PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahtsız Bedevinin Audi 80'i

yakupdemir
20-03-2013, 11:03
Öncelikle herkese selamlar.
Forumda birkaç abim ve kardeşim bilir ki daha önce bir golf 2 ye niyetlenmiş fakat galericinin oyununa gelerek alamamıştık.
Vermezse Mabud neylesin Sultan Mahmud mantığıyla hareket ederken ***** sitede şu audi 80 ile karşılaştık.
***** site ilanı: sahibinden.com Hata Sayfası (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sunrooflu-turbodizel-muayeneli-sorunsuz-114020008/detay)

araç 1.6 turbo dizel.

Araç nasıldır? Teknik özellikleri nelerdir? Daha önce kullanmış olan veya bilgisi olan kardeşlerimizin abilerimizin tecrübelerini dinlemek isterim.
Ayrıca sizce bu araç fiyat vs.. bakımından alınırmı?

Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

terazilastik
20-03-2013, 11:10
Teknik özelliklerini felan bilmem ama bu kasaların motorunun sesinin çok gürültülü çıktığını biliyorum

drago
20-03-2013, 11:10
benim en sevdiğim kasalardandır, golf2 den ziyade bence daha mantıklıdır, zira görüntüsü bence hala güncelliğini korumaktadır. yol tutuşu 10 numara bir araçtır, arka diz mesafesi önceki versiyonuyla karşılaştırınca biraz dardır ama yine de iyi sayılır. 1.6 td motor gayet az yakar, hala zamanımızın dizellerine göz kırpar. ufak tefek oynamalarla mürekkep balığı olur, 1.6 golf4 varken önceki 80 kasa td dumana boğmuştu mesela :D

Ertekin
20-03-2013, 11:12
Biraz pazarlık yap.araç olarak bence çok güzel çok geniş binilecek araba.Çok konforludur ve az yakar.performansı tatmin edicidir ve oynamaya da müsaittir.

SErhat.
20-03-2013, 11:15
Bence Golf II'den daha mantıklı, daha güncel ve daha güzel bir araç.

yakupdemir
20-03-2013, 11:23
Teknik özelliklerini felan bilmem ama bu kasaların motorunun sesinin çok gürültülü çıktığını biliyorum

''gülü seven dikenine katlanır demekten başka yapabileceğimiz birşey yok. verdiğiniz bilgi için teşekkürler. :)

benim en sevdiğim kasalardandır, golf2 den ziyade bence daha mantıklıdır, zira görüntüsü bence hala güncelliğini korumaktadır. yol tutuşu 10 numara bir araçtır, arka diz mesafesi önceki versiyonuyla karşılaştırınca biraz dardır ama yine de iyi sayılır. 1.6 td motor gayet az yakar, hala zamanımızın dizellerine göz kırpar. ufak tefek oynamalarla mürekkep balığı olur, 1.6 golf4 varken önceki 80 kasa td dumana boğmuştu mesela :D

Kasası golf 2 ye göre daha albeni sahibi. yol tutuşu konforuda ona göre daha iyidir bencede. ayrıca yapmış olduğunuz yorumdan sonra daha bi heveslendim. teşekkür ediyorum. :)

Biraz pazarlık yap.araç olarak bence çok güzel çok geniş binilecek araba.Çok konforludur ve az yakar.performansı tatmin edicidir ve oynamaya da müsaittir.

Kayseri'li bir insan olarak pazarlık sünnettir diyip yanaşıcaz mübarek abimizin yanına. :) oynamaya müsait oluşu beni dahada cezbetmekte tabiki. yorumunuz için teşekkürler :)

Bence Golf II'den daha mantıklı, daha güncel ve daha güzel bir araç.

