PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni i30 ( Dizel ) & Astra J ( Dizel ) Kullanıcı Tavsiyeleri Lütfen.

Sezgin
22-02-2013, 14:51
Arkadaşlar bir tanıdıgımın ricasi uzerıne konuyu acıyorum.

Hyundai i30 ile Opel Astra J dizel arasında kararsız kalmıs.

Hyundai : 1.6 Dizel Otomatik Style Paket
Astra : 1.3 Dizel Manuel Enjoy Plus Paket

İ30 için en son 52.000 TL fiyat almış . Astra ıcın henuz konusmamıs.

Benden rica ettı bende bu tıp araçlardan pek kullanmadıgım ıcın bılenlere sormak ıstedım. + VE - lerı nelerdır ? Hangısını alması daha mantıklı ? Sımdıden tesekkurler..

Aracı alacak kısı ; yıllardır ailenin soforlugunu yapmıs orta yaşlı bırı ( 40-45 ) dıs gorunusun onemı yok anlayacagınız :)

BARR
22-02-2013, 14:56
Hyundai alacaksa otomatik İstanbulda aşırı yüksek tüketimi var 8-9lt de haberi olsun manuel alması daa mantıklı olur ki o zaman bence tercih edilecek bir araç olur Astra ya kıyasla.

Zira Astranın motoru o kasaya malesef yetmiyor.

Benim tercihim İ30 olurdu.

Sezgin
22-02-2013, 14:59
Hyundai alacaksa otomatik İstanbulda aşırı yüksek tüketimi var 8-9lt de haberi olsun manuel alması daa mantıklı olur ki o zaman bence tercih edilecek bir araç olur Astra ya kıyasla.

Zira Astranın motoru o kasaya malesef yetmiyor.

Benim tercihim İ30 olurdu.

İşi bırakıyor memleketine gidecek, Yalova'da kullanılacak araç. Yapacagı en uzun yolda Yalova-İzmit arası olur sanırım :) Oyuzden yakıt pek sıkıntı degıl sadece guvenlı, parcasının hemen temın edılebılmesı ve donanımlı olması yetıyor :)

BARR
22-02-2013, 15:03
Benim bu iki araç arasında tercihim Elite İ30 Manuel olurdu. Hem çok dolu hem performansı güzel hemde ucuz sayılır.

darkmoon
22-02-2013, 15:08
bir saniye bile düşünmeden i30 derdim. iki aracıda sürdüğüm için diyorum.

devil_berk22
22-02-2013, 22:22
astra derim madem hızla vs. işi yok orta yaşlı bir kişi 1.3cdti motor yeterli gelir ve iç malzemeside golf7 ile aynı kalitede

rebeloghy
22-02-2013, 22:28
i30 elite manuel net olur bir kere gidip binsin yeter..

B.Koçer
22-02-2013, 22:33
Hacim iyidir i30 diyorum :)

gp74
22-02-2013, 23:11
i30 dogru bir tercih olur

efe_
22-02-2013, 23:16
Günün birinde Hyundai'nin Opel'e tercih edileceğide varmış dedim :)
Opelin katkısı büyük bunda tabi ısrarla o motoru güzelim kasada kullanmak gibi.

darkmoon
22-02-2013, 23:24
Günün birinde Hyundai'nin Opel'e tercih edileceğide varmış dedim :)
Opelin katkısı büyük bunda tabi ısrarla o motoru güzelim kasada kullanmak gibi.

Sadece o kadar olsa gene iyi opel parçaları nerde üretiliyor nerden geliyor araştır bir istersen :) sadece opelde değil vauxhall chevrole ve buick yani aynı üretim olan bu markaların hepsinin parça üretim yerlerini araştır bir istersen chevrole avrupa gerçi komple korede üretiliyor..

