PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : volvo s60 R nasıl bir araçtır_?

mechanic
15-03-2013, 14:24
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-s60-r-manuel-sadece-bu-gun-ve-yarinicin-bu-fiyat-83543909/detay

bu arabayı bir arkadaşıma düşünüyoruz ama nedir ne değildir bilmiyoruz.
manuel olması güzel, body kit felan hoşumuza gitti,
var mı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız seviniriz.

teşekkürler

ferhat-a
15-03-2013, 14:33
Sorunsuz volvolardan biridir. Otomatik olsa sıkıntı çıkartır ama manuelinde fazla sıkıntı olmaz. Ama manuelin o görünen kısımdaki vites yolu çok hassas kırıldığında değişim maliyeti yüksek. Parça fiyatları pahalı ama, zevkle kullanacağınız bir otomobil. Turbosunu özellikle alırken iyice kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Eklediğiniz aracın şase ve motor numarasını bana yollarsanız yarın eski iş yerime uğrar size geçmiş servis kayıtlarını bildiririm. tabi telefon numaranızıda eklerseniz iyi olur.

Ufuk
15-03-2013, 14:38
Arkadaşım 2009-2011 arası manuelini kullandı (gri renkte arkadaştayken eg plakaydı tokata sattı) çok güzel bir araba.Ağırlığına göre çok güzel yürüyor.arkadaşı zamanında çok gazladım yazılım yap egzoz yap turbo büyüt diye ama yemedi stock bile çok ciğerliydi.Çok iyiydi.Hala aklımdadır.

tropheus
15-03-2013, 16:09
Bırakta yürüsün stock 300hp turbo araba bizde S80 2.0T(180hp) vardı o bile alt devirlerde olmasada üst devirlerde köpek gibi gidiyordu.

nosturkye
15-03-2013, 16:17
Yedek parça konusunda sizi yorabilir muadil parçasında sıkıntı yaşarsınız konu S60R olunca yan sanayi parçayı tükürür işin doğrusu. Hızlanma değerlerine yol tutuşuna ve konforuna yüksek yıldız verebilirsiniz üst hızlarda dahi oldukça iyidir performans. Eski volvo servisçisiyim aklına gelen bişey olursa sorabilirsin.

Meco
15-03-2013, 16:37
güngörendeki manuel'in sahibi sezgin bey siteye üye diye biliyorum. ondan veya semavi nickli arkadaştan bilgi alabilirsiniz.

mechanic
15-03-2013, 16:37
yedek parça beklenir, benim asıl sorum kronik bir sıkıntısı var mıdır?

ErayCerit
15-03-2013, 16:40
Eski plakası 34 CEP 70 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. uzun süre adanada dolandı araç. Çok çok zevkli bir makine kesinlikle pişman olmazsınız aldığınıza.Ama parça fiyatları biraz yorabilir ( tabi sıkıntı çıkarırsa o da :) )

nosturkye
15-03-2013, 16:49
yedek parça beklenir, benim asıl sorum kronik bir sıkıntısı var mıdır?

bekleme dışında fiyat sıkıntısından bahsettim.
elektronik amortisörlerin rakamı dahi dudak uçuklatır ve yan sanayi yoktur.
bmwda örnek 1 sene işnde muadil ürün türer ve kaliteli muadil bulunur volvoda yan sanyi kısıtlıdır ve s60R olunca konu birçok parça s60tan farlı bir araçtır.
ha derseniz para sorun değil yetkili serviste her ürün vardır muhtemel beklemezsiniz.
hararete karşı hassas araçlardır.
bobin ve elektrik tesisatı na dikkat edilmelidir.
sensör arızası yüzünden size yorgan yaktırabilir iyi ustalara teslim edilmelidir.

dirk
15-03-2013, 17:15
motor ford st ile aynı parça sıkıntısı cok olmaz ama serviste nasıldır bilmiyorum fiyat cok uygun gözüküyor

freelife
15-03-2013, 17:19
bu araç burdada satılıkarda değilmiydi ( benmi yalnış hatırlıyorum ), bende rs i satarsam 4 kapı olarak aklımda olan bir araç vergi olayları nasıl bunların çünkü 3.0 dilimine giriyor diye biliyorum ..

kelalper
15-03-2013, 17:56
4 çeker diye almayın Üzerindeki sistem Haldex 2. gen ve adamı deli eder. Hayattan bezdirir. Performansı orta seviye. ağırlığı çok fazla o nedenle beklediğiniz gibi yürümez. Amortisör ve şase sistemi problem çıkarırsa çıldırtır. Motor içi çok sağlam, 450 hp sorunsuz binen adam çok. intercooler downpipe komple egzost ve yazılımla güzel olur. Turbosuna fazla güvenmeyin mitsu turbo single scroll ve çok dayanıklı değil. Motorun dayandığı yere kadar orjinal turbo ile gitmeyi düşünmeyin sakın.

