PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuvturk muayene koltuk sayisi sorunsali

turgay.ozgur
28-02-2013, 12:20
Arkadaslar yarin crx i muayeneye goturecegim. Ruhsatta koltuk sayisi (surucu dahil) 5 yaziyor. Arabada 4 emniyet kemeri var. Koltuk sayisi kadar emniyet kemerimi isteniyor suan? Yakinlarda gidenlerden koltuk sayisiyla ilgili muayeneden kalan varmi? yoksa orada ek-1 doldurulup gecilebiliyormu muayeneden tecrubesi olan basina gelen varsa yardimci olursa sevinirim...

SeK23
28-02-2013, 12:26
Benim aracımda da 4 koltuk 4 emniyet kemeri var ruhsatta 5 koltuk yazıyordu kaldm muayeneden trafik tescile gittim ruhsatı verdim bir gun sonra yenisini verdiler gittim muayeneden gectim

ykavcioglu
28-02-2013, 12:41
Arkaya 3'lü kemer gerekli,yoksa kalır muayeneden

fatihtemizer
28-02-2013, 12:43
bende muayeneden kalmıstım.4 kemer vardı ruhsatta 5 yazıyordu.ruhsata 4 yazıldı trafıkten falan sonra tekrar gırmıstım..

d3n1s
28-02-2013, 12:48
diğer forumdaşların da yazdığı üzere ruhsatta yazan koltuk sayısı kadar emniyet kemeri olması gerekli. Benim eski aracımda (tek kapı Polo 6N) muayeneyi yapan eleman arka koltuklara hiç bakmamıştı bile, bi şansını dene derim.

bkaraca
28-02-2013, 12:49
Sanayide arkaya 3. Emniyet kemeri taktirin sorunsuz geçersiniz.

XSi
28-02-2013, 12:50
yıldan dolayı yırtabilirsin, ama tam emin deilim..

timucintt
28-02-2013, 12:50
ya ruhsatını düzelttireceksin yada arkaya 3. kemeri takacaksın...

Ahmet.S
28-02-2013, 12:52
trafikten ruhsatı yeniliceksin araban eski model olduğu için gerekli evrağı bulamazlarsa hondaya gidiceksin onlar sana yazı vericekler. 2010 model typer la bende kaldım 5 koltuk yüzünden ağır kusur oluyomuş.

berkay_aydin
28-02-2013, 13:02
Ruhsatı düzeltmek içinde ilk önce muayneye girip kalmak gerekiyor galiba, benimde aynı şekilde 4 kemer vardı 5 kişi yazıyordu gittim emniyetten değiştirdim..

hddsheriff
28-02-2013, 13:12
Sanayide kemer yaptırman daha ucuz ve kolay olur.

Maxi
28-02-2013, 13:16
geçende mevzusu geçmişti

bende muayeneye gireceğim henüz gitmedim
benim ruhsat eski tip ve "yolcu sayısı" 4 yazıyor
(araçta arkada 3 emniyet kemeri var + ön koltuk + ben =5)
bu ben dahil 5 eder ve eski tip ruhsatın varsa sorun yok diyorlar.

ama ruhsat yeni ise orada koltuk sayısı yazıyor onunda 5 ise 5 , 4 ise 4 olması lazım

açma sapan işte onun gibi birşey..

semavi
28-02-2013, 14:13
volvo c70

araçta 4 emniyet kemeri vardı ama ruhsatta 5 kişi yazıyordu... hadımköyde direk muayeneden kaldım... Bir diğer sebepte kat iptali idi... Ondanda kaldım, hiç birisini atlamadılar...

Velhasıl...
Diğer arkadaşların dediklerini bende tekrarlıyorum sorunu yaşayan birisi olarak...

Ya emniyet kemeri montajı yada ruhsat değişimi...

Keeper
28-02-2013, 14:44
muayeneye gitmeden bir muameleciyle halledebilirsin ruhsattaki koltuk sayısını ;) ben öyle yaptım sorun çıkmıyor o şekilde muayenede

EkReM
03-05-2013, 23:24
Selam arkadaşlar
P.tesi muayene yaptırdım.gözümden kaçmış.ruhsatım eski tip.muayene yeri doldu.tuvturk un verdiği kağıtlarda koltuk sayısı 5 ama ruhsat 4 kişilik yazıyor.nasıl bir yol izlemem gerek?

