PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Branda kullanımı ?

GökhanO
11-05-2008, 17:36
Arkadaslar araba icin branda kullanımı konusunda tecrubelerinizi paylasırmısınız? Nerden alınmalıdır kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken seyler varmıdır ?

Serencebey
11-05-2008, 17:48
Sayın Oluk :) tek bildigim deniz kenarında yasayan arkadaslar icin tavsiye edilmedigi nem branda ve araba arasında kaldıgı ıcın sıkıntı yaratıyormus. Boya ya uzun surede zarar verıyormus.

yiit
11-05-2008, 17:49
en büyük pişmanlıım sanırım branda kullanmaktı çöpe attım 2. kullanımdan sora bilmiorm belkide antalya havasındandır :)

Baran^
11-05-2008, 17:52
Otomobilinize azıcık tozluysa dahi kesinlikle branda örtmeyin rüzgarla hareket eden branda otomobilinizin boyasını çizebilir.Mümkünse cilalatıp öle örtün ve alt kısımlarından iyice tutturun.Sıcakken egzozunuzun brandaya teması sonucu eritmesine dıkkat edin.Tavsiyem brandayı uzun süre kullanacaksanız nem alıcı cihazları olan kapalı garajlarda kullanın benim gibi :) Brandanızı her kullanımdan önce oto yıkamacılarda yıkattırın ve piyasada aracınızın hacmine uygun doğru brandayı secip onu kullanın ve içinin pamuklu malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin.

Serkan.S
11-05-2008, 18:20
Dışarıda kullanıcaksanız iyi bağlayın.Rüzgarda uçuşup çizikler daha da beteri göçükler oluşturabiliyor.Bide uçar gider bulamazsınız bir daha :)

STeaM
11-05-2008, 18:46
branda kullanımında en önemli etken brandanın kendisidir.
elyaf yada yün karışımından oluşan branda tercih edilmelidir. dış yüzeyi plastk karışımlı içi elyaf olanları tercih etmemek mantıklı olur. ayrıca brandayı kapalı yada yarı kapalı alanlarda kullanmak amacına uyun olur.
arkdaşlarında dedikleri gibi branda sadece araç temizken kullanılmalıdır. aksi durumda aracın üzerindeki tozlar zamanla boyanın zarar görmesine neden olacaktır.
aynı şekilde aracı temizlerkende tozlu aracı nemlendirmeden asla silmemek gerekir.

emir
11-05-2008, 19:40
bende 96 doğandan kalma var kullanıyorum gayet memnunum tek problem 5 kez yıkamama rağman hala toz bırakıyor arabanın üstünde

egdeniz
11-05-2008, 21:46
bende brandalılanmak istiyorum artık kuş pisliklerinden gına geldi kuşun pislediği yer matlaşıyo 1 gün bile dursa benim imkanım yok garaj olayı ama branda şart....Gökhan şart valla abicim :D

Diyadin
11-05-2008, 22:14
araç uzun süre kullanılmayacaksa,
tavan kısmının tam ortasına strafor köpük yada türevi bir malzeme koyup hava dolaşımı sağlanması yararlı olur .

uzun süreli kullanımda kendi gözlemlerim,

branda kesinlikle oynamayacak şekilde bağlanmalıdır. eğer oynarsa köşelere gelen kısımlarda(bagajın ve kaputun) zımpara gibi boyayı alır..

ayda bir havalandırmak kontrol etmek gerekir. (senelerdir branda kullanıyorum)

orhansah
19-10-2010, 18:22
yeni konu açmıyım burdan devam ediyim.

sürekli yatmakta olan bir araç için -2002 model ,2500 km de civic :) aşağıdaki fotodakinin aynısından :)- branda almak istiyoruz. kullanıp memnun olanlar nereden aldıklarını söylerlerse sevinirim.
http://image5.sahibinden.com/photos/19/30/90/big_33193090ven.jpg
temsili fotodur

V.İ.P
19-10-2010, 18:30
branda kaliteli ve yumuşak olmalıdır yüzeye değen kısmı ne kadar kalıtelı olursa zarar vermesı o kadar az olur

Mr.K
19-10-2010, 18:37
aksaraya git bulursun orhan abi ;)

Murat
19-10-2010, 19:19
içi elyaflı olması şartı ile sorunsuz kullanabilirsin. ben uzun zamandır kullanıyorum.dikkat etmen gereken tek şey brandanın içine su geçmemesi. geçerse boyada buhar lekesi gbi leke yapabiliyor.

BRETE
19-10-2010, 19:41
branda zahmetli iş bende kullanıyorum ama arkadaşın dediği gibi köşelerde boya gidiyor toz olmuycak bildiğin bela yani çok sıkı bağlıcan yoksa kaçıp gidiyor :D arabada cila varsa tek başına rüzgarlı havalarda toplamak seni komik durumlara düşürebiliyor :D çok kalite bişey almaz lazım geceleri çalınma riski var her akşam toplaman lazım ben öle yapıyorum mesela bu yorumlardan sonra herhalde almıcan :D

deniz
19-10-2010, 19:45
valla bıranda olayına hıc sıcak bakmıyorum elı yanan bırısı olarak nedenıne gelınce
branda varken ıcıne gıren hırsız serefsızlerı cok rahat ve guzel calısma sansı yakalıyor bunuda goz ardı etmeyın arkadaslar. sonra bır gelıyorsun hedıye paketını acıyorsun suprız : )

Ahmet_28
19-10-2010, 19:58
kapalı yerde branda kullanın güneşin altında duran araca branda çekmeyin boyada yanıklar oluşuyor sonra :D yer yer beyaz lekeler pasta cila hiç bişey fayda etmiyor