PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aurisin virajla sınavı

Smt_Krblt
28-02-2013, 21:44
bu gün kamera yanımızdaydı arkadaşım öylesine bi video çekelim dedi bu kareler çıktı
not: tamamen eğlence amaçlı çekilmiştir
http://www.youtube.com/watch?v=0u3Tr7f_Nus

berkay_aydin
28-02-2013, 21:54
ilki güzel ikincisi boş olmuş :D

16 FR 549
28-02-2013, 22:02
kesinlikle katılıyorum ama elde imkan varsa bi tane 124 olur serçe olur öyle bişey alıp istediğiniz herşeyi yapsanız çok daha keyif alırsınız :D

Smt_Krblt
28-02-2013, 22:02
2. hareketi dönmekle uğraşmamak için yaptım işin aslı kayıt bitti diye düşünüyordum :D

TOLGACANSAHIN
28-02-2013, 22:15
abs devreye girmiyor mu? Pederin fioyla çıktığımda bi kaç göbeğin tozunu alıyım diyorum. Eğer yer ıslak değilse abs yüzünden gram kaymıyor.

_driver_
28-02-2013, 22:19

+1 :icon_tup:
video sonunda da sesten anlaşılan el freniyle güç testi yapılmış :D

mehmetRS
28-02-2013, 22:20
o virajı frensiz, deneseydiniz keşke, hissettiğiniz limit dahilinde tabi.. daha eğlenceli ve bilgi verici olabilirdi:)

dirk
28-02-2013, 22:26
olmamış :( yakışmamış :(

Smt_Krblt
28-02-2013, 22:29
abs devreye girmiyor mu? Pederin fioyla çıktığımda bi kaç göbeğin tozunu alıyım diyorum. Eğer yer ıslak değilse abs yüzünden gram kaymıyor.

abs değil sanırım bahsettiğiniz şey abs yi devreye sokucak bi hareket yapmıyorsunuz zaten el freni dediğiniz telli düzenek abs dediğiniz ani fren yaparken direksiyon hamlesi yapabilmenizi sağlar. esp olabilir bahsettiğiniz sistem. diğer açıdan baktığımızda esp ise kuruda ıslak zeminden daha az çalışır

mechanic
28-02-2013, 22:29
arabanın canın almışınız la

Smt_Krblt
28-02-2013, 22:30
+1 :icon_tup:
video sonunda da sesten anlaşılan el freniyle güç testi yapılmış :D

hırsi değil hissi bi hareketti :D

Smt_Krblt
28-02-2013, 22:33
o virajı frensiz, deneseydiniz keşke, hissettiğiniz limit dahilinde tabi.. daha eğlenceli ve bilgi verici olabilirdi:)

kamerayı sabitleyebilirsem yarın çekebilirim öyle bi video

Smt_Krblt
28-02-2013, 22:34

marşa bastığımız an arabaya zarar vermeye başlıyoruz, lastikler değişecekti o sebeble bi veda partisi oldu

TOLGACANSAHIN
28-02-2013, 22:36
abs değil sanırım bahsettiğiniz şey abs yi devreye sokucak bi hareket yapmıyorsunuz zaten el freni dediğiniz telli düzenek abs dediğiniz ani fren yaparken direksiyon hamlesi yapabilmenizi sağlar. esp olabilir bahsettiğiniz sistem. diğer açıdan baktığımızda esp ise kuruda ıslak zeminden daha az çalışır

yok samet bahsettiğim şey abs, abs mantığını bilirsin zaten. Fiorinoda diğer araçların aksine (başka bir araçta denk gelmedim) giderken el freni çektiğiniz zaman lastikleri kilitlemiyor sadece arka tarafta fren tepkisini hissediyorsunuz. Zemin ıslak olduğunda kıcını direk bırakıyor zaten sıkıntı olmuyor.

ERK_RS
28-02-2013, 22:37
Allah daha buyuk sinavlar yasatmasin :)

b.ustaoglu
28-02-2013, 22:37
eğlenceli olmuş :)

ben virajları limitte dönmeyi çok seviyorum ama bu arabaya yazık olur deneme derim :D gerçi biraz dene arabyı tanı ama her seferinde yapma :) eğlencelik bi araba tavsiye ederim 3-4bin liraya :)

ANIL ERCAN
28-02-2013, 22:43
Samet babandan Arabayı kacırarak bu tür Saçma salak hareketleri yapman Çok Yanlış.. Baban görse bu videoyu Bir daha sana arabanın içine oturup Müzik dinlemen için anahtarı vermez..

