PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lau cupra r vs sti,typer,sirecco

osman 1.8t
02-03-2013, 10:25
SELAM ARKADAŞLAR DÜN AKŞAM ARKADAŞLARLA BİZ BİZE YFAK BİR ROLLİNG GECESİ YAPTIK BAZI ARKADAŞLAR GKS TYPER YANİ FN2 TYPER NASIL SENLE YÜRÜYEBİLİR DEMİŞLERDİ GKS TYPER DA FLAŞ PRO BEYİN,HEADIRS,FİLİTRE,KELEBEK,RRC MANİFOLD VAR ADAM YAPMIŞ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIYOR BURDAKİ YÜRÜDÜĞÜM TYPERDA PLAKASINI VERMİYORUM SPECLERİ FİLAŞPRO,HEADIRS,EKSOZ,FİLİTRE ARADAKİ FARKI GÖSTERMEK AMACI İLE VE ARACIMIN YÜRÜMESİNDEN KUŞKUSU OLANLARA ÖRNEK BAABINDA KOYUYORUM VİDEOSUNU YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN GKS İLE DİĞER FN2 ARASINDA RRC MANİFOLD VE KELEBEK VAR
SPEKLER
CUPRA R REVO STAGE 2,ARKA KOLTUK YASLANMA YERİ SÖKÜK
SİYAH SUBARU STİ, EGZOZ VE 1 BAR YAZILIM GERİSİ STOK
SİRECCO STAGE 2 230 HP CİVARLARINDA SANIRIM
FN 2 TYPER, HEADIRS,EGSOZ,FİLİTRE,FLAŞPRO BEYİN
MAVİ SUBARU STİ, 30R 500+ HP
İYİ SEYİRLER GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
https://www.youtube.com/watch?v=AFQF9Cf7h90
https://www.youtube.com/watch?v=kgOYRZ-H2zM
https://www.youtube.com/watch?v=A5_31cU0yZI
BURDA İKİ SUBARU ROLLİNGE BAŞLAMIŞKEN ARACIMIN NASIL GİTTİĞİNİ GÖRMEK AMACI İLE BENDE GAZA OTURDUM UMDUĞUM GİBİ GİDİYORMUŞUM :)
https://www.youtube.com/watch?v=CiB8KxKoXIo
BUDA BONUS 30R STİ 500+
https://www.youtube.com/watch?v=ybiaqKg9Dy0

meh66
02-03-2013, 10:33
guzel denemeler olmus deneyen araclara masallah

ondertopcu
02-03-2013, 10:33
Maşallah araçlara

Redbull
02-03-2013, 10:34
Maşallah..........

mtcvtc
02-03-2013, 10:43
Maşallah güzel yürümüş aracınız bu typerla gks typer arasında ne fark var peki böyle farklı olucak?

alikosar
02-03-2013, 10:46
Maşallah lau cupra R a

osman 1.8t
02-03-2013, 10:52
sağolun arkadaşlar gks de kapak polisaj,kelebek vs ufak birkaç dada fark var diye biliyorum ama en doğrusunu gks nin sahibi bilir o yapar açıklamayı

Ahmet.S
02-03-2013, 11:12
Maşallah araçlara Allah kaza bela vermesin

Gks typer dahada hızlanır ilerde inşallah daha motor ellenmeden koşuyor.

elpadre
02-03-2013, 11:14
osman ne zaman denıyoruzz nan

M///maniac
02-03-2013, 11:14
masallah gks de port polish yok dün yurudgn type-r dada sahibi daha yeni kullanıo alısamadı aracına alısınca daha iyi olur denedgigin siyah subaruda stı degil wrx dün geceki fn2 le pilot farklı sekilde deneriz istersen aksam...

ErT_ThM
02-03-2013, 11:31
benim bildiğimde GKS'de port polişh yok !!

WarmongeR
02-03-2013, 11:35
Osman şimdi beni o wrx i kullanan abim aradı madem sti yazmış videoya,akşam senle sti la denemek ister,ayrıca fn2 ilede akşam farklı pilot aynı araç çıkalım senin içinde fn2 içinde daha sağlıklı olur ne dersin???

SekoLive
02-03-2013, 11:39
gks de kapk açma kelebek polish falan yokdu :) lau cupra guzel yürümüş eğim varmı bu denemede?

BlackEmperor
02-03-2013, 11:40
rocco ile fn2 denediyse sonuç ne oldu iş yerindeyim video açılmıyor.

WarmongeR
02-03-2013, 11:42
gks de kapk açma kelebek polish falan yokdu :) lau cupra guzel yürümüş eğim varmı bu denemede?

arkadaşın daha 2.rollü osmanım almış yokuşa oturmuşlar 7k devir fn2 de:Dmaşaallah lau ya.Akşam inşaallah çıkılır net görülür.

SekoLive
02-03-2013, 11:45
arkadaşın daha 2.rollü osmanım almış yokuşa oturmuşlar 7k devir fn2 de:Dmaşaallah lau ya.Akşam inşaallah çıkılır net görülür.

bu kadar fark pilotajlada olmaz dıye duşunuyordum :) yokuş girdiyse işin içine bide tecrubesizlik varsa herşey net oldu şimdi:)

osman 1.8t
02-03-2013, 11:45
masallah gks de port polish yok dün yurudgn type-r dada sahibi daha yeni kullanıo alısamadı aracına alısınca daha iyi olur denedgigin siyah subaruda stı degil wrx dün geceki fn2 le pilot farklı sekilde deneriz istersen aksam...

dostum dün akşamki siyah sti dı wrx değil dönüşte sahibiyle 10 dakika muhabbet ettik özellikle inceledim aracını ve sordum adamda üzerine basa basa sti dedi firen disklerinden kendini belli ediyor zaten fn2 nin pilotuda şumaer olsa ilk gaza oturuşta araç kendini belli eder zaten vites atana kadar olan oluyor zaten ki hep arkadaşın devrinde basmaya çalıştım farketmez kimin kullandığı önemli değil herzaman yaparız rollingi şu cupra yı kötüleme alışkanlığını bırakın artık. gks de poliş yok kelebek vs var sahibi açıklamayı yapar o araçtan fazlalığı olduğunu biliyorum dün sahibi söyledi

M///maniac
02-03-2013, 11:49
göksel abide yanımda diger araç sahibide yanımda o subaru sadece egzost olan wrx buyur gel simdi seni yanına götrym aracın cuprayı nie kötülym çok yakın arkadaslarmda kardeslermde vag kullanıcısı zaten...

osman 1.8t
02-03-2013, 11:49
Osman şimdi beni o wrx i kullanan abim aradı madem sti yazmış videoya,akşam senle sti la denemek ister,ayrıca fn2 ilede akşam farklı pilot aynı araç çıkalım senin içinde fn2 içinde daha sağlıklı olur ne dersin???

araçın sahibi bahadır abinin yanında dedi sti diye banane kardeşim ister wrx olsun ister sti sahibi sti diye kendi söyledi bana şimdi neyin tiribi bu anlamadım madem wrx benle rollingde neyin iddasını yapıyor

osman 1.8t
02-03-2013, 11:50
ozaman birdaha yarışırken specler düzgün söylensin geçilince araç vrx olmasın lütfen

osman 1.8t
02-03-2013, 11:53

doğru söylüyosun hep dağda rolling i dağa doğru yaptık 3 kere basılmış hep rampa çıkıyoduk hiç düz yol yoktu bırakın bu işleri anlaşıldıki zizle birdaha rolling yapılmaz kendi aranızda takılırsınız artık sizi kimse geçemez 1 numarasınız kendini daima eğlendirmekte güzel :)

M///maniac
02-03-2013, 11:53
yaaaa kinayeli yazıcana gel yanına gidelm adamın diorm :D tamam neyse bahadır abide yanımda aksam aynı type-r la deneyelim olurmu???

osman 1.8t
02-03-2013, 11:55

kelebek nasıl yokya adamın kendisi dün akşam söyledi bana kapak açma olmaya bilir ama farkları olduğunu gks kendisi rollinge çıkmadan söyledi ve aradaki farkın bu olacağınıda belirtmişti zaten

M///maniac
02-03-2013, 11:56
yazılanları iyi oku kelebek polish yok demis kelebek var ama polish yok

osman 1.8t
02-03-2013, 12:00
yaaaa kinayeli yazıcana gel yanına gidelm adamın diorm :D tamam neyse bahadır abide yanımda aksam aynı type-r la deneyelim olurmu???

belliki çok uyanık takılıyosun ama kurnazlıkla anca kendini kandırırsın araca bugün kapak açılıyor egzantirik vs takılıyor geçin onları ...

