PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ix35-tiguan

ofli
21-03-2013, 13:21
arkadaşlar sıfır arac alacaz babam ix35 i cok begenmiş ben gidip gormedim 60 binlira fiyat vermişler. ben tiguan alalım diyorum 150 hp dsg olan sport&styl olanını 2012 fiyat listesi vermişler vw sitesinde 71 binlira daha pazarlığıda olur sanıırm siz ne dusunuyorsunuz bu araçlar hakkında. sitede arattırdım bulamadım karşılaştırmasını

Mpower
21-03-2013, 15:46
Sen doğru tercihi yapmışsın abi.Hyundai sevmem 2-3 sene sonra dökülecek o araba

orhan_guney
21-03-2013, 15:48
Skoda yeti tavsiye ederim daha uygun daha dolu ve güvenli ix35 karşısında.

mert_leon
21-03-2013, 15:49
ix 35 i bilmem ama tiguan binek araç olarak geçiyor vergisini 1.4 araç diliminden ödüyosunuz o avantajı var. Araç şehir içi 9-12 litre araları yakıcak bilginiz olsun. Uzun yolda 7.5 - 8.5 lara düşüyor. 15 bin bakımı ekstra bir masraf çıkmadığı takdirde 418 lira tutuyor. Tiguan için verebilceğim bilgiler bunlar. Sanırım 2014 sonunda kasa değişicek öyle bir duyum aldım.

İbrahim33
21-03-2013, 15:52
Ben ix35'i tercih ederdim.Tasarım olarak daha güzel bir araç , içi olsun dışı olsun , tiguainden daha güzel bence.Ama iç mekan konusunda o kadar cömert değil hyundai , insanı sıkıyor biraz , fazla geniş ve ferah değil.Tiguain o konuda daha önde.Komşuda var tiguain ciddi yakıyor bilginiz olsun.İx35 alıp , lpg taktırmak en güzeli olur.

ACTPK
21-03-2013, 17:15
İlk çıktığı zaman ix35in dizelini test etmiştim teyzem alıcaktı (benzinli yoktu o zaman). 2 sene geçti 122lik tiguanıda test ettim onun için. O gidip bu sene ssangyong korando aldı :D bunca yıllık kararsızlık hiç aklımızda olmayan bir araçla bozulduğu için sülalecek şaşkınız. Dizelini çok beğenmiştim yanlız o zamanlar. Donanımı aynıysa o zamankiyle, ve motor kasayı kaldırabilecek bir motorsa ix35i tercih ederim.

yesil
21-03-2013, 17:54
bu 150 hp lik motor makyaj öncesindeki kasada kullanılan 150 hp lik motorla aynı ise sıkıntılı bir motor diye duydum. Yabancı bir siteden testini okumuştum 100.000 km uzun dönem testi. Araç bu süreç boyunca 3 4 defa yüksek masraflı sorun çıkartmış. hatırladığım kadarıyla 2000 4000 euro arası değişiyordu her bir çıkardığı masraf. belkide güncellenmiştir şu anda motorları bilemiyorum, eğer otomatik şart değilse ki ix35 baktığınıza göre şart değil, 160 hp lik manuel olanını tercih edebilirsiniz. ix35 in motoru kasaya yetersiz kalıyor, performans olarak birşey beklemeyin. Bu hyundai la kia da kağıt üstünde beygirler havada uçuşuyor. 128 hp lik dizeller, 136 beygirlik benzinli motorlar filan ama iş performansa gelince nerede o beygirler çok merak ediyorum.

edit: okuduğum test buydu sanırım
http://autotestdrive-jaros.blogspot.com/2011/03/vw-tiguan-endurance-test-last-place-in.html

COU
06-04-2013, 18:41
tiguan al derim

_AS_
06-04-2013, 19:15
Annemde var ix35 20.000km oldu sorunsuz kullanıyoruz tiguanada baktık aynı şekilde beğendiremedik:) pek istekli olmamıştım ben almak için ama iyiki almışız diyorum şuan performans aman aman değil doğru ama ölünün ölüsüde değil yakıtı ortalama 8.5 9.5 arasında geziyor istanbul içinde karma şekilde. yerden yüksekliği tiguandan daha fazladır e5te trafik sıkışınca oldukça yüksek bir kaldırım üzerinden yanyola atlamıştım öle şeylerde işe yarıyor:)
park asistanı oldukça güzel çalışıyor öyle sallamasyondan değil bildiğin zorlandığı yerlerde 3 5 manevrada önde arkada 1er 2şer karış kalacak şekilde girebiliyor aralara geri görüş kamerasınında aynada olması çok çok işlevsel olmuş ve samimi söylüyorum görüntü kalitesi çoğu lüks sınıf aracınkinden daha iyi:). bizim gördüğümüz tek kronik sıkıntısı kol dayaması gıcırtı yapmaya başladı onuda serviste çözdüler. Ben tavsiye ederim amaç jip tarzı bişi almaksa tiguandan daha çok jipe benziyor bence.

