PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Disi pitbull

EM-RE
27-02-2013, 09:58
Arkadaslar disi pitbull isteyen varmi sabah dukkanin önune geldi,ben bakiim diyicem 3 tane rottun yaninda olmayacak.tahminim 6 aylik filan saglikli hareketli,bizden biri istemez ise mecburen ikitelli barinaga birakicam :(
Resimlerini yuklerim birazdan...

Siyah bogaz kismi beyaz...

EM-RE
27-02-2013, 10:00
http://i1112.photobucket.com/albums/k496/Xdream505/2D5A610A-F742-41C7-B73D-77FDF1A6D930-1398-000000F7C083F707.jpg

BuRaK_eFe
27-02-2013, 10:01
güzel hayvanmış ama geçmişi belli olmayan havyanın ne yapacağı belli olmaz hele konu pitbull ise en güzeli barınak bana göre

EM-RE
27-02-2013, 10:05
Hayvan belli sokakta buyumemis.resimdende belli oldugu uzere insancil..tam egitim donemi bence bundan once vericeginiz egitim zaten tuvaletin otesine gecmez zaten..

BuRaK_eFe
27-02-2013, 10:07
güzel köpek ama bakımlı belli

ClioRs182
27-02-2013, 10:08
rot olsaydı alırdım abi pitbulların ne yapıcağı belli olmayan bi cins :D en iyisi barınağa bırakmak abi yada bakıcak birisi cıkar inş

EM-RE
27-02-2013, 10:09
Aksama kadar bekleyelim belki isteyen biri cikar burdan biri olmazsa goturucem zaten
Sahibindene koysam cakal cukal arayacak biliyorum

TaGo
27-02-2013, 10:12
Kulak ve kuyruk kesilmemiş. Bakımlımı değilmi bilmek zor. Ancak bence bakabiliyorsanız birkaç gün tutun belki sahibi şimdi fırık fırık arıyordur.

BuRaK_eFe
27-02-2013, 10:14
aynen bekli arıyordur sahibi kapı önüne bağlayın dükkan vs ise görür gelir

freelife
27-02-2013, 10:38
face sayfalarından birkaçtane çalınmış vardı bakayım , onları kontrol edeyim . birde pitbull ne yapacağı belli olmaz düşüncesi yalnış düşünce , goldenın ne yapacağı bellimi yani vahşi yetiştirilirse..

34tb9544
27-02-2013, 10:46
Abi bi arkadasım var ona ulaşırsam alabiliriz aynısının erkeği var bende

He bu arada pitbull lar korkulacak hayvanlar degil ��

Kahn23
27-02-2013, 10:48
Aslında Kurt-Rott tarzı bişey arıyorum ama Pitt'lerin genel anlamda vahşi olmasından dolayı biraz çekinceliyim..

freelife
yer neresi , sizin işyeri nerede ?

EM-RE
yer neresi , sizin işyeri nerede ?

İkitelli organize bankalar caddesi burç kolejine çok yakın.

34tb9544
27-02-2013, 10:51
Pardon atlamisim konuyu özür dilerim köpeğin 6 aylık olduguna eminmisiniz

freelife
27-02-2013, 10:51
birtane b.çekmeceden kaybolmuştu buna çok benziyordu fakat linki bulamıyorum eğer bulabilirsem size haberdar ederim ,sizden alanda sahibi bulunduğunda teslim etmeyi kabul ederse çok iyi olur aslında.

EM-RE
27-02-2013, 10:56

Yani tabi ki emin değilim 3 tane köpek büyüttüm oradan tecrübelerimle 6 aylık diyebiliyorum dişlerinden filan anladığım o ama kesin bu 6 aylık demek yanlış olur ,
kesinlikle yaşında değildir onu söyleyebilirim rahatlıkla..

34tb9544
27-02-2013, 10:57
Yani tabi ki emin değilim 3 tane köpek büyüttüm oradan tecrübelerimle 6 aylık diyebiliyorum dişlerinden filan anladığım o ama kesin bu 6 aylık demek yanlış olur ,
kesinlikle yaşında değildir onu söyleyebilirim rahatlıkla..