Can's
02-03-2013, 12:01
belliki çok uyanık takılıyosun ama kurnazlıkla anca kendini kandırırsın araca bugün kapak açılıyor egzantirik vs takılıyor geçin onları ...

osman aga eskı toprak yermı bu numaraları :D

osman 1.8t
02-03-2013, 12:09
gks ile konuşuldu kapak açma yok rrc manifold ve kelebek var aracında yanlış için kusura bakmasın özür diliyorum :) sti için bahadır abiyle görüşüldü araç wrx miş sahibinin o anki heycanı ile sti dediği çıktı ortaya :) tolga kardeşimdende kırıcı olduğum için özür diliyorum ben dün akşam konuşulanlar bugün yapılacaktı araca onlar yapılıpta gelecek diye anladım kalbini kırdıysam hakkını helal etsin

M///maniac
02-03-2013, 12:15
gks ile konuşuldu kapak açma yok rrc manifold ve kelebek var aracında yanlış için kusura bakmasın özür diliyorum :) sti için bahadır abiyle görüşüldü araç wrx miş sahibinin o anki heycanı ile sti dediği çıktı ortaya :) tolga kardeşimdende kırıcı olduğum için özür diliyorum ben dün akşam konuşulanlar bugün yapılacaktı araca onlar yapılıpta gelecek diye anladım kalbini kırdıysam hakkını helal etsin

:icon_tup: dinlemeden yazılınca sıkıntılar çıkıo neyse problem yok yuzyuze bakan adamlarız

SekoLive
02-03-2013, 12:20
yazılanları iyi oku kelebek polish yok demis kelebek var ama polish yok

aynen boyle biliyorum böylede yazmstım.

osman 1.8t
02-03-2013, 12:35
bu arada siyah vrx gri olan sti mış ama sonuç çok farketmedi onlar rollinge oturduklarında arkalarından gelip ikisinide geçtim zaten yani sti dada çok fark olmadı biraz daha iyi siyahtan

FAGE12
02-03-2013, 13:05
bu arada siyah vrx gri olan sti mış ama sonuç çok farketmedi onlar rollinge oturduklarında arkalarından gelip ikisinide geçtim zaten yani sti dada çok fark olmadı biraz daha iyi siyahtan

Hangisinin wrx hangi sinin stı oldugu pek farketmemiş senin için osman abi sonuçta :)

osman 1.8t
02-03-2013, 13:43
Hangisinin wrx hangi sinin stı oldugu pek farketmemiş senin için osman abi sonuçta :)

:icon_tup:

constantine_502
02-03-2013, 14:39
Vay arkadas gks nin kapak acilmışmı ki nasil polislenmis? Sen bu isten anliyosun dimi? Diğer typerin daha 2. Rolü rampaya cekmissin adami, donuste sana gel duzde oturalim dediginde niye hiç gözükmedin :) rol donusu bulusmaya niye gelmedin?

devolation
02-03-2013, 14:53
knka maasallah aracin gitmesi gerektigi gibi gidiyo benim videolardada var f.e.h flaspro lu typera asagi yukari ayni seyleri yapiyorum ama bazi araclarin cigerleri dalaklari cok guclu oluyo oondan farkli gidisi oluyo :))) bide olm senle deneyen araclar vites atar atmaz duvarami carpiyolarda geriye bianda dusuyolar:)

ümitech
02-03-2013, 15:09
maşllah araclara..
yanlız bişeyi anlamadım gks type-r ın dısında ki type-r hangisi ???

kelalper
02-03-2013, 17:17
su forumda hala sunu anlayamadiniz ya ona yaniyorum. hic bir type r i gecemezsiniz. gecilmezler ugrasmayin. en sonunda nalet olsun ben gecildim dersiniz.

osman 1.8t
02-03-2013, 18:21
su forumda hala sunu anlayamadiniz ya ona yaniyorum. hic bir type r i gecemezsiniz. gecilmezler ugrasmayin. en sonunda nalet olsun ben gecildim dersiniz.

büyüksün :icon_tup:

osman 1.8t
02-03-2013, 18:24
Vay arkadas gks nin kapak acilmışmı ki nasil polislenmis? Sen bu isten anliyosun dimi? Diğer typerin daha 2. Rolü rampaya cekmissin adami, donuste sana gel duzde oturalim dediginde niye hiç gözükmedin :) rol donusu bulusmaya niye gelmedin?

olum senin yaşın benim bilgilerimi karşılıyamaz tutmaz dönüşte bende çok aradım arkadaşını ama uzayıp gitmiş adam belliki canı birşeye sıkılmış sen bırak bu laf salatasını benle çekişmeye çalışma kendini iyice düşürüyorsun gözümden nokta kadar menfaat için virgül kadar eğrilme. birde yazdıklarımı birdaha oku laflar gözünden girip başka yerinden çıkmasın ben gks typer dan sonra özürdiledim yanlış anlaşılma oldu diye manifold ve kelebek farkı varmış diyede yazdık

osman 1.8t
02-03-2013, 18:35
knka maasallah aracin gitmesi gerektigi gibi gidiyo benim videolardada var f.e.h flaspro lu typera asagi yukari ayni seyleri yapiyorum ama bazi araclarin cigerleri dalaklari cok guclu oluyo oondan farkli gidisi oluyo :))) bide olm senle deneyen araclar vites atar atmaz duvarami carpiyolarda geriye bianda dusuyolar:)

sağol kanka vites olayını dsg ye bağladım beyin otamatik atıyo kafanın bir bölümünü ona verince sağlam oluyo :) :) :)

devolation
02-03-2013, 19:14
[QUOTE=kelalper;6671414]su forumda hala sunu anlayamadiniz ya ona yaniyorum. hic bir type r i gecemezsiniz. gecilmezler ugrasmayin. en sonunda nalet olsun ben gecildim dersiniz.[/

reis sen bu olayi cozmus nadir adamlardansin :) hepsi olmasada belli basli birkac
typer bide 106 lar gecilmez

Mpower
02-03-2013, 19:45

Abi bunu imzamıza nasıl yazıyoruz :)

WarmongeR
02-03-2013, 20:45

bu lafı söylemek için önce düzgün bir type-r'ı geçecek araba sahibi olmak lazım değil mi?

typer46
02-03-2013, 22:29
osmanben farklı bişey sormak istiyorum senin turbon şuan nedir birde durumu aracını kim hazırladı eksik olarak bişey varmı yoksa olması gerekenler şuanki speclerin için yeterlimi.

STP
02-03-2013, 22:48
ben haftaya BK typer la Lauyu denemek ıstıyorum BK nın kprosunu takmadan uygun olursa yazsın osman arkadasımız

kıvancr
02-03-2013, 23:05
ben haftaya BK typer la Lauyu denemek ıstıyorum BK nın kprosunu takmadan uygun olursa yazsın osman arkadasımız

Deneme avrupa yakasında olursa,uygun görürseniz bende katılabilirim.

Selcuk_RoL
02-03-2013, 23:08
Type r da geçilir 106 da o ne demek ya ben ikisinede bindim job type r zamanı bi akşam çıktım bi araçla denedim hatta kendim yazdım geçildiğimi video yoktu reg 106 ilede geçildim videosunuda kendim paylaştım böyle saçma yorumlara gerek yok bence geçilmiycek araba yoktur ne kadar ekmek o kadar köfte

STP
02-03-2013, 23:16

selam, arac yazanlardan hangısı?

kıvancr
02-03-2013, 23:19
selam, arac yazanlardan hangısı?

S3 8p yazılım dışında tamamen stock.

STP
02-03-2013, 23:20
S3 8p yazılım dışında tamamen stock.

o agır gelır kprosuz olarak :) maksat eglenmekse denerız sıkıntı yok :)

kıvancr
02-03-2013, 23:25
o agır gelır kprosuz olarak :) maksat eglenmekse denerız sıkıntı yok :)

Daha önce hiç denemedim, aracımıda görmek istedim açıkçası, lau cupra sti vs onunde gorunce maşallah dedım . denemek ıstedım. uygun araçlar oldugu zaman pm atarsanız katılmak isterim. Maksat mutlaka eğlenmek :)

STP
02-03-2013, 23:28
sızın arac 300 305 hplerde verır sadece yazılımla, oda bızım typerın speclerıne agır gelırcunkı s3 ler cıdden ayrı gıdıyo :) kproyu takınca zevklı olabılır haberlesırız

mtcvtc
02-03-2013, 23:57
Bk'da farklı manyak bir araba dene kanka bence belli olmaz onun neler yapıcağı:D

STP
03-03-2013, 00:01
Bk'da farklı manyak bir araba dene kanka bence belli olmaz onun neler yapıcağı:D

orası oylede gercekler var bıde :D

mehmetelt
03-03-2013, 00:51
maaşallah araçlara. 1.8 t cupralara bayılıyorum. osman maaşallah aracına.

