PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung S4 - S3 / İphone 5 Hakkında

Evrenoz
25-03-2013, 20:15
Sanırım yakın zamanda S4 gelecek.. Elimdeki Blackberry 9900'den kurtulmayı planlıyorum..

Sorum şudur ki; S4'ün diğer samsung modellerinden ne artısı olacak? S3'ten boyut ve işlevsellik farkı nedir? İphone 5 ile kıyaslanırsa nerede öne çıkar nerede geride kalır?

Son olarak, tahmini fiyatı nedir ve ne zaman satışa sunulacak?

Low-Rider
25-03-2013, 20:18
s3 sahibi olupta s4'e geçmek gereksiz olabilir ama bb'den sonra baya seversin sen.

andorid olması genel kullanımda dosya taşıma vs kişiselleştirebilmede daha başarılı, herhangi bir programa mahkum olmuyorsun

iphone5'e göre ekran daha büyük o da senin tercihin sana büyük gelebilir kaba gelebilir

2000TL'den aşağı çıkmaz

halilcan9455
25-03-2013, 20:27
şarj konusunu unutmamak lazım.büyüklük kişiye göre değişir ancak bence hiç güzel degil 4'' ten sonrası bir garip oluyor.

S3 ten ekran,işlemci,ram ve LTE desteklemesi (türkiyede LTE yok) haricinde bir farkı yok.
tanıtımda bir kaç yeni yazılım gösterdiler ancak bunların çoğu yazılım güncellemesi ile S3 de gelecektir.
birde büyük ihtimal mayıs ayında tanıtılacak lumia 928 var(beklemeyi düşünürseniz onunda özelliklerini bir görmek lazım)
Fiyat olarak 2000 TL (+-100) diye düşünüyorum.(samsung iyi bir fiyat politikası izliyor)

darkmoon
25-03-2013, 20:40
forbesde okudum bu s4 yüzünden iphone iyileştirilmiş 5s çıkartmak yerine süpriz yapıp direk 6 yı çıkartabilirmiş..

halilcan9455
25-03-2013, 20:48
forbesde okudum bu s4 yüzünden iphone iyileştirilmiş 5s çıkartmak yerine süpriz yapıp direk 6 yı çıkartabilirmiş..

İphone model özelliklerinden değil kendi hatalarından kaybediyor bence.
çıkış fiyatı 3000 tl olup 1 ay sonra 2000 tl olacağına 2500 Tl ile başlasa gerçekten daha fazla satar.
Ayrıca en güzel özelliği bence ekran büyüklüğü konusunda izlediği yol.(benim gibi cebe sığmayan telefonları sevmeyenler için mükemmel)

birde dosya aktarım saçmalığı var tabi İphone da.

ama tüm bunlara rağmen güzel satışı var.

Silence45
25-03-2013, 20:49
Öncelikle kullanılacak işletim sistemi tercihi yapmalısınız bence.İOS ve Android farklı sistemler, çok karşılaştırılması yapıldı her yerde.Sadece donanım karşılaştırılması yapmak saçma kalıyor bana göre.

efe_
25-03-2013, 20:51
S4 tam cep bilgisayarı kıvamında olmuş A-Z'ye akla gelebilecek herşey var nerdeyse.
İphone 5 tercihim olur ama özellik önemliyse şayet s4 alınabilir

Evrenoz
25-03-2013, 20:56
Eye Scroling güzel bir şeye benziyor.. S3 işletim sistemi upgrade ile bu özellik gelir mi?

MCN21
25-03-2013, 21:00
s4 yerine bence s3 tercih edilmeli , bb 9900 kullandıgınızı göz önüne alarak cok ciddi oyunlar oynamadıgınızı düsünüyorum ( s3 ün donanımı günlük herseyi yapmaya fazlasıyla yeter ) , s4 de gelen programsal uygulamaların hepsi s3 e de gelicek ( gözle kaydırma veya kafayı cekince video nun durması gibi özellikler , s3 hem daha insancıl boyutlarda ( büyük ekranı severim ama 5 cok fazla ) , 700-800 liranızda tahmini cebinizde kalır :)

halilcan9455
25-03-2013, 21:01
Eye Scroling güzel bir şeye benziyor.. S3 işletim sistemi upgrade ile bu özellik gelir mi?

büyük ihtimal göz hareketlerini algılayan ön kameradır. Ön kamera ise bence gelecektir.
eğer başka bir sensör ile hareketler algılanıyorsa yazılm ile olacak şey değil.

Evrenoz
25-03-2013, 21:04
Bu durumda S4 çok da anlamlı değil sanki.. Çıkış zamanı hakkında bir bilgi var mı?

halilcan9455
25-03-2013, 21:17
Bu durumda S4 çok da anlamlı değil sanki.. Çıkış zamanı hakkında bir bilgi var mı?

S3 ten S4'e geçmek pek mantıklı değil ama S2 veya iphone 4 filan varsa arada uçurum var.
avea ön siparişlere başlıyor.teslim tarihi olarakta nisan sonu mayıs başı demiş.

efe_
25-03-2013, 21:18
Mayıs ortası diyorlar TR için.

ümitech
25-03-2013, 21:18

tahmini 1 ay sonra gibi çıkacagı söyleniyor..

CaNeR54
25-03-2013, 21:23
Bende bir soru sorayım madem , benim kontratlı tel alma zamanım 28 inde açılıyor ve note2 ve iphone 5 turkcell kampanyası 31 inde bitiyor. Sizce bu 2 si arasında tercih yapmalı mıyım ve ya galaxy s4 ü beklememe gerek var mı ? Bekleyecek kadar mantıklı mı sizce o çıktığı zaman diğer kampanyalar bitmiş olacak.
Tşk.

halilcan9455
25-03-2013, 21:34
Bende bir soru sorayım madem , benim kontratlı tel alma zamanım 28 inde açılıyor ve note2 ve iphone 5 turkcell kampanyası 31 inde bitiyor. Sizce bu 2 si arasında tercih yapmalı mıyım ve ya galaxy s4 ü beklememe gerek var mı ? Bekleyecek kadar mantıklı mı sizce o çıktığı zaman diğer kampanyalar bitmiş olacak.
Tşk.

lumia 928 de tanıtılacak yakında onuda göz önünde bulundurun bence.

batucan
25-03-2013, 22:51
Tşk.

Aynı 2 telefon arasında bende gidip geldim. Daha önceden iphone 4s kullanıyordum. Bu sefer şansımı note2 den yana kullandım ve artık tartışmadan note2 alın derim... tabi boyutu sizin için sorun olmayacaksa.

darkmoon
25-03-2013, 23:01
sahibindene düşmüş bir kaç tane S4 sıcağı sıcağına..

fatiii
25-03-2013, 23:02
İphone model özelliklerinden değil kendi hatalarından kaybediyor bence.
çıkış fiyatı 3000 tl olup 1 ay sonra 2000 tl olacağına 2500 Tl ile başlasa gerçekten daha fazla satar.
Ayrıca en güzel özelliği bence ekran büyüklüğü konusunda izlediği yol.(benim gibi cebe sığmayan telefonları sevmeyenler için mükemmel)

birde dosya aktarım saçmalığı var tabi İphone da.

ama tüm bunlara rağmen güzel satışı var.

onu apple yapmıyorki onu uyanık Türk arkadaşlar yapıyor.yoksa amerikada fix fiyattan çıkıyor telefon atıyorum şimdi ip5 599 dolarsa oda en fazla 699 dolardan çıkıyor.

Yigit-Y
25-03-2013, 23:03
note II derim.

BLuEBoY
25-03-2013, 23:15
Aynı 2 telefon arasında bende gidip geldim. Daha önceden iphone 4s kullanıyordum. Bu sefer şansımı note2 den yana kullandım ve artık tartışmadan note2 alın derim... tabi boyutu sizin için sorun olmayacaksa.

arkadaşında dediği gibi boyutu sorun etmıcekler için düşünmeden note2 alsınlar dıyorum gerçi bi zaman sonra alışıyosunuz boyutta sorun olmuyo :D

CaNeR54
25-03-2013, 23:23
Aslında 5 den daha çok note2 kafamda var. S4 daha yeni olması + bir kaç özellik olmasi kafamı çeliyordu. Fiyat bakımından da note2 ye baktığım zamanda aylık 72 tlden 1700 küsürlere denk geliyor. Gayette makul olduğunu düşünüyorum. Boyuta takılmadım baktım cebe rahat giriyor :))

halilcan9455
26-03-2013, 05:52
onu apple yapmıyorki onu uyanık Türk arkadaşlar yapıyor.yoksa amerikada fix fiyattan çıkıyor telefon atıyorum şimdi ip5 599 dolarsa oda en fazla 699 dolardan çıkıyor.

doğru söylüyorsunuz.
o 100 dolar fark türkiye farkına da 100 dolar desek uyanık arkadaşlardan da bir 100 dolar :D

Evrenoz
26-03-2013, 07:54
Note II boyutları sebebiyle kesinlikle tercih dışı..

