PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuning Mağaza İşi ? Yardım

The_Doctor
16-03-2013, 13:37
Öncelikle merhaba arkadaşlar

Tunıng Aksesuar satabılcegımız uygulamasını kendımız yapacagımız bı mağaza açmak ıstıyorum.

şuan yaşadığımız şehırde sadece bırtane aksesuar tunıng mazemelerı satan bı dukkan var ve çok kalıtelı mazemeler yok bunu foruma uye olan butun duzcelı arkadaslarımda söyler zaten. anlıcagınız yapacagımız ıste buyuk rakıp olmıcak olsada sadece 1 tane var başkada yok.

nasıl bı mekan ıstıyorum öyle apachi tunıng olayı pek olmıcak daha cok kalıtelı guzel moda olan mazemelerı satmak bunun yanında eğer yapabılırsek chıptunıng bayılıgıde almayı dusunuyorum ama bunu suanda 2. plana attım oncelıkle mekanı hazırlayıp duzenı oturtturmalıyım.

şimdi benım sızın bu konudakı fıkırlerınıze ve yardımınıza ihtiyacım var ozellıkle istanbul ankara da yasayan arkadasların tanıdığı bıldıbı aksesuar tunıng mazemelerı toptan alabılcegım veya böyle sehır sehır dolasan toptancıları tanıyan tavsıye eden varmı ? birde mağazamızda ne gibi ilgi çekici moda olan ürünler satmalıyız bunlar konusundada yardımcı olursanız çok sevınırım.

yardımlarınız fikirleriniz ıcın sımdıden teşekkürler.

Ufuk
16-03-2013, 13:41
Bence kaplama (ayna,tavan,cam filmi) ve detaylı bora koruma,temizlik,pasta cila'da(kaliteli ürünler meguiars,3m,autoglym gibi) yapabilirsiniz. Tavsiye sadece.

nosturkye
16-03-2013, 13:44
p.m attım sana

63owen63
16-03-2013, 13:46
İstanbula gelip,mevcut mekanları incelemeni tavsiye ediyorum.Kendin incele gör.

ANIL ERCAN
16-03-2013, 13:48
Cam filmi, Araç kaplama, Xenon far, vs. vs. gibi Şeyler yapabilen bi Eleman alman lazım. Zaten 100 metre Şerit led alıp Apaçilere metre metre Satsan koseyi dönersin..

İstanbula gelip,mevcut mekanları incelemeni tavsiye ediyorum.Kendin incele gör.

Evet yorumnuza katılıyorum Özellikle Life tuning ve BYS Tuning'i incelemenizi tavsiye ederim..

YavuzNaz
16-03-2013, 13:50
OTO ERBAYLAR (http://www.otoerbaylar.com.tr/anasayfa.php?)
Büyük toptancıdır, ufak çaptakiler hariç aksesuarcıların çoğu erbaylar ile çalışır.

The_Doctor
16-03-2013, 13:56
Cam filmi, Araç kaplama, Xenon far, vs. vs. gibi Şeyler yapabilen bi Eleman alman lazım. Zaten 100 metre Şerit led alıp Apaçilere metre metre Satsan koseyi dönersin..

Evet yorumnuza katılıyorum Özellikle Life tuning ve BYS Tuning'i incelemenizi tavsiye ederim..

araç kaplama ve cam fılmını ılk etepta dusunmuyorum. muzık tesısatından motor olsn kaporta olsn satılacak mazemelerın uygulamasını yapabılen bı arkadasım var onunle beraber calısıcaz ınsallah

free-hifi
16-03-2013, 13:59
çevrende polis ne sıklıkla araba bağlar ceza yazar bunun bir ortalamasını yap sırf bu yüzden bara batrıan çok tanıdık var

Cliosportve
16-03-2013, 13:59
Doktor burda Aksaray gibi Şirinevler gibi yerlere gelip canlı canlı bakmalısın
En azından bu işler seninde dediğin gibi feyz alınarak dikkatli bir şekilde yapılmalı
Gördüğün şeyleri not alıp kafaya kazıyıp hatta toptancı konusunda bilgi alıp güzelce bu işi sürdürebilirsin gibi geldi Düzce gibi bir yerde
Çevrende geniş zaten

driftboy
16-03-2013, 14:07
Bence ilk önce stoklarında her malzemeden olması lazım öncelikle. Bitek sen yapacaksın gibi tek dükkanmıs gibi. İlk önce müşteriye elimde yok 1hafta sonra gel dedin mi olay biter, geri gelmez müşteri. Tabi stokların dolu olması içinde biraz fazla sermaye...