osman 1.8t
03-03-2013, 03:11
güzel yorumların hepsine çok teşekkürler arkadaşlar aracımın speclerini soranlar için tekrar yazıyorum revo stage 2 orjinal turbosuna daha neler eklenebilir onlarda weskeyt,methanöl,ethanöl,turbo bakımı,araç hafifletme bunlar olmadan gidişi bu bunlarda olursa kilo hariç 20 hp daha eklenebilir kg atma size kalmış ama ben kıyıpta tampon demiri,klima komperasörü,emniyet kemerleri,viraj demirleri,koltuklar,kapı bakaletleri vs bunları sökemem sökersem heralde arabam cupra olma özelliğini yitirir buda bana gelmez bazı typer lar bu saydıklarımı söküyor :) 106 lar bagaj kapaklarınıda söküyor ne anladık o işten rolling yapıyosun neyle typer la 106 ile ama arabaların kendi markaları ile alakaları yok bu benim düşüncem tabi herkezin görüşüne saygım var :)

osman 1.8t
03-03-2013, 03:29

cevap özelden gönderildi dostum.

osman 1.8t
03-03-2013, 03:31

uygun görme ne demek herzaman yeni dostlara kapım açık, gün belirlenirse özelden mesaj atarım.

devolation
03-03-2013, 09:30
güzel yorumların hepsine çok teşekkürler arkadaşlar aracımın speclerini soranlar için tekrar yazıyorum revo stage 2 orjinal turbosuna daha neler eklenebilir onlarda weskeyt,methanöl,ethanöl,turbo bakımı,araç hafifletme bunlar olmadan gidişi bu bunlarda olursa kilo hariç 20 hp daha eklenebilir kg atma size kalmış ama ben kıyıpta tampon demiri,klima komperasörü,emniyet kemerleri,viraj demirleri,koltuklar,kapı bakaletleri vs bunları sökemem sökersem heralde arabam cupra olma özelliğini yitirir buda bana gelmez bazı typer lar bu saydıklarımı söküyor :) 106 lar bagaj kapaklarınıda söküyor ne anladık o işten rolling yapıyosun neyle typer la 106 ile ama arabaların kendi markaları ile alakaları yok bu benim düşüncem tabi herkezin görüşüne saygım var :)
knka ben otur araclara 106 van yada typer van diyorum bu araclar karsi tarafa gecerken 2. kopruyu kullanmak zorunda olmalidirlar :)

Selcuk_RoL
03-03-2013, 10:22

Ya osman neyin savasini veriyosun? Kime neyi ispatlamaya calisiyorsun ya? Merak etme burda herkez neyin ne oldugunu cok iyi biliyor neymis bu kadar bu 106 type r acisi tez belli kardesim sökme isi dunyanin heryerinde var istege bagli sen kiyamassin ailenle piknige gider gibi rolle gelir araba sokmessin kimiside sadece bu is icin kullanir arabasini ikinci bir arabasi daha vardir cikar gelir gecer gecilir bahanesi olmaz sonra senin gibi yok oyleydi yok boyleydi diye anlatmaz anasini satiyim karsindaki 106 ya meger tipi ve kilosu ufak ama sizde ne kadar buyuk bi yer etmis:)

Neyse uzun lafin kisasi bu isler boyle uzar gider ben 106 veya type r fanatigi degilim yanlis anlama ama hersey ortada sen bu kadar sokme isine takilmissinki sana şöyle soyliyim en son denemmissin skn ile seni gecmis hadi bakalim hic speclerle oynamadan sende sok arabani dibine kadar gorelim sonucu yine gecemessin sokunce araba ucmuyor!

Ama yaris bu herkez en avantajli durumda olmak istiyor yoksa sensoktun sen turbosun yok sen hafifsin yok sende basinc var yok bende yakit var fln filan bitmez bunlar sende bu tarz hizli araclarla deniycem diyorsan kendin icin en avantajli duruma gel

kelalper
03-03-2013, 10:23
bu lafı söylemek için önce düzgün bir type-r'ı geçecek araba sahibi olmak lazım değil mi?

Haahah komik çocuk. Valla o düzgün type R lı arkadaşlarına sor onlar sana benim Megane ımın GKS yi de YGZ yi de zamanında geçtiğini BS ile yürüdüğünü sana söylerler ki bu arabalar çorabına kadar soyunuktu donla deniyolardı. Hatta CZT de vardı. Kaç boy olduğunu yazmiim buraya. Benim koltuk sırtlığım yan koltuğum üstündeydi. Haa o yetmiosa 30R lı GC8 im de var Onunla deneyecek araban var mı senin ?

BoraRS
03-03-2013, 10:45
Millet ne guzel sokuyor. Sokmeye niyetleniorum garaja iniyorum arabada sokecek bisey yok :) Kicimi yirtsam attigim 15-20 kg :) En iyisi benim zayiflamam...

Alper fazla konusma al 2 ye gel. Kaldirdim bekliyorum.

Ellerimi :D

kelalper
03-03-2013, 10:47
yaşlandık olm artık deneme yapmıyoruz. Her s... im hıyar diyene tuzlukla mı koşacaz.

BoraRS
03-03-2013, 10:51
yaşlandık olm artık deneme yapmıyoruz. Her s... im hıyar diyene tuzlukla mı koşacaz.

Ya birak bana R yapma hala sokmedin dimi o kar lastiklerini ondan korkuyosun :D Aramizda iki yas var bana yaslandim edebiyati yapma bak ben ikinci baharimi yasiyorum :D

kelalper
03-03-2013, 11:00
kar lastikleri üzerinde hacı. sen bekarsın olm. :)

osman 1.8t
03-03-2013, 11:32
Ya osman neyin savasini veriyosun? Kime neyi ispatlamaya calisiyorsun ya? Merak etme burda herkez neyin ne oldugunu cok iyi biliyor neymis bu kadar bu 106 type r acisi tez belli kardesim sökme isi dunyanin heryerinde var istege bagli sen kiyamassin ailenle piknige gider gibi rolle gelir araba sokmessin kimiside sadece bu is icin kullanir arabasini ikinci bir arabasi daha vardir cikar gelir gecer gecilir bahanesi olmaz sonra senin gibi yok oyleydi yok boyleydi diye anlatmaz anasini satiyim karsindaki 106 ya meger tipi ve kilosu ufak ama sizde ne kadar buyuk bi yer etmis:)

Neyse uzun lafin kisasi bu isler boyle uzar gider ben 106 veya type r fanatigi degilim yanlis anlama ama hersey ortada sen bu kadar sokme isine takilmissinki sana şöyle soyliyim en son denemmissin skn ile seni gecmis hadi bakalim hic speclerle oynamadan sende sok arabani dibine kadar gorelim sonucu yine gecemessin sokunce araba ucmuyor!

Ama yaris bu herkez en avantajli durumda olmak istiyor yoksa sensoktun sen turbosun yok sen hafifsin yok sende basinc var yok bende yakit var fln filan bitmez bunlar sende bu tarz hizli araclarla deniycem diyorsan kendin icin en avantajli duruma gel

aslında sende haklısın ben gerçekten haksızım ya bukadar sökük arabalarla denemiycen normalleri sadece motor modifiyeleri olanlarla yapıcan yada deneyison susucan aynen öyle doğru söylüyosun :icon_tup:
NOT: basın açıklaması yapıyorum :) bu saatten sonra en ufak parçası sökük araçla denemiyorum bütün parçaları tam olacak gelirim tek tek bakarım söyliyim :) azına kadar motoru dolu bütün düzgün araçlarla denenir :) yanlış anlaşılma olmasın kimseye gider yapmıyorum herkezin aracından üstün giden muhakkak bir araç vardır muhabbet sohbet etmek isteyen arabasına kıyaslama yapanlarla sonrada sonucun niye öyle olduğunu düzgün bir şekilde tartışanlarla rolling yaparım doğru yolu buldum :) insanın her yaşta öğreneceği dünya şey var :)

Selcuk_RoL
03-03-2013, 11:34
aslında sende haklısın ben gerçekten haksızım ya bukadar sökük arabalarla denemiycen normalleri sadece motor modifiyeleri olanlarla yapıcan yada deneyison susucan aynen öyle doğru söylüyosun :icon_tup:
NOT: basın açıklaması yapıyorum :) bu saatten sonra en ufak parçası sökük araçla denemiyorum bütün parçaları tam olacak gelirim tek tek bakarım söyliyim :) azına kadar motoru dolu bütün düzgün araçlarla denenir :) yanlış anlaşılma olmasın kimseye gider yapmıyorum herkezin aracından üstün giden muhakkak bir araç vardır muhabbet sohbet etmek isteyen arabasına kıyaslama yapanlarla sonrada sonucun niye öyle olduğunu düzgün bir şekilde tartışanlarla rolling yaparım doğru yolu buldum :)

typer46
03-03-2013, 13:42

diger saydıkların hariç turbo bakımı yerine yeni bir turboyla çok degişir aracın bilgin olsun.

