PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Genel Kultur Gelişimi

ayku82
21-02-2013, 12:29
Arkadaşlar,

Genel kültür seviyemi geliştirmek amacındayım.Yakın - eski tarih, güncel olaylar. Bu doğrultuda nasıl kaynaklardan faydalanabilirim ? Sadece mesela kitap, makale olmasıda şart değil.

Sevdiğiniz takip ettiğiniz faydalı web siteleri nelerdir ? Bunlara ilaveten mutlaka izlenmesi gereken film ve belgeseller nelerdir ? Yoğun şekilde çalışıyorum ama zaman ayırıp yavaş yavaş okuyup öğrenmek istiyorum, şimdiden teşekkürler.

weST.27
21-02-2013, 12:38
abi sende bi anda sosyalleşmeye karar vermişsin :) 3-4 konu diksiyon genel kültür, haber vs tek konu açıp içinde hepsini sorman dha iyi olurdu

TünayK
21-02-2013, 12:40
sevdiğin kız sana abi dedi değil mi?

Faruk'S
21-02-2013, 12:41
bi sürü genel kültür yarismasi var televizyonlarda (Kim milyoner olmak ister vs.)

en azindan zaman zaman takip edebilirsiniz..

Alperen-B
21-02-2013, 12:41
kitap gazeteden ziyade video olarak öğrenmek hem daha keyifli hemde gçörsel olduğu için daha
akılda kalıcı oluyor ben boş vakitlerimde genelde açıyorum. müthiş keyif ve zevkle alıyorum.

TünayK
21-02-2013, 12:42
kitap gazeteden ziyade video olarak öğrenmek hem daha keyifli hemde gçörsel olduğu için daha
akılda kalıcı oluyor ben boş vakitlerimde genelde açıyorum. müthiş keyif ve zevkle alıyorum.

ne açıyorsunuz? googla genel kültür geliştirici video mu yazıyorsunuz?

ayku82
21-02-2013, 12:58
Konu ile ilgili fikrin varsa beyan et yoksa kalabalık yapıp hırtlık etme angaralı kardeş ok ?

TünayK
21-02-2013, 13:02
Konu ile ilgili fikrin varsa beyan et yoksa kalabalık yapıp hırtlık etme angaralı kardeş ok ?

sen tanımıyorsun beni galiba ben bu forumun Güzin Dayı'sıyım...bu tarz konular hep benden sorulur... sen sıkıntı ne açık açık yaz çare bulalım...konularını birleştirsinler birde hepsini bir arada konuşalım..

müsterih ol çözülmeyecek bir şey yok...

cihan
21-02-2013, 13:03

genel kültürden daha önemlisi öncelikle şu argo konuşmanızı düzeltmenizi tavsiye ederim. kolay gelsin.

tool
21-02-2013, 13:03
Arkadaşlar,

Genel kültür seviyemi geliştirmek amacındayım.Yakın - eski tarih, güncel olaylar. Bu doğrultuda nasıl kaynaklardan faydalanabilirim ? Sadece mesela kitap, makale olmasıda şart değil.

Sevdiğiniz takip ettiğiniz faydalı web siteleri nelerdir ? Bunlara ilaveten mutlaka izlenmesi gereken film ve belgeseller nelerdir ? Yoğun şekilde çalışıyorum ama zaman ayırıp yavaş yavaş okuyup öğrenmek istiyorum, şimdiden teşekkürler.

genel kultur birikimle olur:
yapilan yanlislardan biride her konu hakkinda fikir sahibi olmaya calismak. bir konu hakkinda yogunlasmanizi tavsiye ederim bunun ne olacaginida siz karar vereceksiniz;
evrende olanlarla ilgili soru sormaya ben 3. sezonu izledigimde karar verdim mesela:
3. Sezon - YouTube (http://www.youtube.com/playlist?list=PL6F5A5CA09359223A)

guncel olaylarin takibi en iyi almanak okuyarak elde edilebilir;
ntv 2012 almanak alarak bir onceki seneyi kurtarmis olabilirsiniz.

belgesel izlemek her konuda yararli olmayabilir,
kitap okumak sart malesef..

bilimde en populeri suan karanlik madde,
haberdar olmadigimiz buyuk bir kismini kapliyor ve gozlemleyemiyoruz...

ayku82
21-02-2013, 13:30
Tool, teşekkür ederim.