PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtec 2 - ES7 ler Nasıldır?

5500
29-03-2013, 00:03
18 senelik şahin macerasından sonra artık yeni birşeyler alalım dedik.
piyasa şartlarından dolayı hayalimde ki VTI' ı alamadım bari vtec 2 lere bakalım dedim.

- Kronik sorunları?
- LPG ve Benzinde yakıt durumları?
- yedek parça servis fiyatları ne durumdadır.

Hatta varsa bilinen temiz araçlar, pm yada konu altında yer verirseniz sevinirim..

smtkrgz
03-04-2013, 05:11
7 ay gibi bi süre kullandım vtec 2 yi.. kronik sorunuyla ben karşılaşmadım.. varmıdır bilmiorumda :)
ben lpgli kullanıordum ve sınıfındaki araçlara göre gerçekten çok düşük yakıt tüketimi vardı.. benzinde genelde gazlamak için kullandığımdan pek ölçüt olmuyordu.. parça konusunda oynamak istersen zamanla rahatlıkla bi çok parçasını bulabilirsin.. gerçekten yaptığını inkar etmeyen araçlardır.. motor modifiyesine girdiğinde filtre kit headers düz boru egzos d17 beyin ies emme ile 1.6 aile sınıfındaki diğer araçlara göre üstünlük sağlarsın..
özellikle benim tavsiyem mutlaka vtec es modelini al.. vtec ls modeliyle arasındaki farklar kayda değer şeyler bana göre..
genel olarak farklıda özetleyim şayet bilmediğinizi varsayıyorum.. ls lerin arka frenleri kampana es ler disktir.. es lerde auto klima vardır ls lerde yoktur..hava yastığı sayısı eslerde daha fazladır.. es ler sunroofludur ls lerde yoktur..(sunroofsuz eslerde görülmekte piyasada:) sis farı çelik jant gibi farklar vardır.. küllük kısmıda es ile ls arasındaki farklardandır..
es 7 kasanın otomatiği piyasada çoktur.. otomatik arabada alabilirim diosanız düşünebilirsiniz rahatlıkla..
makyajlı kasa olması görüntü ve satışta size güzellik sağlar :D

kendi düşüncelerimdir.. verdiğim bilgilerde bi yanlışlık varsa affola..

levent
03-04-2013, 05:45
makyajsızlar abuk subuk arkasını bırakıyordu, honda mühendisleri arka taşıyıcı üzerine ağırlık koyarak çözmüşlerdi bu sorunu sanırım bir de dip not olsun, makyajlısı iyidir, sunroofsuzu alınmaz :)

esmerhan
03-04-2013, 07:46
0-100 makyajlıya gore 2 sanıye hızlıdır :) makyajlısıda ıyı makyajsızıda!!

DENON
03-04-2013, 07:53
0-100 makyajlıya gore 2 sanıye hızlıdır :) makyajlısıda ıyı makyajsızıda!!kaç sanıye yanı 7.2 mı makyajsızın 0-100 ü ??

makyajlı ls: 9.5

makyajsız ls : 9.3

sanıye değil aradaki fark salise

DENON
03-04-2013, 08:01
kronıkleri :

1-kapı içlerinden ses gelir
2-dıreksıyon kutusundan gıcırtı gelır
3-gaz teli sertleşir
4-prizdirek rulmanları dagılır (100k km de)
5-manuel vıteslerde şanzımanın baglı oldugu motor kulagı kopar
6-arka panzıdotun oradan mutlaka ses gelir
7- sürücü koltugu bucrları mutlaka boşluk yapar

ama cok keyıflıdır vtec2 ler , bıraz oynamayla üst sınıf aracları husrana ugratır , temızını bul hemen al derım

aliburma
03-04-2013, 08:36
kronıkleri :

3-gaz teli sertleşir

ama cok keyıflıdır vtec2 ler , bıraz oynamayla üst sınıf aracları husrana ugratır , temızını bul hemen al derım

+1, vtec II LPG ile ilgili sorun yaşayana rastlamadım desem yalan olmaz. tüplü&öfkeli makine az yakar-çok kaçar...
ayriyeten on numara bilgilendirme olmuş, abi ellerine sağlık.

5500
03-04-2013, 12:53
Bilgiler için tek tek teşekkürler.. Kronikleri öyle abartılacak şeyler değil sanırım.
Kesinkle sunrooflu ES düşünüyorum zaten.

