PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz olsanız?

Sayfa : [1] 2

mehzent
14-03-2013, 21:20
Bir çoğunuz bilir aracı Ağustos ayının ortasında soktum amacım cıdden yapılmayan bır s2000 yapmaktı kendıme gore en ufacık masraftan bıle kaçmadım

http://www.techturkey.com/forum/project-cars/138499-mehzent-sus-s2k-all-motor-project.html

Detaylar bu lınkte tek tek yazıyor fakat o gunden berı tam uc kez motorum benı yolda bıraktı sebeplerını ve gerekçelerını yazmak ıstemıyorum su an

Ama ılk 1500 km
ıkıncısı 113 km
ucuncusu 870 km

her bırısının zaten 500 km sı rodaj...

Tabi hal boyle olunca butun hevesım isteğim kırıldı harcanan emek para zaman cıdden goz ardı edılır cınsten değil...

Bu konuda amacım hedef gostermek değil sadece içimi dokmek ve fikir toplamak..

Halen daha parça konusnda fikir danıştığım kişi B.Aktepe her kafadan ses cıkmamasın ıcın belırtıyorum..

Sabredecek gücüm kalmadı bır sıcımsonıc gaz kelbeği arızasını bıle çözemedık tam 5 hafta boyunca uğraştık şu an elımde tam dort adet gaz kelebeği var gerısını sız dusunun..

Bugun gittim Hondadan sandık motor aldım yarın ıtıbarı ıle motor elımde, bunca para harcayıp sağlam arabayı soktugum ana gerı donemk ıcın bıle verdıgım 10.000 cıdden koydu..

Elbette bende kendı kendıme bunca uğraştın olmadı sat gıtsın dıyorum ama emınımkı satarsam İstanbul Park yarışlarında orda mılletı ızlerken benım elımde bunca para harcamaya ragmen bışey olmamasının moral bozuklugunu zor atarım..

Su an kafamda uc sık var

1-Her ne kadar ıstemesemde standart sıfır motorla fılre hdrs egsoz ıle devam etmek

2-Standart motor basım agrımayacağı ıcın sc yada turbo kıt almak

3-Ilk setup gayet ıyıydı o setupı tekrarlamak fakat bu sefer ERL den blok alıp getırmek yada aynı parçaları toplayıp yenıden yapmak

Siz olsanız hangısını secerdınız?

200.00 TL ye S2000 maale dıp bınen tek adam olucam

Araç şu an Savaş OSMANPAŞAOĞLU'nda...

Semii
14-03-2013, 21:24
Gecmis olsun ...

1bir1rib1bir :) 2009 model sifir motor bi s2000 saka gibi :)

-ER-
14-03-2013, 21:25
Kardeşim çok geçmiş olsun.

Bence Süperşarjır yap :eek: Supercharger :eek::surucu:

Low-Rider
14-03-2013, 21:26
Geçmiş olsun Mehmet, yaşadıkların can sıkıcı hakkaten.

Sunduğun seçeneklerden herhangi birini yapsan da mayıs'ta ki yarışa yetişecek mi?

mehzent
14-03-2013, 21:27
1bir1rib1bir :) 2009 model sifir motor bi s2000 saka gibi :)

Su rollıng sevdam ıcın bır araç almam lazımkı bu şık benı mutlu etsın..

onursumer
14-03-2013, 21:27
bence hazır sıfır sandık motorun geliyor çok yüksek basınclara çıkmadan aşırı besleme en güzeli olur diye düşünüyorum sorunsuzluğu konusunda fikrim yok ama uygulanmış fazlaca s2k var

mehzent
14-03-2013, 21:28
Geçmiş olsun Mehmet, yaşadıkların can sıkıcı hakkaten.

Sunduğun seçeneklerden herhangi birini yapsan da mayıs'ta ki yarışa yetişecek mi?

Belkı ucu ucuna :S dusundukce gerılıyorum zaten..Çok sağol kardeşim.

mehzent
14-03-2013, 21:30
bence hazır sıfır sandık motorun geliyor çok yüksek basınclara çıkmadan aşırı besleme en güzeli olur diye düşünüyorum sorunsuzluğu konusunda fikrim yok ama uygulanmış fazlaca s2k var

Birkez daha sıkıntı olursa hunı takar gezerım heralde..

Emre İlbi
14-03-2013, 21:31
Abi öncelikle geçmiş olsun, herşeyde bir hayır vardır,
ben olsaydım bu kadar sorunun ardından, ne Supercharger nede Turbo'ya cesaret edebilirdim,
egzoz, filtre, vs.. devam ederdim :)

ardacngns
Kardeşim oncelikle gecmıs olsun benım fikrim sıfır motor aldıysan supercharger veya turbo yapmandan yana olurdu

Ama atmosferık dewam edıceksende erl den al stroker dolu blok kafan rahat olsun iyi bi ayarla gazla draglara gir vs

Bulut Y.
bolt-on charger tercih ederdim. yok wg yayı kırılır turbo mil keser yag borusu patlar cooler borusu cıkar derdi yok kırkbeş yerden rekor kablo vs de geçmiyor.

charger+1

baretta
Mehmet çok geçmiş olsun , bu konuda cidden gereğinden fazla ve kimsenin önemsemeyceği kadar zaman , para ve sinir yaşıyorsun... Allah sabır versin...

Ben de Supercharger diyorum...

gökh@n_gr
14-03-2013, 21:32
Geçmiş olsun insanın maddi ve manevi emek verdiği aracının istenilen sonucu ulaşmaması hem üzücü hemde heves kırıcı bir durum. Standart motora sc veya 30 lu bir turbo kiti keyifli olur en azından verilen paranın karşılığı alınır ilk olmadığı içinde sıkıntısız olur diye düşünüyorum. Türkiye'de ilkleri yapmak insanı yoruyor malesef.

Semii
14-03-2013, 21:32
Su rollıng sevdam ıcın bır araç almam lazımkı bu şık benı mutlu etsın..

Şayet butcem yeterli olsa tamamen keyif arabasi yapar.baska bi aracla dedigini yapardim.
(Umarim bunu uygularsin yakin zamanda bende seni s2000 den kurtaririm :D )

Oconner
14-03-2013, 21:34
geçmiş olsun mehmet abi durum hakkatten sinir bozucu...
s2000i orjinal binersin sonrasında roll için sökük bi makina yaparsın
yada supercharger kit alırsın ki benim tercihimde bu yönden.

onursumer
14-03-2013, 21:34
Birkez daha sıkıntı olursa hunı takar gezerım heralde..

motorun stock olursa bence aşırı beslemede çok daha az sorunsuz olur gibi geliyor bolt on tarzı kitlerle kullanıcı yorumu daha onemli tabi bu konuda forumda turbo s2k kullanan arkadaşlar daha sağlıklı yorumlarlar

yaşadığın durum ciddi can sıkıcı haliyle ben olsam boyle duşunmeyi geçtim direk satmıştım arabayı

Cem.B
14-03-2013, 21:36
Bnce araba durcaksa sc

Atmosferikte ayni setupin sikinti cikarmayacaginin garantisini kimse veremez bnce mehmet

Her ne yaparsan yap limit de yapipta sikinti yasamayan ben gormedim

350 hp sc gunluk kullanim iyidir ( arabayi uzmeden :) )

Selcuk_RoL
14-03-2013, 21:36
Kanka yastiga koy basini bi kendini dinle önce son karar senin tabi ama sonrada git arabayi sat bilal baskanin arabayi al koy garaja sadece gaz olsun onun icin cikar sana yakisir kardesim bilal abinin tarzi degil bizim gibi kosturmak o yapmayi seviyo biz bozmayi:) kalan para ile istersen yine ustune koy s2000 al standrt yada baska diesel spec bsy?? Ama ne yaparsan yap hayirlisi iyisi olsun kardesim allah bir daha sikinti yuzu gostermesin

Can's
14-03-2013, 21:38
cok uzuldum acıkcası kabulu olmayan bır sıkıntı harcanan para zaten cok yuksek ınsallah ıstedıgın gıbı olur

MCN21
14-03-2013, 21:39
cok gecmis olsun gercekten cok üzücü , ufakta olsa bir benzerini yasadım ( sizin projeniz kadar büyük bütceli olmasada ) , gercekten cok heves kırıcı oluyor insanı arabadan da sogutuyor :/ sizin yerinizde olsam büyük ihtimalle f-h-e kombinasyonuyla devam ederdim (ben yasadıklarıdan sonra orijinale dönmüstüm ) , yanına ufak bir proje arabası alınabilir , yada s2000 kullanılıcaksa supercharger tercihim olurdu ....

By_HaNNibaLL
14-03-2013, 21:45
Büyük geçmiş olsun abi F-e-h yapsan belli bi süre sonra yetmeyecek roling seven adamsin gitmiyo diye yine masraf ediceksin.

Bence günlük kullanmak içn bi araç bide rol drag kovalayacak arac

mehzent
14-03-2013, 21:47
Abi öncelikle geçmiş olsun, herşeyde bir hayır vardır,
ben olsaydım bu kadar sorunun ardından, ne Supercharger nede Turbo'ya cesaret edebilirdim,
egzoz, filtre, vs.. devam ederdim :)

Bu iş yarımkaldı ıcıme sınmıyor hırs yaptım sebep o..

Kardeşim oncelikle gecmıs olsun benım fikrim sıfır motor aldıysan supercharger veya turbo yapmandan yana olurdu

Ama atmosferık dewam edıceksende erl den al stroker dolu blok kafan rahat olsun iyi bi ayarla gazla draglara gir vs

Kanka o kategorıde sıkıntı daha fazla stock motorla gıder olmaz sadece zevk gazlamaları olur :)

bolt-on charger tercih ederdim. yok wg yayı kırılır turbo mil keser yag borusu patlar cooler borusu cıkar derdi yok kırkbeş yerden rekor kablo vs de geçmiyor.

charger+1

Charger için hks kıt 300 cıvarı verıyor onada custom bı lıste yapmak gerekcek galıba ama ses yonundende charger agır basıyor..

CGTY
14-03-2013, 21:51
Sıfır motora, f/h/e ile birlikte huzura erip, görsel olarak biblo gibi durması çok hoş olabilir. :)

mehzent
14-03-2013, 21:51
Mehmet çok geçmiş olsun , bu konuda cidden gereğinden fazla ve kimsenin önemsemeyceği kadar zaman , para ve sinir yaşıyorsun... Allah sabır versin...

Ben de Supercharger diyorum...

Kımsenın malında gozumuzde yok neden boyle oluyor cozemedım..

Geçmiş olsun insanın maddi ve manevi emek verdiği aracının istenilen sonucu ulaşmaması hem üzücü hemde heves kırıcı bir durum. Standart motora sc veya 30 lu bir turbo kiti keyifli olur en azından verilen paranın karşılığı alınır ilk olmadığı içinde sıkıntısız olur diye düşünüyorum. Türkiye'de ilkleri yapmak insanı yoruyor malesef.

Urfa zorlamasa sc klasmanını sımdı cok kavga dovus ederız onla :)

Bnce araba durcaksa sc

Atmosferikte ayni setupin sikinti cikarmayacaginin garantisini kimse veremez bnce mehmet

Her ne yaparsan yap limit de yapipta sikinti yasamayan ben gormedim

350 hp sc gunluk kullanim iyidir ( arabayi uzmeden :) )

1000 km de kırılmıycak garantısı alıyım yeter :)

Kanka yastiga koy basini bi kendini dinle önce son karar senin tabi ama sonrada git arabayi sat bilal baskanin arabayi al koy garaja sadece gaz olsun onun icin cikar sana yakisir kardesim bilal abinin tarzi degil bizim gibi kosturmak o yapmayi seviyo biz bozmayi:) kalan para ile istersen yine ustune koy s2000 al standrt yada baska diesel spec bsy?? Ama ne yaparsan yap hayirlisi iyisi olsun kardesim allah bir daha sikinti yuzu gostermesin

Kanka doğru soluyorsun ama bu araba yuruse ona sıra gelebılırdı dusunmedım değil ama su yarım ısı bı bıtırelım sağolasın :)

Emre İlbi
14-03-2013, 21:53
Bu iş yarımkaldı ıcıme sınmıyor hırs yaptım sebep o..

Abi hayırlısı olsun, inşallah gönlüne göre olur :)

therev
14-03-2013, 21:53
bolt on supercharger bence :)

ama dusunurseniz elimde s2000 icin turbo kit mevcut :)

Bulut Y.
14-03-2013, 21:55
vortech 358 hp rotrex 400+ yazmış sitesinde.

aliburma
14-03-2013, 21:56
sc sence de daha mantıklı olmaz mı? ne stock, ne de turbo derdi çekmezsin, en azından kafan rahat olur gibi geliyor. performansın yanı sıra ses de ayrı bir deneyim yaşatabilir, çuf çuf'un agresifliği adrenalin açısından daha tatminkar ama artık, tren miyiz bea? diyecek olduk. stock tatmin etmeyecekse biraz da vıj vıj olsun. kolay gelsin ve Allah kalbindekini hakkında hayırlı eylesin...

Time-R
14-03-2013, 21:59
Oncelikle gecmis olsun, benim yasadigim skntilara benzer seyler yasamissin.

Yerinde olsam o sandik motora, f/h/e'dan baska birsey yapmazdim bir daha para harcamak istemiyorsam.

Patisever
14-03-2013, 22:05
siz rollıngleri seven birisiniz bence motor madem alınmıs yükleyip kendi klansmanındakiler ile zevkını cıkartmak eldeki parçaların bazılarını değerlendirip elinizdeki yapılmıs motoru parça parça satarak en azından malıyeti düşürmek mantıklı olacaktır diye düşünüyorum ayrıca bir senenekte aynı parçaları toplayıp yenıden yapmak demişsiniz peki sonuç farklı olurmuki yani ilk işlemlerde hatamı wardıkı dönüş yapamadınız ayrıca herşey için geçmiş olsun

not:sc yapsanız yine maliyet diğer tarafdan en ufak aksilik artık size arabayı yaktırır amiyane tabirler
sıfır motorla fılre hdrs egsoz ıle devam etmek sizi kesmeyecektir

ayrıca sıfır motorla sağlıklı uğraşırken diğeri satılmayacaksa kösede dururke nsakın kafayla düşünülüp sorunlarını giderme işi zamana bırakılabilir o arada aracınızla gezmeye devam edersiniz

Eray Yümsel
14-03-2013, 22:07
4. seçenek bence daha mantıklı sat M3 al :D

mehzent
14-03-2013, 22:10
vortech 358 hp rotrex 400+ yazmış sitesinde.

vortech ın calışma sesındne dolayı sevmıyorum ama rotrex olabılır en guvenlısı hks heralde aa oda dusuk verıyor..

ice
Mehmet ben sana zamanım da söyledim ama dinlemedin :) Bence standart topla bin iyice soğuma arabandan...

Onrcn
Kanka buyuk gecmis olsun, bana kalirsa elleme filtre egzos header devam et. Birak bu isleri gel pist kovalayalim kendi aramizda gec bu rollingleri mollingleri. Her gun kavga gurultu deger mi; pistte biz bizeyiz sen gecersin ben gecerim birbirimize guler makara yapariz ;)

mehzent
14-03-2013, 22:11
siz rollıngleri seven birisiniz bence motor madem alınmıs yükleyip kendi klansmanındakiler ile zevkını cıkartmak eldeki parçaların bazılarını değerlendirip elinizdeki yapılmıs motoru parça parça satarak en azından malıyeti düşürmek mantıklı olacaktır diye düşünüyorum ayrıca bir senenekte aynı parçaları toplayıp yenıden yapmak demişsiniz peki sonuç farklı olurmuki yani ilk işlemlerde hatamı wardıkı dönüş yapamadınız ayrıca herşey için geçmiş olsun

not:sc yapsanız yine maliyet diğer tarafdan en ufak aksilik artık size arabayı yaktırır amiyane tabirler
sıfır motorla fılre hdrs egsoz ıle devam etmek sizi kesmeyecektir

:) Orası bi sır ama hıssedıyorum bu sefer olucak :)

4. seçenek bence daha mantıklı sat M3 al :D

Kanka onu fıber tecrubemı kullanarak basarıcam :) guldrme ..mk bu halımde benı ya

Patisever
14-03-2013, 22:13
Orası bi sır ama hıssedıyorum bu sefer olucak

insaşşah emeklerin sonuçsuz kalmaz demekki bildiğin bişey war bir yerde bir eksik ama yinede acele etme bence belliki kafan dolmuş

mehzent
14-03-2013, 22:13
Mehmet ben sana zamanım da söyledim ama dinlemedin :) Bence standart topla bin iyice soğuma arabandan...

AH abii ah su an maddelerı saysam sana sen bıle dudak bukup gıdersın yanımdan hırs yaptım bu araba kosucak İnşallah Allah nasıp eder bu sefer..

Kanka buyuk gecmis olsun, bana kalirsa elleme filtre egzos header devam et. Birak bu isleri gel pist kovalayalim kendi aramizda gec bu rollingleri mollingleri. Her gun kavga gurultu deger mi; pistte biz bizeyiz sen gecersin ben gecerim birbirimize guler makara yapariz ;)

Kanka en buyuk hayalım rollıng sonrası eve araba ıle donmek su hayalım bı gerceklesse bırakıcam rollıngı...:confused::confused:

Saro-Ş
14-03-2013, 22:15
Risksiz ve En Sağlıklı Seçenek 1

ice
14-03-2013, 22:18
Ne diyeyim Allah gönlüne göre versin Mehmet :)

Onrcn
AH abii ah su an maddelerı saysam sana sen bıle dudak bukup gıdersın yanımdan hırs yaptım bu araba kosucak İnşallah Allah nasıp eder bu sefer..

Kanka en buyuk hayalım rollıng sonrası eve araba ıle donmek su hayalım bı gerceklesse bırakıcam rollıngı...:confused::confused:

yol yakinken don bu sevdadan :D gel pistten arabayla donuyoruz :D

Chn53
abi bütün olay gazkelebeği yüzündenmi ? aşırı bi bilgim yok s2000lerle ilgili ama dünyada s2000 yükleyen tek adam sen değilsindir abi bence iyi bi araştırmayla yurtdışındakiler gazkelebeği sorununu nası çözmüş bulunabilir.

bide şuanki gazkelebeği sorunu neden oluyor ? turbo veya sc yapınca olmicakmı ?

mehzent
14-03-2013, 22:20
Ne diyeyim Allah gönlüne göre versin Mehmet :)

amin abi ..

abi bütün olay gazkelebeği yüzündenmi ? aşırı bi bilgim yok s2000lerle ilgili ama dünyada s2000 yükleyen tek adam sen değilsindir abi bence iyi bi araştırmayla yurtdışındakiler gazkelebeği sorununu nası çözmüş bulunabilir.

bide şuanki gazkelebeği sorunu neden oluyor ? turbo veya sc yapınca olmicakmı ?

Yok kaz kelebeğini çözduk onla alakası yok sadece onu ornek olarak yazdım..

s2000 ı ılk kez yuklmeyle alakası yok ucundede dıkıs tutmaması garıp kardeşim sadece.

mami_makinen
14-03-2013, 22:21
Bence sandık motoru tak arabanında üstünü aç gez

Ondan sonrada 1 tane 106 yap vur kırbacı gitsin maksat atmosferik araçlarla gazlayıp zevkini çıkarmaksa 106 bu işin sonu hem ucuz parçası hemde kendisi ucuz

Bulut Y.
14-03-2013, 22:21
paşaoğlu sc kitini takar 10numarada yürütür :) hazır sandık motor almısken süper olur

mehzent
14-03-2013, 22:23
Bence sandık motoru tak arabanında üstünü aç gez

Ondan sonrada 1 tane 106 yap vur kırbacı gitsin maksat atmosferik araçlarla gazlayıp zevkini çıkarmaksa 106 bu işin sonu hem ucuz parçası hemde kendisi ucuz

Abı bızım kalmız honda satmak olmaz :) Savaş abı keyfımız getırdı yerıne yarın bı sandığı atalım ustunede ınsallah abı ılk senı alıp yanıma gezıcem :) arabayla cevırmeye gırmeyı bıle ozledım ..mk ..

majesty
14-03-2013, 22:24
çok geçmiş olsun , diğer forumda takibe başladığımda çok heyecanlanmıştım...
kolay değil tabi bu kadar demoraliza olduktan sonra yeniden başlamak, bence turbo öyle yada böyle sorun yaşatır, sc daha sıkıntısız ona nazaran ...
ama tawsiyem f/h/e...

mehzent
14-03-2013, 22:25
paşaoğlu sc kitini takar 10numarada yürütür :) hazır sandık motor almısken süper olur

Bu saatten sonra suphe yok :)

UNAL
14-03-2013, 22:25
Öncelikle geçmiş olsun.
Yerinizde olsam eğer üzerindeki blok kullanılabilir durumdaysa bir eg f20 yapıp s2000 e de tekrar ısınabilmek adına keyifli bir rodaj (ki kastettiğim pazar günü eşinizi/arkadaşınızı alıp ayvalığa ayvalık tostu yemeye gitmek gibi bir rodaj) sonrası keyif aracı yapardım.
Mayıs için kendinizi çok şartlamadıysanız Eg konusunu da s2000in rodajı sonrası ve içinde bulunduğunuz psikolojiyi atlatıktan sonra başlamanızı tavsiye ederim.
Allah tekrarını yaşatmasın, hakkınızda hayırlısı olsun.

STP
14-03-2013, 22:27
ben olsam, sandık makıneye bolton yapılabılecek NA olarak (egzantrık ,ıtb,hafıf kasnak setı, sanzıman vs) herseyı yaparım. yol tutus ıcın en dıp ne varsa onlarıda yaparım.pıst gunlerınde zamanın dıbıne kasarım. rollıngın sonu yok moruk. ha bu onerıyı neden verıyorum ıcınde kalıcak yoksa bu araba onu esgecersem ya bı gtr al yada e92 m3

997TT
14-03-2013, 22:27
Umarim emek ve harcadiginiz paranin karsiligini,sinir stres sahibi olmadan baska bir projeyi basariyla bitirip alirsiniz.
Bunca olaydan sonra tecrubelerinizin ve icgudunuzun sesini dinleyerek hareket edin,her manada....