Anladım arkadasıma haber verdim aynısının erkeği var bende yasında falan olmus olsaydı keske :) ben bile alabilirdim benimkinin yanına

EM-RE
27-02-2013, 11:01
Sahibi çıkmaz ise bakabilecek biri alsın hem çok insancıl hemde akıllı gerçekten..
Götürüp bıraksam bakmazlar buna biliyorum pitt diye uyuturlar bunu benimde bakacak ne yerim ne zamanım var.3 rottun arasına atamam kabul etmezler onuda biliyorum iki arada kaldım anlayacağınız.

Pitbull...
27-02-2013, 11:13
Ankaraya gönderme imkanınız varsa alayim hemen.

Pitbull...
27-02-2013, 11:15
Kulak ve kuyruk kesilmemiş. Bakımlımı değilmi bilmek zor. Ancak bence bakabiliyorsanız birkaç gün tutun belki sahibi şimdi fırık fırık arıyordur.
Yanlış tespit.
Pitbullarda kulak kesimi sahibinin isteğine bağlı bi durum bazıları köpegin canını yakmayı sevmiyor kuyruk kesimi ise pitbull'da yapılmaması gereken hatta yapılmayan bi uygulamadır.

EM-RE
27-02-2013, 11:18
Ankaraya gönderme imkanınız varsa alayim hemen.

Elden teslim alınabilir ise verebilirim,oda 2 gün sonra en az 2 gün benimle kalacak sahibinin arama ihtimaline karşı...

Utku
27-02-2013, 11:26
Maşallah huylu bir pite benziyor gördüğüm kadarı ile masum inşallah iyi bir sahiplenme olur.Yüzü ve gövdesindekiler diş izi gibi ? küçük olsada kendini kolay kolay ezdirmez dışarda eski sahibi kötü niyetli olmasın ?

freelife
27-02-2013, 11:32
Yanlış tespit.
Pitbullarda kulak kesimi sahibinin isteğine bağlı bi durum bazıları köpegin canını yakmayı sevmiyor kuyruk kesimi ise pitbull'da yapılmaması gereken hatta yapılmayan bi uygulamadır.

mesela benim kızım :)

http://c1302.hizliresim.com/16/v/kk977.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

EM-RE
27-02-2013, 11:32
Maşallah huylu bir pite benziyor gördüğüm kadarı ile masum inşallah iyi bir sahiplenme olur.Yüzü ve gövdesindekiler diş izi gibi ? küçük olsada kendini kolay kolay ezdirmez dışarda eski sahibi kötü niyetli olmasın ?

Buda bir ihtimal,diş izleri içinde dışarıda kendini korumaya çalıştığını düşünmek istiyorum sahibinden ziyade...

Kahn23
27-02-2013, 11:33

Güzel yaklaşım. :icon_tup:

Utku
27-02-2013, 11:40
Büyük konuşmak istemiyorum benim gördüğüm bu köpek çok uzun zamandır dışarda değil.Patisinde bile diş izi var bu köpek boğuşmuş onuda söyleyeyim.Sokak köpeği o kadar profesyonel dalamaz.fotoğrafta gördüğüm kadarı ile mideside bomboş değil eğer yemek veripte fotoğrafı öyle çekmediyseniz.birkaçgündür sokakta gibide durmuyor havalarda ***** bu kadar temiz olamazdı en azından.Kanımca yarına kadar tutup inşallah iyi birine verebilirsin Emre.Dexin merdivende gördüğü gibi dalmicağını bilsem alırdım.ben yokken onada arkadaş olurdu en azından benziyolarda ama işte keşke.Hayırlısı olsun

Mr.K
27-02-2013, 11:41
emre bence verme kardesim kimseye at 3unin yanina ilk gun bitek birbirlwrini yerler sonra anlasirlar.
Cok masum akilli duruyo,belliki o bence siddetten kacmis sevgiye muhtac. Yani gozunden gorduklerim bu.

