PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ogs >>>>> hgs

SOMEONESPECIAL
08-03-2013, 08:09
OGS gişeleri de değişecek...

Ulaştırma Bakanlığı, otoyol ve köprülerdeki gişeleri HGS'ye dönüştürmek için çalışma başlattı.

Bakan Binali Yıldırım, OGS'si olan vatandaşın HGS'sini evine teslim edeceklerini söyledi Köprü ve otoyollardaki trafiği azaltmak için düğmeye basan Ulaştırma Bakanlığı, Otomatik Geçiş Sistemi'ni (OGS), Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) dönüştürmek için kolları sıvadı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "OGS'si olana bedelsiz HGS vereceğiz, bunları da eve teslim edeceğiz" dedi. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"İhale tarihi 3 Mayıs ama firmaların ilave süre talebi var. Şu ana kadar yerli-yabancı 16 firma dosya aldı. Bizim için 3 sağlam teklif yeterli. Yap-İşlet-Devret projesi olduğu için, herkes kendi hesabını yapacak." İşletme süresinin 25 yıl olacağını belirten Yıldırım, "Bu sabit olacak. Kirayı yarıştıracağız. Gözcü garantisi vereceğiz. 4-6 yıl arasında değişen yapım süresini işletmeye dahil etmedik" dedi.

Srcler dikkat! O da kalkyor... | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/suruculer-dikkat-o-da-kalkiyor/520334/1/gundem)

SOMEONESPECIAL
08-03-2013, 08:10
Çok kararsız kalmıştım tekrar OGS mi alayım diye ama forumdan hatırladığım kadarı ile
OGS lerinde HGS olacağı söylenmişti. Bende HGS aldım. İyi ki almışım.

Skyhawk34
08-03-2013, 08:12
olması gereken başından beri buydu tek bir geçiş cihazı.

Low-Rider
08-03-2013, 08:13
Ücretsiz göndereceğiz demişlerde ne kadar sürede gelir kim bilir..

SOMEONESPECIAL
08-03-2013, 08:13
Cihaz bedelleri ne olacak acaba ? HGS ye mi yüklerler

Kahn23
08-03-2013, 08:15
Şaka gibi. İnsanları kukla yerine koymaktan vazgeçsinler artık..

Yigit-Y
08-03-2013, 08:17
cama o lanet şeyi yapıştıracaz illa ben ogs den memnundum...

yeteri kadar para kazanamadılar hgs den sanırım :)

SOMEONESPECIAL
08-03-2013, 08:18
Hayır madem tek tip olacaktı herkes OGS olsaydı ? Cihaz bedelini makul bir fiyata çekin
20 TL gibi herkes OGS li olsun. Mantıklarına tükürdüklerimin

XSi
08-03-2013, 08:19
Cihaz bedelleri ne olacak acaba ? HGS ye mi yüklerler

cihaz bedeli tatlı bir anı olarak kalır :)

tek sistem olması, hatta tek ve daha gelişmiş sistem olması güzel..

Skyhawk34
08-03-2013, 08:19
Hayır madem tek tip olacaktı herkes OGS olsaydı ? Cihaz bedelini makul bir fiyata çekin

öyle deme abi vardır bi bildikleri yoksa yaparlarmı :D

ayrıca cihaz bedelide yol kenarındaki kurumlarda karslıgı hgs nize yukleniyor

free-hifi
08-03-2013, 08:20
adı hgs ama ben korkudan 10 ile geçiyorum :D

Low-Rider
08-03-2013, 08:21
Ne diyelim haram zıkkım olsun o zaman

free-hifi
08-03-2013, 08:22

pil parası yüzünden zamanında devlet (devlete değil aslında bizi girdi ama neyse) zarar etti çok bilmiş adamlar yüzünden

birde şimdi yeni bir kazanç kapısı çipli ehliyet ve plaka acaba patronerdoğan bize ne kadar geçirecek ?

SOMEONESPECIAL
08-03-2013, 08:23
Biz sesimizi çıkarmıdığımız sürece daha çooooooook iç çekeriz.
Adamlar kıçımızdan donumuzu alsalar gıkımızı çıkartmayacağız akü :(

aslan
08-03-2013, 08:24
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQz26_k_FQobfSZwjFLfLsN4Hcs_XaXh _EB1jJQJnxK5pVw3gFvQg

mechanic
08-03-2013, 08:25
motorcuların sorunu çözüldü mü bilen var mı?

fatihtemizer
08-03-2013, 08:26
bende ogs almıstım hgs yi motorda kullanamam diye..10 tane montum var hgs kartını ıllakı birinin cebinde unuturum ben:)sonra cezaya düşmeyelim..