Adam içeri girince teyibinden cam filmine sticker'dan kaplamaya, oto kokusuna cam silme bezine ampülüne çift taraflı bantına kadar herşeyi bulmalı ..

The_Doctor
16-03-2013, 14:07
Doktor burda Aksaray gibi Şirinevler gibi yerlere gelip canlı canlı bakmalısın
En azından bu işler seninde dediğin gibi feyz alınarak dikkatli bir şekilde yapılmalı
Gördüğün şeyleri not alıp kafaya kazıyıp hatta toptancı konusunda bilgi alıp güzelce bu işi sürdürebilirsin gibi geldi Düzce gibi bir yerde
Çevrende geniş zaten

Çevrede sıkıntı yok allahın ıznıyle sevenımde var sevmeyenımde :D

bende tutacagına ınanıyorum yardım alıyım fıkırler alayım dedım oncelıkle ***** askerden yenı geldım kafa pek calısmıyo ahaha :D

onumuzdekı hafta ıstanbul planı var bakalım nerelere gıtmelıyım falan bı tavsıyeler gelsınde sonrasında planlıcam ınsallah.

The_Doctor
16-03-2013, 14:10
Bence ilk önce stoklarında her malzemeden olması lazım öncelikle. Bitek sen yapacaksın gibi tek dükkanmıs gibi. İlk önce müşteriye elimde yok 1hafta sonra gel dedin mi olay biter, geri gelmez müşteri. Tabi stokların dolu olması içinde biraz fazla sermaye...

Adam içeri girince teyibinden cam filmine sticker'dan kaplamaya, oto kokusuna cam silme bezine ampülüne çift taraflı bantına kadar herşeyi bulmalı ..

aynen öyle benımde tek düşüncem bu zaten. yok demıcez sonucta kendımızde daha once musterısıydık bazı yerlerın adam yok dedımı bıze beklemıyoduk cozum arıyıp baska yerlere kayıyorduk. ondan bu konuda kendımden tecrubelıyım.

işte acaba sermaye olayınıda tam kestıremıyorum bakalım hayırlısı artık sermaya bı sekılde ayarlanır halı azırda baram yetmese bıle

nosturkye
16-03-2013, 14:16

her malzemeden olma imkanı olmaz diye düşünüyorum dünyada böyle bir kuruluş yok.

yiğit205
16-03-2013, 14:22
burada bır arkadasım sadece ampul serısıne 5.000 tl para yatırdı.gerısını sen hesap et..en az baslangıc ıcın 50.000 tl olmalı ve ılk 3 ay iş yapmayacagını dusun.kıra elektrık personel vb masraflarını hesaplayıp ona gore başlaman gerek.

The_Doctor
16-03-2013, 14:25
burada bır arkadasım sadece ampul serısıne 5.000 tl para yatırdı.gerısını sen hesap et..en az baslangıc ıcın 50.000 tl olmalı ve ılk 3 ay iş yapmayacagını dusun.kıra elektrık personel vb masraflarını hesaplayıp ona gore başlaman gerek.

Keske 50 bin olsa O kadarını karsılayabılıyorum Allaha şükür artık fazlası olursada yapcak bise yok ayarlıcaz :D

ya şımdı duzcenın potansıyelını az cok tahmın edıyorum ve buna uygun mazemeler almayı planlıyorum. benım ıcın suan onemlı olan urunler ve urunlerın fıyatı calıscagımz anafırma.

driftboy
16-03-2013, 14:31
her malzemeden olma imkanı olmaz diye düşünüyorum dünyada böyle bir kuruluş yok.

Gidipte filtre süngerinden bahsetmiyorum. Yada porsche malzemelerinden vs. Genelde satılanlar, en cok lazım olanlar en cok kullanılan şeyler hangi arabalarla uğraşıldığı belli zaten. Bunlardan yola cıkılarak alınacak malzemeler belli az çok

Mr.K
16-03-2013, 14:35
Ist aksaraya gidiyosun.

