PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi s5 Dirildi

Cagrii
23-03-2013, 18:34
Dolaşırken tesadüf eseri denk geldim Verildiyse affolsun.

Çok başarılı topladıklarını düşünüyorum :)

erywR2B72jQ

JDM_5
23-03-2013, 18:55
adamlar çok kaliteli çalışmışlar valla 0 olmuş

Ahmet Saraçoğlu
23-03-2013, 19:09
hep merak etmişimdir , ortalama bir sedan kaç litre-gram boya ile boyanır?

şaman
23-03-2013, 19:12
helal olsun ustaya adam mis gibi topladı valla ***** sitede her tür kazasız diye çakarlar bunu yaşından dolayı temizlik boyası yeni moda şimdi bu :)

Bulut Y.
23-03-2013, 19:22
Liiiiiiiiiinnnnkkkkkkkk

B.Koçer
23-03-2013, 19:24
Audi S5 Cabriolet FULL CRASH REPAIR!!! MUST SEE!!!!! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=erywR2B72jQ)

sercanışık
23-03-2013, 19:41
gelde bu arabaya kazalı de turkıyede bole toplayan olursa herhangı durumda atlar gıderım yanına bu tıtızlıkle toplıcaksa eger :D

BARR
23-03-2013, 19:47
Keyfekeder boyalı.

Cagrii
23-03-2013, 19:50
gelde bu arabaya kazalı de turkıyede bole toplayan olursa herhangı durumda atlar gıderım yanına bu tıtızlıkle toplıcaksa eger :D

Güzel Türkiyemizdede var böyle ustalar :D

helal olsun ustaya adam mis gibi topladı valla ***** sitede her tür kazasız diye çakarlar bunu yaşından dolayı temizlik boyası yeni moda şimdi bu :)

Katılıyorum Kimse anlamaz başından geçenleri şu haini görse :)

Boikot
23-03-2013, 19:51
Bu video'daki titiz çalışma da mükemmel

Wölfl Unfallinstandsetzung Taufkirchen - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LT0pwGA1aWE)

Cagrii
23-03-2013, 19:57
Ferrari diyorum noktayı koyuyorum :)

LiqkUwfIGBI

levent
23-03-2013, 19:58
ölmemiş ki bu araba, sol ön çamurluk hariç değişen yok :)

DetailEF
23-03-2013, 20:02
Bizim sanayilerde işinin ehli insanlara parayı basarsan seni bile toplar bu ne ki :)

levent
23-03-2013, 20:08
Bizim sanayilerde işinin ehli insanlara parayı basarsan seni bile toplar bu ne ki :)

benim tanıdığım bi ustada bunun max 3 günlük işi var örneğin, en az bu canlılıkta çıkarır :D

bilalMW
23-03-2013, 20:14

Wölfl Unfallinstandsetzung Taufkirchen - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LT0pwGA1aWE)

kurban oldugum almanyası adamlar da ki teknolojiye bak.

DetailEF
23-03-2013, 20:24
kurban oldugum almanyası adamlar da ki teknolojiye bak.

Ne teknolojisi gördün ki ? O çekme aparatları senelerdir Türkiye'de var, hatta Türkiye'de bir sürü o çekme makinaları üretiliyor senelerdir :)

mehmetelt
23-03-2013, 20:27
arabada büyük bir hasar yokki. bende aman aman bir işçilik göremedim. Türkiyede bunun aynısını yapan bir çok usta var. ayrıca o kadar yaptıktan sonra o jantlar o arabaya takılır mı :D

bilalMW
23-03-2013, 20:30
Ne teknolojisi gördün ki ? O çekme aparatları senelerdir Türkiye'de var, hatta Türkiye'de bir sürü o çekme makinaları üretiliyor senelerdir :)

aparatın aşağısında adamlar sensörle işaretliyorlar sayısal veriler üzerinden bilgisayar destekli bir şekilde hidrolik sistem tarafından çekiliyor. TR'de var mı onlardan hiç denk gelmedim ben ?

kim yapmışsa o cihazıda tebrik etmek lazım. :D

DetailEF
23-03-2013, 20:33
aparatın aşağısında adamlar sensörle işaretliyorlar sayısal veriler üzerinden bilgisayar destekli bir şekilde hidrolik sistem tarafından çekiliyor. TR'de var mı onlardan hiç denk gelmedim ben ?