B.Koçer
28-02-2013, 22:45
sametin ehliyeti olmadıgı ne ***** :)

yoksada kacırdıgı ne *****

berkay_aydin
28-02-2013, 22:46

Kardeş araban duman atıyor yağ çubuğunu kontrol et !!!!!

B.Koçer
28-02-2013, 22:46
Kardeş araban duman atıyor yağ çubuğunu kontrol et !!!!!

Kırsal mazottan cigeri soldu :(

mhmtyyl
28-02-2013, 22:53
dönüşün güzel olmuş

Smt_Krblt
28-02-2013, 23:03
Samet babandan Arabayı kacırarak bu tür Saçma salak hareketleri yapman Çok Yanlış.. Baban görse bu videoyu Bir daha sana arabanın içine oturup Müzik dinlemen için anahtarı vermez..

benim annem babam ayrı, buda annemin arabası aldığından beri bi kez benzin koymuşluğu bi kez servise sokmuşluğuda yok. ruhsatta annemin adı yazıyor ve fakat arabayı görmeyeli 5 ay oluyor. insanlar hakkında eleştiri yapmadan önce en azından araştırabilirsiniz.

fkocak
28-02-2013, 23:12
ben kıyamıyorum bizim corollaya :D bi kere 10 la falan giderken durmak için çektim o kadar sağlam yapmışlar çorba vardı tencerede hepsi dükülmüştü :D tebrik ederim :D

BuRaK_eFe
28-02-2013, 23:16

aynen 2 cisi olmamış

BüLenT GöReN
01-03-2013, 00:17
el freni ile değilde dayama gaz sol ayakla dönülse tam bi adrenalin olurdu

edit: sol ayak deneyimin hiç yoksa sakın deneme...

mert_can 41
01-03-2013, 01:45
okadar 09 corollayla denemiştim el freni çekmeden bi türlü bıraktıramamıştım arkasını toyotada el freni çekmeden zor arkayı bıraktırmak yolda yada ben beceremedim :D bilemicem bi kere durmak için çekmiştim yandaki kendini ön camda bulmuştu onun için daha denemedim di el frenini :D:D 2 harekete iyi olmuş biran önce arkadan iter geçmelisiniz bence :)

gökberk
01-03-2013, 02:25
Virajla sınavı denilince bir şey var sandım.

uluckaban
01-03-2013, 02:33

ehliyeti aldın ya havandan geçilmiyor :D

levent
01-03-2013, 03:18
el freninden ziyade virajı nasıl dönmek gerektiği üzerinde yoğunlaş derim, lastik ve balatadan çok daha fazlasına zarar veriyorsun şu yaptığınla :)

okadar 09 corollayla denemiştim el freni çekmeden bi türlü bıraktıramamıştım arkasını toyotada el freni çekmeden zor arkayı bıraktırmak yolda yada ben beceremedim :D bilemicem bi kere durmak için çekmiştim yandaki kendini ön camda bulmuştu onun için daha denemedim di el frenini :D:D 2 harekete iyi olmuş biran önce arkadan iter geçmelisiniz bence :)

koparmak istedikten sonra çok kolay kopuyor.. 40-50 gibi hızlarda viraj dönerken (yol boşsa ön arka sağ sol ve uçurumsuz, kaldırımsız biyerde dene) dış - iç yani aç koy yap bakalım öyle dene bir de :)

gökberk
01-03-2013, 04:27
Aman Levent... Deneyecekler sonra.

b.ustaoglu
01-03-2013, 07:58
arabanız çok kıymetli değilse gerçekten trafiğin olmadığı veya boş alanlarda böyle şeyler deneyin. en azından yarın öbürgün başınıza trafikte başınıza gelirse ilk olmamış olsun.

ama trafikte apaçi gibi denemeyin. Allah korusun iyi şeyler olmayabilir...

Low-Rider
01-03-2013, 08:05
Aman Levent... Deneyecekler sonra.

Amma abartıyorsunuz ya

Altı üstü bir el freni çekmiş, zararı varsa var sanki pamuklara sarıp saklıyor herkes arabasını.

Denemden nasıl öğrenicek insanlar?

mtahakorkmaz
01-03-2013, 08:08
Amma abartıyorsunuz ya

Altı üstü bir el freni çekmiş, zararı varsa var sanki pamuklara sarıp saklıyor herkes arabasını.