Ne yapsam bilemedim.. Gidip S3 alsam mı, S4'ü beklesem mi.. Beklesem, nesini bekleyecem onu da bilmiyorum..
Diğer yandan iphone 4s ya da 5 var..

Kurtulmak istiyorum Blackberry'den ama kararsızlık mevcut..

Dodoo
26-03-2013, 08:35
Seçeneklerin arasında ip5 ve s3 varken iphone 4s almak biraz kötü tercih olur sanki.

Ben s3 ü yurtdışında ilk çıktığı gün aldım uygun rakamlara ve memnunum şuan.

Ama s4 ü tercih etseniz cebinizden çıkacak para minimum 2bin ve 3-4 ay sonra değeri bir hayli düşüyor. Yani kısaca, kısa zamanda zarar ediyorsunuz telefondan.

Ama telefonu alıp minimum 2-2.5 sene kullanırım veya zarar etsem de önemi yok diyorsanız, s4 alınabilir tabi. :)

HaKo
26-03-2013, 08:39
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/143525-samsung-galaxy-s4.html

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/150174-samsung-galaxy-s4-incelemesi.html

şu iki konu telefon hakkında baya bir fikir verecektir.

9900 dan sonra uzay gemisi gibi geleceği kesin.

SeRKaN
26-03-2013, 09:27
bb den sonra hepsi çok iyi gelicektir size. ben olsam 5 alırıdım kendim o şeklide yaptım :) alırken hiç teretütte kalmadım başka bir tel mi alsam diye ve çok memnunum :)

fatihtemizer
26-03-2013, 09:36
s4 un miniside cıkacakmıs..boyutu büyük gelenler için ideal olur..

CaNeR54
26-03-2013, 14:30
Son 5 gun ve hala cok kararsizimm :) S4 un inceligi ve boyutu cezbettiriyor temas etmeden tel kullanimi , göz temaslari ve batarya omru cabasi :)

Evrenoz
26-03-2013, 16:07
Bu S4 mini ne zaman çıkacak, bir de ne kadar mini?

halilcan9455
26-03-2013, 16:16
Bu S4 mini ne zaman çıkacak, bir de ne kadar mini?

4.3″ büyüklüğünde ve qHD (960×540 piksel) çözünürlüğünde ekran ile gelecek. 1.6Ghz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci içeren yonga setinden güç alacak.
Haziran ya da temmuz da satışa sunulacak denilmiş.

Evrenoz
26-03-2013, 16:18
Yok o da çok miniymiş..
Muhtemelen bir dükkana girip S3 ya da İ5'ten birini alıcam..

Zero
26-03-2013, 16:33
Yok o da çok miniymiş..
Muhtemelen bir dükkana girip S3 ya da İ5'ten birini alıcam..

iphone un isletim sistemi sanki cok kendi icine bagimli gibi galaxy s3 kullaniyorum ilk olarak Ozgunun telefonu biraz kurcalamistim ilk zamanda biraz buyuk gibi gelmisti simdi iyiki iphone almadim diyorum.4S falan zaten s3 ten geridedir hic aklinizi karistirmayin.Bence karar s3 mu yoksa s4 u beklemelimiyim arasinda olmali :) Ayrica galaxy ekranina alistiktan sonra 4s in falan ekranini okuyamiyorsunuz buyuk ekran iyidir hangimiz 1,5 gunden fazla sarj edecek yer bulamayacak sartlarda kaliyoruz ki gunumuzde.

Onurkk06
26-03-2013, 16:59
bence 1 ay daha beklemek lazım note 2 nin ve s3ün fiyatları daha düşücek gibi

darkmoon
26-03-2013, 19:16
şu ana kadar ergonomi olarak en iyi telefon iphone 4 bana göre gözüme çok hoş görünüyor 5 de aynı boyutlarda sadece ekranı çerçeve içinde büyütmüşler oda güzel ama 4 daha bir gözüme tok görünüyor ele avuca gelebilir duruyor.. s3 ve türevi telefonlara hiç ısınamadım çok büyükler htc onex 32gb aldım şimdilik işimi görüyor ama şu iphone nun 5s mi yoksa 6 mı çıkartıcak karar versin turkcellden kampanyalı alıcam bir tane telefon sayfasını kapatıcam beni senelerce götürür.. yeni iphone u beklememin nedeni yeni tip işlemci kullanılıcakmış galiba ios7 destekli olucakmış eskiler ios7 yi desteklemiycekmiş yabancı sitelerde öyle okudum..

TayfunS
26-03-2013, 19:36
s4 yerine bence s3 tercih edilmeli , bb 9900 kullandıgınızı göz önüne alarak cok ciddi oyunlar oynamadıgınızı düsünüyorum ( s3 ün donanımı günlük herseyi yapmaya fazlasıyla yeter ) , s4 de gelen programsal uygulamaların hepsi s3 e de gelicek ( gözle kaydırma veya kafayı cekince video nun durması gibi özellikler , s3 hem daha insancıl boyutlarda ( büyük ekranı severim ama 5 cok fazla ) , 700-800 liranızda tahmini cebinizde kalır :)

s3 le s4 ün kasaları aynı fakat s4ün ekranı az bişey daha büyük diye biliyorum ama yanlış da olabilir.

şaman
26-03-2013, 19:48
bence fiyasko olacak s3 veya note 2 varken gereksiz bir telefon

Mutu
26-03-2013, 19:53
Türkiye piyasası için fiyat 2bin tl altı olacak diye okudum. Geldikten sonra göreceğiz tabi ki.

Aralarında işlemci, şarj, ram, ekran çözünürlüğü, kamera gibi farklar var.

Çok fark yok diyenler daha ne gibi farklılıklar istiyorlardı ki? Bence s3ten sonra s4 için yeteri kadar geliştirme yapıldı.(s3e göre şarjı daha uzun gitmesi muhtemel, kamerası daha iyi, işlemcisi geliştirilmiş, görüntü kalitesi daha iyi.) Elma armut değil, s4ü, s3ün devamını olarak çıkardı zaten adamlar.

Onurkk06
30-03-2013, 13:28
iphone 5 200 dolardan s4 ise 250 dolardan satılıyormuş yurt dışında fiyatı yüksek olacak galiba ilk çıktığında

Evrenoz
01-04-2013, 13:44
S4 mayıs civarı gelecek deniyor.. Fiyatı da 2000 bandında olur herhalde. Açıkçası bir telefona 1200-1300'den fazla vermeyi düşünmüyorum. Muhtemelen bu yakınlarda gidip bir S3 alırım. S3-S4 arasındaki donanımsal farklılığın çok fazla canımı sıkmayacağını umuyorum..

cem_subasi
01-04-2013, 14:45
Abi s3 te donmalar kasmalar oluyo diye duydum oyuzden bende pek güvenemiyorum note2 alıcaktım oda buyuk geldi biraz s3 te böle şeyler duydum arkadaşlardan s4 te ikisinin tam ortası olduğu için onu bekliyorum inş umduğum gibi olur :)

tool
02-04-2013, 00:58
S4 mayıs civarı gelecek deniyor.. Fiyatı da 2000 bandında olur herhalde. Açıkçası bir telefona 1200-1300'den fazla vermeyi düşünmüyorum. Muhtemelen bu yakınlarda gidip bir S3 alırım. S3-S4 arasındaki donanımsal farklılığın çok fazla canımı sıkmayacağını umuyorum..

S4 gelcek bolca cekirdekle ucucaz sanan arkadaslar var ama gulun dikenine gelirsek enerji ihtiyacindan dolayi pil omru cok daha az olacaktir

ayrica heryere ayri donanim satilmayacakmis TR pazarina az cekirdekli modelde gelebilir vs..

Mutu
02-04-2013, 01:15
Burada 680 eurodan sürülecekmiş piyasaya. İp5 de ilk çıktığında 680 eurodan sürüldü piyasaya. Türkiyede de 2bin altı almayacak demek ki.

gurcell
02-04-2013, 07:34
Alin bu boktan samsunglari (benim gibi) ondan sonra da elinizde bozulsun gitsin.