Selçuk
08-03-2013, 08:30
cihaz bedeli tatlı bir anı olarak kalır :)

tek sistem olması, hatta tek ve daha gelişmiş sistem olması güzel..

Aynen öyle olur...

snan1910
08-03-2013, 08:37
Şimdi,
Ankaralıyım , istanbula çok nadir gidiyorum eskiden kgs vardı sıkıntı olmuyordu, bu yakınlarda yine gidicem istanbula hgs almak mı zorundayım?

c.sar
08-03-2013, 08:37
Yol yol olsa eyvallah. Cihaz parasıda uçacak haram olsun.

free-hifi
08-03-2013, 08:59
Şimdi,
Ankaralıyım , istanbula çok nadir gidiyorum eskiden kgs vardı sıkıntı olmuyordu, bu yakınlarda yine gidicem istanbula hgs almak mı zorundayım?

evet alacaksın mecburen ceza yememek için ykb den al 4 geçişten 1 i ücretsiz

PiscocuK
08-03-2013, 09:02
lanet olsun bu hayat lanet olsun bu sevgii düüüürüüp düüürüp

DoganSuper
08-03-2013, 09:05
deneme tahtası oldu bu işte valla.

cRc Ramo
08-03-2013, 09:06
iyiki gene ogs almamışım dedim şuan. ilkini ilk çıktığında almıştım zıraatbankasından kocaman bişeydi :) 3 yıldan sonra bozulunca yenisine 40- 50 tl vermek istememiştim.

hgs aldım garantiden kk hesabına bağladılar çok daha kullanışlı olduğuna inanıyorum şimdilik :)

snan1910
08-03-2013, 09:09
evet alacaksın mecburen ceza yememek için ykb den al 4 geçişten 1 i ücretsiz

Bizim gibi tek tük kullananlar için kgs çok iyiydi şimdi el mahkum alcaz o zaman
Teşekkürler bilgi için

NakkaSss
08-03-2013, 09:27
Benim anlamadığım biz ogs ile de zaten hızlı geçiyoruz durup geçtiğimiz yokki köprü ve geçişlerde trafiği yaratan kgs sistemiydi durup bilet okutma vs. OGS si olan adam durmadan geçiyordu HGS ye geçince ne olucak çok merak ediyorum gişeden geçme hız sınırımı kalkacak? Adamlar nerden geçirsek diye hesap yapıyorlar..

TarikS
09-03-2013, 01:59
Su anda koprulerde aksamlari HGS bos oluyor OGS hep kuyruk, sirf o yuzden evdeki arabalarda OGS olmasina ragmen HGS aldik.

HGS isime yaradi 1 haftadir baska araclar kullaniyorum, HGS cuzdanda, her yere gittim geldim sikintisiz :D Hiz problemi de yok 70-80 gectim Corlu'da da Istanbul'da da Sakarya'da da..

Tek sorum var; cuzdandan cikardigim icin beyaz tarafinin kagidini yarim aciyorum chip gorunecek kadar, onu acmasam da okur mu acaba? Cama yapistirmak icin o beyaz kagidi acmis oluyoruz diye korkup acmaya ugrasiyorum her seferinde, bilen varsa acmadan yardirayim direk :)
Kendi arabami kullaniyor olsam plaka kayitli diye deneyecegim de onu kullanmiyorum su an.

Berkan
09-03-2013, 03:25
yapılan tek mantıklı hareket fazla gişelerin kalkması ve şerit kadar olması bide gişleride kaldırıp sadece kopru kıvamında altından geçince okmua kısına donerse ozmn belki adam olur

Hakan Girginer
09-03-2013, 03:35
Bildiğim kadarı ile HGS sisteminde gişe mişe yok. Sadece yolun üzerini boydan boya bir "tak" var.
Trafik normal akıyor, bu sistem de araçları toptan okuyor.

Mantık şu: saatte (mesela) 100 km hızla akan trafik, kaç tane gişe koyarsanız koyun, mutlaka yavaşlar.
Gişelere yaklaşan araçlar yavaşladıkça bu arkaya doğru akordiyon etkisi yapar ve mutlaka kuyruk oluşur.

Hiç gişe olmazsa, köprüler de yolun herhangi bir noktasından farksız olur, trafik birikmeden akar.

Göreceğiz...

