PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell ? Avea ? Vodafone ? Memnuniyetleriniz ve Şikayetleriniz

Sayfa : [1] 2

semih1469
27-03-2013, 10:42
Yıllardır Turkcell müşterisiyim çekim gücü ve internet hızı bakımından gayet memnunum fakat diğer 2 operatörde fiyatlar neredeyse yarı yarıya fark ediyor, Turkcell'den Avea veya Vodefone'a geçenlerin iyi veya kötü yorumlarını alabilirmiyim, heryerde çekiyorlar mı internet hızları nasıl ?

krscan
27-03-2013, 10:46
Vodafone kullanıyorum yaklasık 10 yıldır buldugum ilk fırsatta turkcell'e gecicem. Şuan benim anladığım eski müşterilerin operatörler için bi anlamı yok yeni müşteri onlar için daha cazip doğal olarak da kampanyalar genelde yeni müşterilere yönelik. Bi arkadaşım vodafone'den turkcell'e geciş yaptı benim tarifemle neredeyse aynı, hızlı bir interneti var buna karşın benim faturamın neredeyse yarısını ödüyor.

Suleyman
27-03-2013, 10:49
Turkcell iyi hoşta 500 mb bile 19 tl arkadaş...Sırf int paketi yüzünden değişiklik yapabilirim..

Evrenoz
27-03-2013, 10:50
Seneler önce Turkcell'den vodafone'a geçmiştim..

Faturam her daim paketim ne ise o geldi.. O sebepten aştınız, bu sebepten aştınız gibi saçmalıklarla ek bedel ödemem gerekmedi. Çekim konusunda sorun yaşamadım. İnternet hızından da memnunum..

huseyinturk
27-03-2013, 10:50
Avea'ya geçtim turkcellden ucuz diye. Hastalığa yakalanmış gibiyim çekmiyor zaman zaman, otobanda seyir halinde zaten konuşmak zor ama ucuz diye geçemiyorum diğer operatörlere.. Vodafone kullanıyorum aynı zamanda şirket hattı aveaya göre çekim gücü kalitesi baya baya iyi. 1 yıldır kullanıyorum 2 kere görüşmem kesildi birinde asansöre binmiştim, direk özür dileriz ücretiniz iade edildi diye mesaj geliyor. Vodafone çok iyi bence

halilcan9455
27-03-2013, 10:56
bu işin ...... oldum diyebilirim.
Numara tarifeyle gelenlere hangisi güzel tarife veriyorsa ona geçiyorum.
çekiyor-çekmiyor bu yere gere değişiyor. turkcell'in çekmeyip aveanın çektiği yerlerde var.
gerçi çekmeyen yerler çok azaldı günümüzde.
Turkcell fiyatları ölüm.kaç yıldır kullanmıyorum.
avea-vodafone arasında mekik dokuyorum.hangisinin tarifesi güzelse ona geçiyorum.hatta bu hafta tekrar vodafone geçicem
Her Yöne 500 Dakika + Her Yöne 1000 SMS + 1 GB İnternet ayda sadece 19 TL 26 yaş altına
26 yaş üstüde 23 TL

Merthan
27-03-2013, 10:57
Avea kullanıyorum hiçbir şikayetim yok.Turkcell'den Avea'ya geçtim.
Dünya kadar görüşme yapıyorum fix 48 tl geliyor asla paket aşımı yok.Tramere plaka yazmadığım sürece :) Turkcell çok yaktı canımı,yok onu aştınız bunu aştınız saçma sapan faturalar.
Kendimden sonra ailemi ve biçok arkadaşımı Avea'ya geçirdim.
Avea'ya geçtikten sonra nasıl senelerce Turkcell kullandığımı düşünüp durdum.

KuBilaYY
27-03-2013, 11:05
Turkcell den avea'ya geçicem sözleşmemin dolmasına 2 ay var mecbur bekliyorum. Çok pahalı resmen bıktırdı.

Met
27-03-2013, 11:07
Turkcell faturasız hat kullanıyordum, faturalıya geçmek istedim turkcellin paketleri çok pahalı olduğundan mecburen avea faturalıya geçtim. Aradaki fark dağlar kadar.

Sazlıca plajına balığa gittim telefon çekmedi. İnternetin de çekmediği yerler oluyor. Tam bir sinir harbi. Sadece fiyatları uygun olduğundan kullanıyorum.

darkmoon
27-03-2013, 11:17
94 den beri turcell den aldığım ilk hattımı kullanıyorum yani turkcellin ilk nesil müşterilerindenim fakat son 5-6 senedir hiç ama hiç memnun değilim ikinci bir hat aldım vodafone onuda kullanıyorum turkcell hattımıda en ufak ve ucuz paket olan her yere 300 paketine geçirdim..

cgnozdmr
27-03-2013, 11:22
gelecek ayın 25 inde sözleşmem bitiyor lanet olsun ki taahhütlü blackberry telefon almıştım ona da bin pişmanım sadece 4 gb mega bis paketi vermişlerdi o yanı iyidi.Mesajı da dakikayı da çok kullanan birisi olarak geçen ay 100 TL lik paket aşımı yaptım.Artık bunaldım resmen şu sıralar araştırıyorum diğer şirketleri.Şu sıralar numarayı Vodafone a taşıdığımızda çok avantajlı paketler sunuyor.Bir yandan turkcellin çekim gücüne alışığım :) Vodafone da çekimde sıkıntı yaşayan var mı??

KGüneyli
27-03-2013, 11:24
- Aveanin cazip konusma ve sms paketleri var :) Türkcell in cekim gücü kalitesi :)

Thracian
27-03-2013, 11:28
çekiyor-çekmiyor bu yere gere değişiyor. turkcell'in çekmeyip aveanın çektiği yerlerde var.
avea-vodafone arasında mekik dokuyorum.hangisinin tarifesi güzelse ona geçiyorum.hatta bu hafta tekrar vodafone geçicem
Her Yöne 500 Dakika + Her Yöne 1000 SMS + 1 GB İnternet ayda sadece 19 TL 26 yaş altına
26 yaş üstüde 23 TL

90 gündür vodafone dışında olman gerekiyor. ve bu ay sonu bitiyor.

Vodafone Shop ta çalışıyorum. VF ile ilgili sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım

GökhanO
27-03-2013, 11:29
12 yıl turkcell kullandım 2 yıl once paketimi asmamama ragmen bi turlu abonesi oldugum paket ucretinde fatura gelmemesine isyan edip vodafone'a gectim. Cekiminde hic bir sorun yok cok memnunum faturamda hep paketimde ne yazıyosa o kadar geliyor ama interneti beni deli ediyor. Acaip yavas, sırf bu yuzden yine degistirmeyi dusunuyorum su an.

semih1469
27-03-2013, 11:30
26 yaş üstüde 23 TL

Bende bu kampanyaya geçmeyi düşünüyorum, Avea'dada bunun aynısı 23 TL, şuan Turkcell'de sadece 1GB sınırsız internete 20 tl veriyorum. Sizce vodafone mu yoksa Avea mı ?

semih1469
27-03-2013, 11:31
12 yıl turkcell kullandım 2 yıl once paketimi asmamama ragmen bi turlu abonesi oldugum paket ucretinde fatura gelmemesine isyan edip vodafone'a gectim. Cekiminde hic bir sorun yok cok memnunum faturamda hep paketimde ne yazıyosa o kadar geliyor ama interneti beni deli ediyor. Acaip yavas, sırf bu yuzden yine degistirmeyi dusunuyorum su an.

Abi bu olmadı işte tam vodafone'a niyetlenmiştim, internet hızı turkcelle göre çok mu değişiyor ?

Dragger
27-03-2013, 11:32
Turkcell internet paketi tam dolandırıcı işi...

Nasıl bitiyor o paket anlam veremiyorum, hayatları yalan.

Yaklaşık 6 aydır 59 olan pakete 100 lira altı gelmiyordu. Gittim eve 20mbit internet aldım, evdeyken sürekli ordan bağlıyım dışarda bir video bile açıp izlemiyorum en fazla 1 foto koyarım falan...2 aydır normal fatura geliyordu, bu ay yine 91 gelmis, 32 lira extra internet yazmıs 1gb üstüne...Mesaj bile gelmedi paketiniz bitiyor diye. Ve adım gibi eminim 1gb internet kullanmadım, birazdan arayıp agızlarına sıcacagım.

HaKo
27-03-2013, 11:32
Kurumsal olarak vodafone la çalışıyoruz , müşteri hizmetleri tam anlamıyla rezalet, çok yavaşlar işler sürekli karışıyor. Fiyatıda turkcellden aman aman bir fark yok aşağı yukarı aynı paket fiyatları.

Kendi hattım 15 yaşımdan beri turkcell, müşteri hizmetleri çekim gücü bakımından hepsinden 1 tık üstün o kesin.

GökhanO
27-03-2013, 11:33
Abi bu olmadı işte tam vodafone'a niyetlenmiştim, internet hızı turkcelle göre çok mu değişiyor ?

yav arkadasda avea var atasehirdeyiz aynı videoyu acıyoruz adam yukluyor izliyor ben daha basındayım, anlamıyorum aradım sikayetde ettim kontrol ediyorlar sorun yok diyorlar bana kota falanmı uyguluyorlar anlamadım ki :D

HaKo
27-03-2013, 11:33
Turkcell internet paketi tam dolandırıcı işi...

Nasıl bitiyor o paket anlam veremiyorum, hayatları yalan.

Yaklaşık 6 aydır 59 olan pakete 100 lira altı gelmiyordu. Gittim eve 20mbit internet aldım, evdeyken sürekli ordan bağlıyım dışarda bir video bile açıp izlemiyorum en fazla 1 foto koyarım falan...2 aydır normal fatura geliyordu, bu ay yine 91 gelmis, 32 lira extra internet yazmıs 1gb üstüne...Mesaj bile gelmedi paketiniz bitiyor diye. Ve adım gibi eminim 1gb internet kullanmadım, birazdan arayıp agızlarına sıcacagım.

ingilterede 1gb paket alıyosun 1 ay bitiremiyorsun, TR de vodafone veya trcell 1gb paket 1 haftada bitiyor ne hikmetse :) Ayrıca ingilteredeki hız fişek gibi bizimkiyle mukayese edilemez.

Yani anlayacağınız öyle bir geçiriyorlarki bu millete kazandıkları çılgın paranın haddi hesabı yok.

Thracian
27-03-2013, 11:40

Cepnet paketlerinden birini kullanıyorsunuzdur. Diğer türlü VF 3G hızında verir.

Cepnet tarifeleri; belirli bir megabayt a kadar 3G verir bu limit aşıldığında 96kbps olarak sınırsız ama yavaş bir internet verirdi. Cepnet paketleri bu sebeple kaldırıldı.

Sınırsız Mobil İnternet, belirli bir hıza kadar 3G, sonra 100kpbs olarak internet sağlar.

Eworen
27-03-2013, 11:41
Ayrıca ingilteredeki hız fişek gibi bizimkiyle mukayese edilemez.
Buna katılmak mümkün değil
Bi süre orda yaşadım ben döndüm nişanlım orda bi kaç sene kaldı abim çok uzun yıllardır orda yaşıyor mobil internet hızları Turkcell ile kıyaslanmaz katiyen hangi operatörü sayarsanız sayın çok değiştirdik denedik ama tıss TR ye gelince Turkcelli görünce herkes çok şükür diyor

Zaten yayınlanan testlerde Turkcell in internet hızı Dünya bazında çok mükemmel seviyede

He paket çabuk bitmiyor kısmına katıldığım doğrudur orda zaten genelde paketler 500 mb civarıdır

RIDVAN
27-03-2013, 11:43
Turkcelle Hayata Bağlandık Hayatımızı S...kti Mecburen Avea Geçiş Yaptık İnterneti Yavaş Geliyor Bazen Ne Yapalım İdare Ediyoruz.

halilcan9455
27-03-2013, 11:45
90 gündür vodafone dışında olman gerekiyor. ve bu ay sonu bitiyor.

Vodafone Shop ta çalışıyorum. VF ile ilgili sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım

dedim ya abi bu işin ....... oldum diye kuralları biliyorum son 1 yıldır aveadayım.

darkmoon
27-03-2013, 11:47
internetin çabuk bitmesinin nedenlerinden biri belki smart phone kullanmaylada ilgili olabilir insanlar bir sürü app yüklüyor o app lerin bazıları devamlı arka planda çalışıyor güncellemeler için bağlanıyor olabilir falan filan..

halilcan9455
27-03-2013, 11:47
Bende bu kampanyaya geçmeyi düşünüyorum, Avea'dada bunun aynısı 23 TL, şuan Turkcell'de sadece 1GB sınırsız internete 20 tl veriyorum. Sizce vodafone mu yoksa Avea mı ?

çekim vs karşılaştırması yapmıyorum daha öncede söyledim yere göre değişiyor diye.
turkcellden kurtulunda avea-vodafone farketmez :D

GökhanO
27-03-2013, 11:48
Cepnet paketlerinden birini kullanıyorsunuzdur. Diğer türlü VF 3G hızında verir.

Cepnet tarifeleri; belirli bir megabayt a kadar 3G verir bu limit aşıldığında 96kbps olarak sınırsız ama yavaş bir internet verirdi. Cepnet paketleri bu sebeple kaldırıldı.

Sınırsız Mobil İnternet, belirli bir hıza kadar 3G, sonra 100kpbs olarak internet sağlar.

bu soylediginiz dogrultusunda aradım musteri hizmetlerini 1 gb paketim var dedim bana 100mb kadar 3g sonra edge olarka devam eder diyo, abi boyle bir paket olabilir mi ? 100mb 3g kullandıktan sonra ben 900mb veriyi edge hızı ile nasıl bitirebilirim acaba :D
neyse alırken dikkat edin buna beyler burada boyle bi olay var..

darkmoon
27-03-2013, 11:50
bu arada banada konturlü faturasız internet lazım bir türlü bulamadım turkcelldeki haftalık yada aylık yapmışlar kullanmazsan yanıyor aldığın paket öbür ay yenisini almak zorundasın en az bir 3 yada 6 ay internet kotası konturu yanmıycak faturasız bir paket olsa iyi olucak.

Thracian
27-03-2013, 11:56
bu arada banada konturlü faturasız internet lazım bir türlü bulamadım turkcelldeki haftalık yada aylık yapmışlar kullanmazsan yanıyor aldığın paket öbür ay yenisini almak zorundasın en az bir 3 yada 6 ay internet kotası konturu yanmıycak faturasız bir paket olsa iyi olucak.

toplamda kaç gb senin için yeterli olur?

telefonda mı? pc dem i kullacaksın ??