Su an samsung gizli tutuyor ama neredeyse tum s3 ve note2 lerde SDS yani sudden death syndrome var. kernel seviyesinde olusan bir bug emmc leri etkiliyor ve telefon tamir edilemez sekilde bozuluyor.

2 gun arayla benm note2 ve esimin s3 gitti. (gecen cuma ve pazar). Hersey silindi gitti.

Diyecegim odur ki, Samsung a verecegniz para yerine gidin baska cihazlara bakin, mesela google nexus 4 olsun.

Note2 ve s3'u olanlar da google play den emmc check yazilimini indirsinler, eger "insane chip" yaziyor ise hemen backup alsinlar, bir de yedek telefon alsinlar. Yakin zamanda patlayacak o telefon.

Evrenoz
02-04-2013, 07:34
S4 gelcek bolca cekirdekle ucucaz sanan arkadaslar var ama gulun dikenine gelirsek enerji ihtiyacindan dolayi pil omru cok daha az olacaktir

ayrica heryere ayri donanim satilmayacakmis TR pazarina az cekirdekli modelde gelebilir vs..

Açıkçası hız benim için çok çok çok önemli değil.. Blackberry'den hızlı, iphone ile aynı seviyelerde olsun kafi. Tıklama sonrası response anındaki milisaniyelik gecikmelerin S3 te x S4'te x-y olması çok etkilemeyecek beni.. Pil ömrü ise önemli, gün içinde en çok what's app ve twitter kullanırım ve bu kullanım şekli ile en az sabahtan akşama kadar şarjının dayanmasını isterim.. Birkaç milisaniye hızlı olsun diye şarjdan fedakarlık etmek istemem..

Fotoğraf kalitesi S3'te son derece tatminkâr.. Eye Scrolling gibi özelliklerin S3'e de geleceği söyleniyor..

Low-Rider
02-04-2013, 07:52
Alin bu boktan samsunglari (benim gibi) ondan sonra da elinizde bozulsun gitsin.

Su an samsung gizli tutuyor ama neredeyse tum s3 ve note2 lerde SDS yani sudden death syndrome var. kernel seviyesinde olusan bir bug emmc leri etkiliyor ve telefon tamir edilemez sekilde bozuluyor.

2 gun arayla benm note2 ve esimin s3 gitti. (gecen cuma ve pazar). Hersey silindi gitti.

Diyecegim odur ki, Samsung a verecegniz para yerine gidin baska cihazlara bakin, mesela google nexus 4 olsun.

Note2 ve s3'u olanlar da google play den emmc check yazilimini indirsinler, eger "insane chip" yaziyor ise hemen backup alsinlar, bir de yedek telefon alsinlar. Yakin zamanda patlayacak o telefon.

Sana fbook'ta da yazdım işine gelmedi cevap vermedin.

600TL ucuza garantisiz alırken iyide bozulunca mı kötü? Alsaydın garantili hiç bir problem yaşamazdın.

Ayrıca gmail hesabın ile yedekleseydin hiç birşeyin kaybolmazdı.

Kuru lafla boklamayın burada.

Çok sevdiğin iyi bildiğin Subaru 2.5 STI'lar orjinal halde patır patır motor kırıyordu insanlar sonra forgedledi o zaman subaru'da 5 para etmez.

Teknoloji işinin içindesin iyi bilmen lazım ama canın yanmış sallayıp duruyorsun almayın uzak durun her üründe her şeyde problem yaşanabilir

mmustu
02-04-2013, 08:00
yürü be lowwww :D

valla s3 lerdeki bu olay çıktığında eşime dostuma söyledim cihazlarını getirdileri siyah kernel diye bişi yükledi biraderim ve o riski tamamen kaldırdık ortadan.

gürselimmm Note2 yi verdiğim otel odasındaki gecemizi hatırlıyorumda hiç böyle demiyodun :D fenaa aşık olmuştun cihaza :D

Ranthor
02-04-2013, 08:03
samsung s3 kullaniyorum, ve dibine kadar kullaniyorum.

icinde amiga emulatoru bile yuklu benimkinin. Takilma filan yok.
Pilin cikarilabilir olmasi cok guzel, bende cinden aldigim yedek pil de var, charging station da var. catir catir kullaniyorum.

Yalniz bence buyuklugu kullanissiz, tek elle kontrol edilemiyor. Araba kullanirken filan izdirap oluyor. Bende her turlu gesture programi var, anca oyle idare ediyorum.

Ayrica samsung un Turkiyedeki servis agi ve kalitesi rezalet.
Bunlari goz onunde bulundurmanizi tavsiye ederim.

Evrenoz
02-04-2013, 08:24
Peki bu cihazı almak iin en uygun yer neresidir?

Vatanda haftasonu kampanya olduğu söyleniyor, keza bazen teknosada da oluyormuş.. En uygun fiyata doğru düzgün bir garanti ile nereden alabilirim. Tavsiyeleriniz nelerdir?

volume81
02-04-2013, 08:42
Xperia Z ve HTC One'da düşünebilirsiniz :)

Low-Rider
02-04-2013, 08:43
Vatan'da nerdeyse her hafta sonu %25 indirim oluyor.

Haftasonları tekno marketlerin sitelerine bakmak lazım

fatiii
02-04-2013, 08:45
niye inatla ip5 dışında şeyler düşünüyosunuz :D hem dayanıklı hem kullanımı kolay hem boyutu mükemmel..

yıllardır iphone kullanırım daha hiç bozamadım..

therev
02-04-2013, 08:56
2 sorum var.
1.s4 boyut olarak iphone4sten sonra uzermis?(***** giydigimiz kotlar fln dar. cebe sigmama olurmu?)
2. s4 mini ozellik olarak normal s4ten farklimi olucak?(s3 ve s3 mini arasinda daglar kadar fark var)

Low-Rider
02-04-2013, 08:59
2 sorum var.
1.s4 boyut olarak iphone4sten sonra uzermis?(***** giydigimiz kotlar fln dar. cebe sigmama olurmu?)
2. s4 mini ozellik olarak normal s4ten farklimi olucak?(s3 ve s3 mini arasinda daglar kadar fark var)

Cebe sığıyor tabi biraz daha büyük ama rahatsız etmez, almadan denersin en azından

s4 mini özelliklerini bilmiyorum ama s3'te ki gibi yaparlarsa aynı olmaz.

S3 mini sadece görsel olarak s3'ün ufağıydı, donanım olarak farklıydı.

B.Koçer
02-04-2013, 09:02
bb işletim sisteminden sonra android üzer düşüncesindeyim ios ile devam edebilirsiniz aslında .

gurcell
02-04-2013, 09:02
Sana fbook'ta da yazdım işine gelmedi cevap vermedin.

600TL ucuza garantisiz alırken iyide bozulunca mı kötü? Alsaydın garantili hiç bir problem yaşamazdın.

Ayrıca gmail hesabın ile yedekleseydin hiç birşeyin kaybolmazdı.

Kuru lafla boklamayın burada.

Çok sevdiğin iyi bildiğin Subaru 2.5 STI'lar orjinal halde patır patır motor kırıyordu insanlar sonra forgedledi o zaman subaru'da 5 para etmez.

Teknoloji işinin içindesin iyi bilmen lazım ama canın yanmış sallayıp duruyorsun almayın uzak durun her üründe her şeyde problem yaşanabilir

Özgür herkese cevap verdim. Güvenlik nedenleri ile fihristimi yedeklememiş olamaz mıyım? Ayrıca bu işin garantili garantisiz diye bir şeyi yok, Samsung zaten bu boku bildiği için rezil olmamak için zaten kendisi değiştiriyor, garantide vs. sorun yok.

Gelelim Subaru konusuna, Ben hiçbir zaman 2.5 sti muhteşemdir vs demedim, nereden çıkardın? Ej257 ilk çıktığından beri peynir gibi sekman kanalına sahipti. Hiçbir zaman durup dururken ECU da bir problem olup da motorları kırılmadı. Sekman kanalı kırıldı ve standart kullanılan hiçbir ej257 durup dururken de kırılmadı. Samsung boku direk yazılımla bile donanım bozuyor.

yürü be lowwww :D

valla s3 lerdeki bu olay çıktığında eşime dostuma söyledim cihazlarını getirdileri siyah kernel diye bişi yükledi biraderim ve o riski tamamen kaldırdık ortadan.

gürselimmm Note2 yi verdiğim otel odasındaki gecemizi hatırlıyorumda hiç böyle demiyodun :D fenaa aşık olmuştun cihaza :D

Cihaz elim ayağım olmuştu Muştu. Şimdi en gerekli zamanında bozuldu gitti. Sıçarım öyle alete :D verecem Ersine o uğraşsın şimdi de... :D

Low-Rider
02-04-2013, 09:06
Subaru'dan devam edelim 2.5'leri seviyorsun demek istemedim yanlış yazmışım yani genel olarak Subaru markasını seviyorsun oradan örnek verdim.YAni orada demek istediğim adam deli gibi arge yapıp motor üretiyor o bile sıkıntı yaşatabiliyor, yazılımda mı problem çıkmıcak:D

Garantili olsa da olmasada telefonun bozulucak ama sinir stres sahibi olmucaksın vericeksin servise sıfırını vericekler.

