PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Epica nasıldır?

Ahmet Saraçoğlu
24-03-2013, 18:18
Aradım ama konusuna rastlamadım.

Başka bir forumda bi arkadaşın başına talihsiz bir olay gelmiş , kendi epicasını şehirdışından takasa gelmişler , aracı alıp gitmişler , sonradan takasla gelen aracın pert olduğu öğrenilmiş vss vss taliksizlikler.O sırada kendi aracının yeni sahibindeki ilanının linkini vermiş , orda inceledim aracı ((bu arada bu satıcıya da dikkat edersiniz )))
Chevrolet Epica 2.0 LT 2007 Model 29.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 118804017 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-cok-temiz-full-plusfull-lpgli-118804017/detay)

Neyse benim konuya gelirsek direkt ilandaki araç değilde genel olarak ; çevresinde olan , kullanan kimse varmı?Nasıl bilirsiniz?LPG olurmu?kullananlar memnunmu?

cgnozdmr
24-03-2013, 18:43
Arkadaşımda 2.0 dizeli var.Bir çok kez araca bindim.Bir chevrolet e göre konfor,yakıt, ve malzeme kalitesi olarak oldukça üst sınıf bir araç.Bence segmentinde parasına göre güzel hakkını sonuna kadar veriyor.Bir dönem üretildi sınırlı sayıda çok uygun fiyatlara verildi alanlara ve üretimi durdu,artık malibu olarak üretilecek diye biliyorum ilerleyen dönemlerde ama hala ne giden var ne gelen.Nasyonelde satılık dizel vardı bir tane oldukça güzeldi bu arada.

darkmoon
24-03-2013, 18:55
dizeli 2 sene önce yiğenimde vardı sürmüşlüğümde var araba çok seri kafa atıyordu gaza basdınmı o huyu çok hoşuma gitmişdi ama malzeme kalitesi iç tasarımı o kadar iyi gelmedi bana... benzinlisinede bence hiç girme alabiliyorsan dizelini al..

Nightfish
24-03-2013, 18:56
Alınacaksa bence de dizeli alınmalı. Yalnız bu segmentte bu fiyatlarda Hyundai Sonata daha mantıklı, 2. eli daha hızlı ve garantisi daha fazla.

tylan
24-03-2013, 19:07
şu aralar çok araştırdığım bir model iyi denk gelmiş internette araştırdığım kadarıyla zamanın da benım spark'ta çektiğim tüm sorunlar epica'da da var bunlar ön takımdan ses gelmesi ve rüzgar sesi hiç kullanmadım bilemicem ama şahsi fikrim çok yakışıklı araçlar alınacaksa dizel alınıp evlat yapılmalı zaten ıkıncı ellerı yok gibi bişey bizim milletimiz de marka takıntısı hala var. Erçin'in dediği gibi sonata bakılması daha mantıklı olur bence

ALPER-VNS
24-03-2013, 19:14
ben olsam bunun yerine sorento bakarım.. aynı malzeme kalitesi dizel motor satması kolay piyasada çok var illa ki bulunur temizi..

direk bana kalsa e46 e39 tarzı bişey bakarım gerçi ama :)

Ahmet Saraçoğlu
24-03-2013, 19:16
Dizelleri de 29 32 civarıymış şaka gibi.Valla güzel bi araştırmak lazım ciddi hoşuma gitti araç
Sonataya sıcak bakmıyorum.Gereksiz bi hyundai önyargım var.Sonata yerine magentis dizel bakarım daha sıcak geliyor.Ama hyundaki-kia da aynı fiyat aralığında km ler 40 50oooer daha yüksek ve iki yaş daha büyük oluyor genelde.Epica da daha az km ve daha genç araçlar bulmak mümkün.

Ahmet Saraçoğlu
24-03-2013, 19:17
ben olsam bunun yerine sorento bakarım.. aynı malzeme kalitesi dizel motor satması kolay piyasada çok var illa ki bulunur temizi..

direk bana kalsa e46 e39 tarzı bişey bakarım gerçi ama :)

Kime sorsam çok yakıyor ve yol tutmuyor diyo sorento için.Hiç binme fırsatım olmadı gerçi ama yorumlar hep olumsuz.

darkmoon
24-03-2013, 19:20
D segmentinde alınıcaksa araç bence dizel ve full dolu alınmalı en azından benim tercihim böyle.. bu yönde araştılırsa zaten karşınıza iki grup çıkar japon kore grubu ve alman grubu almanların fason üretimlerinide bu gruba dahil ediyorum skoda gibi..

bu bağlamda japon kore grubunda alına bilicek araçlar legacy,epica,accord,magentis,sonata,mazda 6 bu araçlar içinde yaygın servis ağı , sorunsuz parça tedariği ve en az kronik sorunu olup üstüne Full donanımlı ve dizel olanlar içinde öne sonata çıkıyor.. ayn katogoride alman türevi bakıyorsanız mevcut paranızın üstüne en az 10 bin eklemeniz gerekir heleki bakdığınız araçlar alman grubunda mercedes bmw audi gibi markalarsa o zaman o rakamı minumum bir 20 bin tl ye çıkarmanız gerekir...

darkmoon
24-03-2013, 19:21
Dizelleri de 29 32 civarıymış şaka gibi.Valla güzel bi araştırmak lazım ciddi hoşuma gitti araç
Sonataya sıcak bakmıyorum.Gereksiz bi hyundai önyargım var.Sonata yerine magentis dizel bakarım daha sıcak geliyor.Ama hyundaki-kia da aynı fiyat aralığında km ler 40 50oooer daha yüksek ve iki yaş daha büyük oluyor genelde.Epica da daha az km ve daha genç araçlar bulmak mümkün.