WarmongeR
03-03-2013, 14:10
Haahah komik çocuk. Valla o düzgün type R lı arkadaşlarına sor onlar sana benim Megane ımın GKS yi de YGZ yi de zamanında geçtiğini BS ile yürüdüğünü sana söylerler ki bu arabalar çorabına kadar soyunuktu donla deniyolardı. Hatta CZT de vardı. Kaç boy olduğunu yazmiim buraya. Benim koltuk sırtlığım yan koltuğum üstündeydi. Haa o yetmiosa 30R lı GC8 im de var Onunla deneyecek araban var mı senin ?

Sen araba olayını fazla kafana takma, başkasının değil kendi yürüteceğin subaruyu bana söyle gelir gazlarız, kafanı yorma. ayrıca rs'in hazır olduğu zaman haber ver bir tane daha çorabına kadar soyunuk bir type-R var, onlada gazlayalım. nasıl olsa sen çocuk değilsin, neyin ne olduğunu bildiğin için, aynı diğer çorabına kadar sökük type-r lar gibi onuda geçersin değil mi?

osman 1.8t
03-03-2013, 14:12
diger saydıkların hariç turbo bakımı yerine yeni bir turboyla çok degişir aracın bilgin olsun.

Aynen öyle aslında bakarsın turbomu yenilerim gerçi şuan bana yetiyor sökük araçlarla artık rol yapmıyacağım için bu turbomda üstelerinden gelir :)

BoraRS
03-03-2013, 14:19
Osmanbu hafta zincirim degisecek. Bitsin deneriz senle ama Yasin de gelecek :D Telliogullarindan Osman varken Seferogullarindan Yasin olmazsa olmaz :)

Bu arada arabamin arka koltuklari sökük :D

Yani fabrika sökmüş:D

kelalper
03-03-2013, 14:38
Sen araba olayını fazla kafana takma, başkasının değil kendi yürüteceğin subaruyu bana söyle gelir gazlarız, kafanı yorma. ayrıca rs'in hazır olduğu zaman haber ver bir tane daha çorabına kadar soyunuk bir type-R var, onlada gazlayalım. nasıl olsa sen çocuk değilsin, neyin ne olduğunu bildiğin için, aynı diğer çorabına kadar sökük type-r lar gibi onuda geçersin değil mi?

senin ne araban var da neye gore konusuyorsun. 30r gc8 benim uzerime degil ama yedek anahtari bende. sormadan gider alir cikarim. RS i de herkesle denemek icin degil kendim icin yaptim. her seyim hiyar diyene cikaracagim bir araba degil gunluk kullaniyorum. sadece belli kisilerle denerim. o listede sizler yoksunux. deneriz geceriz arabanizda ariza falsn cikar bosuna masraf cikarmayalim size delikanli.
dedigim gibi gc8 benim istedigin zaman cikar deneriz. benim olmasa bu kadar net konusmam heralde. cok yakin arkadasimin degil kardesimin arabasi. OK?

cok yakin arkadas dersek sana s2000 turbo da derim f458 de derim. evo da derim. ama onlar benim degil kullanmak icin sorarim. gc8 i sormam alir cikarim.

mami_makinen
03-03-2013, 14:39
Konu baya farklı yerler gelmiş 106 pick up olmuş kamyonet olmuş ?

Pick up olmayan kamyonet olmayan 106 var NG 106 varsa geçebileceğini düşünen gelsin geçsin işine gelmeyipte denemeyenlerde sussun ağzını açmasın

Buda son yazımdır arabam ful takılıdır

mami_makinen
03-03-2013, 14:41
Ayrıca araç bu hafta içi yeni sahibine teslim edilecektir geçmek isteyenler elini çabuk tutsun araba satıldıktan sonra kimse boş gider yapmasın

kelalper
03-03-2013, 14:41
mami kaldirdi saplayacak:D

ErT_ThM
03-03-2013, 14:42
WarmongeR gercekten komik cocuktuRRRR ama klavye erkeklıgı yapacak kadar çoçuk değil.....

kelalper
03-03-2013, 14:43
Ayrıca araç bu hafta içi yeni sahibine teslim edilecektir geçmek isteyenler elini çabuk tutsun araba satıldıktan sonra kimse boş gider yapmasın

gene dayanamadin di mi ricalara. bunu satacan iki ay sonra gene yenisini yapican. durmazsin sen 106 siz

kelalper
03-03-2013, 14:49
WarmongeR gercekten komik cocuktuRRRR ama klavye erkeklıgı yapacak kadar çoçuk değil.....

klavye erkekliği derken? Araba mı deniyoruz kavga mı ediyoruz. Sen neden bahsediosun kardeşim.

B.Aktepe
03-03-2013, 14:53
Konu birebir atışma ile devam ederse konuyu kilitleyeceğim haberiniz olsun.

Kişisel tartışmalarınızı foruma taşımayınız arkadaşlar.

WarmongeR
03-03-2013, 16:35
senin ne araban var da neye gore konusuyorsun. 30r gc8 benim uzerime degil ama yedek anahtari bende. sormadan gider alir cikarim. RS i de herkesle denemek icin degil kendim icin yaptim. her seyim hiyar diyene cikaracagim bir araba degil gunluk kullaniyorum. sadece belli kisilerle denerim. o listede sizler yoksunux. deneriz geceriz arabanizda ariza falsn cikar bosuna masraf cikarmayalim size delikanli.
dedigim gibi gc8 benim istedigin zaman cikar deneriz. benim olmasa bu kadar net konusmam heralde. cok yakin arkadasimin degil kardesimin arabasi. OK?

cok yakin arkadas dersek sana s2000 turbo da derim f458 de derim. evo da derim. ama onlar benim degil kullanmak icin sorarim. gc8 i sormam alir cikarim.

sorup veya sormadan alacağım araç sayısında gelip küçük çocuklar gibi şu kardeşimin arabası, bu abimin arabası diyip başkasının aracıyla başkalarına atar gider yapacak kadar alçalmam. 30r gc8 varsa 35 r lı sti da var, benimde sormama gerek yok, öyle kaç tane yedek anahtar var bende.
esas konuya gelirsek, mevzu senin type r lara laf etmen, nereden estiyse (herhalde eski aracımın resmini görüp gc8 lafını ortaya attın) boşuna demogoji yapıyorsun. kullandığın kelimelerle saygısızlık ediyorsun. yaşının büyük olması sebebiyle çocuk, delikanlı v.s. ifadeler kullanıyorsun. her neyse fazla polemiğe girmeden şunu belirteyim o kardeşimin, bu abimin arabası, şunun arabası, bunun arabası demeden bizzat kendi gazladığım senin tabirinle çorabına kadar sökük type-r ımla bizzat sana ait olan rs inle hazır olursan deneriz. fazlası boş kelime, selametle.

ErT_ThM
03-03-2013, 16:42
konu kapanmıştır sanırım ...............

kelalper
03-03-2013, 18:27
Nisanı bekleyeceksin o zaman. Nisana kadar kar lastikleri üzerinde olacak. Nisan da da yeni enjektörlerimi takar arabayı donuna kadar söker deneriz. Type R dan mı korkucam. ******yu y... k la mı korkutacaksın anlamadım. Gideri yapan sensin geçildikten sonra umarım aaa sende turbo var arabam arıza yaptı demezsin.

osman 1.8t
03-03-2013, 18:40
Osmanbu hafta zincirim degisecek. Bitsin deneriz senle ama Yasin de gelecek :D Telliogullarindan Osman varken Seferogullarindan Yasin olmazsa olmaz :)

Evet sen doğuştan şanslı olanlardansın :) arka koltuksuz çıkıyor araban fabrika çıkışlı araç olması yeterli seferoğullarından yasini hiç sevmem babasınıda sevmezdim :) gelsin tabi sıkıntı yok lau cupra var :)

devolation
03-03-2013, 18:45
Konu baya farklı yerler gelmiş 106 pick up olmuş kamyonet olmuş ?