Maxi
03-05-2013, 23:35
Selam arkadaşlar
P.tesi muayene yaptırdım.gözümden kaçmış.ruhsatım eski tip.muayene yeri doldu.tuvturk un verdiği kağıtlarda koltuk sayısı 5 ama ruhsat 4 kişilik yazıyor.nasıl bir yol izlemem gerek?

yukarda yazmıştım
eski ruhsatlarda yazan yolcu sayısı yani "istihap haddi"
4 yazıyor ise 4 tane yolcu demek, birde sen = 5
böyle geçiyor olman lazım..mışş

ama yeni ruhsatlarda araç içindeki koltuk sayısı yazıyor

Jön Türk
03-05-2013, 23:37
2005 hyundai coupe ile geçtim saat 16:30 da randevusuz girmiştim belki torpil geçti bilmiyorum

EkReM
03-05-2013, 23:44
yukarda yazmıştım
eski ruhsatlarda yazan yolcu sayısı yani "istihap haddi"
4 yazıyor ise 4 tane yolcu demek, birde sen = 5
böyle geçiyor olman lazım..mışş

ama yeni ruhsatlarda araç içindeki koltuk sayısı yazıyor
Type r da arkada 2 kemer var.verilen evraklara göre ruhsat değişirse 2 yıl sonra arkada 3 kemer isteyecekler.sıkıntı bu.

fatihob
03-05-2013, 23:48
Ocakta muaneye girim. Ruhsatta 5 yazıyordu ama toplam 4 emniyet kemerim vardı kaldım. Trafikten düzelttim ruhsat değişim parası ödedim bir güzel öyle geçtim. 1 hafta sonra Sorentoyu götürdüm eski tip ruhsatı vardı. Ruhsatta 4 yazıyordu 5 emniyet kemeri vardı oda kaldı :D Küfür ederek trafikten onu halletirdim ruhsat parası girdi yine ve oda geçti. Olay bölye ruhsatta yazan kadar emminet kemeri istiyorlar.

Firat.M3
04-05-2013, 05:24
ben de kaldım aynı şeyden. takipçinize verin ruhsatı yarım günde hallediyorlar. çok sıkıntı yaratan bir durum değil. fakat asıl sorun şu ki, bunun tespitini yapan ve oraya yazdırtan şerefsizler de kendileri. olan bize oluyor tabi..

AEAlmas
04-05-2013, 05:40
1 senelik mevzu olacak nerdeyse :D adamlar para kazanıyor günde 100 kişi gitse 68 tl den mis

Frid
04-05-2013, 07:51
eski tip tescil belgelerinde (mavi renkli plastik parçadan tek parça) +1 -1 tolerans oluyor, yeni tip çift yapraklı olan belgelerde araç standartı ne ise koltuk sayısı da o olmak zorunda.

kemer taktırma fikri mantıklı değil, araçları tanımak, koltuk yapılarından sayıyı çıkarmak zor olmuyor, tek kişinin kullanabileceği alan en az 40 cm, crx e istersen arkaya 4 kemer tak gideri yok typer keza öyle, 206rc, prelude, vs vs vs öyle. kemer takarsanız uygunluk belgesi örneği yada tadilat proje örneği istenir.

muameleciye ihtiyacınız yok, vekalet vermekte kaybedeceğiniz zamanı trafik şubede geçirin, ve kendi hataları ile ilgili değişimlerde ücret talep etmemeleri gerekiyor, yayınlanmış genelge var.

eski ruhsatalar da şoför dahil edilmeden koltuk sayısı yazıyordu, yeni ruhsatlarda dikkat derseniz kutucukta yazıyor sürücü dahil diye

Tuncay
04-05-2013, 09:01
10 tl ye malzemecilerde satılıyor ek kemer ruhsatla uğraşmaya gerek yok