ön yargıysa o zaman şöyle söyliyim :) Epica dediğiniz araç bildiğiniz daewoo dur.. :) ve korede üretilir isminin chevrole olduğuna bakmayın.. yani amerikada falan üretildiği yok yada almanyada falan :)

Ahmet Saraçoğlu
24-03-2013, 19:22
Aynen japon kore önyargım yok , iki adet kia kullandım uzun soluklu ve parasını sonuna kadar hakeden araçlardı.Hala içim gider ceratolara ama çıtayı düşürmek istemediğim için kapatırım ilanlarını :D
, Benim hyundai ile aram yok nedense.Kia daha bi tercih sebebi tasarım anlayışı ve pazardaki yeri ile gözümde.

darkmoon
24-03-2013, 19:24
kia hyundainin markası biliyorsunuz dimi hyundai ye ait bir marka :) yani ön yargınızı kırmıyım tabikide :) hyundai getzlerle accentlarla girdiği için ticari ile panelvanlarla o ön yargıyı yıkamadı ticariden çekilmesine rağmen hala insanların aklında bir hyundaide ticari araçmış gibi ön yargısı var :) haklısınız o konuda :)

Ahmet Saraçoğlu
24-03-2013, 19:29
kia hyundainin markası biliyorsunuz dimi hyundai ye ait bir marka :) yani ön yargınızı kırmıyım tabikide :) hyundai getzlerle accentlarla girdiği için ticari ile panelvanlarla o ön yargıyı yıkamadı ticariden çekilmesine rağmen hala insanların aklında bir hyundaide ticari araçmış gibi ön yargısı var :) haklısınız o konuda :)

Evet abi bazı parçalarımızda hyundai kia yazardı hatta cerato zamanında.Ama hyundai de bi sıradanlık var gözümde.Belkide tasarım anlayışından dolayı bilemiyorum.Aynı segmentteki hyundai - kia modellerinde b den suv e kadar ibre hep kia ya dönüyor gözümde :D
((bu ikiliden hyundai yi seçeceğim tek kasa ;kia clarus dönemindeki sonatalar :D))

darkmoon
24-03-2013, 19:38
Allah gönlüne göre versin hangisine içine siniyorsa ona bak derim.. :) Bende sonata var daha bir günden bir güne niye aldım demedim gerçi kullanmıyorum fazla ama ne zaman binsem iyiki almışım diyorum çünkü o donanım ve motora imkan ihtimal yok ki alman aracı alıyım ve kemiklide yani japonlar gibi çelimsiz incecik kapıları falan yok tok araba sana güven hissi veriyor zaten 10 tane airbag var perdeleri 2 sayarsan 12 airbagi var :) korelilerde genelde öyle epica magentisde kemikli.. tek ecufastte bir chip yaptırıcam 170 beygir yaptırıcam tamamdır :).. konu epica olduğu için donanımı yazmıyorum sonatanın ama şaşırtıcak bir donanım listesi var çok ilginç sistemler var araçda.. :)

bilalMW
24-03-2013, 20:07
ahmet başkan seni sonata paklar :)

Gokturk01
24-03-2013, 20:17
Dün kısa mesafeda olsa epica kullandım benzinli modeliydi.full+full bir araç ikinci el piyasasına bir şey diyemem ama D seğmentine göre en uygun fiyatlı araç.

Hakan Burak
25-03-2013, 00:26
Epica'lar sanıyorum Özbekistan GM çıkışlı ve bu fabrikanın kuruluş tarihi 2008'dir. Bu bilgiyi vereyim dedim. Seçiminize ne kadar katkısı olur onu bilemem.

Edit: 2008-2011 arası Özbekistan'da üretilmiş.

darkmoon
25-03-2013, 01:10
epica nın gerçek adı zaten daewoo toscadır :)

Daewoo chevrole Gm olduğu için tek bir model farklı markalar adında yer alabilir misal epica ingilterede holden adıyla satıldı...özbekistan kazakistan rusya epica pek çok ülkede üretildi ama türkiyeye yollananlar benim bildiğim yanlışımda olabilir tabiki kore malı olanlar diye biliyorum.

Ahmet Saraçoğlu
25-03-2013, 15:28
Biraz araştırdım , benzinli 2.0ları sıralı 6silindirmiş.Aynı hacimde sıralı 6ile 4 ün sürüşünde , çalışma karakterinde farklılık olurmu?
Bide kapı içi üstleri ve kokpit sert plastikmş yumuşak plastik mi?resimlerden pek anlayamadım.

Ahmet Saraçoğlu
26-03-2013, 19:32
nette neredeyse hiç bilgi yok , özellikle de benzinli ile ilgili ,,, daha detaya girebileceğimiz kimse yokmu.

turkerrr
27-03-2013, 08:56
dizeli captivayla aynı motor parça sıkıntısı olmaz heralde yaygın araçlar çünkü...

yakıtı captivadan 2 lt az yaksa şehir içi 9 lt falan olur sanırım ...