melihyilmaz
22-02-2013, 23:36
i30 benzinli manuel elit kullanıyorum sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsin ama ben genede ne kadarda bos olsa astra dan yanayım bide sanruflusu tadından yenmez. ama suda bi gerçek bu fiyata bu dolulukta baska araba yok elite kasa için konusyorum buda bi gerçek

cgnozdmr
23-02-2013, 00:13
Astra 1.3 CDTI Sport kullanıyorum.Birde Stil paket eklettim (sunroof+bluetooth).Donanım olarak gayet başarılı gayet yeterli ekstralı bile.Ben i30 un malzeme kalitesiyle opelinkini kıyaslamam bile.Bahsettiğiniz yaşta bir insan için de önemli olan kriterler malzeme kalitesi parça tedariği ve maliyeti,yakıt ekonomisidir.Bunları göz önüne alarak ben astrayı önde görüyorum.

rebeloghy
23-02-2013, 00:21
3. ayda sakin vites atma esnasında vites kolu kırılan astra duydugumdan beri korkar oldum ben opelden

efe_
23-02-2013, 00:27
3. ayda sakin vites atma esnasında vites kolu kırılan astra duydugumdan beri korkar oldum ben opelden

Cümleyi açabilirmisiniz biraz daha

darkmoon
23-02-2013, 00:33
Astra 1.3 CDTI Sport kullanıyorum.Birde Stil paket eklettim (sunroof+bluetooth).Donanım olarak gayet başarılı gayet yeterli ekstralı bile.Ben i30 un malzeme kalitesiyle opelinkini kıyaslamam bile.Bahsettiğiniz yaşta bir insan için de önemli olan kriterler malzeme kalitesi parça tedariği ve maliyeti,yakıt ekonomisidir.Bunları göz önüne alarak ben astrayı önde görüyorum.

hiç i30 a bindinmi ??? yoksa astran var diye laf olsun diyemi yazıyorsun..

Birkan61
23-02-2013, 00:38
Astra ile 637 kilometrelik bi maceram oldu. Her açıdan çok sevdim..

1.3 95 HP'lik motoru ile uzun yolda rampada bi arabayı 150 km ile sollarken biraz zorlandım haricinde hiç bir sıkıntı yok çekişi çok güzel bence.

Aşırı performansı yok ama çekmiyor etmiyor saçma cümleler bence. Gayet yetiyor araca..

Çokta az yakıyor

cgnozdmr
23-02-2013, 00:39
hiç i30 a bindinmi ??? yoksa astran var diye laf olsun diyemi yazıyorsun..

laf olsun diye neden yazayım yardımcı olmaya çalışıyorum ? Evet i30 a bindim bu aracımı almadan önce zaten ikisini de test etme olanağım oldu. i30 u kötülediğim falan da yok kendime göre öne çıkan özellikleri paylaştım sorun nedir bunda?

darkmoon
23-02-2013, 00:45
laf olsun diye neden yazayım yardımcı olmaya çalışıyorum ? Evet i30 a bindim bu aracımı almadan önce zaten ikisini de test etme olanağım oldu. i30 u kötülediğim falan da yok kendime göre öne çıkan özellikleri paylaştım sorun nedir bunda?

sorun şu bir önceki yazdığınla bu yazında çelişiyorsun bir önceki yazında i30 un malzme kalitesiyle opelinki kıyaslamam yazmışsın bu yazındada i30 kötülediğim yok diyorsun neyse o kısmıda önemli değilde benim esas sormak istediğim tercihini yapmışsın güle güle kullan aracını ama i30 un malzeme kalitesiyle senin aracın arasındaki malzeme kalite farkı nedir onu merak ettim bende bilhassa parça kalitesine ve sonra işçiliğe çok önem veririm bende iki aracı sürdüğüm için soruyorum demek ki benim gözümden bir şeyler kaçmış onu merak ettim.. yoksa amacım tartışmak falan değil sevmemde zaten. :)

cgnozdmr
23-02-2013, 00:54
Bende sizi yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın. Evet malzeme kalitesini tartışmam dedim.Burda i30 da eksik gördüğüm şey tamamen ''malzeme tokluğu''.2 kere test etme imkanım oldu 2 sindede bana kırılacakmış hissi verdi paneldeki tuşları.Göğüsteki plastik kalitesine baktığınızda da bariz fark görebilirsiniz.Evet ilk bakışta i30 etkiliyor beni de etkiledi fakat ne yazikki biraz mıncıklayınca Astradan daha başarısız geldi.