Thracian
27-03-2013, 11:59
bu soylediginiz dogrultusunda aradım musteri hizmetlerini 1 gb paketim var dedim bana 100mb kadar 3g sonra edge olarka devam eder diyo, abi boyle bir paket olabilir mi ? 100mb 3g kullandıktan sonra ben 900mb veriyi edge hızı ile nasıl bitirebilirim acaba :D
neyse alırken dikkat edin buna beyler burada boyle bi olay var..

1 gb internet değildir paketin 9.9TL ye 100mb a kadar 3g sonra sında sınırsız EDGE hızına geçer.

Eğer hattında ayrıca bir internet varsa 1gb (normal fiyat 21TL, Genç tarife 14TL) varsa boşunadır.

Numaranı pmlermisin?

athem
27-03-2013, 12:00
Turkcell 1 gb internet paketi yaptim bakalim ilk fatura kac gelicek cok gelir diye tahmin ediyorum :)

cgnozdmr
27-03-2013, 12:02
Turkcell 1 gb internet paketi yaptim bakalim ilk fatura kac gelicek cok gelir diye tahmin ediyorum :)

telefon ne kardeşm?

SONE-R
27-03-2013, 12:03
turkcell pahalı diyorsunuz da, mercedes de pahalı.. şimdi mercedesle atıyorum renault bir mi? :)

athem
27-03-2013, 12:03
telefon ne kardeşm?
S3 kardesim

cgnozdmr
27-03-2013, 12:05
S3 kardesim

kankı s3 ile yetiremeyebilirsin ya..Sana tavsiyem bunun takibini bırakma arkadaşlarda yazmışlar turkcellde internet aşımında mesaj falan gelmiyor köstükçe kösüyor :D
bir kaç ay müsteri hizmetlerine git bu ay kaç mb kullanmışım diye sor bakıyorlar hemen ona göre uygun pakedi seçersin ;)

onursumer
27-03-2013, 12:08
kontrat paketim bitiyor

500dk 4gb internetim ve 2500sms paketim var

buna benzer bi pakete ihtiyacım var araştırmalara başladım :D

athem
27-03-2013, 12:09
kankı s3 ile yetiremeyebilirsin ya..Sana tavsiyem bunun takibini bırakma arkadaşlarda yazmışlar turkcellde internet aşımında mesaj falan gelmiyor köstükçe kösüyor :D
bir kaç ay müsteri hizmetlerine git bu ay kaç mb kullanmışım diye sor bakıyorlar hemen ona göre uygun pakedi seçersin ;)

Kanka eski telefonum nokia c3 250 mb paket vardi yetiyodu snra s3 aldim 2 gunde bitti.sonra sozlesmem bitti 1 gb internet aldm ama dedigin gibi yetmicek sanirim:)
Ama trkcell de cok fatura gelmesi disinda hic bi sorun yok ;)

darkmoon
27-03-2013, 12:10
toplamda kaç gb senin için yeterli olur?

telefonda mı? pc dem i kullacaksın ??

pc de lazım 1 gb yeter face twitter girmelik lazım ..

athem
27-03-2013, 12:11
kontrat paketim bitiyor

Hangi hatti kullaniyosunuz?
Aylik kac para

Merthan
27-03-2013, 12:19
Yiyorsa gidip Turkcellden Vınn alın.
Alın paketi dahi açmayın kenara koyun banko 100 kagıt fatura.
Bi kere bi operatörcü bana gider yapmıştı hahah

Thracian
27-03-2013, 12:27
kontrat paketim bitiyor

500dk+5000sms+4gb internet = 70TL Vodafone.

Onurkk06
27-03-2013, 12:31
aveadan vodafona geçtim nası pişmanım anlatamam vodafone çekiyoumuş konuşurken kaç kere teefon gitdi sayamadım ayrıca gün içinde konuşabileceğiniz faturasız hiç bir paket yok aveanın tek hastalığı alt katlarda çekmemesi yoksa avea iyidir +otobüsle sık yolculuk yaparım gördüm ki vodafonun interneti sürekli kopuyor+hat gidiyor avea da ise çok nadir en kısa zamanda aveaya geçicem

slowmotion
27-03-2013, 12:31
avea bedava verse kullanmam. hattım turkcell, 1000dk+1000sms+1gb net+tahattüt = 59tl

aslan
27-03-2013, 12:32
Bende 10 senelik Turkcell kullanıcı olarak son 4 yılımı Vodafone kırmızı avantaja geçerek huzura kavuşanlardanım
1000 dakika 1gb internet 35 tl

SeRKaN
27-03-2013, 12:36
aveadan vodafone geçtim 1 ay olacak nerdeyse aveadan çok iyi bence

Thracian
27-03-2013, 12:49
pc de lazım 1 gb yeter face twitter girmelik lazım ..

pc de 1 gb yetmez*. çünkü ortalama 1 site 2-3 mb veri içer. + buna resimler videolar grafikler eklenince

alternatif olarak: 1gb alıp Willkommen bei Facebook (http://m.facebook.com) adresinden ve opera browserdan mini ayarlarıyla bi faydası olur.

alternatif 2: konturlu bi hatta facebook&twitter paketi alabilirsinz (5 tl) bunla fb&twiter paketi alıp m.facebook.com dan girebilirsiniz. ama sadece kim ne paylaşmış, ne yazmış bakabilirsiniz. begeni yapamaz, paylaşım yapamaz resim alamazsınız

Thracian
27-03-2013, 12:56
turkcell pahalı diyorsunuz da, mercedes de pahalı.. şimdi mercedesle atıyorum renault bir mi? :)

pahalı olması mercedesi kaliteli yapmıyor. Kaliteli olduğu için pahalı.

aynı gruba ait vw ve seat&skoda öreneği yeterli bir örnektir

Onurkk06
27-03-2013, 12:58
bu arada vodafone a geçenler hatlarını aramaya kapatsınlar adınızı vererek numaralarınıza ulaşılabiliyor+ sürekli abuk subuk numaralar beni arayıp numarayı satarmısınız noyu müşteri hizmetlerinden değiştirmişsiniz özel bilgilerinizi nasıl bu kadar rahat paylaşıyor anlayamadım vodafon

SONE-R
27-03-2013, 12:59
pahalı olması mercedesi kaliteli yapmıyor. Kaliteli olduğu için pahalı.

işte turkcell de kaliteli olduğu için diğerlerinden daha pahalı..
vodafone'u da avea'yı da kullandım.. vodafone bir nebze iyi ama avea ancak öğrencilere yarar.. :)

Kaan
27-03-2013, 13:03
17 Senedir bir fiil Turkcell :) alt yapılarını bildiğim için parası neyse acımadan veriyorum benim kurumsal olduğu için biraz daha ucuz.

Full Star paket kullanıyorum en yükseği
​​​​​Şirketiçi 6.000 DK + Turkcell 6.000 DK + Her Yöne 3.000 DK + 1000 SMS + 4 GB

24 Aylık kontratta olduğu için iPhone 5 le birlikte toplamda 200 TL ödüyorum normalde sadece Tarife ücreti 119 TL taahütle %25 indirim yapıyorlar 103 TL ye düşüyor olması lazm

2.Hat olarakta Vodafone kullanıyorum yaklaşık 2 senedir ondanda memnunum ama İnternet kalitesi alt yapı kalitesinde konuşma kalitesinde Türkiyede Turkcell'den iyi bir firma yok ve olamazda.

Shadow_Dancer
27-03-2013, 13:04
1000 dakika 1000 sms (hiç kullanmıyorum) 1 gb internete 76 lira ödüyorum Turkcell ile, sürekli internet kullanmama ragmen bitirdigim çook nadirdir internet paketini..

Adamlar pahalı vesaire ama hizmet kalitesi olarak diger iki operatörden kat kat iyi..

Avea çalıştıgım şirkette çılgın kampanyalar yaptı, ama hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlarım da hep pişman oldular..

Hatta 95 lira taahütlü bi kampanya yaptılar, karşılıgında herşey fazlasıyla var (konuşma,internet) ayrıca teknosadan da 1600 liralık hediye çeki veriyorlar ama yine de geçmem.

GökhanO
27-03-2013, 13:06
1 gb internet değildir paketin 9.9TL ye 100mb a kadar 3g sonra sında sınırsız EDGE hızına geçer.

Eğer hattında ayrıca bir internet varsa 1gb (normal fiyat 21TL, Genç tarife 14TL) varsa boşunadır.

Numaranı pmlermisin?

ben bunu vodafone gecip kontrantlı telefon aldıgımda verdiler kendim secmedim o paketin icinde 1gb internet yazıyordu ben bilemeki 100mb 3g gerisi edge alta karınca gibi yazmıslardır tabiki :D

Thracian
27-03-2013, 13:56
ben bunu vodafone gecip kontrantlı telefon aldıgımda verdiler kendim secmedim o paketin icinde 1gb internet yazıyordu ben bilemeki 100mb 3g gerisi edge alta karınca gibi yazmıslardır tabiki :D

telefonu aldığında 12 ay için 1gb veriyor (1 kere için)

bason
27-03-2013, 16:11
Turkcell'in pahalı olmasının nedeni kullandığı lisanslar+ Rekabet kurulu. En yüksek lisansları alıp da en ucuz olamaz haliyle. Turkcell'i kalite olarak beğeniyorum. 3 senedir Avea'dayım İzmir merkez ilçede oturuyorum, evimin salonunda çeken telefon kendi odamda çekmiyor maalesef.:) Ayrıca aldığınız dakikaların periyot durumlarını da karşılaştırın derim. Ucuz olan firmaların periyotları da daha yüksektir.

HaKo
27-03-2013, 16:17
Buna katılmak mümkün değil
Bi süre orda yaşadım ben döndüm nişanlım orda bi kaç sene kaldı abim çok uzun yıllardır orda yaşıyor mobil internet hızları Turkcell ile kıyaslanmaz katiyen hangi operatörü sayarsanız sayın çok değiştirdik denedik ama tıss TR ye gelince Turkcelli görünce herkes çok şükür diyor

Zaten yayınlanan testlerde Turkcell in internet hızı Dünya bazında çok mükemmel seviyede

He paket çabuk bitmiyor kısmına katıldığım doğrudur orda zaten genelde paketler 500 mb civarıdır

ben senede en az 4-5 kez yurt dışına çıkıyorum neredeyse her çıktığım ülke de kendi operatöründen bir kart alıyorum.

Turkcell hızlı ama kimsenin oh çok şükür falan diyeceği kadar fark hiç görmedim arada.

İngilterede O2 kullandım gayet hızlı mukayese edemem şimdi ama öyle çok şükür dedirtecek bir fark yok. Benim kız kardeşimde orada yaşıyordu yeni geldi aynı şeyi oda sürekli söylüyor. Bende ingiltereye defalarca gittim geldim benim izlenimlerim bu yönde...

Low-Rider
27-03-2013, 16:18
Çok uzun zamandır avea kullanıyorum, ben memnunum her yönden

tcell gibi kazıkçı değil, fiyatına göre sunduğu hizmet çok iyi

16EC813
27-03-2013, 16:22
vadafone mi aman diyim aman uzak durun çok iyi yapıyolar :D gerçi aramızda sahiplerinden arkadaşlarımız da var ama neyse ben yinede söliyim :D

avea ne diyosa o farklı bi uygulaması yok

semih1469
27-03-2013, 16:25
Turkcellden diğer operatörlere kesin geçmeye karar verdim en azından düşündüğüm paketler kontratlı değil olmadı 1 ay sonra tekrar dönerim :) Ama Avea'mı Vodafone mu :soru: Birde internette 1GB diyip 100 mb dan sonra hızı düşüyormu kesin öğrenmek lazım öyleyse eğer saçmalamışlar.

ali_utku
27-03-2013, 16:25
kurumsal olarak yıllarca Avea,bir yılda vodafone kullandık.fiyatlar uygun yalniz arazide telefon çekmiyor.E durum boyle olunca da ucuz olmasının bı esprisi kalmıyordu :)

şirket hatlarını Turkcell e taşıdım.Musteri temsilcimle hatlara ufak bı ayar verdik.Mesela ofis icinde Calisan elemanın internetini kapattırdım,gecen aylarda faturaya yansıyan ortalama 10 tl lik internet kullanım ucreti kesildi.Kimininkine sms paketi aldım.tam istediğim kombinasyon oldu :)

Şahsi hattim da Turkcell.1200 dk heryone - 1 gb internet -iPhone ortalama 250 civarı geliyor.avantajlarindan dolayı fiyatına katlanıyorum.

İbrahim33
27-03-2013, 17:49
Bende avea kullanıyorum.Ayrıca sinyal sorunundanda bıktım.22 liraya 350 dakika , 1000 sms paketi var , ama ay içerisinde 1 tane bile sms atmışlığım yok.Hangi akla hizmet sms kampanyalı hattı aldıysam oda ayrı bir salaklık tabi :)Şimdi ben bu hattı kapattırmak istesem veya turkcele geçsem , herhangi bir ücret ödemek zorunda kalır mıyım avea'ya ? ( Hat 1 senelik)

Şu hatta gözüme çarpmıyor değil hani.

Yıldız 15 Paketi - TURKCELL (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Yildiz-15-Paketi.aspx)

cagri-35
27-03-2013, 17:58
Turkcell gerçekten geçiriyor, herhangı bır uyarıvs de yok. Ben avea kullanıyorum uzun suredır ve suanda mesela yenı bı pakete gecmem ıcın aradılar herhangı bır taahhut olmadan eskı musterı oldugumdan. Daha oncekı pakedımde 52 tl öduyordum 400 dk heryone 2000 dk avea ıcı ve 1 gb ınt vardı su anda 500 dk heryone 3000 dk avea ıcı ve 2 gb ınternetım var aydada 35 tl oduyorum. Benı arayıp bu paket daha uygun ve avantajlı dıyerek gecırdıler. Kaldıkı ben eskı pakedımde daha fazla para oduyorken, şahsen cok sasırdım.

ENG
27-03-2013, 18:18
Ben iki yillik avea cilesinden sonra bu sabah itibariyle vodafone gectim 500dk 1000sms 1gb int 23 tl. Avea cekim sorunu yasadim sadece fiyati cok uygun diye vazgecemedim ama vodafone da fiyati geri cekti bu paketle. Ilk gun izlenimim cekim basarili net speed test 4mbit ortalama

kamildogan.07
27-03-2013, 18:46
Sanırım bu arkadaşın ben oluyorum :D Evet bende 3 yıla yakın zamandır vodafone kullanırken yaklaşık 4 aydır Turkcell e geçiş yaptım. İnternet hızı olsun çekim gücü olsun o çok iyi. Ayrıca ay sonunda da hiç üzmüyor. Fatura neyse o geliyor. Çok memnunum

Vodafone kullanıyorum yaklasık 10 yıldır buldugum ilk fırsatta turkcell'e gecicem. Şuan benim anladığım eski müşterilerin operatörler için bi anlamı yok yeni müşteri onlar için daha cazip doğal olarak da kampanyalar genelde yeni müşterilere yönelik. Bi arkadaşım vodafone'den turkcell'e geciş yaptı benim tarifemle neredeyse aynı, hızlı bir interneti var buna karşın benim faturamın neredeyse yarısını ödüyor.