Mertİ.
09-03-2013, 03:55
her gişeye hem ogs hem hgs koysalar olmuyo mu acaba?

Hakan Girginer
09-03-2013, 04:04
her gişeye hem ogs hem hgs koysalar olmuyo mu acaba?

Yahu bak, bir üst mesajda ne güzel açıklamışım.
Okumak bu kadar yorucu bir uğraş mı?

Mertİ.
09-03-2013, 04:42
Yahu bak, bir üst mesajda ne güzel açıklamışım.
Okumak bu kadar yorucu bir uğraş mı?

o akıl fikir yapanlarda mevcut değilki :)

onursumer
09-03-2013, 08:02
bi bu eksikti zaten gondericeklerde nezaman gelicek kim bilir eve :)

Aykut106
09-03-2013, 10:20
Su anda koprulerde aksamlari HGS bos oluyor OGS hep kuyruk, sirf o yuzden evdeki arabalarda OGS olmasina ragmen HGS aldik.

HGS isime yaradi 1 haftadir baska araclar kullaniyorum, HGS cuzdanda, her yere gittim geldim sikintisiz :D Hiz problemi de yok 70-80 gectim Corlu'da da Istanbul'da da Sakarya'da da..

Tek sorum var; cuzdandan cikardigim icin beyaz tarafinin kagidini yarim aciyorum chip gorunecek kadar, onu acmasam da okur mu acaba? Cama yapistirmak icin o beyaz kagidi acmis oluyoruz diye korkup acmaya ugrasiyorum her seferinde, bilen varsa acmadan yardirayim direk :)
Kendi arabami kullaniyor olsam plaka kayitli diye deneyecegim de onu kullanmiyorum su an.

70-80 nasıl okudu hgs :D ben hic memnun degilim ya girerken yada cıkarken okumuyo bi arıza cıkarıyor.hızım 30-40 larda 50 yok bile.
Ayrıca kagıdını acmadanda okur ben yapıstırmadan once yer bulmak icin deniyordum hep.

meczup
09-03-2013, 10:30
Benim anlamadığım biz ogs ile de zaten hızlı geçiyoruz durup geçtiğimiz yokki köprü ve geçişlerde trafiği yaratan kgs sistemiydi durup bilet okutma vs. OGS si olan adam durmadan geçiyordu HGS ye geçince ne olucak çok merak ediyorum gişeden geçme hız sınırımı kalkacak? Adamlar nerden geçirsek diye hesap yapıyorlar..
+100le katılıyorum. yap hepsini ogs abi. ne gerek var kgs hgs. ki hgs okuyamıyo geçerken bana iki kere kaçak geçiş yazdı. özellikle de yavaş geçtim ikincisinde. şimdi sinirlenip ogs aldım. bu da yalan olcak. Bi sene sonra da hgs olmadı başka bi geçiş sistemi çıkarıyoz diye haber yaparlar.

berk34
09-03-2013, 10:46
Ogs daha sorunsuz bir sistem bana gore. Hgs de okuyamadi kacak gecis yazdi olaylari duydum . Birde giseler kalkcak kopru sekilde altindan gececez olayini ogs ile de yapilabilir.

Maxi
09-03-2013, 10:51
hakan abi yukarda anlatmaya çalışmış
Sanırım şunu demek istiyor
bence öyle olursa hgs çok fark ettirecek trafiği.

şimdi biz geçerken bölünmüş gişe mantığı olan yerden geçiyoruz ya
ogs-kgs ve şimdilik hgs de bu mantık.

işte resimdeki gibi
http://img6.mynet.com/ha7/fin/hgs2.jpg

fakat sadece hgs olursa, gişe mantığına gerek kalmayacak
işte böyle
http://sakaryayenigun.com.tr/Images/hgs-20130221-113017.jpg

özgür67
09-03-2013, 10:51
bilmediğimden soruyorum köprü geçisinden para alan başka ülkeler var mı bizim gibi?

Hakan Girginer
09-03-2013, 11:37
bilmediğimden soruyorum köprü geçisinden para alan başka ülkeler var mı bizim gibi?

Evet, ama çok sembolik paralar alıyorlar.

Tek istisna Yunanistan. Adamlar resmen her 30-50 kilometrede bir 1.50-3.60 Euro topluyor.

Gunes G.
09-03-2013, 11:37
"Etiket tipi HGS 5 TL'ye, kart tipi HGS 15 liraya satılacak. PTT müşterilerinden ise bu ücretler alınmayacak. HGS alan vatandaşlar, hesaba en az 60 TL bakiye yüklemek zorundalar. Ayrıca hesapta 30 TL'nin altında bakiye kalması halinde hesap kara listeye alınıyor. Bunun yanında HGS ile yapılacak geçişler, OGS gibi, KGS'ye göre yüzde 20 indirimli olacak."

