PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Linea Arka Kapı Ayaklık Problemi!

rekord2000
14-03-2013, 14:20
herkese iyi günler, araç 2011 model Fiat Linea 10k kmde problemim parmağımla gösterdiğim kapı eşiğindeki ayak'lığın kalkıp alttan sarı klips'in görünmesi. garantiden dolayı servise 2. kere götürdüm yaptılar klips bir nebze olsa da görünmüyordu fakat eve geldiğimde tekrar açıldığını gördüm. servisteki bakım için gelen lineaların hepsine baktık hepsinde aynı problem mevcut, fakat showroom da bulunan 0 km linealarda tamamen kapalı. Bu gözümüze çok fena takılıyor ve rahatsız ediyor! Acaba buna bir çözüm üretebilir miyiz, yada daha önceden fark edip bir yol bulan var mıdır?

http://img571.imageshack.us/img571/6313/img00352201303141438.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/img00352201303141438.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img703.imageshack.us/img703/8994/img00353201303141438.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/img00353201303141438.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

131mirafiori
14-03-2013, 14:40
Abi sen baya takıntılıymışsın :)

uqur
14-03-2013, 14:52
fitil yüzünden olabilir kasıntı yaptırıyorda olabilir

rekord2000
14-03-2013, 15:03
Abi sen baya takıntılıymışsın :)
yok yaa takıntı değil bu kapalı hali daha açılacak sapsarı oradan klips görünüyor yepyeni arabada sinir bozucu şeyler yani:)

fitil yüzünden olabilir kasıntı yaptırıyorda olabilir

vallahi genel bir sorun bu bütün linealar da mevcut resmen bir yolunu bulup kapatıcam ama nası? Belki bilen yapan vardır diye düşünüyorum illa birinin daha gözüne takılmıştır yahu:)

SkY
14-03-2013, 15:06
iki kısımda sert plastikse siyah çift taraflı bant kullabilirsiniz gibi

omer_yildir
14-03-2013, 15:06
Benim araçta da sağda aynen böyle solda normal :)

rekord2000
14-03-2013, 15:09
iki kısımda sert plastikse siyah çift taraflı bant kullabilirsiniz gibi

çift tarafli bant mantıklı ama uzun ömürlü olur mu acaba?

Benim araçta da sağda aynen böyle solda normal :)

evet ilk sağ tarafta oldu zaten, şimdi iki tarafta da var

uqur
14-03-2013, 15:09
yok yaa takıntı değil bu kapalı hali daha açılacak sapsarı oradan klips görünüyor yepyeni arabada sinir bozucu şeyler yani:)

vallahi genel bir sorun bu bütün linealar da mevcut resmen bir yolunu bulup kapatıcam ama nası? Belki bilen yapan vardır diye düşünüyorum illa birinin daha gözüne takılmıştır yahu:)
aslında bi fitili söküp deneyin baktınız oldu ona göre ayarlayın :D

rekord2000
14-03-2013, 15:25
aslında bi fitili söküp deneyin baktınız oldu ona göre ayarlayın :D

iyide sonra fitille beraber taktığım zaman tekrar açılacak. önemli olan fitil takılıyken bunu iyice kapatabilmek, fitil sökülü halde takarsam aranın kapanacağı kesin zaten

uqur
14-03-2013, 17:26
iyide sonra fitille beraber taktığım zaman tekrar açılacak. önemli olan fitil takılıyken bunu iyice kapatabilmek, fitil sökülü halde takarsam aranın kapanacağı kesin zaten
aslında demek istediğim fitili çıkartıp oturttuktan sonra fitili üstüne takmayı deneyin

rekord2000
14-03-2013, 18:31
aslında demek istediğim fitili çıkartıp oturttuktan sonra fitili üstüne takmayı deneyin

Fitili ustune takmam soz konusu bile degil, zira fitil bu parcanin altinda monte edilmis durumda. Parca sert plastik ama cok esnek o yuzden bi faydasi olmaz bu islemin, fitili takmak icin bu parcayi sokmek zorundayim oda imkansiz olmasina sebep oluyor.

emrah-58
14-03-2013, 22:46
az biraz siyah silikon sıkıp üzerine araya bez koyup kapıyı kapatsanız kurusa diye düşündüm ama yinede emin değilim. toyotamda böyle çözmüştüm.