Tekos
27-03-2013, 19:04
Ben 14 sene Turkcell kullandım,inanılmaz paralar ödedim.Eskiden paketler vs. yoktu.
En son Turkcell'de ödediğim ücret çok artınca gold plus pakete geçmek istedim , 1 yıl taahhüt isteyince sinirlendim ve Avea'ya geçtim o gün bu gün kafam rahat 62tl. ödüyorum.Bazen hat kopuyor,otobanda çekmiyor ama şehir içinde hiç problem yok.Yazık günahmış o verdiğim paralar.
Vodafone'da iyi bir alternatif olabilir.

Merthan
27-03-2013, 20:37
Bende avea kullanıyorum.Ayrıca sinyal sorunundanda bıktım.22 liraya 350 dakika , 1000 sms paketi var , ama ay içerisinde 1 tane bile sms atmışlığım yok.Hangi akla hizmet sms kampanyalı hattı aldıysam oda ayrı bir salaklık tabi :)Şimdi ben bu hattı kapattırmak istesem veya turkcele geçsem , herhangi bir ücret ödemek zorunda kalır mıyım avea'ya ? ( Hat 1 senelik)

Şu hatta gözüme çarpmıyor değil hani.

Yıldız 15 Paketi - TURKCELL (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Yildiz-15-Paketi.aspx)
Valla kardeş bende çok uzun süre Turkcell kullandım geçmediğim denemediğim paket kalmadı.Hiçbir paketin sonunda sölendiği tutar gelmedi faturama.50 tl lik paket alıyorsun 80 90 geliyor,100tl lik alıyorsun 150 geliyor belkide varsa 150 tl lik alsan 200 tl gelicek.
Turkcell tamamen düzmece,bu geçmeyi düşündüğün pakette seni yanıltmasın yani.Ne paketlere geçtim hep aynı konuşmayı yaptım güya paketi aşmışım ama mesaj falan yok.Paketi aştıktan günler sonra mesaj geliyor aştınız diye e tabi o günler içinde habersiz olarak konuştukların sana girmiş oluyor.
Avea kullanıyorum anında biter bitmez haber geliyor ve 6 aydır kullanıyorum sadece aldığım ay paketi aşmışım ve paket sürem her yöne 500 dk.Turkcell kullanırken 750 dkydı bunun yarısı kadar gitmiyordu.
Defalarca öperatörle kavga ettim hep bir laf cambazlığı falan.Napıcaksın elden bişey gelmiyor.
Hak hukuk bilsem şikayet edicem ama işte klasik her insan gibi uğraşmak istemiyorum
Aveaya geçtikten sonra neden daha önce vodafone veya aveaya geçmemişim ne kadar malmışım dedim kendi kendime!
Gayette güzel çekiyor ediyor ne internette nedebaşka bişeyde asla sorun yaşamadım aveada ama vodafone u bilmiyorum.

c20let
27-03-2013, 20:40
Vodafone 500 dk 5000 sms 500 mb 35 tl + bişiler = 37 ödüyordum

Avea 500 dk 1000 sms 1 gb 23 tl kampanyasına geçtim kontörlü yapıp hattımı

TayfunS
27-03-2013, 20:41
Avea kullanıyorum 2 sene olacak nerdeyse. 1.5 senedir faturalı hattım var her yöne 1000 dakika. Dakikalar bitmiş uyarı mesajı falan yok sırf ondan 40 lira. İnternet paketim yoktu bişey lazım oldu 40 mb kullanmışım 90 lira da ordan girdi mi. mhp nin 40. yılı kutlu olsun. Bi kaç aya vodafone ya da turkcele geçmeyi düşünüyorum

Dodoo
27-03-2013, 20:43
Turkcell gerçekten çok pahalı, ama en iyi hizmeti de operatörler arasında o sunuyor.

Vodafone'da 1gb net + 1000 sms + 500dk konuşmalı bir paket vardı gençler için, ona geçmeyi düşünüyorum bakalım, umarım pişman etmez.

SONE-R
27-03-2013, 20:47
ben şu an Kamu eko paket 600 dk 29 TL, Kamu 1000 SMS 5 TL, Kamu 1 GB sınırsız internet 19,9 TL lik 3lü paket kullanıyorum. toplamı 53,9 TL...

Melih-Ö
27-03-2013, 20:54
Vodafone kullanıyorum son derece memnunum. 2 senelik üyeyim tahminimce. 10 tlye sınırsız internet ğaketim var şuanda yok iptal etsem yanarım :) Bir tek interneti yavaş 3gyi açsamda video izleyemiyorum seri şekilde bayağı bekliyorum. Fiyat olarak harika yoksa, 500 dk her yöne, 5000sms sınırsız internet 35-40 tl arası ödüyorum.

Dodoo
27-03-2013, 20:58
Vodafone kullanıyorum son derece memnunum. 2 senelik üyeyim tahminimce. 10 tlye sınırsız internet ğaketim var şuanda yok iptal etsem yanarım :) Bir tek interneti yavaş 3gyi açsamda video izleyemiyorum seri şekilde bayağı bekliyorum. Fiyat olarak harika yoksa, 500 dk her yöne, 5000sms sınırsız internet 35-40 tl arası ödüyorum.

İnternet kullanımı olarak 1gb geçmiyorsan bu paket işine yarar belki, gerçi muhtemelen biliyorsundur ama, yine de paylaşayım, işine yarayan başka birileri çıkar belki. :)

http://www.vodafonefreezone.com/Contents/226/201322391730_840x300.jpg

Melih-Ö
27-03-2013, 21:07
İnternet kullanımı olarak 1gb geçmiyorsan bu paket işine yarar belki, gerçi muhtemelen biliyorsundur ama, yine de paylaşayım, işine yarayan başka birileri çıkar belki. :)

http://www.vodafonefreezone.com/Contents/226/201322391730_840x300.jpg

Benim sağım solum belli olmuyor :D Gerek yok şimdi turkcelldeyken internetten çok çektim :) Sınırsız iyidir 10 tl fazla olsun kafam rahat olsun :) Birazda hızlı olsa harika olacak o Ümit Erdimin reklamları falan hikaye ben avcıların göbeğinde video izleyemiyorum :D

semih1469
28-03-2013, 08:41
Ben iki yillik avea cilesinden sonra bu sabah itibariyle vodafone gectim 500dk 1000sms 1gb int 23 tl. Avea cekim sorunu yasadim sadece fiyati cok uygun diye vazgecemedim ama vodafone da fiyati geri cekti bu paketle. Ilk gun izlenimim cekim basarili net speed test 4mbit ortalama

Bende Avea veya Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum ikisininde kampanyası hemen hemen aynı.. Vodafone daha iyi diyorsanız geçicem yorumlarınızı bekliyorum

poseidon
28-03-2013, 09:29
Turkcell kullanıyordum internetsiz olarak ortalam bri konuşma ile 50-60 tl den aşağı fatura ödemiyordum.
Sonra baktım internet yok bişey yok geçiriyorlar Vodafone'a geçtim. 20 tl ye 250 dk konuşma 250 dk internet verdiler
30 tl den aşağı fatura ödemedim her ay yüksele yüksele fatura geliyordu.
Ulen dedim yetti artık. aveada bir kampanya yakaladım.

Şimdi 30 tl ye 500 dk konuşma + 2,000 sms + limitsiz internet (2gb üzeri hızı düşüyor ama her gün saatlerce kullanmama rağmen daha aşamadım 1,5 gb de kalıyorum)

Aylardır Avea kullanıyorum ne internetinde bir yavaşlama ne faturada geçirme ne de çekmediği bir yer var.
Çok memnunum. Boşu boşuna o kadar para dökmüşüm diğer operatörlere.

Aktaş61
28-03-2013, 17:20
15 aydır avea kullanıyorum bunun son 7 ayı faturalı.
500 dk 5000 sms sınırsız internet (1 GB hız sınırlı) vs vs paket 20 tl vergisiydi arayanıbil servisi filan 22 tl ödüyorum toplamda,kullandığım dışında hiç bi fark yok faturada.

benim bulunduğum ortamlara göre aveanın 3G çekim alanları %95, sıkıntı yaşadığım çok nadirdir; bunlardan biride istanbuldaki evim.apartmanın girişinde asansörün kapısına kadar 3G sıkıntısız bağlanıyor,en üst kata eve çıkınca 3G çok çok az çekiyor.bazen çileden çıkartıyor tabi bu durum ama onun dışında sıkıntı yok.internet dışında telefon çekmemesi yaşamıyorum zaten çok absürtik yerler olmadıkça. 3G internetide gayet hızlı bence.

FATİH
28-03-2013, 20:16
her yöne 2.000 dakika
her yöne 2.000 sms
2 gb internet

bu vodafone'un aylık red mini tarifesi ve 12 ay taahhütlü. fazlasıyla yetiyor bana. üyeliğinizi yaptırınca 50 tl'lik hediye çeki veriyorlar, ben s3'e sağlam bi kılıf almıştım. kalan bakiyelerinizin tamamını öğrenmek için "OZET" yazıp 7000'e mesaj gönderiyorsunuz, ücretsiz. anında ne kadar süre, sms ya da gb kaldığını öğreniyorsunuz.

vodafone'un herşeyi iyi hoş da antep'in merkezinde dahi asansörde hat gidiyor, yakışmıyor.

Thracian
05-04-2013, 12:50
Cep telefonu Tarifeleri hakkında bilgi isteyen olursa Vodafone tarifeleri hakkında bilgi verebilirm.

Kesinlike ticari bir amac yada markacılık olarak yazmıyorum. İnsanlar sürekli fatura aşımı hakkkında dertli ama tarifelerinin ne olduğunu kaç dk kullandıklarını bilmiyorlar.

Bu arad coğu kişiden bilgisi olmamasına ragmen, özel servis ücreti alıyorlar ayda 1 tl ye varan ücret bunlar.

Vodafone kullanıcıları için.

vodafone.com.tr ye girip sağ üst köseden online işlem kısmında (Vodafone Self Servis) gelip.

üste telefon numarası
alta şifresini (şifresnini bilmeyenler için S yazıp 7000 e mesaj atarak yeni şifre isteyebilirler)

Daha sonra Fatura detay görüntüleme kısmına girip

Göremek istedikleri faturann DETAY kısmına tıklayabilirler. Böylece o ay içinde telefonla yapılmış arama sms ve internet işlemlerini görüntülüyebilirler.

Sayfanın ortasında 'Bakiyesi 0 olanları gösterme' kısmını işaretleyip faturanızın üstüne hangi işlemden ne kadar eklenmiş görebilirsiniz. (Gözüken fiyatlara +%18kdv + %25 ötv eklenecektir.)

eğer 4 haneli ve örenğin 1234ABC gibi hizmet numaraları varsa bunları araştırın.

emrekuzdere
05-04-2013, 13:05
Yıllarca Avea kullandım ama Denizli'de taşındığımız evin olduğu yerde ne Avea ne vodefone çekmiyor. (Dağ başıda deği) Kaç defa şikayet ettik, yok efendim daha yeni yatırım yapılmışmış, nasıl çekmezmişmiş, bizim bütün telefonlarımızda problem varmış vs vs saçmalık. Çekim+kalite+hız= Turkcell açık ve net. Mecburen fazla fazla para veriyoruz orası ayrı

Remon
07-04-2013, 02:01
turkcell bence para tuzağı.. turkcelldim avea'ya taşıdım numaramı. yıkılan pakete (500 dk heryöne,1000 sms heryöne, 1 GB net paketi) geçtim keyfime diyecek yok , çekim kalitesi gayet iyi ve internet hızıda turkcell ile kafa kafaya.

Fırtına_siR
07-04-2013, 02:21
@Remon

dostum paket fiyatı ne acaba sabit fiyatmı ?

CTG
07-04-2013, 10:14
2000 yılından beri Turkcell kullanıyorum - kötünün iyisi. çekim gücü konusunda etarfımdan gördüğüm kadarıyla turkcell iyi, internet eh işte. yalnız 2 senede bir salaklık yapıp kontratlı cihaz alıyorum artık çok sıkmaya başladı 3 haneli fatura ödemek

bkaraca
07-04-2013, 10:25
En iyisini Allah bildiği gibi yapsın, 96 dan beri turkcell kullanıyorum aynı zamanda son 4-5 yıldır vodafone ikiside birbirinden hem iyi hem kötü.

Burak-Akın
28-04-2013, 01:06
4 yıldır avea kullanıyorum interneti çok yavaş

BaybuRtlu69
28-04-2013, 01:50
4 yıldır avea kullanıyorum interneti çok yavaş

Avea Kullanıyorum Şuanda bende, 1 Gb sınırsız paketi, dediğin gibi cidden. Fakat iş görüyor

Ama Turkcell in netinin yanından geçemez malesef henüz

timmaah
28-04-2013, 02:23
Ben de yillarca turkcell gold plus kullandiktan sonra aveaya gectim ayni paketi tam yari fiyatina 1seneden fazla kullandim. internetim surekli acik olmasina hic dikkat etmeden msjlasip konusmama ragmen pakette veta faturamda bi aşma olmadi. Tek skntim arayan 10kisiden 8i telefonun neden kapaliydi diyordu. Suan turkcele geri dondum ve aveadaki paketimin yarisina ayni parayi oduyorum. Ayrica turkcel de kalan dakikam ve internetim sonlara dogru hatirlatma msji ile geliyor nekadar kaldigi. Cumleler cok dusuk oldu ama genel olarak suan memnunum en azindan arayan adam ulasabiliyor...

