PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabadan çıkmayan koku

Chn53
27-03-2013, 18:23
1 hafta önce isimleri lazım değil siteye üye 3 arkadaşla yolculuğa çıktık. pazartesi gece çıktık manisaya gittik ordanda eskişehire gittik salı gece geri ankaraya döndük. eskişehirde 2 saat kadar durduk onun dışında hep arabadaydık nerdeyse.

gelelim asıl probleme. geldikten sonraki gün sabah arabaya binindiğimde garip bi koku vardı neyse o gün bütün gün kapı bagaj açık tuttum akşam koku hala çıkmamıştı. sonraki gün arabadaki bubble gum ı sonuna kadar açıp bide birsürü parfüm sıkıp kapattım arabayı akşam baktım yine koku çıkmamış... olayın üstüne 1 hafta geçti araba hala kokuyor :confused:

ne yapmam lazım önerisi olan varmı?

OrniToD
27-03-2013, 18:27
atas air clim denen bişey var kokuları yok ettiği söyleniyor deneyebilirsin bence

civic@ef
27-03-2013, 18:27
ismi lazım olmayan arkadaşlardan gözlüklü olan ile yola birdaha cıkmıyacaksın sorun çözüelecek :D

Mikrop_Ali
27-03-2013, 18:30
ismi lazım olmayan arkadaşların kendi arabalarının kokularını bi hatırlayın :D
poloda'da çıkmayan aynı koku vardı.
benim integramda 1 gram koku yoktu nedense :D

Chn53
ismi lazım olmayan arkadaşlardan gözlüklü olan ile yola birdaha cıkmıyacaksın sorun çözüelecek :D

abi o değil ya :D r leri söyleyemeyen den kaynaklanıyo bunlar hep :D

Ufuk
Süt varmıydı yanınızda ?

Chn53
27-03-2013, 18:31
ismi lazım olmayan arkadaşların kendi arabalarının kokularını bi hatırlayın :D
poloda'da çıkmayan aynı koku vardı.
benim integramda 1 gram koku yoktu nedense :D

abi bak ben isim vermedim sen kendini deşifre ettin :D

Boost Up
27-03-2013, 18:33
sonaxta ozonlama yaptır. içinde 6 yıl sigara içilmiş arabaya yapıldı, koku moku kalmadı

Mikrop_Ali
27-03-2013, 18:33
abi bak ben isim vermedim sen kendini deşifre ettin :D

ben kendime güveniyorum benden kaynaklanmıyor hep o kevem_euk nicki şişman bencil pislik & dirk nickli pislik yuvası ramazandan ötürü o koku ashdahgfhadfad :D

bykral
27-03-2013, 18:35
Cihan senin ilacın bu videoda :D

Tazyikli Suyla Aracının İçini Temizledi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=5bLgbKuaoLc)

Tazyikli Suyla Aracının İçini Temizledi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=5bLgbKuaoLc)

Chn53
27-03-2013, 18:38
Cihan senin ilacın bu videoda :D

ben suyla egzoz sistemini temizliyorum uashduashudas :D

xjntGmXeaZM

Water in Exhaust - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=xjntGmXeaZM)

bykral
27-03-2013, 18:41
Özür dilerim sen işi çoktan çözmüşsün :D

Chn53
27-03-2013, 18:43
Özür dilerim sen işi çoktan çözmüşsün :D

uahsduas :D

şaka biyana bu kokuyu nasıl çıkartcaz :D

atas air clim i deneyen varmı çıkarıyomu kokuları?

Burak-Akın
27-03-2013, 18:53
koku giderici spreyler var cihan onları denedin mi ?

dirk
27-03-2013, 18:54
Cihan sen oto yıkamacı değilmisin.. ??