Bildiğin gördüğünüz referans olabileceğiniz araçlar varsa, değerlendirmek isterim.

cerkez_kral
03-04-2013, 13:31
yol sesini içeri fazla alır bozuk yola girince direksyondan sesler gelir klima açıkken bazen torpitodan kuş sesi gibi bi ses gelir benim 3 tane vtec2 aracım oldu 3ündede vardı bu ses ha birde debriyaj telini arasıra yaglamak gerekir ses yapıyor :)) yakıt olarak cok az yakar ls alınmaz diyen arkadaslar var sanırım sunroof olayı istege göre tabii ama ls de es de para ediyor satışta sıkıntı olmaz almışken es almanı tavsiye ederim

fdoganb
07-04-2013, 12:11
Keyifli arabadir, seridir, ummadığın arabalara kök söktürür, sorunsuzdur, parça fiyatları genel olarak makuldur, kaliteli bir spor yayla yol tutusu nispeten iyidir.
Gaz pedalı telin izlediği yoldan dolayı keyifli değildir sert ve hassasiyeti düşük sayılır. Ben orijinal gaz teli ile değiştirdim ama pek bir degisiklik olmadı.
Plastik aksamlarından cogu Honda gibi değişik sesler gelebilir.
Amortisor üst bilyalarına toz toprak kaçtığından direksiyon hareketlerinde ses vs gelebilir. Yaglatirsin ses kesilir direksiyon yumusar ancak 1-2 ay icinde yine eski haline dönebilir.(5lik eibachla edindiğim tecrübeler belki orj yayla daha sıkıntısız olur)
Böyle kucuk problemcikleri vardır. Umursamaz bir tipsen hiç biri can sıkıcı değildir :)
Tavsiyem olmuşken ES al ama elini çabuk tut yoksa fd6lardan daha pahalıya satmaya başlayacaklar :)
Hakkında hayırlısı olsun şimdiden.

vtec26
07-04-2013, 14:40
yakıtı az,yakışıklı araba,motor yürüyen sorunsuz gibi,her japon gibi ses alma olayı var,donanım yok :D

mrtngn
07-04-2013, 19:49
Bu ara benimde aklımı çeliyo vtec II'ler ama o fiyatlar nedir arkadaş yaa..

emrekuzdere
07-04-2013, 20:09
8yıl 107km manuel makyajlı kullandık. Yakıt lpgde şehir içi 22krş şehirler arası 16-17 krş. Serviste parçaları biraz pahalı ama zaten çok az problem yaratıyor
Benim karşılaştığım kronik olaylar
-5 veya 6 yılda bir depo kapağı bagaj açma teli kopar(serviste 270tl)
-Debriyaj gıcırtısından kurtulman imkansız gibi birşey
-Emniyet kemerini adam akıllı toplamaz
-Sürücü koltuğu boşluk yapar
- Motor kulakları kolay kopar
- Güzel lastik takılmazsa uğultu ve fren mesafesi adamı çıldırtır
- Birde benzin göstergesine pek inanma :D :D

fdoganb
07-04-2013, 22:26
Benzin göstergesi efsane ya iki km yolda eğime göre çeyrek depo yakıt yok olabiliyor :D

mmtrıza
13-04-2013, 22:43
kronıkleri :

3-gaz teli sertleşir

katılıyorum :icon_tup:

bu arada denizliden hacı abinin aracına bulundugunuz tavsiyelerden sonra 1-2 oynam a yapıldı benim 98 1.6 iesi rollde 2 boy civarı geçiyor :D

rebeloghy
15-04-2013, 00:43
ah o benzin göstergesiii :))) ''yol bilgisayarı'' değil de kadrandaki trip a trip b seçenekleri vardır yakıt alıp 0larsın , kendi kendinin benzin göstergesi olursun 1 ay içinde :) 4 işlemi geliştirmesi mümkündür.

her türlü sesine ıvır zıvıra rağmen, o 1 2 si yeter. ben alırken 250 yapan araba olmasın ama lambada kalktığımda üzmesin istedim. ve gerçekten güzel lastik 15 jant ile biraz alıştıktan sonra çok tatlı kalkar.. keyifli arabadır ya vtec2. varken satmaya calısıyordum 3.20yle takas peşindeydim, sattıktan sonra da özledim..

KGüneyli
15-04-2013, 05:53
Şehir içi Full depo ile sakin kullanımda en baba 550 gördüm benzinli aracım. Bursa Git gel + kalan benzinle şehir içide 770 km oldu.

yani uzun yolda pek yakmıyor, hatta lpg kadar az yakıyor denebilir:)

Benim aracımdaki kronik oldugunu düşündüğüm sıkıntılar, Arka pandizot tıkırdıyor 8 senedir haala kesemedim kesemedi servistekiler, abi hepsi bu sekilde diyor.

Ön kapılarda bi ses olusuyor tıkır tıkır,
Direksion u sağa sola cevirdiğinde cok ince bi ses olusuyor dikkat etmessen duyamassın.
Motor kulağını 8 senede kaç kere değiştirdim ben unuttum, Kulak kopar yani.
Debriyaj telinden gelen gıcırtıyı kesemessin. 2 aracımızında gıyıl gıyıl.
Sol ön koltuk bilyaları mı desem o kızagımı desem, Zamanla bozuluyor herhalde yada bizim araclarımızda şanssızlık bu:)
Benzin deposu göstergesine göre hareket edersen, Ben ısık yandıkdan sonra 15km gidiyorum isik sönüyor :) bi tuhaf şamandıradanmı baska bişeydenmi bilmiorum. Full undede bu sıkıntı var boş undada.

