PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Racechip mi(box) yazılım mı ?

USTAaa
25-02-2013, 12:31
bır arkadaşımın 160 lık jetta sı 1,4,racechip box almak ıstıyor,ben yazılımı tavsıye ettım ama,aramızda racechıpbox kullanan var mı memnun kalan kalan kalmayan,fıkırlerınızı paylaşırsınız sevınırım :heyoo:

Eyup Duygun
25-02-2013, 12:43
Tartısmaya gerek yok , tabıkı yazılım.Box'da neymıs kandırmaca oyun.

Ne yaptıgını bılen bı yazılımcıya gıdın rahat edin.200HP binin.

STP
25-02-2013, 12:45
kesınlıkle yazılım

XSi
25-02-2013, 12:52
benzinli araçlarda box oluyomuydu yau?

freelife
25-02-2013, 13:23
box kötülenirken acaba onunda bir yazılım olduğunu unutuyormusunuz , adamlar boxla her ülkeye satış yapabildiklerinden öyle bir yol seçmişler ve çok satış yapma imkanı doğmuş . Bende yazılım derim ama boxında kötü biirşey olduğunu düşünmüyorum ( sadece ayarları daha kısık çünkü müdahale şansı olmadığından kısık ayarla riske girmiyorlar ).

Bencede yazılım ...

semavi
25-02-2013, 14:04
Box kullanan birisiyim... Boxtan boxa fark var...

Benzinlilerde güvenilirlik daha düşük... Dizellerde ise işe yarıyor...

Mercedes vaneomda kullandım memnun kaldım. Dizel otomatikti ve ciddi fark ettiriyordu. Tek tek ölçmüştük ama şanzımanda resmen kaçırma yapar gibi olduğu için çıkardım ve babamın manuele taktık...

Volvo c70 için ise Volo performans chip getirttim... Bir halta yaramadı, geri yolladık :) Ama para iadesini yaptılar, sorun etmediler....

Ama benzinli araç için box tip bir daha almam... Dizel için ise ucuz olsun, biraz canlansın düşüncem olursa alırım...

SONE-R
25-02-2013, 14:13
benzinli araçlarda box oluyomuydu yau?

+1.. bu konuyu ben de merak ediyorum. dizelde tamam rail basıncını arttırıyor da, peki benzinli turbo motorda hangi parametreye müdahale ediyor? bir bilen cevaplasın ya... :D

Ranthor
25-02-2013, 15:28
Ben de powersystem box var, piggy back gibi calisiyor, azicik avans aciyor yakit kisiyor.

300 euroya alinmisti, 50 tl ye veriririm:)
Clio2 lerde guc veriyordu anlamaiz sekilde

http://powersystem.com.tr/benzin.htm#atmosfer

cXe
25-02-2013, 16:06
box un ayarlıları varmış piyasada,gücü isteğe göre kendin cihazın üstünden seçiyormuşsun

ACYV
25-02-2013, 16:24
Ben e90 dizelde kullandım racechip box, yaklaşık 60,000 km belki fazlası vardır. Şuan yazılıma geçtim. Box da altlar daha iyi üstler normal, yazılımda altlar normal üstler canlı oldu. Box'da dizellerde pompayı yorduğu için tavsiye etmiyorlarmış.

ANIL ERCAN
25-02-2013, 21:12
Yazılım derim, Box bildigim kadarıyla Yanıltıyor arabayı Motora her daim yakıt ihtiyacının oldugu sinyalini yolluyor rail basincini düsük göstererek pompanin daha fazla çalismasina neden oluyor diye biliyorum. Uzun vadede sıkıntı yapma düsüncesindeyim.

bektas_talay
25-02-2013, 23:43
yazılım üstüne box takılsa nasıl olur bunun ile ilgili bilgi varmı ? benim araç şuan sadece remap lı üst devirde dumanım kesiliyor rail basıncı düştüğünden acaba bunu box ile kandırıp daha fazla güç alabilirmiyiz ?

coder
25-02-2013, 23:54
Box Multi-Channel mi?

berkay_aydin
26-02-2013, 01:07
yazılım üstüne box takılsa nasıl olur bunun ile ilgili bilgi varmı ? benim araç şuan sadece remap lı üst devirde dumanım kesiliyor rail basıncı düştüğünden acaba bunu box ile kandırıp daha fazla güç alabilirmiyiz ?

Yazılım+box olur ama bence üst devirlerde, alt devirlerdeki faydası olmaz, yazılımdan açılması gerekiyor ki iyi şekilde ayarlandığını düşünüyorum..

cgnozdmr
26-02-2013, 01:35
Bende box pompayı yorar diye duyanlardanım.Tabiki yazılımcı arkadaşlar konuyu görürlerse yazmalarını bekliyoruz fakat benimde bir kaç bin km sonra birini seçme sanşım olucak sanırım yazılımı tercih edeceğim.

USTAaa
26-02-2013, 09:33
yorum yapn herkese tesekurler,yazılım yapmaya karar verılmiştir

H.Sula
26-02-2013, 13:25
USTA'nın yorumlarını beklediği 170 hp'lik jettanın sahibi arkadaşı benim, herkese tavsiyeleri ve yorumlarından kafamdaki soru işaretlerini giderdermelerindeki katkılarından dolayı teşekkür ederim sağlıklı bir karar verdiğimi düşünüyorum bende yazılıma karar verdim sadece dinamometredeki hp/nm'yi merak ediyorum teşekkürler..