PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolları yıkamak ?

thedevil
02-03-2013, 23:34
Bugün arabayı yıkattım ayrıca birçoğumuzun yaptığı gibi kendimde kolları sıvadım güzelce temizledim en ince detayına kadar sildim parlattım bir damla su kalmadı ,ayrıca cilasını yaptım ve çıktım gezmeye. Şimdi yolda giderken birde baktım basınekspres yanyol komple yıkanmış baştan sona bi damla kuru yer yok ve yeni yıkadığım araba eski kirliliğine nihayet döndü.Şimdi merak ettiğim bir konu var yollar,caddeler neden yıkanır bilhassa yazın her gece mutlaka yıkanır sebebini bilmiyorum bilen varmı merak ettim bu konuda cahilim...

Can's
02-03-2013, 23:37
ben o konuda kırık derecesındeyım davlumbazda 1 damla pıs su olmuycak oyle bır durum oldugunda kı basında cok denk geldım 4 luyu yakarım saga yanasır 5 4 km hızla gıderım :D

BLuEBoY
02-03-2013, 23:41
rüzgarla yada inşaatlarla falan yollara taşınan kumlar kirler yıkansın diye yıkıyorlardır.. bende uyuz olurum.. E5 yan yolda durup sudan 1.ci viteste geçmişliğim var :D

sinanbaysal
02-03-2013, 23:42
Yollardan toz kalkmasın dıye yapıyorlar dıye bılıyorum. Yazın daha cok yıkamanında mantıgı cam pencere acık oldugu ıcın bınaların ıcıne toz gırmesın dıye.

alihan_27
02-03-2013, 23:42
Ya millet kaysın kaza yapsın ya da arabalar çamur olsun diyedir.
(Yol yıkayan itfaiyeye sormuştum, güya kendilerince tozu önlüyorlarmış)

Volkann
02-03-2013, 23:43
itfaiye arabaları ve personeller yatmasın diye amirlerin ' hadi şu yolları sulayında gelin ' demelerinden kaynaklanıyor olabilir :)

thedevil
02-03-2013, 23:47
ben o konuda kırık derecesındeyım davlumbazda 1 damla pıs su olmuycak oyle bır durum oldugunda kı basında cok denk geldım 4 luyu yakarım saga yanasır 5 4 km hızla gıderım :D

Bi zaman sonra 4lülerde çare etmiyor mecbur devam ediyorsun arkadaki adam ne bilsin rahatsız olduğumuzu:) yol kurusun diye beklenmez evde hanım bekliyo :D ayrıca yazın oturduğum yerde her akşam yol yıkanıyor yahu arkadaş anlamıyorum mantık nedir yolun tozunu almakmı yoksa tozu çamura çevirmek mi? Ya da belediyenin yıkamacılarla anlaşmasımı var komisyonmu alıyorlar :S

ANIL ERCAN
02-03-2013, 23:51
Benim oturdugum mahalle Kırk yılda bir yıkanır, 2 3 Hafta önce hava iyiydi Yıkadım arabayı parlattım güzelce 2 2.5 saat ugrastım Neyse eve cıktım aradan bi yarım saat geçti Markete gitmek için evden Cıktım cıkmaz olaydım Mahallenin yolunda Gram kuru yer yok. Allah Diyorum yagmur yagsa Arabanın her yeri Islanır Arkadas dedi Tanker geldi yolu Yıkadı dedi :D

Sinirden Amma sövdüm belediyeye :) Arabanın sag yan tarafı komple Camur icinde bırakmıs Namussuz Dibine kadar girmiş arabanın :D Sans işte Olmayacak sey oluyor, Basına geliyor insanın :)

SekoLive
02-03-2013, 23:53
abi arabanın kirlenmesine sevinmelisin

kesinlikle yol yıkama mevzusu ozellikle basınekspres gibi biyerde yapılıyorsa kazaya sebebiyet verir.

