PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ta technix'lerin sahtesi var mı ?

alperx
23-03-2013, 21:11
ta technix zaten ucuz bi coilover ama sahtesi de var mı ?
fiyatlar çok garip internette.

arteus
23-03-2013, 21:29
Taner Erbay pm gönder dönüş yapar sana

alperx
23-03-2013, 21:42
ok tesekkurler

Taner Erbay pm gönder dönüş yapar sana

TanerErbay
24-03-2013, 11:07
sahtesi yok, sahte ilanlar var :)

Mesela TR deki "bilmemne Tuning" web sitesinde tüm TA-Technix Coilovera X TL demis, telefon acip veya dükkana gidersen 1 Tane bile yok. O yüzden ilginc ilginc fiyatlarla karsimiza cikabiliyor

alperx
24-03-2013, 16:51
anladım.

peki tuning-art diye bi coilover daha var, o nedir ?
amma karışık bu iş.

TanerErbay
24-03-2013, 17:13
Arasindaki farki su sekilde anlatmaya calisayim

Kirmizi = TA-Technix
Mavi= Tuning Art

TA= Tuning Art

Türkcesi "Tuning Sanati"

Ikiside TA-Technix tarafindan üretilen Malzemeler, arasindaki fark, Tuning Art in (mavi olan yayli) yaylarindaki inceligi.

simdi hemen gelicek diger sorulari duyar gibiyim.

hangisi daha iyi

elbetteki Kirmizi olanlar.

Bazi araclar icin her iki secenek oldugu gibi, bazi araclarda sadece olani almak zorunda kalmaktayiz

alperx
24-03-2013, 18:10
Taner Bey ilginiz için çok saolun..

peki yayları bir kenara bırakırsak, amortisörler aynı mı ?
sertlikleri aynı mı ?

mesela bizde bi fiesta vardı, 2000 model, üzerine FK marka coilover almıştım almanyadan,
araç resmen rayda gidiyor gibi müthiş yol tutuyordu, sağa sola yatmak yoktu.

TA technix veya tuning art bunu saglayabilir mi ?
yoksa bu coiloverlar sadece aracı düşürmek için mi ?

Baris
24-03-2013, 21:45
Arasindaki farki su sekilde anlatmaya calisayim

Kirmizi = TA-Technix
Mavi= Tuning Art

TA= Tuning Art

Türkcesi "Tuning Sanati"

Ikiside TA-Technix tarafindan üretilen Malzemeler, arasindaki fark, Tuning Art in (mavi olan yayli) yaylarindaki inceligi.

simdi hemen gelicek diger sorulari duyar gibiyim.

hangisi daha iyi

elbetteki Kirmizi olanlar.

Bazi araclar icin her iki secenek oldugu gibi, bazi araclarda sadece olani almak zorunda kalmaktayiz

bu bilgiler güzel oldu sağolun..TA bayisimisiniz?

B.Koçer
24-03-2013, 21:49

Ben sana TA tecx ile ilgili bahsetmedim abi leona aldık sıkıntısız şükür detayları konusuruz :)

levent
24-03-2013, 22:08
abi E12 corolla için pm alabilirmiyim fiyat hakkında :)

kasırqa
24-03-2013, 22:22
abi hazır burdayken ben de astra g için fiyat alabilir miyim ?

Baris
24-03-2013, 22:28
Ben sana TA tecx ile ilgili bahsetmedim abi leona aldık sıkıntısız şükür detayları konusuruz :)

bende leona aldım bi arkadaşın ama lakırtı seslerinden geri söküldü spor yay taktırdı TuningArt olandı bizimkiler...

Ufuk
24-03-2013, 22:39
Taner bey sizinle irtibata geçilmesi önerilmiş.Sanırım satışını yapıyorsunuz. C-max için (Focus değil) coil mevcut mu ? Ama focus değil.Daha önce focus coili takan c-max sahibi bir abimden aldğım yorumlar pek hoş değildi.Fiyatı ne kadar ?