Burak-Akın
28-04-2013, 18:26
Avea Kullanıyorum Şuanda bende, 1 Gb sınırsız paketi, dediğin gibi cidden. Fakat iş görüyor

Ama Turkcell in netinin yanından geçemez malesef henüz

turkcell in turbo internet paketi çıkmış adamlar iddialı

BurakDmrkl
10-05-2013, 13:52
2 aya yakındır avea dayım paket fiyatları iyi interneti falan güzel hızlı bana turkcelle aynı gıbı geldı ama illaki fark vardır . şehrin ortasında asfalt seviyesinde bi internet cafeye gittim boş dersde telefon çekmiyodu turkceller cekıyodu . Yine şehrin ortasında bi bilardo cafeye gittik 2. katta turkcell ler cam kenarında çekiyodu benimki heryerde full çekiyodu :D

yavuz364
10-05-2013, 16:31
2 seneye yakındır AVEA dayım, daha önce turkcell deydim..
Kesinlikle çekim problemi yok, etrafımda birsürü turkcelllinin hatları kesilip duruyor.. Onların yanında avea gayet güzel.. Ayrıca ayda 1-2 kere kesilirse de aradaki fiyat farkından dolayı hakediyor diyebilirim :)

Onurkk06
10-05-2013, 16:47
yıkılan paket + kartalcelliyim diğer takım hatlarıyla ayda 2000 dakka bedavam var cok rahatım aveada vodafone da dakkaları liraları saymaktan bıkmıştım

Onurkk06
10-05-2013, 16:48
bu arada avea genelde alt katlarda çekmiyor cok uzun yola gidip gelirim aveanın neti neredeyse kesilmezken yolda vodafone hat gidip geliyor neti gidip geliyordu birde vodafonun avantaj paketleri çok kısa süreli 3 ay 5 ay ne anladım o işten

Kadyr
10-05-2013, 16:54
Yillardir turkceldeyim ama memnunmuyum eh iste suanki tarife bana yetiyor. Ama 3g konusunda diplerine kadar sokayim onlarin kac kere mesaj yazdim sovdum ariyolar iste bilmem ne falan dedim sizin yalaninizi ne yapayim.metrobuste giderken bile e5 ana guzergah bide 3g den kopuyo okeyden dusuyorum ceza yiyorum:D mecidiye koyde falan dogru duzgun hizli degil bunlarida soyledim ama hala amerikadan hizliyiz diyolar nasil oluyor anlamiyorum

punto_multijet
10-05-2013, 16:57
vodafone ve avea kullanıyorum. vodafone yok soyle kesilmez yok boyle kesilmez diyor ama ozellikle yoldayken surekli hat kesiliyor. avea cok daha iyi bence vodafone a göre ama trcell konusunda fikrim yok

Kadyr
10-05-2013, 18:14
Yoldayken eger cihazimda 3g aciksa turkcelde kesiliyor.hatta mecidiye koyden zincirlikuyuya nezaman 3g acik olsa konusurken kesiliyor.

freelife
10-05-2013, 19:07
turkcell bir kere kazıklayabildi birdaha turkcell ve aynı oluşumun içinde olan başka ürünlerinide kapımdan sokmam..aveadayım ve çok memnunum ..

es026
10-05-2013, 19:30
4 yıldır Vodafone kullanıyorum çok memnunum. Diğer operatörleride kullandım ama bu kadar memnun kalmamıştım. Turkcell pahalı ve kampanyalar çok sınırlı. Avea desen çekim kalitesi düşük ve arayan numara bildirimide ücrete tabii olunca uzaklaştım.Diğer operatörlerin abonelerine ücretsiz sunaduğu hizmeti Avea ücrete tabii tutuyor. Tabi bu düşünceler kişiye ve operatörden beklentilere bağlı. Ben Vodafone derim başka arkadaş Avea,Turkcell der. Bence Vodafone :D

İbrahim33
30-05-2013, 21:46
Yeni turkcell faturalı hat alacağım gnctrkcll ben yaptım 250 dk turkcell , 250 dk her yöne toplamda 500 dk. tarifesine geçeceğim ayda 19 tl'ye.Alacağım hat 532 li olur mu aceb ? yoksa başka numara falan mı verirler?

Aktaş61
10-06-2013, 18:03
avea sadece çektiği yerde güzelmiş turkcellin vodafoneun full çektiği noktada izmitin göbeğinde telefonu çekmesi için balkonda bırakıyodum şaka gibi

Le10ur
10-06-2013, 21:46
turkcell ve vodafone ıyı ama avea cekmıyor hıc sevmıyorum

G_TT_I
11-06-2013, 08:15
Turkcel atasehir cevresi ve Bağdat cad. Internet sutekli sacmaliyor, volkan isik reklamlari hikaye, konuyla ilgili ariyorum, sikayet kaydi acamiyor yada acmiyorlar bagrip sovunce ancak internet yavas seklimde kayit aciyorlar, ozellikle caddede oturan varsa surekli sikayet formu actirin, hsonu ozellikle iptal oluyor

volume81
11-06-2013, 08:43
uzun yıllardır vodafone'dayım taaa telsim zamanından beri

şirket olarakda vodafone'dayız benim bi problemim yok sms'ler ile sürekli kalan dk'larımı vs kontrol ediyorum 4 gün kaldı yenilenmesine 150sms her yöne ve 143dk her yöne kalmış :)

interneti whatsapp face twitter vs için iyi güzel ama video izlemek işkence oluyor :) ev iş cafe arasında döndüğüm için her yerde wireless var sıkıntıda çekmiyorum açıkcası :)

aliburma
11-06-2013, 08:46
Dün artık canıma tak etti ve avea'ya aşağıdaki mesajı gönderdim. Kendilerine firma diyen bu anlamsız kuruluşların bizden istediği nedir? parasıyla rezil olmak bu galiba...duyarlılığım için bir teşekkür mesajı gönderecekler sadece, ama bu kadar zararın yanında kendimi bir nebze olsun rahatlatmış oldum...

"Avea, Aycell ismi ile aktif olduğu ilk günden beri (Nisan 2003) müşterisiyim ve senelerdir zorunlu olarak avea kullanıyorum. internet kullanımı açık olduğu için defalarca haksız olarak yüzlerce TL ödemek zorunda kaldık. (geriye dönük faturalar incelendiğinde 599 TL'lik fatura bile olduğunu göreceksiniz!)

teknik veri diye
(-aynı saniyede 3-4 içerik indirmişsiniz beyefendi,
-hangi telefon ile indirilmiş kardeşim, çift çekirdekli bilgisayar bile bu büyüklükteki içerikleri aynı saniyede indiremez!
-sistemimizde öyle görünüyor, maalesef yapılacak bir şey yok! diyerek) her seferinde cebimizdeki iki kuruşu da size verdiğimiz ama karşı çıkamadığımız, kuzu kuzu "itiraz ettik ama olumsuz sonuçlandı. neyse sağlık olsun" dediğimiz, hiçbir zaman telefonlarımızı sağlıklı olarak kullanmamızı sağlayamayan aptal makineleriniz yüzünden bizleri sorumlu tuttuğunuz her fatura bedelini ödedik. itiraz etmek için bile ilk önce faturayı ödedik. parası ödendiği için sonucunun olumsuzluğunun bildirileceğini bile bile ödedik! ama bunların hiçbiri size yetmiyor, ödedikçe yeni zırvalarla karşımıza çıkıyorsunuz! yaptığınız kampanyalar, cihazların taksitli fiyatlarından bile pahalı oluyor. zaten bu zamana kadar hiçbir hayrınızı görmedik, yakamızı rahat bırakmanız için daha ne yapmamız gerekiyor? interneti bile olmayan telefondan içerik sitelerine üye olmuşsunuz diye aidat parası kesiyorsunuz, yeter artık! 10 yıldır istediklerinizi alamadınız mı?

bu cürretinizi neye borçlusunuz? yaptığınız haksız uygulamalardan geri adım atmak ve gerçekten-samimi olarak müşterilerinizin memnuniyetine yönelik olarak çalışmanız için taksim gösterileri gibi bir şeyler mi bekliyorsunuz? gerçekten ne istiyorsunuz? şirketinizi batırmak mı niyetiniz? her gün yüzlerce insan hatlarını kapatıp diğer operatörlere geçiyor, bu sizi hiç ilgilendirmiyor mu? bunların hepsinin cevabını verin ki artık iki kuruşluk keyfimiz de tarih öncesinden kalmış mantığınız yüzünden kedere dönüşmesin... "

16EC813
11-06-2013, 09:06
bende bu aveadan bıktım arkadaş yaa 19 lira paket aldık her ay 40-50 ödüyom resmen adama enayi yerine koyuyolar
hoçç türcelden kaçmıştık buraya ama :D yok aslında birbirimiznden farkımız biz osmanlı bankasıyız :D diye bi reklam aklıma geldi bunu hepsi yapsa ne güzel olur herkes bilir o zaman farklarının olmadıgını

aliburma
11-06-2013, 09:51
abi müşteri hizmetlerini arıyorum.

"-arkadaşım, kardeşim bu içeriğin bu şekilde indirilmesi mümkün değil, imkansızın da imkansızı olmuş. "

M.T: "Beyefendi sistemde böyle görünüyor!"

"Ne yani, ödeyecek miyiz? makinelerinizdeki verilerin doğruluğu neye göre, kime göre doğru?"

M.T: "Bilmiyorum beyefendi.... susuyor.."

"benim uyuduğum, çoluk çocuğun pirelerle haşır neşir olduğu gece saatlerinde bu olayın olması imkansız, sen bana diyorsun ki iki yaşındaki oğlun arabayı kaçırmış, üç korna roll yapıyor, yok böyle bir şey..."

bunların verilerinin veya kayıtlarının doğruluğunu inceleyecek bir mekanizma yok. koydukları makine sanki arş-ı ala'dan indirilmişte biz keleek yapıyoruz...

İbrahim33
11-06-2013, 14:41
532 li hatta 50 lira dedi , bende 530 lu aldım :)

Kadyr
01-10-2014, 12:23
konu baya eskı kalmış canlandıralım
yıllardır turkcel hattım var ama şu ınternet dandıklıgı 3g nın dandıklıgı doğru duzgun cekmemesı yavaş olması sebebi bile artık canıma tak etti ve vodafone a numaramı taşımayı ciddi dusunmeye başladım. şuan için guncel olarak vodafone kullananlar nasıl kalıteden memnunmusunuz çevremdekilere sorduğumda turkcelde yaşadığım sıkıntıları yaşamıyorum diyorlar.

SekoLive
01-10-2014, 12:26
bu ara vodofone kullanıp internetinin su gibi gittiği olan üyemiz varmı

2 aydır 2gb internet ay bitmeden bitiyor

daha önce fazlasıyla yeterdi

gün içinde wifi evde wifi oldugu halde böyle saçma bi durum yaşadım

call center ı arayp onları dinlemekde istemiyorm tek ben mi böyle bi durumla karşılaştım?

kadir genel olarak ben memnunum, bu internet durumu yeni oldu yoksa gayet iyidi s3mini kullanıyorm cekisi heryerde iyi interneti işimi görüyor.

Kaan
01-10-2014, 12:28
benim vodafone hattı ben hatuna verdim gayet güzel memnun sorun yok diyor

Turkcell bu aralar nette yavaş LTE geçiş yapılacak sanrm o yüzden simkart değişiklikleride yapılmaya başlanmış

Berkan
01-10-2014, 12:31
turkcellden vodafona geçeli 4-5 sene oldugayet memnunum.
Serkan benimde öyleydi 2gb bitip durdu son 2 ayda(instagram cok götürüyor ozellikle) tarifeyi değiştirdim 1000dk 1000sms 4gb internet olan tarifeye geçtim kafa rahat şimdi :)

SekoLive
01-10-2014, 12:37
turkcellden vodafona geçeli 4-5 sene oldugayet memnunum.
Serkan benimde öyleydi 2gb bitip durdu son 2 ayda(instagram cok götürüyor ozellikle) tarifeyi değiştirdim 1000dk 1000sms 4gb internet olan tarifeye geçtim kafa rahat şimdi :)

tek değilim demekki :)

nedir bu tarifenin fiyatı?

Berkan
01-10-2014, 12:44
tek değilim demekki :)

nedir bu tarifenin fiyatı?

12 ay kontratla 65, kontratsız 75

http://www.vodafone.com.tr/Red/tarifeler.php

individual
01-10-2014, 12:46
Hepsi farklı dönemlerde birbirlerinden avantajlı tarifeler yapıyor.Sonuçda hepsi aynı.

Kahn23
Ben de uzun zamandır ciddi ciddi Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum 15senelik Turkcell hattı sahipliğinden sonra.
Turkcell her ne kadar en iyi altyapı, internet bizde desede fasafiso.

Dün vodafone'a numarasını taşıyanlara S5 1650TL reklamı gördüm. Belki sırf bunun için geçebilirim.

Anıl E.
Ben de vodafone'dan turkcell'e geçtim . İnternetinden vs her şeyinden memnunum .

Berkan
01-10-2014, 12:53
Ben de uzun zamandır ciddi ciddi Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum 15senelik Turkcell hattı sahipliğinden sonra.
Turkcell her ne kadar en iyi altyapı, internet bizde desede fasafiso.

Dün vodafone'a numarasını taşıyanlara S5 1650TL reklamı gördüm. Belki sırf bunun için geçebilirim.

serkana dedigim tarifeyle 75 + telefonda 70 e gelir . 75*24=1800 olunca telefonun fiyatı hop 1680 e düsümüş oluyor .ben aylık 80 veriyorum 240 lira takarın var bana :D

Redfish16V
01-10-2014, 13:17
Türkcell'den aveaya geçmiştm ama artık her gün sövmekten bıktım.en yakın zamanda vodafone'a geçicem en azından çeken bir hattım olur :D

Yogi
01-10-2014, 13:20
Türkcell'den aveaya geçmiştm ama artık her gün sövmekten bıktım.en yakın zamanda vodafone'a geçicem en azından çeken bir hattım olur :D

aynısını ben yaptım evin içinde telefon çekme camdan konuşursun, 3g açık olsa bile internet dial-up bağlantı gibi.
tekrar turkcelle geçtım bıraz pahalı ama en azından çekmeme ve hız sıkıntısı ortadan kalktı

timmaah
01-10-2014, 13:20
bende yıllarca turkcell kullanıp gelen faturalara kızıp avea ya geçtim bi ara...
birgün müşteri hizmetleriyle konuşurken "beyfendi sesiniz gelmiyor telefonunuz çekmiyor sanırım" cümlesinden sora full çekiyo olarak gösteren telefonumun "aveanın kalitesindendir" cevabımdan sora seve seve turkcele geçiş yaptım.
aynı tarifeye tam 2 kat fiyat ödüyorum ama en azından telefonum açıkken "ya arıorum telefonun kapalı" cümlelerinden kurtuldum.internetinden de memnunum sürekli internette olmama rağmen genelde wi-fi kullanarak aylık 1gb ucu ucuna gidiyor.
ve turkcel bana mesaj atıyor paketinizde 100mb kaldı dikkat edin die :)
tarifem şuanda 1000dk heryöne + haftanın 2 günü turkcellilerle beleş + 1000sms +1gb internet 12 ay taattütle 58lira. hiç de fazla gelmedi bugüne kadar.
hatta sanırım şuan bi kampanya yapmışlar aynı tarifeye 1gb daha internet beleş

Volkann
01-10-2014, 13:37
10 yıllık Türkcell li olarak 2 ay önce vodafone'a geçtim dünya varmış.