melihyilmaz
08-04-2013, 19:50
arkadas ix35 dökülcek neye göre söyledi bilmiyorum. i30 kullanıyorum aynı motor var üzerinde lpg yi unut direct enjeksiyon kiti daha cıkmadı cıkanlarda %25 tasarruf diyo ve 3000 tl . donanım olarak asırı memnun eder diğer bahsedilen araçlara göre

_AS_
08-04-2013, 19:55
arkadas ix35 dökülcek neye göre söyledi bilmiyorum. i30 kullanıyorum aynı motor var üzerinde lpg yi unut direct enjeksiyon kiti daha cıkmadı cıkanlarda %25 tasarruf diyo ve 3000 tl . donanım olarak asırı memnun eder diğer bahsedilen araçlara göre

Neresi dökülüyor ben onu anlayamadım asıl siz neye göre söylediniz 20 bin km dir bir yeri dökülmedi çok şükür.

melihyilmaz
08-04-2013, 19:59
Sen doğru tercihi yapmışsın abi.Hyundai sevmem 2-3 sene sonra dökülecek o araba

ben bu yazıya itafen yazdım. sanırım devrik cumle kulanmısım bende hyundai kullanıyorum 1 sene oldu sukur benimkide dökülmedi zaten dökülmez anlamında yazdım yanlıs anlasıldıysa affola

semih
02-05-2013, 02:00
Ben ix35'i tercih ederdim.Tasarım olarak daha güzel bir araç , içi olsun dışı olsun , tiguainden daha güzel bence.Ama iç mekan konusunda o kadar cömert değil hyundai , insanı sıkıyor biraz , fazla geniş ve ferah değil.Tiguain o konuda daha önde.Komşuda var tiguain ciddi yakıyor bilginiz olsun.İx35 alıp , lpg taktırmak en güzeli olur.

ix35in içine hiç binmedin sanırım, böyle bir varsayımda bulundun bu yüzden. burdaki insanlar sizin lafınıza bakıp araç alma tercihlerini değiştiriyorlar,varsayım yaparak insanları yönlendirmeyin.ix35 dediğiniz aracın içi gayet geniştir.

Ufuk
02-05-2013, 06:45
ix35 tercih ederdim..Ama tiguanın içide bi garip gidin koltuğuna oturun böyle garip bi oturma pozisyonu var.Gerçekten hiç sevmedim oturma pozisyonunu.Birde biraz bagajı ufak gibime geldi.

fkocak
02-05-2013, 18:05
bir arkadaşımın babasının var 2 yılı aşkın süredir kullanıyor dökülme falan yok ;) kasası yakışıklı duruyor. bagajı yeterince genişti. otomatik vitesini çok test edemedim ama baya seriydi geçişler falan

levent
02-05-2013, 18:40
ix35 1.6 gdi arkadaşımda var, gidişi gayet yeterli kasasını kaldırıyor başarılı şekilde..

iç genişlik olarakta tiguan dan üstündür, çok uzun vadede +5 yıl gibi tiguan daha sessiz kalacaktır ama trim sesleri bakımından büyük ihtimalle. ama tercihim ix35 olurdu :)

bir de aynadan görüp ön plakalıkta yazan ix35 i okuduğunuzda sexi olarak okunuyor, ufak bi detay :D

efe_
02-05-2013, 19:08
2014de megane suv 1.6 dizelle gelince çok can yakacak. Bahsedilen iki araçta hiç ekonomik değil.Tiguan tercihim olurdu bu tarz araçlarda atmosferik çok tatsız tuzsuz.

Berkan
05-05-2013, 01:57
ağzı olan konuşunca böyle oluyo işte hyundai neye göre dökülüyomuş kullandınmı bindinmi sahip oldunmu ?

2009dan 2012 kasıma a kadar i30 (pert olmasaydı yolu uzundu daha) 1gram sorun veya ses çıkarmadı

İbrahim33
18-05-2013, 14:58
ix35in içine hiç binmedin sanırım, böyle bir varsayımda bulundun bu yüzden. burdaki insanlar sizin lafınıza bakıp araç alma tercihlerini değiştiriyorlar,varsayım yaparak insanları yönlendirmeyin.ix35 dediğiniz aracın içi gayet geniştir.

Tiguaine göre geniş değil dedim , iki aracada binmiş olanlar ne demek istediğimi anlamıştır zaten.

-HaKaN-
18-05-2013, 16:20
Hyundai de 4x2 ise tiguan olurdu benim tercihim. Ama tiguanın içine bi makyaj lazım golf ile touareg arası bir iç dizayn on numara olurdu

i-vtec07
19-05-2013, 03:36
ix 35 in test sürüşü yaptım geçen yaz.performans olarak kötü diğil normal bi gidişi var.test aracının ortalaması 8.5 lt idi.uzun yolda 6 lt civarına çekmek zor diğil.:) park asistanı da gayet güzel çalışıyor fakat iç mekan biraz daha kaliteli olabilirdi.