Oto Erbaylar *haci abiyi yakalarsan ne mutlu*

uzerinden uzun zmn gecti ama ana cadde ustunde karakola dogru giderken bide sagda gene buyuk bi firma olcakti.aklima gelirse yazarim tekrardan konuya

bu 2 firmayla calissan yeter zaten.Sari hatta tabelasi kirmizi yazili :D ama gel gorki ismi hatirlayamiyorum o ayri..

tremx
16-03-2013, 14:43
araç kaplama ve cam fılmını ılk etepta dusunmuyorum. muzık tesısatından motor olsn kaporta olsn satılacak mazemelerın uygulamasını yapabılen bı arkadasım var onunle beraber calısıcaz ınsallah

cam filmi düşünmüyorum demişsinde başlangıç aşamasında en çok ekmeği cam filminden yersin haberin olsun.

The_Doctor
16-03-2013, 14:47
Düzenimi kurana dek düşünmüyorum demek istedim yanı aklımda olmasın suanlık 2. planda olsun. 1. plan dediğim gibi ürün tedariği mekanın dizaynı ürün fiyatları vs

bLackModeL
16-03-2013, 14:48
En az bırsene duzensız olur sabredebılırmısın

The_Doctor
16-03-2013, 14:51
En az bırsene duzensız olur sabredebılırmısın

1 sene olmaz Allahın ıznıyle max 3 ay. düzcede yok cunku tek bırtane var ve ben ve cevremdekı arkadaslar bıle ona gıdıyor ıhtıyacı oldumu. 3 5 ay kazandırmasın kendını gecındırsın sıkıntı yok kı herturlu gecındırr potansıyel var musterının gıtcegı 2 mekan var tercıh edılmek ıcın cabalıcaz ıste.

mannerboy
16-03-2013, 15:01
face to face gürüşelim :)

darkmoon
16-03-2013, 15:03
her yer alım gücüyle orantılı ürün satar düzcede bir yer açarsın bütün ürünlerini kaliteli getirtirsin oranın halkının alım gücü zayıf ise gene gider insanlar güçlerinin yeticeği ucuz malzeme satan yerden alır. misal adam xenon kit takıcakdır sen satarsın mteci 200 tl ye philipsi 500 tl ye adam gider alır diğer mağazadan abidik gubidik çakma çin malını 50 tl ye 100 tl ye.. Yer açmadan önce bunun ön fizibilite çalışmasını yapmanı öneririm.

bLackModeL
16-03-2013, 15:04
1 sene olmaz Allahın ıznıyle max 3 ay. düzcede yok cunku tek bırtane var ve ben ve cevremdekı arkadaslar bıle ona gıdıyor ıhtıyacı oldumu. 3 5 ay kazandırmasın kendını gecındırsın sıkıntı yok kı herturlu gecındırr potansıyel var musterının gıtcegı 2 mekan var tercıh edılmek ıcın cabalıcaz ıste.

O iş öyle olmuyo dost düşman düşman dost olur bu lafımı yabana atma :)

CasabLanca
16-03-2013, 15:13
işe girerken yaptığın hesap kitap kesinlikle alt üst oluyor. düşündüğün giderleri x2 şeklinde hesapla hep :D bir de pm attım sana

coastguard
16-03-2013, 15:32
Öncelikle merhaba arkadaşlar

Tunıng Aksesuar satabılcegımız uygulamasını kendımız yapacagımız bı mağaza açmak ıstıyorum.

şuan yaşadığımız şehırde sadece bırtane aksesuar tunıng mazemelerı satan bı dukkan var ve çok kalıtelı mazemeler yok bunu foruma uye olan butun duzcelı arkadaslarımda söyler zaten. anlıcagınız yapacagımız ıste buyuk rakıp olmıcak olsada sadece 1 tane var başkada yok.

nasıl bı mekan ıstıyorum öyle apachi tunıng olayı pek olmıcak daha cok kalıtelı guzel moda olan mazemelerı satmak bunun yanında eğer yapabılırsek chıptunıng bayılıgıde almayı dusunuyorum ama bunu suanda 2. plana attım oncelıkle mekanı hazırlayıp duzenı oturtturmalıyım.

şimdi benım sızın bu konudakı fıkırlerınıze ve yardımınıza ihtiyacım var ozellıkle istanbul ankara da yasayan arkadasların tanıdığı bıldıbı aksesuar tunıng mazemelerı toptan alabılcegım veya böyle sehır sehır dolasan toptancıları tanıyan tavsıye eden varmı ? birde mağazamızda ne gibi ilgi çekici moda olan ürünler satmalıyız bunlar konusundada yardımcı olursanız çok sevınırım.

yardımlarınız fikirleriniz ıcın sımdıden teşekkürler.