Neden OGS den HGS'ye geciyoruz diyen arkadaslara ithafen.

Hakan Girginer
09-03-2013, 11:44
Asıl bundan sonra HSG sistemi gelecek.

Araba zammı, yakıt zammı, köprü zammı, vergi zammı derken HaSiktirGit sistemi olacak.

Bu sistem için gişeler kalkacak, yerine eli düdüklü, altın dişli kel amcalar gelecek.
Gelen araçları ellerinin tersi ile durdurup, HESEGE! diye bağırarak geri gönderecekler.

alex
09-03-2013, 11:48
ogs de hgs de hemen hemen aynı sey nasıl trafık çözümü ise bu 5 6 şerit yol 2 şerite 3 şerite düşer ise bi anda trafik olur kı bıde boş yolda bıle 50 ile 60 ile gıden garip suruculerde mevcut

MCN21
09-03-2013, 11:50
para lazımmıs para :D durduk yere kovana comak sokuyorlar :D

Yiğit Ş.
09-03-2013, 12:02
adamların derdi sorunu çözmek değilki.. yazarızda yazarız bu konuda ama. aynı tas aynı hamam. tepkiler sadece burada kalır

TarikS
09-03-2013, 12:03
Tepeden okuma olayi cok guzelmis, keske olsa.

70-80 nasıl okudu hgs :D ben hic memnun degilim ya girerken yada cıkarken okumuyo bi arıza cıkarıyor.hızım 30-40 larda 50 yok bile.
Ayrıca kagıdını acmadanda okur ben yapıstırmadan once yer bulmak icin deniyordum hep.
Cidden hiz problem olmadi hic bende, tabelaya ozellikle baktim her seferinde yesil isik/ucret dusumu yazdi. Camin hem sag-sol hem alt-ust olarak orta noktasindan okutmaya ozen gosterdim.
Etiketi acmadan gosteririm bundan sonra o zaman, sagolasin :icon_tup:

"Etiket tipi HGS 5 TL'ye, kart tipi HGS 15 liraya satılacak. PTT müşterilerinden ise bu ücretler alınmayacak. HGS alan vatandaşlar, hesaba en az 60 TL bakiye yüklemek zorundalar. Ayrıca hesapta 30 TL'nin altında bakiye kalması halinde hesap kara listeye alınıyor. Bunun yanında HGS ile yapılacak geçişler, OGS gibi, KGS'ye göre yüzde 20 indirimli olacak."

Neden OGS den HGS'ye geciyoruz diyen arkadaslara ithafen.

Bankalar da artik HGS veriyor ve bakiye yukleme yok yahu hesabindan veya kredi kartindan cekiyorlar.

Yani oyle biliyorum ben, babam almisti benim yerime, oyle abuk subuk ucretler olsa kafasi atar almazdi kesin :D

emirhan sph
09-03-2013, 12:12
Yahu ben hgs bulamıyorum hiç bı yerde giselerdede yok bankalardada yok PTT dede yok ceza yiicem bu yüzden

Boost Up
09-03-2013, 13:13
HGS kadar dandik birşey yok. Canı istediğinde algılıyor, istemediğinde algılamıyor. Önden bakıncada bembeyaz kağıt duruyor birde.

Unutmadan, kağıdı yapıştırmadan önce iyi ölçüp tartıp biçin, çünkü yapıştıktan sonra bir daha çıkmıyor, haberiniz olsun.

ErenErdem
09-03-2013, 13:40
Boyle yapacaklari belliydi, bende ogs nin ötmesinden memnunim hgs de ses cikmadigi icin illa ki yesil isiga bakmak gerekiyor.

Time-R
09-03-2013, 14:10
Cok yanlis kararlar. Bu isten birisi ekmek yiyor ama kim bakalim.

volkan_gs
09-03-2013, 14:22
Ogs gibi sorunsuz calisan bir sistemi, Hgs gibi kafasina gore calismayan bir sistemle degistirmek zorunda birakilmamizin iyi niyetli bir aciklamasi olacagina inanmiyorum.

b.ustaoglu
09-03-2013, 14:29
yapı kredi hgs veriyor mu arkadaşlar var mı bilgisi olan ? bir de yapı kredi veriyorsa nedir orda fiyatı ? fiyat sanırım her yerde değişiyor :)

burakk.
09-03-2013, 14:30
Sevindim ya hgs mi daha yeni almıştım

-HaKaN-
09-03-2013, 14:48
Bu dünya HGS'ye de kalmaz merak etmeyin.. İlerde illa başka bir şey çıkartırlar

coolvtec
09-03-2013, 14:49
ogs geçişleri banka hesabından düşüyordu. tak unut şekliğnde iyidi. hgs de onun gibi olabiliyormu yoksa illa ben mi yukleyecem???