:D yapmadan öğrenilmez el freni çekmeden ne olur en fazla lastik işkence çeker bende çok yapıyordum lise zamanlarında sedan clio vardı bi gün bi el freni çektim lastik jantdan ayrıldı allahdan trafikde deildim :D

Low-Rider
01-03-2013, 08:15
:D yapmadan öğrenilmez el freni çekmeden ne olur en fazla lastik işkence çeker bende çok yapıyordum lise zamanlarında sedan clio vardı bi gün bi el freni çektim lastik jantdan ayrıldı allahdan trafikde deildim :D

Ben ehliyeti aldıktan sonra 2sene çok el freni çekmişimdir fakrlı virajlarda dönüşlerde öyle 20-30km hızla değil ama, bir eksisini görmedim + araca hakim olmayı öğrendim

b.ustaoglu
01-03-2013, 08:23
arka rulmanlara zararı var, lastikler çabuk eskiyor, el frenine zararı var mı bilmiyorum onun dışında en fazla arkadaşın dediği gibi lastik janttan çıkar veya benim bi sefer toplayamayıp bi evin bahçe duvarına vurduğum gibi vurursunuz. ama neticede bunlar yaparak öğrenilen şeyler. karda yolda kalmadan karda araba kullanmayı öğrenemezsiniz mesela. araba bi saplanıcak ki çıkarmanın yolunu bulucaksınız.

neticede, baktınız müsait hiç bir tehlike yok arabyı önemsemiyorsanız gebertene kadar tecrübe edinin derim ben :)

mtahakorkmaz
01-03-2013, 08:28
Ben ehliyeti aldıktan sonra 2sene çok el freni çekmişimdir fakrlı virajlarda dönüşlerde öyle 20-30km hızla değil ama, bir eksisini görmedim + araca hakim olmayı öğrendim

kesinlikle bende taşlık bölgede el freni çekmemeyi öğrendim yoksa lastik çıkıyo ***** o zamanlar 14" jant 55 yanak lastik clio işte :D

Semii
01-03-2013, 09:30
Maşallah keşanlı kardeşim

fs4lfszkK_E

iynn-RS
01-03-2013, 09:43
herşey yaşında güzel yapıştırın gitsin :D

bi süre sonra istesende elin gitmiyo el frenine flan:)

AhmetYılmaz
01-03-2013, 09:45
El frenı dersı almak ısteyenler burak E. ye mesaj atabılır.

Araba altından degıl sonucta. 2 hareketle cop alcaksa bınmeyelım. :)

mert_leon
01-03-2013, 09:49
Aurisi bilmiyorum ama E12 corolla lar bu el freni olayını pek sevmiyordu hasar veriyordu arka kampanalara. Aklınızda olsun. Eğer aynı sistem varsa bunlarda bir zaman sonra el freni sıkıntı çıkarır yapmayın böyle hareketler.

mert_leon
01-03-2013, 09:51
el freninden ziyade virajı nasıl dönmek gerektiği üzerinde yoğunlaş derim, lastik ve balatadan çok daha fazlasına zarar veriyorsun şu yaptığınla :)

koparmak istedikten sonra çok kolay kopuyor.. 40-50 gibi hızlarda viraj dönerken (yol boşsa ön arka sağ sol ve uçurumsuz, kaldırımsız biyerde dene) dış - iç yani aç koy yap bakalım öyle dene bir de :)

kanka yaysız orjınal lastik ebatıyla ona bile gerek yoktu:) viraja sert bi giriş yaptığım anda arka tarafa abuk subuk hoplaya zıplaya gidiodu :)

lethaldoze
01-03-2013, 10:05
herşey yaşında güzel yapıştırın gitsin :D

bi süre sonra istesende elin gitmiyo el frenine flan:)

Aynen şuan bende öyleyim içimden yapmak geliyor böyle kimsenin görmediği bomboş yol olunca ama o el gitmio :)

mert_can 41
01-03-2013, 11:19
e

arabayı ne yaziki sattık kısmetse yeni arabayla bide böyle denim sert viraja hızlı girip direksiyonu sert kırıyodum araba sadece yatıyodu bi türlü kopartamadım dı :D

Rec.O
01-03-2013, 11:26

yaşına göre gram beyin yok sanırım sanane milletin arabayı verip vermemesinden kendini ne zannediyosun ? vermese bile bu senin sorununmu ?

Ben 1.ci hareketi beğendim arabanı seviyosundur yoksa zaten buraya üye olmassın kardeşim :) arada sıradada yapmak gerekir böyle şeyler dne öğren metodu :) Aman dikkat kolay gelsin :)

Smt_Krblt
01-03-2013, 18:26
Virajla sınavı denilince bir şey var sandım.

isim konusunda şüphelerim vardı aslında, yanılmamışım

Smt_Krblt
01-03-2013, 18:28
Amma abartıyorsunuz ya

başkasından görerek öğrenilebileceğine inanmıyorum, tecrübe herşey demek hayatta

PuT
01-03-2013, 19:00
auris candır can :D

spree1903
01-03-2013, 20:00
2. si daha güzel olmus.