Rawr
04-05-2013, 09:10
Neim araçta 2 koltuk var ,ruhsatı veren memur neyin kafasındaysa 5 yazmış -z3 coupe- . Önce muayneye gidip ağır kusur alıp kalıyosun , sonra onların verdiği yazıyla emniyete gidip ruhsatı düzeltip, tekrar muayene gireceksin

rekord2000
04-05-2013, 11:26
benim arabanın arkada hiç kemer yok 2 ay evvel Adapazarı tüv'den geçtim. yaştan mı kurtardım acaba? mesela sağda ayna da yok benim onada takmadılar ama arabanın başına baya birikip resim mesim çekmişlerdi bende anlamadım bu tüvün olayı nedir :)

PiscocuK
04-05-2013, 11:55
2 hafta kadar once gectim

Ruhsatta 5 yaziyordu ama arkada 2 kemer oldugundan kaldim.gittim trafikten ruhsati degistirdim gectim.en temizi sorunsuzu bu.yada sanayiye gidip 3 kemeri aracina taktiracaksin

mustafa.
04-05-2013, 12:33
Ben eg ile gittiğimde ruhsatta koltuk sayısı 5 yazdığı için aracımın 4 kişilik olduğunu söyleyerek geçirmemişlerdi . Bende sanayide kemer taktırıp tekrar gittim aracın ruhsatındaki sayının 4 olması gerektiğíni söylediler yine geçirmediler.En son ruhsatı değíştirip geçmiştim. Tekrar tekrar gitmemek için bence en garanti yol ruhsatta bulunan sayıyı 4 yapmak olur diye düşünüyorum . :)

siR
04-05-2013, 13:31
3 kapı hatchback, coupe arabaya ruhsat çıkartırken 5 koltuk yazan adamın beyni nerdeymiş, nelerle uğraşıyoruz arkadaş nasıl bir ülkedir ya

Aranel Ciryatan
04-05-2013, 14:03
tamamen bilinçli yapılan birşey arkadaşlar. amaç ek gelir. C2 VTS aracımda arkada ayrı olarak 2 koltuk var ama ruhsatta 5 yazıyor. Ocak ayında muayene zamanı uğraştıracaklar kısacası. Gerçi her işin bir yordamı var tabi ki oda ayrı. ne arabaları geçirdik TÜV geldikten sonra :D

pcvirus
04-05-2013, 14:23
geçende mevzusu geçmişti

bende muayeneye gireceğim henüz gitmedim
benim ruhsat eski tip ve "yolcu sayısı" 4 yazıyor
(araçta arkada 3 emniyet kemeri var + ön koltuk + ben =5)
bu ben dahil 5 eder ve eski tip ruhsatın varsa sorun yok diyorlar.

ama ruhsat yeni ise orada koltuk sayısı yazıyor onunda 5 ise 5 , 4 ise 4 olması lazım

açma sapan işte onun gibi birşey..

abi ruhsatta 4 yazıyorsa emniyet kemerinin birini sakla tamam
ama 5 yazıyorsa sıkıntı 4 emniyet kemeri olan araclar için
ben 2 ay önce sivas ta muayeneye girdim dedim kesinlikle bi eksiğim çıkar
önce bi sokayım sonra gelirim tekrar die yanıma bir çöp dahi almadım bomboş gittin

eleman beni amerikan sinyallerin biri yanmıyor die bıraktı :D:D:D
hemen kapıda düzelttim tekrar girdim geçtim :D
yani orda olsa ömrümü çürütürlerdi

Frid
04-05-2013, 14:49
Takın takın kemer takın fazla olanlarıda sökük geçersiniz

serhatayasli
07-05-2013, 12:57
Allahım sana sığınıyorum sabır ver bana muayeneye gidicem... 2 sene önce muayene yaptırdım koltuk sayısı ruhsata 5 yazılmış ama araç fabrika çıkışı 2 kişi (350z) bu sebeple istasyonda ek belge doldurup geçtim. Günler mutlu ve mesut geçti ve muayene günü yaklaştı. Ulan dedim daha 20 gün var şu ruhsatı değiştereyimde 2 iş yapmayalım dedim...Dedimde lanet ettim resmen... takipçiye tüm evrakları teslim ettim; vekalet,ruhsat, muayene kağıdı, ek belgesi ve dekontu bile. Bugün aradım noldu dedim? abi ruhsatı değiştirmiyorlar, muayeneye girecen tekrar ve kalıp emniyete başvuracaksın. haydaaaaa.. Yahu elinde var ya belgeler daha ne olsun? aynısını tekrar yapmak ne alaka???YOK OLMAZ TEKRAR GİDİP KALACAKSIN!!! Bir ümit dedimki araç dosyasından baktır bari orada yazar, onada bakmış memur dosyayı bulamamış :)) güzel ülkem benim...