darkmoon
23-02-2013, 00:59
Bende sizi yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın. Evet malzeme kalitesini tartışmam dedim.Burda i30 da eksik gördüğüm şey tamamen ''malzeme tokluğu''.2 kere test etme imkanım oldu 2 sindede bana kırılacakmış hissi verdi paneldeki tuşları.Göğüsteki plastik kalitesine baktığınızda da bariz fark görebilirsiniz.Evet ilk bakışta i30 etkiliyor beni de etkiledi fakat ne yazikki biraz mıncıklayınca Astradan daha başarısız geldi.

ok :) ......

halilcan9455
23-02-2013, 06:00
bekleme imkanı varsa astranın 1.6 dizelini beklesin.
yoksa i30

mmged_jan
23-02-2013, 08:14
bekleme imkanı varsa astranın 1.6 dizelini beklesin.
yoksa i30

+1 güzel bir mantık ama 2 araçta çok ideal bunda hem fikiriz ama bu şartlarda hyundai benim için bir tık önde ama söylüyorum benim için

alacak kişi içinse tavsiyem 2 sinide test etsin başka araçlara yönelmesin

HaTToRi
23-02-2013, 08:38
opel daha kaliteli ve karizmatik bence.

cosekar
23-02-2013, 11:30
Bende J kasat Astra GTC kullanıcısıyım, kesinlikle malzeme kalitesi cok tatminkar, selefine gore resmen cag atlamıs.
Astra oneririm...

darkmoon
23-02-2013, 11:32
Bende ikisinide kullanmıyan ama ikisinide sürmüş biriyim yani nötr ve tarafsızım sana i30 tavsiye ederim :)

rebeloghy
23-02-2013, 13:05
Cümleyi açabilirmisiniz biraz daha

opel forumunda okumuştum, merak ediyordum bi ara astra j ler nasıl araçlar göründükleri kadar güzeller mi yoksa sıkıntılı mı diye. bi kullanıcı baya baya vites kolu kırıldı bu nasıl parça kalitesi diye anlatıyordu herhangi biri de değil yazlıktan arkadaşımın arkadaşı çıktı, inanasım bile gelmedi ama düşündürdü işte. ayrıca iç mekanla ilgili başka bir çok şikayet daha okudum ne derece doğrudur bilmiyorum. opel forumunda opel kullanıcısı opeli kötülemek için öylesine yazmaz heralde..

gambit49
23-02-2013, 18:01
ben aralik sonunda arac almak icin c segment tum araclari gezdim hemen hemen i30 elite manuel dizel aldim astraya baktin mi dersen 1.3 multijet olusundan dolayi direk eledim yerinden kalkmayan bir arac aracim 1500 km oldu aklina takilan sormak istedigin birsey varsa yardimci olmak isterim
bugun yeni aurise baktim gidip eski aurise gore guzel olms ama ic iscilik malzeme doseme kalitesi bir i30 olmamis

Birkan61
23-02-2013, 22:38
ben aralik sonunda arac almak icin c segment tum araclari gezdim hemen hemen i30 elite manuel dizel aldim astraya baktin mi dersen 1.3 multijet olusundan dolayi direk eledim yerinden kalkmayan bir arac aracim 1500 km oldu aklina takilan sormak istedigin birsey varsa yardimci olmak isterim
bugun yeni aurise baktim gidip eski aurise gore guzel olms ama ic iscilik malzeme doseme kalitesi bir i30 olmamis

Yanlış anlamayın ama yerinden kalkmayan bir araç cümlesi çok yanlış olmuş. Gayet yerinden kalkıyor ve o motora göre gidişi fenada değil.

İ30'u hız konusunda yolda sollayamaz belki ama yakıt tüketimi ve vergi diliminde sollar astrada :)

efe_
24-02-2013, 00:45
Yanlış anlamayın ama yerinden kalkmayan bir araç cümlesi çok yanlış olmuş. Gayet yerinden kalkıyor ve o motora göre gidişi fenada değil.