MrtYILDIZ
09-03-2013, 18:57
:icon_tup::icon_tup:
Şaka gibi. İnsanları kukla yerine koymaktan vazgeçsinler artık..

MrtYILDIZ
09-03-2013, 18:58
peki bu hgs nin okumayipta arkadan gonderilen cezalarinada inşallah bi cözüm bulurlar

Gimifayf
30-05-2014, 23:05
Biraz hortlatmis olucam ama, yarin sabah Ankara'ya yola cikicam ve HGS yapiskanindan yok bende, PTT ve bankalar yarin kapali ve dogal olarak bunu temin edemiyorum.
Otoyol giris cikislarindaki PTT'lerde satiliyomus ama yarin PTT'ler kapali, ben bunu nerden nasil edinicem?

Alpero
30-05-2014, 23:14
Bildiğim kadarıyla otoyol ve köprülerdeki ptt ler 7/24 çalışıyor. Ben gece 12 de almıştım hgs mi

Olmadı butun servis istasyonlarında hgs satışı var zaten

8.000rpm
30-05-2014, 23:14
Zamanında bu hgs için ihale öncesi gittik karayolları ile görüştük.. Görüşlerimizi ilettik , nasıl olamayacagını, nasıl olması gerektiğini anlattık vs..vs..
Sonra ihaleye çıkıldı , olmaması gereken özelliklerde yanlış bir sistemle.. Bizi de zaten ihaleye çağırmadılar... :):):)
Hgs işinde ciddi bir para yendi , iş adresli idi , adrese teslim oldu , cepler doldu , olan vatandaşa oldu..

alpergurbuz
31-05-2014, 19:40
Biraz hortlatmis olucam ama, yarin sabah Ankara'ya yola cikicam ve HGS yapiskanindan yok bende, PTT ve bankalar yarin kapali ve dogal olarak bunu temin edemiyorum.
Otoyol giris cikislarindaki PTT'lerde satiliyomus ama yarin PTT'ler kapali, ben bunu nerden nasil edinicem?

Otoyol girişlerinde ve otoyolda alacak yer bulamayabilirsin. Geçen hafta başıma geldi, sistem yok dediler PTT'de, otoyol üstünde de kimsede 1.sınıf HGS yoktu.
Kaçak geçtikten sonra 1 hafta içinde HGS alırsan ceza ödemiyorsun

BERKİN
31-05-2014, 21:12
Birşey sormak istiyorum, farkında olmadan ogs den geçtim kaçak geçiş alarmı ötdü hgs bakiyemde para var acaba ceza mı kesilir yoksa hgs hesabımdan kesilirmi ?

ontheair
31-05-2014, 21:21
HGS'si olup OGS'den geçenler artık ceza yiyor. Tersi içinde aynı şey geçerli.

Dünyanın en gereksiz sistemi sanırım bu. Üstelik bir de tutarsız. İkinci köprü de yeni yapılan gişeler hariç hiç biri okumuyor benim etiketi. Hele Trakya otobanna çıktığım zaman tam facia hep en uzun mesafe alıyor ki mahmutbey giriş-bahçeşehir çıkış oluyor.

Şimdi etiket bozuk olsa hiç bir yerde okumaz. O zaman gişeler bozuk. Kime başvurmak anlatmak gerekiyor.

B.Koçer
31-05-2014, 22:27
bende ogs aleti var simdi ama takmam ben bunu arabaya hiç okutmasam hep ceza yazsa illaki bakiyeden düsücek demi ?

B.Koçer
05-06-2014, 09:45
bende ogs aleti var simdi ama takmam ben bunu arabaya hiç okutmasam hep ceza yazsa illaki bakiyeden düsücek demi ?

Birdahaaa sorayım :D

ulasoztas1
05-06-2014, 10:13
Birdahaaa sorayım :D

bende camımda istemediğim için ne ogs nede hgs yi yapıştırmadım geçerken elimle tutuyorum bazen okuyor bazen okumuyor :D gidip sormuştum, giriş yada çıkış yerini okumadığı için en yüksek fiyatt yazılır ve bakiyen varsa oradan düşer demişti.