Kubi
14-03-2013, 22:29
Bu denli sıkıntılar yaşadığını bilmiyordum valla çok geçmiş olsun . Bence en mantıklı seçenek 1.nci filtre ve header ı koyar kendi halimde devam ederdim

Bunu yapsan aklın aşırı beslemeye gider bence , o yüzden 2.nci seçeneği seçerdim arabayı kırmayacak sanada moral bozukluğu yaratmıycak güçlerde s2k gayet keyifli olur 2.nci seçeneğe ekliyceğim tek şey kilitli diff. olurdu o kadar . sc + lsd çok keyifli olur bence .

Hakkında hayırlısı olur inşallah , kolay gelsin :)

mehzent
14-03-2013, 22:35
Öncelikle geçmiş olsun.
Yerinizde olsam eğer üzerindeki blok kullanılabilir durumdaysa bir eg f20 yapıp s2000 e de tekrar ısınabilmek adına keyifli bir rodaj (ki kastettiğim pazar günü eşinizi/arkadaşınızı alıp ayvalığa ayvalık tostu yemeye gitmek gibi bir rodaj) sonrası keyif aracı yapardım.
Mayıs için kendinizi çok şartlamadıysanız Eg konusunu da s2000in rodajı sonrası ve içinde bulunduğunuz psikolojiyi atlatıktan sonra başlamanızı tavsiye ederim.
Allah tekrarını yaşatmasın, hakkınızda hayırlısı olsun.

O bıraz fantezı su an :) amaç gunukte bınebıleceğim sevebıleceğım bır arac yapmak benımkı :)

ben olsam, sandık makıneye bolton yapılabılecek NA olarak (egzantrık ,ıtb,hafıf kasnak setı, sanzıman vs) herseyı yaparım. yol tutus ıcın en dıp ne varsa onlarıda yaparım.pıst gunlerınde zamanın dıbıne kasarım. rollıngın sonu yok moruk. ha bu onerıyı neden verıyorum ıcınde kalıcak yoksa bu araba onu esgecersem ya bı gtr al yada e92 m3

Alıcak malzeme kalmadıkı daha moruk bu surecte beklerken sureklı bıseyler aldım artık bınemedıgım arabaya malzeme almaktanda sıkıldım..

Bunca para harcayıp halen daha standart bınmek cıdden benı sınır sahıbı yapıcak su an bır blok daha alıp dısardan onu doldurucak galıba yarısa kadar yetıstırebılmek barı o zmana kadar standart motorla bınıp arabya ısınıyım..

Eğerkı buna bınebılseydım su ana kadar su an e92 deydım ama olmadı sundakı hevesımı daha atamadım ınsallah bu sefer olur ne dıyım..

Umarim emek ve harcadiginiz paranin karsiligini,sinir stres sahibi olmadan baska bir projeyi basariyla bitirip alirsiniz.
Bunca olaydan sonra tecrubelerinizin ve icgudunuzun sesini dinleyerek hareket edin,her manada....

son joker hakkım zaten bu sefer ınsallah olur daha dıycek bısey gellmıyor aklıma sadece ofkeyle hareket etmemeye çalışıyorum..Allah herkesın gonlune gore versın..

K.O.
14-03-2013, 22:36
geçmiş olsun , bolt on sc diyorum bende..

mehzent
14-03-2013, 22:37
Bu denli sıkıntılar yaşadığını bilmiyordum valla çok geçmiş olsun . Bence en mantıklı seçenek 1.nci filtre ve header ı koyar kendi halimde devam ederdim

Bunu yapsan aklın aşırı beslemeye gider bence , o yüzden 2.nci seçeneği seçerdim arabayı kırmayacak sanada moral bozukluğu yaratmıycak güçlerde s2k gayet keyifli olur 2.nci seçeneğe ekliyceğim tek şey kilitli diff. olurdu o kadar . sc + lsd çok keyifli olur bence .

Hakkında hayırlısı olur inşallah , kolay gelsin :)

Kilit var zaten şu anda şoyle bı ıkı hafta arabaya bınsem muhtemelen yenıden sabır sahıbı olurum hıc bınememk kasıyor adamı..

STP
14-03-2013, 22:45
Alıcak malzeme kalmadıkı daha moruk bu surecte beklerken sureklı bıseyler aldım artık bınemedıgım arabaya malzeme almaktanda sıkıldım..

Bunca para harcayıp halen daha standart bınmek cıdden benı sınır sahıbı yapıcak su an bır blok daha alıp dısardan onu doldurucak galıba yarısa kadar yetıstırebılmek barı o zmana kadar standart motorla bınıp arabya ısınıyım..

Eğerkı buna bınebılseydım su ana kadar su an e92 deydım ama olmadı sundakı hevesımı daha atamadım ınsallah bu sefer olur ne dıyım...

herseyde bı hayır vardır olmuyosa olmuyodur yenı carelere bakmak en guzelı,her daım senın bu arabadan bı soguklugun olur dıye dusunuyorum cok sınır harbı yasattı cunkı sana. en heves ettıgın sey su setuptı olmadı.sc turbo felan derken rollde zaten ısler zorlasıo yıne cok para harcaman lazım bılıosun, bence daha bu arabaya harcama yenı bısı al onun keyfıne bak

ibooo
14-03-2013, 22:47
Sipercırcır +1

Kubi
14-03-2013, 22:48
Mod listesinde göremedim afedersin , aslında konuya anket eklesen görsel olarak daha rahat edebilirsin . Açıkcası bunca S2k seven kişinin görüşünü bende merak ediyorum :)

mehzent
herseyde bı hayır vardır olmuyosa olmuyodur yenı carelere bakmak en guzelı,her daım senın bu arabadan bı soguklugun olur dıye dusunuyorum cok sınır harbı yasattı cunkı sana. en heves ettıgın sey su setuptı olmadı.sc turbo felan derken rollde zaten ısler zorlasıo yıne cok para harcaman lazım bılıosun, bence daha bu arabaya harcama yenı bısı al onun keyfıne bak

Kısmet valla ne dıyım aynen sc ve turbo klasmanı benı hepten içine cekecek belkı mını ıle pıste devam ederım :)

chiefkadir

charger+1+1
Geçmiş olsun bro ,sc ile yüzün güler keyfin yerine gelir bence

cnrsrn
14-03-2013, 22:59
öncelikle geçmiş olsun araca bu kadar emek ve para harcandıktan sonra sandık motor koyup binerek bütün emeklerinizi çöpe atmak demektir ben olsam erl den blok getirtip doldurup koyardım yine aynı sekilde tr de tek olurdunuz, kolay gelsn simdiden

luca55
14-03-2013, 23:02
geçmiş olsun,bence sc ile alacagın güç ve hız ile şuanki moral bozuklugunu bır surede olsa gıderıp ondan sonra istersen tekrar atmoda şansını deneyebılırsın mehmet.

SmT
14-03-2013, 23:15
Geçmiş olsun,hazır elinizde stok motorunuz varken biraz kafa dinleyin bence.En güzeli bu olur..Şanssızlığınız sizi bıraktığında projenize tekrar dönersiniz.

CasabLanca
14-03-2013, 23:25
şahsi fikrim bu saatten sonra stock motora en fazla f-e-h yapılmalı sezonun geldiği şu zamanlarda s2k keyfi yaşanmalı. aksi takdirde çıkabilecek en ufak sıkıntı bile aşırı moral bozukluğuna yol açabilir sorunlar çığ gibi gözde büyüyebilir.

SErhat.
14-03-2013, 23:36
Önce geçmiş olsun diyeyim. Vardır bir hayır bunda da..

Şahsi fikrim S2K'lar gerçekten güzel otomobiller. Önümüz yaz. Ben olsam F-E-H yapar, cilalar, dip basar, üstünü açar gezerdim.:)

Yapılacak uygulamalarda yaşanılabilecek herhangi yeni bir sorun araçtan daha fazla soğumanıza sebep olur.

GÖKTÜRK
14-03-2013, 23:36
geçmiş olsun abi biz bile bi motor yaptırdıkda bizi bile soğutacak dereceye getirdi araba. Allah yardımcın olsun umarım herşey gönlünce olur

Yigit-Y
14-03-2013, 23:37
Geçmiş Olsun.

Armageddon
14-03-2013, 23:46
Geçmiş olsun, gerçekten zor ve üzücü bir durum. Bence aşırı besleme en güzel çözüm olur, fazla ekstrem olmayan, sorun potansiyeli az bir setup...

Bizim gibi adamlar o kadar uğraştıktan sonra sandık motor getirmek zorunda kalsa, filtre egzoz vb yapıp binmeye kalksa bile önünde sonunda yerinde duramayıp çok daha fazlasını ister bence, normalde alınacak zevki bile alamaz, aklı hep önceki setuplarda kalır çünkü...

Arenimo
14-03-2013, 23:50
Mehmet her kirdiginda konustuk en bastan beri neden inatla atmosferige inandigina anlam veremedim ilk setup inda sc parasi harcadin ama bir sc ye tutunamadin ne anladim bu isten

Turbo buyuk risk setup oturana kadar 2014 yaz olucak hep bi eksik aksilik

Sc yapman daha mantikli egzostun headrsin beynin var gecir sandik motorun uzerine tadinda kullan kasnak ufaltip stock motora yuklendiginde neler oldugunu Urfada gordun

Orta karar sc iyidir keyflidir hep gucludur ama cok orta ayar gazlicak kimse yok ya sana 2 beden ufaklar yada 2 beden buyukler cok arada ama sc dah mantikli

Bana sorarsan asil sat kurtul E92 M3 projeni devreye al kafan rahat polisdi sanayiydi ugrasma

ilkerist
14-03-2013, 23:53
Öncelikle geçmiş olsun,Allah herdaim gönlüne göre versin...
Böyle zahmetli ve hayalkırıklığı içinde geçen bir sürecin ardından sc en sıkıntısız tercih olarak gözüküyor bence de...

Ranthor
14-03-2013, 23:57
Seni tanimiyorum ama saniyorum ki ekmegi kendi elinde olan bir arkadasimizsin.
Harcadigin alinterine yazik. Senin yerinde olsaydim daha ilk kirildiginda orjinale cevirir bolton gezer sonra da satardim.

Dana once benzer durum yasayan arkadaslar ile konus istersen, onun da bir turlu istedigi gibi olmamisti. Herseyin bir hayirlisi var.

edo typer
14-03-2013, 23:58
gecmıs olsun..bu denli ısyan ettırecek kadar bıkmıs olman gercekten uzucu..h/f/e bu aracı surmen su saatten sonra pek keyıflı olmayabılır..sclı yada bolt on turbolu araba dertsız cevır kontagı gıt tarzında olmayabılır bu sefer ruh hastası olursun..gundelik kullanıyorsan s2kyı sandık al tak gozunun yasına bakma sat..gundelık baska aracın varsa tamamen ruh halıne ve psikolojine kalmıs bir sekılde fantezi üretebilirsin:) bence sen en buyuk hatayı basta na yukleme kararı vererek yaptın..s2k kadar atmosferık olarak gercekten az yapılmıs bır makıneyi tercih etmen seni üzen unsur olmus olabılır..zamanında bolt on turbo yapmıs olsaydın kmlerce gazlamıs hatta satmıs huzur spec bır araca bınıyor olabılme ıhtımalın yuksektı..aracında ne sorun yasadın bılmıyorum ama basından bır anket acsaydın na olarak sorun yasarmıyım bu setupta dıye ben yasardına oy vermeyı dusunurdum..na olarak belli bir guc seviyesini zorlamak icin belli bir devir bandını zorlaman gerekecekti..arabayıda en cok stresse bındıren unsur bence fazla devir donmek..oyle 10.000ler 11.000leri donerken goruyoruz ama acaba kc km gıdebılıyorlar? olsun cana gelicegıne mala gelsın ıns aynı sıkıntıları tekrar yasamazsın,hayatın her donemınde olumsuzluklarla karsılasabılıyoruz ama ders cıkarmak onemlı olan..tekrar aynı yola bas koymayı dusunuyorsan kesınlıkle emın olmanı tavsıye ederım sorunun nerde oldugu ıle ılgılı..kolay gelsın

douu
15-03-2013, 00:06
ben olsam ya satar bilal aktepenin arabasını alır tam pist arabasına çevirirdim ya da sc yapardım. turbo da problem çünkü. sc'nin en güzel tarafı atmosferikten çok uzaklaştırmıyor aracı. 350 hplerde çok safe mod gibi bi araç oluyo resmen.

AHMET1907
15-03-2013, 01:04
Bence e92 M3 e gucun yetiyosa hic daha canini sikma sat gitsin

s2kfreak
15-03-2013, 01:09
gecmıs olsun .ben senın yerınde olsam stock motorumu kenera koyardım kırılan motorumu farklı bır ustaya toplatıp egzantırık vs vs cıkartarak daha stocka yakın toplatıp sc yı oyle baglardım cunku sc lı bı s2000 ıstedıgın fıyatları etmıyebılır. en azından dıyer orj sandıgın hep kenarda durur ne zaman satmak ıstersen atarsın uzerıne. atmosferık parcalarımıda satardım basta ben bıle 1 -2 seye talıp olurum. tekrar gecmıs olsun ıns gonlune gore olur

EMG
15-03-2013, 01:54
En mantıklısı sıfır sandık motora sc veya turbo yapıp keyfini çıkarmak olsada sen o arabaya öyle binemezsin biri gelir geçer motor içi yapalım turboyu büyütelim olur bu sefer sıkıntı daha da büyür :)

Ucuz yollu bi araç alıp yapmakta olmıcak s2k yı yürütmek yine içinde kalmış olucak maddi olarak zaten giden gitmiş gözü karartıp bi kez daha uğraşırım dersen mevcut motoru yap gazla yine kırılırsa sandığı tak devam

gaz kelebeği lazım olursa bu sefer gelemem ama :D

levent
15-03-2013, 02:08
Geçmiş olsun Mehmet, Allah bir daha yaşatmasın hiçbir aracında.. TypeR da da yaşamıştım benzer olayı sanıyorum..
S2000 her ne kadar çok güzel-özel bir otomobil olsa bile bu duruma geldiği zaman insanı hırslandırıp aynı anda soğutuyor olaylar.
İlla gazımı atıcam bu araba ile diyorsan Sc yap bin, yetmemeye başladığı an sat M3 e geç. Ama aynı durumda ben olsam sandık motoru koyduğum gibi satıp M3 e geçerim, para kolay kazanılmıyor ve kafamda sürekli acaba yine kırılır mı şeklinde tereddüt olur..

turbo&quattro
15-03-2013, 02:22
Arabadan bir kere sogudumu bir daha asla eskisi gibi olmuyor . S2k ya karsi ozel bir sevgin yoksa orj de guclu olan bir araca gecis yapip incik boncuk eklemelerle s2k ya para ve zaman harcayip elde edecegin guclerden fazlasina sahip olurdum . Ornegin e92 335 olabilir . Yap yazilimini, egzostunu vs 400+ bg gazla .

alihan_27
15-03-2013, 03:02
Öncelikle geçmiş olsun. Durumu az çok anlayabiliyorum, benzerini daha hafif şekilde yaşadığımdan.
Bence s2000'e daha fazla uğraşmadan, yeni alınmış motorun kullanım rahatlığıyla,sorunsuzluğuyla en fazla f/h/e yapıp, parlatıp, üstü açıp vs. günlük kullanırım. Kendime uğraşacağım,defalarca takacağım,sökeceğim yanlızca özel zamanlarda (rollde, pist aktivitelerinde vs.) dolu dolu kullanacağım zevk makinesi yaparım. Günlük binilecek araç bence doldurulmamalı. Bunun trafiği var, polisi var, harareti var, sesi var, olası heran çıkabilecek sorunları var, var oğlu var.

Bundan sonra her nekadar içinde ukte kalacağı düşünsende, sağlam bir zevk makinesi yapılırsa bu yaşanan sorunlar kolayca unutulur.

Mesela elde kalan f20, ef kasaya konulup turbolansa, yarı roll cage yapılsa, komple sökülüp hafifletilse filan kırbaçlana kırbaçlana büyük keyif aracı olur. Üstüne üstlük vursanız, patlatsanız umrunuzda olmaz. Yattığıda gözünüze gelmez. (Hondalardan pek anlamam, f20 efye konulurmu bilmiyorum sadece misalen söyledim.)

AEAlmas
15-03-2013, 04:35
Bizim burda mustafa genc yaptı
sandık motor geldi
fullrace turbo kit takıldı
beyin vs ekstralar alındı
Dr.ecu gt35 turbo ya yazılım yaptı
2 yıldır cayır cayır sorunsuz binilmekte :)
400 hp üstü :)
http://www.techturkey.com/forum/videolar/148054-antalya-x_power-s2000-turbo.html

arac burda

aslan
15-03-2013, 07:26
Geçmiş olsun Mehmet Yaşadıklarını senin kadar bilemeyiz tabiki şuanda en iyisi en temizi stok binmek bana göre ekndini toparlayınca gene yaparsın biliyoruz seni

trgy
15-03-2013, 07:33
Çok gecmiş olsun Mehmet,inş.bundan sonra istediğin gibi bir setup yapar keyifle kullanırsın.

mehzent
15-03-2013, 07:35
gecmıs olsun..bu denli ısyan ettırecek kadar bıkmıs olman gercekten uzucu..h/f/e bu aracı surmen su saatten sonra pek keyıflı olmayabılır..sclı yada bolt on turbolu araba dertsız cevır kontagı gıt tarzında olmayabılır bu sefer ruh hastası olursun..gundelik kullanıyorsan s2kyı sandık al tak gozunun yasına bakma sat..gundelık baska aracın varsa tamamen ruh halıne ve psikolojine kalmıs bir sekılde fantezi üretebilirsin:) bence sen en buyuk hatayı basta na yukleme kararı vererek yaptın..s2k kadar atmosferık olarak gercekten az yapılmıs bır makıneyi tercih etmen seni üzen unsur olmus olabılır..zamanında bolt on turbo yapmıs olsaydın kmlerce gazlamıs hatta satmıs huzur spec bır araca bınıyor olabılme ıhtımalın yuksektı..aracında ne sorun yasadın bılmıyorum ama basından bır anket acsaydın na olarak sorun yasarmıyım bu setupta dıye ben yasardına oy vermeyı dusunurdum..na olarak belli bir guc seviyesini zorlamak icin belli bir devir bandını zorlaman gerekecekti..arabayıda en cok stresse bındıren unsur bence fazla devir donmek..oyle 10.000ler 11.000leri donerken goruyoruz ama acaba kc km gıdebılıyorlar? olsun cana gelicegıne mala gelsın ıns aynı sıkıntıları tekrar yasamazsın,hayatın her donemınde olumsuzluklarla karsılasabılıyoruz ama ders cıkarmak onemlı olan..tekrar aynı yola bas koymayı dusunuyorsan kesınlıkle emın olmanı tavsıye ederım sorunun nerde oldugu ıle ılgılı..kolay gelsın

En uzun mesajlardan bırı olduğu için bunu alıntı yapmak ıstedım oncelıkle çok sağol..

Şu an en buyuk sıkıntı atamadım ıcımdekı hevesı bu benı kahredıyor adam gıbı kımseyle gazlamadım bıle hee araba yapsaydı sole bı 10k km o zman derdımkı omru budur zaten hep gazladım ve doydum..

Typerım 3000 km de kol cıkardı 3500 4000 devırde
s2000 in yolda kaldığı km lere bakarsan benı dahada ıyı anlayabılırsın ..mk bi araba 110 km de yatakmı sarar yanı bı yerde bı kopukluk var tahmınım bu sefer bu kopuklukları duzeltıcez ınsallah, kanatsız ucak yapmıyoruz bence bu kadarda zor olmamalı duz mantık guduyorum..

2,2 krank aldık amaç cok devır donmeden makınenınde canını almadan her yerde guc uretmek kı Ozgunun dynoda 277,5 hp aldık bence cıdden guzeldı ıkı kez yatak sarınca halı ıle krank cop oldu ucuncusunde f20 krank ıle topladık yıne olmadı ılk setupa aıt tek vıdeo var z4m ile denemem onu ben bıle ızlemedım daha, ızlesenız muhtemlen hak verırısınız o her devırdekı ataklığı ve gucu bu sefer doğru adımlarla acele etmeden tekrar sağlamak amacım..

Şu an eleımde bir sandık motor var Honda dan aldığım bırde ekstra blok aldım sıfır boş, onuda bu ılk setupı tekrar yapmak ıcın, o yapılırken en azından arabaya bınip belkı stres yapmıyo olurum..