Adam şasi çekiyor bizde de var senelerdir, babam oto galerici 10 sene önce kendi arabasını çarptı bak 10 sene diyorum, bilgisayarlı ölçülü şekilde şasiyi çektirdi, araç çıktıktan sonra herkes mala dönmüştü, aracın önü yoktu çünkü :)

bilalMW
23-03-2013, 20:35
Adam şasi çekiyor bizde de var senelerdir, babam oto galerici 10 sene önce kendi arabasını çarptı bak 10 sene diyorum, bilgisayarlı ölçülü şekilde şasiyi çektirdi, araç çıktıktan sonra herkes mala dönmüştü, aracın önü yoktu çünkü :)

çok fark ediyor değil mi ama pc destekli çektirme ?

DetailEF
23-03-2013, 20:42
çok fark ediyor değil mi ama pc destekli çektirme ?

Tabiki mesela benim önümde çok araba toplandı senelerdir, eskiden kafalarına göre kazığa bağlayıp çekerlerdi ki hala o şekilde yapanlar var, adam gibi yapılırsa aynı çıkıyor, ama tabii ki bilgisayarlı gibi olmuyor, kazıkla çekenlerin çoğu daha sonra arabanın hatları bozuk gözükmesin diye bir çok parçanın ayarıyla oynardı, mesela kaput ve sol çamurluk çizgisi aynı gitmiyorsa sağ çamurluk kaputa doğru çekilir o aradaki mesafe kapatılıp kaputla oynanırdı sol çamurluk çizgisi eşitlenirdi falan fişman, kazanın durumuna göre çok değişiklik gösteriyor yapılan işler, ama verdiğin paranın karşılığını bilgisayarlı da alırsın :)

rekord2000
23-03-2013, 20:44

vay arkadaş hastayım şu heriflerin iş ahlakına yahu:)

bilalMW
23-03-2013, 20:47
Tabiki mesela benim önümde çok araba toplandı senelerdir, eskiden kafalarına göre kazığa bağlayıp çekerlerdi ki hala o şekilde yapanlar var, adam gibi yapılırsa aynı çıkıyor, ama tabii ki bilgisayarlı gibi olmuyor, kazıkla çekenlerin çoğu daha sonra arabanın hatları bozuk gözükmesin diye bir çok parçanın ayarıyla oynardı, mesela kaput ve sol çamurluk çizgisi aynı gitmiyorsa sağ çamurluk kaputa doğru çekilir o aradaki mesafe kapatılıp kaputla oynanırdı sol çamurluk çizgisi eşitlenirdi falan fişman, kazanın durumuna göre çok değişiklik gösteriyor yapılan işler, ama verdiğin paranın karşılığını bilgisayarlı da alırsın :)

bilgilendirme için teşekkürler,çok aydınlantıcı oldun kardeşim. :)

CGTY
23-03-2013, 20:48
Bişey yok ki arabada çıtır hasarlı. Bu göz ne pertten toplama bebekler gördü.. :D

ERTAN
23-03-2013, 20:49
S5 kaput altı fotoğrafı niye yok? :) Abartılıcak bir işcilik yok

RafetAraç
23-03-2013, 22:25
iyide bunda şaşırılacak bişey yokki ? türkiyede hergn milyonlarca araç bu şeklde toplanıyor ve araç sadece ön sol çamurlktan hasar almş. paylaşmaya değecek bir video değil.

Mr.K
23-03-2013, 22:29
bunlar bi konya sanayiye gitsin de görsün :D bi topkapı yapsınlar bi antalya yapsınlar,ondan sonra konuşalım :D

vakt-i zamanında yoktan varediyoduk resmen heygidihey :D sene 97-2001 arası.. :o

ruudvan
23-03-2013, 23:13
atla gel herzaman beklerız.