Abicim güvenlik nedeniyle yedeklemediysen farklı yollar dene, ben bilgisayarımda ki dosyaları da telefonumda ki dosyaları da farklı yerlere yedekliyorum çünkü hiç bir cihaz bozulmaz değil.

Tamam böyle bir problem can sıkıcı ama bu çıktığından beri biliyorum ve çözümü de mustunun dediği gibi farklı kernel yüklemekten geçiyor

Evrenoz
02-04-2013, 09:08
Nedir bu kernel muhabbeti? Aldığımda yüklemem gereken birşey mi? Nereden, nasıl ve nereye yükleyecem?

Low-Rider
02-04-2013, 09:11
Nedir bu kernel muhabbeti? Aldığımda yüklemem gereken birşey mi? Nereden, nasıl ve nereye yükleyecem?

Sen daha girme oralara genç :D

Evrenoz
02-04-2013, 09:12
Sen daha girme oralara genç :D

Alayım ondan sonra ekşiyecem başına :)

Low-Rider
02-04-2013, 09:25
Hallederiz abi kolay işler

Yigit-Y
02-04-2013, 09:28
s3 şuan gold 'da paraf karta 999 tl bilginiz olsun

B.Aktepe
02-04-2013, 09:28
s4 ler 2.0 tfsi mı?

:D

B.Aktepe
02-04-2013, 09:32
s3 şuan gold 'da paraf karta 999 tl bilginiz olsun

yiğit internette bir bilgi var mı bu konu ile ilgili?

edit: buldum

http://www.chip.com.tr/haber/gold-dan-galaxy-s3-icin-onemli-firsat_39515.html

Yigit-Y
02-04-2013, 09:34
yiğit internette bir bilgi var mı bu konu ile ilgili?

edit: buldum

Gold'dan Galaxy S3 için önemli fırsat! - Haberler - CHIP Online (http://www.chip.com.tr/haber/gold-dan-galaxy-s3-icin-onemli-firsat_39515.html)

ben de gold'da çalışıyorum abi dün ana baba günüydük :)

mustafa-u
02-04-2013, 09:35
benim elemanda s3 var ..
cihaz garanti kapsamında ve servise gidecek .. ama bir türlü rehberi karta veya bilgisayara yedekliyemedi .. nasıl olacak .. ???

Evrenoz
02-04-2013, 09:36
Paraf card yok malesef... Garanti ve Finansbank var. Bugün de son günmüş, çıkartmaya kalksam bile yetişmez...

darkred
02-04-2013, 09:36
Bende bu aralar 5800 ımı değiştirmeyi düşüyorum aynı şekilde kararsızlık içindeyim ip5 ip4s yada s3 karar veremiyorum :)

Low-Rider
02-04-2013, 09:42
Bende bu aralar 5800 ımı değiştirmeyi düşüyorum aynı şekilde kararsızlık içindeyim ip5 ip4s yada s3 karar veremiyorum :)

Valla 5800'dan sonra hangisine geçersen geç rahat edersin memnun olursun

şaman
02-04-2013, 09:48
arkadaşlar konuyu takip ederken bahsettiğiniz programı indirdim bunlar çıktı cihaz teknosadan alındı garantili fakat dedikleriniz kafama takıldı resimde yazanlara göre yapmam gereken bir şey varmı ? şimdi tel taklayamı gelicek:(

http://c1304.hizliresim.com/18/2/lq1gp.png (http://bit.ly/c25MCx)

Evrenoz
02-04-2013, 12:10
Bu S3'te, BB gibi notification geldiğinde renk değiştiren led var mı?

mmustu
02-04-2013, 12:20
7 renk neon var kanku :D

Evrenoz
02-04-2013, 12:22
Mmustu var mı elinde cihaz?
Varsa versene bi telefonunu

G_TT_I
02-04-2013, 12:35
Site'de bi dunya baslik acildi s4 cikiyor, s3-5 farki nedir vs.

Hep yaziyorum uzay gemisi gibi kadar hizlida olsa s3 takiliyor ciziliyor soyuluyor yani olağan bir kullanici 5 ile arasindaki farki anlayamaz,
Apple marka degeri var.
Samsung ile sorun yasadiginizda basiniza gelen;
Samsung maazasindan aldiginiz cihaz genpa kutulu geliyor,
Genpa arandiginda servis hizmetini samsung tr yonlendiriyor diyor,
Samsung tr servis vermiyoruz anlasmali yerlere yonlendiriyoruz diyor,
Basari kucakliyor 19 gun bekletip sonra sorun yok yada ana kartta kulanici hatasi var diyor :)

Samsung musteri hizmetleri net sekilde ugrasmayin bizde bircok ariza kulanici hatasidir dedi :) sikayet basvurusu yapinca geri donus yapip 3 kere caldiriyorlar,
Sonra ulasilamadi msj i dusup 7 gun sonra tekrar arayip gene ulasamazsa dava kapaniyor.

Artik her s4-s3 basligina bu yorumu yapistiricam.

darkmoon
02-04-2013, 12:42
Site'de bi dunya baslik acildi s4 cikiyor, s3-5 farki nedir vs.

Hep yaziyorum uzay gemisi gibi kadar hizlida olsa s3 takiliyor ciziliyor soyuluyor yani olağan bir kullanici 5 ile arasindaki farki anlayamaz,
Apple marka degeri var.
Samsung ile sorun yasadiginizda basiniza gelen;
Samsung maazasindan aldiginiz cihaz genpa kutulu geliyor,
Genpa arandiginda servis hizmetini samsung tr yonlendiriyor diyor,
Samsung tr servis vermiyoruz anlasmali yerlere yonlendiriyoruz diyor,
Basari kucakliyor 19 gun bekletip sonra sorun yok yada ana kartta kulanici hatasi var diyor :)

Samsung musteri hizmetleri net sekilde ugrasmayin bizde bircok ariza kulanici hatasidir dedi :) sikayet basvurusu yapinca geri donus yapip 3 kere caldiriyorlar,
Sonra ulasilamadi msj i dusup 7 gun sonra tekrar arayip gene ulasamazsa dava kapaniyor.

Artik her s4-s3 basligina bu yorumu yapistiricam.

s3 de şöyle bir şeyde gözlemledim çevremde milletin telefonu hep şarjda.. yanlarında şarj cihazı ile geziyorlar s3 sahipleri hepsi değil belki ama ben iş yerimde çevremde bir yere gittiğimde cafede restaurantta birileri soruyor "pardon priz nerde acaba" :) .. cep telefonu diye satılıyor ama cepden çok kablolu telefon gibi :)

MiaMi
02-04-2013, 12:49

SONY Z Derim geçen inceledim olmuş biraz iri ama olsun bizde iriyiz

mmustu
02-04-2013, 12:49
kankacım

sıfır spot beyaz/mavi 1150 TL
sıfır garantili gri/mavi/siyah 1525 TL olarak var dükkanda Nakit fiyatı bunlar :)

mmustu
02-04-2013, 12:51
s3 de şöyle bir şeyde gözlemledim çevremde milletin telefonu hep şarjda.. yanlarında şarj cihazı ile geziyorlar s3 sahipleri hepsi değil belki ama ben iş yerimde çevremde bir yere gittiğimde cafede restaurantta birileri soruyor "pardon priz nerde acaba" :) .. cep telefonu diye satılıyor ama cepden çok kablolu telefon gibi :)

yapma bunuuu yapmaaa

şu akıllı telefonlar içinde şarj konusunda en sıkıntısız ve en uzun giden telefondur s3

heleki son güncellemeler ile 2 gün net gidiyor kii forumdan bi çok arkadaşım teyit eder xor ve low nerdesinizzz

MiaMi
02-04-2013, 12:52
Mmustu var mı elinde cihaz?
Varsa versene bi telefonunu

evren istiyorsan ben satarım sony kullanmayı düşünüyorum 4 aylık tr garantili titanyum grimi ne o renk