Herkse ayrı ayrı teşekkurler başka araç alsamda buna kıtlendıım ıcın gozum hep bunda, piste gıder stres atarım yada eğlenmek için gazlarım dıye mını aldım ama bu ıtne araba ağır basıyor o yuzden bende düşünmedim değil Bilal abının aracaı ama su elımdekı yarım iş bı bıtsın kafasındayım ki o araba o paralara bedava..

senna
15-03-2013, 07:48
bence ilk başta neden sarıyor bu şekilde onu araştırıp bulun kafada soru işareti kalmasın ondan sonra yeni setupa yönelirsiniz

yerinde olsam gtx30 yada 35 devam ederim turboyla, s/c sizi basit ve daha kolay uygulanabilir olduğu için cezbediyor ama yerinizde olsam eğer aşırı besleme yaparsam turboya daha fazla önem verirdim, s/c belki istemediğin devirlerde basacak, kranka ekstra yük bindirecek kasnak ve kayıştan dolayı bana kalırsa aşırı besleme olacaksa turbo olmalı :)

geçmiş olsun sabırlı adamsın sen ama çölde bırak kutup ayısını pandayla ilişkiye girmiş gibi olmuşsun:D

akbaba78
15-03-2013, 07:54
N/A arabayi alip yuksek basincli bi araba haline getirmek mesakatli is gercekten..Ama iste insanlar zevklerinden vazgecemiyor illede tek olsun s2k olsun veya type r olsun die surekli kasip duruyoruz..Aslinda zaten bu paralara hazirda oem turbolu bi suru arac dururken ve ufak tefek upgradelerle onlari daha mantikli sekilde yuklemek varken maceraya girmek gercekten yurek isi..Cok gecmis olsun:(

mehzent
15-03-2013, 07:55
bence ilk başta neden sarıyor bu şekilde onu araştırıp bulun kafada soru işareti kalmasın ondan sonra yeni setupa yönelirsiniz

yerinde olsam gtx30 yada 35 devam ederim turboyla, s/c sizi basit ve daha kolay uygulanabilir olduğu için cezbediyor ama yerinizde olsam eğer aşırı besleme yaparsam turboya daha fazla önem verirdim, s/c belki istemediğin devirlerde basacak, kranka ekstra yük bindirecek kasnak ve kayıştan dolayı bana kalırsa aşırı besleme olacaksa turbo olmalı :)

geçmiş olsun sabırlı adamsın sen ama çölde bırak kutup ayısını pandayla ilişkiye girmiş gibi olmuşsun:D

Oralara gırınce bagcı ıle işimiz olması gerekıyor ben ısrarla uzum peşindeyım ama bağcı hep karşımda o yuzden oyuncu degısıklıgı yaptık :)

Yanı ruhsatı ıboya devrettım ;)

Çölde tımsahla falanım su an :)

mmustu
15-03-2013, 07:58
Mehmetim çok geçmiş olsun Allah herkesi doğru insanların karşısına çıkarsın

insan hevesini alabilse valla kırılması bile üzmez adamı aslında ama 1000 km yapamadan 3 kere kırmak hakikatten iş değil

Ama bu kadar olay ve bu kadar işten de bi ders çıkarmak lazım be yavrım tamam arabasız kalma ama artık bi dur demek lazım harcanan paralar çok ciddi paralar ve hepsi çöp

Eray Yümsel
15-03-2013, 08:01
Haci senin asil problemin iboo sen inadina ustune gidip arabayi onavermissin bide daha dikis tutcaga varsada tutmaz once ondan kurtul bak mermi olcak araban 11k don yeterki ibooo olmasin

mmustu
15-03-2013, 08:05
Haci senin asil problemin iboo sen inadina ustune gidip arabayi onavermissin bide daha dikis tutcaga varsada tutmaz once ondan kurtul bak mermi olcak araban 11k don yeterki ibooo olmasin

tayyarıda bana vermişti nan :eek:

mehzent
15-03-2013, 08:10

Kanka sen ordakı mesajı anlamamıssın :)

Ibo arabayı pert etsede bılluru sagolsun sıkıntı yok :)

mehzent
15-03-2013, 08:16
Mehmetim çok geçmiş olsun Allah herkesi doğru insanların karşısına çıkarsın

insan hevesini alabilse valla kırılması bile üzmez adamı aslında ama 1000 km yapamadan 3 kere kırmak hakikatten iş değil

Ama bu kadar olay ve bu kadar işten de bi ders çıkarmak lazım be yavrım tamam arabasız kalma ama artık bi dur demek lazım harcanan paralar çok ciddi paralar ve hepsi çöp

Tek hobbymız bu bundanda yuzumuz gulmuyor ne yapalım abı bu sefer ınsallah olur

Dedıgımı kımse yanlış anlamasın bana her seferınde kullanıcı hatası muhabbetı yapıldı

Yiğit le cok surtusmemız oldu o DBS yı yaptı kendı maşallah ıp gıbı gıdıyordu okuz gıbıde gazlıyordu ondan sonrada tahmınım 4-5 el degıstırdı be herkes gazlamak ıcın aldı o arabayı ve her zamanda kondısyonu yerındeysı Allah tekerıne tas degdırmesın daha nıce km ler yapar ınsallah...

Ama bız toplam 4 motorda 5000 yapamadık ..mk

emresener
15-03-2013, 08:20
eski motor ne olcak ?

yeni motorlu s2k filtre egzoz takılıp gezmek.
Eski motoruda uydurabilecek hafif bi aracda swaplamak :D

mmustu
15-03-2013, 08:22
yavrım bu işin tek kurtarır kelimesi budur çünkü " kullanıcı hatası " tayyarı gecenin bi körü ilk duyduğumda o gece gözüme uyku girmedi sefada şahittir hani o üzgünlük ayrı bişey ama bu kadar hatalıda olamayız dimi :) bu kaçıncı

gülüm mini duruyormu bilmiyorum ama pist vs için kullanabileceğin bi aracın var zaten duruyorsa bi kaç ufak dokunuşla çok zevkli hale gelebilir

s2000 de koy sandık motoru f/h/e flash pro devam et gitsin bak yaz geliyo üstü açık keyif arabası lazım al eşini yanına temiz temiz bin

mehzent
15-03-2013, 08:26
eski motor ne olcak ?

yeni motorlu s2k filtre egzoz takılıp gezmek.
Eski motoruda uydurabilecek hafif bi aracda swaplamak :D

O duruyor yazlıkta her gozunde baska bı sebze yetıstırcem :)

ibooo
15-03-2013, 08:32

http://i1054.photobucket.com/albums/s500/ibrhmsr/7E494B6A-B171-4F9B-A8C9-6F552311EC78-34427-00000D62BB45168F.mp4

aslan
15-03-2013, 08:32
Mehmet sende nazar var bir kurban kes hayrına bağışla

d3n1s
15-03-2013, 08:36
Konuyu baştan sona okudum, ben olsaydım ya arabayı yakmıştım ya da kendimi atmıştım bir yerden, ciddi sabır varmış, takdir ettim. Şahsi fikrim bu kadar olumsuzluk varsa, ve sürekli bir şeyler yanlış gidiyorsa o araçta bir kadersizlik var ya da araçla sizin yıldızınız mı barışmadı artık adını siz koyun. Sandık motoru koyar, üstünü açıp Bodrum Side yapardım keyifli keyifli, sonra satar başka araçlara yönelirdim. Olmuyorsa kabul edip yola devam etmek lazım bence, ısrar edip bu kadar masrafı tekrar tekrar yapmak, bile bile yanlış ata oynayıp 6lıyı tuttumaya çalışmaya benziyor.

06 vp-eth 320
15-03-2013, 08:42
Degisiklikte huzur vardir. Eger soguduysan stock sekilde sat ve yeni bi proje ciz bence gecmis olsun :/

Kekuti*
15-03-2013, 08:49
SC yap, Gokhan abiyle didişin durun :D

en başından zaten yapmalıydın bnce mehmet..

Gördüğüm en hızlı atmosferik s2000'di senin aracın, aynı şekilde yapabilirsiniz belki ama yine kırılırsa kafana sıkarsın. Bnce bunca emeğe ragmen hala içinde s2000 düşüncen varsa SC iyidir..

Mr.K
15-03-2013, 08:54
Kesene bereket ALLAH daha cok versin.Olmusla,olmuse care yok.
Fikir soruyosan eger madem sifir sandik motor getirttin koy kenarina onu.Suan ki bloguna sc tak.
Gene kirilirsa motor,sc`yi komple sandik motoruna takarsin. :)

Eger suan ki blogun hic kullanilmicak haldeyse gene direk tak sc`yi ilk baslarda 0.5 basarsin max olur biter :) 0.6-0.7 ileride max basincin olur.

Dertsiz basim,agrisiz disim.
Kisacasi :)

filtre-egzoz zevk vermicek ne yaparsan yap.

BoraRS
15-03-2013, 08:55
Ben senin gonlundekini cok iyi biliyorum. Atmosferik kosturmak ama safe kosturmak. Sana tavsiyem armosferik kosturman ama alt bloğa dokunmadan. Herseyi kapak seviyesinde tamamlaman halletmen. Onda bile en iyi ustaya en dogru setupla gitmen. Yurtdisinda yaklasik 1.5 senedir sadece bu egzantrik olayini arastiriyorum bu arabada. Alt bloga girip lift degerleri cok yuksek olan asiri yuksek sıkıştırmali asiri agresif egzantrik takip rahat uyuyana rastlamadim. Nedense bu arabada egzantrik ve sıkıştırma olarak stage 2 ustune cikip da senin benim gibi gunluk kullanim yapana da hic rastlamadim. Benim kullandigim egzantriklerin stage 3' unu bedava verecekler alan yok. Stage 2 stoklari uretildikten hemen sonra 3 gunde tukeniyor ama stage 3' une bakan yok.

Birak araban 3 boy geriden gitsin ama gitsin. aksam kafani yastiga koydugunda rahat koy.

clioGT
15-03-2013, 09:01
ben olsam aşırı besleme yapar en sorunsuz kit hangiyse, araştırmışsındır biliyorsundur zaten yeterince. kafam rahat binerim. std filan binebileceğini sanmıyorum:)

zıpzıp
15-03-2013, 09:06
Ben olsam kafayı yerdim sanırım.. Gene sabır yada mecburiyet :( Geçmiş olsun

Schumi
15-03-2013, 09:08
Kesinlikle SC. Herkez bilir ne kadar SC'ci olduğumu. Makinayı öldüren şey genelde devirdir. Atmosferik S2000 yapıcam desen alt bloğa ellemeyip sadece kapak bile yapsan güç almak için devir dönmen gerekiyor. Makinayı kıranın güç olduğunu düşünmüyorum.

O yüzden stok kesici devri ile Rotrex yada benzeri bir centrafuge tipi SC ile sorunsuz bin gitsin.

ahk
15-03-2013, 09:11
arabayı sat uğraşma canını sıkma değmez ben böyle durumlarda 3 hak tanırım 3 kere problem çıkarırsa yollarım :) Evo'yu sırf özgün İzmir'e çok az geliyor diye sattım :)

onur_S
15-03-2013, 09:16
Tek hobbymız bu bundanda yuzumuz gulmuyor ne yapalım abı bu sefer ınsallah olur

Dedıgımı kımse yanlış anlamasın bana her seferınde kullanıcı hatası muhabbetı yapıldı

Yiğit le cok surtusmemız oldu o DBS yı yaptı kendı maşallah ıp gıbı gıdıyordu okuz gıbıde gazlıyordu ondan sonrada tahmınım 4-5 el degıstırdı be herkes gazlamak ıcın aldı o arabayı ve her zamanda kondısyonu yerındeysı Allah tekerıne tas degdırmesın daha nıce km ler yapar ınsallah...

Ama bız toplam 4 motorda 5000 yapamadık ..mk

Çok geçmiş olsun benimde başıma benzer problem geldi,
boş yere turbo büyüttürdüm boş yere yazılıma para verdim ,araba 1 ay istanbulda yok yere kaldı,,ondan önce de 1 sefer arabayla gittim bi gittiğimde 1 lira+yakıt,diğerinde yaklasık 3 milyar +yanan uçak bileti ,bir keresinde araba yapıldı diye uçak bileti alıp yakmak istemediğim için boşuna gidip gelmem,sürekli farklı arayıslar,yok yere yakıt parası verdim ,toplam orada da 3.5 milyar temiz gitti.Yazılıma boş para verdim,5 tane yazılım denemişimdir,bunların ikisine para verdim 800 lira tekine verip arabayı yeni aldığımda yaptırdıgım yazılımı çöp ettim.Üstüne 800 liranin 1.5 katı fiyatına başka yazılım yaptırdım.
Şu an stok biniyorum.Arabamı seviyorum şu an hiçbir sıkıntısı da yok ip gibi,ama bu yaz satacağım,bu sebepten değil.Olsa da satacaktım.size de eğer varsa s2000 den daha mantıklı bir araç tavsiye ederim ben sizin yerinizde olsam daha o arabayla ugrasmam hazır sıfır motor da gelmiş veririm.Benim de arabama suç atıldığı oldu arabada sorun var denildi.Öyle oluyor..
size de tekrar geçmiş olsun,o paralara e92 m3 alıp binerdiniz.

kaan_cupra
15-03-2013, 09:19
mehmet sat sen s2000 i gel e92 alalım sana en temizi

ChtArdARSL
15-03-2013, 09:22
Gecmiş olsun abi oncelikle..

İlk SUS yaptıgında beri bir problemdir yasayıp gıdıyorsun Rabbim insallah birdaha yasatmaz istedigin gibi zekini alırsın.

Fakat neden hep maddı ve manevi yasadıklarından sonra hep terslıkler olduktan sonra o oyuncuyu degıstırmedın? Her seferinde aynı kartı oynadın?
Tek sende degıl olan sıkıntılar belkı bızım duymadıklarımızda var.Yazık degılmı alın terınıze heyecanınıza zamnınıza.En iyi olsun dıye gunlerce uykusuz kalıp calısmak en ıyı parcaları almak paraları yatırmak belkı daha onceden bu oyuncuyu degıstırseydın hersey farklı olabılırdı.

Göki,ZD
15-03-2013, 09:30
Her zaman kasa kazanır..

SOMEONESPECIAL
15-03-2013, 09:30
Mehmet kardeşim ne desem bilemedim.

Geçmiş olsun senin s....kin sağolsun. Kusura bakma ama rahat batmış. Paran var
Allah daha çok versin. Belli bir bütçe ile girişseydin de bu durumda olsaydın.
Her şeyde bir hayır vardır. O yüzden siktiret. Arabayı boğazına gırtlağına kadar
doldurmak (Bu nasıl bir deyimse) bence boş işler bunlar. Harbi söylüyorum.
Belki yaş ile alakalı ama benim düşüncem bu. Bugün değil ama belli bir zaman
sonra bu arabalara harcadığımız her kuruşa acıyacaksınız. Bakınız: SOMEONESPECIAL :)

Bana kalırsa ilk seçenekteki gibi filtre ekzost bile takmadan bin arabana efendi efendi.
Dediğim gibi senin canın sağolsun. Sıkma canını. Allah başka sıkıntı vermesin.

onur_S
15-03-2013, 09:32
Her zaman kasa kazanır..

aynenn öyle tuning sektörünü ayakta tutuyoruz :D

Gunes G.
15-03-2013, 09:44
Gecmis olsun Mehmet, yasadiklarin gercekten uzucu. Bir suru emek harcandi, bircok insan icin bir kac kelimeden ibaret olan ama esasinda inanilmaz bir cesaret isteyen kimi modlamalariniz oldu bu projede.

Yanliz gordugum kadariyla konu alttan alttan Peak Garage'a saplama konusu haline geliyor, gerek yok buna, guzel gozukmuyor, arkadaslar sizde buna mahal vermeyin.

Benim bir cikarim ya da kazancim yok Peak'ten, ama neden nicin nasilini yazmadan boyle ince ince ama aslinda herkesin gayet iyi anlayabildigi sekilde saplama yapan mesajlari cok uygunsuz buluyorum.

Ha sen konu acarsin, anlatirsin kendi agzindan boyle boyle soyle soyle diye, diger tarafta anlatir budur budur sudur sudur diye konu acikliga kavusur ama bu sekilde tek tarafli ince ince mesajlar dezenformasyondan oteye gitmiyor.

Varsa denecek birsey direk soyleyin, hem mevzu cikmasin hem ufaktan mesaj vereyim yapmayin, acik olun.

Lutfen bana "ben boyle birsey demek istemedim" deme, amac bu olmasaydi bile yazinin sonuna aracin garaj degistirdigini belirten bir cumle ekledigin zaman konunun buraya gelecegini bilmen gerekirdi.

Tekrar gecmis olsun, Turkiye'nin en guclu atmosferik s2000'inin bu kadar kisa surelerde kirilmasindan inan mutsuzluk duydum.

JenGoO
15-03-2013, 09:45
Seni çok iyi anlıyorum benzer durumlar benimde başımdan ep3 varken geçmişti. Önemli olan bu işleri yavaş yavaş sindire sindire yapmak para harcarken zamanı güzel kullanabilmek zevk için yapılan işlerde acele iş ne yazık ki hüsranla sonuçlanıyor. Yapılan herşeyi kontrol ederek ölçerek tartarak yapılan örnekleri inceleyerek yapmak işi daha güzel bir hale getiriyor.Bence s2000 atmosferik olarak yüklenmeye şahsi olarak pek müsait değil. ERL işin içinde yoksa şayet... Zaten adamlar 2 litreden çıkaracağı gücü çıkarmışlar filtre headers eksoz beyinle keyifli işin içine internal girdimi s2k da çok iyi düşünmek hesap yapmak lazım. K serisi de kullandın gördün sonucu...

Şahsi fikrim illa ki tune edecem diyorsan turbo..Ama uzun vadede kullanacak şekilde projelendirmen ve tasarlaman. Motora harcayağın paranın bir kısmını yürüyen ve şanzumana harcarsan pistte çok daha keyif alırsın.

Boost Projects » Turbo S2K (http://boostprojects.com/?p=121)

örnek olarak :)

edo typer
15-03-2013, 09:52
En uzun mesajlardan bırı olduğu için bunu alıntı yapmak ıstedım oncelıkle çok sağol..

Şu an en buyuk sıkıntı atamadım ıcımdekı hevesı bu benı kahredıyor adam gıbı kımseyle gazlamadım bıle hee araba yapsaydı sole bı 10k km o zman derdımkı omru budur zaten hep gazladım ve doydum..

Typerım 3000 km de kol cıkardı 3500 4000 devırde
s2000 in yolda kaldığı km lere bakarsan benı dahada ıyı anlayabılırsın ..mk bi araba 110 km de yatakmı sarar yanı bı yerde bı kopukluk var tahmınım bu sefer bu kopuklukları duzeltıcez ınsallah, kanatsız ucak yapmıyoruz bence bu kadarda zor olmamalı duz mantık guduyorum..

2,2 krank aldık amaç cok devır donmeden makınenınde canını almadan her yerde guc uretmek kı Ozgunun dynoda 277,5 hp aldık bence cıdden guzeldı ıkı kez yatak sarınca halı ıle krank cop oldu ucuncusunde f20 krank ıle topladık yıne olmadı ılk setupa aıt tek vıdeo var z4m ile denemem onu ben bıle ızlemedım daha, ızlesenız muhtemlen hak verırısınız o her devırdekı ataklığı ve gucu bu sefer doğru adımlarla acele etmeden tekrar sağlamak amacım..

Şu an eleımde bir sandık motor var Honda dan aldığım bırde ekstra blok aldım sıfır boş, onuda bu ılk setupı tekrar yapmak ıcın, o yapılırken en azından arabaya bınip belkı stres yapmıyo olurum..

Herkse ayrı ayrı teşekkurler başka araç alsamda buna kıtlendıım ıcın gozum hep bunda, piste gıder stres atarım yada eğlenmek için gazlarım dıye mını aldım ama bu ıtne araba ağır basıyor o yuzden bende düşünmedim değil Bilal abının aracaı ama su elımdekı yarım iş bı bıtsın kafasındayım ki o araba o paralara bedava..

mehmet gercekten cok uzuldum dıyecek bırsey yok:( hevesini alamamıs olmak emınkı canını sıkan taraf ztn harcadıgın parada gozun olsa bastan harcamazdın ama harcamısken canını alamamak uzuyor ınsanı haklısın..

alttaki arkadasın yorumunuda alıntı yaparak bırsey yazmak ıstedım..arac o kmlerde yatak sarıyorsa tahmınımce avans,fazla ısı vb sorunlar yoktur..3 kere ust ustte pompa hatasıda yapılacagını zannetmıyorum..buyuk ıhtımal bosluklar ılgılı sorun olmustur dıye tahmın edıyorum ama taaa bu kdr uzaktan ınternet basından ulkemızde o kadar usta varken yaptıgım yorum ne kdr mantıklı bende bılmıyorum:) her zaman soylerım usta vıda sıkar,torklar:) ıs bence rektrefıyede bıtıyor..usta kendı kendıne element uydurup kıtapta yazanın dısında bır kuvvetle sıkamaz torklayamaz..yatak bosluklarının olması gereken deger aralıkları bellı,onada yorum yapamaz..ulkemızdekı rektefıye sektorunun basarısı asıl tartısılması gereken konu bence..yurtdısındakı rektefıye fırmaları ıle ulkemızdekı rektefıye fırmalarını bır tutamayız:) arac yaptırmadan once ustaya sorulması gereken soru rektefıyecıne kefıl mısın? arac bu kmlerde yatak sarıyorsa ve fatal bır hata yapılmamıssa rektefıye dısında sorumlu aramak yanlıs olur bence..arabayı saglıklı yapan %10 usta %10 parca %30 tuner ise %50 rektefıyedır bence...

bos blok alıp devam etmeyı dusunuyorsan yurtdısında balans ıslemını yaptırıp burda toplatmanı tavsıye ederım..erl bır rektefıye fırmasıdır,bızım ustalarımızdan farklı bır sekılde torklama yaptıklarını dusunmuyorum ama bızım rektefıyecılerden farklı balans,bosluk vs kullandıklarına emınım..karar ve yorum senın...

her arabasında sorun yasayan ustasında hata arıyor belkı haklılar ama bazende haksızlar ustalarında ellerinden birsey gelmeyen durumlar olabılıyor..sonucta muhendıs vs deıller..ulkemızde x fırmasında sorun yasayıp y fırmasına gıdenler oldugu gıbı aynı y fırmasında sorun yasayıp aynı x fırmasına gıdenlerde mevcut:) nasıl bır denklem ben cozemıyorum x fırmasımı ıyı y fırması mı? bazılarına gore x bazılarına gore y...bazılarına gore kullanıcı hangı fırmaya gıderrse gıtsın aklındakılerı eksıksız bır sekılde uygulatabılıyorsa onemlerı kendısı belırleyıp ustanın mudehale edebılecegı konuları mınımuma ındırıyorsa her fırmada basarılı olabılır:) bu denklemı cozen olmadı henuz daha uzun bır surede cozulmez gıbı:)

Gecmiş olsun abi oncelikle..