Pick up olmayan kamyonet olmayan 106 var NG 106 varsa geçebileceğini düşünen gelsin geçsin işine gelmeyipte denemeyenlerde sussun ağzını açmasın

Buda son yazımdır arabam ful takılıdır

reis bugece musait olurmusn madem saticaksn araci satmadan su merakimizi giderelim aklimizda kalmasin sonra 23:00 00:00 gibi ***** yerde 100-230 uyarmi

devolation
03-03-2013, 18:48
Evet sen doğuştan şanslı olanlardansın :) arka koltuksuz çıkıyor araban fabrika çıkışlı araç olması yeterli seferoğullarından yasini hiç sevmem babasınıda sevmezdim :) gelsin tabi sıkıntı yok lau cupra var :)

kanka anadolu yakasinda olsun bende geleyim bizim araclari bidaha deneyelim bakalim son durumlari ne kirmizi s2000 li arkadasta makara bi arkadasa benziyo hirs sinir stresten uzak denemelere herzaman varim:) bugece derseniz bugecede gelirim

osman 1.8t
03-03-2013, 18:50
reis bugece musait olurmusn madem saticaksn araci satmadan su merakimizi giderelim aklimizda kalmasin sonra 23:00 00:00 gibi ***** yerde 100-230 uyarmi

Evet devrandan bir gider geldi :) varmı arttıran :)

devolation
03-03-2013, 18:54
Evet devrandan bir gider geldi :) varmı arttıran :)

lan yok mami baskanla konustuk daha oncede aramizda gider gelir gibi seyler olmaz ama hep merak ettik bi denk gelemedik kismet olmadi aracini satacakmis bende buhafta gece calisacagm musait olamam buhafta ondan bugun cikabilirm
aracta normal 106 gti van degil:) deneriz yani

gp74
03-03-2013, 18:55
kanka anadolu yakasinda olsun bende geleyim bizim araclari bidaha deneyelim bakalim son durumlari ne kirmizi s2000 li arkadasta makara bi arkadasa benziyo hirs sinir stresten uzak denemelere herzaman varim:) bugece derseniz bugecede gelirim

Uzunda top speed yaparsak bende gelebilirim :)

osman 1.8t
03-03-2013, 19:23
Devran şaka yapıyorum mami hocam iyidir herzaman rolling yapılır :)

BoraRS
03-03-2013, 19:29

Bak simdi Yasin gormesin bu yazdiklarini :D Arabayi biraktim servise. Zinciri degisecek cok sakirdiyor. Debriyaj da degisecek o da bitik. Bu hafta cikar insallah sonra haberlesiriz :icon_tup:

mami_makinen
03-03-2013, 19:48

100-230 arası 500 bg üzeri cupralar deniyo :) böyle bi deneme şekli yok :)

70-220 denemek istersen ben denerim normalde 60 km 106 için daha uygun fakat yinede 70 yazdımki sanada uygun olsun

devolation
03-03-2013, 19:56
100-230 arası 500 bg üzeri cupralar deniyo :) böyle bi deneme şekli yok :)

70-220 denemek istersen ben denerim normalde 60 km 106 için daha uygun fakat yinede 70 yazdımki sanada uygun olsun

yok eski konularda istedigi hizda herkesle denerim yazmistin olsun olur 70 de uyar iki turlude deneriz farkemez cikalimmi bugece

mami_makinen
03-03-2013, 20:04
yok eski konularda istedigi hizda herkesle denerim yazmistin olsun olur 70 de uyar iki turlude deneriz farkemez cikalimmi bugece

Ben sana haber vericem tel sen

devolation
03-03-2013, 20:06
Forum: Videolar 17-01-2013, 17:48
Cevaplar: 65
devo astra gsi turbo(0.5) wrx sti (1.3) fn2 typer
Gösterim: 2.052
Konuyu Başlatan mami_makinen
Orçunum 3 üncü vites 100-110 gibi ben denerim ...

Orçunum 3 üncü vites 100-110 gibi ben denerim

100-230 arası yani istediğin zaman deneyeniliriz
bak buldum :)

mami_makinen
03-03-2013, 20:20
Forum: Videolar 17-01-2013, 17:48
Cevaplar: 65
devo astra gsi turbo(0.5) wrx sti (1.3) fn2 typer
Gösterim: 2.052
Konuyu Başlatan mami_makinen
Orçunum 3 üncü vites 100-110 gibi ben denerim ...

Orçunum 3 üncü vites 100-110 gibi ben denerim

100-230 arası yani istediğin zaman deneyeniliriz
bak buldum :)

1 hafta öncesine kadar aracımda 14-60 vardı ama şuan 13-61 var yani Demir tavında dövülür:icon_tup:

70-220 teke tek deniceksen deneriz daha da uzatmaya gerek yok

KA®ANLIK
03-03-2013, 20:26
doğrusu her iki aracın da devrinde denenmesi değil midir ?
neden biri çıkıp kendi devrini dikta etmeye çalışıyor anlamıyorum, mami aga lafım sana :) :)

yani her iki araçta devrinde dener, hangi aracın devrinde ne oluyor herkes görür, ona göre yorum yapılır...

sadece bir aracın devrine göre denenmesi adil bir davranış değil... bunu istemekte... :)

devolation
03-03-2013, 20:26

1 hafta öncesine kadar aracımda 14-60 vardı ama şuan 13-61 var yani Demir tavında dövülür:icon_tup:

70-220 teke tek deniceksen deneriz daha da uzatmaya gerek yok

ben nebilim arabanda ne var ne yok reis kizma ya oyle demistin aklimda kaldi
valla uzayacagi kadar uzadi zaten cik madem bu gece sonuca kavusturalim daha uzamaz zaten saticaksan

mami_makinen
03-03-2013, 20:32
doğrusu her iki aracın da devrinde denenmesi değil midir ?
neden biri çıkıp kendi devrini dikta etmeye çalışıyor anlamıyorum, mami aga lafım sana :) :)

yani her iki araçta devrinde dener, hangi aracın devrinde ne oluyor herkes görür, ona göre yorum yapılır...

sadece bir aracın devrine göre denenmesi adil bir davranış değil... bunu istemekte... :)

100 km de başlayan denemeleri 500 bg ve üstü arabalar yapıyo

Denenen arabalar altı üstü 200 bg ve üZeri neden 100 km de denicez onu söyle deneyelim sıfırdan kalkalım demedimki

kelalper
03-03-2013, 20:34
yaw kimin devrinde denersen dene güçlü olan kazanacaktır zaten. Güçleri yakınsa da devri tutan öne fırlar fark açılmazsa güçler hemen hemen aynıdır. Uzatmaya gerek yok.

osman 1.8t
03-03-2013, 20:43
Biz devranla iyi olduk böyle benzini ikiye bölmüş olduk yarısıyla sen yap yarısıyla ben araçlar 230 a kadar aynı gidiyor Zaten devran baktınki 230 üzeri çıkan var ben devreye girerim :) lau cupra anadolu yakası şubesi :)))))))))

mami_makinen
03-03-2013, 20:44
Biz devranla iyi olduk böyle benzini ikiye bölmüş olduk yarısıyla sen yap yarısıyla ben araçlar 230 a kadar aynı gidiyor Zaten devran baktınki 230 üzeri çıkan var ben devreye girerim :) lau cupra anadolu yakası şubesi :)))))))))

O zaman seninle deneyelim bedevadan karşıya kadar yorma beni

osman 1.8t
03-03-2013, 20:47
Yok aga ben istikakımı bitirdim geçen hafta çok gazladım sıra devranda :)

WarmongeR
03-03-2013, 20:59
Nisanı bekleyeceksin o zaman. Nisana kadar kar lastikleri üzerinde olacak. Nisan da da yeni enjektörlerimi takar arabayı donuna kadar söker deneriz. Type R dan mı korkucam. ******yu y... k la mı korkutacaksın anlamadım. Gideri yapan sensin geçildikten sonra umarım aaa sende turbo var arabam arıza yaptı demezsin.

sen benden yaşça büyüksün ama senin seviyene inip senin yazdığın tarzda yazı yazmayacağım, ama senide unutmicam, geçmişim geçilmişim umrumda bile değil, mutlaka seninle nisanda deneyeceğim. neyini sökersen sök hiç fark etmez.