Bayrampaşalı
27-02-2013, 12:04

kanka köpek bi yaşından büyük ve daha önce doğum yapmış fotolardan belii yaşı var

eger kimse çıkmazsa sahiplenicek ben alırım sahiplendiririm emre

Utku
27-02-2013, 12:06
Benim tez yavaş yavaş doğrulanıyor :) sokakta böle yaralar almasına imkan yok 6 aylık köpekte dövüşmiceğine göre ?

Utku
27-02-2013, 12:07
kanka köpek bi yaşından büyük ve daha önce doğum yapmış fotolardan belii yaşı var

eger kimse çıkmazsa sahiplenicek ben alırım sahiplendiririm emre

kanka sen alma sora bütün forum hayvancağızı istanbulda arar dururuz :D :D

Bayrampaşalı
27-02-2013, 12:10
kanka sen alma sora bütün forum hayvancağızı istanbulda arar dururuz :D :D

yok kanka ben alıp beslemem ayaz kabul etmez sahiplendirmek için alırım burdan isteyen cıkmazsa :D

EM-RE
27-02-2013, 12:11
Her ne ise ben benim kopeklerin egitim aldiklari ciftlikle gorustum.cuma aksam oraya birakilicak bunu barinaga birakmaya icim el vermedi acikcasi, hadimkoye ciftlige gidicek.orada laiki ile bakilir

Utku
27-02-2013, 12:23
en güzeli aslında.çiftlik müşterisi belli.orda 1-2 ay elini ayağını düzeltirler biraz eğitip satarlar :)

freelife
27-02-2013, 20:43
göğüslük tasması varmıydı , biri onun olduğunu idaa ediyor eskoopta ipini çiğneyip kopartıp kaçmış.

Pitbull...
27-02-2013, 21:17
Elden teslim alınabilir ise verebilirim,oda 2 gün sonra en az 2 gün benimle kalacak sahibinin arama ihtimaline karşı...

Elden teslim almam zor çok isterdim ama bu tarafa dogru gelen birileri varsa onlarla gönderebilirsin seve seve bakarım 3 tane daha mevcut.

freelife
27-02-2013, 21:18
onlarda bulmuş zamanında şu anda istanbulda değilmiş zaten , iyi bakacak birine gitsin isterim diyor .
sahibi olduğunu nerden anlıyacağız diye soranlar için yerini söylemeden neresi olduğunu bildiler organize taraflarındamı diye yazdı.

Zero
27-02-2013, 21:49
Birincisi resimden kesin olarak anlaşılması güç olsada en azından 6aylıktan daha büyük olduğu kesin yaşında diyebilirim büyük ihtimalle.İkincisi bu hayvanı antrenman köpeği olarak kullanmışlar öyle olmasa bile en iyi ihtimalle role yaptırmışlar(yani deneme dövüşü).Ne yazıkkı kafa ve vücüdundaki izler bunları ifade ediyor :( çok üzüldüm keşke konuyu görmeseydim.inşAllah iyi birine sahiplendirirsiniz.Bu arada alırdım ama tehlikeli diyenler hiç bir pitbulla yakın temasta bulunmuşlar mı:Hayır.

Zero
27-02-2013, 21:51

Çok tatlı duruyor :) ne kadarlık?

freelife
27-02-2013, 21:53
Birincisi resimden kesin olarak anlaşılması güç olsada en azından 6aylıktan daha büyük olduğu kesin yaşında diyebilirim büyük ihtimalle.İkincisi bu hayvanı antrenman köpeği olarak kullanmışlar öyle olmasa bile en iyi ihtimalle role yaptırmışlar(yani deneme dövüşü).Ne yazıkkı kafa ve vücüdundaki izler bunları ifade ediyor :( çok üzüldüm keşke konuyu görmeseydim.inşAllah iyi birine sahiplendirirsiniz.Bu arada alırdım ama tehlikeli diyenler hiç bir pitbulla yakın temasta bulunmuşlar mı:Hayır.

ben pitbull besleyenlere pskolojik sorunlu olarak bakıyordum şimdik bir a.staff sahibiyim ve 3. köpeğim. hayatımda bu kadar güzel bir hayvan beslemedim ve eşimle oğlum aynı fikirde muhteşem bir hayvan ...