Bence burada esas soru şu ;

yukarıda bir abimiz söylemiş insanların alım gücüyle orantılı bu iş diye!

Şimdi burada kendinize şu soruyu sorun düzcedeki tek iş yeri sahibi olan adam gerçekten kaliteli mal getirmeyecek kadar esnaflıktan anlamıyor mu ?
Yoksa adam esnaflıktan çok iyi anlıyor da düzce'deki piyasa koşulları sebebiyle mi iyi mal almıyor?

The_Doctor
16-03-2013, 16:05
Duzcede alim kuvveti cok guclu ki bi kesim insanlar disaridan bi kesim kalitenin farkinda olmayip mecbur kaldigi yerden alisveris ypiyor. Ornegin xenon demissnz bnm dusuncem su kaliteli 2 tne alcksn orta sinif 10 tne en alt snif 20 tne bu sadece ornek bnm ypmk istedigim bu. Her kesime hitap etmek ki zamanla insanlarda araclarnda kalite mazeme kullanmayi farklarini guzelliklerini ogrenicek bunun orneklerini gordum yasadim cevremden o zamanda bnm asil hayal ettigim kaliteli bir magaza olabilecek. He olmadimi bnde adi mal satarim yine parami kazanirm. Ama olmama ihtimali cok dusuk bnce gozlemledigim bu

melih
16-03-2013, 16:26
Öncelikle Allah yolunuzu açık etsin İnşh istediğiniz giibi gider işleriniz.

Bu işte gözlemlediğim kadarıyla bulunduğun yerin potansiyeli çok çok önemli arkadaş cevre bi yerden sonra hiç biri kalmıyo en yakın arkadaşın bile başka sende olan ürünü almaz başka yer 1 lira uygun verir ordan alır sen görürsün kanka arkadaş hediye almış :) gibi şeylerle geçiştirir, kendi cevrenden çok bulunduğun yeri iyi analiz etmende fayda olacaktır.

oto yıkama boya koruma ve aksesuar typ montaj vs. ürünleri bulundurabilceğin bi yer tercih etmen sana artı olarak döner yani her kısıma hitap etmende gerekli derim. malzeme olarakta ist aksaryı gez dolaş illaki çok uyguna toptancılar bulursun.

MAddiyat olrak biraz dayanma gücün olmalı yoksa elinde olanda gider bişeye yaramaz yaptığın iş.

Doğu
16-03-2013, 17:03
aksarayda burak otomotive de mutlaka uğra. aksesuarcılarda bulunan carub markalı ürünlerin ithalatçı firmasıdır ve hemen her aksesuarcıda bi ürünleri bulunur..

Oto Aksesuarlar Burak Otomotiv (http://www.burakoto.com/)

stlegal
16-03-2013, 17:32
Dostane tavsiy ampul ivir zivirla baslama onceligi chip tuninge ver kaliteli bir firmadan programlarini al .cevrende var anladigim agirligin bu yonde ver ..

arsenikli
16-03-2013, 17:39
Şahsi fikrim kendimce ogün olduda dükkandan satış yapamadın diyelim ***** sitedede mağaza aç kendine biyerden gelmese biyerden mutlaka gelir bi şekilde günü kurtarırsın diye düşünüyorum çeşitli damping ve kampanyalar yaparsın tesisat olayına ağırlık ver istedikten sonra başarabileceğine inanıyorum insan yeterki istesin şimdiden kolay gelsin

Onur Fatih
16-03-2013, 17:42
Cam filmi çekmen lazım karbon kaplama yapman lazım.
Bunlar para kazandırır bizim burda cam filmini 150 liradan aşağı çeken yok maliyeti 15-20 tl işte.
Kampanyalar düzenleyebilirsin xenon+camfilmi 170-200 lira gibi.
kolay gelsin. :)

The_Doctor
16-03-2013, 19:06
Duzenimi kurup alacagim urunleri tedarik ettikten sonra cam filmi kaplama olaylarina girmeyi planliyorum cunku ben ve arkadasim ikimizde ondan anlamiyoruz yaptigimiz isi guzel yapabileceksek eger yapmayi dusunuyorum yada kaplama film icin bilgili birini bulmak gerek hakkiyla yapilmasi icin

The_Doctor
16-03-2013, 19:11
Dostane tavsiy ampul ivir zivirla baslama onceligi chip tuninge ver kaliteli bir firmadan programlarini al .cevrende var anladigim agirligin bu yonde ver ..

