PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonradan gelen trafik cezaları - Antalya

ceratoniaorg
12-03-2013, 10:24
Bugun eve 2 adet trafik cezam gelmiş birisi sis farından dolayı diğeride yanlış parktan dolayı 77 şer lira. Cezaları fahri trafik müfettişi yazmış.

İki sorum var bu cezalar 1. ayda yazılmış ve şimdi gelmiş. Sis farı doğrudur lakin diğer ceza Atatürk Caddesinde kesilmiş ki bu caddede parketme gibi bir olasılığımız asla yok bilenler bilir. Atıyorum bir anlık duraksama olduysa yada başka birşey bu ceza kesilebilirmi?

Diğer sorum ise bu cezaya itiraz etsek müfettişin elinde foto olmak zorunda değilmi kanıtlamak açısından?

Şimdiden teşekkürler. Antalya'daki arkadaşlarda dikkatli olsun bir kaç arkadaşımda daha bu durum söz konusu bu fahri müfettişler baya sıkıntı olmaya başladı.

ozgurluk
12-03-2013, 11:08
Bana kapalı yolda yanlış parktan kesmiş , seninki gene mantıklı sayılır bunun yanında :)

GökhanK
12-03-2013, 11:11
takıldığımız büfenin sahibi abiye 48 le radar geldi konyaltı caddesinde o kadar foku çıktı bu işin

nissansunnygti
12-03-2013, 11:16
aynı müfettiş banada yazmış heralde:)77 lira gerekcede tehlikeli arac kullanımı adam eksoz sesini duymuş tehlikeli arac kullanımı yazmış

ceratoniaorg
12-03-2013, 14:32
çok ilginç ya bu müfettişler itiraz sonuç getirirmi acaba?

mechanic
12-03-2013, 15:49
cezaya itiraz et. altıüstü 1 dilekçe ve cezanın kendisini felan adliyede trafikle ilgili yerler var oraya veriyorsun.
biz adanada trafik polisinin yazdığı cezaya itiraz ettik iptal edildi.
varsa ellerinde delil göstersinler, yoksa iptal edilsin diyin.

ceratoniaorg
12-03-2013, 15:54
cezaya itiraz et. altıüstü 1 dilekçe ve cezanın kendisini felan adliyede trafikle ilgili yerler var oraya veriyorsun.
biz adanada trafik polisinin yazdığı cezaya itiraz ettik iptal edildi.
varsa ellerinde delil göstersinler, yoksa iptal edilsin diyin.

İtirazdan önce ödemeli miyim peki?

mechanic
12-03-2013, 16:11
ödeme ya ne kadar faiz biner ki 10 lira. şansını dene.

ceratoniaorg
12-03-2013, 16:15
sitede itiraz için 15 gün die bi konu vardı da o yüzden önce ödemelimiyim diye sordum.

meLaNchoLic
12-03-2013, 16:20
tebliğ tarihinden itibaren 15 günün var.. itiraz et ikisinede..

Firat.M3
12-03-2013, 16:24
bu fahri müfettişlerden birini yakalarsam fena yapacam. iş yerimin önü bomboşken ışıklara 5 metreden yakın park etmekten dahi yedim. bir de kadınmış kesen. fahri görürseniz tokatlayın darp edin boş bırakmayın. bi bunlar eksikti..

ceratoniaorg
12-03-2013, 16:31
bu fahri müfettişlerden birini yakalarsam fena yapacam. iş yerimin önü bomboşken ışıklara 5 metreden yakın park etmekten dahi yedim. bir de kadınmış kesen. fahri görürseniz tokatlayın darp edin boş bırakmayın. bi bunlar eksikti..

ben anlamıyorum abi zaten hangi vasıfla nasıl kesebiliyorlar saçma saçma işler ya

kaptan
12-03-2013, 16:40
bu fahri müfettişlerden birini yakalarsam fena yapacam. Iş yerimin önü bomboşken ışıklara 5 metreden yakın park etmekten dahi yedim. Bir de kadınmış kesen. Fahri görürseniz tokatlayın darp edin boş bırakmayın. Bi bunlar eksikti..

:d:d:d:d:d:d

b.ustaoglu
12-03-2013, 16:43
arkadaşlar ben de kafama takılan bişeyi sorayım.

adapazarı girişinde bi yer var eds, radar vs. ne ararsan var bi kısımda. hız sınırı 50 diyor ve ben göstergede tam 50de geçtim ancak yukarıda 51 gösterdi. acaba 50 hız sınırı olan bi yerden 51 ile geçtiğimde ceza gelir mi ?

ceratoniaorg
12-03-2013, 16:52
sıkıntı olmaz sanırım yüzde on orda da geçerlidir elbet.

blow07
12-03-2013, 19:12
Arkadaşın dükkanının önüne park ettim. Kaldırıma park etmekten 77 TL'de bana ceza geldi. Geçmiş olsun Cihan abi

ceratoniaorg
12-03-2013, 19:48
Arkadaşın dükkanının önüne park ettim. Kaldırıma park etmekten 77 TL'de bana ceza geldi. Geçmiş olsun Cihan abi

Sağolasın kadeşim. Benim olayda belli oldu annem kuru temizlemeye gömlek bırakmak için durmuş ki 3 dakika bile sürmedi diyor 4 lü vs yakmış etmiş ama yazmış müfettiş sağolsun. İtiraz edelim bakalım ne çıkacak

bhb
12-03-2013, 19:49

adapazarı girişinde bi yer var eds, radar vs. ne ararsan var bi kısımda. hız sınırı 50 diyor ve ben göstergede tam 50de geçtim ancak yukarıda 51 gösterdi. acaba 50 hız sınırı olan bi yerden 51 ile geçtiğimde ceza gelir mi ?