Selcuk_RoL
03-03-2013, 21:26
Ooo hadi bakalim eksin var :D

KA®ANLIK
03-03-2013, 21:33
100 km de başlayan denemeleri 500 bg ve üstü arabalar yapıyo

Denenen arabalar altı üstü 200 bg ve üZeri neden 100 km de denicez onu söyle deneyelim sıfırdan kalkalım demedimki

abi bahsettiğim 100-110-70-60km değil...

iki araba deniyorsa sen sadece kendinin devrini ve km sini söyleyip,
ben 70-220 denerim gelirsen gel gelmezsen yapacak birşey yok gibi kestirip atman yanlış.

adamın belki 2. vitesi 85 de bitiyor, nasıl basacak 70 de o zaman ? 2 de bassa olmaz 3 te bassa olmaz...

he 2 araba deniyorsa sen haklı olarak kendi devrinde denemek istersin ve denenir.
diğer arabada sana der ki, 90 da basalım 90 da deneyelim der... denersiniz...

olur biter...

direk kendi devrimde basayım deneyelim olsun bitsin doğru bir yaklaşım değil...
bahsetmek istediğim bu...

yasin_R
03-03-2013, 21:48

Zamanında dediğine geleyim senin rs in dc headersliiii kprosuz 210 da beyinden dolayı kesen Ygz ile denedin, sana hadi deneyelim diyemiyorum çünkü hep kıs lastiklerin takılı oluyor nedense Ygz bomba gibiyken herkeze hodri meydan di nerelerdeydin:)
Artı çorabına kadar soyuldu diyorsun Benım arabamda tek çöp sökülü degildi;)
Gns typer seni ne kadar geçtiğini biliyosun Benım Gns ile olan videolarimidaaa
Youtube den izleyebilirsiniz :) deneyemezsekte denediğimiz ortak araçlar var yani,

yasin_R
03-03-2013, 21:51

Aranızda olmaktan memnun olurum
Kanka arabana maasallah bu arada osmanımı tebrikler ediyorum

Şsssssss Osman araban yanlislikla yürümüş kanka :d

yasin_R
03-03-2013, 21:55

Kanka ben sana da babana da aşığım:) ben yoktum ya herkezi gecmisin len helal olsun hahahapuh

devolation
04-03-2013, 00:42
mami baskan beni kirmayip geldigi ve denedigi icin tesekkurler cok buyuk bir zevkti selcuk kardesim yarin videolari paylasacaktir saygilar

Selcuk_RoL
04-03-2013, 00:46
mami baskan beni kirmayip geldigi ve denedigi icin tesekkurler cok buyuk bir zevkti selcuk kardesim yarin videolari paylasacaktir saygilar

http://www.techturkey.com/forum/videolar/148940-ng-106-vs-devo-astra-turbo.html

Kanka bizde anında görüntü:icon_tup:

osman 1.8t
04-03-2013, 01:28
devoooooooooooooo :)

kelalper
04-03-2013, 07:35
Zamanında dediğine geleyim senin rs in dc headersliiii kprosuz 210 da beyinden dolayı kesen Ygz ile denedin, sana hadi deneyelim diyemiyorum çünkü hep kıs lastiklerin takılı oluyor nedense Ygz bomba gibiyken herkeze hodri meydan di nerelerdeydin:)
Artı çorabına kadar soyuldu diyorsun Benım arabamda tek çöp sökülü degildi;)
Gns typer seni ne kadar geçtiğini biliyosun Benım Gns ile olan videolarimidaaa
Youtube den izleyebilirsiniz :) deneyemezsekte denediğimiz ortak araçlar var yani,

yasin nasıl araban takılıydı. Arka koltukların yoktu. Beyninin olmaması benim derdim değil sen deneyelim dedin denendi. 210 a da kesiyordu evet ama 210 a kadar kaç boy oluyordu onlardı da hatırla. Bora ilk önden salıp arkadan gelip geçiyordu. O zaman ayarım 1 bardı şu anda 1.2 bar.
GNS içinde evet ben kullandığım zaman GNS beni 2 boy geçti. Ben kaç kiloyum Dou kaç kilo. Dounun yanına birisi bindiği zaman ne oldu onuda sor istersen. Bırakın şu YGZ bombayken ayaklarını. Nineminde şeyleri olsaydı dedem olurdu.

evet kardeşim kış lastiklerim sürekli üzerinde. Ben günlük kullanıyorum. Kışın karda girip çıkmadığım delik yok. Sizlerle denerken araba 60 binlerdeydi şu anda 93 binde. Araba yatmıyor çalışıyor. Sen YGZ ile kaç km yapabildin o zamandan bu zamana. Farkı anlarsın inşallah.

akc
04-03-2013, 09:00
Maşşallah güzel denemeler olmuş..

yasin_R
04-03-2013, 11:58
yasin nasıl araban takılıydı. Arka koltukların yoktu. Beyninin olmaması benim derdim değil sen deneyelim dedin denendi. 210 a da kesiyordu evet ama 210 a kadar kaç boy oluyordu onlardı da hatırla. Bora ilk önden salıp arkadan gelip geçiyordu. O zaman ayarım 1 bardı şu anda 1.2 bar.
GNS içinde evet ben kullandığım zaman GNS beni 2 boy geçti. Ben kaç kiloyum Dou kaç kilo. Dounun yanına birisi bindiği zaman ne oldu onuda sor istersen. Bırakın şu YGZ bombayken ayaklarını. Nineminde şeyleri olsaydı dedem olurdu.

evet kardeşim kış lastiklerim sürekli üzerinde. Ben günlük kullanıyorum. Kışın karda girip çıkmadığım delik yok. Sizlerle denerken araba 60 binlerdeydi şu anda 93 binde. Araba yatmıyor çalışıyor. Sen YGZ ile kaç km yapabildin o zamandan bu zamana. Farkı anlarsın inşallah.

sen yanlış hatrlıyorsun ben arabamı gns typer la denedikten sonra sadece arka kltuklarımı söktüm baska da hiçbirseyımı sökmedim, hepte öyle denedim, gns typer la da kprolu contalı kıdd headrslı vs vs denedim. arka koltuklarımı da o tavan taban halılarına kadar söküp geldiği için sadece arka koltuklarımı sökme ihtiyacı duydum. senileyken full çakılı dım. burda hamfiki olalım. seninle deneken 18 jant lastiklerimde üzerindeydi dc headers 63 boru 63 son susturucum vardı, 210 kadar o halimle beni 2-3 boy geciyordu rs in doğru, ama sen kullanmıyordun denerken sen kullanmadın hafif bi arkadas kullandı. ygz bombayken ayaklarını ben bırakıcam ama sende kış lastiği ayaklarını bırak istersen

lastikleri değiştirmek yarım saatten az saman sürer:) tekrar yerine takmanda yarım saat. enjektörlerde hakeza. bence formda bu kadar yazı yorum yapmakla vakit kaybedeceğine o vakt arabana harcar hadi yasin deneyelim derdin;) tabi ki herezin işi gücü de var onlarıda göz önünde bulundurarark söylüyorum;)

ben sana suan diyorum hodri meydan cıkar rs ni deneyelim...

kelalper
04-03-2013, 14:26
Tamam takılıydın diyelim.
Lastik olayına gelince yarım saatte hangi lastikçi öyle hop diye 4 lastiği janttan çıkaracak 4 tane yeni lastik takıp balans yapacak merak ettim. Her lastik değişimine 100 liradan 2 defa yaptığın zaman 200 tl yapar kardeşim. Dediğim gibi nisana kadar bekleyeceksiniz. Sende sıraya gir bak senden önce skn var.

Kullanan olayına gelince evet bora kullanıyordu 90 kilo kendisi. Hafif dediğinde o. Bi de şu başkası kullanıyordu geyiğini bırakın ben kullanamıomuşum gibi. Sen 80 kilosun yanına 70 kiloluk birini almayı kabul edeceksen ben kullanırım merak etme.

yasin_R
04-03-2013, 15:04
Tamam takılıydın diyelim.
Lastik olayına gelince yarım saatte hangi lastikçi öyle hop diye 4 lastiği janttan çıkaracak 4 tane yeni lastik takıp balans yapacak merak ettim. Her lastik değişimine 100 liradan 2 defa yaptığın zaman 200 tl yapar kardeşim. Dediğim gibi nisana kadar bekleyeceksiniz. Sende sıraya gir bak senden önce skn var.

Kullanan olayına gelince evet bora kullanıyordu 90 kilo kendisi. Hafif dediğinde o. Bi de şu başkası kullanıyordu geyiğini bırakın ben kullanamıomuşum gibi. Sen 80 kilosun yanına 70 kiloluk birini almayı kabul edeceksen ben kullanırım merak etme.

sen tak skn ile deneyelim:) ben 90 kg ım bu arada:) 200 tl sökme takma paranda benden söz;)

ben kendi arabamla zaten nisan ayında seninle denemeye gerek görmem.

devolation
04-03-2013, 15:29
eyvah eyvah atarlanmis bu konu yine bizde dun gece boyle yazisirken kendimizi yolda bulduk mami baskan ile bence bu konuda biseyler var osmanin parmagi vardir bence bu istede :)
alper baskan bu saatten sonra kar kis olmaz doguya gitmezsen bak yasinde guzellik yapip lastik sokme takma masrafini karsilayacak centilmenlik var ben olsam geri cevirmem :)

kelalper
04-03-2013, 15:45
Her şeyim hıyar diyene tuzlukla koşmuyoruz biz. Nisana kadar bekleyeceksiniz. Oyuncak değil bu. İşim var gücüm var.
Denemezsen denemezsin senin bileceğin iş nisana kadar beklemekte benim bileceğim iş.

yasin_R
04-03-2013, 15:57
Her şeyim hıyar diyene tuzlukla koşmuyoruz biz. Nisana kadar bekleyeceksiniz. Oyuncak değil bu. İşim var gücüm var.
Denemezsen denemezsin senin bileceğin iş nisana kadar beklemekte benim bileceğim iş.