Y.Emre
14-03-2013, 23:01
Altından kablo geçmiyorsa en temizi birer vida atıp vidayıda siyaha boyamak abi :)

BüLenT GöReN
14-03-2013, 23:16
Aklınıza geldikçe sigara kullanıyorsanır yakıp bi sigara o parçayı oraya tam oturması için çizim yapan mühendise güzel güzel nağmeler okumakta olabilir stres atmış olursunuz. :)
İşin makarası bir yana araçta extra bir müzik tesisatı işlemi var mı? Var ise anfi ve deg kablosunu genelde sol taraftan geçirirler yanlış hatırlamıyorsan ordan aracın orjinal kablo tesisatıda geçiyor kabloları ezdiği zaman üstüne geldiği zaman tam oturmuyor otursa bile bir zamandan sonra tekrar atıyor eğer hiç bi işlem yoksa araçta ama hala devam ediyorsa ilk baş söylediğim gibi mühendisi sevindirmeye devam sonuç olarak sıfır arabaya orası sürekli kapalı dursun diye silikon vurup orası kapatılmaz diye düşünüyorum.

rekord2000
15-03-2013, 00:53
Yaw muhendislerin kulaklari cinlamaktan sagir olmustur muhtemelen, malzeme kalitesi bu kadarda ucuza getirilmez ki arkadas. Hakaten benim opel kac model ic dosemelerin kalitesi 1000 basar boyle bisey yok! Ayrica arac tamamen herseyi ile fabrikadan ciktigi gibi, tesisat yok her hangi bi uygulama modifiye falan yok, standart bir aile arabasi, yepyeni arabayada 10k anca yapmis, silikon sıkmak yada ne bilim vida basmak falan biraz yanlis uygulamalar bence. Cift tarafli bant denicem bakalim, o arada bir sure daha muhendislerin kulaklari ile iliski icinde olucaz artik:)

FK.Sub
15-03-2013, 01:12
henkelin şeffaf slikon tarzı çift taraflı bantı var rahatca yapıştırır onu.

rekord2000
15-03-2013, 01:19
Aynen oyle cokta guclu biseydi onlar sanirim. Cift tarafliyi denicez artik yapicak bisey yok gibi gorunuyor:)

Draniela
15-03-2013, 01:31
Aha burası tıkırtılar takırtılar tukurtular kulübü :D
Valla hiç garipseme ben kafayı yiyecektim sıfır araba aldık anlam veremediğim şeyler oluyordu :D
Alman arabası değilse valla kılına tüyüne bakmayacaksın ille bi b*kluk çıkacaktır orasını kapatırsın inan başka yerden patlar daha çok sinir olursun :D:D:D

Draniela
15-03-2013, 01:33
Mesela benim sıfır aldığım koltuk kılıfı hatalı dikişliydi farkettim değiştirecekler öyle kötü bi işçilik oldu ki hiç beğenmedim neymiş oturunca düzelirmiş gerçi sol koltukta neler neler oldu arabada belki ondan şaftı kaymış olabilir :D fakat yeni kılıf yerine düzeltmeye çalışıp takmışlar şimdi bu gittiğimde monte edicem onlara kılıfı.

rekord2000
15-03-2013, 13:24
Mesela benim sıfır aldığım koltuk kılıfı hatalı dikişliydi farkettim değiştirecekler öyle kötü bi işçilik oldu ki hiç beğenmedim neymiş oturunca düzelirmiş gerçi sol koltukta neler neler oldu arabada belki ondan şaftı kaymış olabilir :D fakat yeni kılıf yerine düzeltmeye çalışıp takmışlar şimdi bu gittiğimde monte edicem onlara kılıfı.

yok ya yetkili servise götürüyoruz, %98 müşteri memnuniyeti varmış, ama yalan sanmayın hakaten öyle adamlar bıkmadan usanmadan ilgilendiler bir saatten fazla servisten memnunuz yani. ne bir kayıt falan hani iş emri açmaya vakit bile ayırmadılar hemen daldılar parçayı düzeltmeye, servisteki bakım gören 8 9 tane lineayada hep beraber kontrol ettik, hepsinde aynı hatta bizimkinden daha beterler ayaklık kısımları. neyse artık fazla takmamak gerek demek ki, Almanların işine alışınca insan böyle pimpirik manyağı oluyor işte:)