PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni civic gaz benzin farkı

Emrecan-R
02-03-2013, 23:25
İyi akşamlar yeni civic almayı düşünüyoruz. honda brcyle anlaşmış aklıma takılan sorular var

1. Benzinle gaz arasında ne kadar yüzde farkı olur

2.lpg bağlatmak mantıklımı

3.Lpg bağlatınca satma durumu nasıl olur konuyu yalnış yere açtıysam özür dilerim

batonsi
03-03-2013, 00:08
bende yeni civic var öncelikle kesinlikle tavsiye ederim alın. 2. si yakıt ekonomik sayılır eco modu sayesinde 8.5-9 litreyi geçtiğim pek olmadı şehir içi. karma kullanım 7-7.5 civarı diyebilirim. lpg de tabiki fark edicektir ama babamın honda accordunda var o normalde 45-50 kuruş yakar benzinde 30-35 kuruş civarına düştü. ama kışın her 3-4 depoda 50-60 liralıkta benzin atıyorum oda ayrı mevzu. civicte 30-35 benzinde yakıyor desek 25 kuruşun altına düşceğini pek sanmıyorum. uzun süre kullanmayacaksanız gerek yok derim. Okuyanlar kuruş hesaplarına pek takılmasınlar aşağı yukarı yazdım.

Eklemeyi unuttum son olarak civicin hertürlüsü satılır. lpg lisi son günlerde baya tercih ediliyor.

İbrahim33
03-03-2013, 10:28
Hiç bir fark olmaz lpg'de , ne gidişde , nede duruşta , artısı olarak az yakar araba...Ama çok yüksek km'lerde illaki sıkıntı yaratır motorda...

Emrecan-R
03-03-2013, 21:14
Hiç bir fark olmaz lpg'de , ne gidişde , nede duruşta , artısı olarak az yakar araba...Ama çok yüksek km'lerde illaki sıkıntı yaratır motorda...

gidişte nasıl olmaz ya olur bence fd6 yı satıp almak mantıklımı

cemsultan
03-03-2013, 21:34
BRC'yi dışarda taktırcan 2 sene garanti, Honda kendisi takınca 6 sene garanti, bunu da dikkate alın karar verirken.