PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS Sorunu

Baris Sengul
03-03-2013, 18:00
Arkadaşlar sorunum aşırı rahatsızlık vermesede nedenini merak ediyorum;
Aracım ile 2-3 den fazla aşırı ani ve abs ye yüklenilcek şekidle fren yaptgmda,cümle bildigin devrik oldu orası ayrı konu da :D Bu şekilde aşırı bir kaç frenleme sonucu abs sistemim devre dışı kalıyor,aracım 3.18İS 94 Model,Sebebi ne olabilir acaba ? Bi de ufak bi bonus sorum olcak,araç çalıştıktan 10-20 sny snra direksiyonun hidroliği açılıyor bu normal mi degilse ne için ?

cXe
03-03-2013, 22:35
benim focus da da aynı sorun vardı, sert fren yapıp abs devreye girdikten 10-15 sn sonra abs lambası yanıyor ve bu haldeyken sert fren yapınca abs devreye girmiyordu. kontak kapatıp açınca normale dönüyordu

Baris Sengul
04-03-2013, 00:06
benim focus da da aynı sorun vardı, sert fren yapıp abs devreye girdikten 10-15 sn sonra abs lambası yanıyor ve bu haldeyken sert fren yapınca abs devreye girmiyordu. kontak kapatıp açınca normale dönüyordu

Kesinlikle aynısından (GÜNCELLLL)

ulasoztas1
04-03-2013, 00:08
aynı abs sorununu kar yağdığı zaman abs fazla devreye girdiği için yaşadım, kontak açıp kapatınca düzeldi.
Direksiyon pompasına gelince bende önceden sanki yoktu kışın çıktı. araç çalışıyor ne zaman ilk direksiyon hamlemi yapsam ilk sert oluyor sonra rahatlıyor direksiyon.

Baris Sengul
04-03-2013, 00:12
aynı abs sorununu kar yağdığı zaman abs fazla devreye girdiği için yaşadım, kontak açıp kapatınca düzeldi.
Direksiyon pompasına gelince bende önceden sanki yoktu kışın çıktı. araç çalışıyor ne zaman ilk direksiyon hamlemi yapsam ilk sert oluyor sonra rahatlıyor direksiyon.

aynen dostm,kışın yaşadığım bi problem bnmde,bu tür şeylerin normal mi anormal mi oldugunu henüz çözemedim,abs nin devre dışı kalması güvenlik önlemi mi öyleyse neyden koruo aracı,yada direksiyon neden geç açılıyo hidrolik sisteminin farklılıgımı nedir ? bilen birileri olsada aydınlansak :/

ulasoztas1
04-03-2013, 00:21
abs arıza verdiğinde ustamı aramıştım kapinaj ve araç karda kayınca çok fazla devreye girdiği için normal demişti bir daha da tekrarlamadı. Ama direksiyon sanki yeni olan bir hadise yada önceden farketmedim.. Birde havalar soğukken benimkisi zor çalışıyor, yazı sewiyorum hem arıza az oluyor hemde az yakıyor :)

Baris Sengul
04-03-2013, 00:29
Bilmiyorum benim ilk bmw'em oldugu için inceliklerine pek hakim değilim.Nası abs nin kendi kendine sadece 'normal' cevabını veren biri gerçekten araba ustası mı yoksa aranızda usta diye hitap ettiğiniz bir büyüğünüz mü :) Ne kadar baştan savarcasına bir cevaptır o normal nedir ya :D illa ki bi açıklaması olmalı bunun.

tdipower
04-03-2013, 00:31
abs beynin bozuk barış geçmiş olsun :) tamir edilebiliyor genelde ama tamiri bile çok ucuz değil bilesin

cXe
04-03-2013, 02:50
tamir ettirmeden uzun süre kullandım arabayı, masraf edecek kadar sorun teşkil etmiyordu benim için. bu arada abs beyin tamiri 300 lira civarlarında olması gerek, kışın sapıtma sebebi de yüksek ihtimal nemden yada ıslanmadan dolayıdır

Baris Sengul
04-03-2013, 23:21
abs beynin bozuk barış geçmiş olsun :) tamir edilebiliyor genelde ama tamiri bile çok ucuz değil bilesin

yaptırmamak fazla bi sorun teşkil etmiyo bence ortak,sonuçta abs çalısıyo,aşırı bi kaç yüklenmeden snra devre dışı kalıyo,3 kere üst üste acı fren yapmak zorunda kalacagımı da sanmıyorum.