ilkerist
15-03-2013, 18:35
4 çeker diye almayın Üzerindeki sistem Haldex 2. gen ve adamı deli eder. Hayattan bezdirir. Performansı orta seviye. ağırlığı çok fazla o nedenle beklediğiniz gibi yürümez. Amortisör ve şase sistemi problem çıkarırsa çıldırtır. Motor içi çok sağlam, 450 hp sorunsuz binen adam çok. intercooler downpipe komple egzost ve yazılımla güzel olur. Turbosuna fazla güvenmeyin mitsu turbo single scroll ve çok dayanıklı değil. Motorun dayandığı yere kadar orjinal turbo ile gitmeyi düşünmeyin sakın.

2.3 T5'ler bana daha mantıklı geliyor.

onursumer
15-03-2013, 20:42
çok sevdiğim bir araç otomatik düşündüğümden herkes engel oldu bana :D ama bu duz vites olduğu için sorun yaşama ithimali daha duşuk şanzıman masrafının yüksek olduğunu biliyorum

motor vs gibi parçaları rahat bulunabiliyor ayrıca bu aracın fiyatı oldukça güzel geldi bana kontrol ettirilip alınabilir

motor içi sağlam tek sıkntı benim bildiğim genelde denilen gibi turbosu çok sağlam değil

ve ek olarak 5 silindirin sesi gazlaması hissi çok güzel :D

Ali_ZG
15-03-2013, 20:48
Arabanin dibidir kendisi..

nosturkye
15-03-2013, 21:37
aktif şase amortisörden bende dert yandım ancak 4 çekerdeki kusuru sizin kadar detaylı bilmiyorum sıkıntısınıda görmedim.
300 hp ve o cüseeye göre iyi yürür diye düşünüyorum.
bence esas soru s60r a değermi

kelalper
15-03-2013, 23:02
ford st de de kullanilan s60t5 de de kullanilan ayni blok ayni piston sadece kollar farkli. hepsi b52 moduler blok. blok u istersen 2.9 a kadar stroke edebiliyorsun. bu benim fikrim ki bence bu konuda dunyada en basarili bloklardan biri ki porsche nin dizayn ettigi bir blok.

aktarmaya gelince haldex sistemi hele ki 2. gen olanlar felaket. araba onden ceker ancak arkasi bozulacak ki devreye girsin. o da gercekten cok gec devreye giriyor. uzun saseli arabalarda kullanan tek volvo var saolsun ve gercekten bas agrisi.. audl A4 un en ucuz quatrosunda bile torsen kullaniyor. avantaji arkaya daha az yuk bindigi icin awd arabalarda sikca gorulen difransiyel boslugu problemi pek yok.

performansa gelince 300 hp bir arabadan biraz daha fazla performans beklersiniz dogal olarak. ama s60 t5 e yazilim ve egzost ile cok kolay r i gecebiliyorsunuz. nedenide sanziman disli oranlari basarisiz.

genel olarak bakarsak ama cok basarisiz bir araba degil.

nosturkye
15-03-2013, 23:15
ford st de de kullanilan s60t5 de de kullanilan ayni blok ayni piston sadece kollar farkli. hepsi b52 moduler blok. blok u istersen 2.9 a kadar stroke edebiliyorsun. bu benim fikrim ki bence bu konuda dunyada en basarili bloklardan biri ki porsche nin dizayn ettigi bir blok.

aktarmaya gelince haldex sistemi hele ki 2. gen olanlar felaket. araba onden ceker ancak arkasi bozulacak ki devreye girsin. o da gercekten cok gec devreye giriyor. uzun saseli arabalarda kullanan tek volvo var saolsun ve gercekten bas agrisi.. audl A4 un en ucuz quatrosunda bile torsen kullaniyor. avantaji arkaya daha az yuk bindigi icin awd arabalarda sikca gorulen difransiyel boslugu problemi pek yok.

performansa gelince 300 hp bir arabadan biraz daha fazla performans beklersiniz dogal olarak. ama s60 t5 e yazilim ve egzost ile cok kolay r i gecebiliyorsunuz. nedenide sanziman disli oranlari basarisiz.

genel olarak bakarsak ama cok basarisiz bir araba degil.

