PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Prelude Sorgulama

canisgen
16-03-2013, 14:46
Merhaba arkadaslar,
Bu araci taniyan, gecmisini bilen var midir? Ben araci yakindan gordum, sanirim orijinal 2.3'lerden. Airbag, dijital klima, cruise control vs gibi TR'deki bu kasalarda olmayan ozellikler var ama yine de emin olamadim cunku yanlis hatirlamiyorsam yine sanki İzmir taraflarinda bir tane daha boyle kirmizi vardi ve sonradan 2.3'e cevrilmisti. Kasasi yasina ve emsallerine gore fena degil ancak kusursuz da degil.
Sizce motor ve donanim farkindan dolayi bu arac bu kadar eder mi yoksa otomatik vites de olsa bu paralara yeni kasa Prelude mu almali?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-fiatidustuuu-airbag-digital-klimali-2.3-tr-tek-prelude-114539888/detay/

Mutu
16-03-2013, 15:10
Ben olsam şu prelude varken başka alternatiflere yönelmezdim. (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-turkiye-de-tekim-diyenlere-inat-honda-prelude-62.000km-manuel-114035805/detay/)

Not: Aracı ve araç sahibini tanımam. Çok güzel duruyor. Farklı birşey çıkacağını sanmıyorum.

Forumdan aracın sahibi.

aeraus1
16-03-2013, 15:12
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/144594-harbi-amcadan-34-muj-39-honda-prelude-20i-61000-km.html Forumda araç ...

Aykut106
16-03-2013, 15:15
E5 te gordum gecen bu kasa koyu yesildi eski TR siz plakalari vardi

kaanpoyrazoglu
16-03-2013, 17:10
Aracı günlük olarak ümraniye sanayide görüyorum , bir kaç ay önce motoru söküktü , ilan detaylarında ellenmemiş motor vs demiş ama .. Burun havada bir hafta kadar yattı ;) Bu aracı yapan izmirdeki eski sahibinin maddi ve manevi çok emeği var ..

MuraTeg
16-03-2013, 20:08
Kırmızı olan eski Prelude sitesinin kurucularından bi abinindi, Prelude forumları arastırırsan gorursun kesın. O zaman baya emek verdi kendısı dıreksıyon dıjıtal klıma falan kendı aldı getırttı taktı. Motor kaporta sorunsuzdu, oem celık jantları vardı uzerınde onlar gıtmıs. Suankı hali o halıne gore hıc ıc acıcı gelmıyor bana. Baktırmak lazım.

Dıgerı ıse Goksel'ın aracı zaten. Son nokta anlatmaya gerek yok. Goz kapalı alınır.

canisgen
17-03-2013, 08:25
Kırmızı olan eski Prelude sitesinin kurucularından bi abinindi, Prelude forumları arastırırsan gorursun kesın. O zaman baya emek verdi kendısı dıreksıyon dıjıtal klıma falan kendı aldı getırttı taktı. Motor kaporta sorunsuzdu, oem celık jantları vardı uzerınde onlar gıtmıs. Suankı hali o halıne gore hıc ıc acıcı gelmıyor bana. Baktırmak lazım.

Dıgerı ıse Goksel'ın aracı zaten. Son nokta anlatmaya gerek yok. Goz kapalı alınır.

Yani bu ilandaki satilik olan o arac o zaman oyle mi? Eski sahibinin detaylarina nasil ulasabiliriz?

Goksel'in arac dedigin Bursa'daki 60binde olan mi? Arac iyi de rengi hosuma gitmiyor arti siradan bir eski kasa Prelude'e (2.0 motor, airbag, dijital klima, cruise control vs gibi donanimlar yok) o paralari vermek hic mantikli gelmiyor.

angelus_1214
19-03-2013, 13:45
Arkadaşlar MUJ Prelude benim isteyen gerekli tüm herşeyi sorabilir :)

16EC813
19-03-2013, 14:03
Yani bu ilandaki satilik olan o arac o zaman oyle mi? Eski sahibinin detaylarina nasil ulasabiliriz?

Goksel'in arac dedigin Bursa'daki 60binde olan mi? Arac iyi de rengi hosuma gitmiyor arti siradan bir eski kasa Prelude'e (2.0 motor, airbag, dijital klima, cruise control vs gibi donanimlar yok) o paralari vermek hic mantikli gelmiyor.

takıntı haline getirdiysen işin zor :D ama zevkli hale dönüştürceksende yeni kasa ve vtec olanı al derim

batuu
19-03-2013, 14:25
kırmızının şuanki hali benimde hoşuma gitmedi 2 yıl öncesine kdr yakından takip ediyordum prelude forumunun kurucusuydu ciddi emek vardı arabada.. yakından bakılıp gösterilmesi lazım fotoğraflara bakıp ne desek boş