Jem89
01-03-2013, 22:48
başkasından görerek öğrenilebileceğine inanmıyorum, tecrübe herşey demek hayatta

İzleyerek görerek öğrenecek çok şey var aslında.. :)

Virajı gayet güzel dönmüşsün.. İkinci harekette olmuş.. En azından aracın nerde nasıl tepkiler vereceğini biliyorsun.. Bomboş bir yolda yapman güzel birşey.. En azından birşey olursa bir tek sen varsın..

Bu arada milletin yorumlarına da hastayım ha.. yok olmamış yok baban arabayı vermez.. Size ne bunlardan ak.. Adam bomboş yolda bi video çekmiş koymuş.. Size mi kaldı derdi tasası.. Arabanın da canını almışlığın falan yok.. Bi kere el freninden birşey olmaz..

kasırqa
01-03-2013, 23:08
görsel olarak ikisini de güzel onlara bişey diyemem şimdi :D ama bi defa çektim el frenini zararı vardır diye düşünüyorum ondan elim gitmiyo artık

Le10ur
01-03-2013, 23:25
auris sınavdan geçmişte siz kalmıssınız...

gokayy
02-03-2013, 00:48
Sahibinden satılık hırpalanmamış aile arabası auris

mert_leon
02-03-2013, 00:55
Amma abartıyorsunuz ya

yok aga ne abartması biz bunları söylüyoz yapmasak nerden bilicez el fireninin hemen bozulduğunu :) :) banada söylemişlerdi ama yedim bu haltı her genç elbet tadacak bu duyguyu:) uyarıyım istedim :)

levent
02-03-2013, 00:57
Aurisi bilmiyorum ama E12 corolla lar bu el freni olayını pek sevmiyordu hasar veriyordu arka kampanalara. Aklınızda olsun. Eğer aynı sistem varsa bunlarda bir zaman sonra el freni sıkıntı çıkarır yapmayın böyle hareketler.

ne kampanası olm :D disk kanka arkalar, o değil de amortisör burçlarının içine ediyor tecrübeyle sabit (benimkiler bitti) :D

kanka yaysız orjınal lastik ebatıyla ona bile gerek yoktu:) viraja sert bi giriş yaptığım anda arka tarafa abuk subuk hoplaya zıplaya gidiodu :)

orj hali efsaneydi zaten tutunduğu zaman da takla atcam diye korkuyodum ben :D
orj ebatta nokian + yay ile limitlerde çok güzel oynanıyor, bikaç arkadaşım bilir sallaya sallaya dönüyoruz artık az daha hızlansam pert :)

arabayı ne yaziki sattık kısmetse yeni arabayla bide böyle denim sert viraja hızlı girip direksiyonu sert kırıyodum araba sadece yatıyodu bi türlü kopartamadım dı :D

dikkatli ol kardeşim yine de :)

Eyüp
02-03-2013, 01:05
17'li yaslarda bende yapiyordum ama artik elim gitmiyor...

Simdi can arkadan itis istiyor..Donusunde guzel olmus,ilerde zaten istemiceksin :D

mert_leon
02-03-2013, 01:12
ne kampanası olm :D disk kanka arkalar, o değil de amortisör burçlarının içine ediyor tecrübeyle sabit (benimkiler bitti) :D

kanka ne biliyim benim birde içerde kampana vardı el frenini onlar tutuordu :) dış taraftada disk vardı.

levent
02-03-2013, 01:21
kanka ne biliyim benim birde içerde kampana vardı el frenini onlar tutuordu :) dış taraftada disk vardı.

onu diyosan evet :D

1lker
02-03-2013, 10:59

:icon_tup: Abi sanıyorum şu video herkesin hayatında ki belirli bir dönemin mevcut kesitlerden :)

nicksar
02-03-2013, 11:07
Bence ikisi de olmuş :D , videoda da tehlike yaşatacak hiç bir unsur yok ayrıca . Yok lastiği biraz daha hızlı bitiyormuş ,yok balatalar bilmem ne bilmem ne . Şimdi bu zevki yaşamazsa arkadaş söylemesi ayıp daha ne zaman yaşayacak ...

onursumer
02-03-2013, 11:12

fs4lfszkK_E

işte favori video yapma bee arabam kokuoo a ko

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:31
ben kıyamıyorum bizim corollaya :D bi kere 10 la falan giderken durmak için çektim o kadar sağlam yapmışlar çorba vardı tencerede hepsi dükülmüştü :D tebrik ederim :D

teşekkürler, aslında videoda çok bişey yok video çekilmediği anlarda belki psikolojik olarak daha rahat olduğum için daha iyi şeyler yapabiliyorum video çekiyorum diyede çok zorlamak istemiyorum açıkçası kimseye bişey kanıtlamak gibi bir derdim yok