eski bir 2.3 t5 sahibi olarak bu konuda size katılıyorum. dstc li bir 2.3 t5 nerede ise 4x4 tepkisi veriyordu. baya üst düzeyde fazlalık vardı stock motorumda şanzıman dışında kıramadım

Patisever
15-03-2013, 23:23
ya kalıte karizma araç ford çakması gibi diyebilirmiyiz

onursumer
15-03-2013, 23:28
ford çakması olabilicek bir benzerlik yokki st deki ortak blok ve bunun gibi ortak parçalar dışında

nosturkye
15-03-2013, 23:28
ya kalıte karizma araç ford çakması gibi diyebilirmiyiz
yok öyle yola çıkarsak porsche de çıkar araba sadece 2.3 t5 ile rakam farkına değermi noktasındayım ben yoksa çok ta iyi araçtır.
kelalper arkadaşın söylediği gibi bir 2.3 s60 guzel oynamalar ile s60r ve bir çok aracı telef eder arada fark çok

Patisever
15-03-2013, 23:30
iyiliği elbet ortada ama ne bilim bir cok önemli noktasının ford olarak kullanılması itici geliyor insana halbuki düşünürken s60 r 2.3 t5 r waoow oluyor adam sağlam karizma gibisinden

nosturkye
15-03-2013, 23:46
iyiliği elbet ortada ama ne bilim bir cok önemli noktasının ford olarak kullanılması itici geliyor insana halbuki düşünürken s60 r 2.3 t5 r waoow oluyor adam sağlam karizma gibisinden
sana şöyle söylemeliyim inanılmaz bir araçtır 2.3 için söylüyorum sahibi kabul etmesede çok ünlü bir type r ı 1 boy geriden başlayıp 2 boy önde alacak kadarda hızlıdır dstc varsa bir impreza ile ortak haraket edersin koltuk ısıtma hafıza vs herşey vardır sadece az dardır yanal olarak geniştir diz mesafesi arkada azdır ancak bir volvocu dışında dokunuldu ise rezil eder seni yolda kalırsın.
otomatik vitesi sıkıntıdır ben daha önce indirdim çok ta aracınkini topladım.
hala içindedir kendi aracım e ünlü tayyara 2 boy önde sunrooftan başparmakla okey işareti verme keyfide yaşatır uzun yolda hız sabitlemede. parasına göre 2 3 kat fazlasıdır.

nosturkye
15-03-2013, 23:48
2004 sonrası tüm volvolar nerede ise ford motordur bunu unutmayalım.:)
ama bu ford tarafından kullanılan bir motor ana tasarım merkezi kelalper arkadaşın dediği şekilde porsche

freelife
15-03-2013, 23:58
anladığım kadarıyla önerilen s60 2.3 t5 ..doğrumudur

Patisever
16-03-2013, 00:00
insan yakıstıramıyor işte volvoya fort falan :) 850 t5lerde wrmı ford tarafı peki

DR059
16-03-2013, 00:07
Arkadaş ne Ford'muş yahu. Tata tarafından üretilmiş bir motor değil ki bu kadar eğreti dursun Volvo'da.
Panamera'da VW orijinli dizel motor var, Yeni Mercedes A serisi 1,5 dci motor kullanıyor (ki bu motor bloğuna Dacia Loganda da rastalamak mümkün) vs.
Bu kadar büyütülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

nosturkye
16-03-2013, 00:27
anladığım kadarıyla önerilen s60 2.3 t5 ..doğrumudur
25 civarına bir s60 2.3 alınır cebe kalanla istenen yapılır bence

freelife
16-03-2013, 00:30
ben biraz fazlada verip temiz bulup stok binmeye razıyım sıkıntı olmasın yeter ..

nosturkye
16-03-2013, 00:31
insan yakıstıramıyor işte volvoya fort falan :) 850 t5lerde wrmı ford tarafı peki

evet benzer yapıda 5silindir motorlar 2.3 t5 olarak aynı motor olan 850de var.
ancak 850 elektronik aksamda daha farklı 2.0 t5 motoru 225 hp manuel seçeneği fazlaca var yüklemde daha makbul olabilir daha az elektronik var.

nosturkye
16-03-2013, 00:34
ben biraz fazlada verip temiz bulup stok binmeye razıyım sıkıntı olmasın yeter ..
bir 2.3 t5 stokta yeterli bir araç tabiki 250 eski 260 yeni versiyonda beygir güçleri aile aracı için oldukça iyi stok 2.3 ile 265km/s görmüşümdür.ancak oynadığınızda 280e kadar tahmini gördüm. iyi değerler diye düşünüyorum.