İlk SUS yaptıgında beri bir problemdir yasayıp gıdıyorsun Rabbim insallah birdaha yasatmaz istedigin gibi zekini alırsın.

Fakat neden hep maddı ve manevi yasadıklarından sonra hep terslıkler olduktan sonra o oyuncuyu degıstırmedın? Her seferinde aynı kartı oynadın?
Tek sende degıl olan sıkıntılar belkı bızım duymadıklarımızda var.Yazık degılmı alın terınıze heyecanınıza zamnınıza.En iyi olsun dıye gunlerce uykusuz kalıp calısmak en ıyı parcaları almak paraları yatırmak belkı daha onceden bu oyuncuyu degıstırseydın hersey farklı olabılırdı.

ecz_murat
15-03-2013, 09:56
e92 m3 turbo s2000 veya sc s2000 keyfini vermez!!!bu işlerlerden hevesini almadan e92 m3 alma derim. bu yaşadıklarına rağmen canın sc veya turbo yapmak istiyorsa..olanağında varsa yap gitsin derim.

Yigit-Y
15-03-2013, 10:00
Şahsi fikrim sandık motora hiçbir müdahale etmeden standart halde s2000 e binmek.her hafta sonu cila yapıp gezinmek daha iyi gibime geliyor.bahar ve yaz kapıda iken.

hobby işi ise ki öyle ben s2000 kasası ve bence hassas olan motoru yerine ek veya eg kasa k24 boost yap derim.rollcage den yürüyenine kadar tam yarış arabası olur ki gırtlak sökülür hafifletilir ciddi makine olur.bir diğer konu ise bazı konularda değişikliklere gidebilirsin aracını yaptırıken.Onuda burdan yazmam uygun olmaz tepki almamak adına.

Birde şunu öğrendim asla kadran ve dyno paylaşmamak gerek sonra deneyecek araç sıkıntısı yaşanıyor.Full Spy Kalacak en son kafandaki denemeler bittikten sonra rakamsal veri paylaşmak gerek. Ben süre olayını sevmiyorum. Yanında makine ile sıkıp sonucu görme taraftarıyım.İnşallah bu durumların düzelir.Kolay Gelsin.

JenGoO
15-03-2013, 10:01
mehmet gercekten cok uzuldum dıyecek bırsey yok:( hevesini alamamıs olmak emınkı canını sıkan taraf ztn harcadıgın parada gozun olsa bastan harcamazdın ama harcamısken canını alamamak uzuyor ınsanı haklısın..

alttaki arkadasın yorumunuda alıntı yaparak bırsey yazmak ıstedım..arac o kmlerde yatak sarıyorsa tahmınımce avans,fazla ısı vb sorunlar yoktur..3 kere ust ustte pompa hatasıda yapılacagını zannetmıyorum..buyuk ıhtımal bosluklar ılgılı sorun olmustur dıye tahmın edıyorum ama taaa bu kdr uzaktan ınternet basından ulkemızde o kadar usta varken yaptıgım yorum ne kdr mantıklı bende bılmıyorum:) her zaman soylerım usta vıda sıkar,torklar:) ıs bence rektrefıyede bıtıyor..usta kendı kendıne element uydurup kıtapta yazanın dısında bır kuvvetle sıkamaz torklayamaz..yatak bosluklarının olması gereken deger aralıkları bellı,onada yorum yapamaz..ulkemızdekı rektefıye sektorunun basarısı asıl tartısılması gereken konu bence..yurtdısındakı rektefıye fırmaları ıle ulkemızdekı rektefıye fırmalarını bır tutamayız:) arac yaptırmadan once ustaya sorulması gereken soru rektefıyecıne kefıl mısın? arac bu kmlerde yatak sarıyorsa ve fatal bır hata yapılmamıssa rektefıye dısında sorumlu aramak yanlıs olur bence..arabayı saglıklı yapan %10 usta %10 parca %30 tuner ise %50 rektefıyedır bence...

bos blok alıp devam etmeyı dusunuyorsan yurtdısında balans ıslemını yaptırıp burda toplatmanı tavsıye ederım..erl bır rektefıye fırmasıdır,bızım ustalarımızdan farklı bır sekılde torklama yaptıklarını dusunmuyorum ama bızım rektefıyecılerden farklı balans,bosluk vs kullandıklarına emınım..karar ve yorum senın...

her arabasında sorun yasayan ustasında hata arıyor belkı haklılar ama bazende haksızlar ustalarında ellerinden birsey gelmeyen durumlar olabılıyor..sonucta muhendıs vs deıller..ulkemızde x fırmasında sorun yasayıp y fırmasına gıdenler oldugu gıbı aynı y fırmasında sorun yasayıp aynı x fırmasına gıdenlerde mevcut:) nasıl bır denklem ben cozemıyorum x fırmasımı ıyı y fırması mı? bazılarına gore x bazılarına gore y...bazılarına gore kullanıcı hangı fırmaya gıderrse gıtsın aklındakılerı eksıksız bır sekılde uygulatabılıyorsa onemlerı kendısı belırleyıp ustanın mudehale edebılecegı konuları mınımuma ındırıyorsa her fırmada basarılı olabılır:) bu denklemı cozen olmadı henuz daha uzun bır surede cozulmez gıbı:)

Erdem sana %100 katılıyorum. Çok güzel bir noktaya değinmişsin. Kesinlikle haklısın.. 2 defa motor yaptım eksiksiz ve hep aynı sorunlar.

mehzent
15-03-2013, 10:08
Gecmis olsun Mehmet, yasadiklarin gercekten uzucu. Bir suru emek harcandi, bircok insan icin bir kac kelimeden ibaret olan ama esasinda inanilmaz bir cesaret isteyen kimi modlamalariniz oldu bu projede.

Yanliz gordugum kadariyla konu alttan alttan Peak Garage'a saplama konusu haline geliyor, gerek yok buna, guzel gozukmuyor, arkadaslar sizde buna mahal vermeyin.

Benim bir cikarim ya da kazancim yok Peak'ten, ama neden nicin nasilini yazmadan boyle ince ince ama aslinda herkesin gayet iyi anlayabildigi sekilde saplama yapan mesajlari cok uygunsuz buluyorum.

Ha sen konu acarsin, anlatirsin kendi agzindan boyle boyle soyle soyle diye, diger tarafta anlatir budur budur sudur sudur diye konu acikliga kavusur ama bu sekilde tek tarafli ince ince mesajlar dezenformasyondan oteye gitmiyor.

Varsa denecek birsey direk soyleyin, hem mevzu cikmasin hem ufaktan mesaj vereyim yapmayin, acik olun.

Lutfen bana "ben boyle birsey demek istemedim" deme, amac bu olmasaydi bile yazinin sonuna aracin garaj degistirdigini belirten bir cumle ekledigin zaman konunun buraya gelecegini bilmen gerekirdi.

Tekrar gecmis olsun, Turkiye'nin en guclu atmosferik s2000'inin bu kadar kisa surelerde kirilmasindan inan mutsuzluk duydum.

:) pekı sence neden daha once bişeyler olduğunda yazmadım tam dort kere canım yandı Typer ıle beraber benım amaçım laf sokma falan değil senınde su ankı muhtemel avuktlığı ustlenmem sebebın arabnın orda oluşu..

Uzulmuş olabılırsın benım adıma tesekkurler, ama ınsallah basıma gelenlerın %10 u bıle gelmez senın basına..

Durmus saat bıle gunde ıkı kere doğruyu gosterır oda zamnın marıfetı bız dort seferdır sansada olsa bır duzgun iş yapamadık..

Farkındaysan ilk postta bişey yazmışım

ben sadece ıcımı doktum sabrım bu kadar dayandı ınşallah sende daha fazla sabır vardır hayranlıkla ızlerım...

Benım Serdar abı ıle bır sorunum yok yaptığı ıyılıklerı goz ardı edıcek kadar cahıl değilim ama olmadı ve her seferınde kesesı zarar goren benım bılmem anlatabıldım mi???

RCkid
15-03-2013, 10:11
gunumuz sartlarinda sert tune edilen araclarin, ikinci olarak kalmasi gerektigini dusunuyorum. kasa olarak da herhangi bir durumda maddi kaybin en az seviyede kalacagi bir kasa secilmeli. stabil olarak surekli gazlayan araba cok az sayida . bu kadar sert modifiye edilecek araba gozden cikarilabilir olmali ve sadece gazlama amaciyla sahip olunmali bence

volume81
15-03-2013, 10:12

imzamı atarım

bence sıfır motor almak yerine ERL'den kırılan motor için bilgi ve hizmet alınabilirdi

alındıysa sıkıntı yok feh atar üstüne diğer motor hazır olana kadar üstünü açar cadde'de gezerdim

motor gelince adam akıllı ayar ve rodaj ile gazlamaya devam

sorun'u anladığım kadarıyla rektefiyeci ve yağlama'da sorun olabilir ikisini biraz daha titiz davranıp seçerseniz daha iyi olur kanısındayım :)

geçmiş olsun tekrardan ama mekanik sporda bu işler hep böyle ne yazıkki takma kafana pek fazla bende 5 bin liraya e21 aldım üstüne herhalde 10 bin gitti daha bişey yok dahada gidecek :)

arabanın üstüne 2-3 araba parası bile harcarsın önemli olan ders çıkarabilmek 110km'de yatak saran arabada senlik bişey yoktur bence acemi birisi değilsin ilk araban değil ilk yaptığın araç değil

B.Battal
15-03-2013, 10:15
Şahsi fikrim sandık motora hiçbir müdahale etmeden standart halde s2000 e binmek.her hafta sonu cila yapıp gezinmek daha iyi gibime geliyor.bahar ve yaz kapıda iken.

hobby işi ise ki öyle ben s2000 kasası ve bence hassas olan motoru yerine ek veya eg kasa k24 boost yap derim.rollcage den yürüyenine kadar tam yarış arabası olur ki gırtlak sökülür hafifletilir ciddi makine olur.bir diğer konu ise bazı konularda değişikliklere gidebilirsin aracını yaptırıken.Onuda burdan yazmam uygun olmaz tepki almamak adına.

Birde şunu öğrendim asla kadran ve dyno paylaşmamak gerek sonra deneyecek araç sıkıntısı yaşanıyor.Full Spy Kalacak en son kafandaki denemeler bittikten sonra rakamsal veri paylaşmak gerek. Ben süre olayını sevmiyorum. Yanında makine ile sıkıp sonucu görme taraftarıyım.İnşallah bu durumların düzelir.Kolay Gelsin.

Ben de aynısını diyeyim diyeyim dedim ama doğru olmaz o şekilde söylemek belki.
Aslında kendi verdiği örnek gayet açık. Dediği gibi DBS yapıldı davar gibi de gazlandı Maşallah'ı vardı. Belki bir de böyle denemek gerek.
Ama herşeyde bir hayır vardır zaten bir s2000'e harcayacağın kadar para, emek, zaman, sabır harcamışsın. Bundan sonra bak keyfine sonra da sat gitsin. Kimseye kulak asma. O kadar para harcadı yürütemedi, yapamadı falan **kinde olmasın yani.
Millet konuşur dilin kemiği yok sen keyfine bak başka çiçeklerin de tadına bak derim :)

ibooo
15-03-2013, 10:16
güneş bence polemik çıkartmak için uğraşma asıl hedefi sen gösteriyosun,serdar abi üzerine düşeni yaptı bana göre,bize çok kıyağı oldu kimse ona yada bilale,özgüne yada bi başkasına bişey demiyor adamın çöpe giden parası 1 s2k parası kadar ,adamın canı yanmış fikir alıyo sende tutmuş peak hedef diyosun,öyle bişey yok,neyin ne olduğunun farkındayız serdar abinin bize her zaman kıyağı olmuştur,biz eminizki oda memnun değil içinde bulunduğumuz durumdan onun için böyle şeylere gerek yok,şuan sadece napalımın derdindeyiz bi dükkan yada kişilerle problemimiz olsa gider yüzüne söyleriz ;)

Selcuk_RoL
15-03-2013, 10:20
güneş bence polemik çıkartmak için uğraşma asıl hedefi sen gösteriyosun,serdar abi üzerine düşeni yaptı bana göre,bize çok kıyağı oldu kimse ona yada bilale,özgüne yada bi başkasına bişey demiyor adamın çöpe giden parası 1 s2k parası kadar ,adamın canı yanmış fikir alıyo sende tutmuş peak hedef diyosun,öyle bişey yok,neyin ne olduğunun farkındayız serdar abinin bize her zaman kıyağı olmuştur,biz eminizki oda memnun değil içinde bulunduğumuz durumdan onun için böyle şeylere gerek yok,şuan sadece napalımın derdindeyiz bi dükkan yada kişilerle problemimiz olsa gider yüzüne söyleriz ;)

:icon_tup:

SSagnak
15-03-2013, 10:25
şuan s2k popüleritesi inanılmaz yüksek SUS s2k denilince de herkesin bi waoww düşüncesi oluşuyo yaptıklarınız maddi ve manevi yormuş gerçekten sizi standart motor halinde filtresi headerı egzozu üstünde satıp e92 m3 yada 4 çeker bir araç 996cTurbo ciddi yürüyecek makineler

Gunes G.
15-03-2013, 10:27
:) pekı sence neden daha once bişeyler olduğunda yazmadım tam dort kere canım yandı Typer ıle beraber benım amaçım laf sokma falan değil senınde su ankı muhtemel avuktlığı ustlenmem sebebın arabnın orda oluşu..

Uzulmuş olabılırsın benım adıma tesekkurler, ama ınsallah basıma gelenlerın %10 u bıle gelmez senın basına..

Durmus saat bıle gunde ıkı kere doğruyu gosterır oda zamnın marıfetı bız dort seferdır sansada olsa bır duzgun iş yapamadık..

Farkındaysan ilk postta bişey yazmışım

ben sadece ıcımı doktum sabrım bu kadar dayandı ınşallah sende daha fazla sabır vardır hayranlıkla ızlerım...

Benım Serdar abı ıle bır sorunum yok yaptığı ıyılıklerı goz ardı edıcek kadar cahıl değilim ama olmadı ve her seferınde kesesı zarar goren benım bılmem anlatabıldım mi???

Bu kadar adam konunu okumus, biride cikip dememis ki "arkadas alttan mesaj vermeyin delikanli gibi yazin" Bunu ben derim, tarzim bu. Kimi sever kimi sevmez bu kadar durust olmayi. Ben seviyorum gururda duyuyorum.

Bu yuzden bana avukat filan gibi laflarla gelme, Peak'te aracim yapiliyorsa parasinida veriyoruz di mi? Bir cikarim yok benim bu konudan. Kime karsi boyle bir hareket yapilsa onun icinde aynini yazarim. Ayiptir cunku ince ince mesajlarla birseyleri gostermeye calismak.

Sen buralara gelecek konuyu acmak icin canak tutarsan, yanlis yapiyorsun diyenlere "avukat" sifatini vurup kendini sutten cikmis ak kasik modeline sokamazsin. Bunu anca yeni jenerasyon yer, biz eski kaşarız bu alemde, yemiyoruz bunlari. Yenilerde yemesin diye yol gosteriyoruz. Bozulma.

Surda Peak Garage birseyi beceremedi kac kere arabam kirildi yazsaydin, hayirdir anlat dinleyelim derdim. Alttan alttan mesaj zorlayinca, bu sekilde yaklasacak degilim.

Hafta sonlari toplasip dondurulen dedikodularin bir tanesini Serdar'in yuzune soyleyebilecek olaniniz var mi? Bence yok, varsa da bugune kadar hic cikmadi...

Gunes G.
15-03-2013, 10:29
.... bi dükkan yada kişilerle problemimiz olsa gider yüzüne söyleriz ;)

Geceksin bunu ibo, burda atarlanip gercek hayatta sut dokmus kedi modeli hemen herkes bu alemde. Istisnalarda kaideyi bozmaz.

mehzent
15-03-2013, 10:35
Bu kadar adam konunu okumus, biride cikip dememis ki "arkadas alttan mesaj vermeyin delikanli gibi yazin" Bunu ben derim, tarzim bu. Kimi sever kimi sevmez bu kadar durust olmayi. Ben seviyorum gururda duyuyorum.

Bu yuzden bana avukat filan gibi laflarla gelme, Peak'te aracim yapiliyorsa parasinida veriyoruz di mi? Bir cikarim yok benim bu konudan. Kime karsi boyle bir hareket yapilsa onun icinde aynini yazarim. Ayiptir cunku ince ince mesajlarla birseyleri gostermeye calismak.

Sen buralara gelecek konuyu acmak icin canak tutarsan, yanlis yapiyorsun diyenlere "avukat" sifatini vurup kendini sutten cikmis ak kasik modeline sokamazsin. Bunu anca yeni jenerasyon yer, biz eski kaşarız bu alemde, yemiyoruz bunlari. Yenilerde yemesin diye yol gosteriyoruz. Bozulma.

Surda Peak Garage birseyi beceremedi kac kere arabam kirildi yazsaydin, hayirdir anlat dinleyelim derdim. Alttan alttan mesaj zorlayinca, bu sekilde yaklasacak degilim.

Hafta sonlari toplasip dondurulen dedikodularin bir tanesini Serdar'in yuzune soyleyebilecek olaniniz var mi? Bence yok, varsa da bugune kadar hic cikmadi...

Güneşcim nasıl bır kaşar oldugun benı ılgılendırmez eskımısın yenımı bılmem? Senmı bana delıkanlılık oğretıyorsun?

At gozluğunu cıkar gel oyle yaz..İbo zaten gorusumuzu yazmıs amaçım laf sokmak olsa cok daha farklı yazarım anladınmı benı kendı kenıde Serdar ustada kredı kazanmk ıcın burda bole yazılar yazma komık olma..

Sana kızıp herseyı buraya yazacak kadar soguk degılım ben serdar ustaya bız adamın adını bıle anmamısken bu konuda sen kendı kendıne geldın yazdın :)

Senı ılgılendırmez onla benım muhabbetım ben ona cozum bulmama yardım edın demdım sadece hangı sekılde devam edıyım dedım sadece bunu anlaman gerek..

Benden kım ne ıstedıde almadım beden hep kırıldı o zman bu araba bırak taraf tutmayı kendıne prım yaptırmayı ok

mcy
15-03-2013, 10:36
mehmet kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun.
seni gerçekten taktir ediyorum. hedefine ulaşmak için her zorlukta kendini aşarak ilerliyorsun eminim bu zorlukta da bir çözüm bulup ilerleyeceksin. hırsın ve kendine güvenin hiç bitmesin çünkü başarıyı elde ettiğin zaman alacağın keyfin ve hazın tarifini bile yapamayacaksın. baş koymuş olduğun yolda sakın geri adım atma çünkü bu senin karakteristik özelliğin. şuana kadar yapmış olduğun herşeyden elde ettiğin tecrüben ikinci denemen de seni başarıya götürecektir.

yilmazcatalbas
15-03-2013, 10:45
üstad herkes birşeyler söylemiş ilgiyle okudum. yürüyen bir araba istemişsin üstelik ilk olması için uğraşmışsın, denemişsin, emek, zaman, para... hepsi uçmuş gitmiş, gidip sandık motor almışsın. düşününce gerçekten ciddi paralar harcamışsın.peki neden olmadı? yazmamışsın bile ama seni bu kadar sıkıntıya sokanlar kimler? söylemek istememişsin ama başkaları da senin gibi yanarsa?

siz olsanız demişsin başlıkta ben olsam (s2k'yı satıp yada para ihtiyacı yoksa eğer keyif için sadece f/e/h'li motorla saklayıp) bilal abinin arabayı satılıkta gördükten sonra hiç risk almayıp bunların hiçbiriyle bir daha uğraşmadan alıp binerim. en azından bu sefer emek para zaman harcamadan çatır çatır gazlayabileceğin bir araba olur. tabi söylediklerim işin siz olsanız kısmı...

konuyu okuyunca gerçekten üzüldüm ne yaparsan yap inşallah bu sefer gönlünce ve hayırlısıyla olur herşey

Serhat Y.
15-03-2013, 10:47
Mehmetcim eger 20bin bütçe varsa gözden de çıkardıysan ERL dolu blok ile devam etmek mantıklı, cnc head de olursa tadından yenmez birde emme manifoldunu custom polish yapma:) yani araçta yazılım dışında custom çalışma olmazsa daha sağlıklı devam edersin diye düşünüyorum, tabi hepsi bütçe ile alakalı, bende bazı konularda pişmanım keşke en başından ERL ile giriş yapsaydım diyorum.
dip not olarak herkes eleştirilebilmeli diyorum, yani canı yanan adam sensin parayı basan sensin birde burda konu açtın diye fırça yiicek halin yok diye düşünüyorum.

mehzent
15-03-2013, 10:48
üstad herkes birşeyler söylemiş ilgiyle okudum. yürüyen bir araba istemişsin üstelik ilk olması için uğraşmışsın, denemişsin, emek, zaman, para... hepsi uçmuş gitmiş, gidip sandık motor almışsın. düşününce gerçekten ciddi paralar harcamışsın.peki neden olmadı? yazmamışsın bile ama seni bu kadar sıkıntıya sokanlar kimler? söylemek istememişsin ama başkaları da senin gibi yanarsa?

siz olsanız demişsin başlıkta ben olsam (s2k'yı satıp yada para ihtiyacı yoksa eğer keyif için sadece f/e/h'li motorla saklayıp) bilal abinin arabayı satılıkta gördükten sonra hiç risk almayıp bunların hiçbiriyle bir daha uğraşmadan alıp binerim. en azından bu sefer emek para zaman harcamadan çatır çatır gazlayabileceğin bir araba olur. tabi söylediklerim işin siz olsanız kısmı...

konuyu okuyunca gerçekten üzüldüm ne yaparsan yap inşallah bu sefer gönlünce ve hayırlısıyla olur herşey

Gunese sor o anlatır benım delıkanlılıgım yetmez yazmaya bılıyomusun...

Gunes G.
15-03-2013, 10:49
Ne priminden bahsediyorsun anlamiyorum? Iyi oku bak, parasini verip aracimi yaptiriyorum. Gordugun gibi prime ihtiyacim yok. Money talks.