B.Koçer
24-03-2013, 22:49
bende leona aldım bi arkadaşın ama lakırtı seslerinden geri söküldü spor yay taktırdı TuningArt olandı bizimkiler...

Bizimkilerde aynı tuningart olanlar abi :)

alperx
24-03-2013, 23:12
şimdi bu tuning artlarda yol tutuş nasıl civicde filan, deneyen kullanan var mı ?
esas merak ettigim bu.

TanerErbay
28-03-2013, 08:31
Taner Bey ilginiz için çok saolun..

peki yayları bir kenara bırakırsak, amortisörler aynı mı ?
sertlikleri aynı mı ?

mesela bizde bi fiesta vardı, 2000 model, üzerine FK marka coilover almıştım almanyadan,
araç resmen rayda gidiyor gibi müthiş yol tutuyordu, sağa sola yatmak yoktu.

TA technix veya tuning art bunu saglayabilir mi ?
yoksa bu coiloverlar sadece aracı düşürmek için mi ?

amortisörler ayni
TA dan evel bende FK sattim ama malesef cok cabuk amortisör patlatiyordu

Coiloverda amac araci düsürmek, düsük arac standarti gibi esnememesi gerekmektedir, yoksa alti paso sürter. Bundan dolayi daha serttir ve böyleliklede viraj kabiliyeti artar. bunda aracin agirlik merkezinin daha düsük olmasida en büyük etken.

TanerErbay
28-03-2013, 08:33

almanyadan distribitörlügünü aldigim bir firma TA satiyor. TR de TAnin distribitörü degilim. Bildigim kadarda TR de distribitörü yok. yaniliyor olabilirimde

TanerErbay
28-03-2013, 08:41
abi E12 corolla için pm alabilirmiyim fiyat hakkında :)

PM atildi

abi hazır burdayken ben de astra g için fiyat alabilir miyim ?

PM atildi

Taner bey sizinle irtibata geçilmesi önerilmiş.Sanırım satışını yapıyorsunuz. C-max için (Focus değil) coil mevcut mu ? Ama focus değil.Daha önce focus coili takan c-max sahibi bir abimden aldğım yorumlar pek hoş değildi.Fiyatı ne kadar ?

C-Max icin malesef Coil bulunmuyor

alperx
28-03-2013, 12:57
araç düşerken amortisörler yeterince sert değil ise, yani sadece yay sert ise, bu sefer de zıp zıp şeklinde gidiyorsunuz. bu coilover'da bu olay var mı yoksa stabil mi gidiyor ? diye merak ediyorum açıkçası.

amortisörler ayni
TA dan evel bende FK sattim ama malesef cok cabuk amortisör patlatiyordu

Coiloverda amac araci düsürmek, düsük arac standarti gibi esnememesi gerekmektedir, yoksa alti paso sürter. Bundan dolayi daha serttir ve böyleliklede viraj kabiliyeti artar. bunda aracin agirlik merkezinin daha düsük olmasida en büyük etken.

Baris
28-03-2013, 13:36
almanyadan distribitörlügünü aldigim bir firma TA satiyor. TR de TAnin distribitörü degilim. Bildigim kadarda TR de distribitörü yok. yaniliyor olabilirimde

o zaman bende 2000 model e46 coupe için bi fiyat alabilirmiyim:)

TanerErbay
28-03-2013, 14:08
kendi deneyimmimi aktarayim,

aracima taktigimda dedigin gibi direkt sekme ve ziplama yapiyordu. 1000-1500 km sonra bu kesildi ve daha konformlu hale geldi. Nedenmi? Amortisörleri yumsamasindan kaynaklaniyor

Heleki orjinal daha konforlu orjinal amortisör sisteminden, sert sisteme gectiginde, bazen sinir bozucu, rahatsizlik verici olabiliyor

bazilarininda hosuna gidiyor :)