Kadyr
01-10-2014, 14:07
vay be benım gıbı dusunen cok kısı varmıs. bende red classıc tarıfesını gordum 1gb 1000dk 1000sms 49 tl ye ona geçelim ozaman. turkcelede mesaj attım 4ceker geyıgınızle ıyı kandırıyorsunuz sızı dava etmek lazım ama ugrasmıcam gule gule dedım :D

Suleyman
01-10-2014, 21:29
Turkcell den vodafone a geçmiş biri olarak, ben de memnunum.

GuNeS
02-10-2014, 16:22
türkcellden vodafona geçtim. turkcellde bir türlü paket tutarımı ödiyemiyordum hep yüksek geliyordu ama vodafona geçtikten sonra nefes aldım gerçekten. devreden tarife ayda 49tl .

sedat
02-10-2014, 16:26
Türkcell iyi güzel de çok geçiriyor be kardeşim :) bizde şirket olarak vadafon a geçmek gibi bi niyetimiz var bakalım

Gürhan
02-10-2014, 17:06
Turkcell çok yakıyor :(

Aktaş61
08-10-2014, 12:19
vodafoneda bi kampanya gördüm geçen gün vodafonelularla ve sabit hatlarla sınırsız, her yöne 1000 dk, her yöne 1000 sms, 2 GB internet 35 tl uygun gibi
http://speedy.sh/cyXET/Ads-z.jpg

Aktaş61
08-10-2014, 12:21
http://i.hizliresim.com/XYELG7.jpg

emre.ates
08-10-2014, 12:32
500dk her yöne 5000 sms her yöne 2gb ınternet vodafon da 25 tl

johnie
05-11-2014, 21:39
Yaklaşık 13 yıldır Turkcell 5 senedir de Faturalı hat kullanıyorum. Günümüzde ki akıllıtelefonlar sayesinde internetin değerini telefondan önce operatör öne çıkmamtadır. Arkadaşım yarı yarıya fiyat dedi Avea ya gerçti internet 10 üzerinden 5-5.5 alır.. Bir gün full var ise ertesi gün ya da gün içinde yarı yarıya.. Turkcell iyi pahalı ama inanın aldığı parayı hak ediyor.. Turkcell den vazgeçmeyin derim :)

Kadyr
05-11-2014, 21:47
beyler ben gectım vodafone. ınternetınden memnunum cekımıde ıyı. hatta turkcel ıdoda bostancı bakırkoy arası ıllahlar dedırtıyodu vodafone bu konuda sıkıntı yasatmadı bana

bayramoglu
05-11-2014, 21:53
fazla beygir fazla arpa tuketir turkcellde yaktigi kadar gidiyor ama. fiyatlar icinde gunahlarini almayin paket tarife fiyatlarini btk belirliyor. musterisi cok olan operatore yuksek fiyat veriliyor ki diger operatorler de kazansin. piyasa rekabet iliskisi.

elpadre
05-11-2014, 21:56
ılk turkcellılerdenız halımızden menmunuz :)

levent
05-11-2014, 22:05
yıllardır turkcelliyim, paket aşımına uğramadıkça fazla gelmedi. tabi ek paketler vs derken 400, 127 gibi rakamlar ödemişliğim mevcut :)

normalde tarife 59 lira mı 54 lira mı öyle bişey :D

sword
05-11-2014, 22:48
1997de almıstım turkcell :) şuan 30tl 500dk heryön 1gb net yetıyor aylık bana..

Yigit-Y
06-11-2014, 07:24
Turkcell kontrat mart da bitiyor.

1000 dk 1000 sms 4 gb paket kontrat dolayi 96 tl odemekteyim,

Küçükçekmece bahçelievler ucgeninde cekim konusunda sıkıntı hangisi yasatmaz

Yukarıda ki paket benim icin ideal sms olmasada olur hangi servis sağlayıcı iyi olur.

Turkcell devam mi yoksa vodafone mu hattimi kapatip yeni hat ve numara alicam

sirhot
06-11-2014, 07:46
2004 ten beri telsimdeyim yani vodafone :) hattımın üzerinde hala telsim yazıyor o derece :) suanda 500dk 5000sms ve 2gb internet kullanıyorum hiçbir yerde çekmeme vs sorunu yaşamadım. Ekstra ücrette çıkartmadılar 2 sene taahhüt veriyorum kafa rahat :)

Kahn23
06-11-2014, 08:12
16 yıldır Türkcell kullanıyorum. Hiç diğer firmalar cezbetmedi beni.

Bazen kullandığım paket ile özellikle vodafone'u karşılaştırıyorum tamam ucuz ama 5-10TL için değmez diyorum.

Ama son zamanlarda Türkcell gözüme girmeye başladı :) Sağolsunlar Fenerbahçe Ülker'in sponsoru oldukların birçok EuroLeague maçına davetli olarak gidiyorum. En tepede balkonda izliyoruz maçı ;)

Berkan
06-11-2014, 08:26
16 yıldır Türkcell kullanıyorum. Hiç diğer firmalar cezbetmedi beni.

Bazen kullandığım paket ile özellikle vodafone'u karşılaştırıyorum tamam ucuz ama 5-10TL için değmez diyorum.

Ama son zamanlarda Türkcell gözüme girmeye başladı :) Sağolsunlar Fenerbahçe Ülker'in sponsoru oldukların birçok EuroLeague maçına davetli olarak gidiyorum. En tepede balkonda izliyoruz maçı ;)

uzuun süre turkcelli olduktan sonra 2011de bana bir 300 tl kadar yaslıyınca değiştirdim ozamandan beri vodafone red hep. huzurmuş valla (turkcelldede var galiba platinum geyiğinde ama) telefonum bozuldu kapıya geldiler yaptılar geri gittiler müşteri hizmetlerini beklemiyorum çok kullanmasamda sacma sapan istek ve sorularıma back-upI kullandım baya :D cekicisinden ozellikle.hat babamın üstüne oldğu için onun doğum günü tarihlerinde beymenden kravat, düğme, cüzdan gibi ıvır zıvı birton hediye yolluyolar :)

Shadow_Dancer
06-11-2014, 08:36
1999'dan beri turkcell, hayatta da degiştirmem.. faturam hep aynı gelir. arada 2 3 lira oynar o kadar.. çok memnunum.

johnie
06-11-2014, 10:10
Aynı pakete 69.99 ödüyorum.. Biraz fazla ödüyorsun ki kontrat yapmadan önce turkcell ' in sitesin den ve tim gibi yerlerden paket fiyatlarını araştır derim. Müşteri temsilcisini aradığında sana uygun olmayan paketi itelemeye çalışmaktadır :) Ben bu paketi yaptırdıktan sonra , aynı paket 59 a ya da 49 a falan düşmüştü .. Turkcell de devam edeceksen eğer araştırıp kontrat yapmanı öneririm :)

bayramoglu
06-11-2014, 15:19
eskiden faturali vodafone kullanirdim. en son faturami kredi kartiyla odedim odeme sisteme dusmedigi icin hattim kapandi. ben de dekontu faksladim ama hattim acilmadi. musteri hizmetlerini aradim memnuniyetim icin actilar. odeme dusmezse 48 saat snra tekrar arayin acalim dediler. sonra bi hafta kadar boyle gitti sonra tekrar aradim faks sisteme dusmemis tekrar faksladim dekontu beni aradilar iki gunde bi hattinizi actirirsiniz odeme dustugunde problem kalkar dediler. 20 gun kadar daha boyle gitti. sonra odeme onaylandi tesekkur mesaji geldi. buraya kadar problem yoktu ta ki bir sonraki faturama ekstradan hat kapama-acma ucreti 65 tl yansitana kadar. her actirmam icin 5tl ucret eklenmis. sikayetim vara yazdim vodafonu aradim sikayet olusturdum fatura incelencek siz odemeyin dediler odemedik. sonra sure gecti hat bidaha kapandi. 5tl de oradan girdi. en son bi mesaj geldi faturaniz incelenmis olup herhangi bir hata bulunamamistir. o an gittim taahhutu bozdum tum faturalari odedim hatti kapattirdim yaklasik bi 180 tl girdi ben de yemin ettim bidaha vodafonun kapisindan bile girmem diye. herkesede soylerim bu olayi.

bayramoglu
06-11-2014, 15:23
vodafone memnuniyetim icin 70tl gecireli yaklasik bi sene oldu oyle cok eski bi zaman da degil :)

Le10ur
06-11-2014, 18:45
1.5 senedır turkcelldeyım fıyatı fazla sevmıyorum kontrat bıtsın dırek vodafone geccem turkcellden uzak durun cok gereksız fıyat tarıflerı var

johnie
24-11-2014, 09:52
Çok uzun süreli Turkcell kullandıktan sonra yarın itibari ile Vodafone a geçiş yapıyorum.. Konu ile ilgili detayları sizinle paylaşıcam :) Yalnız şöyle bir durum var internetin çekmemesi hattan ziya de telefonlardan da kaynaklabiliyor.. Wifi sorunu olabiliyor interneti yeterince çekmiyor olabiliyor.. Vodafone a sordum böyle bir sorun yaşamıcaksınız dediler hayırlısı dedim :)

Berkan
24-11-2014, 10:03
hoş şeyler değil enazından bana göre

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/yandas-medyaya-parayi-boyle-aktariyorlar-656204/

http://www.aktifhaber.com/turkcell-akcell-oldu-1079984h.htm

cortez
06-01-2015, 15:01
türkcelli ilk çıktığından beri kullanıyorum.ama fazla geçirmeye başladı bu aralar vodafonea geçiyim diyorum kullanan arkadaşlardan hangi tarifeyi kullanıyor memnunluk derecesi nedir? çekme vs...

Kahn23
06-01-2015, 15:03
Ipad'i net 1 haftadır kullanamıyorum.

İnternet'i kaplumbağadan daha yavaş. Edge ile bağlanmaya çalışıyor, bağlanamadığı için de zamanaşımı hatası veriyor. :ofk:

K.Kaan
06-01-2015, 15:06
1.buçuk senedir Avea da iki tane hattım var. müşteri temsilcileri her aradığında allah belanı versin Avea diyip kapatıyorum. Dolandırıcı gibiler. Verilen rakamlar hiçbir zaman faturalarıma yansımadı hep 3 5 üstü tahsil ediyorlar. Ve işin garibi bir istikrarda yok. Telefon taahhütü yaptıktan sonra iyice azıttılar. Cumartesi günü iki hattımı da iptal ettiricem

cortez
06-01-2015, 15:07
türkcell benmim kapattırdığım 2. hattım için 15 tl fatura çıkarmış.sebebi ise açma kapama ücretiymiş!!!!!!

Tayfun.O
06-01-2015, 15:27
türkcell benmim kapattırdığım 2. hattım için 15 tl fatura çıkarmış.sebebi ise açma kapama ücretiymiş!!!!!!

Bu dediğin bütün hatlarda var nerden giydireçeklerini şaşırıyorlar . Bu ay 7.5 tl fazla faturam geldi gittim sordum 1 günlük faturayı geçiktirmişim 7.5 hat kapanma-acılma parasını kösmüşler sövdüm sapanladım çıktım

cortez
06-01-2015, 15:32
Ben inat ettim ödemedim tahsilat servisi aradı.Hukuki yollara başvuracaklarmış.Bana süre verdi yuh!!! dedim

veliazak
06-01-2015, 19:37
2003 Yılından itibaren 3 ayrı hattım ile bu güne kadar ne kadar dakika konuştuğumu bilmiyorum... Bunca yıldır ödediğim faturaların kat kat fazlasını almışımdır...

250 MB İnternet 250 SMS 250 Her Yöne ==> 16 TL

4 Gb internet, 1000 SMS, 1000 Dakika Her yöne ==> 29 TL

Daha uygunu yok piyasada... Teşekkürler AVEA

Sezgin
08-01-2015, 16:57
Vodafone' a geçtim. 3 ay oldu, internet hızı hariç gayet başarılı. Fiyatları turkcell'den %60 civarı daha ucuz. Suanlık ıyıyız kendısıyle.

Draniela
08-01-2015, 17:12
İlkokuldan bu yana hep turkcell kullandım sadece kısa bir süre avea kullandım ve yine turkcell kullanmaya devam ediyorum. Fiyatlar konusunda doğru diğer operatörlerin iki katı ama ne bileyim diğerleri de kanser ediyor insanı :)

elpadre
08-01-2015, 17:18
20 senedır turkcellden devam :)

johnie
08-01-2015, 17:22
Vodafone a geçtim uzun süre turkcell kullandıktan sonra.. Pek farkı olmadığını söyleyebilirim.. Çok ama çok nadir instagram da mesela videoları yükleyemebiliyor.. Ama hız açısından ve çekim açısından açıkçası Turkcell ile pek bir farkı yok.. :) Red Classic extra peketi kullanmaktayım 1/1/4

poşetçay
08-01-2015, 22:28
2010 dan beri vadofone kullaniyorum 45 tl 1000 dk sms 12 tl 500mb internet 10 tl 65 tl baska hatlardan gecis yapana ve yeni hat alana 35 tl müsteri hizmetlerini aramak bile ücretli kararı siz verin

jumpeR
29-01-2015, 21:25
vodafone candır

srkns
29-01-2015, 21:31
en uzun vadeli turkcell kullandım, tarifeleri biraz yüksek geldiğinden avea'ya geçmiştim
avea dan da memnundum ta ki şark görevim çıkana kadar, 3g çekmediğinden turkcell'e geçtim memnunum

ara ara vodafone da kullandım ve her defasında çok güzel kazık yedim, o yüzden telsim zamanından beri sevmem şu operatörü..

dj_batukaan
29-01-2015, 21:54
Belli başlı kullanıcı seçenekleri dışında çekim hız vs. neredeyse birbirlerinin aynısı

mkerim
30-01-2015, 08:32
Türkcell e ilk abonelerdenim. Her türlü hatalarını saçma sapan faturalarını kabulleniyordum. Biri şikayet et diyene kadar oturdum. İnternet erişimi ile ilgili bir şikayet ettim. Sonuç o ayki fatura bedelsiz olarak geldi. Bu fatura indirimleri veya bedelsiz olma işi belki 10 sefer oldu. ortalama 100 tl den diye hesap yapsak sonuç idare eder.
Gene TİM i şikayet ederken telefondaki siz eski abonemizsiniz adresinizi verinde bir tablet bilgisayar gönderelim dedi. Sonuç : Samsung bir tablet. İyi bir model.
Tahammül etsemmi etmesemmi bilemiyorum.