Chn53
27-03-2013, 19:01
Cihan sen oto yıkamacı değilmisin.. ??

evet abi de kokuyla ne ilgisi var :D

ProdriveSTI
27-03-2013, 19:10
O video nedir öyle Cihan,güldürdün. :hahaha:

tylan
27-03-2013, 19:22
Cihan şimdi ne dökuldu bılmıyorum ama ben de evelsi gün laguna da turşu tenekesi taşırken biri açılıp arka koltuklara döküldü araba bildiğin leş kokuyor :) oto yıkamacıya gittim bugun komple tabanı ve koltukları söküp etil alkolle yıkarım buyuk ıhtımal çıkar dedı ben de bıraktım arabayı cuma gunu teslım alıcam cidden koku cıkarsa sen de dene belkı ıse yarar :)

Chn53
27-03-2013, 19:28
Cihan şimdi ne dökuldu bılmıyorum ama ben de evelsi gün laguna da turşu tenekesi taşırken biri açılıp arka koltuklara döküldü araba bildiğin leş kokuyor :) oto yıkamacıya gittim bugun komple tabanı ve koltukları söküp etil alkolle yıkarım buyuk ıhtımal çıkar dedı ben de bıraktım arabayı cuma gunu teslım alıcam cidden koku cıkarsa sen de dene belkı ıse yarar :)

abi arabaya bişey dökülmediki :D

mehmetRS
27-03-2013, 19:29
terbentini 200 ml 70 ml olacak şekilde sulandırın totalde 270 ml lik karışımı sprey bir kutuya koyun, halılara felan ucundan ucundan sıkın.. plastik aksamlara değmesin ama.. terbentinin kokusu bütün kokuyu yok edecektir. Bir kaç gün terbentin kokar ama, öyle kötü bir koku değildir:)

tylan
27-03-2013, 19:34

Haberınız olmadan dökulmus olmasın :D durduk yere nıye koksun araba tabı ankaraya vardıgınız da bent deresıne falan ugradıysanız bir koku olabılır normaldır :D

Chn53
27-03-2013, 19:42
Haberınız olmadan dökulmus olmasın :D durduk yere nıye koksun araba tabı ankaraya vardıgınız da bent deresıne falan ugradıysanız bir koku olabılır normaldır :D

yok abi arabaya dökülen bişe yok durduk yerede kokmuyor :D kokunun sebebini yazmayım şimdi buraya :D

Tunacan
27-03-2013, 19:57
Onleyici faliyet olarak arkadaslari sevabina hamama gotur:) saka bi yana sonax ozon temizligi isini gorur...

snan1910
27-03-2013, 20:21
Bide ramazan bize araba ver diyor :D
Cihan şimdi sana açıklıyım ben birinde ayak birindede komple vucut kokusu bunlar üçüncüninkide malumdur :D
Sen o arabayı sat istersen uğraşma hiç :D
Biz adanadan otobuse bindik kadın ayak kokuyor diye geldiydi :D gerisini sen düşün :D
Veya gitcen yıldıza komple koltuk takımı alcan geçer :) :D

CasabLanca
27-03-2013, 20:26
istanbula linea ile gittiğimizde araba sıfırdı 2000 kmdeydi arabayı teslim ederken kadran 3000 olmuştu ama kasa fatmagüle dönmüştü. o arabadaki içler acısı koku hala burnumun direğini sızlatıyor. ben arabayı teslim ettikten sonra rent a carcı işi bıraktığını söyledi :hehe:

erhanarici18
27-03-2013, 20:28

kardeşim senin arabaya iyi osurmuşlar o zaman
:hahaha::hahaha::hahaha:

snan1910
27-03-2013, 20:30
istanbula linea ile gittiğimizde araba sıfırdı 2000 kmdeydi arabayı teslim ederken kadran 3000 olmuştu ama kasa fatmagüle dönmüştü. o arabadaki içler acısı koku hala burnumun direğini sızlatıyor. ben arabayı teslim ettikten sonra rent a carcı işi bıraktığını söyledi :hehe:

Kasap bak şimdi körfeze gittiğimizi hatırladım fiorinoyla ondada aynı koku vardı bir gün kapı pencere açık durdu anca geçti, manisa yolculuğu daha fenaymış demek ki :D

Chn53
27-03-2013, 20:32
yaptıklarımdan sonra hafifledi koku %70 falan gitti ama hala ince ince geliyor koku :D