aydogdu1453
07-05-2013, 19:02
Bu 5 koltuk 5 kemer numarası yeni mi? 12.09.2012 tarihinde muayeneye girdim.Evlat 3 hafif kusurla geçti.1994 Şahin. 2014'de bizim de başımız ağrıyacak o zaman.Bu adamlar neyin kafasını yaşıyor. :icon_wack

mrtakd
07-05-2013, 19:50
bende 5 kişi 4 kemerden kaldım 5. kemeri taktırdım yine geçirmiyorlardı istasyon şefi geldi arkası benim arabam kadar geniş geçirin dedi öyle geçtim.

Schumi
07-05-2013, 22:10
Peki bende başka bir saçma birşey sorsam. Ruhsatta 4 yada 5 kişi yazan arabayı arka koltukları ve arka emniyet kemerlerini söksek EK1 formu doldurup 2 kişi yazsak. O form ile muayneye girip daha sonra ruhsatı 2 kişi diye çıkarttırsak olmaz mı.

İlla tadilan projesi cart curt isterler mi koltuk söküp 2 kişi yapmak için ?

senna
07-05-2013, 22:11
Peki bende başka bir saçma birşey sorsam. Ruhsatta 4 yada 5 kişi yazan arabayı arka koltukları ve arka emniyet kemerlerini söksek EK1 formu doldurup 2 kişi yazsak. O form ile muayneye girip daha sonra ruhsatı 2 kişi diye çıkarttırsak olmaz mı.

koltuk sökülmesi takılmadı proje ile olabilecek tadilatlar arasındadır aitm yada tse tamimde kapsam dahilindeki tadilatlar bu şekilde olabiliyor, tabi ayağ değeri falan uygun olabilirse yapılabilecek şeylerdir

eksiltilebilir bence bir sorun olacağını sanmam proje ile tabi

Schumi
07-05-2013, 23:18
koltuk sökülmesi takılmadı proje ile olabilecek tadilatlar arasındadır aitm yada tse tamimde kapsam dahilindeki tadilatlar bu şekilde olabiliyor, tabi ayağ değeri falan uygun olabilirse yapılabilecek şeylerdir

eksiltilebilir bence bir sorun olacağını sanmam proje ile tabi

Proje felan pahalıya çıkar proje ile sorun olmadan olacağını bende tahmin ettim ama projesiz olsa iyidi.

0zan
14-05-2013, 13:11
konuyla alakalı bir sorunum var; koltuk sayısı yüzünden ağır kusur var, muayene tekrarı cumartesi günü ancak aracımın ruhsatını aldığım Kadıköy Trafik Tescilde hiç randevu yeri de kalmamış,

Aracımın bağlı olmadığı Ataşehir Trafikten düzelme işlemini yaptırabilir miyim? yoksa sadece Kadıköy Trafik de mi yapılabilir?

levent
14-05-2013, 14:31

Bizim Kemal yaptı abi VTS yi o şekilde, 2 tane spor koltuk arka komple iptal ruhsatta 2 kişilik yazıyor, net bilgi verecektir.

wahan
14-05-2013, 14:49
Turgay bey Memura deki ben 5. Kisiyi ya kucaga yada vites topuzuna oturtugumdan ruhsatta 5 kisilik yaziyor direk gecersin

GokhanK.
14-05-2013, 14:57
............

Schumi
14-05-2013, 21:28
Bizim Kemal yaptı abi VTS yi o şekilde, 2 tane spor koltuk arka komple iptal ruhsatta 2 kişilik yazıyor, net bilgi verecektir.