GökhanO
30-01-2015, 08:53
Türkcell e ilk abonelerdenim. Her türlü hatalarını saçma sapan faturalarını kabulleniyordum. Biri şikayet et diyene kadar oturdum. İnternet erişimi ile ilgili bir şikayet ettim. Sonuç o ayki fatura bedelsiz olarak geldi. Bu fatura indirimleri veya bedelsiz olma işi belki 10 sefer oldu. ortalama 100 tl den diye hesap yapsak sonuç idare eder.
Gene TİM i şikayet ederken telefondaki siz eski abonemizsiniz adresinizi verinde bir tablet bilgisayar gönderelim dedi. Sonuç : Samsung bir tablet. İyi bir model.
Tahammül etsemmi etmesemmi bilemiyorum.
hocam benim babamda baya eski abone ilk gsm sebekesi geldigi zamanlar abone olmustu, biz o kadar sikayetimizi dile getirdik size davrandıları gibi bir davranısı bize hic yapmadılar, en son babam; "ben bu kadar eski abonenizim ama bırakcagım sizi artık iyi hizmet alamıyorum", dediginde sizin tercihiniz efendim demisler :) demek ki adam seciyorlar abi :)

Berkan
30-01-2015, 09:15
faturanın kabarıklıgıyla dogru orantılıdır muhtemelen. benim babamda ilklerdendir ama adamcagızın faturası 50 tlyi görmemiştir hiç, alo dan başka işlevi yok :D arada bir yeni yeni adapte edebildigim telefonumla maillerine bakıyor evde okadar :D

Kahn23
30-01-2015, 09:17
Size yine tablet vermişler iyisiniz :)
Bizim evde bazen net çekmiyor. Şikayet ettik bize cevapları şu oldu. " Bölgenizde baz istasyonu kuracak yer bulursanız yardımcı olmak isteriz"

Bu laftan sonra işim olmaz Turkcell ile..

Molev
30-01-2015, 10:28
Merhabalar konuyu nereye açıcağımı bilemedim buraya yazıyım en iyisi,

Çok yakınım bir firmadan taahhütlü cihaz alıyor GM Discovery 16gb ve cihaza işinden dolayı cepkask yaptırıyor 150 tl ne olur nolmaz diye.

Cihazın ekranı iş sırasında elinde olmıyan sebeblerden dolayı kılıf içerisinde kırılıyor ve benim tarafımdan tüm evraklar ve şartnamelere uyularak cepkask firmasına tamir ve veya değişim için gönderiliyor.

Buraya kadar hiçbir problem yok asıl sorun bundan sonra başlıyor,
Cepkask firması bana geri dönüş yapıyor ( Bu arada cihazın durumu vs. filan öğrenmek için cepkask'ı ne zaman arasam 4 TL dk. başına ücret ödüyorum 7 görüşme ve en az 1 dk ile 3 dk arası görüşme yaptım cepkaskla kargo ücreti vs vs zaten cihazı kendim yaptırsam daha iyiydi :D ) cihazın imeisinin yalnıs olduğunu bu cihazın imei'sinin üzerinde cepkask garanti kapsamının olmadığını belirtiyorlar ve geri gönderilceğini söylüyorlar. Ben burda kıllanıyorum ve başka bir bayiden numara üstüne gözüken telefonun ne olduğuna baktırıyorum, birde ne göreyim LG marka bir telefon ve taahhüt ücretide her ay yüksek yansıyor.! Firmaya gidiyoruz telefonu aldığımız yere ilgileniyorlar böyle birşey olması mümkün değil naraları vs. vs. bi bakıyorlar sisteme başka telelfon gözüküyor, bu günde cep kasktan beni aradılar telefonunuz değişim cihazı olduğu için sistemde gözükmemiş geri gönderin bize tekrardan hemen işlemleri halledelim diyorlar. ( Bu güne kadar bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için itin g.t'une sokan firma beni arıyor ? cok garip. )

Durum Vaziyet budur arkadaşlar.

Bu gün hiç zaman kaybetmeden ihtarname çektiriyorum yakınıma, ancak yakınım mahkemeyle filan uğraşmak istemiyor uzlaşma taraftarı ama bende madem böyle bir çakallık yapıyor bu hırbolar bende uzlaşmada ip6+ isteyeceğim ancak yasal olarak onların gözünü korkutmam gerekiyor ihtarnameden sonra biri avukat ağzıyla bu firmanın gözünü korkutsun firma büyük bi firmanın bayisi 3 büyüklerin değil tabiki firma ismi filan isteyen olursa pm'den gönderirim şu an ne olur ne biter diye burdan isim vermek istemiyorum.

Molev
30-01-2015, 10:31
Taahhütlü telefon satıyorlar LG adı altında başka telefon veriyorlar faturaya yüksek yansıyor, hemde ona cepkask yapıyorlar utanmadan, birde üstüne cepkask yaptıkları telefonda daha önceden değişim olup ellerine gelen bir telefon gm discovery :) .... Faturalarım görüşme kayıtlarım mailleşmeler filan hepsi duruyor.

Sti_Ozan
28-09-2015, 20:05
Turkcell ciddi anlamda candir,4 yil turkcell kullandim sonra vodafone a gectim gecmez olaydim,ek internet paketi aliyim dedim (500mb saniyorum 50mb mis) neyse iste ucreti kesti,bekliyorum bekliyorum paket yok,dedim heralde olmadi neyse ustunden 1 ay gecti paket yenilendi,aradim musteri hizmetlerini (onlari aramakta ayri masraf) aciyo birisi boyle boyle diyorum tamam bakicaz halledicez diyo yolluyo,5 kere boyle aradim,en son biri dedi,bi ust kademeye yonlendiriyorum sizi 1 hafta icinde donus yaparlar,8 ay gecmis hala bisey yok,evimin icinde odamda telefonum cekmiyo (pendigin merkezi yuksek biyer degil) anlam veremedim lanet bi hat,yok abi 3-5 kurus fazla olsun turkcell olsun temiz olsun

_Hasan_
01-12-2015, 11:34
turkcell uzun senelere kullandım gayet iyi ama fiyat konusunda gerçekten pahalı suan vadofone kullanıyorum turkcellden bir farkını göremedim gerek internet hızı gerek cekmeme sorunu ile problem olmadı,aveada kullandım çekmeme sorunu net yavaşlıgı olarak gerçekten bir çile

cagdasi
01-12-2015, 11:38
O Vodafone'un allah belasını versin. 10senedir Avea kullanıyordum birazcık internet hızlı olsun diye Vodafone'a geçtim, şimdi resmen itten köpekten pişmanım. Evimde Edge hızından daha hızlı bir bağlantı yok, işyerimde yine öyle. Ancak telefonun bağlantı şeklini "sadece 3G" yaparsam H ya da H+ hızına erişebiliyorum o zamanda telefon çekmiyor. Yani rezillik. Paraya kıyıp Türkcell'e geçecem artık.

ECD
01-12-2015, 11:49
4 yıl Turkcell kullandım son 1 senedir Aveadayım. Turkcell pahalı diye Aveaya geçtim ama 5tl için böyle kalitesizlik ve çekim sıkıntısı yaşamaya değmezmiş onu gördüm. Pişmanım

optimus_prime
01-12-2015, 12:12
herkesin bulunduğu lokasyona göre internet kalitesi değişiyor

istanbulun göbeği harbiye de ben turkcelle nete giremezken avea da yardıra yardıra giriyorum hemde fırsat 4gb tarifesi 35 tl

playhard
01-12-2015, 12:19
BU BİR VODAFONE NET ADSL E GEÇECEK OLANLARA TAVSİYE POSTUDUR.
11.11.2015
Aradılar böyle böyle 16 mbit e kadar yalın adsl 60 gb akk.Baktık telefon +internet=22+53=77 tl ödüyoruz dedik geçelim.
12.11
Ertesi gün eve gelip taahütname vs imzaladık gittiler.Cumartesi geldiler!İyi dedik haftsonu bile çalışıyorlar.
14.11
Aradım 7 dk civarı bekledikten sonra bağlandım müşteri temsilcisine dedim ne zaman bağlancak en erken 7 en geç 12 iş günü.Yuh dedim elimde editlenip sahiplerine gidecek fotoğraflar var.
2 güne bir arıyorum aynı şeyleri tekrarlıyorlar.İnternet cafeye takılır oldum oradan işimi hallediyorum.liselilerle flatout halflife filan oynuyoruz özlemişim ozamanları.
23.11(11 gün-7 iş günü sonra)
Mesaj geldi kurulumunuz doğru ise internete bağlanabilirsiniz diye.Ben zaten kurulumu vs yapmıştım modem açık bekliyordu.Eve geldim kimse yok modemde bi power yanıyo.Dsl geliyo geri gidiyo.Eve gelen ana hattı kontrol ettim ne göreyim modeme giden kablonun biri kopmuş tekrar bağladım sevinçle geldim bilgisayarın başına yine kimse yok.
Tabi yine aradım müşteri temsilcisini bişeyler yapıcam modeme komut göndercem vs dedi açn kapayın reset atın diye oyaladı yaptım hepsini olmadı.Tekrar aradım şikayet kaydı oluşturdular,2 ile 48 saat içinde kesin çözülecek dediler.
24.11
10öö de aradılar çözdük sorununuzu diye. baktım net gelmiş biraz sitemkar teşekkür ettim kapadım.Hız testi yaptım 6 mbit gibi bişey çıktı.Aradım ben hızınızı 16 ya sabitliyorum beyefendi dedi.Tamam dedim bu arada net gitti kapadık telefonu.Modemde gene kimse yok.Bi kaç saat bekledim aradım şikayet kaydı oluşturdular.2-48 saatte çözülür dedi kapadık.O gün gene internet yok.
25.11
10öö gibi aradılar çözdük dediler ok dedim.Dışarıdaydım evi aradım internet var mı var dediler.Eve gittim bu sefer hız 8 mbit.
Yatmadan önce aradım temsilci 16 ya sabitliyorum edi ben güldüm tamam dedim.net gitti gelmedi.Yine aradım şikayet kaydı gene.
26.11
Net var 8 mbit.
28.11
Aradılar açamadım eve gelince hız testi yaptım 11 mbit.Bu arada nette biraz araştırdım port filan açılıyormuş öyle hızlanıyormuş yazıyorlardı.Aradım temsilciyi dedim portmu açıyosunuz ne açıyosunuz açın bu ay bağlanmakla geçti 2 ay sonra aynı olursa aboneliğimi iptal ederim dedim kapadım.
Gündüzleri 10 11 akşamları 7-8 mbit kullanabiliyorum.Akşamları kopmalar oluyor ama idare edicem 2 ay daha daha sonra superonline a geçerim diye düşünüyorum.
Temsilciye bağlanmak için kısayol 1-6-3 bekleme süresü de 8 dk nın altında değil.
Özetle fiyatı ucuz ama sinir bozucu *ikko

naci
01-12-2015, 12:32
Turkcell tek sıkıntım çekim kalitesi şehir içinde bazen yerlerde sürünüyor.

ChuckBartowsKi
15-12-2015, 16:59
7-8 Yıldır Turkcell kullanıyorum dönem dönem Vodafone-Avea maceralarım da oldu fiyat olarak gerçekten iyi değil Turkcell ama hem bireysel hem müşteri bazında en iyi hizmet Turkcell'de.

sparcoo
15-12-2015, 17:13
uzun yıllar turkcell kullandık tan sonra son 3 yıldır avea dayım. memnunum. fiyat olarak ta çok cazip. çekim gücü ile ilgili sorun çok nadir yaşadım. türk telekom avea yı satın aldı, çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

sinanbaysal
15-12-2015, 17:16
türkcell kullanıyordum 6 ay kadar. 2 gb 500 sms 500 dk 35 lıra. Sonra aveanın 3 gb 1000 dk ve 1000 sms lık tarıfesı 25 lıraya bedava geldı. Bidaha mı avea aman aman 12 aylık sözleşme dolsun direk terkedicem. Boombeach oynarken sureklı baglantı kesılıyor sureklı tam düşmanı vurucakken oyundan atıyor :D :D avea yı tavsıye kesınlıkle etmem.

veliazak
17-12-2015, 20:23
türkcell kullanıyordum 6 ay kadar. 2 gb 500 sms 500 dk 35 lıra. Sonra aveanın 3 gb 1000 dk ve 1000 sms lık tarıfesı 25 lıraya bedava geldı. Bidaha mı avea aman aman 12 aylık sözleşme dolsun direk terkedicem. Boombeach oynarken sureklı baglantı kesılıyor sureklı tam düşmanı vurucakken oyundan atıyor :D :D avea yı tavsıye kesınlıkle etmem.

Bende tam tersini yaptım... 6 ay önce Turkcell'e geçtim de rahat ettim...

birtanakbala
14-01-2016, 09:12
Çok uzun zaman Turkcell kullandım fakat başıma gelen bir olaydan sonra Vodafone'a geçme kararı aldım. Hem avantajları hem de fiyatlarından gayet memnunum. Şuana kadar da bir sorun yaşamadım. :)

raptor
14-01-2016, 09:23
Yıllarca Turkcell'de saçma sapan faturalar ile öpüldükten sonra değiştirme kararı aldım.

metin_1989
14-01-2016, 09:25
gecen hafta aveaya gectım 1000 dk 1000 sms 2 gb ınternet 19 tl ıstanbul bayrampaşadayım cekım sorunuda yasamadım gayet memnunum son zamanlarda turkcell cok sapıtmıstı hız ve cekım olarak yeter dedım artık nerdeyse 3 katı bır hızmet alıyorum 3 katı dusuk fıyata

Ome_RS
14-01-2016, 09:42
gecen hafta aveaya gectım 1000 dk 1000 sms 2 gb ınternet 19 tl ıstanbul bayrampaşadayım cekım sorunuda yasamadım gayet memnunum son zamanlarda turkcell cok sapıtmıstı hız ve cekım olarak yeter dedım artık nerdeyse 3 katı bır hızmet alıyorum 3 katı dusuk fıyata

Paket adı ve şartları nedir? Nette böyle bir paketten bahsetmemişler.
taahhüt doldu 2. hattım avea uygunmuş bu paket buna geçebilirim.

Bu arada diğer hattım turkcell hiç memnun değilim. Birçok noktada çekim sıkıntısı yaşıyorum. 2 hat tek telefonda neredeyse hep aveayı kullanıyorum. Paket biterse turkcell den devam ediyorum.

serkan_2120
14-01-2016, 09:46
Turkcell kullanıyorum. Fiyat olarak yüksek doğru ama hizmet açısından çok pratikler. Ne sıkıntım olduysa şimdiye kadar müşteri hizmetleri bir şekilde yardımcı oldu.

Ers
14-01-2016, 09:46
http://www.avea.com.tr/web/Paketler/YeniYil2GBPaketimevcut

faturasızda numara taşıyarak gelirsen 19 tl.

delta0o
14-01-2016, 09:47
avea kadar rezaleti yok bursada iki hattımda avea biri mecbur cunku şirket.bıldıgın 10 sene oncesı gıbı cogu yerde cekmıyor.

osmanaydo
14-01-2016, 09:47
1997'den beri Turkcell kullanıyorum.
İvedik Organize'deki işyerimde ve evimde çekmiyor. Evde ve işte yürüyerek telefonla konuşma şansım yok. İyi çektiği bölgeleri öğrendim, kıpırdamadan konuşuyorum.
Dışarıda bi yerde çekmediği hiç olmadı. İnternet falan zehir gibi.
60TL fatura ödüyorum.

veliazak
14-01-2016, 13:42

Yıllardır avea kullanmış birisi olarak 3 katı düşük fiyat ödüyor olabilirsin ama 3 katı hizmet aldığın reel olarak doğru değil... Turkcell'in 2G interneti, avea'nın 3G'sinden hızlı...