Yigit-Y
02-03-2013, 23:55
su çok diye suyu dokerler başka bir açıklaması yok.

fatihcakin
02-03-2013, 23:59
Temizlik imandan gelir ? acaba

Shadow_Dancer
03-03-2013, 00:02
Bugün arabayı yıkattım ayrıca birçoğumuzun yaptığı gibi kendimde kolları sıvadım güzelce temizledim en ince detayına kadar sildim parlattım bir damla su kalmadı ,ayrıca cilasını yaptım ve çıktım gezmeye. Şimdi yolda giderken birde baktım basınekspres yanyol komple yıkanmış baştan sona bi damla kuru yer yok ve yeni yıkadığım araba eski kirliliğine nihayet döndü.Şimdi merak ettiğim bir konu var yollar,caddeler neden yıkanır bilhassa yazın her gece mutlaka yıkanır sebebini bilmiyorum bilen varmı merak ettim bu konuda cahilim...

Basın ekspress'in altur tarafında ki yan yolsa eger, o yoldan çok fazla hafriyat vs. kamyonu geçiyor, yanda tarafta ki esnaf rica ediyor belediyeden. Ona istinaden, eger karşı tarafından bahsediyosan (kuyumcukent) okısımda da 212 avm'nin orada ki yol çalışması sebebiyle yıkanıyor.

cabrioleter
03-03-2013, 00:05
toz kalkmasın diye yapıyorlar bizim yazlıkta emekli amcalar işsizlikten ama harbiden işe yarıyor ya :D

mmtrıza
03-03-2013, 00:11
bu konuda yanlız değilmişim demekki :D

sen arabayı özene özene yıka sil parlat yola çıkınca ya yol yıkanmıştır yada Denizlide pek rastlamadım yok yıkanmasına ama çiçekliklerin sulaması maşAllah yolları ıslatıyor

haliyle yavaşlıyorum tabi nekadar yavaşlayabilirsem arkadan arabalar sıkıştırıyor tabi önden giden aracın çamurlu suyu aracın tamamını sarıyor sonrada başlıyorum sövmeye :(

thedevil
03-03-2013, 00:13
Basın ekspress'in altur tarafında ki yan yolsa eger, o yoldan çok fazla hafriyat vs. kamyonu geçiyor, yanda tarafta ki esnaf rica ediyor belediyeden. Ona istinaden, eger karşı tarafından bahsediyosan (kuyumcukent) okısımda da 212 avm'nin orada ki yol çalışması sebebiyle yıkanıyor.

Bu mantıklı gerçekten . Fakat orası inşaattan dolayı,peki normal semt caddeleri neden yıkanır anlamıyorum . Birinden duymuştum taşeron olduğu için firmaların para kazanması açısından yapılıyor diye duydum ne kadar doğrudur bilemem,fakat bana göre %90 doğru sırf birilerinin cebi dolsun diye yapılan gereksiz çalışmalar ne kadar mesai o kadar para....

eren53
03-03-2013, 00:21
vay be ne belediyeler varmış

bizim burda hiç yol yıkandıgını görmedim :D

ama bir keresinde bende dip köşe temizlik wax cila ne varsa yaptım çıktım 5 dk sonra yagmur başlamıştı istinye park alt geçitte 4 lüleri yakıp yagmurun dinmesini beklemiştim :D

kasırqa
03-03-2013, 00:34
ben de çok takıyorum bu oknuya da anlamadığım bişey var dükkanın önü toz olmasın diye ıslatıyolar müşterilerin ayakkabıları çamur oluyo dükkanın içine giriyo çamur kuruyo toz oluyo bi karları olmuyo bence :D

B.Koçer
03-03-2013, 00:37
Bende arabayı yıkattıgım zamanlarda 10 metrede bir karsıma göl cıkıyo yaz kış :D

Pug67
03-03-2013, 00:40
en gıcık oldugum sey... kac kere yoluumu degıstrdgm olmustur... !!!

doush
03-03-2013, 00:42
O yolu yıkayanlar arabanı yıkadığın gün bulur seni sadece.

mmtrıza
03-03-2013, 00:42
ben de çok takıyorum bu oknuya da anlamadığım bişey var dükkanın önü toz olmasın diye ıslatıyolar müşterilerin ayakkabıları çamur oluyo dükkanın içine giriyo çamur kuruyo toz oluyo bi karları olmuyo bence :D

ah o dert bendede var

her sabah temizlerim dükkanı paspaslarım kapının önünü yıkarım sonra millet sıraya giriyor alıcı müşteri gelse neyse ipini koparan geliyor sonrası ***** :mad:

chatlaxs
03-03-2013, 01:00
benim hasta arkadaşım yolunu değiştirir :D

FK.Sub
03-03-2013, 01:38
Mc in oralarda genelde yolu yıkamıyorlar.Çiçek sulaması için yapılan fıskıyeler yolu yıkıyor resmen ve yan yolda ıslanıyor.