MiaMi
02-04-2013, 12:53
yapma bunuuu yapmaaa

şu akıllı telefonlar içinde şarj konusunda en sıkıntısız ve en uzun giden telefondur s3

heleki son güncellemeler ile 2 gün net gidiyor kii forumdan bi çok arkadaşım teyit eder xor ve low nerdesinizzz

+reput mustafa emeğine sağlık uploadlarının devamını bekliyoruz,

şaman
02-04-2013, 13:00
arkadaşlar konuyu takip ederken bahsettiğiniz programı indirdim bunlar çıktı cihaz teknosadan alındı garantili fakat dedikleriniz kafama takıldı resimde yazanlara göre yapmam gereken bir şey varmı ? şimdi tel taklayamı gelicek:(

http://c1304.hizliresim.com/18/2/lq1gp.png (http://bit.ly/c25MCx)

yokmu bilen arkadaşlar

mmustu
02-04-2013, 13:05
dostum internetten kernel vs diye biraz bakın çevrende bu işten anlayan telefoncun varsa götür siyah kernel diye bişi yüklenmesi lazım istanbul nişantaşı civarındaysan gel :D

şaman
02-04-2013, 13:07
dostum internetten kernel vs diye biraz bakın çevrende bu işten anlayan telefoncun varsa götür siyah kernel diye bişi yüklenmesi lazım istanbul nişantaşı civarındaysan gel :D

şu an izmir deyim üstad kernel dediğin şeyi yapınca sıkıntı düzeliyormu yani garanti bir olaymı bu kusura bakma bilmediğimden soruyorum

levent
02-04-2013, 13:10
Açıkçası hız benim için çok çok çok önemli değil.. Blackberry'den hızlı, iphone ile aynı seviyelerde olsun kafi. Tıklama sonrası response anındaki milisaniyelik gecikmelerin S3 te x S4'te x-y olması çok etkilemeyecek beni.. Pil ömrü ise önemli, gün içinde en çok what's app ve twitter kullanırım ve bu kullanım şekli ile en az sabahtan akşama kadar şarjının dayanmasını isterim.. Birkaç milisaniye hızlı olsun diye şarjdan fedakarlık etmek istemem..

Fotoğraf kalitesi S3'te son derece tatminkâr.. Eye Scrolling gibi özelliklerin S3'e de geleceği söyleniyor..

Dediğin şekildeki, genellikle whatsapp + twitter + facebook, günlük ortalama 30dk konuşma ile iphone 5'i gece 12-1 gibi şarjdan çıkarıp akşam 10 gibi geri şarja takıyorum abi %40 civarlarında oluyor şarjım :)

Biraz daha az kullanınca;
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/420322_494354230621776_1075734821_n.jpg

mmustu
02-04-2013, 13:14
kardeşim telefoncu bu mevzu ilk çıktığında eşe dosta sattığımız cihazları geri çağırıp bu işlemi yaptık ve hiç sorun yaşamadık

Day Walker
02-04-2013, 13:17
muştu telefonun nerde muştuu :D arıyoruz seni açmıyosun cihaz lazım :)

mmustu
02-04-2013, 13:17
telefondayım kenks arayacam şimdi

şaman
02-04-2013, 13:30
kardeşim telefoncu bu mevzu ilk çıktığında eşe dosta sattığımız cihazları geri çağırıp bu işlemi yaptık ve hiç sorun yaşamadık

Sağolasın gidelim bu isten anlayan biri varsa yaptiralim gerci aralik ayindan beri hic bi sıkıntı yaratmadi uyuz oldum ama

Evrenoz
02-04-2013, 13:32
kankacım

sıfır spot beyaz/mavi 1150 TL
sıfır garantili gri/mavi/siyah 1525 TL olarak var dükkanda Nakit fiyatı bunlar :)

Spot almam, garantilisi de pahalı bro sende
Hem taksitle alıcam ben :)

evren istiyorsan ben satarım sony kullanmayı düşünüyorum 4 aylık tr garantili titanyum grimi ne o renk

Gri pek düşünmüyorum ama..
Aklımda olsun, pm'den fiyat yollarsan düşüneyim.

Low-Rider
02-04-2013, 22:40
yapma bunuuu yapmaaa

Bilende konuşuyor bilmeyende hacı yapacak birşey yok :D

Mutu
02-04-2013, 22:44

Beni telefonum sabahtan geceye kadar sarj konusunda götürüyor,(s2, s3e göre daha güçsüz bi bataryaya sahip) tam bitmeden de hep sarja takarım. Şimdiye kadar hiç yarı yolda bırakmadı, 1 kere ev dışında priz aradım o da havaalanında kalmam gerektiğinden ötürüydü. :D

Evrenoz
03-04-2013, 07:14
Günün sorusu şudur; Blackberry'deki contactları kayıpsız ve formatı bozulmadan ( Aynı kişi altında 2-3 telefon numarası, email adresi vs ) şekilde S3'e nasıl atıcaz?

Ranthor
03-04-2013, 14:12
outlooka alacaksin, ordan s3 e atacaksin,
ben oyle yaptimdi...

Evrenoz
03-04-2013, 17:28
Ugh.. Fena oldu bu :/

CGR328
03-04-2013, 22:06
2008 den beri apple nin butun telefonlarını kullandım 4s den sonra övülen övünülen note 2 aldım güzel telefon ama sadece güzel telefon kaliteli olan tek şeyin apple oldugunu tekrar anladım 5 aldım yine mutluyum , şimdiye kadar 1 kere garantili tel aldım onuda servisde kullanıcı hatası olarak geçirdiler bana misal olarak note 2 yi yere düşürdünüz garantiye gittiniz onlar sizden 300dolar ekran parası ve montaj parası alcak dışarda daha ucuza yaptıramıyosunuz garantiden çıkar diyede hadi diyelim sistemde bi arıza oldu garantiye gittiniz sizi en az 1 hafta bekletir sıraya alırlar istanbul hariç diğer garanti servislerinde çalışan elemanlar askeri ücretle çalışan kalfa derecesindeki elemanlar çoğu makineyi b.k eder yada istanbula yollar yapamadığını ve siz yine beklersiniz 1 ay , hani nerde garanti hani nerde müşteri memnuniyeti kaçak alırım ucuz alırım bozuluncada istediğim yere yaptırırım düzgün ustaya

cem_subasi
04-04-2013, 09:19
2008 den beri apple nin butun telefonlarını kullandım 4s den sonra övülen övünülen note 2 aldım güzel telefon ama sadece güzel telefon kaliteli olan tek şeyin apple oldugunu tekrar anladım 5 aldım yine mutluyum , şimdiye kadar 1 kere garantili tel aldım onuda servisde kullanıcı hatası olarak geçirdiler bana misal olarak note 2 yi yere düşürdünüz garantiye gittiniz onlar sizden 300dolar ekran parası ve montaj parası alcak dışarda daha ucuza yaptıramıyosunuz garantiden çıkar diyede hadi diyelim sistemde bi arıza oldu garantiye gittiniz sizi en az 1 hafta bekletir sıraya alırlar istanbul hariç diğer garanti servislerinde çalışan elemanlar askeri ücretle çalışan kalfa derecesindeki elemanlar çoğu makineyi b.k eder yada istanbula yollar yapamadığını ve siz yine beklersiniz 1 ay , hani nerde garanti hani nerde müşteri memnuniyeti kaçak alırım ucuz alırım bozuluncada istediğim yere yaptırırım düzgün ustaya

Aynen bende katılıyorum asla garantili telefon alıpta o paraları vermem. Hiç gerek yok paranla rezil oluyosun resmen. Ayrıca iphone 1 den 4s e kadar kullandım şuan 4s kullanıyorum 1 kere servise yada tamire götürmüşlüğüm yok ama samsung'un telefonlarınıda merak etmiyo değilim note 2 alıcaktım son anda vazgeçtim. #mmustu galiba bu işi yapıyor anladığım kadarıyla. Artık iphone dan boşanmak istiyorum :) Şuan aklıma yatan 2 telefon var biri Samsung S4 yada Sony Xperia Z ( SU geçirmez özelliğine tutuldum :)

onursumer
04-04-2013, 09:35
android alıcaksanız htc one bekleyin diyorum ben herkese :)

cem_subasi
04-04-2013, 10:04

Htc one şuan yok mu zaten? :)

MiaMi
04-04-2013, 11:26

Butterfly çıktı tutmadı one x+ ortalıkta bile görünmedi hangi one bu kardeşim.