Hemen soruyorum Kemal'e Face'den.

SOMEONESPECIAL
16-05-2013, 10:37
Biraz evvel babam mimarsinan da scoteer ile aynı sorundan kaldı.
Ruhsatta tek kişilik yazıyormuş 2 kişilik olması lazımmış sele öyleymiş.

Neyse... Trafikten randevu alacağımda 2 seçenek çıkıyor netten randevu alırken;

1, belge yenileme ve teknik değişiklik işlemleri
2, tescil ve trafik belgesi tebdil yenileme işlemi

hangisini seçmek lazım bunlardan ?

Maxi
16-05-2013, 10:38
Biraz evvel babam mimarsinan da scoteer ile aynı sorundan kaldı.
Ruhsatta tek kişilik yazıyormuş 2 kişilik olması lazımmış sele öyleymiş.

Neyse... Trafikten randevu alacağımda 2 seçenek çıkıyor netten randevu alırken;

1, belge yenileme ve teknik değişiklik işlemleri

hangisini seçmek lazım bunlardan ?

MOzen
16-05-2013, 10:38
Dün bende şirket otobüsünü gönderdim 2008 model. Ruhsatta 27+1 yazıyormuş, sürücü dahil 28 yazması gerekiyormuş. Sırf bu yüzden muayneden bıraktılar ancak araç 2008 den bu yana nasıl muayne oluyordu onu anlatamıyorlar.

SOMEONESPECIAL
16-05-2013, 10:40

teşekkürler....

SOMEONESPECIAL
16-05-2013, 10:42
Hemen bi şey daha soracağım....

LPG taktıracağım diyelim...
Ruhsatta muayene onayı için yer yok... hem ruhsat yenileme hemde
LPG yi ruhsata işletme işi için hangi işlemi seçmem gerek peki ?

Maxi
16-05-2013, 10:43
Bende hemen scooter maceramı anlatayım (henüz bitmedi)

salı günü muayeneye girdim (ruhsat eski)
koltuk sayısı sıkıntısı yaşarmıyım diye düşünüyordum (1 yazıyor)
tam 425 TL yi bayıldım ( aldığımdan beri hiç girmedimde 2005)

ne olsa beğenirsiniz?
ruhsatta şase numarası motor bölmüne, motor şase bölümüne yazılmış.
haydaaaaa biz ne düşünüyoruz ne çıkıyor tam bomba..

çocuk dediki abi koltuk sayısına birşey demedim ruhsat eski olduğundan dolayı
ama bunu pas geçemem... iyi peki dedik

randevu aldım ruhsat yenileme için trafikten
bu sabah gittim 69 tl ödedim ama duuur daha bitmedi

yarın öğleden sonra gideceğim biterse o da
ha birde ruhsatın 2. parçasını değiştiremiyormuş sistemdeki bir gariplikten dolayı
önce muayene olması lazımmış o da 89 tl falan

da ruhsatın biri değişmeden nasıl muayeneden geçicez??

SOMEONESPECIAL
17-05-2013, 13:09
Ruhsatı yeniledik.... Tüv den tekrar randevu mu almak lazım bi daha ?

sena
17-05-2013, 14:03
1 ay içinde tekrar giderseniz randevu almanıza gerek yok.

Emre Ekrem
17-05-2013, 14:27
Bende de tam tersi 5 kemer lakin 4 kişi yazıyordu(1999 306 gti), paşa paşa trafiğe gidip düzelttik

slowmotion
19-05-2013, 14:09
aracın içini söksek sadece tek koltuk koysak 1 kişi olarak işletebilirmiyiz?

fussy
29-05-2013, 13:53
Bende de tam tersi 5 kemer lakin 4 kişi yazıyordu(1999 306 gti), paşa paşa trafiğe gidip düzelttik

Ruhsattaki koltuk sayısını düzelttirmek için emniyetten randevu aldık ama gerekli belgeler kısmında EK-1 bilgisayarda doldurmalı falan yazıyor. Ben aradım ama ek-1 bulamadım. Yapacağım işlem için bu gerekli midir? Ne yapmam lazım ? yapanlar söylerse sevinirim.

