PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sierra sorgu?

erdem325
12-03-2013, 20:59
bi araç hakkında bilgi edinmek istiyorum..
yani hem ilandaki araç hakkında mümkünse bilgi hem de genel anlamda bu arabalar hakkında bilgi..
kardeşim rwd araç diye tuttudu bu aralar, w123 300d bakarken nerelere geldik :)
neyse..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-rs-500-116174337/detay

araç bu, sahibiyle konuştum 2.8 v6 injeksiyonlu 160hp olduğunu söyledi..
bu araçlar nasıldır? motorunun önü açıkmıdır? parça bulunabilirmi? kronik problemleri varmıdır? yakıtları yaklaşık ne civardadır vs vs..
ford o kadar anlamadığım bir marka ki hiçbir şeyini bilmiyorum açıkcası..
araba xr4 mü xr4i miymiş neymiş bu arada.. 5 ileri, kilit diff varmış..

0M42
12-03-2013, 22:24
Motor cosworth değil 2.8 v6 ise cologne motordur granadalardaki 2.0 - 2.3 - 2.6 - 2.8 - 2.9 cologne motor olarak geçer kullanılan bloklar aynıdır çok ağır verimsiz ve sarfiyatı yüksek bir motordur hararetli çalışır ancak harareti pek sevmez çok kolay conta yakar.Bunun dışında inanılmaz sorunsuz çalışan bir motordur hararet yaptırmaz ve bakımını aksatmassan senelerce anahtar vurmazsın motora.

Modifiye konusunda cologne motora Türkiyede pek bir şey değil hiç bir şey yapamazsın (maddi yönden sıkıntı yoksa o ayrı) yurt dışında bile nadirdir cologne motoru alıp uğraşan doğal olarak modifiye parçaları hem çok çok az hemde çok pahalıdır mesela burton power bu motorlara ve fordun bir çok motoruna yedek parça ve modifiye parça üreten ta..aklı bir firmadır.

0M42
12-03-2013, 22:30
ford o kadar anlamadığım bir marka ki hiçbir şeyini bilmiyorum açıkcası..

Ayrıca konu ile alakasız olacak ancak modifiye camiasındaki biri fordun özellikle 70 - 80 li yıllarını, o yıllarda çıkardığı saf kan spor araçları motorları bilmiyorsa ayıp ediyordur :icon_tup: :)

tdipower
12-03-2013, 22:42
erdem alda saplayım sana aklın başına gelsin :D olum napcaksınız bunu şakamısınız siz aahah

erdem325
12-03-2013, 23:12
Motor cosworth değil 2.8 v6 ise cologne motordur granadalardaki 2.0 - 2.3 - 2.6 - 2.8 - 2.9 cologne motor olarak geçer kullanılan bloklar aynıdır çok ağır verimsiz ve sarfiyatı yüksek bir motordur hararetli çalışır ancak harareti pek sevmez çok kolay conta yakar.Bunun dışında inanılmaz sorunsuz çalışan bir motordur hararet yaptırmaz ve bakımını aksatmassan senelerce anahtar vurmazsın motora.

Modifiye konusunda cologne motora Türkiyede pek bir şey değil hiç bir şey yapamazsın (maddi yönden sıkıntı yoksa o ayrı) yurt dışında bile nadirdir cologne motoru alıp uğraşan doğal olarak modifiye parçaları hem çok çok az hemde çok pahalıdır mesela burton power bu motorlara ve fordun bir çok motoruna yedek parça ve modifiye parça üreten ta..aklı bir firmadır.

bilgiler için çok teşekkür ederim, tamamen uzak durmamız gereken bir araç yani olay anlaşıldı :)

Ayrıca konu ile alakasız olacak ancak modifiye camiasındaki biri fordun özellikle 70 - 80 li yıllarını, o yıllarda çıkardığı saf kan spor araçları motorları bilmiyorsa ayıp ediyordur :icon_tup: :)

renkler zevkler meselesi, ayıp olacak bir durum yok bence :) ford hiç ama hiç ilgimi çeken bir araba değil şahsen, ben alman severim :D

erdem alda saplayım sana aklın başına gelsin :D olum napcaksınız bunu şakamısınız siz aahah

bakınıyoz pampa :D
ufaklık giriyo sahibindene, yazıyo fiyat aralığını, bi de rwd seçiyo sora macera başlıyo işte :D
adam yanlayacam diye kafayı bozdu iyice..

emre55
13-03-2013, 12:37
e30 yada e34 düşünmezmisiniz