SONE-R
27-03-2013, 20:35
benim de daha 2 ay önce aldığım bravodan, eski sahibinin vücut kokusu çıkmamıştı. böyle bir ter kokusu mu olur aq.. daha yeni yeni normale döndü.. :D

berkay_aydin
27-03-2013, 20:35
Bence çözümün o kişilerden kurtulup ortam değiştirici alman olucak :D

MoneyHouse Vanilya Koku Ortam Değiştirici USA 408 ML 35a045 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/liste/moneyhouse-vanilya-koku-ortam-degistirici-usa-408-ml-35a045/productDetails.aspx?productId=otm35a045&categoryId=26029)

MBuğra
27-03-2013, 20:48
Aracın kapı ceplerine iyi bak, bi arkadaşım çorabını çıkarıp koymuş olmasın. :D

drago
27-03-2013, 20:55
yazılmış ben de artı 1l yapayım.ozonla temizlik ile hallolur

S.Özeren
27-03-2013, 20:59
ben aracımı doktordan aldım içi birazcık ilaç kokuyordu

atas vinet uyguladım koltuklarına 1-2 tanede koku bıraktım 1-2 hafta öyle takıldım

şuandada bubble gum var o ilaç kokusundan eser yok , şuanda binen sakız istiyor :D

luca55
27-03-2013, 21:03
benım vtec2 de de cozulemeyen bı fare ölüsü gibi koku vardı. arabanın pandızot kapı kolları vesaire heryerı soktuk ama bısey bulamadık.enson durumu anlatıp detaylı temızlıge verdım, adam yedek lastıgın ordakı simit tupu sokmus bakmıs altında bikaç tane nohut ve küflenmiş. butun kokunun sebebıde oymuş.detaylı temızlıge ver bence.

Chn53
27-03-2013, 21:09
ben aracımı doktordan aldım içi birazcık ilaç kokuyordu

atas vinet uyguladım koltuklarına 1-2 tanede koku bıraktım 1-2 hafta öyle takıldım

şuandada bubble gum var o ilaç kokusundan eser yok , şuanda binen sakız istiyor :D

benım vtec2 de de cozulemeyen bı fare ölüsü gibi koku vardı. arabanın pandızot kapı kolları vesaire heryerı soktuk ama bısey bulamadık.enson durumu anlatıp detaylı temızlıge verdım, adam yedek lastıgın ordakı simit tupu sokmus bakmıs altında bikaç tane nohut ve küflenmiş. butun kokunun sebebıde oymuş.detaylı temızlıge ver bence.

abi nohut fare falan değil kokunun sebebi :D sebebi belli ama çıkmıyor :D neyse evde vinet var koltukları bi temizleyim vinetle bide berkayın dediği ortam değiştiriciyi alıyım geçer heralde :D

Aracın kapı ceplerine iyi bak, bi arkadaşım çorabını çıkarıp koymuş olmasın. :D

uashduashdhahaha :D :D

Mikrop_Ali
27-03-2013, 21:09

kanka istanbulun havasından oluyor benimde başıma geldi zamanında :D adhajdgdahfsdhgjhf

Chn53
27-03-2013, 21:10
orhan abi bence bu yorumu imza yap hahaha :D

Aracın kapı ceplerine iyi bak, bi arkadaşın çorabını çıkarıp koymuş olmasın. :D

+soner
10-09-2019, 23:39
Selamlar

Araç vectra 2004. Bagaj hariç heryer leş gibi kokuyor. 3 kere koltuklar ve taban halısı yıkandı. Şuan koltuklar temiz kokuyor ama arabanın içinde tuhaf bir koku var. Çözümünü bulamadık. Havalandırmadan temiz koku geliyor. Var mı tecrübesi olan ?

tayf
11-09-2019, 12:58
Selamlar

Araç vectra 2004. Bagaj hariç heryer leş gibi kokuyor. 3 kere koltuklar ve taban halısı yıkandı. Şuan koltuklar temiz kokuyor ama arabanın içinde tuhaf bir koku var. Çözümünü bulamadık. Havalandırmadan temiz koku geliyor. Var mı tecrübesi olan ?