Frid
30-05-2013, 22:13
Ruhsattaki koltuk sayısını düzelttirmek için emniyetten randevu aldık ama gerekli belgeler kısmında EK-1 bilgisayarda doldurmalı falan yazıyor. Ben aradım ama ek-1 bulamadım. Yapacağım işlem için bu gerekli midir? Ne yapmam lazım ? yapanlar söylerse sevinirim.

size verilen beyaz a4 kağıtta araç bilgileriniz var o nu ve ruhsatı götürün yeterli

Frid
30-05-2013, 22:16
konuyla alakalı bir sorunum var; koltuk sayısı yüzünden ağır kusur var, muayene tekrarı cumartesi günü ancak aracımın ruhsatını aldığım Kadıköy Trafik Tescilde hiç randevu yeri de kalmamış,

Aracımın bağlı olmadığı Ataşehir Trafikten düzelme işlemini yaptırabilir miyim? yoksa sadece Kadıköy Trafik de mi yapılabilir?

biraz geç olacak lakin canınız nereyi isterse oraya gide bilirsiniz

Frid
30-05-2013, 22:19
1 ay içinde tekrar giderseniz randevu almanıza gerek yok.

ne alaka 3 ay sonra abi benim kısa far yanmıyordu tekraramı geldim diyeceksiniz :D

30 gün içinde muayene tekrarına randevu alıp gidilmesi gerekiyor, aksi taktirde yeniden muayene ücret ödenir araç tekrar muayene edilir.

randevu numarası 0850 222 8888 aynı günede aynı saat diliminide randevu alınabilir. ücretsiz hat

Frid
30-05-2013, 22:23
Dün bende şirket otobüsünü gönderdim 2008 model. Ruhsatta 27+1 yazıyormuş, sürücü dahil 28 yazması gerekiyormuş. Sırf bu yüzden muayneden bıraktılar ancak araç 2008 den bu yana nasıl muayne oluyordu onu anlatamıyorlar.

alakası yok sizin şoför ona 27+1 der fakat 27 yazar ruhsatta mesele odur. ruhsatta 27+1 yazıyorsa zaten 28 demektir, araçta 28 koltuk varsa hangi dahi zeka problem çıkartabilir ?

Kahn23
08-06-2013, 11:48
4 yada 5 koltuklu araçların koltuklarının hepsi Recaro tipi yarış koltukları ile değiştirilse muayenede sorun çıkar mı?

sword
26-12-2013, 17:37
ruhsattakı 4 yazan yeri sılıp 5 yazsam tuv ekrandada gorebılıyorlarmı:D

free-hifi
26-12-2013, 17:46
geçen fiesta van ı muayeneye götürdüm çok kişide 4-5 jkoltuk sıkıntısı çıkmıştı?

onursumer
26-12-2013, 17:51
ruhsattakı 4 yazan yeri sılıp 5 yazsam tuv ekrandada gorebılıyorlarmı:D

eğer dikkat etmezlerse sorun çıkmıyor

araçtaki emniyet kemeri sayısına bakıp ruhsatla karşılaştırıyorlar bende 5 yazıyordu 4 olması gerekirken farkettiler :D

şoyle bir sıkıntı yaşayabilirsiniz ruhsatta oynama var diye direk bırakabilirler

sanctuary35
26-12-2013, 22:24
koltuk sayısı tutmazsa kesinlikle geçmiyor araç. emniyet kemeri sayısıyla, ruhsattaki sayı mutlaka tutmalı.
bende 5 yazıyordu (4 kişilik araç) trafik müdürlüğüne gittim ilk önce ruhsat parası istediler. bu sizin hatanız diye biraz carlayınca düzeltip verdiler ruhsat parası almadan

blumenberg
26-12-2013, 23:37
arkadaşlar benim araba da 4 kişilik, ruhsaatta 5 yazıyormuş bugün bi arkadaşım dedi, ctesi muaneye giricem, yarın günlerden cuma, muayeneye girmeden ruhsat değişimi yaptırabilir miyim? yoksa ctesi tüv'e gidip kaldığıma dair belge alıp öyle mi ruhsatı değiştirmem lazım?