Sen aklinca milleti zan altinda birakiyorsun, iki tane yandas toplayip forumda beni sindirmeye calisma bosuna.

Kendi aranizda toplaninca "serdarin yaptigi arabalarin hepsi kiriliyor" der, burada "biz serdara laf etmeyiz" dersiniz.

Sonra "sen mi ogreteceksin delikanliligi bize?"

Konuyu okuyan goruyor kim ne kadar delikanli, o yuzden sikinti yok Mehmet.

mehzent
15-03-2013, 10:50
Mehmetcim eger 20bin bütçe varsa gözden de çıkardıysan ERL dolu blok ile devam etmek mantıklı, cnc head de olursa tadından yenmez birde emme manifoldunu custom polish yapma:) yani araçta yazılım dışında custom çalışma olmazsa daha sağlıklı devam edersin diye düşünüyorum, tabi hepsi bütçe ile alakalı, bende bazı konularda pişmanım keşke en başından ERL ile giriş yapsaydım diyorum.
dip not olarak herkes eleştirilebilmeli diyorum, yani canı yanan adam sensin parayı basan sensin birde burda konu açtım diye fırça yiicek halin yok diye düşünüyorum.

Abı her markadan blok alıp koyucaz bu gidişle bakalım bugun net noktayı koyucaz ınsallah su sandıgı bı teslım alıyımda bugun :) Fırcamı :)))

ibooo
15-03-2013, 10:51
yere göğe sığdıramazdın ibrahim ustayı işler bozulunca bütün sırları ortaya döktün forumun ortasında biz en azından senin gibi yapmıyoruz

ceco
15-03-2013, 10:54
subaruyu aldım aldıgım gün makina kırıldı :) nasıl olsa bınecegım dıye çalışır vaziyette olan çogu malzemeyı sokturdum yenilerini aldım. aracım bitti rodaj dahıl 1750 km de tekrar cartladı :) ilk teklif verene verdım aracı. bi araç insanın yuzunu guldurmeyecekse olmuyor olmuyor olmuyor...

bence selçuk süper bişey söylemiş. al bilalin aracını sök aracı içine iki kaliteli koltuk sırf gazlamak için çıkar makınayı.

imkanın war ben olsam gezmek için 335 coupe alırım :D

Gunes G.
yere göğe sığdıramazdın ibrahim ustayı işler bozulunca bütün sırları ortaya döktün forumun ortasında biz en azından senin gibi yapmıyoruz

Yere goge sigdiramazdin diyorsun, ne demisim de sigdiramamisim? Salla foruma, yerler belki.

Sirlari dokmusum foruma, hangi sir? Salla foruma, yerler belki.

Polemiklerinle seni basbasa birakiyorum, yanciliga devam...

mehzent
Ne priminden bahsediyorsun anlamiyorum? Iyi oku bak, parasini verip aracimi yaptiriyorum. Gordugun gibi prime ihtiyacim yok. Money talks.

Sen aklinca milleti zan altinda birakiyorsun, iki tane yandas toplayip forumda beni sindirmeye calisma bosuna.

Kendi aranizda toplaninca "serdarin yaptigi arabalarin hepsi kiriliyor" der, burada "biz serdara laf etmeyiz" dersiniz.

Sonra "sen mi ogreteceksin delikanliligi bize?"

Konuyu okuyan goruyor kim ne kadar delikanli, o yuzden sikinti yok Mehmet.

:)))) Gunescım gergınlığın muhtemelen taraflı yazıyor olmandan dolayı :)

Serdar ustaya burda bısey dıyen olmadı sen nıye derelerı gormeden pacayı sıvıyosun hadı kos dekı usta bak tek delıkanlı benım senı ben savundum bı tek :))

Komık durumdasın su an ıbo gerekenı yazdı sen kendı kendıne gelın guvey olmayı bırak sadece kendını benım yerıme koy bıraz dusun :)

Patisever
15-03-2013, 10:56
polemiğe gerek yok arkadaslar telefuz edilen garajlar hedef haline gelmesin isim telafuz edilmesin doğru olmaz nacizane fikrim bellikidevamlı yüzyüze bakan insanlarsınız

peak garage korunmaya ihtiyacı olacak bir garage değil

kim nerde ne isterse orda arabasını yaptırmalı bence ee sorun nerde bu kadar post neden yazıldı:soru:

Gunes G.
15-03-2013, 11:00
:)))) Gunescım gergınlığın muhtemelen taraflı yazıyor olmandan dolayı :)

Serdar ustaya burda bısey dıyen olmadı sen nıye derelerı gormeden pacayı sıvıyosun hadı kos dekı usta bak tek delıkanlı benım senı ben savundum bı tek :))

Komık durumdasın su an ıbo gerekenı yazdı sen kendı kendıne gelın guvey olmayı bırak sadece kendını benım yerıme koy bıraz dusun :)

Senin yerinde ben olsam, senin gibi alttan alttan yazmam, ne demek istiyorsam onu yazarim. Hala prim filan dedigine gore sen okudugunuda anlamiyorsun artik yapabilecek birsey yok.

Taraf diyosun hala, neyin tarafi Mehmet? Ne kazancim var bu yazdiklarimdan? Serdar Bedavaya mi toplayacak motoru? Indirim mi yapacak bunlari yazdim diye? Beni daha mi cok sevecek? Bagrina mi basacak?

Yeter komik olmayin artik.

EM-RE
15-03-2013, 11:01
İşte sırf bu yüzden araba yapmıyorum rolling kasmıyorum.Sonu yok çünkü..Konuşmuştuk gerçi bunları..
Arabadan zevk alınacaksa bende sc den yanayım bunuda ortak kişilere söylemiştim zaten...
İşin gücün hep rast gelsin.o paralar yerine gelir .ikin sagolsun kardeşim.
Deee Allah sana ne sabır vermiş arkadaş...

mehzent
15-03-2013, 11:02
Senin yerinde ben olsam, senin gibi alttan alttan yazmam, ne demek istiyorsam onu yazarim. Hala prim filan dedigine gore sen okudugunuda anlamiyorsun artik yapabilecek birsey yok.

Taraf diyosun hala, neyin tarafi Mehmet? Ne kazancim var bu yazdiklarimdan? Serdar Bedavaya mi toplayacak motoru? Indirim mi yapacak bunlari yazdim diye? Beni daha mi cok sevecek? Bagrina mi basacak?

Yeter komik olmayin artik.

En ıyı sensın gunes soz cıksın sana yaptırcam ayarımı mutlu oldunmu :)

Belkı sende burda ınceden ınceden ozgune mesaj verıyosun nerden bılelim değilmi :)))

mami_makinen
15-03-2013, 11:03
Beyler uzatmayın tadı kaçmadan

BlackEmperor
15-03-2013, 11:04
denenmiş bi setup yap turbo olsun şu zamana kadar verdiğinin emeğin karşılığını en iyi bu şekilde alırsın.

mcy
15-03-2013, 11:04
Güneş, senin çıkışından önce kimse forumda peak hakkında ileri geri birşey yazmadığını düşünüyorum. sen ne zaman mehmetin yorumuna sivri bir çıkış yaptın işte o zaman peak konusu açıldı. ne gerek vardı boşu boşuna gerdin ortalığı.

ef186
15-03-2013, 11:06
benide sevin benide koruyun ben bagrima basarim hepinizi :D

gerilmeden yazin ısırırım bloklarinizi .....

Patisever
15-03-2013, 11:06
forum ortamında insanlar kendilerini istediği gibi ifade edemiyor yazılardan anlaşıldıgı kadar oluyor oda bakıs acısına bağlı kımısı baska kımısı baska algılıyor ama asıl üstüne değinmek istediğim isim telafuz etmek doğru olmuyor ve herşeyden önce bu isimlere imzasını atmıs kişiler samimi es dost olunca iki kat artıyor isin önemi daha dikkatli olunmalı diye düşünüyorum bazı kelimeler yazılırken çünkü yalnıs anlaşılmalardaki kırgınlıklar iz bırakıyor her iki taraftada ***** suclu yada alalen yazılan durum olsa ve sonuçda hatalı var ise hatalı olan gerekli özrünü dileme şansı oluyor ince bir çizgi aslında herşey ayrıca hepiniz bu işin içindeki ve bir çok tecrübede bulunmus insanlarsanız bu durumun daha fazla farkında oldugunuzu düşünüyorum amacım sosyal mesaj değil tabiki sadece samimiyetle yaklasarak hatırlatmak istedim teşekkürler

not:mesajım genel düşüncemdir konu üzerine yazan arkadasların şahsına değil

ibooo
15-03-2013, 11:07
benide sevin benide koruyun ben bagrima basarim hepinizi :D

gerilmeden yazin ısırırım bloklarinizi .....

sendede var bi blok :D

ef186
15-03-2013, 11:08
sendede var bi blok :D
bendekinin son hali f10c idi ortadan ikiye bolunurmu la koca blok :D

Gunes G.
15-03-2013, 11:09
Güneş, senin çıkışından önce kimse forumda peak hakkında ileri geri birşey yazmadığını düşünüyorum. sen ne zaman mehmetin yorumuna sivri bir çıkış yaptın işte o zaman peak konusu açıldı. ne gerek vardı boşu boşuna gerdin ortalığı.

Sivri olabilir ama terbiye sinirlarinda yazarim ben, karsimdaki terbiyesizlik yaparsa daha da yazmam zaten.

aslan
15-03-2013, 11:11
Sivri olabilir ama terbiye sinirlarinda yazarim ben, karsimdaki terbiyesizlik yaparsa daha da yazmam zaten.

Guneş abi belki bizlere düşmez ama sen ne kadar tanıyorsun Mehmeti?
Sadece peakta gördüğün lemi yoksa forumdan ayzıklarınlamı yada oturup muhabbetliğiniz varmı?Hakkında bu şekilde bir düşünce attın ortaya :beuj:

kelalper
15-03-2013, 11:12
mehmetim kardeşim sana söylediklerimi biliyorsun. At standart motoru üzerine ondan sonra sat. O araba durduğu sürece hep iş yarım kaldı diyeceksin. O 27x beygir aldığın dönemi özleyeceksin. Abisi sat kurtul. Harcadığın paraya emeğe yazık. SC yapacaksın sorun çıkmayacak mı.? Turbo yapacaksın sıkıntı çıkarmayacak mı? Kim bunun garantisini verebilir. Çünkü ne yaparsan yap toleransın sıfıra yaklaşacak en ufak hatada problem çıkacak. O nedenle daha güçlü toleransı yüksek arabalar en iyisi. Ne sis dinlersin ne bişey. Şimdi gene yapıcan gene kulaklar havada aman neresinden ses geliyor diye pimpirikleneceksin. Aman yakıtıydı aman suyuydu bokuydu püsürüydü. Yaw ne gerek var. Dertsiz başına dert aldın yeteri kadar. Bir laf vardır nerede tırak orada bırak. Yaw her gördüğümde üzülüyorum çöktün yaw. Başladığından beri sürekli yüzün düşüyor. Kendine acı kardeşim.
İlla yarışlara mı girmek istiyorsun al bitane ralli arabası 20-30 bine gir onunla yarışlara. Kim nereye yakalayacak onu. Şanzımanından motoruna kadar özel arabalar. Yarışlar bitince satarsın ya da kullanmaya devam edersin. Bitti gitti yaw

Gunes G.
15-03-2013, 11:15
Guneş abi belki bizlere düşmez ama sen ne kadar tanıyorsun Mehmeti?
Sadece peakta gördüğün lemi yoksa forumdan ayzıklarınlamı yada oturup muhabbetliğiniz varmı?Hakkında bu şekilde bir düşünce attın ortaya :beuj:

Yok ben daha fazla yazmiyorum artik, terbiye sinirlarini asti konu.

_muhaRRem
15-03-2013, 11:20
ben demiştimlikleri geçelim olan olmuş , yaşamayan asla bilemez , ben şuna inanıyorumki bi arabada şansızlıklar gitmeye başlayınca ardı arkası kesilmiyor ama illa yapacam diyorsan son mermimide atmalıyım diyorsan..

arabanın alt yapısı çok sağlam draglarda çok güzel kalkar 300-350 hp arası sc yap derim.

hadi hayırlı cumalar.

GokhanE.
15-03-2013, 11:26
gönlün hangisinden yanaysa onu yap içinde kalmasın, bu saatten sonra standart arabayla mutlu olabileceğini sanmıyorum. Zaten Savaş abi yapacakmış, senin için sadece arabanın çıkmasını sabretmek kalmış. Allah yüzünü güldürsün dostum, istediğin gibi olacak inşallah.

-Günalp-
15-03-2013, 11:27
emek, para ve hayallerin boşa gitmesi üzücü.. bende sc taraftarıyım. s2000 de keyifli ve daha az sorunlu olacağını düşünüyorum.

Patisever
15-03-2013, 11:29
sc doymak için iyide bu sefer rollde atmo yürüyen hedef ve segmentindeki araçlarla deneme sansı azalıyor ki mehmet arkadasımızı roll seven birisi diye biliyorum

majesty
15-03-2013, 11:31
bekara karı boşamak kolay demişler....

ben bütün yorumları okudum okumayada dewam ediyorum ama , bence yaşadığın bu tecrübelerden sonra aşırı besleme mantıksız s2k da ...

okuduğum kadarıyla e92 m3 war aklında , bence hiç düşünme derim o yola girme konusunda..

nacizane fikrimdir

fatiii
15-03-2013, 11:36
atalarımız ne demiş zararın neresinden dönersen kardır.

bence daha fazla ugrasma bu araçla turbo sc vs. ya filtre,egzoz,headers falan ufak bıseyler yap bin(ki onlar asla senı kesmıyecektır hep bi kaşıntı olacaktır) yada sat daha hızlı olan ama daha az uzecek bır araç al.turbo işine falan girdiğin zaman kendi rekorunu kendın yenılersın sadece 200 e mal olan s2000 maliyeti 250 leri bulur..

bu durum maddi olarak üzmeyecek dersen bile biyerden sonra aracın o kadar yatması psikolojik olarak insanın moralini bozuyor (misal benim aracım harcanan para biyerde sineye çekilir fakat aracın o kadar yatması gece rüyalarıma girerdi rüyamda arabayla gezerdim)

nacizane fikrim daha fazla zorlama ne beynini ne cebini nede güzelim arabayı

mmustu
15-03-2013, 11:37
bekara karı boşamak kolay demişler....

ben bütün yorumları okudum okumayada dewam ediyorum ama , bence yaşadığın bu tecrübelerden sonra aşırı besleme mantıksız s2k da ...

okuduğum kadarıyla e92 m3 war aklında , bence hiç düşünme derim o yola girme konusunda..

nacizane fikrimdir

:icon_tup::icon_tup:

Yahu dostmusunuz düşman mı :D adamın ağzı yüzü yanmış zaten eğlencelik bi MİNİ si var bin ştandart ştandart ya yaz geldi işte

Göki,ZD
15-03-2013, 11:39
Muştu sende typrr konusundan akladın, suç sendr değilmiş :)

yiit
15-03-2013, 11:40
http://www.nettekeyif.net/data/media/2/bmw_e92_m3.jpg

mmustu
15-03-2013, 11:41
Muştu sende typrr konusundan akladın, suç sendr değilmiş :)

kanku iş aklanıp paklanmak değil onun üzüntüsü yetti zaten

Sinan'S2k
15-03-2013, 11:45
Mehmet önceliklen geçmiş olsun. Şu an başına gelenleri en iyi anlayan benimdir sanırım. Benimde contam yandı. Conta değişti. Araba hazır dendi gittim. Araba hazır değildi. Ayara çıkıldı yatak sardı. 1.5 sene sonra tekrar araba hazır dendi bu seferde rodaj sonrası ilk gazlamamda yatak sardı. Ben olayın üstüne gittim. Fotoğrafları foruma koydum. Sorunun rektifiyeciden kaynaklandığı çıktı ortaya. Şu an 5000-6000km yaptım hiçbir sorunum yok çok şükür. 3 kez motorun gitmiş yazık değil mi emeğine parana? Bence uğraştığın işten kesinlikle vazgeçme. Yaptığın setup çok ciddi. Bu yolda devam et bence. Niye böyle diyorum çünkü yapacağın sc ve turbo setup ında da amaç rolling ise stock motor bir yerde yetmeyecek. O zaman gene para harcayacaksın. Amaç kıyasıya yarışmaksa her zaman kafan ağrır demedi deme. Ben 1 senedir başıma gelenlerden sonra araç denemeyi çok önemsemiyorum. Ben aracımı çıkardığımda gazlayıp zevkimi alıyormuyum ona bakıyorum. Sende öyle yap diğer türlü yapacaksanda sinirlerini aldır bence :)

STP
15-03-2013, 11:51
Sus typer kirildi komik sekilde, sus s2000 kirildi kac kere komik sekilde, ottoman typer, benim arkadasimin sti ve burda soylenmeyen ama herkesin bildigi kirilan bi cok proje arabasi peak garajda yapildi :) bizimde bi animiz var bi sti satarken peakle alakali :) Burda suclu hepmi kullanici :) mehmet icin konusuyorum hard tune roll kullanicisi olarak belki 2 3 senelik mazisi var yok ama cahil cuhela adammi rodajda arabayi kirsin etsin ya ki kolaymi abi oyle makineyi bianda kirmak ? Yok alttan alttan serdara hedef yonlendiriliomusta delikanli olmusta ? Noluyo ak? Gunes sana noluyoda bu sekilde adama karsi konusabiliosun ? Kim veriyo sana bu hakki? Valla mehmetle aramiz ilk zamanlarimizla alakasiz uzaklastik tartistik kavga ettikte hakkini yedirmem yani adam ciddi magdur oldu, ilk arabasindada yasadi yine adamligindan ustasini degistirmedi , ben olsam aninda degisir ve basima geleni alenen afise ederdim canim yanmis cunki. Gelip burda milleti korucam diye adama garip garip yazmayi birak. Yok neymis yuzune soyleyemezsiniz klavye delikanlisi herkes felan? Nolucak yuzune soyleyince dayakmi atiyolar noluyo bi aciklasana bana cok merak ettim herkesi bi zan altinda birakiyosun klavye delikanlisi diye

SekoLive
15-03-2013, 11:56
Sayfalarca yazılmış okumadım ilk sayfaya hitaben yazıyorm

Mehmet cok geçmiş olsun çok üzüldüm,bazılarımızın yıllarca biriktirmeye çalıştıgı parayı zevkine gönlüne göre harcarken şansszılk mı desek aksilik mi kısmetsizlik mi desek kaybetmişsin, zevkinide alamamışsın. Yerinde olsam bu aracı ilk seçenekdeki gibi kullanırım. yarın yine yüklediğinde aksilik olur bişi olur bu sefer pişmanlıgın daha fazla olabilir diye düşünüyorum. bazen şansı tutmayınca tutmuyor insanın, Hem madden hemde manevien kayıbın var . Hırsla v.s. karar vermemeni öneririm.

Yigit-Y
15-03-2013, 12:05
Ben dbs nin herseyini tek adama teslim ettim.polish motor herseyi ile savas ergul'e.1 karının 1 tane kocasi olur derim hep.ben sadece setup icin gerekli nevale topladim.buyuklerimden oneriler aldim nevale icin.ve sonunda dogru kisilerle guzel sonuc aldik.bir olay ilkinde olursa normal dersin ikincisi olursa tesaduf ucuncusu istikrardir derler.ben allah ne araba nasip ederse etsin gidecegim ustamda sabit.ins bu sefer diledigin gibi olur.

Gunes G.
15-03-2013, 12:08
Sus typer kirildi komik sekilde, sus s2000 kirildi kac kere komik sekilde, ottoman typer, benim arkadasimin sti ve burda soylenmeyen ama herkesin bildigi kirilan bi cok proje arabasi peak garajda yapildi :) bizimde bi animiz var bi sti satarken peakle alakali :) Burda suclu hepmi kullanici :) mehmet icin konusuyorum hard tune roll kullanicisi olarak belki 2 3 senelik mazisi var yok ama cahil cuhela adammi rodajda arabayi kirsin etsin ya ki kolaymi abi oyle makineyi bianda kirmak ? Yok alttan alttan serdara hedef yonlendiriliomusta delikanli olmusta ? Noluyo ak? Gunes sana noluyoda bu sekilde adama karsi konusabiliosun ? Kim veriyo sana bu hakki? Valla mehmetle aramiz ilk zamanlarimizla alakasiz uzaklastik tartistik kavga ettikte hakkini yedirmem yani adam ciddi magdur oldu, ilk arabasindada yasadi yine adamligindan ustasini degistirmedi , ben olsam aninda degisir ve basima geleni alenen afise ederdim canim yanmis cunki. Gelip burda milleti korucam diye adama garip garip yazmayi birak. Yok neymis yuzune soyleyemezsiniz klavye delikanlisi herkes felan? Nolucak yuzune soyleyince dayakmi atiyolar noluyo bi aciklasana bana cok merak ettim herkesi bi zan altinda birakiyosun klavye delikanlisi diye

Ozelden yaziyorum cevabi.

c20let
15-03-2013, 12:08
Valla geçmiş olsun abi. Olayın pek içinde değilim ama maddi ve manevi çok üzmüş anladığım kadarıyla bu araba. s2000 çok şık bi araç yeni motoruyla yazda geliyor üstünü açıp efil efil gezmek olurdu benim tercihim. Varsa gücüm bunun yanında yarışlara sokacak daha ucuz yollu hızlı bi araç yapardım.

STP
15-03-2013, 12:10
Ozelden yaziyorum cevabi.