ya kaşımızı gözümüzü sürmelemiş ağzımızı açmış seninle deneme meraklısı değiliz ama cok yazıyorsun. çiziyorsun. giyinik soyunuk 1 bar 1.2 bar su söyle olursa böyle olurlar filan. bi sonuc görelim istedim sadece, herkezin işi gücü var onu belirttim yukarda zaten ama ben senin bu durumuna zaten yıllardır alışığım:)
kaç nisanlar atlattık:D

sen kar lastiklerini söktüğün zaman kiminle deneyıp denemeyeceğini zaten iyi bilirsin. boşa cene yoruyoruz anlayacağın.

ben bana her makarna diyene ben makarnayı salçasız yemem diyorum... sadece

mtcvtc
04-03-2013, 16:24
ne ozlu sozler varmis techtede be yasinim buhafta bekliyorum buarada daha yemek yiycez:)

osman 1.8t
04-03-2013, 17:13
Yasiiiiiiiiiiiiiiiîiiiiiiiiiiiiiiin :)

yakuzaru
04-03-2013, 17:19
Güzeler denemeler olmuş.Bütün araçlara maşallah.

osman 1.8t
04-03-2013, 17:44
sağol kardeşim

kelalper
04-03-2013, 19:35
ya kaşımızı gözümüzü sürmelemiş ağzımızı açmış seninle deneme meraklısı değiliz ama cok yazıyorsun. çiziyorsun. giyinik soyunuk 1 bar 1.2 bar su söyle olursa böyle olurlar filan. bi sonuc görelim istedim sadece, herkezin işi gücü var onu belirttim yukarda zaten ama ben senin bu durumuna zaten yıllardır alışığım:)
kaç nisanlar atlattık:D

sen kar lastiklerini söktüğün zaman kiminle deneyıp denemeyeceğini zaten iyi bilirsin. boşa cene yoruyoruz anlayacağın.

ben bana her makarna diyene ben makarnayı salçasız yemem diyorum... sadece

Yasin bir yazıyorsun ki sanki sen çağırmışsın denemeye de ben çıkmamışım gibi. Hangi denemeye çıkmışım kiminle denemişim sor soruştur bakalım hiç deneme yapmış mıyım? Korkacağım araba da Type R. Şaka mısın?

yasin_R
05-03-2013, 12:20
Yasin bir yazıyorsun ki sanki sen çağırmışsın denemeye de ben çıkmamışım gibi. Hangi denemeye çıkmışım kiminle denemişim sor soruştur bakalım hiç deneme yapmış mıyım? Korkacağım araba da Type R. Şaka mısın?

Görende hiç çağırmadım sanacak:)
Korkacak korkmayacak bisiy yok ki illaki dişine göre rakiplerle denemisindir tabiki.

Can's
05-03-2013, 12:22

abı ısın acıkcası bende bır senedır rast gelıyorum hıc ep3 typerla denedıgını gormedım bence artık kar mar yalan olur sok lastıgını ver hafıf bırıne denesın ya sende kurtul bızde kurtulalım bu muhabbetlerden

kelalper
06-03-2013, 18:15
Yasin laf cambazligini birak disine gore birileri ile denemissindir derken type r disime gore degil demek istiyorsun ama kimse ile denemedim. Izlemeye cikmisimdir arada bir iki sikmisimdir ama hepsi kisik ayarda ve araba falan sokulmeden yapilan seyler. Denemeye cikmam icin bir sebep yok. Biiliyorum ki type R dan hizliyim sokersem gecerim neden ugrasiim. Al DBS dyno uzerinde 255 verdi benim arabam 266 verdi. Iddiam olursa denerim. Nisan da goreceksiniz.

kelalper
06-03-2013, 18:23
abı ısın acıkcası bende bır senedır rast gelıyorum hıc ep3 typerla denedıgını gormedım bence artık kar mar yalan olur sok lastıgını ver hafıf bırıne denesın ya sende kurtul bızde kurtulalım bu muhabbetlerden

Emrin olur Can. Haftasonu Kartalkayaya giderken de artik senin toyo yu alirim. Yaw istanbulda kar yok diye Turkiye uzerinde de mi kar yok. Su anda Feribottayim bursadan donuyorum. Bu araba sadece istanbulda mi kullaniliyor. Daha Marttayiz ben cok hatirliyorum Martta kar yagdigini. Dun gece Bursa -2 idi mesela. Senin de corollan var Cancim sen cik dene sen neden denemiyorsun.
Ay sonunda Cin e gidicem donuste bitecek derdiniz merak etme. Ne Megane mis arkadas herkes bize kaldirmis haberimiz yok.

Can's
06-03-2013, 18:52
:)..............

yasin_R
06-03-2013, 20:02
Yasin laf cambazligini birak disine gore birileri ile denemissindir derken type r disime gore degil demek istiyorsun ama kimse ile denemedim. Izlemeye cikmisimdir arada bir iki sikmisimdir ama hepsi kisik ayarda ve araba falan sokulmeden yapilan seyler. Denemeye cikmam icin bir sebep yok. Biiliyorum ki type R dan hizliyim sokersem gecerim neden ugrasiim. Al DBS dyno uzerinde 255 verdi benim arabam 266 verdi. Iddiam olursa denerim. Nisan da goreceksiniz.

Kimse sebepli denemiyor ki isin ana teması eğlence hobi stres atmak vs vs
Bende iddea ediyorum senin araban ne Ygz den hizliydi ne de suan skn den hızlı,
Bişeyi beklemiycem gerek yok, denk gelirsek görüşürüz zaten...
Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos filan ...

kelalper
06-03-2013, 22:06
yasin benim arabam ygz den hizliydi kardesim denemek istedin denedik gorduk. bosuna o yum yoktu suyum yoktu deme. kendin denemek istedin denedik gorduk ki o zaman ki yazilimim dyno uzerinde 250 verdi. ayni gun yeni yazilimla 266 verdi. bosuna baska arabalarla deneyip bakkal hesabi ile senden hizliyim ucaktan yavasim deme. yan yana denemedik gormeden bilemezsin. bir kere denedik onda da megane rs temiz olarak onundeydi. zevk icin bu isi yapan adam bu sekilde iddialarda bulunmaz.
arabam hakkinda bilgin yok oturdugun yerden skn senden hizlidir diye ulamalik yapiosun. denenmedi gorulmedi. ben skn den hizliyim demiyorum gormedim ama sen benim arabamin su andaki gidisi hakkinda 0 bilgi sahibi olarak yorum yapabiliosun. bosuna yorum yazma gaza gellpte lastikleri takip hadi cikalim diyecek degilim. bosuna havanda su dovuosun. Skn niz hazir nasil olsa bende cin donusu arabami hazirlarim. deneriz goruruz. ak .ot kara .ot ortaya cikar.

kelalper
06-03-2013, 22:24
haa bu arada cemin mini si de benden hizli bir kere denedik oyle ya da boyle gecti. yanlis anlasilmasin.

O.E
06-03-2013, 22:39
Maşallah araçlar diri

yasin_R
07-03-2013, 06:33
yasin benim arabam ygz den hizliydi kardesim denemek istedin denedik gorduk. bosuna o yum yoktu suyum yoktu deme. kendin denemek istedin denedik gorduk ki o zaman ki yazilimim dyno uzerinde 250 verdi. ayni gun yeni yazilimla 266 verdi. bosuna baska arabalarla deneyip bakkal hesabi ile senden hizliyim ucaktan yavasim deme. yan yana denemedik gormeden bilemezsin. bir kere denedik onda da megane rs temiz olarak onundeydi. zevk icin bu isi yapan adam bu sekilde iddialarda bulunmaz.
arabam hakkinda bilgin yok oturdugun yerden skn senden hizlidir diye ulamalik yapiosun. denenmedi gorulmedi. ben skn den hizliyim demiyorum gormedim ama sen benim arabamin su andaki gidisi hakkinda 0 bilgi sahibi olarak yorum yapabiliosun. bosuna yorum yazma gaza gellpte lastikleri takip hadi cikalim diyecek degilim. bosuna havanda su dovuosun. Skn niz hazir nasil olsa bende cin donusu arabami hazirlarim. deneriz goruruz. ak .ot kara .ot ortaya cikar.