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:35
Bence ikisi de olmuş :D , videoda da tehlike yaşatacak hiç bir unsur yok ayrıca . Yok lastiği biraz daha hızlı bitiyormuş ,yok balatalar bilmem ne bilmem ne . Şimdi bu zevki yaşamazsa arkadaş söylemesi ayıp daha ne zaman yaşayacak ...

teşekkürler iyi yorumlarınız için :)

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:36
:icon_tup: Abi sanıyorum şu video herkesin hayatında ki belirli bir dönemin mevcut kesitlerden :)

çok doğru, kim hiç patinaj çekmedim hiç kaydırmadım hiç zarar vermedim diyebilicek bu forumda

wolrath
02-03-2013, 12:37
Amma abartıyorsunuz ya

:icon_tup::icon_tup:

konu sahıbı kardesımız de bos yolda eglenmıs.ben hıc beceremedım mesela el frenı ısını :) hergun yapmamakta fayda var tabı :):) arabanın sıhhatı acısından ;);)

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:37
El frenı dersı almak ısteyenler burak E. ye mesaj atabılır.

Araba altından degıl sonucta. 2 hareketle cop alcaksa bınmeyelım. :)

bi video da sizden alabilirmiyiz acaba :D merak ettim gerçekten

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:40
yaşına göre gram beyin yok sanırım sanane milletin arabayı verip vermemesinden kendini ne zannediyosun ? vermese bile bu senin sorununmu ?

Ben 1.ci hareketi beğendim arabanı seviyosundur yoksa zaten buraya üye olmassın kardeşim :) arada sıradada yapmak gerekir böyle şeyler dne öğren metodu :) Aman dikkat kolay gelsin :)

ben videoya yorum gelsin diye koydum ancak kişiliğime aileme yorum yapılıyor ona üzülüyorum, iyi yorumların içinde ayrıca teşekkürler :)

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:41
auris candır can :D

görünüş olarak belki ama kalanını tamamen boş bi araba abi çokta can değil yani :D

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:43
İzleyerek görerek öğrenecek çok şey var aslında.. :)

Virajı gayet güzel dönmüşsün.. İkinci harekette olmuş.. En azından aracın nerde nasıl tepkiler vereceğini biliyorsun.. Bomboş bir yolda yapman güzel birşey.. En azından birşey olursa bir tek sen varsın..

Bu arada milletin yorumlarına da hastayım ha.. yok olmamış yok baban arabayı vermez.. Size ne bunlardan ak.. Adam bomboş yolda bi video çekmiş koymuş.. Size mi kaldı derdi tasası.. Arabanın da canını almışlığın falan yok.. Bi kere el freninden birşey olmaz..

mutlaka var ama tecrübe başkasından görmek yada duymaktan çok farklı , özellikle boş alanlarda denemeye çalışıyorum iyi yorumlarınız içinde teşekkürler :)

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:45
auris sınavdan geçmişte siz kalmıssınız...

yorumumu yanlış anlamayın saygızlık etmekde değil amacım ama
araba tek başınada bu hareketi yapabilir diyosunuz yani, olabilir denemek lazım

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:46
Sahibinden satılık hırpalanmamış aile arabası auris

lastiğine taş değmedi

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:47
17'li yaslarda bende yapiyordum ama artik elim gitmiyor...

Simdi can arkadan itis istiyor..Donusunde guzel olmus,ilerde zaten istemiceksin :D

gönül istemezmi arkadan iterli olsun ama eldeki imkan bu, diğer arabada da zaten el freni yok bununla bişeyler yapmaya çalışıyorum mecburen

Smt_Krblt
02-03-2013, 12:49

fs4lfszkK_E

keşanın adını yaşatmaya çalışıyoruz

TayfunS
02-03-2013, 13:49
Yanında duvar vs olmayan bi yerde yap aman diyim o an elin kayar direksiyondan bişey olur. Ama güzel döndürmüşsün 2. de

yusufiii
06-08-2013, 16:48
Keşan'da o virajı bu şekilde dönmeyen nadirdir genç orta yaşlı kesimden. Yolun trafiğide sürekli sakindir , yok denecek kadar. Şahsım adına ben dahi denedim. (itiraf ediyorum.)

Öyle bir viraj ve sakin trafik nadirdir. Bir istanbul park olmasada 10 saniyelik bir adrenalin için yeterli diye düşünüyorum...