ölmemiş ki bu araba, sol ön çamurluk hariç değişen yok :)

arabada büyük bir hasar yokki. bende aman aman bir işçilik göremedim. Türkiyede bunun aynısını yapan bir çok usta var. ayrıca o kadar yaptıktan sonra o jantlar o arabaya takılır mı :D
on tamponu arka tamponu camurlugu sıfır aldılar arabaya macun bıle cekmedıler. bıde ustune ustluk komple boyadılar :D

tr dede var sıkıntı yok
bılgısayarlı da manuelde cekebılırsın
tr dede var sıkıntı yok
bılgısayarlı da manuelde cekebılırsın

bnm dıkkat ettıgım bı nokta var .adam sase cektırıken podye sacını cekıclıyor alttan alttan vuruyor duzelsın dıe.
bızde dayama kullanılır vurdugu yerın arkasına darbe gıtmesın orayıda bozmasın dıe.

yaptıkkları hıcbısey yok acıkcası arka sol camurlugu olmayan bı a4 topladık yenı keske fotosunu cekseymısım.

semehe
23-03-2013, 23:20
bi fatih oto kaporta değil;)

fatihcakin
23-03-2013, 23:26
2 arabadan 1 araba çıkartan var burası Türkiye

berkay_aydin
23-03-2013, 23:39
bi fatih oto kaporta değil;)

Tam yazıyordum yahu :D :D

Ersin.
24-03-2013, 00:57
buda bişey mi türkiyede 3ü 1 arada yapılıyor :D

ecz_murat
24-03-2013, 01:08
Ben olsam,maksat boy göstermekse videonun bitiminde s5 e biraz daha güzel bir jant takardım.

Ertug_T.
24-03-2013, 01:14
bizdeki arabaların bu kadar güzel toplanmama sebebi değişen takıntısı olması bence =) mis gibi sıfır takıyo adamlar herşeyi..gerçi işini iyi yapanlarda var tabiki =)

omer_yildir
24-03-2013, 01:25
Ben bir video çekeyim bari. şase kolu değişimi, kaynaksız yapıştırma perçinleme işlemi ile arka çamurluk değişimi, yapıştırma perçinleme ile tavan sacı değişimi. Cellette marka sistem 5000 doğrultma kalıpları ile amortisör kulesi değişimi vs gibi son teknoloji onarım tekniklerini biz uyguluyoruz. Hiç aklıma gelmemişti video çekmek. bu hafta içi bende hazırlayayım :)

ALPER-VNS
24-03-2013, 02:13
valla ben de bi fatih usta değil yazmaya gelmiştim

fexzi
24-03-2013, 10:20
İngiltere için gayet kolay bir restorasyon adamlar ölüyü diriltiyor mübarek.

CeM öZeR
24-03-2013, 10:21
İyi tamam herşey çok güzelde Allah rızası için o jant ne ya :D

220T
24-03-2013, 10:52
Tam yazıyordum yahu :D :D

+1 Tam da yazacaktım. :D

63owen63
24-03-2013, 11:02
Açıkçası ben abartılacak bir şey göremedim hatta kamera gezinirken gördüklerimi de yazayım amatör gözümle.. İşin ehli bir usta Tr'de bu şekilde çok rahat toplar, şaşırılacak örnek degil yani demek istedigim. Hatalara bakacak olursak ;

1- Baktıgımız yöne göre, sol ön çamurlukla kaput un farda birleşme noktaları aynı durmuyor.ayar gerekiyor. (Sağla simetrik degil)
2- Arka 2 çamurluk ağız setleri altlara bazı yerlerde kaybolaya yakın, pek hat verilememiş bir iki yerde.
3- Yine baktıgımız açıyla, sol arka stop un bagaja dahil olan ve çamurluga dahil olan kısmı arasında yükseklik farkı var (sağ stop a bakılarak anlaşılabilir)

* Araca dokunamadıgımız için kaporta yüzeyindeki zımpara hataları,macun boşlukları yada boya sıktıktan sonra slikon yapmış mı vs tabiki göremiyoruz buradan.

Yakından ve benim gibi amatör bir gözden daha dikkatli bir arkadaş çok daha fazlasını rahatlıkla tespit edebilir.

başalp
24-03-2013, 11:51
öyle ama ama bir işçilik yok. arabada öemli bi kazada yokki, koyada bile buun pertini toplayanlar var. bu arada jantlar iğrenç...

Schumi
24-03-2013, 22:04
İlk video da adam podya sacına gelişi güzel salak gibi çekiç atıyor. Ortada işçilik yokki. Araçta hasar bile yok. Sabah arabayı parçaları ile servise bırak akşam alırsın sadece bir araba ile uğraşırlarsa.