Zero
27-02-2013, 21:57
ben pitbull besleyenlere pskolojik sorunlu olarak bakıyordum şimdik bir a.staff sahibiyim ve 3. köpeğim. hayatımda bu kadar güzel bir hayvan beslemedim ve eşimle oğlum aynı fikirde muhteşem bir hayvan ...

He psikolojik sorunluların beslediği köpeklerde pitbull oranı yüksek olabilir ama bu her besleyen rahatsız olacak anlamına gelmiyor.Ne güzel bu mükemmel hayvanların sevgisini sizin gibi birisi geçte olsa kazanmış demekki önyargıları yıkmak için işin içinde olmak gerekiyor.Ben çocuk ısıran golden çok gördüm ama daha akıllı sahibi olupta çocuğa agresiflik yapan pitbull yada **. Staff hiç görmedim.Kaç aylık ya da yaşında sizinki?

freelife
27-02-2013, 22:11
He psikolojik sorunluların beslediği köpeklerde pitbull oranı yüksek olabilir ama bu her besleyen rahatsız olacak anlamına gelmiyor.Ne güzel bu mükemmel hayvanların sevgisini sizin gibi birisi geçte olsa kazanmış demekki önyargıları yıkmak için işin içinde olmak gerekiyor.Ben çocuk ısıran golden çok gördüm ama daha akıllı sahibi olupta çocuğa agresiflik yapan pitbull yada **. Staff hiç görmedim.Kaç aylık ya da yaşında sizinki?

şu anda 8 aylık , o resimde 5-6 aylıktı sanırım ..

Zero
27-02-2013, 22:17
şu anda 8 aylık , o resimde 5-6 aylıktı sanırım ..

Sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.Eğer bir gün çiftleştirmeye karar verirseniz 3.kızandan önce olmamasına özellikle özen gösterin derim.Bu arada konu başlığı dişi için ne düşünüldü?

melih
27-02-2013, 22:17

bence yalnış düşünüyosun pitbull u kötü yapan insanlardır nasıl eğitim verirsen onu alır ve pit ler dayanaklı inatcı oldugu için kötü amaçlı kullanan insanlar çok vardır yakın arkadaşımda 4 tane pit var ve hiçbiri saldırgan falan değil gayet oyuncu biraz sertlik var ama oda onunun ruhunda var
bir köpek bence sahibi nasıl karekterde ise oda o yapıyı alır..

Zero
27-02-2013, 22:20
bence yalnış düşünüyosun pitbull u kötü yapan insanlardır nasıl eğitim verirsen onu alır ve pit ler dayanaklı inatcı oldugu için kötü amaçlı kullanan insanlar çok vardır yakın arkadaşımda 4 tane pit var ve hiçbiri saldırgan falan değil gayet oyuncu biraz sertlik var ama oda onunun ruhunda var

Yanlış düşünmüyor düşünüyormuş ama aslında öyle olmadığını anlamış yani bir kişi daha yanlış düşünceden kurtulmuş :) oyun oynarken çok sert oynarlar ama canınızın yandığını farkettirirseniz hemen ayarlarlar kendilerini.

mert_leon
27-02-2013, 22:23
Barınağa bırakılırsa pitbulları uyutuyorlar diye biliyorum.