2918 sayılı Trafik Kanunu 51. Madde:

Hız ölçen teknik cihaz veya çeşitli teknik usullerle yapılan tespit sonucu hız sınırlarını yüzde ondan yüzde otuza (otuz dahil) kadar aşan sürücülere 64 700 000 lira, yüzde otuzdan fazla aşan sürücülere 131 900 000 lira para cezası uygulanır.

56 km ile girersen ceza yersin.

darkred
12-03-2013, 19:52
Bende dün iptal için mahkemeye başvurdum. Hesapta dur ihtarına uymamışım ve geçilmez yerde geçiş yapmışım bunun için 166+166 dan 332TL ceza geldi geçen hafta eve.Güzel bir dilekçe ile mahkemeye başvurdum dün umarım iptal olur.

Geçmiş olsun.

ceratoniaorg
12-03-2013, 20:12

Hız ölçen teknik cihaz veya çeşitli teknik usullerle yapılan tespit sonucu hız sınırlarını yüzde ondan yüzde otuza (otuz dahil) kadar aşan sürücülere 64 700 000 lira, yüzde otuzdan fazla aşan sürücülere 131 900 000 lira para cezası uygulanır.

eski kanun sanırım bol sıfırlı

bhb
12-03-2013, 20:21
eski kanun sanırım bol sıfırlı

yok kanunlarda belirtilen tutarlar yazıldığı tarihte belirlenir daha sonra tebliğ vb ile ceza tutarı her yıl güncellenir. Güncel tutar 140,00 tl olması lazım bakmadım

HondatugraL
12-03-2013, 20:23
ıtıraz ettıgınde ıptal oluyo dıye bılıyorum

RSBurak
12-03-2013, 20:26

EDS ışıklar için geçerli..ukarıdaki hız göstergeleride boş seyir zevki olsun diye koymuşlar şehrin belli yerlerinde de var millet 50 ye düşmek için frene asılıyor tam altında kazaya sebebiyet.Ordan 70 le 80 le geçiyorum yeşil yanıyorsa daha ceza gelmedi..

önce bozuk yollar sonra ıvır zıvır bunu öğrenemedi adapazarı belediyesi..

b.ustaoglu
12-03-2013, 23:42
sıkıntı olmaz sanırım yüzde on orda da geçerlidir elbet.

bende %10 tölörans var diye biliyorum da ne biliyim içime kurt düştü :) 1km için ceza yersem çok fena koyardı yani :D

EDS ışıklar için geçerli..ukarıdaki hız göstergeleride boş seyir zevki olsun diye koymuşlar şehrin belli yerlerinde de var millet 50 ye düşmek için frene asılıyor tam altında kazaya sebebiyet.Ordan 70 le 80 le geçiyorum yeşil yanıyorsa daha ceza gelmedi..

önce bozuk yollar sonra ıvır zıvır bunu öğrenemedi adapazarı belediyesi..

hiç sorma tam kaza yapmalık yer. iki defa geçtim ordan. ilk geçişim de yeşil yanıyodu önümde ki öyle bir fren yaptı ki birden bende panikledim. güvenli takip mesafem olmasına rağmen tedirgin oldum. çok saçma bi sistem kurulmuş gerçekten. neyse önemli bişey olmamasına sevindim...

Sert@ç
13-03-2013, 00:07
Banada 30 ocakda sattığım arabanın 2 tane cezası geldi komik olan 2side park cezası ve saat olarak fark 3 dakika...
Yarın itiraz yolu gözüktü ve araç satışı yaptığım halde nasıl ceza noterde çıkmadı...

ALPER-VNS
13-03-2013, 01:34
Bende dün iptal için mahkemeye başvurdum. Hesapta dur ihtarına uymamışım ve geçilmez yerde geçiş yapmışım bunun için 166+166 dan 332TL ceza geldi geçen hafta eve.Güzel bir dilekçe ile mahkemeye başvurdum dün umarım iptal olur.

Geçmiş olsun.

ödemeden başvurulabiliyo mu? ödeyip itiraz edebilirsin dediler bana 2.080 lira olmuş cezalar faizler girmiş vs benim cezalardan haberim bile yok

Banada 30 ocakda sattığım arabanın 2 tane cezası geldi komik olan 2side park cezası ve saat olarak fark 3 dakika...
Yarın itiraz yolu gözüktü ve araç satışı yaptığım halde nasıl ceza noterde çıkmadı...

benim üzerime görünen cezalardan da 2si yani 750 liralık bi kısmı (faiziyle) sattığım arabadan.. adam yediyse bana ne.. ben satarken vardıysa nasıl satış yapabildim o zaman söyleseydiniz bana 3 senelik faiz girmezdi bi de.. tr den nefret ediyorum yaw

BüLenT GöReN
13-03-2013, 01:46
valla o fahri trafik müfettişine bişeyler sarıp vermek lazım artık kim ne anlarsa kafasına göre önüne gelene yazıyo bişeyler hem artık aracı durdurmadan ceza yazılamıyacak deniliyordu noldu o mevzu

valla hangi kameradan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama adapazarına çok sık gelirim girişteki hiç bi kameranın radar yazmadığına adım gibi eminim şehire girerken bir kere dahi 100den aşağıya girmedim kameralar yapıldığından bu yana birkerede ceza felan gelmedi şehir içindeki kameralarada aynı şekil