B.Koçer
05-06-2014, 10:23
bende camımda istemediğim için ne ogs nede hgs yi yapıştırmadım geçerken elimle tutuyorum bazen okuyor bazen okumuyor :D gidip sormuştum, giriş yada çıkış yerini okumadığı için en yüksek fiyatt yazılır ve bakiyen varsa oradan düşer demişti.

O zaman sıkıntı yok :D Yapıştırmam abi cok sacma bisi bakiyeden düşüyorsa miss

zaten en yuksek fiyatı kesse maximum 20 krs fazla yazar :D Devlettekilere bizden çay o zaman :p

Berkan
05-06-2014, 10:28
HGS'si olup OGS'den geçenler artık ceza yiyor. Tersi içinde aynı şey geçerli.

Dünyanın en gereksiz sistemi sanırım bu. Üstelik bir de tutarsız. İkinci köprü de yeni yapılan gişeler hariç hiç biri okumuyor benim etiketi. Hele Trakya otobanna çıktığım zaman tam facia hep en uzun mesafe alıyor ki mahmutbey giriş-bahçeşehir çıkış oluyor.

Şimdi etiket bozuk olsa hiç bir yerde okumaz. O zaman gişeler bozuk. Kime başvurmak anlatmak gerekiyor.

illallah ettirdi beni bahçeşehirin ıspartakule gişeleri vede akbatıya cıkan esenyurt gişeleri sürekli birinden biri okumuyor ama aldırmıyorm artk nasısa hgs varsa yazmıyor ceza .

tabi arada kontrol etmek lazım

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/violation.jsf

onursumer
05-06-2014, 10:51
picantoda benden onceki sahibinden 108tl hgs borcu gozukuyor mail attım satış tarihi itibari ile olanlar sizi ilgilendiriyor dediler içim rahat :)

eanday
05-06-2014, 10:55
Ben geçen hafta karşıya gectim dönüşte köprüden hgs alırım dedim unuttum :) 2.köprüden normal bir hızla gectim ne alarm öttü ne ekranda kaçak geçiş yazdı. Yanımda arkadaşım vardı abi çok şanslısın falan dedi ama inanmadım.

1 haftadır hergün kontrol ediyorum hala bi ceza falan yok. Sizce geçtiğim gişede bir problem olmuş olabilirmi baya baya bedavamı geçtik acaba:)

ef186
25-12-2014, 03:26
Bugün itibariyle otomatik ödemeye bağlı ve bu bağlamda içinde devamlı para olan hgs ye son 12 ay için 25.784 TL ceza çıkarttılar.
şehirdışı yok sadece istanbul içi geçişim 3.6TL (çamlıca kurtköy gişe ve dönüşü toplam) Hesapta devamlı para var plakaya kayıtlı hgs .
Aradım incelemeye aldılar . Bankada otomatik ödemede sorun da yok oda kontrol edildi ...
Resmen Gasp bu ....

Berkan
25-12-2014, 07:51
hgs nin sistemini ayıkamadm bende abi benim calıstıgım sirkette bitane connect var var mesela sürekli hgs cezası geliyor ama araç bırak sehir dışını ilçe dısına cıktıgı 1-2dir :D ilgilenen kız bıktı sildirmekten cok benzer bir plaka var bizim plakaya onun cezasını bize kitleyip kitleyip odetmeye calısıyorlar

huseyinturk
25-12-2014, 07:59
3 yıldır ogs'yi cama yapıştırmaya üşendiğimden kimlik gösterir gibi gösterip geçiyorum gişelerden, daha dün yapıştırdım habere bak....

Sezgin
25-12-2014, 08:26
iyi ki gördüm konuyu da araçları kontrol ettim, tüm arabalarda ceza çıktı ve hepsi yanlış. Aradım hgs müşteri hizmetlerini ulaşılmıyor, bende mail attım. Umarım cahil cüheyla bir ekip yoktur karayollarında da mailleri açıp okumayı ve cevap vermeyi biliyorlardır.

twin
25-12-2014, 08:28
şimdi yeni bişey alıcak olsak o ogs nin aletinden alma şansımız var mı hala yoksa sadece o hgs stickerını mı alabiliyoruz

e30
25-12-2014, 08:51
Her hafta başı ve sonu Mersin-Tarsus arası git gel yapıyorum henüz hiçbirinde kesmesi gereken tutarı yazmadı ya girişi okuyor çıkışı okumuyor yada tam tersi.Hepsinde ötüyor alarm ekran da hep kaçak yazıyor kimi zaman 9,99 tl kimi zaman 107,25 yazıyor.Siteden sorguladığımda kesmesi gereken 1,80 krş tutarını kestiğini görüyorum.Ne cins bir sistemdir bu hala anlayamadım.