freelife
28-02-2013, 17:01

:) yeterli cevap herhalde :)

miniks
28-02-2013, 17:23
Köpek 6 aylıktan büyük orası kesin dişi pitbullar küçük görünür olduklarından

fakat siz köpeğin neresinde yara gördünüz

kafasındaki noktalar parazit döküntüsü gibi duruyor gayet sağlıklı bir hayvan gibi

inşallah birisi sahiplenir

burakcan
28-02-2013, 17:59
ben evin içinde 1 yıl pit baktım ve 5 yaşında ki oğlumla köpek arasında en ufak bir sıkıntı yaşamadık aksine pitler çocuklar için çok iyi birer bakıcıdır ayrıca TÜRKİYE 'de rot saldırısı pitbul saldırısından çok fazladır ama malesef medyanın abartmasından hayvanın adı kötüye çıktı örn: 2007 yılında Antalya Kaş ilçesinde pit çocuğu parçaladı diye haberlerde çıktı ben gittiğimde köpeğin rot olduğunu göz altına alınan hayvanın sahibinden öğrenmiştim :((

mtcvtc
28-02-2013, 18:39
Eğer köpeğin sahibi çıkmadı ise ben sahiplenebilirim Adapazarı'nda çiftlikte bakılıcak zaten bir erkek pitbullumuz var ona arkadaş olarak güzel olabilir istanbulda kardeşim var elden aldırabilirim.

freelife
28-02-2013, 18:59
Eğer köpeğin sahibi çıkmadı ise ben sahiplenebilirim Adapazarı'nda çiftlikte bakılıcak zaten bir erkek pitbullumuz var ona arkadaş olarak güzel olabilir istanbulda kardeşim var elden aldırabilirim.

köpeğin sahibi çıktı ve istanbul dışında olduğunu onlarında bulup baktıklarını şimdik ise iyi bakılabilecek birine verilebileceğini yazdı bana face ten fakat sahibi olduğunu neren biliyorsunuz derseniz bende sadece bulunduğu mevkki söylediğinden onun olabileceğini söyleyebilirim . ( burdan görmediyse büyük ihtimalle sahibi )

EM-RE
28-02-2013, 19:14
Kopegin sahibi nasil sehir disinda ciktida buldu ben bugun teslim ettim sahibine baska bir kopek olmasin o...

freelife
28-02-2013, 19:24
ben faceten paylaştım ordan resmini görmüş fakat onlarda bulup besliyolarmış ipini koparıp kaçtı demişti , neyse çok kaçıran bırkan oluyor benzetiyor olabilirler sahibi bulunduysa sorun yok sevindim açıkcası ..

akif52
28-02-2013, 19:26
böle sahipsiz köekleri görünce iiçimbir hoş oluyor aramızda bin km olmasa benbile düşünürsüm.

inş iyi biyere gider.

MuraTeg
28-02-2013, 21:04
Bende bundan 1 ay once caddebostanda bi pitbull bulmustum. ne yazıkki barınaga gıden bir pit birdaha oradan cıkamıyor. 1 metrekarelık yerde ömrü boyunca beklıyolar. Maalesef toplumumuz pitlere katil gözüyle baktıgı ıcın kolay kolay da sahıplenmıyor. Gecen hafta gıttıgımde pit yerinde yoktu, uyutmuslar. Cıkardıgım olay mı dersın doktugum gozyasımı anlatamıyorum. Kopek sevmeyen kopegın gozunun ıcıne bakmayan bılmeyen lutfen kopek almasın. Boşuna hem bizim hemde en çok onların ahını alıyorlar. Yazık gunah, umarım bırı sahıplenır umarım.

Zero
28-02-2013, 22:49
Köpek 6 aylıktan büyük orası kesin dişi pitbullar küçük görünür olduklarından

fakat siz köpeğin neresinde yara gördünüz

kafasındaki noktalar parazit döküntüsü gibi duruyor gayet sağlıklı bir hayvan gibi

inşallah birisi sahiplenir

Resimlerden anlaşıldığı kadarıyla daha önce yara olup sonra kapanmış diş izlerine benzettim zaten orda ömür boyu kalır o iz tüy çıkmaz.Zaten bulan arkadaşta diş izleri olduğunu söylemiş.Ama çok güzel bir hayvan umarım geri kalan hayatıda kendi gibi güzel geçer.