun bir çözümü yokmu ben 2,0 bakıyorum bu aralar va böyle bir yorumda tek senden duydum

Bir çok 2.0 kullanıcılarına ulaşabilirsen duymuş olursunuz. Motor yapılıp daha teslim edilmeden teste çıkıldığında bile başına geliyor. Serviste yağ değişimi için gelen arac, daha teslimat sırasında 30sn içinde yatak sarmıştı gözümün önünde. Sorun ise 1.4 motorla 2.0 motor aynı blok ve aynı yağ seviyesi. Kartalde ufak bir değişiklik var. Çaresi yağ seviyesini hep yukarda tutmanız. Birde yağ basınc saati . Lifterli olduğu için çok fazla kalın yağ konulmaması.

akın
25-02-2013, 00:31

1.6 ile 2.0 arasında performans baya fark var. Sizin denediğiniz araba biraz bakımsız galiba. İkisinde sürdüm özellikle 155hp lik 2.0 üst devirler fena canlıdır. bulduğu düzlükte 230 çok rahat görür.

Zero
25-02-2013, 00:43

Yol bilgisayarında 8.1se zaten yaklasık 40kuruş yakıyor lpg mi var 250-270yakıyor dedin bilmediğim için soruyorum?Valla benim arkadaşımda çok güzel düşük kmli tek kapı bi 147 vardı tertemiz 1.6ts benim 156 2.0ts 160.000+kmde arabada 4kişi kalktık ilk başta ağırlıktan falan tutundu 3ten itibaren rahat açıyordum ağır olmama rağmen ki 4-5denemedik eminim fark açılarak büyüyecekti.Bu arada selespeed için sorunlu diyenler kullandığından mı yoksa duyduğundan mı diyor bilmiyorum 3sene kullandım 156ss sportwagon yaklaşık 80.000km yaptı bizde hiç problem yaşamadık şanzumanla alakalı hatta ben yeni ehliyet aldığımdan yapılmaması gereken ne varsa yapmıştım yinede hiç sorun çıkarmadı 50ile giderken 1e çekmeler falan.Demekki şanslıydım çünkü sarsıntılı rampa kalkışları ve düşük devirlerde saçmalaması dışında bir sorun yaşamadım.

Zero
25-02-2013, 00:46
1.6 ile 2.0 arasında performans baya fark var. Sizin denediğiniz araba biraz bakımsız galiba. İkisinde sürdüm özellikle 155hp lik 2.0 üst devirler fena canlıdır. bulduğu düzlükte 230 çok rahat görür.

Kesinlikle fark baya var dediğin gibi belki denenen 2.0sağlıklı yürümüyor olabilir.Km 160.000+ olmasına rağmen ibrenin sonuna şahidim 2kişiyle.İyi bi yol lazım o ayrı ama görebiliyordu.Düz boru sonda ss magnum ve pipercross açık filtre kendi kazanında dururken.

brsmustang
25-02-2013, 01:52
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-bakmadan-gecme-gorulmeye-deger-170-beygir-114492514/detay

İçi hariç hasta oldum bu araca. Tasarım olarak çok çok iyi bence. Fiyatlarda aman aman çok değil RC RS parası aşağı yukarı. Kıyaslandığında nasıldır acaba onlara göre?

alfa alınacaksa bence iç dizaynı için alınır.ilk defa alfanın içini beğenmeyen birini gördüm.

h.guroglu
25-02-2013, 17:28
Bir çok 2.0 kullanıcılarına ulaşabilirsen duymuş olursunuz. Motor yapılıp daha teslim edilmeden teste çıkıldığında bile başına geliyor. Serviste yağ değişimi için gelen arac, daha teslimat sırasında 30sn içinde yatak sarmıştı gözümün önünde. Sorun ise 1.4 motorla 2.0 motor aynı blok ve aynı yağ seviyesi. Kartalde ufak bir değişiklik var. Çaresi yağ seviyesini hep yukarda tutmanız. Birde yağ basınc saati . Lifterli olduğu için çok fazla kalın yağ konulmaması.

opss bu iş sakat ozmn ya biz bakınmayalım 2,0 ts lere cünki eldeki imkanları zorlıyarak alıcam o aracın bana öyle yatak gibi külfetli bir arıza yapması kısa vadede benim açımdan hiç iyi olmaz