Berkan
25-12-2014, 09:11
Her hafta başı ve sonu Mersin-Tarsus arası git gel yapıyorum henüz hiçbirinde kesmesi gereken tutarı yazmadı ya girişi okuyor çıkışı okumuyor yada tam tersi.Hepsinde ötüyor alarm ekran da hep kaçak yazıyor kimi zaman 9,99 tl kimi zaman 107,25 yazıyor.Siteden sorguladığımda kesmesi gereken 1,80 krş tutarını kestiğini görüyorum.Ne cins bir sistemdir bu hala anlayamadım.

okumaması yada görmesi problem degil adına kayıtlıysa normal ücretini alıyor. tabi normal şartlarda arada bir kontrol edin yinede

buarada diğer bir olayıda yazıyım bilmeyenin bilgisi olsun. babamın aracını kontrol ettim 2 ay once falandı 2-3 tane ceza var .benimki aynı Buğra abinin kredi kartına otomatik baglı olunca babamında oyledir diye aradım hemen,meger otomatikte degilmiş ve içinde para yokken gecmiş tabi babamda unutmus ve ondan cezaya kalmıs 200 lira bekliyor simdi odemeyi :)

997TT
25-12-2014, 09:46
Bugün itibariyle otomatik ödemeye bağlı ve bu bağlamda içinde devamlı para olan hgs ye son 12 ay için 25.784 TL ceza çıkarttılar.
şehirdışı yok sadece istanbul içi geçişim 3.6TL (çamlıca kurtköy gişe ve dönüşü toplam) Hesapta devamlı para var plakaya kayıtlı hgs .
Aradım incelemeye aldılar . Bankada otomatik ödemede sorun da yok oda kontrol edildi ...
Resmen Gasp bu ....
Bugra ve okuyan arkadaslara bu devletın yuzsuzlugunu ve gaspcılıgını farklı orneklerle anlatayım! Ama huloğcular okumasın nasıl olsa faydası yok...
Aracda Hgs var,ancak Camlıca gıselerındekı hgs ler gırıste bazen ıyı okuyor yada okumuyor,ısım Korfezde oradan cıkarken hgs gırısı okuyamadıgı ıcın en uzun ucretı cakıyor,ıtıraz maılı yollarsan duzelıyor yollamazsan? Kac yuz bın kısı var sofor yada bu ıslerle ugrasamıyacak kadar yogun yada cahıl. Hoppp para cebeeee!
Bazen cıkarken okuyamıyor,hooopp en uzun ucret.....
Sırketımıze aıt 100 den fazla arac var,bıze 37.000 kusurat tl ceza geldı,ulan bır baktık Dorseye bıle gelmıs aq!lan hırsızlık yapıcan barı dogru yap!dorse kafasız(cekıcısız) nasıl gecsın gıselerden!Kafa ucretını ogs sınden odemıs ama dorseye ceza!bu neyın kafası!
Esımın aracına ceza geldı 1400 tl! Sebeb kacak gecıs! Ulan arabayı aldıgımız gun hgs sını aldık ve hep kredısı 50-100 tl dır hatta sattıgımızda 109 tl ıadesı vardı!
Devletın ınanılmaz paraya ıhtıyacı var,3 yıldır polıslere ceza kotası koyuyorlar doldurmaları ıcın yada vatandasa ceza yagdırması ıcın! Devlet pusuda.dıkkatlı ol vatandas!

darkmoon
25-12-2014, 10:04
hgs sitenizden aslında periyodik ceza sorgulaması yapmak lazım ama hepimiz iş güç yoğunluktan unutuyoruz.. ben 250 tl yüklemişdim ilk hgs muhabbeti çıktığında şimdi baktım 29 tl kalmış.. geçerken öndeki ile aramı baya açıyorum hızımı kesip baya baya ağır geçiyorum bazen arkadakiler korna çalıyor falan ama riske girmeye gerek yok biraz hızlı geçsen başıma geldi okumuyor..

