PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru Legacy LPG ??

maxpower
22-02-2013, 09:16
2007 model makyajlı kasa Legacy aldık 2.0 benzinli, yanlış bilmiyorsam da 165hp kendileri :) 3 tane sorum olacak 2si LPG ile biri araçla ilgili, tecrübeli arkadaşlar yorumlarını esirgemezse sevinirim.

1) LPG taktırmayı düşünüyoruz ama hangi marka taktırmalıyız bilemedik. Prins'e gerek var mı yoksa diğer bilindik markalarda sorunsuzca kullanılabilir mi?

2) Subap yağlamalı sistem mi taktırmak gerekli? (bazı olumsuz yorumlar okudum kurum yaptığı gibi)

3) İmprezadaki 2.0 R la bizim araçtaki motor aynı mı?

Teşekkürler.

maxpower
24-02-2013, 10:07
güncellesem

RSBurak
24-02-2013, 19:46
LPGnin Sübap Ayarını Bozması Kaçınılmaz mı? (http://www.subaruclubtr.com/1146/lpgnin-subap-ayarini-bozmasi-kacinilmaz-mi/)

Subap Yağlama Sorunu! (http://www.subaruclubtr.com/2089/subap-yaglama-sorunu/)

bu forumda baya tartışmıştık hatırlayamadım konuları ama bunlar yardımcı olur umarım.benim 91 model aracım 150.000km sadece lpg ile gitti bir sorun olmadı.yeni aldığımız forester'a taktırdık daha 2000km oldu prins marka o yüzden çok net bir şey söyleyemiyorum şimdilik bastığımda aşırı fazla yakma sorunu var.

ygtrn
24-02-2013, 20:24
sübap yağlama fasa fiso işler tamamen yalan, ya o üst kapaklar sökülüp adam gibi kaliteli bi ferrea yada custom titanyum vs vs bi takım sübap ile değişeccek ve en önemlisi araca lpg'ye göre avans ve yakıt ayarı yapılacak, yada her 30 40 bin km de bir sübap ayarı ile uğraşılacak ki, bi süre sonra sübap ayarıda kurtarmaz illaki sübap değişimi ister.... yani bu saydıklarım dışında yapılacak bişey malesef yok....

prins e falan gerek yok, brc yada en güzeli kit mtm ile işiniz fazlasıyla çözülür ki kit mtm bence prinsten daha başarılı...

sanıyorum ankaradasınız, şaşmaz sanayide quattro garaj sorununuzun çözümü için nokta atışı olacaktır, ortaklarından gürsel abide forumuza üğedir görürse konuyu oda yardımcı olacaktır, ben tam 3 yıl önce lpg montajımı orada yaptırdım ve halen daha sorunsuz rahat rahat kullanmaktayım... kullandığım marka kit mtm...

Subaru_STI
24-02-2013, 22:12
prins öneriyorlar genelde subaru için ama ankara quattro garaj bu işin erbabıdır. oraya giderek en iyi yardımı alabilirsiniz

Bende 2.0 R vardı prins takılıydı bir sorunu görmedik, yağlama yoktu yalnız, sübap bozulması görüldü ama tamir ettirmeden satmıştım.

motor olarak emin olmamakla beraber aynı diye düşünüyorum.