timucintt
19-03-2013, 14:26
Kırmızı Ozan abinin. Ozan abiyi yıllardır tanırım projelerimizde birlikte çok emekler sarfettik o preludesine bende integrama o yıllarda; ama ikimizde olanaksızlrdan parasızlıktan sattık arabalarımızı. oda gözü gibi baktığı 30.000 liradan fazla oem parçalarla yenilenen H23 non vtec dohc bir makinadır... amerikan versionu klimasız olanlardan ama ozan abi kıl olduğu için gitti japonyadan komle dijital klima setini tesisatından tut klima radyatörüne kadar sıfır(çıkma dğeil sıfır orijinal ambalajında) olarak alıp kendi elleriyle takıp çalıştırdı... onun dışında o araca yapılan çalışmaların yatırılan paralar verilen emeğin el işciliği tr de tekdir... ozan abiye o araç 50 liraya mal oldu ama çok komik rakama satmak zorunda kaldı kredi borçlarından dolayı ve evlendiği için... şu andaki hali ile o zamanda hali arasında çok fark var bir kere orijinal jantları yok edilmiş motoru açılmış stoplar karartılmış valla yazık olmuş bu elemanların elinde... çok sağlam pazarlıkla o araç alınır gözünüz kapalı alın derim 1 2 lira harcanarak o eski mükemmel haline geri gelir... en azından bana göre trdeki en nadir manuel h23 dijital klimalı airbaglı prelude sizin olur...

mr.korhan
19-03-2013, 14:38
Kırmızı Ozan abinin. Ozan abiyi yıllardır tanırım projelerimizde birlikte çok emekler sarfettik o preludesine bende integrama o yıllarda; ama ikimizde olanaksızlrdan parasızlıktan sattık arabalarımızı. oda gözü gibi baktığı 30.000 liradan fazla oem parçalarla yenilenen H23 non vtec dohc bir makinadır... amerikan versionu klimasız olanlardan ama ozan abi kıl olduğu için gitti japonyadan komle dijital klima setini tesisatından tut klima radyatörüne kadar sıfır(çıkma dğeil sıfır orijinal ambalajında) olarak alıp kendi elleriyle takıp çalıştırdı... onun dışında o araca yapılan çalışmaların yatırılan paralar verilen emeğin el işciliği tr de tekdir... ozan abiye o araç 50 liraya mal oldu ama çok komik rakama satmak zorunda kaldı kredi borçlarından dolayı ve evlendiği için... şu andaki hali ile o zamanda hali arasında çok fark var bir kere orijinal jantları yok edilmiş motoru açılmış stoplar karartılmış valla yazık olmuş bu elemanların elinde... çok sağlam pazarlıkla o araç alınır gözünüz kapalı alın derim 1 2 lira harcanarak o eski mükemmel haline geri gelir... en azından bana göre trdeki en nadir manuel h23 dijital klimalı airbaglı prelude sizin olur...

aynen ilanını bile hatırlarım o aracın, o araba yanılmıyorsam şu andakinin yarı parasına satıldı hemen hemen.tüm plastik aksamlarına kadar tek tek temizlenip boyanıp sağlamlaştırılarak monte edilmiş her civatasına para harcanılmış bir prelude o kırmızı olan. kendisiylede bir kaç kere konuşup mesajlaştık sohbet amacıyla,
diğer yeşil prelude mutlaka çok orjinaldir saygım var ama bence bu kasada tr deki tek prelude kırmızı 2.3 dür. şu andaki sahibi ve haliyle ilgilide yorum yok, yazık olmuş, alınıp vitrine çekilecek kadar emek vardı o arabanın üstünde.

angelus_1214
19-03-2013, 16:47
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-turkiye-de-tekim-diyenlere-inat-honda-prelude-62.000km-manuel-114035805/detay/ düşünen olursa yardımcı olurum her konuda arkadaşlar

MuraTeg
19-03-2013, 20:21
19 bine ilanı vardı kırmızının, artık kaca satıldı bılemıyorum. Ama cıdden o zaman alınası aractı yazık olmus. Gökselin araca yönelin derim.

siR
19-03-2013, 21:32
http://c1303.hizliresim.com/17/m/l7tcn.jpg

Arşivden :D

Km si düşük gösterilmiş yeni ilanda

teggy
19-03-2013, 22:14
km siyle kesinlikle oynanmamıştır diye yırtınmış bide... nasıl kansızlar anlamak mümkün değil...

angelus_1214
19-03-2013, 22:48
nasıl insanlar war km düşürüp satınca ne oluyor kul hakkı diye birşey war kimi kandırıyorlar.2-3 daha fazla kazanırım diye yapılanlara anlam veremiyorm

canisgen
19-03-2013, 23:05
km siyle kesinlikle oynanmamıştır diye yırtınmış bide... nasıl kansızlar anlamak mümkün değil...

nasıl insanlar war km düşürüp satınca ne oluyor kul hakkı diye birşey war kimi kandırıyorlar.2-3 daha fazla kazanırım diye yapılanlara anlam veremiyorm

Ben araci gordum, aslinda km saatiyle oynanmamis 195000km'de gorunuyordu, satan kisi ilani oglunun koydugunu ve km'yi yanlis yazdigini soyledi. Diger taraftan gecen Cumartesi araca baktigimda fiyat 24750 idi, sonradan fiyati da yukseltmisler. (24.750TL'ye millet kuyruga girince boyle bir gereklilik duydular sanirim:D)

MuraTeg
20-03-2013, 00:39
Aynen arşvden çıkan saglammıs, ne guzeldı o zamanlar :)

burak48
16-11-2013, 14:46
arac hakkında bilgisi olan var mı?

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1998-prelude-2.2-vti-kazasiz-degisensiz-ici-disi-tertemiz-mermi-143692661/detay)