Abi dukkani duzeni kurduktan sonra yapabilirim aklimda var bi iki firmaya mailinide attim zaten suanda onceligimi duzeni kurup urun tedarigine veriyorum. Yani oyle yapmam gerek diye dusunuyorum

Cagrii
16-03-2013, 19:41
Mümkünse araç kaplama , illaki cam filmi ufak tefek kaplamalar ve ses sistemi ufak tefek xenon tarzı elektrik işleri güzel olabılır :)

The_Doctor
16-03-2013, 21:05
Sali gunu istanbula bi kac firmayla gorusmeye gelicem insallah mekan dizayn konusunda onerebilceginiz yerler varmi ? 80m2 bi dukkan ayarladim orasi olucak muhtemelen onunde 3 4 araba alablcgm guzel calisma alani genis bir mekan

brs852
16-03-2013, 21:11
eşe dosta güven olmaz çevrem çok deyip batanı çok gördüm valla o yüzden iyi hesap kitap yapıp stokları dolu tutmak lazım buda para ile orantılı bütçe ile mağazanın iç-dış dekorasyonu konumuda çok önemli...

TaGo
16-03-2013, 21:21
Plastidip için ben yardımcı olurum. Kaplama zaten tek kişinin yapabileceği hatta bilmeyenin yapabileceği birşey değil. Pd ise çok basit.

Dragger
16-03-2013, 21:25
Ecufastten bayilik al, yazılım işi en iyi gelir kapısı senin için...

Birlastan sparco vs kaliteli ürünler temin et...akın var forumda orda calısan yardımcı olur.

Tagodan plastidip vs yine forumda bu işleri kovalayan insanlarla çalış, sorun yaşamazsın.

Mutu
16-03-2013, 21:29
Nasıl açıyorsanız açın, ne satıyorsanız satın fakat esnaflık olarak para bulmadan insanlarla can ciğer kuzu sarması, parayı bulduktan sonra iş yaparken müşterinin yüzüne bile bakmayanlardan olmayın lütfen.

melih
16-03-2013, 21:41
ortak yıcaksınız sanırım iki kere daha düşünün ortak işte can ciger dediğin senii g.t gibi bırakıp gitmesin yaşanan olaylar çok var çunku

Schumi
16-03-2013, 22:11
Eş dosta iş çok yapıcaksan veresiye olayına dikkat et. :) Ayrıca mümkün olduğunca üniversal şeyler bulundur araç modeline bağlı kalma. Ne bilim filtre egzoz xenon gibi şeylerden 5-10 tane olsun ama elinde olsun. Gelen parayı harcama sattığın malı yerine koy.

Bütçen varsa slave cihaz ile yazılım işi yap bir yerin bayisi olup. Dükkanda 3-4 tane sıfır wideband olsun. Bence cam filmi ve karbon kaplama gibi işlere girme. O tarz işleri yapan birileri zaten vardır. Farklı olmaya çalış.

The_Doctor
16-03-2013, 22:43
Eş dosta iş çok yapıcaksan veresiye olayına dikkat et. :) Ayrıca mümkün olduğunca üniversal şeyler bulundur araç modeline bağlı kalma. Ne bilim filtre egzoz xenon gibi şeylerden 5-10 tane olsun ama elinde olsun. Gelen parayı harcama sattığın malı yerine koy.

Bütçen varsa slave cihaz ile yazılım işi yap bir yerin bayisi olup. Dükkanda 3-4 tane sıfır wideband olsun. Bence cam filmi ve karbon kaplama gibi işlere girme. O tarz işleri yapan birileri zaten vardır. Farklı olmaya çalış.

aynen ole abi bnde suanlik oyle dusunuyorm film ve kaplama 2. Planda kalicak. Veresiye fln isim yok abi 6 7 sene market islettim esnafligida esin dostun samimiyetinide iyi bilirim saolun fikirleriniz hep ornek oluyor dusunclerimi gelistriyor.

The_Doctor
16-03-2013, 22:47
Ecufastten bayilik al, yazılım işi en iyi gelir kapısı senin için...

Birlastan sparco vs kaliteli ürünler temin et...akın var forumda orda calısan yardımcı olur.