ya da arabayı sıfır aldığım borusanı arayıp halledin kardeşim yaptığınız yanlışlığı mı demem daha mantıklı olur?

ilker_yusuf
27-12-2013, 06:26
Borusanı arayıp halledin demek daha mantıklı gibi duruyor

Faruk_Vtec
27-12-2013, 10:23
I Love Hadımkoy TuvTurk :D

aracm 4 kışılık, 5 yazıodu geçtım :) ıstasyondan ıstasyona fark oluo sanrm..

naci
27-12-2013, 10:30
Benim ruhsatta 4 kişilik yazıyor ve arkada 3 kemer vardı genede kaldım, çünkü ortada ki kemer kilitlenmiş, neyse sanayi yakındı gittim yaptırdık yeniden girdim ve sorunsuz geçtim.

gokcell13
27-12-2013, 10:32
Ben sanayide 20 liraya belden kemerli basit bir sistem taktım geçtim.Soruyorlar maelsef.Arkadasım bu yuzden agır kusurla bırakıldı.

berkercakmak
27-12-2013, 11:37
haziran sonunda, şahin i muayeneye götürdük sıkıntı çıkmadı hiç. demek yeni araçlarda sıkıntı yapıyorlar

Aranel Ciryatan
27-12-2013, 11:49
bende kemeri geçtim araba bildiğin 4 koltuk ama ruhsatta 5 yazıyor :D şaka gibi uğraştıracaklar yaa offf ocak ayında götürücem bende headerı falan takmadan önce.

blumenberg
27-12-2013, 16:13
arkadaşlar ruhsatın değişmesi gerekiyormuş, tüv öyle dedi, benim de yarın muayenem var, borusan'dan arabanın 4 koltuklu ithal edildiğine dair bi pdf ve imza sürküleri aldım, yarın adama gösterecem sorarsa :D inş geçerim muayeneden

blumenberg
28-12-2013, 14:20
Tüv'den kaldım arkadaşlar Pazartesi ruhsat değişecek :) ibne bi de kapıyı vurdu yandaki arabaya, lan dedim geçer bari inş, yine geçmedi, bu arada farlar hafif kusur oldu neden bilmiyorum :)

hndcrx
15-10-2014, 18:38
Arkadaslar merhaba;
Bugun aracımı muayeneye goturdum.Ruhsatta 4 kisilik yazıyor ancak sistemde 5 gozukuyormuş.Muayeneden gecemedim haliyle.Hemen Pendik trafige gittim ve sistemden düzelttirdim ve tekrar sıra alıp muayeneye girdim.Bu sefer de sistemde böyle bir kayıt yok dediler ve 165.-tl paramda yandı.Sinir krizi geciriyorum.Bu sistemden düzeltme olayı hemen aktif olmuyor mu veya böyle birsey basına gelen var mı?

fasterhan
15-10-2014, 19:07
Arkadaslar merhaba;
Bugun aracımı muayeneye goturdum.Ruhsatta 4 kisilik yazıyor ancak sistemde 5 gozukuyormuş.Muayeneden gecemedim haliyle.Hemen Pendik trafige gittim ve sistemden düzelttirdim ve tekrar sıra alıp muayeneye girdim.Bu sefer de sistemde böyle bir kayıt yok dediler ve 165.-tl paramda yandı.Sinir krizi geciriyorum.Bu sistemden düzeltme olayı hemen aktif olmuyor mu veya böyle birsey basına gelen var mı?
muayene tekrarında neyden agır kusur yediysen ona bakarlar öyle kayıt açıyorlar....sana sorarlar düzeltme yaptırdın mı diye ve polnet isterler... sistemden senin aracın hala 5 geliyorsa zaten kayıt açılmaz ve kanala almazlar.... nasıl paran yandı orayı anlamadım ben...

hndcrx
15-10-2014, 19:11
muayene tekrarında neyden agır kusur yediysen ona bakarlar öyle kayıt açıyorlar....sana sorarlar düzeltme yaptırdın mı diye ve polnet isterler... sistemden senin aracın hala 5 geliyorsa zaten kayıt açılmaz ve kanala almazlar.... nasıl paran yandı orayı anlamadım ben...