Silence45
04-04-2013, 12:15
Butterfly çıktı tutmadı one x+ ortalıkta bile görünmedi hangi one bu kardeşim.

HTC One Genel Bakış - HTC Smartphones (http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-one/)

bende beklenmesi taraftarıyım.

cem_subasi
04-04-2013, 13:03
HTC One Genel Bakış - HTC Smartphones (http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-one/)

bende beklenmesi taraftarıyım.

Abi ben inceledim bi kaç saattir ;

4 mg kamera (-)
2 gb ram (zaten yeni çıkan bu tarz telefonlarda artık böle )
4,7" ekran (+)
9,3 mm kalınlık bana biraz kalın geldi (-)
Kendince bi hoparlor sistemi yapmışlar (+)
4 çekirdek

Yani bence okadar da ahım şahım bişey yok yani ben şahsen s4 ondan önce çıkarsa gidipte htc yi beklemem :)

darkmoon
04-04-2013, 13:29
bende onex var samsung düşünmediğim için alternatif arıyordum onur sağolsun o zamanda onex i tavsiye etmişdi bende turkcell shop dan gittim bakdım aldım çok ergonomik ele oturuyor kalın değil hızlı takılma yok hiç bir telefonla kıyaslama açısından söylemiyorum ama ele avuca gelen kaliteli bir telefon kulaklıklarıda baya beni şaşırtıcak ölçekde kaliteli çıkdı..

mmustu
08-04-2013, 21:00
Hadı hadı gurselim çözdük kernel işini kavuştun telefonuna :)

RottingChrist
08-04-2013, 21:34
nezaman çıkıyormuş bu htc telefon daha çıkmadan eskidi. rakipler kaymağı yedi bunlar hala telefon çıkaracaklar.

Low-Rider
08-04-2013, 21:41
Hadı hadı gurselim çözdük kernel işini kavuştun telefonuna :)

anakart değişecek diyordu, sadece kernel ile mi halloldu

Ranthor
09-04-2013, 12:15
mustafa benimkinde de insane chip varmis.

Napicam kendim kernel yukliyim mi siyah kernel diye bir zimbirti var.

Bir de clone lu cihazi nasil upgrade ederim, nette bir kac yerde bunun ile ilgili dokuman var, yedekle/geri al seklinde, duzgun calisiyor mu?

mmustu
09-04-2013, 12:18
anakart değişecek diyordu, sadece kernel ile mi halloldu

kanku bizim ersin çok çakal yurtdışı cihazı garantiden değiştirdi :D :D

mustafa benimkinde de insane chip varmis.

Napicam kendim kernel yukliyim mi siyah kernel diye bir zimbirti var.

Bir de clone lu cihazi nasil upgrade ederim, nette bir kac yerde bunun ile ilgili dokuman var, yedekle/geri al seklinde, duzgun calisiyor mu?

kanku siyah kerneli yüklemek yetiyo

upgrade ile ilgili pek bilgim yok açıkçası ersine sorar öğrenirim

gurcell
09-04-2013, 14:17
Valla Ersin değiştiriyor, biraz para ile hallediyoruz.

diğer bir yandan İphone 5 aldım, huzura erdim.

Note II yi de alınca satacağım, garantili sıfır note II almak isteyen varsa SMS atsın.

Turbo ve Brembo Fren ile takas olur :)

dachosen
10-04-2013, 10:33
Bu S4 ne zaman çıkacak piyasaya. Garantili olanı ne kadar olur tahmini S3 ün çıkış fiyatını hatırlayan var mı? Karşılaştırdığım kadarıyla iphone 5 ten çok üstün bir alet.

cem_subasi
11-04-2013, 09:04
Bu S4 ne zaman çıkacak piyasaya. Garantili olanı ne kadar olur tahmini S3 ün çıkış fiyatını hatırlayan var mı? Karşılaştırdığım kadarıyla iphone 5 ten çok üstün bir alet.

1 Aya kadar milletin elinde görmeye başlarız :)

TayfunS
12-04-2013, 16:52
Kaç aydır telefon alacaktım iyi ki beklemişim. s3 mü note 2 mi derken note2 ye karar verdim ama şimdi 1700 lira.

Yanlış okumadıysam bi forumda hazıranda note3 çıkacakmış onu mu beklesem 100 200 daha ucuzlaması için.

Ha bunun sonu yok diyeceksiniz de yeni model almak değil amacım.

B!Rtan
13-04-2013, 01:21
ios kesinlikle sorunsuz ve kullanılabilirliği çok üst düzey işletim sistemi. zorunluluktan 1 ay kadar 4s imi verip s3 kullandım,intihar sebebi cihaz. hiç kullanmadığım,kullanmaya gerek duymadığım,ilk defa gördüğüm zilyon tane uygulama ve özellik var ama benim günlük yaşantımda kullandıklarım sınırlı. yani kullanmadığım özellikler ben oyun oynarken beni engellememeli. real racing oynarken tamam görüntü kalitesi ve titreşimli geri bildirim çok başarılı ama ekran kartı yetmeyen pc de oyun oynarmış gibi ekran takılması,donması,oyundan atması,kapanıp açılması,ses kesilmesi olmaması gerekli şeyler. ip5 ile herşey kontrol altında :)

bu arada bi yerde okumuştum s3 ün ip5 den en büyük artısı wc ye düştüğünde deliğe kaçmamasıymıs :D burda apple a mı b.k atıyo s3 ümü aşşağılıyo düşünmek gerek ;)

tool
13-04-2013, 12:13
galaxy s4 bekleyen bunuda incelesin lutfen :rolleyes:

Samsung Mobile Press (http://www.samsungmobilepress.com/2013/04/11/Samsung-Introduces-the-GALAXY-Mega-1)

cem_subasi
15-04-2013, 08:31
Kaç aydır telefon alacaktım iyi ki beklemişim. s3 mü note 2 mi derken note2 ye karar verdim ama şimdi 1700 lira.

Yanlış okumadıysam bi forumda hazıranda note3 çıkacakmış onu mu beklesem 100 200 daha ucuzlaması için.

Ha bunun sonu yok diyeceksiniz de yeni model almak değil amacım.

Valla note3 duymadım ama alıcaksanız ve karar verdiyseniz note2 alın ama s4'üde bi inceleyind derim çünkü bende aynı ayrımı yaptım note2 ye karar verdiğimde karşıma bu çıktı ve daha cazip geldi :)

SONE-R
15-04-2013, 08:44
bu işin sonu yok. en iyisi bende olmalı mantığıyla hareket ettikçe, 3 ayda bir telefon değiştirmek durumundasınız.. adamlar da bunu bilerek damardan şerbeti azar azar veriyorlar ki, müşteri sürekli telefon değiştirsin.. :)

trgy
17-04-2013, 21:15
ön sipariş fiyatı belli olmuş;
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - Galaxy S4 I9500 16 GB 5" Ekranlı CEP TELEFONU (Siyah) - Cep Telefonu (http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=65433)

belki daha ucuza satan yerlerde olabilir.

Evrenoz
29-04-2013, 06:58
Arayışım dün aldığım S4 ile son bulmuştur :)

mmustu
29-04-2013, 07:45
s4 işin sonu yaa fena cihaz olmuş

Evrenoz
29-04-2013, 07:54
Apayrı bir dünya gibi geldi bana.. Elimi dahi sürmeden sadece gözümle sayfa kaydırmalar falan.. 3-5 OS güncellemesinden sonra oturt karşına, karşılıklı rakı iç..

Olmadı ayran ;)

RottingChrist
29-04-2013, 08:53
bende bu gözle takip olayını çok merak ediyorum. gerçekten işlevsel bir özellik mi? sanki işe yaramaz sapıtıp durur gibi düşünüyordum. test edebildiniz mi?

tuttut
29-04-2013, 08:55
Bende iphone3gs dan geçis yapmayı düsünüyorum . s3 ile s4 arasında kaldım fıyat/performas ilişkisı bakımından . S4 guzel telefon olmus kasası ozellıkleri ama fıyat farkını unutturur mu?

Evrenoz
29-04-2013, 09:01
bende bu gözle takip olayını çok merak ediyorum. gerçekten işlevsel bir özellik mi? sanki işe yaramaz sapıtıp durur gibi düşünüyordum. test edebildiniz mi?

İşin aslı, biraz fantazi.. Evet işe yarıyor, evet haberleri ya da mailleri okurken elimi sürmeden aşağı - yukarı hareket ettirebiliyorum sayfayı.. Yada video izlerken kafamı çevirdiğimde duruyor tekrar baktığımda hareket etmeye devam ediyor... Ama..