BY01
25-12-2014, 14:02
Sırketımıze aıt 100 den fazla arac var,bıze 37.000 kusurat tl ceza geldı,ulan bır baktık Dorseye bıle gelmıs aq!lan hırsızlık yapıcan barı dogru yap!dorse kafasız(cekıcısız) nasıl gecsın gıselerden!Kafa ucretını ogs sınden odemıs ama dorseye ceza!bu neyın kafası!

Aynı sıkıntı şuan bizde de var, birde 2013 yılına ait cezalar geliyor şuan, merakla 2014 yılını bekliyoruz.
2013 yılında bilmem nerenin gişesinden geçen aracımın çekicisindeki HGSsi belki parayı çekti,ama dorseye ceza geliyor, veya belki okumadı. HGSsini her seferinde arayıp düzelttirmem mi lazım? yoğunluktan bunu yapamazsam her sene yüksek miktarlarda para mı ödeyeceğim devlete?Nasıl olucak bu iş anlamadım?

Emre Ekrem
25-12-2014, 14:31
Gri listede olmaktan başka bir sıkıntı yok çok şükür, genelde böyle saçmalıklar beni bulur ama bu sefer rahat. :D

Alpero
25-12-2014, 18:24
hgs yi cama yapıstırmak ıstemiyorum asetat kagıdı gıbı birşeye yapıştırıp gecerken cama tutsam bi problem olur mu deneyen var mı?

sword
25-12-2014, 19:34
inş ogs kalkmaz sorunsuz kullanıyorum senelerdir okurken ses cıktığı için içi rahat ediyor insanın...

ceco
26-12-2014, 09:22
benım ıkı aracada ceza gelmiş (birine 380tl birine 425tl) peki nedir bunun cözümü arkadaşlar ? hangı yolu izlemeliyiz? karşı komşuma 7500 tl ceza gelmiş :) adamlar resmen götlerınden element uydurmuş bi çarpım tablosu ayarlamış kafalarına göre ceza kitliyorlar.

Schumi
26-12-2014, 23:09
OGS alabiliyor muyuz. Benim OGS var ama bozulmuş galiba.

BY01
29-12-2014, 11:44
benım ıkı aracada ceza gelmiş (birine 380tl birine 425tl) peki nedir bunun cözümü arkadaşlar ? hangı yolu izlemeliyiz? karşı komşuma 7500 tl ceza gelmiş :) adamlar resmen götlerınden element uydurmuş bi çarpım tablosu ayarlamış kafalarına göre ceza kitliyorlar.

Beyler şu sıkıntıya çözümü olan var mıdır ??

yavuz364
29-12-2014, 11:52
Evet halen alınabiliyor ancak çok az bankada var hatta sırf OGS den dolayı Garanti bankası hesabımı kapatamıyorum.. 2015te sanırım Mecbur HGS ye geçicem gibi görünüyo bankadan dolayı.

OGS alabiliyor muyuz. Benim OGS var ama bozulmuş galiba.

Ozan Özer
29-12-2014, 12:19
Bugra ve okuyan arkadaslara bu devletın yuzsuzlugunu ve gaspcılıgını farklı orneklerle anlatayım! Ama huloğcular okumasın nasıl olsa faydası yok...
Aracda Hgs var,ancak Camlıca gıselerındekı hgs ler gırıste bazen ıyı okuyor yada okumuyor,ısım Korfezde oradan cıkarken hgs gırısı okuyamadıgı ıcın en uzun ucretı cakıyor,ıtıraz maılı yollarsan duzelıyor yollamazsan? Kac yuz bın kısı var sofor yada bu ıslerle ugrasamıyacak kadar yogun yada cahıl. Hoppp para cebeeee!
Bazen cıkarken okuyamıyor,hooopp en uzun ucret.....
Esımın aracına ceza geldı 1400 tl! Sebeb kacak gecıs! Ulan arabayı aldıgımız gun hgs sını aldık ve hep kredısı 50-100 tl dır hatta sattıgımızda 109 tl ıadesı vardı!
Devletın ınanılmaz paraya ıhtıyacı var,3 yıldır polıslere ceza kotası koyuyorlar doldurmaları ıcın yada vatandasa ceza yagdırması ıcın! Devlet pusuda.dıkkatlı ol vatandas!
herşeyin özeti olmuş bu yazı,elinize sağlık..
Sürekli kredi kartımdan dolum yapan HGS'me 2 tane 46 tl'lik ceza yazılmış..Özellikle geçişlerde okuyup okumadığına da dikkat etmeme rağmen.Geçen gün kontrol edeyim dedim,etmez olaydım..Gel de anlat şimdi,ben o zaman okutarak geçmiştim diye..