Sen saka olansin bence:)
Sen dc headersli kprosuz 18 jantli fn2 koltuklu full çakılı Ygz ile denedin gecememen fizik kurallarına aykırı zaten ki bora gecti beni sen degil. bendeki tahmin 0.7 ile devranda söyle olur 1 bar ile de yok olur diyen sendin , denendi mı 1 barda yok bak demek ki insanlar tahmin yürüyebiliyor, elini vicdanına koyda söyle Ygz yürüdüğü zaman seni hiç mı Çağırmadım hep mı kıs lastiğin takiliydi:) yapma biraz aklı Selim konus ;) daha konuşmaya gerek yok seni bekliycem değilim araban 390hp versin isterse umurum değil, otobana çıktık mı o hp ler uçuyorr gidiyorrrr:)

rockford34
07-03-2013, 08:05

sen boş ver bunları yürünen yol yürünmüş sonuclar ortada arac sahipleri hariç geri herkese maşallah demek düşer.... 1,8t gücüde ortada tekrar maşallah....

kelalper
07-03-2013, 08:19
Yasin ne zaman nereye çağırdın. 1 Nisandan önce çağırdıysan evet hep kar lastiklerim vardı. Ondan sonra çağıranda olmadı. Aradın mı hayır. Buraya yazdın mı hayır ee ben müneccimim bileceğim.

Beni senin arabandaki parçalar ilgilendirmez sen deneyelim dedin denedik sonucu ortada bunun vicdanı yok. Denemek isteyen sensin geçilen sensin ben neden elimi vicdanıma koyacağım onu merak ettim.
Bi de bırak şu Bora geçti ayaklarını. Ben yazıyorum buraya. SKN ile denerken Mami kullanacak arabayı. Seninle benim aramda 65 kg fark var. Al yanına mamiyi ben kullanayim kabul mü. Siz nasıl arabadan ağırlık atıyorsanız bende arabadan ağırlık atıyorum. İstersem sürücü koymam uzaktan kumandalı yaparım sizi ilgilendirmez. Araba kullanmayı bilmesem Fermas altıma araba vermezdi Track daylerde.

yasin_R
07-03-2013, 08:48
o specklerdeki bi typeri gecmen zaten dogal, ikidebir bunu yaziyorsun, seni 2-3 kere cagirdigimi iyi biliyorum,cok iyi hemde,gokhanla denenen zamanlar ve gns ile yurudugum zaman ve tolga abi ile ayar donusu mangalda oldugunuz zaman ve dusta oldugun zaman;)senin arabanin bar i ve kilosu kilonda beni ilgilendirmiyo, soksen niye soktun kardesim diyecek degilim sizler gibi... gereksiz uzatmayalim bence

kelalper
07-03-2013, 09:20
Ya yasin sanki type r dan korkucam. Bi şekilde denk gelmemiştir. Zaten denemeye falanda çıktığım yok. Burada bu kadar adam var biriside yazsın benimle denedi diye. Herkese sorabilrsin. Denesem zaten bu kadar adam var izlemeye gelen bir tane videosu kesin düşer. Evetçok korktuğum için Sali akşamı Bursada Orçunlarla beraber egzantrik ve piston dışında gırtlak yüklü Fn2 ile 2 ye 1 denedim benim araba ağzına kadar katalog yüklü ve Orçun yanımdayken kar lastiği ile. Ne sanıosunuz olm altınızdaki arabayı. Milletin altında 100-200 4-5 saniye koşan arabalar var sizin kadar atar gider yapmıo birbirine sizin bu hırsınız nedir anlamadım arkadaş. Hala anlayamıyorsunuz kumdan kale ile oynadığınızı. Sizin haftalık deneme için yatırdığınız arabalar kadar hızlı arabaya ben günlük iş için biniyorum. Salak değilim gider alırım bi tane 6 -7 bin liraya Palio van dizel ona binerim. Size arabalarınız düşündüğünüz kadar hızlı değil demek istiyorum ama anlamak istemiyorsunuz. Bu demek değil ki benim arabam sizinkilerden hızlı. Bunu idrak edemiyorsunuz.

yasin_R
07-03-2013, 13:27
sana kimse typer dan korkuyorsun demiyor ki. muhabbeti çarptırıyosun. kimsenin hırs yaptığı yok gayet rahatım, garip garip yazma allah aşkına kumdan kale kimse yapmıyor çocuk muhabbetleri yapma sonuca gel, sen hangi arabayla iş koşturuyosun hangi arabyla salak değilsin ya bunlar gereksiz muhabbetler. ben senin yaptığın kendini çokk emin zannettiğin seyler ve herseyı ben biliyorum tarzını yargılıyorum. sen yıllar önce typera binmiş inmişssin yıllar önceki zamanla suan bir değil. onlara güvenerek burda herseyi ben biliyorum siz kumda oynayın vs vs gerek yok bu tür yazılara. ben atarlanmıyorum giderlenmiyorum öyle bi tarzımda yok cumlelerin coğul eki tasıyor yanımdakilere de giydirmeye yapmaya çalışıyorsun. ben muhabbeti kesmek isterken sen uzatıyosun gereksiz bak. araban olur seni nisan mayıs hazıran ağustos :D bekliycek değilim, diyorum. denk gelirsek görürüz illaki at kara ne tabirinse işte.

osman 1.8t
07-03-2013, 18:24
sen boş ver bunları yürünen yol yürünmüş sonuclar ortada arac sahipleri hariç geri herkese maşallah demek düşer.... 1,8t gücüde ortada tekrar maşallah....

sağol kardeşim :icon_tup:

Tolga-R
07-03-2013, 19:15
Ya yasin sanki type r dan korkucam. Bi şekilde denk gelmemiştir. Zaten denemeye falanda çıktığım yok. Burada bu kadar adam var biriside yazsın benimle denedi diye. Herkese sorabilrsin. Denesem zaten bu kadar adam var izlemeye gelen bir tane videosu kesin düşer. Evetçok korktuğum için Sali akşamı Bursada Orçunlarla beraber egzantrik ve piston dışında gırtlak yüklü Fn2 ile 2 ye 1 denedim benim araba ağzına kadar katalog yüklü ve Orçun yanımdayken kar lastiği ile. Ne sanıosunuz olm altınızdaki arabayı. Milletin altında 100-200 4-5 saniye koşan arabalar var sizin kadar atar gider yapmıo birbirine sizin bu hırsınız nedir anlamadım arkadaş. Hala anlayamıyorsunuz kumdan kale ile oynadığınızı. Sizin haftalık deneme için yatırdığınız arabalar kadar hızlı arabaya ben günlük iş için biniyorum. Salak değilim gider alırım bi tane 6 -7 bin liraya Palio van dizel ona binerim. Size arabalarınız düşündüğünüz kadar hızlı değil demek istiyorum ama anlamak istemiyorsunuz. Bu demek değil ki benim arabam sizinkilerden hızlı. Bunu idrak edemiyorsunuz.

gırtlak yüklü fn2 ?? şakamısın . O arabada sadece headers egzso filtre flashpro var. Gram sökük değil kapak işli değil emme gaz kelebeği egzantrik yok oem debriyaj oem jant... Sonuç ne oldu ??

megane rs 1230 , Fn2 1340 kg ... arabanda 100 kg katalog mu vardı ?

fthdrn
07-03-2013, 21:10
maşallah araçlara..

cupra64
08-03-2013, 11:14
Osman abi idolümsün hayranlıkla izliyorum seni :D Maşallah çok güzel yürümüşsün..

osman 1.8t
08-03-2013, 14:15
Osman abi idolümsün hayranlıkla izliyorum seni :D Maşallah çok güzel yürümüşsün..

Sağol kardeşim ne mutlu bana :)

kelalper
08-03-2013, 15:11
gırtlak yüklü fn2 ?? şakamısın . O arabada sadece headers egzso filtre flashpro var. Gram sökük değil kapak işli değil emme gaz kelebeği egzantrik yok oem debriyaj oem jant... Sonuç ne oldu ??

megane rs 1230 , Fn2 1340 kg ... arabanda 100 kg katalog mu vardı ?

megane rs i 1230 kilo diye kim soyledi Tolga komik olma. araba cam tavanla 1400 kg.
1230 kilo diye kim soyledi sana merak ettim. 2 lt coupe megane 1 olmasin o. bu arabada 8 tane hava yastigi var cam tavan var. 1230 kg nereye cikio. 1350 kg cam tavansiz hali
http://www.cars-data.com/en/renault-megane-2.0-16v-t-225-rs-specs/39149#sthash.lrOCbvsg.dpbs

ben araba icin manifold gaz kelebegi var dediler bende bilmiyorum. gram sokuk degilde ben sokuk muyum. arabada iki koca koli katalog var 100 kilo yoktur ama 70 kilo vardir.+ yanimda orcun vardi tesisat uzerinde ve kar lastikleri. . sonucu onemli degil. demek istedigim korkuyo olsam denemezdim.

osman 1.8t
24-03-2013, 23:29
ne biri kıllığına güncelmi dedi :)

devolation
24-03-2013, 23:35
veeee efsane geri donduu :))) hosgeldin kanka guncelii :)

osman 1.8t
24-03-2013, 23:38
sağol kardeşim bu ortamda sizde olmasanız çekilmez burası doğru adam bulmak zor etraf yalakadan sahtekardan geçilmiyor :)