Draniela
14-01-2016, 13:45
Turkcell kullanıyorum. Diğer operatörleri bilmem ama millet benim yarı faturamı ödüyor ben 2 katını ödüyorum. Yine de çok performanslı gelmiyor bana internet olarak.

Birkan61
14-01-2016, 14:01
avea kadar rezaleti yok bursada iki hattımda avea biri mecbur cunku şirket.bıldıgın 10 sene oncesı gıbı cogu yerde cekmıyor.

reis haftanın 3 günü bursadayım

turizm yapıyorum bursada girmediğim otel girmediğim delik kalmadı,

avea hattımla bir kez çekim sıkıntısı yaşamadım :)

telefonla alakalı bir problem yaşıyor olmayasın?

delta0o
14-01-2016, 14:51
reis haftanın 3 günü bursadayım

turizm yapıyorum bursada girmediğim otel girmediğim delik kalmadı,

avea hattımla bir kez çekim sıkıntısı yaşamadım :)

telefonla alakalı bir problem yaşıyor olmayasın?

zannetmiyorum çünkü fabrikada bütün herkes şikayetçi durumdan daha önce turkcell di muhabbetı olmuyordu.
sevmıyorum ama turkcell bu ıste bı gomlek ustun.2009 yuksekova iran sınırı ovacık karakolu tek ceken turkcell di şimdi gitsen yine o çeker

ayku82
14-01-2016, 19:21
Vodafone'un akilli tarifelerini yurtdisinda gunde 9.90"a kullanabiliyor muyuz ? Yoksa sadece red paketleri dahilinde mi yurtdisinda mevcut paketi 9.90'a kullanma olayi ?

metin_1989
15-01-2016, 10:20
Paket adı ve şartları nedir? Nette böyle bir paketten bahsetmemişler.
taahhüt doldu 2. hattım avea uygunmuş bu paket buna geçebilirim.

Bu arada diğer hattım turkcell hiç memnun değilim. Birçok noktada çekim sıkıntısı yaşıyorum. 2 hat tek telefonda neredeyse hep aveayı kullanıyorum. Paket biterse turkcell den devam ediyorum.tı

avea ya tasıycaksın paketı soylıyceksın bıttı hocam taahut fln yok ıster faturalı ıster kontorlu 19 tl faturalı taahutlu sanırım ama kontorlude yok

Koc
06-07-2016, 17:19
İsyerim manisa organizede ve tum operatörleri denedim en iyi ceken ve sorunsuzu vodefone hatta fazla hizli cekiyor interneti ve bu 4.5g den sonra maalesef 6 gb internet yetmiyor ve maalesef hala bukadar inernet hizlanmiskan sınırsız internet tarifelerini uygun fiyata vermiyorlar isallah yakinda bi düzenleme gelirde sınırsız internetin cepten tadını çıkarırız

Dragger
08-07-2016, 01:09
Turkcell Platinum 75 TL ödüyorum.

6GB + 1000DK + 1000SMS/MMS

6GB da hediye ediyor 4.5G geçildiğinden beri, totalde 12GB her ay.

Ayrıca Turkcell TV ve Turkcell Muzik ücretsiz, 5GB onun için de veriyor her ay....

Yine BİP için 5GB, Akıllı depo için de 5GB veriyor.

Müthiş memnunum, platinum sayesinde mekanlarda, oto kiralamada, konserlerde vs ciddi indirim de veriyorlar.

Berkan
08-07-2016, 08:44

Ayrıca Turkcell TV ve Turkcell Muzik ücretsiz, 5GB onun için de veriyor her ay....

Müthiş memnunum, platinum sayesinde mekanlarda, oto kiralamada, konserlerde vs ciddi indirim de veriyorlar.

rakamların aynısının Vodafone'u bende var 70 TL :D Turkcellden geçtiğim 6-7 seneden beri fatura itelemedikleri için ayrıca tesekür ederim :D

vodafone tv + spotify premium + digiturk play + güvenli depo bilmemnesi kullanmadım daha ama :) Budgette %50, normal sinemada 2. bedava + red'e özel mekan vs.de indirimler cart curtlar var

Bugraaa
08-07-2016, 08:48
Avea Kamu Hattı
6 GB + 1000DK + 1000SMS 39 TL

VETTE
26-07-2016, 21:46
Arkadaşlar yeni konu açmayım dedim.1998 den beri turkcell liyim şu an 4gb internet 1000dk 1000 sms için aylık 60 tl ödüyorum. Taahhüt yenileyeli 2 ay oldu türk Telekom un 30 tl ye 8gb internet 1000dk 1000sms paketi için numara taşıma niyetim var.ama kararsızım.kullanan var mı memnun mu?

Bugraaa
27-07-2016, 07:17
Arkadaşlar yeni konu açmayım dedim.1998 den beri turkcell liyim şu an 4gb internet 1000dk 1000 sms için aylık 60 tl ödüyorum. Taahhüt yenileyeli 2 ay oldu türk Telekom un 30 tl ye 8gb internet 1000dk 1000sms paketi için numara taşıma niyetim var.ama kararsızım.kullanan var mı memnun mu?

heryerde çekmez sadece geri kalanı iyi bana göre :) internet hızlı

VETTE
27-07-2016, 07:45
Şu sira turkcell de çekimde sıkıntılı o yüzden düşünüyorum

AB01
27-07-2016, 08:16
4gb+1000dk+1000sms 69TL kullanıyordum. Taahhütüm bitince kampanya arayışlarına başladım.
Evde de superonline kullanıyordum 54.5 TL. 15ay taahhütüm de orda vardı.
Turkcell kampanyalarına göz atarken dört dörtlük paket diye bir kampanya gördüm ve direk daldım. Üstelik cayma bedeli vs ödemeden ikisi de aynı kurumun şirketleri olduğu için otomatik birleştirdiler.

Platinium (10GB internet+1000dk+1000sms + ıvır zıvır) + 50mbps 75gb akn superonline fiber interneti 109TL'ye aldım. 24 ay taahhüt ile.

Eğer cepte Turkcell evde superonline kullanan var ise gayet avantajlı.

VETTE
27-07-2016, 10:08
vodafone mu türk telecom mukarar veremiyorum.vodafone kapsama alaını bakımından daha avantajlı gibi...

EREN34
27-07-2016, 10:18
Vodafone daha iyi derim.

bskone
27-07-2016, 11:01
avea-türktelekom iyi hoşda bazen çekmemezlik yapabiliyor.

ahk
27-07-2016, 11:37
95 yılında telsim ile cep hayatına girdim. Arama yapmak yaklaşık 15-20 saniye sürüyordu :) Ardından 97 yılında turkcell e geçiş yaptım zırt diye arıyor vs. acaip iyi gelmişti yıllarca kullandım. Müşteri hizmetleri iyiydi, çekim iyiydi, hız iyiydi ta ki vodafone gelene kadar. 2-3 yıl önce Vodafone yurt dışı görüşme ücretleri bakımından devrim yaptı. Sık sık seyahat yaptığım için düşünmeden geçtim. Şu an 79 TL gibi bir ücret ödüyorum. Biteremeyeceğim kadar dakika, 9gb internet ve biteremeyeceğim kadar mesaj veriyorlar, en önemliside hepsini yurt dışında bi ton ülkede ekstra ödeme yapmadan kullanabilmem. Gerçi şu an yurt dışı kullanımını ayda 8 gün ile sınırladı. Turkcell de eşimin hattına 400-500TL ödediğim ayları düşününce artık 79'u geçmeyen ücret karşısında memnun ötesiyim.

Çekim konusunda çok az kötü, internet hızı aynı.

MatraX_07
27-07-2016, 14:22
avea'dan vodafone geçtim iyiki geçmişim
Avea cekmiyor ve netınden memnun kalmamıstım
Vodafone gectım gerçi geçerken avea kazık attı 517.25krs fatura yansıttı

Şuan için vodafone mantıklı

Birkan61
27-07-2016, 20:13
bölgeden bölgeye değişiyor demekki

bahçelievlerde yaşıyorum özellikle evimin çevresinde vodafone düşman kıçına babam eve gelince telini kapatıyor artık nasılsa çekmiyor diye :D

valla türk telekom-avea ile trabzonda köyümüzde bile çekmemezlik sorunu yaşamadım.

kıl tüy ilçelerin ara sokaklarında ara ara gittiği olmuyor değil ama

VETTE
28-07-2016, 08:25
Yurt içi yoğun şekilde seyahat ediyorum.
Ankara-Malatya arası turkcell nerdeyse hiç çekmiyor genelde şirket hattım vodafone üzerinden görüşebiliyorum.
büyük ihtimal hafta sonuna kadar netleşir.

makif84
28-07-2016, 08:33
emniyet hattı kullanıyordum.Ankara içi güzel fakat net yavaş ve ses kalitesi iyi değildi Yolculuklarda ise tam bi razaletti bu hafta vodafone red s tarifesine geçtim konuşma internet olarak çok hızlı ve memnunum

Kadyr
28-07-2016, 09:17
vodafone telefonla konuşurken nete girmiyor. turkcel giriyordu.

VETTE
01-08-2016, 17:32
Yarın vodafone dan güzel bir tarife bakmaya gidicem bakalım:)

Kahn23
01-08-2016, 18:02
rakamların aynısının Vodafone'u bende var 70 TL :D Turkcellden geçtiğim 6-7 seneden beri fatura itelemedikleri için ayrıca tesekür ederim :D

vodafone tv + spotify premium + digiturk play + güvenli depo bilmemnesi kullanmadım daha ama :) Budgette %50, normal sinemada 2. bedava + red'e özel mekan vs.de indirimler cart curtlar var

Aynı paket bile değil. Fiyata bak

RED (http://www.kktctelsim.com/red)

ahk
02-08-2016, 14:24
vodafone telefonla konuşurken nete girmiyor. turkcel giriyordu.

benim hattım vodafone konuşurken maillerime vs. bakabiliyorum.

enes_srb
02-08-2016, 14:30
5 senedir Türk Telekom kullanıyorum kendi evim dışında çekmeme sorunu yaşamadım :)

Jön Türk
31-08-2016, 09:04

Extra 6gb hediyesi devam ediyor mu ?

İbrahim33
28-12-2016, 16:20
Vodafone kadar call center'ı kötü bir firma ne gördüm ne duydum ben. 2 ay önce dışardaydım paketim bitmişti haritayı kullanmak için ek 1 gb satın aldım 9 tl'ye. Ama bunu her ay fikslemiş beyefendiler. 542 ücretliymiş olsun dedim orayı aradım , 20 dk mücadele ettim evet tam 20 dk ama bir türlü ulaşamadım. Ulaştığımda ise muhtemelen lise terk bir dangalak saçma saçma konuşma yaptı asker arkadaşıyla konuşur gibi. Diksiyon falan sıfır zaten. Buradan işlem yapamıyoruz sizi ilgili departmana aktaracağım dedi , onuda bi 10 dakika bekledim bağlanmayınca sinir küpüne döndüm küfredip kapattım.

7000 varmış , ücretsiz servis tuşlama ile işlem yapılıyor. Ama adamlar paket iptaline yönelik en ufak bir işlem dahi koymamışlar. Kurguları tamamen paket satmak ve geçirmek üzere. Kafaya taktım bayiye gittim , bayidede bir tane dangalak biz sistemden yapamıyoruz , göremiyoruz. 542 yi arayın falan diyor. Vodafone Self servis varmış oraya girdim ama oradada paket iptal etme namına en ufak bir detay yok. :mad: Adamlar resmen geçirmeye odaklanmış

Dedim hay turkcell'den size geçen kafamı s.keyim. Yıllardır turkcell üyesiydim ekşideki ensarcılar mevzusu yüzünden turkcelli boykot adına geçmiştim vodafone'a. Ama ne şebeke çekim kalitesinden , ne müşteri hizmetlerinden , ne call center'inden hiçbirşeyinden memnun kalmadım. Yarından tezi yok , turkcelle geçeceğim , varsın cayma bedeli parası alsın. Bi daha para mara kazanamaz benden.

Vodafone pişmanlıktır...

Bugraaa
28-12-2016, 16:54
telekom tarife dışında iyi değil cekim kalitesi düşük bunu herkes bilir kırsalda olsun evin bodrumunda asansörde vs :D turkcelinde cekim kalitesi iyi tarifeleri pahalı vodafone ortalarda hem tarifeden basıyo hemde ne iyi ne kötü çekiyor :)

Silence45
28-12-2016, 16:58
Hemen hemen herkesin evinde interneti vardır. Turkcell'de yaklaşık 7-8 aydır Dört Dörtlük adı altında Superonline ile tek fatura olarak yaptığı bir kampanya var. Bence şuan en makul fiyatlar bunda. Ortalama 50-60 TL verilen ev interneti + yine aynı şekilde 50-60 Tl cep fatuası toplamda 110-120 Tl gibi olacakken hem 80-90 gibi oluyor hem de tek fatura cabası. Tarifenize göre fiyatları da var. Ben memnunum. Turkcell'in pahalılığını bir nebze olsun düşürüyor.

Silence45
28-12-2016, 16:59
Flood olacak ama;

500DK+1000SMS+4 GB + Superonline Fiber varsa 50mbps + 75AKK (Fiber yoksa 16mbps + 50gb AKK) 79 TL
Yada aynı para 1000DK+1000SMS+2GB Yine tarifelere göre seçenekler var. Tavsiye ederim.

ahk
29-12-2016, 09:23
96 senesinden itibaren turkcell kullanıyordum. Yurt dışı avantajları nedeniyle vodafone'a geçtim 2 sene boyunca kullandım artık avantajı kalmayınca turkcell'e geri döndüm ama şu an için dönmez olaydım diyorum. İnternet kötü çekim kötü vs.vs. Ben turkcell'i bıraktığımda böyle değildi

Yigit-Y
29-12-2016, 09:46
İnternet olarak türk telekom çok iyi şuan

Çeken yerlerde turkcell vodofone dan hızlı

Eşimi turk telekom yaptık hattını turkcell den iyi diyor :)

Vtec_2
29-12-2016, 09:58
Vodafone pismanliktir. 15 dk musteri hizmetlerine baglanmak icin bekledim. Paket degisimi istedim , tamam yapildi dendi megerse hicbirsey yapilmamis. Turkcell 0 a bas direk musteri hizmetleri.