MCN21
03-03-2013, 01:48
suyu dökünce yolları mı temizlemis oluyorlar ! nasıl bir mantık , camur rezil oluyor yollar kuruyunca yine toz ??? birde ana yol denebilicek yerleri aynı sekilde yıkıyorlar aksam evine giderken biri yola atlıyor , hayvan geciyor bisi oluyor sonra evlere senlik arabayı toplucam diye 40 dereden su getir .

Safak
03-03-2013, 01:50
Bu sulama olaylarının aracın kirlenmesinen daha kötü sonuçları oluyor... Araçsız kalan insanlar var, hatta ölen.

Arenimo
03-03-2013, 09:50
İstanbul su ansantiye alani heryere yeni siteler avm ler yapiliyor istanbulun gobegi taksimde bile insaat deli hizla surmekte heryer toz toprak mecbur yikiyorlar yollari

rekord2000
03-03-2013, 10:32
Ben sahsen yaz kis hava gunesli zemin kuru oldugunda yerleri islatan esnafa anlam veremem! Ozellikle ben arabayi yikayip cillop gibi temizledigimde belediye ceza falan mi kesiyor acaba esnafa? Ciddi supeleniyorum ama bundan ya! Acaip sinirim bozuluyo yolda dur, kuru yerden gecmek icin tin tin git kuru yer yoksa 3 4 km ile yuru trafigi katlet:)

onursumer
03-03-2013, 10:38
yıkanmasından hiç hoşlanmıyorum ama yollar gerçekten eğer çevrede inşaat falan varsa ciddi tozlanıp kirleniyor

ve o halde azcık yağmur ciselese çok kaygan bir hal alıyor ve kuru havada araçların kaldırdığı tozda bonus yani :D

!KO
03-03-2013, 11:11
yıkanmasa nıye yıkanmıyo dıcenız rahatsızmısınız :D

yıkansın iyidir toz kalkmıyo bızım burası santıye gıbı oldu 3 kmde bir avm inşaatı var :)

thedevil
03-03-2013, 11:26
yıkanmasa nıye yıkanmıyo dıcenız rahatsızmısınız :D

yıkansın iyidir toz kalkmıyo bızım burası santıye gıbı oldu 3 kmde bir avm inşaatı var :)

Rahatsız olduğumuzdan neden yıkanıyor diyorum:D ben sefaköyde yazın Sultanmurat caddesinin her akşam saat gece 12 de yıkandığını biliyorum.
a.k tamam şantiye olan yeri yıkadın anladık sefaköyün neresinde şantiye var iş sahası değil bişey değil önceden yıkanmıyordu kimse neden yıkamıyorsunuz yolları demiyordu ,ben hiç hatırlamıyorum rahmetli babamın ulan şu belediye hiç çalışmıyor insan bi yolları yıkar dediğini :D

cerkez_kral
03-03-2013, 18:02
genelde petrollerı yıkıyorlar geceleri benimde başıma geliyor nezaman arabayı yıkatsam mersinde bi kasırga havası tipi yagmur oluyor adeta :))

Frid
03-03-2013, 18:31
pis caddelerde sokaklarda yaşamak istiyorsanız amenna :D

Oznsrl
03-03-2013, 19:22
Maltepe kartal bostancı taraflarında oturanlar varsa bilir sahilde çalışma var ve sahili e5 e bağlayan yeni yol 7 24 pislik ve çamur içinde aylardır lanet ediyorum bide kamyona denk gelirseniz önünüzde gidiyosa eyvah çamr ata ata gidiyolar yolları yıkıyolar ama hiç bi işe yaramıyo dakka başı kamyon çıkıyo çünkü bu eziyet bitse diye bekliyorum

gokayy
03-03-2013, 22:33
Kücükyalı'da e5 e çıkan yolu yıkıyorlar kocaman virajı neden yıkarlar anlamam her geçtiğimde arabanın arkası salıyor