Elimi sürsem ne olur? Çok mu farz gözümle iş yapmak? Elbette hayır..

Ancak eğleceli mi? Evet eğlenceli :)

Sadece bu özellik için telefon alınmaz, alınmamalı.. S3'ten S4'e geçmek de çok mantıklı olmaz diye düşünüyorum.. Neticede bu özelliklerin çoğu yazılımsal ve S3'e de gelecektir.. Ancak benim gibi Blackberry vs kullanıyorsanız ve değiştirme niyetiniz varsa S3 yerine yeni model S4 tercih edebilirsiniz.. Asıl gzel kısım bence ekran, inanılmaz kaliteli duruyor.. Keza aletin hızı ve takılmaması da ayrı bir güzellik. Diğer özellikleri yavaş yavaş öğreniyorum, neticede android ilk defa elime aldığım bir OS.. Henüz çok yabancıyım..

cem_subasi
29-04-2013, 09:03
S4 işin sonu olmuş bence hem boyut olarak hem özelli olarak ama fiyat biraz kabarık :)

Yigit-Y
29-04-2013, 09:22
Goz olayini soldaki yeni sensor algiliyor yazilim+donanim olayi oldugundan 4.2.2 de s3 ve note 2 bundan yararlanamayacakmis diye biliyorum.

Htc nin yeni one modeli geliyormus sanırım youtubedan bir izleyin derim

Evrenoz
29-04-2013, 09:28
Şu ara Turkcell mağazalardan alırsanız hediye olarak kocaman bi tane samsung wireless hoparlör veriyor, aklınızda olsun

http://www.acutezmedia.com/wp-content/uploads/2012/09/Samsung-Wireless-Audio-Dock-DA-E550.jpg

RottingChrist
29-04-2013, 09:55
bende s4 almayı düşünüyorum ama şu htc one ile ikisini yan yana görmeden karar vermek istemiyorum. htc de mevcut yazılım yeterli fakat sonrasında güncelleme desteği samsung a göre yetersiz olduğunu biliyorum. hep samsung un kalitesiz kasasından şikayetçiydim ama sanırım s4 te biraz makyajlayarak gidermeye çalışmışlar. ayrıca hafta sonu gittiğim tim de dikkatimi çekti ki s4 aksesuarları çok fazla. genelde yeni çıkan modelin ekran jiletini bile zor bulunurken adamlar momo desing kılıf yapmışlar. ( 90 tl. :) bu arada hediye edilen hoparlör nakit alımlarda mı veriliyor? ben sorduğumda sınırlı sayıda geldiği için henüz nakit satışımız yok sadece kontratlı veriyoruz demişlerdi.

Evrenoz
29-04-2013, 09:57
bende s4 almayı düşünüyorum ama şu htc one ile ikisini yan yana görmeden karar vermek istemiyorum. htc de mevcut yazılım yeterli fakat sonrasında güncelleme desteği samsung a göre yetersiz olduğunu biliyorum. hep samsung un kalitesiz kasasından şikayetçiydim ama sanırım s4 te biraz makyajlayarak gidermeye çalışmışlar. ayrıca hafta sonu gittiğim tim de dikkatimi çekti ki s4 aksesuarları çok fazla. genelde yeni çıkan modelin ekran jiletini bile zor bulunurken adamlar momo desing kılıf yapmışlar. ( 90 tl. :) bu arada hediye edilen hoparlör nakit alımlarda mı veriliyor? ben sorduğumda sınırlı sayıda geldiği için henüz nakit satışımız yok sadece kontratlı veriyoruz demişlerdi.

Turkcelli değilim.. Gittim suadiye Turkcell'e, kontrat vs olmaksızın verdim kredi kartımı peşin fiyatına 12 taksitle aldım cihazla hediyesini çıktım :)

MiaMi
29-04-2013, 09:57
HTC One neden 4 mp kamera ile çıkıyor , gerçek 4 mp kamera hd kayıt falanda var anlamadım gitti

RottingChrist
29-04-2013, 10:05
:) iyi günlerde kullanın. artık kullandıkça + - leri burdan paylaşırsanız benim gibi almayı düşünen arkadaşlara referans olur. tşk.

Turkcelli değilim.. Gittim suadiye Turkcell'e, kontrat vs olmaksızın verdim kredi kartımı peşin fiyatına 12 taksitle aldım cihazla hediyesini çıktım :)

cem_subasi
29-04-2013, 10:11

Sorması ayıp kaça aldınız :)

Evrenoz
29-04-2013, 10:14
1999 :)

+80 Kılıf
+29 Ekran shieldi
+12 micro Sim

MCN21
29-04-2013, 10:18
HTC One neden 4 mp kamera ile çıkıyor , gerçek 4 mp kamera hd kayıt falanda var anlamadım gitti

4 mp degil , 4 ultra pixel :)

RottingChrist
29-04-2013, 10:22
kılıf bu bildirimleri küçük ekrana yansıtan modeli mi? kullanışlı bir şey mi acaba?

1999 :)

+80 Kılıf
+29 Ekran shieldi
+12 micro Sim

Evrenoz
29-04-2013, 10:26
kılıf bu bildirimleri küçük ekrana yansıtan modeli mi? kullanışlı bir şey mi acaba?

O kılıfı duydum, keşke görseydim belki onu alırdım.. Bendeki, arka kapağı çıkartıp yerine takılan model.. Arka kapak çıkıyor, kılıfın arka kapağı takılıyor.. Ön kısmı da kitap sayfası gibi sağdan sola açılıp kapanıyor. Öyle ekranlı birşey deil.

mmustu
29-04-2013, 10:37
dün ef186 buura aradı turkcell den mesaj gelmiş kampanya var alayımmı diye dedim bir dakika bekleme fiyatıda uyguna geliyor hoparlör hediyesi ile 1750 liralara aldı platınum diye :D

bize cumartesi akşam 2 tane geldi gelir gelmezde satıldı spotunu 2100 liradan verdik :D

cidden fevkalade cihaz

eser
29-04-2013, 10:42

Sarj konusunda cekimserim,sarji konusunda bilgilendirirsen bizi cok sevinirim.İyi gunlerde kullanman dilegi ile gule gule kullan hayirli olsun.

Evrenoz
29-04-2013, 10:45
dün ef186 buura aradı turkcell den mesaj gelmiş kampanya var alayımmı diye dedim bir dakika bekleme fiyatıda uyguna geliyor hoparlör hediyesi ile 1750 liralara aldı platınum diye :D

bize cumartesi akşam 2 tane geldi gelir gelmezde satıldı spotunu 2100 liradan verdik :D

cidden fevkalade cihaz

Yolda denk geldik, beraber aldık kabasakalla :)
Söyledi hatta senin 2100'den verdiğini, kulağını çınlattım hafiften :p

Sarj konusunda cekimserim,sarji konusunda bilgilendirirsen bizi cok sevinirim.İyi gunlerde kullanman dilegi ile gule gule kullan hayirli olsun.

Şuan çok fazla kurcalıyorum, insani kullanım standartlarına inmem 1 ayı bulur. Çok kurcalamaya rağmen fena değil şarj durumu, şarj olması ise cidden çok hızlı.

RottingChrist
29-04-2013, 10:48
bende bu mp olayını anlamış değilim hatta son zamanlarda kafamı çok kurcalayan bir konu. yaklaşık 8 sene sönce sony ericsson w810i kullanmış ve çektiğim bir sürü fotoyu pc ye yedeklemiştim. aradan geçen sürede kullandığım cihazları unuttum ama son teknolejiden örnek vermem gerekirse s3 ve note 2 gibi cihazlar ile çektiğim fotoları karşılaştırdığımda komik gelebilir ama gelişen teknoloji ile bolca artan mp sayısına ramen ciddi bir fark göremedim. hatta sony nin bazı fotoları çok daha net. :confused:

4 mp degil , 4 ultra pixel :)

eser
29-04-2013, 10:57
Yolda denk geldik, beraber aldık kabasakalla :)
Söyledi hatta senin 2100'den verdiğini, kulağını çınlattım hafiften :p

Şuan çok fazla kurcalıyorum, insani kullanım standartlarına inmem 1 ayı bulur. Çok kurcalamaya rağmen fena değil şarj durumu, şarj olması ise cidden çok hızlı.