Bekliyorum

otimli
15-03-2013, 12:31
mehmet gecmıs olsun suankı ruh halının nasıl oldugunu az cok tahmın edebılıyorum.
baslanan ısı yarım bırakmak ınsana koyar emınım ama bır ısı yaparken talıhsızlıkler pesını bırakmıyorsa bence en kıssa yoldan kesıp atmak lazım bence maddıyat yerıne gelır ama manevıyat ınsanı cok yorar bırdaha yapsan gaza basarken yıne kabus gorucekmıyım dıye aklından gecırıcen allahın hakkı 3 dür 4. yu zorlama bence

ecz_murat
15-03-2013, 12:34
yahu arkadaşlar merak ettim de...motor yaptırma,rektifiye,yazılım gibi işlemlerimizi yaptırdığımız adamlar belli.bu kişilerden zaman zaman kaynaklanan sorunlarda belli...sorum şu,sorun yaşayıpta karşısında muhatap bulanınız oldumu ?yani evet ben hata yapmışım kardeşim avansı çok açtım cortadı.yatak eğzantirik v.s boşluğu iyi ayarlayamamış olabilirim v.s..gibi suçu hatayı kabul eden bir usta üstada hiç denk geldinizmi ?

Spawn
15-03-2013, 12:36
üzerinden çıkan motor çöp mü peki ? toparlanmayacak şekilde mi kırıldı ?

Göki,ZD
15-03-2013, 12:38
yahu arkadaşlar merak ettim de...motor yaptırma,rektifiye,yazılım gibi işlemlerimizi yaptırdığımız adamlar belli.bu kişilerden zaman zaman kaynaklanan sorunlarda belli...sorum şu,sorun yaşayıpta karşısında muhatap bulanınız oldumu ?yani evet ben hata yapmışım kardeşim avansı çok açtım cortadı.yatak eğzantirik v.s boşluğu iyi ayarlayamamış olabilirim v.s..gibi suçu hatayı kabul eden bir usta üstada hiç denk geldinizmi ?

Hep böyle diye diye ustaların suçu yokmuş gibi gösteriyoruz, bu işin garantisi yok limitlerde diye diye hep kullanıcı suçlu oluyor, boşuna demedim hep kasa kazanır diye..mehmet için konusuyorum hiç birşeyden kaçmadı usta ahmet mehmet ne desiyse aldı sonuç SIFIR Suçlu MEHMET

yilmazcatalbas
15-03-2013, 12:47
abi bunca şey konuşuldu yazıldı çizildi cevaplar neden özelden anlamış değilim ya :beuj:

DENON
15-03-2013, 12:48
verilen emeğe mi yanarsın, harcanan parayamı yanarsın, hayallerin suya düşmesine mi yanarsın , olan burda herzaman araç sahibine olur , bana bınlerce lıra harcatıp bu işin garantisi yok gibi safsatalar söylenmesini kabullenemem açıkçası , evet alınmak istenen gücün garantisi olmayabılır onu anlarım ama motorun sağlıksız montajına yada usta hatasına bağlı olan şeyler ustaya aittir, çok çok geçmiş olsun

Bulut Y.
15-03-2013, 12:48
Bide plakasını sökmüşler.

serqan23
15-03-2013, 12:52
çok geçmiş olsun. bu tarz problemi bende eski vti ımda yaşadım. 3 yada 4 kere motor kırdı araç. kimseden de bi beklentiniz olmuyor sürekli tabiri caizse herşey araç sahibine kaçıyor. umarım bir an önce bulundugun durumdan kurtarırsın kendini.

yilmazcatalbas
15-03-2013, 12:54
Gunese sor o anlatır benım delıkanlılıgım yetmez yazmaya bılıyomusun...

kimseye sormaya gerek yok bütün sayfaları okudum delikanlılığını da gördüm benim bu kadar canım yansa EŞŞEK kadar yazardım canımı yakanı ama yinede bir isim bile telafuz etmemişsin cidden helal olsun....

mehzent
15-03-2013, 13:07

Ulan Selçuk helal olsun benım delıkanlılığım yetmedı yazamadım guneşın deyımı ıle gunes adamlıkla delıkanlılığı ayırt edemedı bu konuda..

Hep böyle diye diye ustaların suçu yokmuş gibi gösteriyoruz, bu işin garantisi yok limitlerde diye diye hep kullanıcı suçlu oluyor, boşuna demedim hep kasa kazanır diye..mehmet için konusuyorum hiç birşeyden kaçmadı usta ahmet mehmet ne desiyse aldı sonuç SIFIR Suçlu MEHMET

ne desen haklısın kanka sız en basından vırgulune kadar sahıtsın..

abi bunca şey konuşuldu yazıldı çizildi cevaplar neden özelden anlamış değilim ya :beuj:

Gızemlılık prım yapıyor gunumuzde :)

Bide plakasını sökmüşler.

Kımın plakasını sokmuşler o gun cekıcıye bınerken sokmusler plakayı ben orda kendım taktırdım hatta plakayı tekrar araca :)

mehzent
15-03-2013, 13:09
kimseye sormaya gerek yok bütün sayfaları okudum delikanlılığını da gördüm benim bu kadar canım yansa EŞŞEK kadar yazardım canımı yakanı ama yinede bir isim bile telafuz etmemişsin cidden helal olsun....

Senınde bunu anlayanlardan olmana sevındım :) bu ınce noktayı gormek onemlı olan ben halen daha soluuyorum bağcı ıle ışım yok ben arabamı İstanbul Parka yetiştirmek ıstıyorum ...

Göki,ZD
15-03-2013, 13:10
plakayı ben söktüm, çekiciye bindikten snra, ne var bunda ?

miniks
15-03-2013, 13:46
Geçmiş olsun mehmet

Bundan sonra hakkında hayırlısı olsun

Ben bir araçta şansı tutmayanın üzerine gitmeme taraftarıyım

Bugun aracını toplayıp standart bir şekilde satmandan yanayım açık konuşayım farklı birşeye yönel artık

Hee illede üzerine üzerine gidicem diyorsan Stock sıfır makina almışsın ister turbo yap ister sc yap ister stock bin istersen bilalin ilk yaptıgı setupı diz

Blok değiştiginden sorun yaşıyacagını sanmıyorum

Azcıkda kullanıcının bilinçlenmesi lazım

Hard Tune edilmiş bir aracı stock araç gibi kullanmak hele hele ki enjektor ihtiyacı varken bile canını almak pek mantıklı değil

anlıyorum sabırsızlanıyorsun aracını sürmek gazlamak istiyorsun ama tam bitmemiş bir aracın pistte ne işi vardı ?

ilk motorunun kırılmasının sebebi bana göre bilinçsiz kullanıcı

ondan sonra blogun krankın herneyse birşeyin zarar gördü ve cok az bir km de kırıldı sonra yine dikiş tutmadı o blok

Bak bu benim fikrim ilki senin hatan ondan sonrası için yorum yapmak bana düşmez

Bundan sonra yapıcagın mod ne olursa olsun seninde bilinçlenmen lazım

ilk o körfeze gittigin videoyu ilzedigimde bu araba bitmemişmiydi ne biçim gazlıo adam ayagını gazdan çekmemiş dedigimi hatırlıyorum bilale :)

ki orda arıza yaşadın doğrumu

Tekrar geçmiş olsun kardeşim zamanında bende lagunada cok ısrar etmiştim 4 ncu motorda bırakmıştım :)

yaptıgım km 5000 degildi turbo haliyle 4 motorda :D

Allah kesene bereket versin gördügünden geri düşürmesin geri teferruat kardeşim

kelalper
15-03-2013, 14:04
arkadaslar tamam dogru haklisiniz x garage hatali olabilir ama olmayadabilir. ama x ustada bu isten ekmegini kazanan adam. kimsenin aklina mehmet bu yuzden garaji suclamiyor diye gelmiyor mu acaba.yaw cikipta bangir bangir bagirmanin kotu reklam yapmanin anlami yok. o adamin ekmegi sonucta. mehmette bu yuzden yazmamistir. adam sadece basima bu bu geldi arabami baska yere aldim ne yapiim diyor.

mehzent
15-03-2013, 14:07
Geçmiş olsun mehmet

Bundan sonra hakkında hayırlısı olsun

Ben bir araçta şansı tutmayanın üzerine gitmeme taraftarıyım

Bugun aracını toplayıp standart bir şekilde satmandan yanayım açık konuşayım farklı birşeye yönel artık

Hee illede üzerine üzerine gidicem diyorsan Stock sıfır makina almışsın ister turbo yap ister sc yap ister stock bin istersen bilalin ilk yaptıgı setupı diz

Blok değiştiginden sorun yaşıyacagını sanmıyorum

Azcıkda kullanıcının bilinçlenmesi lazım

Hard Tune edilmiş bir aracı stock araç gibi kullanmak hele hele ki enjektor ihtiyacı varken bile canını almak pek mantıklı değil

anlıyorum sabırsızlanıyorsun aracını sürmek gazlamak istiyorsun ama tam bitmemiş bir aracın pistte ne işi vardı ?

ilk motorunun kırılmasının sebebi bana göre bilinçsiz kullanıcı

ondan sonra blogun krankın herneyse birşeyin zarar gördü ve cok az bir km de kırıldı sonra yine dikiş tutmadı o blok

Bak bu benim fikrim ilki senin hatan ondan sonrası için yorum yapmak bana düşmez

Bundan sonra yapıcagın mod ne olursa olsun seninde bilinçlenmen lazım

ilk o körfeze gittigin videoyu ilzedigimde bu araba bitmemişmiydi ne biçim gazlıo adam ayagını gazdan çekmemiş dedigimi hatırlıyorum bilale :)

ki orda arıza yaşadın doğrumu

Tekrar geçmiş olsun kardeşim zamanında bende lagunada cok ısrar etmiştim 4 ncu motorda bırakmıştım :)

yaptıgım km 5000 degildi turbo haliyle 4 motorda :D

Allah kesene bereket versin gördügünden geri düşürmesin geri teferruat kardeşim

Oncelıkle sagol fakat benım arabam bıtmeden ben gazlamadım yanlışın var deagta gırmeme sebebımız gaz kelebeğıydı orda Bılal abı gır hadı bısey olmaz en azından tecrube edersın dedı ve gırdım yanı araba bıtmedıgı zamanlar ozgun zaten 6 bıne kesıcı koyup yolladı benı ynlışıno duzeltıyom istedım..

m. ali öz
15-03-2013, 14:09
arkadaslar tamam dogru haklisiniz x garage hatali olabilir ama olmayadabilir. ama x ustada bu isten ekmegini kazanan adam. kimsenin aklina mehmet bu yuzden garaji suclamiyor diye gelmiyor mu acaba.yaw cikipta bangir bangir bagirmanin kotu reklam yapmanin anlami yok. o adamin ekmegi sonucta. mehmette bu yuzden yazmamistir. adam sadece basima bu bu geldi arabami baska yere aldim ne yapiim diyor.

aynen. konunun başlığı bile 'siz olsanız?'
mehmet adlı arkadaşın ağzından ne firma ismi nede yapanın/yapanların ismi geçti.
başımızdan geçen kötü bi olay sonrasında çıkmaza düşüp forumdaki arkadaşlardan yardım almak akıl danışmak da mı suç oldu.
ki aracı yapan kişiyi savunan arkadaş burada ismini geçirdi, biz o olmasa duymazdık bilmezdik açıkçası ;)

mehzent
15-03-2013, 14:16

aynen. konunun başlığı bile 'siz olsanız?'
mehmet adlı arkadaşın ağzından ne firma ismi nede yapanın/yapanların ismi geçti.
başımızdan geçen kötü bi olay sonrasında çıkmaza düşüp forumdaki arkadaşlardan yardım almak akıl danışmak da mı suç oldu.
ki aracı yapan kişiyi savunan arkadaş burada ismini geçirdi, biz o olmasa duymazdık bilmezdik açıkçası ;)

Anlanabılmek guzel :)

STP
15-03-2013, 14:18
whatsaptan konustugum gıbı bence herseyı soyle derım,

KMR2-GT
15-03-2013, 14:25
Gecmis olsun memet.bendr biktm aldgm arabalarla ugrasmaktan hakkaten.

Atmosferik cok keyifli Ama cok para gidiyor bide ayni parcalarla ayni sıkıntılarn olnayacagi kesin değil

Turbonun riski fazla Habire gosterge takip edicen

En guzeli orta sekerli olan sc:) Bende son zamanlarda kafayi taktm.sesleride cok fena oluyor:D

JenGoO
15-03-2013, 14:36
v-xVmrwUDvw

Turbo s2k güzel oluyor bence...

stlegal
15-03-2013, 14:36
mehzent konuştuk ama burdanda yazıyım herşeyi unut unutmak zorundasın seçeneğin yok .sıfırdan başladığını düşün ve projene devam et.ahmet mehmet suçlu veya değil burdan ne yazarsanız yazın çözüm olmaz.keşke yaşanmasaydı ama yaşandı malesef.

Turboğuz54
15-03-2013, 14:48
Neye karar verirseniz verin hakkınızda hayırlı olur inşallah bence aracı istediğiniz gibi yapıp zevkinizi almalısınız içinde kalmasın yani ondan sonrada e92 m3 alıcaksınız galiba doğru bi seçim olur

wekoo
15-03-2013, 14:50
gerçekten üzüldüm ama nasip diyin vardır bundada bi hayır herşey insanlar için bence f/h/e devam edin en güzeli orj.. heleki hondada tekrar gelmiş geşmiş olsun....

mehzent
15-03-2013, 14:53
http://i1125.photobucket.com/albums/l597/mehzent/38BAA363-B4E3-4571-A96F-3C30E6156032-705-000002783887D34B.jpg

http://i1125.photobucket.com/albums/l597/mehzent/3C81B3E4-E752-4B80-A60A-BDF1F4A779BB-705-000002783EA16051.jpg

Geldı bakalım sandıgımız :)

ahmetuzun
15-03-2013, 15:00
tüm yazılanları okudum öncelıkle gecmıs olsun gercekten cok üzücü bi durum
bence bu sekılde toplayıp h.f.e de olsa tadını cıkarın zamanla ne yapacagınıza sakin kafa karar verirsiniz
rabbim sıkıntısız sorunsuz gazlamayı nasıp etsın

0zan
15-03-2013, 16:12
geçmiş olsun,

rollu seviyorum yazmışsın f-h-e-s2000 seni 1 hafta bile tatmin etmeyecektir. Bence gereğinden fazla tolerans gösterdiğin s2000 defterini kapatmalısın; hazır yapılı dikiş tutmuş farklı bir araç alıp onunla güzel güzel gazlayabilirsin.

Kağıt üstünde ne kadar mantıklı görünse de projelerin ne kadar riskli olabileceğini biliyorsun, bu dönemi atlatmış hazır yapılı yolda yürüyen bir araç almakla bu riskli durumu en aza indirebileceğini düşünüyorum.

Enes-x
15-03-2013, 16:17
Hadi hayırlı olsun sandığın mayk.

mami_makinen
15-03-2013, 16:23
O sandık motora ne rodaj yaparım beee :)

stlegal
15-03-2013, 16:29
O sandık motora ne rodaj yaparım beee :)

yapmazsın sen mami :)

mami_makinen
15-03-2013, 16:30
yapmazsın sen mami :)

Abi harbiden o motor sandıktan çıktığına pişman olur :)

stlegal
15-03-2013, 16:34
Abi harbiden o motor sandıktan çıktığına pişman olur :)

sana bir tane rodaj videosu göstericem hayvan diyceksin :D Acıma yetime döner koyar dötüne rodaj ne ya :D

edo typer
mehmet aslında ne yasadıgını anlatman bence daha dogru olur konunun geldıgı yer acısından.. tabı kı kendı dusuncen paylasıp paylasmamak adına ama 1 2 kısının sana yazdıgı yazıdan sonra usta cok buyuk yapılmayacak bır hata yapmıs gıbı algıladım ben..

yanı ne bıleyım yatak sarmayı ben ustaya baglamayı sevmem heee ustadan da olur ama ne bıleyım cok becerıksız olması lazım.serdar ustanın yapıpta yatak sarmayn cok arabası var..yatak sarma sebeplerı bellıdır..yuksek ısı,detonasyon,yaglama,rektefıye hatası vs..serdar usta yatak torklayamayacak bır usta deıl..tekrar ustune basa basa soyluyorum rektefıyecısıne garantı vermeyen ustada aracımı toplatmam..garantı vermıyorsa yurtdısında rektefıye ıslemı yaptırmayı secerım ıllakı o ustada toplatıyorsam..araba kol cıkarır avanstan,segman kırar bunları kullanıcı veya tuner hatası olarak gorurum ama bu bahsedılen kmlerde yatak saran arabayı rektefıyeden baska hıc bır seyle acıklayamam

dıger bır konuda su fıkrıne cok guvendıgım bır abımın soyledıgı bır soz var..honda yatak sardıysa blogu cope atarım der..kım ne derse desın kım ne yaparsa yapsın o bloga hıc bır zaman guvenmem o sebepten kullanmam der..

JenGoO
http://i1125.photobucket.com/albums/l597/mehzent/38BAA363-B4E3-4571-A96F-3C30E6156032-705-000002783887D34B.jpg

http://i1125.photobucket.com/albums/l597/mehzent/3C81B3E4-E752-4B80-A60A-BDF1F4A779BB-705-000002783EA16051.jpg

Geldı bakalım sandıgımız :)

:) bu fotonun aynısını hatırlıyorum :) k serisinde.. ertesi gün almıştın o da ayrı bir efsane :)

mami_makinen
15-03-2013, 16:40
sana bir tane rodaj videosu göstericem hayvan diyceksin :D Acıma yetime döner koyar dötüne rodaj ne ya :D

106 ya yaptığım rodajı görseydin keşke ilk 100 km 3000 devir ondan 100 km 5000 devir ondan sonrası çok vahim :)

BerkayKamaci
15-03-2013, 16:54
Bence yapılan masraflardan dolayı bu kadar soğumuşken daha fazla masraf yapmayarak sandık motorla birlikte F/E/H devam edin derim. En azından önümüz yaz sıfır sıkıntılı bir s2000'le gezmek keyifli olacaktır.

ceratoniaorg
15-03-2013, 16:59
Öncelikle geçmiş olsun tabide arada bi kaç sayfa okumadım belki bahsedilmiştir bilmiyorum. Mevcut motor 3 kere sıkıntı çıkarttı ok ama toparlanıp turbolama imkanı yokmu varsa neden yeni sandığı araca oturtasın. Kenarda dursun limitlerini zorla eski motorun madem gözden çıkarttın canını al sonra f h e yapar buna biraz biner low&slow gezersin.

Serhat Y.
15-03-2013, 19:02
ERL den blok işine girersen istanbul Park'a yetişmesi zor olursada ucuucuna olur gibi. bu blok üzerinde eski setuptan kullanılabilir neler var? mevcutlarla neler yapılır onu değerlendir bence o şekilde İstanbul Park'tan keyfini al, sonrasında da c38'li rotrex bir kit hazırlanabilir 450whp:) liklerden. benimde kafamda ööle bişey var birlikte geçelim sipariş :D

bladerk
15-03-2013, 19:20

:icon_tup: selçuk la seni sevmem ama tebrik ettim içinden ne geçiyosa yazmışsın

mehmet aslında ne yasadıgını anlatman bence daha dogru olur konunun geldıgı yer acısından.. tabı kı kendı dusuncen paylasıp paylasmamak adına ama 1 2 kısının sana yazdıgı yazıdan sonra usta cok buyuk yapılmayacak bır hata yapmıs gıbı algıladım ben..

yanı ne bıleyım yatak sarmayı ben ustaya baglamayı sevmem heee ustadan da olur ama ne bıleyım cok becerıksız olması lazım.serdar ustanın yapıpta yatak sarmayn cok arabası var..yatak sarma sebeplerı bellıdır..yuksek ısı,detonasyon,yaglama,rektefıye hatası vs..serdar usta yatak torklayamayacak bır usta deıl..tekrar ustune basa basa soyluyorum rektefıyecısıne garantı vermeyen ustada aracımı toplatmam..garantı vermıyorsa yurtdısında rektefıye ıslemı yaptırmayı secerım ıllakı o ustada toplatıyorsam..araba kol cıkarır avanstan,segman kırar bunları kullanıcı veya tuner hatası olarak gorurum ama bu bahsedılen kmlerde yatak saran arabayı rektefıyeden baska hıc bır seyle acıklayamam

dıger bır konuda su fıkrıne cok guvendıgım bır abımın soyledıgı bır soz var..honda yatak sardıysa blogu cope atarım der..kım ne derse desın kım ne yaparsa yapsın o bloga hıc bır zaman guvenmem o sebepten kullanmam der..

erdem TR de en çok yatak saran motorlardan biri f20c ve bu kanservari devam ediyo yani bi motor açılıyo rekteve ediliyo toplanıyo ve yatak sarıyo aynı motor zamanla tekrar sarıyo bu ilk mehmet değil son da olmaz gibi sorun şu bu blok normal bi yapıya sahip değil yüzeysel yazıcam X ana yatağıyla Y kol yatak ölçüleri fabrika çıkışı bile standart değil bazı önemli detaylar var ve onları da rektevecilerin öğrenmesi gerekir ustaların da bilmesi öğretmesi çok usta eşşek değildir kapısına s2k gibi bi araba gelecek ve baştan sağma motor toplasın rektevecinin de blokla ilgili bu bilgilere sahip olması ve dikkatli olması gerekir çok kesici gören motorların yağ basınçlarını analog değil de digital yağ basınç saatiyle öçltüğünde de s2k biraz sınıfta kalır zaten mehmetin yaşadığı olay nedir nasıldır gözle görmedim ama belki fikir verir diye bilgimi paylaşmak istedim

geçmiş olsun mehmet inşallah gönlündeki s2000i yapar pistlerde keyfini sürersin

miniks
15-03-2013, 19:23
Hondanın bugune kadar irettiği en iyi yağ pompasının kötü olduğunumu söylüyorsun erkut

bladerk
15-03-2013, 19:27
Hondanın bugune kadar irettiği en iyi yağ pompasının kötü olduğunumu söylüyorsun erkut

hayır yağ pompası mükemmel heleki typerda falan harika :) digital yağ basınç saatiyle devir açıp çok kesicide kalındığında saçma sapan bi düşme görünüyo kullanıcı bunlara dkkat ederse ömrünü de uzatabilir bu yüzden yazdım

Dragger
15-03-2013, 19:27
Geçmiş olsun yavrum, cidden can sıkıcı durumlar...