Önceden golf 2 lere daha fazla ilgi duymaktaydım ama gerek kasa olarak gerekte donanım güvenlik konfor olarak daha mantıklı gelmekte audi 80'ler. yorumunuz için teşekkürler :)

adyge_emre
20-03-2013, 12:19
Merhaba bu aracın aynısından 89 model hatta rengıde aynı çok yakın bir akrabamda var hatta ondan fazlada ben kullanırım.
Kullanışı yol tutuşu çoğu yeni model arabalara taş çıkartır.On numaradır.
Frenler o yaştaki arabaya göre mukemmeldir.Kızaklamayı çok zor görürsün.Acayip bir güven hissi oluşturuyor.
Yakıt konusunda çok ama çok cimridir.Hiç pişman etmez seni.Ayrıca 70 lt lık deposu vardır.Ve ne koyarsan yakar :)
İç dizayn olsun kasası olsun benim çok hoşuma gidiyor ayrı bir ağırlığı var benim gözümde...
Ve şunu söyleyeyim akrabam yaklaşık 14 yıldır kullanıyor ve bikere bile arıza yapmamışdır.mazot filtresini 7 yıldan sonra ben değiştirdim :)

İyi baktır düzgünse hiç düşünme derim....

Ama daha temizleri ***** sitede mevcut...Adam hem ihtiyaçtan yazmış hemde yüksek modelle takas olabilir diyor :)

Melih-Ö
20-03-2013, 12:20
Km sizi korkutmasın bizde 327.000de A3 var saat gibi Maşallah. Audi binilebilecek en güzel araçlardan biri yenisiyle eskisiyle. Kronik sorunu yoksa sizi üzmez diye tahmin ediyorum.

rekord2000
20-03-2013, 12:21
biraz daha indirtmeye bak fiyatını, çürük yoksa eğer kesinlikle motor şanzıman durumunu iyice bi araştır, onun haricinde gidişi tank kadar güven verici dayanıklılığıda beton gibidir fazla vuruk darbe araştırma derim bu yaşlarda illaki vardır vuruk falan, haricinde alabilirsen hayırlısı olsun şimdiden:)

devilboy
20-03-2013, 12:26
plakayı hatırlayamadım yanlış hatırlamıyorsam arkadaşımın babasının aracı 1,9 golf dizel motoru vardı üzerinde kendileri yapmışlardı uzun zamandır görüşemiyoruz yoksa sorardım adres mahallem ama görmedim aracı görürsem durdurur alacaklı gözüyle bakarım

mmged_jan
20-03-2013, 12:43
usta baktımı anlar ederini ama golf 2 den daha kelleli bir araba
özelliklere gelirsek : 90 hp olması lazım dahada az olabilir

Burak
20-03-2013, 12:48
Lisedeyken arkadaslarla otostop çektiğimizde bir kez bu arac denk geldi, konforu gidişi tatmin ediciydi.

yakupdemir
20-03-2013, 13:00
Merhaba bu aracın aynısından 89 model hatta rengıde aynı çok yakın bir akrabamda var hatta ondan fazlada ben kullanırım.
Kullanışı yol tutuşu çoğu yeni model arabalara taş çıkartır.On numaradır.
Frenler o yaştaki arabaya göre mukemmeldir.Kızaklamayı çok zor görürsün.Acayip bir güven hissi oluşturuyor.
Yakıt konusunda çok ama çok cimridir.Hiç pişman etmez seni.Ayrıca 70 lt lık deposu vardır.Ve ne koyarsan yakar :)
İç dizayn olsun kasası olsun benim çok hoşuma gidiyor ayrı bir ağırlığı var benim gözümde...
Ve şunu söyleyeyim akrabam yaklaşık 14 yıldır kullanıyor ve bikere bile arıza yapmamışdır.mazot filtresini 7 yıldan sonra ben değiştirdim :)

İyi baktır düzgünse hiç düşünme derim....

Ama daha temizleri ***** sitede mevcut...Adam hem ihtiyaçtan yazmış hemde yüksek modelle takas olabilir diyor :)

merhabalar. daha once sızın audı80 konunuzu ıncelemiştim. sizin yorum yapmanıza sevındım. oncelıkle olumlu fıkırlerınız ıcın ayrıca teşekkürler. yakıtı ve guvenlıgı bızım ıcın onemlı olan oda bu araçta mevcut. tekrar tekrar yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Km sizi korkutmasın bizde 327.000de A3 var saat gibi Maşallah. Audi binilebilecek en güzel araçlardan biri yenisiyle eskisiyle. Kronik sorunu yoksa sizi üzmez diye tahmin ediyorum.