basit çözüm olarak büyük migroslarda koku mıknatısı isimli bir ürün satılıyor onu deneyebilirsiniz o olmazsa ozon gazı ile koku giderme yapabilirsiniz

+soner
11-09-2019, 13:03
basit çözüm olarak büyük migroslarda koku mıknatısı isimli bir ürün satılıyor onu deneyebilirsiniz o olmazsa ozon gazı ile koku giderme yapabilirsiniz

Bunlarıda deneyelim bakalım:D Bu gidişle iç detailing ustası olacağım. :D

imprezaWRC
11-09-2019, 13:37

Nanolex Odex'i tavsiye ederim; hem kokusuz hem tüm zeminler ile uyumlu yani istersen araç içine havaya doğru sıkarsın istersen tavana, dashboard'a, kumaş koltuğa, deri döşemeye...vs sıkabilirsin. Kokusuz bir ürün ve kötü kokuyu anında yok ediyor.
Eğer kötü kokunun kaynağı hava kanalları veya başka bir parçanın içinden değil ise Odex işi çözer diye düşünüyorum. Zira, benim başıma gelen birkaç vakada bir daha koku oluşmamak üzere anında işi çözmüştü.

Özellikle tekstil yüzeye sıkıp kurumaya bırakabilirsin.

ProdriveSTI
12-09-2019, 13:11
1 hafta önce isimleri lazım değil siteye üye 3 arkadaşla yolculuğa çıktık. pazartesi gece çıktık manisaya gittik ordanda eskişehire gittik salı gece geri ankaraya döndük. eskişehirde 2 saat kadar durduk onun dışında hep arabadaydık nerdeyse.

gelelim asıl probleme. geldikten sonraki gün sabah arabaya binindiğimde garip bi koku vardı neyse o gün bütün gün kapı bagaj açık tuttum akşam koku hala çıkmamıştı. sonraki gün arabadaki bubble gum ı sonuna kadar açıp bide birsürü parfüm sıkıp kapattım arabayı akşam baktım yine koku çıkmamış... olayın üstüne 1 hafta geçti araba hala kokuyor :confused:

ne yapmam lazım önerisi olan varmı?

*** kokusudur o :d

Chn53
12-09-2019, 15:08
*** kokusudur o :d

3 harfli hersey olabilir

ardicli2000
13-09-2019, 13:36

Kalorifer boruları, klima tertibatına baktırmakta fayda var. Su damlatıyorsa o da birikip pis koku yapar.

+soner
13-09-2019, 15:21
Şuan azaldı koku olmazsa deneyeceğiz komple sökeceğiz en olmadı ��

VETTE
13-09-2019, 15:36
Şuan azaldı koku olmazsa deneyeceğiz komple sökeceğiz en olmadı ��

2002 yılında honda civic le kuşa çarpmıştım.Bir kaç gün sonra bir koku belirdi.Hem garaj kokuyor hem araba.Sonra bakıma gittiğimde tamponun arasında kurumuş vaziyette bulduk meftayı.
Birde kayınvalide seyahatte araba içinde piknik yapmayı sever benzer bir koku onların arabada da peydah oldu.Koltuğun arasına incir düşürmüşler oda çürümüş:):)
koltuk altlarına vs bakmak lazım.

+soner
13-09-2019, 18:50
2002 yılında honda civic le kuşa çarpmıştım.Bir kaç gün sonra bir koku belirdi.Hem garaj kokuyor hem araba.Sonra bakıma gittiğimde tamponun arasında kurumuş vaziyette bulduk meftayı.
Birde kayınvalide seyahatte araba içinde piknik yapmayı sever benzer bir koku onların arabada da peydah oldu.Koltuğun arasına incir düşürmüşler oda çürümüş:):)
koltuk altlarına vs bakmak lazım.

Heryere baktık abi tertemiz. Zannedersin arabanın içinde maymun sevişmiş :D Neyse azaldı allahtan.