Ben de 1 diyorum ama o da seni kesmez bu saatten sonra, o nedenle 2 de olabilir sorunsuz hergün binilebilen birşey olduktan sonra :)

miniks
15-03-2013, 19:32
Erkut oda bir hatan var gibi geldi bana

S2K pompa ile 11k devir dönen NA

10K dönen turbo K serisi ve F serisi setuplar mevcut ve bunlar fazlası ile kesicide gidiyorlar

Stock S2K nın NA olarak yüklense dahi yatak sardıgını hiç görmedim

ne zaman motor içine girilip işin içine rektefiyeci girse ozaman saran gördüm

bladerk
15-03-2013, 19:40

10K dönen turbo K serisi ve F serisi setuplar mevcut ve bunlar fazlası ile kesicide gidiyorlar

f20c de onu test etme lüksüne sahip olamadım 11k falan yani digital bi saatde basıncın düştüğünü görüp hala kesicide de kalmadım sararmı diye de beklemedim :) düşme beni rahatsız etti uyarma gereği duydum gönül rahatlığıyla 9+k da kesicide kalın diyemem kimseye

söylediğine tamamen katılıyorum çok fazla yatak saran s2k var nerdeyse hepsinin motoru daha önce açılmış

S.Saka
15-03-2013, 19:58
Tüm konuyu okudum , hakkında hayırlısı olsun

Ufuk
15-03-2013, 20:20
Mehmet abi geçmiş olsun.Yaşadığını yaşamadım ama anlıyorum o durumu arabaya para dökmüşsün heves etmişsin belki çocuk gibi sevinmişsin,ama işte sorun çıkınca böyle insanın içine oturuyor.Evet,evet bilirim o hissi içinde kalan hevesi iyi bilirim.Çok geçmiş olsun.Umarım bundan sonraki setupında sorunsuz biçimde uzun km'lerce binersin.

edo typer
15-03-2013, 20:33

f20c de onu test etme lüksüne sahip olamadım 11k falan yani digital bi saatde basıncın düştüğünü görüp hala kesicide de kalmadım sararmı diye de beklemedim :) düşme beni rahatsız etti uyarma gereği duydum gönül rahatlığıyla 9+k da kesicide kalın diyemem kimseye

söylediğine tamamen katılıyorum çok fazla yatak saran s2k var nerdeyse hepsinin motoru daha önce açılmış

Leblebi gibi bahsettigimiz devirler tr sartlarinda rektefiyecilere kalin geliyor:) gecen senelerde bir arac gordum bmw e46 320i..bi baktim ustanin elinde bir kumas alttan birseyler yapiyor..hyrdir dedim yanastim napiosu usta dedim yatak fitilliyorum dedi:) o ne dedim yataklarda sorun var motoru acmadan yatak degistiriyorum dedi:) bende de typer vardi o ne is usta benim aracinkide boyle degisirmi sorun cikarmadan ustunde degistirmeye kalkilir mi dedim..hasta misin erdem onun dondugu devirle bunun ki bir mi dedi:)

Bizim rektefiyecilerin acaba kac tanesi birakin 10kyi +8k devir donen motor gormustur?? Mikrobalans uygulayabilen firma var mi trde? Kullandiklari makinelerin bakimi sentesi vs hangi zmn araliklarinda degisiyor? Tekrar soyluyorum ustaninda elinden gelenlerin siniri var;)

Adamlar yurt disinda ayni tork anahtari ile 5 tane motor torklamiyor ilk gunku performansi vermez diye..bizi. burda ustalar dukkan acarken bir aliyor tork anahtari jant bijonu sikarken motr toplarken ayni anahtari kullanan bozulana kadar elinden dusurmeyen ustalarda mevcut:) ama sen eline alirsan yeni tork anahtari al usta bunla torkla dersen bunun ble onune gecilir..aslinda kullanicinin bilincli olup ustayi yonlendirmeside bazi sorunlari ortadan kaldirablir

miniks
15-03-2013, 20:47
Helaaaaal kim tutar seni be Adamsın

Bulut Y.
15-03-2013, 20:57
Akıllara şu soru geliyor hemen yapanlar nasıl yapıyor ?

Caesar
15-03-2013, 20:59

Ya stp gelmiş burada abuk sabuk yorumlar yapiyorsun. Olayın ne içindesin a.k ne dışındasın. Sadece *** atmak olsun diye şu mesajı yazmışsın.

Benim aracımda Peak garajda yapıldı ayarınıda özgün yaptı kesiciden çıkarmıyorum arabayı hiç birşey olmuyor. Yada peak garajda yapılan ve pistlerde yürüyen bir ton arabada var hangisinde problem var.

Mehmet bence biraz şanssız. İşler bazen kötü gitmeye başladımı durduramıyorsun boka sarıyor.

Bugün mehmette serdar ustada yanyana geldiler durumu konuştular zaten. Mehmet kesinlikle serdar ustaya senin yüzünden oldu bu demedi. Mehmetin tek sıkıntısı sorun yaşadığı zamanlarda Serdar ustanın ona 'ben çalışan motoru açmam' demesi oldu sanırsam bugünki konuşulanda oydu.

Herkes kendi kafasına göre konuşuyor. Birisi diyor araç yatak sardı bugün incelendiğinde yataklarda problem yoktu. Herkes bir aradayken konuşulan şey enjektörlerin yanlış bağlanması ve boş kalmasından oluşan problemdi.

Bunuda orada herkes kabul etti. Bu enjektörde peak garajda takılmamış. Hadi birde bu açıdan bakalım olaya.

Serdar usta mehmete biraz ilgisiz kalmış mehmette bu olaya çok alınmış. Aralarında geçen muhabbeti bilmediğim için yorum yapmıyorum yapamamda hakkım bile yok.

Ama senin yaşının kat ve kat fazlası kadar bu adamın motor yapmışlığı var. Serdar ustanın işçiliğini sen hiç bir şekilde tartışamazsın bile.

Bu işler riskli işler ben mehmetin yerinde olsaydım atmosferik gırtlak dolduracağıma turbolardım şahsen.

Ama mehmet bence zor olan yolu seçtiki zorda başarırsa diğerlerinde çok daha başarılı olacağını düşündü.

Ben mehmetin yaşadığı şeyleri EVO X de yaşadım dikiş tutmayacağını anladığımda anında aldığım fiyatın %30 zararına sattım. Ama geriye dönüp baktığımda keşke pes etmeseymişim diyorum.

Olabiliyor böyle şeyler ama şuanda gayet mutluyum. Ha araç ileride kırılır mı? Varsın kırılsın daha hard bir setup yaparım. Yine denerim.

Kısaca ortalığı sikiştirmeyin a.k. Ne çok seviyorsunuz insanların üzüntüleri üzerinden prim yapmaya.

Mehmet bu arada geçmiş olsun kardeşim. İnşallah şuanki düşündüğün setupunda dilediğin başarıya ulaşır mutlu olursunda yaşadığın olumsuzlukları unutursun.

edo typer
15-03-2013, 21:13
Helaaaaal kim tutar seni be Adamsın

Tut brakma beni..:)

STP
15-03-2013, 22:30
Ya stp gelmiş burada abuk sabuk yorumlar yapiyorsun. Olayın ne içindesin a.k ne dışındasın. Sadece *** atmak olsun diye şu mesajı yazmışsın.

Benim aracımda Peak garajda yapıldı ayarınıda özgün yaptı kesiciden çıkarmıyorum arabayı hiç birşey olmuyor. Yada peak garajda yapılan ve pistlerde yürüyen bir ton arabada var hangisinde problem var.

Mehmet bence biraz şanssız. İşler bazen kötü gitmeye başladımı durduramıyorsun boka sarıyor.

Bugün mehmette serdar ustada yanyana geldiler durumu konuştular zaten. Mehmet kesinlikle serdar ustaya senin yüzünden oldu bu demedi. Mehmetin tek sıkıntısı sorun yaşadığı zamanlarda Serdar ustanın ona 'ben çalışan motoru açmam' demesi oldu sanırsam bugünki konuşulanda oydu.

Herkes kendi kafasına göre konuşuyor. Birisi diyor araç yatak sardı bugün incelendiğinde yataklarda problem yoktu. Herkes bir aradayken konuşulan şey enjektörlerin yanlış bağlanması ve boş kalmasından oluşan problemdi.

Bunuda orada herkes kabul etti. Bu enjektörde peak garajda takılmamış. Hadi birde bu açıdan bakalım olaya.

Serdar usta mehmete biraz ilgisiz kalmış mehmette bu olaya çok alınmış. Aralarında geçen muhabbeti bilmediğim için yorum yapmıyorum yapamamda hakkım bile yok.

Ama senin yaşının kat ve kat fazlası kadar bu adamın motor yapmışlığı var. Serdar ustanın işçiliğini sen hiç bir şekilde tartışamazsın bile.

Bu işler riskli işler ben mehmetin yerinde olsaydım atmosferik gırtlak dolduracağıma turbolardım şahsen.

Ama mehmet bence zor olan yolu seçtiki zorda başarırsa diğerlerinde çok daha başarılı olacağını düşündü.

Ben mehmetin yaşadığı şeyleri EVO X de yaşadım dikiş tutmayacağını anladığımda anında aldığım fiyatın %30 zararına sattım. Ama geriye dönüp baktığımda keşke pes etmeseymişim diyorum.

Olabiliyor böyle şeyler ama şuanda gayet mutluyum. Ha araç ileride kırılır mı? Varsın kırılsın daha hard bir setup yaparım. Yine denerim.

Kısaca ortalığı sikiştirmeyin a.k. Ne çok seviyorsunuz insanların üzüntüleri üzerinden prim yapmaya.

Mehmet bu arada geçmiş olsun kardeşim. İnşallah şuanki düşündüğün setupunda dilediğin başarıya ulaşır mutlu olursunda yaşadığın olumsuzlukları unutursun.

benmı prım yapıcam? neyden prım yapıcam? olmayan bırseyımı soyledım yalanmı attım uydurdummu? senın araban olmus adına cok sevındım emeklerının karsılıgını almıssın ALLAH tekerıne zeval vermesın ınsallah...

aman yaa kımın arabası kırılıosa kırılsın cokta umrumda... benım ustalarım bellı ne yaptırırsam ıkı garaja emanet ederım arabamı ıkısınden otesı benım ıcın yalan... ılgı alaka arkadaslık dostluk samımıyet cıddı tunıng bılgısı detay ınce ıscılık Fedo Garage ve Savas Motorsports ALLAH onlardan razı olsun...

selametle son yorumumdur...

Yigit-Y
15-03-2013, 22:39
benmı prım yapıcam? neyden prım yapıcam? olmayan bırseyımı soyledım yalanmı attım uydurdummu? senın araban olmus adına cok sevındım emeklerının karsılıgını almıssın ALLAH tekerıne zeval vermesın ınsallah...

aman yaa kımın arabası kırılıosa kırılsın cokta umrumda... benım ustalarım bellı ne yaptırırsam ıkı garaja emanet ederım arabamı ıkısınden otesı benım ıcın yalan... ılgı alaka arkadaslık dostluk samımıyet cıddı tunıng bılgısı detay ınce ıscılık Fedo Garage ve Savas Motorsports ALLAH onlardan razı olsun...

Selcuk dbs yi ilk aldigimda honda radar diyordun sende simdi savas abi diyorsun insanlar yanlislardan dogrulari goruyor zamanla

STP
15-03-2013, 22:42
Selcuk dbs yi ilk aldigimda honda radar diyordun sende simdi savas abi diyorsun insanlar yanlislardan dogrulari goruyor zamanla

honda radar seref abı kendı yaptıgı zaman ıyıdır gozum kapalı emanet ederım ama bellı olaylardan sonra seref abı motor toplamamaya basladı , onun toplamadıgı motorda ıse yaramaz;) yıgıt efsane adamsın :) hemen bı yerden bırseyler bulup aman hemen gıydıreyım modundasın :icon_tup:

Nires
15-03-2013, 22:43
Ulan yigit ne adamsin ya ;)

Caesar
15-03-2013, 22:58

Savaşada gittim esnaflığını ve adamlığını çok beğendim çokda severim. İşçiliğide bilgiside iyidir ama onun iyi olması diğerlerini kötü yapmaz.

Amerikada drag araçları yapiyorlar 1000 küdür hp lik. ve bu araçlar şaha kalkıyor. Oww nasıl gidiyor yapan ustaların ellerine sağlık diyip duruyorsunuz bir video izlediğiniz de.

Yanlız o motorların ömürleri 700 - 800 KM oluyor. Ne oluyor burada Usta beceriksiz mi oluyor?

Türklerin modifiyede anlayışı biraz değişik. Darton gömlek aldım ömürlük binerim mantığı var çok kişide.

ümitech
15-03-2013, 22:58
öncelikle gecmiş olsun , bu saatten sonra satman kesinlikle saçmalık olur; o kadar ugrasmışsın para dökmüşsün istediğini alamamışsın ve şimdide yeni motor almşsın ufak ufak stock motor f-e-h başlayarak ilerde flashpro vs bikaç daha değişiklik yaparak keyfine bakmalısın ..aşırı besleme konusundada sc den öteye gecmemeni öneririm..

sıfır motor hayırlı olsun ,bol şans..

STP
15-03-2013, 23:04
Savaşada gittim esnaflığını ve adamlığını çok beğendim çokda severim. İşçiliğide bilgiside iyidir ama onun iyi olması diğerlerini kötü yapmaz.

Amerikada drag araçları yapiyorlar 1000 küdür hp lik. ve bu araçlar şaha kalkıyor. Oww nasıl gidiyor yapan ustaların ellerine sağlık diyip duruyorsunuz bir video izlediğiniz de.

Yanlız o motorların ömürleri 700 - 800 KM oluyor. Ne oluyor burada Usta beceriksiz mi oluyor?

Türklerin modifiyede anlayışı biraz değişik. Darton gömlek aldım ömürlük binerim mantığı var çok kişide.

bahsettıgın 700 800 km gıden araclar lımıtın lımıtınde yapılıyor sonucta normal o sekılde km kadar kullanılması, burdakı konuyla verdıgın ornegın alakası varmı sımdı? bızım yaptıgımız aracların en azından 20 30 bın omru olmalıkı bırseye benzesın deılmı? mısal stlegalın ıntegrası 2.5 bar ustu guclerle 35bın km kadar gıttı tahmını hp sı 800 lerde aracıyla. bu tarz olmalı okadar para harcanıyor edıyor. usa ıle kıyaslamak yanlıs olur amac farklı tumden. amacı sadece yarıs kosup delı bı sponsorluk destegıyle araba yapmak deıl buradakılerın.

19gokhan90
15-03-2013, 23:17
Oncelikle gecmis olsun.Yanliz degilmisiz :) 5 kere yatak sarmasina ragmen inatla toplamaya devam edioyoruz

Caesar
15-03-2013, 23:56
bahsettıgın 700 800 km gıden araclar lımıtın lımıtınde yapılıyor sonucta normal o sekılde km kadar kullanılması, burdakı konuyla verdıgın ornegın alakası varmı sımdı? bızım yaptıgımız aracların en azından 20 30 bın omru olmalıkı bırseye benzesın deılmı? mısal stlegalın ıntegrası 2.5 bar ustu guclerle 35bın km kadar gıttı tahmını hp sı 800 lerde aracıyla. bu tarz olmalı okadar para harcanıyor edıyor. usa ıle kıyaslamak yanlıs olur amac farklı tumden. amacı sadece yarıs kosup delı bı sponsorluk destegıyle araba yapmak deıl buradakılerın.

Ya istersen 150.000 harca 200$ lık yağ pompası bi yağlamayı kessin bak ne oluyor. Bu olaylar birazda şans. 100K km lik araç yaparsın bakarsın 120K gider bakarsın 2K km de motor kırar. Tamamen şans.

Mühendisler uzay gemisi yapıp uzaya yolluyor. Bu uzaya %99 çıkacak demiyorlar, diyemiyorlar yıllar boyunca o %1 lik çıkamama olasılığı üstünde çalışıp onu 0 lamaya calışıyorlar.

Modifiye de şans işi. Aynı parçalarla aynı 2 aracı toplayan ustayı baz aldığında bile biri motor kırarken diğer ömürlük olabiliyor.

AEM 0 selenoid aldım araç için bozuk çıktı ya misal. Yenisini sipariş edelim dediler EVC 6 taktım güvenemedim bir daha. o %0.1 bozuk çıkma olasılığına güvenemedim.

Mehmet S2000 e bir s2000 parası harcamış ama enjektörlerinden birisi gevşek kalmış oynuyodu erdem video çekmiş. Halbuki sıkmışlar ringinide takmışlar ama gevşemiş. Kötü şansın önüne geçebiliyor musun. Bilalle Özgün takmış enjektörü, hayır atıyorum Muratta taksa gevşeyebilir.

Yine diyorum kötü şans.

Bkz: Murphy Kanunları (http://tr.wikipedia.org/wiki/Murphy_Kanunlar%C4%B1)

edo typer
16-03-2013, 00:00
Ya istersen 150.000 harca 200$ lık yağ pompası bi yağlamayı kessin bak ne oluyor. Bu olaylar birazda şans. 100K km lik araç yaparsın bakarsın 120K gider bakarsın 2K km de motor kırar. Tamamen şans.

Mühendisler uzay gemisi yapıp uzaya yolluyor. Bu uzaya %99 çıkacak demiyorlar, diyemiyorlar yıllar boyunca o %1 lik çıkamama olasılığı üstünde çalışıp onu 0 lamaya calışıyorlar.

Modifiye de şans işi. Aynı parçalarla aynı 2 aracı toplayan ustayı baz aldığında bile biri motor kırarken diğer ömürlük olabiliyor.

AEM 0 selenoid aldım araç için bozuk çıktı ya misal. Yenisini sipariş edelim dediler EVC 6 taktım güvenemedim bir daha. o %0.1 bozuk çıkma olasılığına güvenemedim.

Mehmet S2000 e bir s2000 parası harcamış ama enjektörlerinden birisi gevşek kalmış oynuyodu erdem video çekmiş. Halbuki sıkmışlar ringinide takmışlar ama gevşemiş. Kötü şansın önüne geçebiliyor musun. Bilalle Özgün takmış enjektörü, hayır atıyorum Muratta taksa gevşeyebilir.

Yine diyorum kötü şans.

enjektor gevsek takılmıs ve hava alıyor olabılır fakat o yuzden kırılacagını dusunmuyorum. afr gercekten cok fakıre cekıyor anlasılması 5 sanıye surmez..tabı kı sehir halinde olduysa ve bır anlık dalgınlık kırabılır fakat ılk takıldıgında hava alan enjektor rahat anlasılıyor..

arac yatak sarmadıgına gore sorun nedır belli oldu mu? yanı detonasyon mu,fakır mı kalmıs?

edo typer
16-03-2013, 00:06

Yine diyorum kötü şans.

cok katılıyorum bır ara mantar tuning gokmen abının boyle kotu reklamı yapılıyordu fakat mtr plakalı turbo vtec denılınce kımse acıklayamıyordu.. sonradan gokmen abının topladıgı arac cok ıyı oluyor ama basında durmuyor ustaları toplayınca sorun cıkıyor denıldı...her garajın kırılan aracı vardır,her garajın beklenılenın cok ustunde performans gosteren aracıda vardır..ama hıc bır usta bıle bıle 3 kez rodajda motor kırmaz..serdar ustanın bır eksıgı oldugunu dusunmuyorum..enjektor acıklama olabılır deılse rektefıyeden baska bırsey olamaz..ya hele kı 100 kmde kırılmıs araba rodajda demektır enjektor o devırlerde kıramaz aracı..3 sılındır gıden araba mutlaka anlasılır

gsi_club
16-03-2013, 00:11
öncelikle çok geçmis olsun.ben sizin adiniza çok üzüldüm sizin bursaya type r almaya gidip geldiginiz zaman direk rolling gecelerine katildiginiz zamanlar aklima geldi.resmen foruma rolling geceleri baslamisti.hem ben hemde forum halki yaptiginiz rolling gecelerine hayranlikla bakiyordu.ne zamanki herkesler araçlarini doldurmaya baslayinca bu isin ben zevkini kaçtigini düsünmeye basladim.birde sizin sus type r inizin motorun kirilmasi ile ilk baslangic bu oldu sanirsam.
ben harcanilan para dan çok verilen emege,zamana,sabira,uykusuz kalan günlere acirim.para bu yerine gelir fazla takilmam ama verdigim emege acirim sahsen ben.
ben bu durumda ne yapardim denedim olmadi aracima yeni motor takar flitre,headers ve eksoz takip bir süre bu sekilde devam ederdim.benimde basima geldi bir 106 gti aldim o arabaya aldigim fiyatin 3 kati fiyatini harcadim 1 ay iyi sürüyorsam 4 ay parçalarini toplamakla geçiriyordum tam 1 sene dayandim aracimi sattim alan adam 4 senedir süruyor bir sikintisi olmadi.astra coupe turbo aldim gene ayni insan Türkiye ye geliyorum izine 5 haftalik geldigim izinin 3 haftasini sanayi de geçiriyordum.herkes tamam oldu arabanin sikintisi giderildi diyor bi izmite denemeye gidip geliyorum sikinti devam arizami aksam bulup ertesi sabah yola çikiyorum.bunlari yazmamin sebebi yazik arkadas degmiyor inan bana ben verdigim paraya degil o sanayide geçirdigim zamanlara ve saatlere aciyorum kafamda saç kalmadi resmen :)
ben bu arada mehmetin bi art niyet düsünerek bu konuyu açtigini düsünmüyorum.bana sorarsaniz cani sikilmis bu duruma size fikir danismak için açtigini düsünüyorum.

mehzent
16-03-2013, 00:39
Beyler hepınıze tek tek tesekkurler emın olun burda konustukca dertleştikçe içimdekı stres azalır oldu..