audi olunca zaten marka, insan daha güvenle yaklaşıyor. yorumunuz için teşekkürler. :)

biraz daha indirtmeye bak fiyatını, çürük yoksa eğer kesinlikle motor şanzıman durumunu iyice bi araştır, onun haricinde gidişi tank kadar güven verici dayanıklılığıda beton gibidir fazla vuruk darbe araştırma derim bu yaşlarda illaki vardır vuruk falan, haricinde alabilirsen hayırlısı olsun şimdiden:)

fiyatı iyi bir pazarlık atmayı düşünüyoruz. güvenlik konusunda herkes hem fikir. vuruk kırık konusunda da kaç yaşında arab olabilir tabiki. yorumunuz için teşekkürler :)

plakayı hatırlayamadım yanlış hatırlamıyorsam arkadaşımın babasının aracı 1,9 golf dizel motoru vardı üzerinde kendileri yapmışlardı uzun zamandır görüşemiyoruz yoksa sorardım adres mahallem ama görmedim aracı görürsem durdurur alacaklı gözüyle bakarım

merhabalar. umarım orjinal motoru vardır üstünde. umarım karşılaşır ve durdurma fırsatı bulursunuz ilk arabam olacak o yüzden biraz özel bir konu :) yorumunuz için teşekkürler.

usta baktımı anlar ederini ama golf 2 den daha kelleli bir araba
özelliklere gelirsek : 90 hp olması lazım dahada az olabilir

araç 90 beygir diye biliyorum bende. golf2 den daha kaliteli olduğuna hemfikiriz. yorumunuz için teşekkürler :)

Lisedeyken arkadaslarla otostop çektiğimizde bir kez bu arac denk geldi, konforu gidişi tatmin ediciydi.

demekki lisede otostop çekmek bir gelenekmiş. :) bizlerde çok çekerdik maşallah. :)
yorumunuz için teşekkürler :)

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 13:02
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-dizel-otomatik-sunroof-abs-li-emsalsiz-jetta-117363647/detay/

Biri sağlam bi pazarlıkla alsın şunu. Kanıma girip duruyoooo

yakupdemir
20-03-2013, 13:36
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-dizel-otomatik-sunroof-abs-li-emsalsiz-jetta-117363647/detay/

Biri sağlam bi pazarlıkla alsın şunu. Kanıma girip duruyoooo

ouuuu baaabbyyy :)
bu rakamlar bizi fazlasıyla aşmakta.

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 13:44
ouuuu baaabbyyy :)
bu rakamlar bizi fazlasıyla aşmakta.

91 model 12 ederi var... Verir mi bilmem :)

dietpepsi
20-03-2013, 14:53
benim en sevdiğim kasalardandır,. ufak tefek oynamalarla mürekkep balığı olur, :D

Mürekkep balıgı olmak nedemek yaw???

ygtrn
20-03-2013, 15:32
varsa bunun quatrosunu al

levent
20-03-2013, 15:46
1.6 td motor, mk1 mk2 gtd lerdeki ile aynı sanırım.

tdipower serdar'ın arabasını inceleyebilirsin çıkabilecek güç bakımından :)

golf2 den daha sağlam, konforlu, kaliteli bir arabadır 80.. kıyaslanmayacak kadar hem de..

Seven7
20-03-2013, 16:21
Mürekkep balıgı olmak nedemek yaw???

Dizellerde dumanlı yazılımı yapıyorlar, basa yüklenince kara duman atıp uzuyor. Arkadan bakınca dumanların arasında oluyor yani araç, bu da mürekkep balığına benzetiliyor. :)

Sercan K.
20-03-2013, 16:28

:D:D Bu yorum bence efsane :) İmza yapıyorum kardeşim izninle :)

Ahmet Saraçoğlu
20-03-2013, 16:33
bu kasa çok hoşuma gidiyor ama abs yok dimi bunların hiçbirinde?