Bana sordular kusur giderildimi diye.Ben de bana trafikte bu isleri yapan kisi ''isleminiz tamam,sistemde duzelttik dedi'' diyince kusur giderildi dedim.Sonra kanala aldilar.Hayir degismemis dediler.Trafikteki kisi duzeltme yapinca bana herhangi bir evrak vermedi.Sadece ben gerekli duzeltmeyi yaptim muayeneye gidebilirsiniz dedi.

made ın JAPAN
15-10-2014, 22:48
Allah kolaylık versin işiniz zor bende c.tesi girdim 4 kişi yazıyor 5 kişi olcakmıs ruhsatı zorla düzelttirdim cuma tekrar gidicem

onursumer
15-10-2014, 23:12
benim ruhsatta hem kişi sayısı hem renk yanlıştı hiç uğraştırmadan tuvden ilk gidip aldığım raporla düzeltirip muayeneden geçtim

hndcrx
15-10-2014, 23:36
Allah kolaylık versin işiniz zor bende c.tesi girdim 4 kişi yazıyor 5 kişi olcakmıs ruhsatı zorla düzelttirdim cuma tekrar gidicem

Simdi araba civic vti.Arkada 2 kemer var,ruhsatta 4 kisi yaziyor.Polnetten duzeltin dediler sadece.
Ruhsatta da bir degisiklik yapilmayacak.Sistemdeki degisiklik acaba tuvturke hemen yansimiyor mu acaba onu da bilemedim.

arsenikli
27-10-2014, 10:41
abilerim 106 gtı ruhsatta 5 kişi yazıyor ve 4 emniyet kemeri var sanayide 5. emniyet kemeri taktırsam tüvde sorun olurmu _?

arsenikli
27-10-2014, 16:59
yokmu yardımcı olucak kimse

hndcrx
27-10-2014, 17:08
abilerim 106 gtı ruhsatta 5 kişi yazıyor ve 4 emniyet kemeri var sanayide 5. emniyet kemeri taktırsam tüvde sorun olurmu _?

trafikten aracını 4 kişiye düşürt veya 5. kemeri al.
ben sistemden 4 yaptırdım.Ama ruhsattada 4 yazıyordu.
sen şimdi 4 yaptırırsan ruhsatı değiştir gel derler mi bilmiyorum.
En iyisi kemer taktır.

arsenikli
27-10-2014, 18:51
trafikten aracını 4 kişiye düşürt veya 5. kemeri al.
ben sistemden 4 yaptırdım.Ama ruhsattada 4 yazıyordu.
sen şimdi 4 yaptırırsan ruhsatı değiştir gel derler mi bilmiyorum.
En iyisi kemer taktır.

sağol abi teşekkür ederim

CRUEL
27-10-2014, 19:18
ruhsatta 5. araçda 4 kişilik olduğundan muayenede kaldım.istasyondaki arkadaş sistemden değiştirt ruhsat değişmene gerek yok dedi. muameleciye 50tl verdim telefonla halletti. hemen yarım saat sonra muayene tekrarı aldılar girdim geçtim.

hndcrx
27-10-2014, 20:21
sağol abi teşekkür ederim

Rica ederim.

wolkanku
04-01-2017, 13:26
arkadaşlar selamlar;

2011 model mini cabrio aracımız var.
araçta 4 koltuk var, 4 emniyet kemeri var.

ruhsatta 5 koltuk yazıyor. hem de dizel yazıyor ( araç benzinli )
yüksek ihtimalle muayeneden geçmeyecek biliyorum ancak daha önce muayeneden de bu şekilde geçmiş. daha önce geçtiyse şimdi nasıl geçmiyor anlayamıyorum?

tüvtürk'ün danışma hattını aradım;
geçmeyeBİLİR diyorlar. kesin bir bilgi yok, devletin tescil sistemi araç bilgilerini sürekli değiştiriyor, teknisyen arkadaşlar da o bilgilere istinaden hareket ediyor diyor. böyle saçma sapan bir sistem.

sizce ne yapayım, trafik şubeye gidip aracım ne diye gözüküyor diyip ruhsatı mı değiştireyim?