Kırıldımı kırıldı alı belı hasan huseyın farketmıyor sonucta alide kırsa velıde kırsa ben alıyım yapıyım demıyor bu pıyasada umarırım bu gıren semsıye son olur tek dıleğım bu..

İnşalllah salı falan bınmeye baslarım ve bu sıkıntıyı atarım basımdan..

Allah herkesın gonlune gore versın su sandık bı koyulsun yıne bu sekılde kovalarız kovalayabıldıgımız kadar diğer setupımıza gecene kadar ne dıyelım :)

edo typer
16-03-2013, 00:48
Beyler hepınıze tek tek tesekkurler emın olun burda konustukca dertleştikçe içimdekı stres azalır oldu..

Kırıldımı kırıldı alı belı hasan huseyın farketmıyor sonucta alide kırsa velıde kırsa ben alıyım yapıyım demıyor bu pıyasada umarırım bu gıren semsıye son olur tek dıleğım bu..

Allah herkesın gonlune gore versın su sandık bı koyulsun yıne bu sekılde kovalarız kovalayabıldıgımız kadar diğer setupımıza gecene kadar ne dıyelım :)

ya mehmet dert edıcek bırsey yok..ALLAH mala versın verıcegını,para ıle cozulmeyecek sorun vermesın..nolur ya kafana taktıgın seye bak sen megana o kdr para gommus adamsın..bu dunyada kaza var bela var saglık sorunları var..ALLAH beterınden korusun..dunyadaki tek dert bu olsun

phantom
16-03-2013, 03:51
geçmiş olsun mehmet. para kolay kazanılmıyor, hele ki bu devirde...

N/A all-motor projeni buradan ve S forumundan takip etmiştim. yapılanları hayretle karşılamıştım, F20C için değişik ve çok iddialı şeyler vardı.

ancak şu bir gerçekki F20C koskoca Honda'nın ciddi bir mühendislik ürünü. seninki kadar iddialı bir hedef sadece mod yapıyoruz, geliştiriyoruz vs. değil, aynı anda bu ürünün arkasındaki tasarım & mühendisliğe meydan okumak anlamına gelir. hakikaten gayet zor, hele ki TR şartlarında...

~270HP'lik NA F20C hedefliyorsan tabii ki 1,000km'de yatak sarmamalıdır, çok daha fazla gitmelidir. sonuçta yarış arabası yapmıyorsun. önceki mesajlarda bir arkadaş mikrobalanstan, yatak/gömlek işçiliklerinde toleranstan bahsetmiş; işte bunlar uzun ömürlü motorlar için hep anahtar kelimeler.

iddiandan vazgeçmeyecek isen yurtdışına yönelmek iyi bir fikir olabilir. Dixon Motorsport (UK) ve ScienceofSpeed (US) senin gibi özel istekleri olan kişilere araba yapan ve S2000/NSX üzerine uzmanlaşmış firmalar. orada NA F20C konusunda çok daha fazla tecrübe bulabilirsin.

siz olsanız demişsin, ben olsam bak ne yaparım;

CFRP parçalar kullanmak gibi yöntemlerle arabada genel hafiflemeye giderim; profesyonel bir aero kitle hafifletmeyi desteklerim,

Quaife'tan sequential şanzıman alırım, vites geçişleriyle 7 kuşak konuşulurum :) üstelik şanzıman olayında motordaki gibi acılar çekmezsin...

CFRP karoseri & şanzıman para olarak her babayiğidin harcı değil; yine de motora harcadığın paradan az tutar. hem gerçekleştirmesi daha kolay, hem zevkli, hem de anladığım kadarıyla drag seviyorsun; işine yarar.

çoğu kişi turbo veya SC demiş, onları tabii ki yaparsın, ama S2000'de başka konularla da uğraşılabilir. bu konular sana başka fikirler verebilir :icon_tup: ...

Günkut
16-03-2013, 04:47
cok katılıyorum bır ara mantar tuning gokmen abının boyle kotu reklamı yapılıyordu fakat mtr plakalı turbo vtec denılınce kımse acıklayamıyordu.. sonradan gokmen abının topladıgı arac cok ıyı oluyor ama basında durmuyor ustaları toplayınca sorun cıkıyor denıldı...her garajın kırılan aracı vardır,her garajın beklenılenın cok ustunde performans gosteren aracıda vardır..ama hıc bır usta bıle bıle 3 kez rodajda motor kırmaz..serdar ustanın bır eksıgı oldugunu dusunmuyorum..enjektor acıklama olabılır deılse rektefıyeden baska bırsey olamaz..ya hele kı 100 kmde kırılmıs araba rodajda demektır enjektor o devırlerde kıramaz aracı..3 sılındır gıden araba mutlaka anlasılır

vts yaptık orda dereceli kısa takıldı edirneye gelemedik.

şansmıdır ,ustalıkmıdır bilemem ama oluyor ne yazıkki .

Gökmen abi yoktu ismini hatırlayamıyorum ama aracı orada yapmıstık.

Mehmet abi maddi durumun nasıldır bilemem sandıgıda almıssın atmo olarak gez sonra sapık giden 106 filan al onu doldur geceleri cık sapla gel en azından yerınde olsam ben oyle yapardım 15 bin harcasan atmosferık olarak deneyecek araba bulmakta zorlanırsın.

Bugün white rs - yaşar abinin 106 ,2-3 tane typer ,ff vtec başka ?

AEAlmas
16-03-2013, 05:19

Bazi konular şans diyebiliriz belkide ama

bu araca f22 motor geldi
Fullrace turbo kit takildi stok motor kalın conta 3mm arp saplama ve gt35 turbo aem ecu vs
Yazılımı özgün agbi DR.ECU yaptı
0.8 bar da kullanılıyor 1 bar lara peak yapıor
400 üstü hp alındı
2 yıldır gazlanıyor
ilk kondisyon dan kaybı yok
Ömer Jular agbimizin eski araci

OA7Wh2V9UNY
pMa_Znvd-1s

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/528803_3476149911323_1253329408_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/268309_3476149431311_595638199_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/468269_3658268744180_106651913_o.jpg

Araci yapımında Mustafa genç agbimizdir ve cok titiz işcilik var kendisinde saglıklı
Araç yapıldıgından beri 15bin km ve 2 sene geçti
Yapılan emek işcilik herkes caba vs sarf etmekte şu bu o ben siz onlar hesabi
ama hesapta olmayan olaylar olabilir
Ardından sorunlar cıkar
Ben daha 1 kac kez cok stock motor da kırdım ha benim hatam yada şu bu o ama allahtan blok la ilgili durum yaşamadım yapıldıktan sonra motor kırılmadi hiç kac süredir gazlasamda
istanbul dan 200sx getirdik berker arkadaşımızın bana ve ustama güvenmesi ile alakalı idi ve vakti yoktu adam gibi ilgilenmek gerekli bazi konularda parca takibi rektefiyeci konusu vs
Öncelikle cok geçmiş olsun ve inşallah herşey gönlünüzce olur
Herkes sorunsuz dertsiz tasasız binmek ister ama bazen aksilikler olur
Modifiye nin garantisi maalesef yok ve risk alıyoruz bazı konularda
Ama benzer bi setup la stok motor a turbo yapmak cok ta mantıksız uzak bir durum degil
Sizin icin hayırlısı ne ise Allah onu nasip etsin

stlegal
16-03-2013, 07:44
ya mehmet hepimizin bunları kaldırıcak parası var üzülme artık kapa gözünü devam et yoluna :)

Caesar
16-03-2013, 08:05
enjektor gevsek takılmıs ve hava alıyor olabılır fakat o yuzden kırılacagını dusunmuyorum. afr gercekten cok fakıre cekıyor anlasılması 5 sanıye surmez..tabı kı sehir halinde olduysa ve bır anlık dalgınlık kırabılır fakat ılk takıldıgında hava alan enjektor rahat anlasılıyor..

arac yatak sarmadıgına gore sorun nedır belli oldu mu? yanı detonasyon mu,fakır mı kalmıs?

Evet aynen piston detonasyonu başlayıp eritmiş pistonu. Detonayson pistonun tam tepe noktasından başlamış. Sübaplar falan sapasağlam ama. Avans vurunca olmuş dendi dün akşam.

Kol ve pistonları almış zaten Mehmet resmini çekip paylaşırsa daha net anlar burada da herkes.

mehzent
16-03-2013, 08:15
ya mehmet dert edıcek bırsey yok..ALLAH mala versın verıcegını,para ıle cozulmeyecek sorun vermesın..nolur ya kafana taktıgın seye bak sen megana o kdr para gommus adamsın..bu dunyada kaza var bela var saglık sorunları var..ALLAH beterınden korusun..dunyadaki tek dert bu olsun

ya mehmet hepimizin bunları kaldırıcak parası var üzülme artık kapa gözünü devam et yoluna :)

Emın olun ben para ıcın kasmıyorum kendımı zaten su an bır sandık motor aldım fabrıkadan bır tanede sıfır bos blok aldım onu doldurucam kasetı en basa sarmak sıkyır adamı bırdaha ugras dur :)

Neyse sandıgı koysun usta haftaya sıkarız ınsallah s2000 lerle :)

Oz`
16-03-2013, 08:20
ya olgar harbi kulaktan duyma yazsssaymışssın :)

ben olayı açıklalayım tamamdır piston detenasyon nedeni fakri kalmasıdır 2 tarafta erimiş egsozt tarafıda erimiş detenasyon olduğu zaman 4 pistonda birden olur yani söyle zarar verir 4 ünü birden kesinlikle eritemez ama diğerlerinde cizik dahi yok ama parçalar gelmiş mnik minik saplanmış çoook hafif bir pistonun yüzeyinde küçük seyler var AMA detenasyon kim ne derse desin emmenin kenarından başlar aksini idda eden ?

id 750 vardır arabanın üstünde istanbulda biraz komik şeyler oluyor gidiyorsun suratına bakmıyorlar biride çok iyi davranıyor mehmetinde birz acelesinen dolayı saçma sapan APtal salak işlerden dolayı enjektoru ben takmak zorunda kaldım bilalle id alıyorsan 0 alıyorsa yurtdışından geliyorsa s2000 için ise cuk diye oturmalı öylemi ?

bizde bunu düşünerek taktık su felan döktük kaçak köçek bişiy yoktu aldık dynoyaki Dynoda detenasyon yapan arabaanın egrisi dal ga dulga olur hiçbişiy yok haaa avans vuran kolda detenasyon olan kolun yatağı sağlam hani avans vuran araba yatak sarardı ya :D büyük ustalarımız herkes aynısını söylerdi neyse bu vurmuş ama sarmamış fakat analarda ve kolların yataklarında cicikler mevcut anaların bir kısmında YERel yerel parlamalar aşınmalar mevcut
subab ların 14 ü eğik pistona değmiş izleri mevcut tamama kise kimseye burda *** atmıyor konu amacının düşüna çıkmış zaten

ve bu adam 0 makina 1500 km de ana yatakları sardı sonra 2.kez yeniden yapıldı rodakda iken 150 km de birdaha ana kol Hepsini sardı sarması önemli değil o Blok ilk seferinde bence biyerden yara aldı pistonlar egzantirikler tertemiz yatakları görmeyin ilk setup ında 9000 üstüne bil çıkmamasına rağmen bunları yasıyor blokta mallık olabilir diğe düşünüyoruz ve bunun çözümü kesinlikle baska bir blok almaktır

olgar bir yazıyorsunki sadece detenasyon olmuş piston kırılmış gibi :) yanlış bilgilendirme insanları Heee :)

Oz`
16-03-2013, 08:27
mehmet gazlarken fakirmi zenginmi bakmak zorunda değil adam gazlıyor sıkıntıda yok enjektor sıcmış yahut gerçekten yerinden oynamış yuvasından fırmalmıiş öyle birsey olmuş çok değişik bir olay

Caesar
16-03-2013, 08:31
ya olgar harbi kulaktan duyma yazsssaymışssın :)

ben olayı açıklalayım tamamdır piston detenasyon nedeni fakri kalmasıdır 2 tarafta erimiş egsozt tarafıda erimiş detenasyon olduğu zaman 4 pistonda birden olur yani söyle zarar verir 4 ünü birden kesinlikle eritemez ama diğerlerinde cizik dahi yok ama parçalar gelmiş mnik minik saplanmış çoook hafif bir pistonun yüzeyinde küçük seyler var AMA detenasyon kim ne derse desin emmenin kenarından başlar aksini idda eden ?

id 750 vardır arabanın üstünde istanbulda biraz komik şeyler oluyor gidiyorsun suratına bakmıyorlar biride çok iyi davranıyor mehmetinde birz acelesinen dolayı saçma sapan APtal salak işlerden dolayı enjektoru ben takmak zorunda kaldım bilalle id alıyorsan 0 alıyorsa yurtdışından geliyorsa s2000 için ise cuk diye oturmalı öylemi ?

bizde bunu düşünerek taktık su felan döktük kaçak köçek bişiy yoktu aldık dynoyaki Dynoda detenasyon yapan arabaanın egrisi dal ga dulga olur hiçbişiy yok haaa avans vuran kolda detenasyon olan kolun yatağı sağlam hani avans vuran araba yatak sarardı ya :D büyük ustalarımız herkes aynısını söylerdi neyse bu vurmuş ama sarmamış fakat analarda ve kolların yataklarında cicikler mevcut anaların bir kısmında YERel yerel parlamalar aşınmalar mevcut
subab ların 14 ü eğik pistona değmiş izleri mevcut tamama kise kimseye burda *** atmıyor konu amacının düşüna çıkmış zaten

ve bu adam 0 makina 1500 km de ana yatakları sardı sonra 2.kez yeniden yapıldı rodakda iken 150 km de birdaha ana kol Hepsini sardı sarması önemli değil o Blok ilk seferinde bence biyerden yara aldı pistonlar egzantirikler tertemiz yatakları görmeyin ilk setup ında 9000 üstüne bil çıkmamasına rağmen bunları yasıyor blokta mallık olabilir diğe düşünüyoruz ve bunun çözümü kesinlikle baska bir blok almaktır

olgar bir yazıyorsunki sadece detenasyon olmuş piston kırılmış gibi :) yanlış bilgilendirme insanları Heee :)

Vallaha kankacım o akşam orada ne konuştuysanız biliyorsunki bende oradaydım sadece onları söyledim. Daha öncesini bilmem benim orada sizin serdarco ile konuşmalarınızdan anladığım buydu.

Adam orada yataklarda hiç bişey yok tertemiz dediğinde niye itiraz etmediniz. Erdemin gözüne gözüne gösteriyordu bak bak diye :)

Ne bileyim oradaki konuşmadan yola çıkarak geldim yazdım ben.

Caesar
16-03-2013, 08:35
mehmet gazlarken fakirmi zenginmi bakmak zorunda değil adam gazlıyor sıkıntıda yok enjektor sıcmış yahut gerçekten yerinden oynamış yuvasından fırmalmıiş öyle birsey olmuş çok değişik bir olay

Lan ona bişey diyen yok. Mehmet profesyonel motorcumuda her bir boku kontrol edecek. Adam gazlamak için araba yapiyor gazlayacak doğal olarak.

Kimse her gazladığında AFR yi kontrol etmiyor ki ha daha önceden başı yanan adam ediyor o ayrı.

Mehmetin suçu yok gazlamakla kimse üstüne gidemez tabii orada gazladın burada gazladın diye.

Para harcıyor adam gazlamayıp ne yapacak. Beni bile rodajda falan sınırlayan sendin bende açalım mına koyim motorun modundaydım biliyorsun.

Oz`
16-03-2013, 08:48
:soru: ana yataklardaki parlama nin nedenini söylermisin deyince getir göster dedi bloğu alıp götüreyimmi ? arabanın sahibi orda ustası orda bu araba yapldı ilk yapıldığından beri dediğim sey su v bu garaba yapıldı 2-3 te avans var dediğimde bir kişi ustalar dahil umrunda oldumu kimsenin ? baktılarmı ? araba rolantide count yaparmı ?

olgar burda adam soru sormuş sen diyorsunki erdemin gözüne sokuyordu 2 tanesi çizikti yok oislkik kapmış tamam kapmış by arabanın knock s ensoru kırıktı 0 ladık aynı değişmedi dediğimde bana egzntirikten neden diyorlar ozaman egzantirik sıkıştırma yüksek yaa ondan ses yapıyor piston boşluğu çok verdik ot *** sik sok

ne konuşlulduğunu bende gördüm duydum orda orda insanların yanında söylenmeyecek cümleler var erdem serdar mehmet arasında konuşulucak seylerde var sizin bilmemeniz gerekn duymamamnız gereken orda kötü laf sölylediği yada tartıştıkları zaman sen onun müşterisisin senin ona güvenin sarsılır belki yanlıştır mehmetin düşüncesi eee o andan mehmet mantıklı gelir konu çözülmeden sen bu sefer serdar hakkında kötü düşünürsin ondan dolayı bunun yeri orada konuşmak değildi anladınmı cnm yatak kalınlığı denen bişiy var neden inceldiğini söyle bana hadi ? bak orda bana laf söylemek düşmez 2 si konuşuyor ben gerekli seyler i gerektiği yerde söyledrim ama motork ırılır uzaya gider ucar kaçar

ustan yada dostun derki baskan dur ya bir nedeni vardır çözeriz bakakrız bir hale getiriri ozaman kimse kimsenin hakkında garip düşünmez burda bir anlaşmazlık var

kardeşim 3. pistonon etek tarafı ÜSTü değil çizilmiz aynı boşluk hatası gibi eee ozaman odamı detenastyon 4ün gömlek cizik minik minik odamı deetenasyon :) ana yataklar parlamış yüeysel kesik kesik aşınmış kızıla doğru gidiyor onlardamı detenasyon bak

HEee evet ben kırdım :) kanka ana yatağıdamı ben sardırdım olmuşla ölmüşe çağre yok ordaki yorumlar ööyle değil bişiy yapıyorsun bunun hiçbir şekilde garantisi yok ben k4endi arabanda herkes e 800 900km rodaj yap derken 200 km rodajdan sonra ilk 30 sonra 55 psi basıcam kırılmayacakmı bu lanet olası *** kırılacak ama znaten kırılsın diye yapıyorum ben200 km rodajmı olur hayır ama zaten amac ne sokakta gezemeye yapmıyorum 3000 km gitsin allah bereket versin öperim o makinayı ben

ama gözünü seweyim yarış atarabası bu deyip 1 km sonra hadi geçmiş olsun dersen olmaz

adam sc 2000 le 29 bin km yapıyorsa sen 12.5 sıkıştırma li ile 50 bin yapmalısın anladınmı ? ortada bir yanlışlık var ve mehmet bunu kimseye *** atmaya açmamış ben arabayı aldığından beri Sc yap yap yap diye yiyiyorum gene atmosferik yapıyor :),

sadece fikir alsın diye açmış konuyu ama iste konu farklı yerlere taşındı ustaların becereksizliğine tasındı konuyu yanlış yönlendirmeyin

Vallaha kankacım o akşam orada ne konuştuysanız biliyorsunki bende oradaydım sadece onları söyledim. Daha öncesini bilmem benim orada sizin serdarco ile konuşmalarınızdan anladığım buydu.

Adam orada yataklarda hiç bişey yok tertemiz dediğinde niye itiraz etmediniz. Erdemin gözüne gözüne gösteriyordu bak bak diye :)

Ne bileyim oradaki konuşmadan yola çıkarak geldim yazdım ben.

Oz`
16-03-2013, 08:52
Lan ona bişey diyen yok. Mehmet profesyonel motorcumuda her bir boku kontrol edecek. Adam gazlamak için araba yapiyor gazlayacak doğal olarak.

Kimse her gazladığında AFR yi kontrol etmiyor ki ha daha önceden başı yanan adam ediyor o ayrı.

Mehmetin suçu yok gazlamakla kimse üstüne gidemez tabii orada gazladın burada gazladın diye.

Para harcıyor adam gazlamayıp ne yapacak. Beni bile rodajda falan sınırlayan sendin bende açalım mına koyim motorun modundaydım biliyorsun.

işte varmı sıkıntı arabanda ? yook ama rolanti motorun çalışmıo :D

peki direk basssaydın ne olcaktı yatakmı sarıcaktı pistonmu kırıcaktı hayır :) ama bak metallerin meteryallerin hepsinin bir alışma süreci var sende bunu yapmak zorundasın :)

rahatsız
16-03-2013, 09:25
çok geçmiş olsun, bence moralini bozma, zamanında ne paralar verip yürütemeyenler oldu. şansızlık diyelim. ömer Usta'ya gidiyorsun galiba sen. az cok senden bahsediyor, cok meraklı, iyi birisi vs.

ben sahsen tamamen vzgectim s2000'den, gerek dedikoducu kullancı coklugu, yalan, dolan.

bence bazı arabalar bazı insanlar yaramıyor, enerji tutmamış. uzatmamak lazım. felaket tellalı olmayayım ama, sen standart binsen de, sc yapsan da uğraşacaksın.

başka s2000 alırsın, ama bence vedalaşma vakti çoktan gelmiş.

rahatsız
16-03-2013, 09:30
ha bir de, bu yapılan seylerin, kullancısı hatası dışında garantisi yok mu?

miniks
16-03-2013, 10:01
İki şey yerinde durmaz; çıkıcak para cepte akacak kan damarda. geçmiş olsun kardeşim Rabbim tekrarını göstermesin. Amin.

Ahmet

MatraX_07
16-03-2013, 10:22
Çok geçmiş olsun talihsizlik olmuş
Bence turbolu daha iyi olur gibi

SeRKaN
16-03-2013, 10:28
Cok gecmis olsun uzucu durum gercekten.

Araci gordum gecen hafta sanirim Atasehirde B.Aktepe nin araci ile arka arkaya gidiiyordunuz.sizin arac degilmiydi?

mesutt1
16-03-2013, 12:10
o kadar olaydan sonra ellemezdim kıyı kıyı gezinirdim