220T
20-03-2013, 16:35
B3'lerdeki 1.6td 80 beygir.Gayet güzel,alınası araçlar.

serkanaygün
20-03-2013, 16:38
Dayım Almanya'dan gelirdi zamanında bu kasa dizel arabayla. Gidişi konforu yol tutuşu ve yakıtı kesinlikle üzmez. Mantıklı bir araç.

semih
20-03-2013, 16:41

bende imza yapıyorum çok güldüm Allahta seni güldürsün :D

levent
20-03-2013, 16:52
Dizellerde dumanlı yazılımı yapıyorlar, basa yüklenince kara duman atıp uzuyor. Arkadan bakınca dumanların arasında oluyor yani araç, bu da mürekkep balığına benzetiliyor. :)

buna yazılım yapamazsın :) enjeksiyonlu değil.. mekanik olarak açmak zorundasın pompa ve turbo basıncını :)

erdem325
20-03-2013, 17:08
motor falan golf ile aynı.. mekanik parça olarak bulamayacağınız bir parçası olmaz..
80lerin kaporta parçaları hakkında bilgim yok, farı panjuru vs bulunuyormu ve fiyatları ne civarlarda bi araştırın isterseniz..
mesela mk1 jetta da böyledir alırsınız vs ama farı panjuru falan büyük sıkıntı olur başınıza bir iş geldiğinde..
onun dışında 80 yada golf2 vs tamamen zevk meselesi..
ben şahsen golfü tercih ederim, ki ettim de :D hemde iki tane :D

adyge_emre
20-03-2013, 18:30
bu kasa çok hoşuma gidiyor ama abs yok dimi bunların hiçbirinde?

Valla benim kullandığımda abs butonu var bırde motorun ıcınde abs beyni diye düşündüğüm bi beyin var ama bende emin değilim doğrumu düşünüyorum...Sert fren yaptığında kızaklama çok çok nadir oluyor ama pedala abs vurması yapmıyor...

fatiii
20-03-2013, 18:37
audi 80 candır :D

Seven7
20-03-2013, 18:42
buna yazılım yapamazsın :) enjeksiyonlu değil.. mekanik olarak açmak zorundasın pompa ve turbo basıncını :)

Doğrudur bilgim yok, ben mürekkep balığı tabirini açıklamaya çalıştım daha çok. :)

Burak
20-03-2013, 19:28
:D:D Bu yorum bence efsane :) İmza yapıyorum kardeşim izninle :)

bende imza yapıyorum çok güldüm Allahta seni güldürsün :D

Yapın yapın problem yok :D Dışardan bakınca ben de güldüm şimdi :)

bond777
20-03-2013, 20:28
duzgun gorunuyor, audinin en sorunsuzlarindan

oguzRs
20-03-2013, 23:00
Bende golf2 dusunuyordum bu konu dusuncelerimi degistirdi 80 lere bakmaya basladim. konuyu takip edicem. belki bende bir 80 alirim.

mehmetelt
20-03-2013, 23:14
güzel bir jant ve basıklıkla efsane olur bence.

yakupdemir
21-03-2013, 11:06
Tek tek alıntı yapmak mesajı çok uzatabilir.
O yüzden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ayrıca otostop yorumu gerçekten imza yapılası bir yorumdu.
Şu anda aracımızın pazarlığı bitti. Şimdi kararsızım 89 model bir araba için bu paralar çok mu acaba?

Oznsrl
21-03-2013, 11:53
Bu paralara audiye binmek güzel olur bence :) Güzel bi jant bide cam filmi bide yerlen bir yaparsan ateş edici bi görüntü çıkabilir :)

oguzRs
11-04-2013, 23:35
Merhaba Yakup bey, aracin ilani tekrar konuldu ***** siteye. Siz gorustunuz mu, araca baktiniz mi?
Bugun ben telefonda gorustum kendisiyle, samimi durust birisine benziyor. Siz neden almadiniz araci?

aykutsafakyaman
03-05-2018, 18:56
Konuyu hortlatiyorum
89 model 1.8 b3 kasa bakıyorum şuan. Nedir ne değildir parçaları bulunur mu yükselen piyasaya yetişmek mümkün değil. Alsak evlat olur mu ?