Ozgun'un nasıl telefon trafıgı oldunu bılmeyen yoktur sanırım,o yogunluga ragmen iki günde bir şarj ediyor telefonunu eğer aynı performans varsa bir dakika düşünmeden S4 alıcam (benimde elimden telefon düşmez iphone u şarjdan alamıyorum) buda beni ciddi sinir ediyor olur olmaz zamanlarda bitiyor kanser oluyorum

mmustu
29-04-2013, 11:14
kanku s3 te jely bean güncellemesinden sonra şarj konusunda bu duruma geldi kanku
bu cihazda s3 ün bir üst versiyonu jelly bean var zaten ben zannetmiyorum farklı olacağını buda iyidir yani

eser
29-04-2013, 11:18
kanku s3 te jely bean güncellemesinden sonra şarj konusunda bu duruma geldi kanku
bu cihazda s3 ün bir üst versiyonu jelly bean var zaten ben zannetmiyorum farklı olacağını buda iyidir yani

Ben bahtsız bedeviyim akü :) 2 değil kesintisiz 1,5 gün gitsin bana yeter.Bak mesela 10.30 da sarjdan aldım telefonu şuan % 65

mmustu
29-04-2013, 11:20
kanku ayfondan iyi olacağı aşikar :D

telefonun dibi lann o kadar diyim

XoR
29-04-2013, 11:22
Ben bahtsız bedeviyim akü :) 2 değil kesintisiz 1,5 gün gitsin bana yeter.Bak mesela 10.30 da sarjdan aldım telefonu şuan % 65

05:45 şarjdan aldım şuanda %80 :D

RottingChrist
29-04-2013, 11:23
muştu, renk olarak hangisini tavsiye ediyorsun? beyaz pek tercih ettiğim renk değil ama tim deki eleman çok övdü.

eser
29-04-2013, 11:24
kanku ayfondan iyi olacağı aşikar :D

telefonun dibi lann o kadar diyim

İstanbula dönünce bir türkcell e uğramam lazım

05:45 şarjdan aldım şuanda %80 :D

Lütfen bana iphone kullanmadığını söle :(

mmustu
29-04-2013, 11:26
muştu, renk olarak hangisini tavsiye ediyorsun? beyaz pek tercih ettiğim renk değil ama tim deki eleman çok övdü.

reis beyaz klasik beyaz biraz sedefli gibi :D kötü değil

ben siyaha takıldım siyah değil s3 ün grisine benziyor bence daha doşşaklı duruyo :D

dükkana uğrayabilirsen beyazı satılmazsa duruyo vitrinde :D

RottingChrist
29-04-2013, 11:33
eyvallah. ilk defa bir telefon alıcam diye bukadar heveslendim. bakalım bunu nekadar kullanıcam.

reis beyaz klasik beyaz biraz sedefli gibi :D kötü değil

ben siyaha takıldım siyah değil s3 ün grisine benziyor bence daha doşşaklı duruyo :D

dükkana uğrayabilirsen beyazı satılmazsa duruyo vitrinde :D

ÖmerF.Bayar
29-04-2013, 11:39
Bende dun s4 aldim, telefonda n falan pek anlamam ama hizi ve ekrani gercekten cok hosuma gitti, bu arada Tr de samsunglarin imeisi kirilabiliyor diye duymustum, burdaki fiyati tam 900 usd isteyene gonderebilirim eger Tr ile arasinda cok fark varsa ( urdunden ), kar beklemeden :)

mmustu
29-04-2013, 11:40
samsung s4 için imei işlemi daha çıkmadı yakın zamanda çıkar

ÖmerF.Bayar
29-04-2013, 11:45
O kismi siz daha iyi bilirsiniz :)

Evrenoz
29-04-2013, 12:18
La bu alet tv kumandası olarak da kullanılıyormuş??

SONE-R
29-04-2013, 12:20
La bu alet tv kumandası olarak da kullanılıyormuş??

evren S4'ün bataryası kaç gün gidiyor?

Evrenoz
29-04-2013, 12:26
evren S4'ün bataryası kaç gün gidiyor?

Daha dün aldım :)

Bu soruya anca 1 ay sonra cevap verebilirim. Şuan her saniye kurcalıyorum bi taraflarını.. GPS, 3G, Wireless, gözle sayfa kaydırma, dokunmadan internet explorer tablar arası gezme, ıvır, zıvır.. Buna rağmen sabahtan-akşama rahat gider görünüyor..

eser
29-04-2013, 12:33
Sabahtan aksama sarja takmadan gidiyorsa iyi yolda birakmadigi surece alinir

XoR
29-04-2013, 14:49
İstanbula dönünce bir türkcell e uğramam lazım

Lütfen bana iphone kullanmadığını söle :(

S3 kullaniyorum :)

Bunlari yazarken %65 h+

eser
29-04-2013, 14:51
S3 kullaniyorum :)

Bunlari yazarken %65 h+

Bitti benim suan sarj da %49 :)

XoR
29-04-2013, 14:55
Bitti benim suan sarj da %49 :)

Bu durum bence tamamen pilin boyutu ve telefonun pili kullanimiyla alakali.

S3 pili hem buyuk hemde iphone-a oranla pil harcamasi daha ekonomik.

Benim tlfnu ne kadar cok kullandigimi surekli forograf cekip sosyal paylasimlarimi vs az cok biliyosun. Bana ragmen ortalamam 26-30 saat arasi degisiyor iki sarj etme periyodu arasinda.

eser
29-04-2013, 14:58
Bu durum bence tamamen pilin boyutu ve telefonun pili kullanimiyla alakali.

S3 pili hem buyuk hemde iphone-a oranla pil harcamasi daha ekonomik.

Benim tlfnu ne kadar cok kullandigimi surekli forograf cekip sosyal paylasimlarimi vs az cok biliyosun. Bana ragmen ortalamam 26-30 saat arasi degisiyor iki sarj etme periyodu arasinda.

Aynen az cok goruyorum :) karar verdim gibi istanbula dondugumde netlestirip alirim sanirim

HaKo
29-04-2013, 15:20
telefon hayırlı olsun,

bu docku alan herkese hediye ediyorlar mı yoksa sadece platinium olanlara mı ?

Evrenoz
29-04-2013, 15:23
telefon hayırlı olsun,

bu docku alan herkese hediye ediyorlar mı yoksa sadece platinium olanlara mı ?

Teşekkür ederim.
Alan herkese.. Turkcell'li olmana da gerek yok.
Daha önce de söylediğim gibi Turkcell kullanmıyorum, mağazadan alır gibi gidip aldım ürünü ve hediyesini.

jr1905
07-05-2013, 19:41
S4 ün göz algılama sensörü nasıl çalışıyor internette yazıları yukarı aşağı hareket ettiren bi türlü çalıştıramadım N8 den sonra çok teknolojik geldi S4 :D

_FrKn_
07-05-2013, 20:00
Şu ara Turkcell mağazalardan alırsanız hediye olarak kocaman bi tane samsung wireless hoparlör veriyor, aklınızda olsun

http://www.acutezmedia.com/wp-content/uploads/2012/09/Samsung-Wireless-Audio-Dock-DA-E550.jpg

Geçen Satürn'de gördüm.300 tl gibi bi fiyatı vardı. Almayı düşünenler mutlaka değerlendirsin.

deniz
07-05-2013, 20:46
s4 kullananlardan pıl hakkında taze bılgı alabılırmıyız ?
valla gecen hafta ıphone 5 i sattım s3 aldım huzura erdım ıphoneden sonra resmen dızel geldı pıl harıka :D:D:D

jr1905
09-05-2013, 18:50
s4 kullananlardan pıl hakkında taze bılgı alabılırmıyız ?
valla gecen hafta ıphone 5 i sattım s3 aldım huzura erdım ıphoneden sonra resmen dızel geldı pıl harıka :D:D:D
ilk aldığımda 9 saat fln sarj ettim sabah 9 dan gece 11 e kadar sürekli uğraştım şarj %30 gösteriyordu

G_TT_I
12-05-2013, 21:44
S3 ile hic yüzüm gulmedi, tek sorun yasayan ben gibiyim ama cok komiktir,
Ekran fonu beyaz iken klavyedeki harfler golge olarak ekranda kaliyor,
Explorer vs. acilirken ekran komple bem beyaz oldugunda, hayalet seklinde harfler ap acik duruyor :)
Bu tür soru yasayan yada sebebini bilen var mi

DoganSuper
14-05-2013, 20:28
iphone 5 ten baya üstün diye biliyorum iphonede kamera 8 mp iken s4 de 12 mp miydi neydi yanlış hatrlamıyorsam.

playhard
15-05-2013, 00:47
çok ısınıyror meret