KGüneyli
29-12-2016, 10:01
Türk telekom kullanıyorum ama, yıl basında kontratım bitiyor. şuan güzel paketlerde yok gibi bakalım belki Turkcell e gecebilirim orda paketler daha avantajlı gibi şuan.

dirk
29-12-2016, 10:46
30 gb üstü internet alabildiğimiz ekonomik bir tarife var mı ?

Ferhat_V
03-01-2017, 21:33
hortt
aramızda vodafone çalışanı varmıdır beyler ?

EREN34
04-01-2017, 07:03
hortt
aramızda vodafone çalışanı varmıdır beyler ?

Çalışanı değilim ama sorun yaşıyorsan vodafone Forum'a yaz kanka. Garip ama o Forum'da bir sürü Vodafone çalışanı sorunları çözmek için ticket açıyorlar vs. Ben yaşadığım sorunlardan ikisini orası ile çözmüştüm.

qulozet
30-01-2017, 15:06
Benden hiçbir onay alınmadan saçma sapan iki servise abone yapılmışım. 57 tl gelen fatura 147 tl geldi... Arkadaşlar başına böyle birşey gelen varsa lütfen yardım edebilir mi...ikinci 147 tl lik fatura da yolda...Hat: Vodafone

HaKo
30-01-2017, 15:11
bu kadar denk gelir konu şimdi vodafone a giydirme maili attım , bireyseli değil kurumsalıda rezalet. adam gibi net bilgi alamıyorsunuz. 7050 arayın diyolar kurumsal müşteri temsilcisi için ben 5 yıldır bağlanamadım daha o arkadaşa , ancak sesli yanıt sistemi sonra çıkıyo adamın biri diyoki siz kurumsalsınız 7050yi arayın. çıldırtıyorlar insanı yemin ederim.

Dodoo
13-02-2017, 00:20
Turkcellde 12 aylık taahhütün 6.ayındayım.

Vodafone da şuan çok çiçek bir kampanya var, 2000dk 10gb Red 45 lira, operatör değiştirmede ne kadarlık bir ceza ücreti çıkıyor acaba bilen var mıdır ?

HondatugraL
13-02-2017, 00:23
Avea da geçibilcek ınternetı bol güzel fiyatlı bi tarife önerisi alabilirmiyim

Eyüp
13-02-2017, 00:25
Bugün paket değiştirdim TürkTelekom'da , 1000dk+1000sms+10GB internet 58 lira..

free-hifi
13-02-2017, 12:01
Vodafone bir tanıdığın hattını bir türlü kapatmadi 5 aydır 120 üstünde fatura ödedi yazik günah hep aynı yalan ile hat kapanmıyor

Silence45
13-02-2017, 12:03
Turkcellde 12 aylık taahhütün 6.ayındayım.

Vodafone da şuan çok çiçek bir kampanya var, 2000dk 10gb Red 45 lira, operatör değiştirmede ne kadarlık bir ceza ücreti çıkıyor acaba bilen var mıdır ?

Bu tarifeye geçebilmek için bildiğim kadarıyla aynı soyaddan faturalı vodafone kullanıcısını referans istiyorlar. Geçen 52'lik tarifeye geçmek istemiştim öyle demişlerdi.

canatakann
17-10-2017, 19:02
Uzun süredir Turkcell kullanıcısıyım fakat son 1 senedir çekim sorunu,görüşme esnasında kesilmeler,açık telefonun kapalı veya meşgul çalması gibi problemler yaşıyorum şehir merkezi veya dışı farketmiyor her yerde aynı sorun yaşanabiliyor. Aynı şekilde şikayeti olan kimseler var mıdır acaba ?

2jz
19-07-2018, 23:22
Arkadaşlar bir sorum olacak.

Geçen ay hattımı avea'dan vodafone taşıdım. Gelen gideni aratır derler. Vodafone evde çekmiyor, ofiste çekmiyor, hiçbir yerde çekmiyor. Cidden sorun olmaya başladı artık. Birde daha ilk kullanım ayında kazık attı vodafone. Tamamen ipler koptu şuan :)

Eskiden 3 aydan önce hat taşınmıyordu ama şimdi öyle bir ibare yok operatörlerin sitesinde. Bu şart kaldırıldıysa hattı taşıyacağım. Bilgisi olan var mı acaba?

melihyilmaz
20-07-2018, 09:32
Arkadaşlar bir sorum olacak.

Geçen ay hattımı avea'dan vodafone taşıdım. Gelen gideni aratır derler. Vodafone evde çekmiyor, ofiste çekmiyor, hiçbir yerde çekmiyor. Cidden sorun olmaya başladı artık. Birde daha ilk kullanım ayında kazık attı vodafone. Tamamen ipler koptu şuan :)

Eskiden 3 aydan önce hat taşınmıyordu ama şimdi öyle bir ibare yok operatörlerin sitesinde. Bu şart kaldırıldıysa hattı taşıyacağım. Bilgisi olan var mı acaba?

ertesi gün bile tasıyabilirsin bildiğim sadece 3 ay oncesi tasırsan kampanyadan faydalanamıyosun.

Bu arada türk telekom candır.
10gb+1000dk+1000sms 29 lira
ve herhafta silsüpür uygulamasından bir sürü gb geliyor.(30gb geldi bir keresinde)

SULTANOGLU
20-07-2018, 11:00
Yeni taşındığım ev fenerbahçede ve apartmanın giriş katı. Şirket Hattım Vodafone kişisel hattım Turkcell. ikiside şehrin göbeünde evimin içinde çekmiyor :D çıldırıcam. Aradım konuştum ikisiylede fakat bişey yapamayacaklarını belirttiler.

Başına böyle bişey gelen varmı ? nasıl bir yol izleriz çözmek için ?

2jz
20-07-2018, 12:03
ertesi gün bile tasıyabilirsin bildiğim sadece 3 ay oncesi tasırsan kampanyadan faydalanamıyosun.

Bu arada türk telekom candır.
10gb+1000dk+1000sms 29 lira
ve herhafta silsüpür uygulamasından bir sürü gb geliyor.(30gb geldi bir keresinde)

Aynı paket + şebeke içi 6000 dk hediye olanı vardı bende. 50-60 ne bulursa geçiriyordu avea o yüzden taşıdım.

Vodafone hiç çekmiyor gerçekten delirtiyor adamı. Daha küçük pakete taşıdım 6 gb internetin yarısını kullanamadım 1 ayda, çünkü internet çekmiyor. Ses kalitesi iyi ama interneti kullanamıyorsun.

Kampanyadan faydalanmamak kısmı nasıl oluyor. Şimdi geri taşıdığımda eski abone gibi mi paket geçirecekler bana?

ONURRBAKI
20-07-2018, 12:09
Vodafone'un çekme problemi bende de çok fazla var, Turkcelle taşımayı düşünüyorum.

2jz
20-07-2018, 12:10
Yeni taşındığım ev fenerbahçede ve apartmanın giriş katı. Şirket Hattım Vodafone kişisel hattım Turkcell. ikiside şehrin göbeünde evimin içinde çekmiyor :D çıldırıcam. Aradım konuştum ikisiylede fakat bişey yapamayacaklarını belirttiler.

Başına böyle bişey gelen varmı ? nasıl bir yol izleriz çözmek için ?

Abi eskiden çözüyorlardı ama artık sallamıyorlar. Arkadaşımın evinde türkcell ve vodafone çekmiyor. Vodafone şirket hattı türkcell şahsi hattı olarak kullanıyor. 2 yıl önce evlenip taşındılar 2 yıldır aynı soeun devam ediyor.

Akşam arayacağımız zaman WhatsApp tan arayıp ulaşıyoruz mecburen :)

SULTANOGLU
20-07-2018, 12:18
Abi eskiden çözüyorlardı ama artık sallamıyorlar. Arkadaşımın evinde türkcell ve vodafone çekmiyor. Vodafone şirket hattı türkcell şahsi hattı olarak kullanıyor. 2 yıl önce evlenip taşındılar 2 yıldır aynı soeun devam ediyor.

Akşam arayacağımız zaman WhatsApp tan arayıp ulaşıyoruz mecburen :)

aynen bizde öyle yapıyoruz :D tam cinnet geçirmelik bir durum.

melihyilmaz
20-07-2018, 16:11
Aynı paket + şebeke içi 6000 dk hediye olanı vardı bende. 50-60 ne bulursa geçiriyordu avea o yüzden taşıdım.

Vodafone hiç çekmiyor gerçekten delirtiyor adamı. Daha küçük pakete taşıdım 6 gb internetin yarısını kullanamadım 1 ayda, çünkü internet çekmiyor. Ses kalitesi iyi ama interneti kullanamıyorsun.

Kampanyadan faydalanmamak kısmı nasıl oluyor. Şimdi geri taşıdığımda eski abone gibi mi paket geçirecekler bana?

evet eski abone fiyatı alıyorlar. Yeni abone işlemi görmek istiyorsan 3 ayı doldurman gerekiyor

_opeth
07-12-2018, 22:34
Maltepe'nin Göbeğinde belediyeye yürüme mesafesinde Turkcell çekmiyor.

Bir tek dileğim telefonun çekmesi ve telefon ile desteğimi verebilmem. Telefon j7 2g 3g ve 4g'de durumlar bu. sırf telefonla görüşeyim diye 2g'ye aldığımda bile daha beter oldu sanki 3g'ye alıp deniyorum. Bakalım ne olacak..

şebeke zaten beni şebek'e çevirdi. evde yer değiştirip duruyorum.

https://s3.eksiup.com/8fa689b03960.jpg (https://eksiup.com/8fa689b03960)
https://s3.eksiup.com/1a539eae3653.jpg (https://eksiup.com/1a539eae3653)
https://s3.eksiup.com/069cc42e9663.jpg (https://eksiup.com/069cc42e9663)

bunlar da db ve ASU değerleri

Turk Telekom ise aynı yerde -85dbm 14ASU değerine sahip 3G'de

Bu olayları da yeni öğrendim. dbm sıfıra yaklaşmalı ASU da en yüksek olmalı

punto_multijet
10-12-2018, 07:41
Uzun süredir Turkcell kullanıcısıyım fakat son 1 senedir çekim sorunu,görüşme esnasında kesilmeler,açık telefonun kapalı veya meşgul çalması gibi problemler yaşıyorum şehir merkezi veya dışı farketmiyor her yerde aynı sorun yaşanabiliyor. Aynı şekilde şikayeti olan kimseler var mıdır acaba ?

şirket hatları Turkcell aynı sorun var

canatakann
10-12-2018, 13:50
şirket hatları Turkcell aynı sorun var

Bende yazdığım zamandan beri pek bi iyileşme olmadı hocam ,aynı zamanda bazen görüşmeler kesiliyor arama hatası diye daha sonra 1-2 dk arama yapamıyorum şebeke bi saçmalıyor sonra düzeliyor sim kartta yeniledim vs. çözüm olmadı diğer operatörlerde de kullanıcılar memnun olmadığından pek alternatif bulamadım maalesef.

punto_multijet
10-12-2018, 14:17
Bende yazdığım zamandan beri pek bi iyileşme olmadı hocam ,aynı zamanda bazen görüşmeler kesiliyor arama hatası diye daha sonra 1-2 dk arama yapamıyorum şebeke bi saçmalıyor sonra düzeliyor sim kartta yeniledim vs. çözüm olmadı diğer operatörlerde de kullanıcılar memnun olmadığından pek alternatif bulamadım maalesef.

biz vodafone daydık yaklaşık 3-4 ay önce trcelle geçtik ama genel olarak çalışanlar memnun değil keşke vodafone da kalsaydık diye geri dönüşler var.

Kahn23
07-02-2019, 15:13
Turkcell bayi çalışanı var mı aramızda! 3 aksesuar sormam lazım. Stokta varsa hemen alacağım.

Oznsrl
07-02-2019, 20:08
turkcellden memnundum ama çok pis iteliyorlar vodafone a başvurdum bakalım daha geçmedi geçince ne olucak

mehmet6r
07-02-2019, 20:27
turkcellden memnundum ama çok pis iteliyorlar vodafone a başvurdum bakalım daha geçmedi geçince ne olucak

Hangi pakete geçtiniz ? Ve ilk kullanım deneyimlerinizi paylaşır mısınız, bir iki gün tecrübe ettikten sonra? Ben de trcellin fiyatlarından sonra geçmeyi düşünüyorum da.

Oznsrl
07-02-2019, 21:34
Hangi pakete geçtiniz ? Ve ilk kullanım deneyimlerinizi paylaşır mısınız, bir iki gün tecrübe ettikten sonra? Ben de trcellin fiyatlarından sonra geçmeyi düşünüyorum da.

redli 7 diye bi tarife turkcell e göre çok uygun daha az ödeyip daha fazla internet kullanıcam hatta ilk 2 ay 2 gb da hediye veriyordu sanırım kullanınca izlenimlerimi paylaşırım

GÖKTÜRK
07-02-2019, 21:36
Türk telekom leş , taahütümün bitmesini bekliyorum 2008den beri kullanıyorum (avea/tt) 2012den beri faturalı olarak kullanmama rağmen hiçbir +sını göremedim.

CloudGrey
07-02-2019, 22:24
birkaç ay önce bende yazmıştım soruşturmuştum burda ; sonuçta 13 yıllık turkcell müşteriliğimi bırakarak ( numara değiştrerek ) vodefone geçtim.
hemde 100 tl gibi bir rakama özel numara alarak...

1 aydır hiçbir yerde problem yaşamadım.
turkcelde ödedim rakamın neredeyse yarısına aynı şeyleri vaad ediyorlar..

free-hifi
07-02-2019, 22:24
Turkcell'in fahiş fiyat politikası yüzünden 2003 ten beri sahip olduğum hattımı TT prime 10gb ye taşıdım 1000 dk 1000 SMs 49 tl prime ayrıcalık lari var 3 ay boyunca ispark ücretsiz vs 3 ay boyunca da 30 gb hediye He bazı yerlerde turkcell kadar çekmiyor ama olsun turkcell 3 gb 1000 e 1000 70 tl cekti

MyDoNoSe
08-02-2019, 01:02
Bende turkcell kullanıcısıydım koç çalışanlarına özel vodafoneda redli 15plus paketi vardı 2000dk 15gb internet fizy ve instagram kotadan gitmiyordu. Ancak değil 15 100gb bile verse randımanlı kullanılmadı. Aramalarda hep kopma hep bi saçmalama. Ankaranın göbeğinde oluyor bunlar bilenler bilir bahçelievler 7.caddede kafede aşağı katta lavabo kullanmak isterseniz telefon aracılığıyla rahatsız edilmiyorsunuz. Kısaca 3 kişi vodafone geçmiştik. 7. günün sonunda hepimiz tekrar turkcelle döndük.