İ30'u hız konusunda yolda sollayamaz belki ama yakıt tüketimi ve vergi diliminde sollar astrada :)

Beklentilerle alakalı gidip gitmeme durumu lakin çevremde corolla'dan sonra,skystar pickup'ından sonra astra dizel kullanan iki kişide pişman olduklarını ilk fırsatta değiştirmek istediklerini söylüyor.

cnrsrn
24-02-2013, 01:30
astra gitmiyor diyene aldanmayın teste çıkın ne demek istedigimi anlarsınız, iki araç arasında ben olsam astra tercih ederim

Birkan61
24-02-2013, 02:28
Beklentilerle alakalı gidip gitmeme durumu lakin çevremde corolla'dan sonra,skystar pickup'ından sonra astra dizel kullanan iki kişide pişman olduklarını ilk fırsatta değiştirmek istediklerini söylüyor.

İşte bu doğru, kesinlikle beklentiler ile alakalı.

Bugüne kadar sahip olduğum diğer araçlardaki motorlar 1,4 HDI 92 ve 1.3 Multijet 90 HP.

Benim gibi birsi için astrayı kullandığımda performansı gayet yeterli gelmişti.

200 beygirlik aracı olan kuzenim var, kendiside astranın direksiyonuna geçti. Araç mükemmel ama motor zayıf bedava verseler kapıma koymam diyor :D

Anlatabilmişimdir umarım..

He ama şuda bir gerçektir güçlü bir araçtan inip düşük motorlu bir araca binince eski araç kendini mutlaka aratıyor..

Örneğin ben arada aşırı beygir farkı olmasada 92 HP'lik aracımın performansını ararım çoğu zaman. :)

cgnozdmr
24-02-2013, 02:32
Kesinlikle katılıyorum.Bu bir beklenti meselesi,ki aynı astranın turbo benzinli yada GTC modeli de mevcut yakıt ekonomisi yerine performansı isteyenler bu seçenekleri tercih ederler zaten.

spree1903
24-02-2013, 06:32
Bana göre her iki aracı kullanan kişilerin yorumları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

darkmoon
24-02-2013, 07:30
Bana göre her iki aracı kullanan kişilerin yorumları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Aynen şahsen i30 yada astram olsa şurda daha temkinli yazardım.. ben ikisinide sürmüş biriyim ve i30 açık ara önde gider diyorum gerek malzeme kalitesi gerek işçilik gerek motor.. ne i30 um var nede astraya bir garezim kaldıki eski iki aracımda vectra c idi opeli ayrı bir sempatim vardır o yüzden severim ama gerçekleride yazmak lazım..
en güzeli aracı almak isteyen arkadaşın bir i30 a binip test etmesi sonra bir astra ya binip test etmesi olucakdır zaten kafasındaki bütün soru işaretleri dağılır kesin son kararını verir..

1.3 Astra gitmiyor yada gidiyor diyen kardeşlerede astra gitmiyor gerçekden. gidiyor diyen arkadaşların araçdan serilik ataklık performans beklentileri baya baya bir minumum seviyelerde olması lazım..

efe_
24-02-2013, 17:03
İşte bu doğru, kesinlikle beklentiler ile alakalı.

Bugüne kadar sahip olduğum diğer araçlardaki motorlar 1,4 HDI 92 ve 1.3 Multijet 90 HP.

Benim gibi birsi için astrayı kullandığımda performansı gayet yeterli gelmişti.

200 beygirlik aracı olan kuzenim var, kendiside astranın direksiyonuna geçti. Araç mükemmel ama motor zayıf bedava verseler kapıma koymam diyor :D

Anlatabilmişimdir umarım..

He ama şuda bir gerçektir güçlü bir araçtan inip düşük motorlu bir araca binince eski araç kendini mutlaka aratıyor..

Örneğin ben arada aşırı beygir farkı olmasada 92 HP'lik aracımın performansını ararım çoğu zaman. :)

Chipli 105 lik megane'm var , bana göre astra travegodan farksız gidiyor