Tagodan plastidip vs yine forumda bu işleri kovalayan insanlarla çalış, sorun yaşamazsın.

Duzeni kurayim mazemelerimi tegmin edeyim sonraki isim chiptuning e yonelmek olcak oncelikle duzeni oturtmaliyim. Ozgun abiye mail attim ztn bi iki gun once cvp belliyorum bayilik konusunda.

Stp selcuk abi saolsun birlastan alinablck olan mazemelerde yardmci oluck bugun konustuk.

Tago abiylde gorusurm

Tesekkurler herkeze fikirler yorumlar geldikce cok daha rahatliyo kafam.

The_Doctor
16-03-2013, 22:48
ortak yıcaksınız sanırım iki kere daha düşünün ortak işte can ciger dediğin senii g.t gibi bırakıp gitmesin yaşanan olaylar çok var çunku

Yok ortak olmicak :) yakin bi arkadasim bnmle birlikte calisicak ins montaj vs knularda bilgili tecrubeli

painkller
16-03-2013, 23:14
benimde 30lu yaşlara doğru 50-100 bin sermaye biriktirip ayrıyrtten kendi dükkanımı alıp girmek istediğim bir iş.
bilgi, tecrübe, deneyim sizlernki yanında bir hiç ama ginede içimden bişeyler yazmam gerektiğini söylüyor,

öncelikle yorumlardan bazılarını okuduğumda, ne iş yaparsanız yapın esnaf lık mercihini tam anlamıyla yerine getirin, anlamındaki yoruma bende harfiyen katılıyorum.

sonrasında ise geniş bir dükkan 2 bölüme ayrılıp önde raflar (marketlerdeki gibi) tuning market olarak, fiyatları- oem ise kullanılabilecek markalar ın yazılı olduğu küçük etiketlerle sunulur. 2. tarafta ise isteyenlere montaj, uygulama yapılabilir. tabi bu benim hayalim, biraz farklı değişik ve toz pembe olabilir. ilerde yapmak istediğim şey. bir garaj açıp, bunlar ve bunun dışında, ufak motor işeleri, kaparta/izolasyon, boya, hifi bölümlerine ayırarak büyük bir yer.

umarım istediğiniz işi yaparsınız. yalovada böyle yerler çok arıyorum. 1-2 yer var merkezde gerisi sanayide, sanayiyede zar zor gidebliyorum. gelişen bir sektör, gelişimlere ayak uydurursanız temiz işcilikle tutulursunuz.

MrtYILDIZ
17-03-2013, 00:31
hakkinda hayirlisi olur inş ..

cookies
17-03-2013, 00:56
Küçük şehirde bu işler zor.. Sirküle bir süre sonra bitecektir.. Çünkü araç sayısı yetersiz bu tarz işler için.. Benim görüşüm çevre illerde ki potansiyeli de kendi şehrine çekebilmek, sakarya, bolu ve büyük ilçelerini.. Aksi taktirde bir kaç sene kadar işler iyi gidecek, duraklama dönemini de mutlaka beraberinde getirecektir. Artık İstanbul'da o kadar çok 41-81-14-54 plaka görüyorum ki sadece benim gözüme takılmıyor dur yani insanlar çıkıp geliyor istedikleri zaman, imkan var neden senden alış veriş yapsınlar? Ayrıca e-ticaret ve anında kargo bu kadar gelişmişlik gösteriyorken.. Tabi zihninde nasıl bir konsept var, neler düşünüyorsun bilmiyoruz tam olarak ama ilgi çekecek bir şeyler olmalı.. Bana bu tarz şehirlerde yapılacak en mantıklı iş BİM-ŞOK-A 101 bayiliği fln geliyor.. İnşallah senin için iyi bir tercih olur başarılar dilerim..

Eyüp
17-03-2013, 01:19
Kisisel gorusum uygun fiyattan ziyade iscilik , musteri iceriye girdigi zaman tertip , duzen ve dukkanin havasi guven vermeli..***** ilk izlenim cok onemli :)

Sen isini duzgun yap,dogru ol musteri zaten seni bulur..Simdiden hayirli olsun..

fastchild
17-03-2013, 10:17
Düzcedeki yer mekan iyi iş yapar iyi anılırsa Adapazarı-Bolu-Zonguldak gibi çevre illerdende gelenler olur ama o tarafta çeşit çeşit arabalar var ağırlık Tofaş-Renault bü yüzden üniversal malzeme çok olmalı