Ve kesinlikle renk ne olursa olsun, sunroofsuz vtec2 alınmaz.

DENON
15-04-2013, 08:28
katılıyorum :icon_tup:

bu arada denizliden hacı abinin aracına bulundugunuz tavsiyelerden sonra 1-2 oynam a yapıldı benim 98 1.6 iesi rollde 2 boy civarı geçiyor :Dsizin ies te neler var ? ben hacı abıye 1-2 tavsıyede daha bulunayım yanınızdan yok olsun gitsin :D

emrekuzdere
15-04-2013, 10:07
Hacı abiye D17 ecu da attık mı tamamdır ;)

DENON
15-04-2013, 10:11
Hacı abiye D17 ecu da attık mı tamamdır ;)artık d17 ecuya gerek kalmadı ;) başka şekilde çözdüm ben o işi :D

emrekuzdere
15-04-2013, 10:26
Denizli'ye dönünce hemen bakıcam zaten :D :D

MBozkurt
16-04-2013, 23:28
2005 es7 kullanıyorum.bildiğim tek kronik problemi direksiyon kutusu.oda çok çok ufak bi tıkırtı ( çok bozuk yollarda) geliyor.servis hepsinde aynı problem var sıfır taksan 40 bin anca gider dedi :) rahatsız edici değil.

gokcell13
17-04-2013, 10:34
Ben 5 senedir kullaniyorum hala kullaniyorum.Lpg de var .Hic durma hemen al.

dirk
25-04-2013, 21:32
kronıkleri :

3-gaz teli sertleşir

Herşeyi bu ekleyebileceğim bişey yok :)

aracımda filtre egzoz headers var ve 100 TL lpg'yle 500 rahat gidiyorum 2.42 LPG litre fiyatı...

fasterhan
25-04-2013, 21:47
belkide bu zamana kadar sattıgıma en çok üzüldügüm arabadır es7 makyajlı vtec2.... Kesinlikle çok yakışıklı , az yakar çok kaçar gillerden ve satınca geri aranan arabalardan....

SekoLive
28-04-2013, 23:48
2006 model 85binde ilk sahibinden otomatik sanruflu vtec2 için kaç lira önerilme piyasası nedir arkadaşlar? Boya değişen yok.

cerkez_kral
28-04-2013, 23:54
2006 model 85binde ilk sahibinden otomatik sanruflu vtec2 için kaç lira önerilme piyasası nedir arkadaşlar? Boya değişen yok.

renk önemli yinede 25 binden aşşagı degildir

SekoLive
29-04-2013, 06:58
renk önemli yinede 25 binden aşşagı degildir

füme ile gri arasındaki renk

fdoganb
29-04-2013, 10:32
Abi sahibindende o ozelliklerdekilere en az 28 29 istiyorlar. Renkte tutulan bir renk zaten

SekoLive
29-04-2013, 11:25
Abi sahibindende o ozelliklerdekilere en az 28 29 istiyorlar. Renkte tutulan bir renk zaten

bayaga yuksekmıs yahu fıyatı:) bu aracların sıfır alımış olup fiyatını hatrlayan varsa cok mkbule gecıcek yazarsanz. Adama ona göre birteklıf yapalım.

fdoganb
29-04-2013, 12:29
emin olmamakla birlikte 31 mi 32 mi neydi 2005 yılında ES paket civiclerin fiyatı

Gökhan Bilgin
29-04-2013, 12:36
32.900 :) olduğunu yazmıştı berk abi bir postunda

arkatcaglar
29-04-2013, 13:45
2005 2006 bej yada şampanya manuel es satan varsa km si düşük müşterisi hazır 539 302 54 54 bu numaradan ulaşabilirsiniz

Sercan K.
29-04-2013, 14:20
kronıkleri :

3-gaz teli sertleşir

Bende yazsaydım birebir aynılarını yazardım. Bu kadar iyi açıklanır bi araç :)

Abi bide bi sorum var sana. Şu gaz teli olayını nasıl halledebiliriz ?

SekoLive
29-04-2013, 16:04
emin olmamakla birlikte 31 mi 32 mi neydi 2005 yılında ES paket civiclerin fiyatı

32.900 :) olduğunu yazmıştı berk abi bir postunda

vay be fiyata bak :) sene başı bin lira düşdek 25-26 iyi bi teklif olur diye düşündüm:)

Ufuk
30-04-2013, 09:21
33.100 liraya en dolu sunrooflu bej renk almıştık.(faturada yazan fiyattır isteyene foto atarım)

DENON
30-04-2013, 09:31
Bende yazsaydım birebir aynılarını yazardım. Bu kadar iyi açıklanır bi araç :)

Abi bide bi sorum var sana. Şu gaz teli olayını nasıl halledebiliriz ?ben 1tl lık bisiklet fren teliyle hallettim :D

fdoganb
30-04-2013, 18:19
ben 1tl lık bisiklet fren teliyle hallettim :D

Ben orijinalle değiştirdim gaz telini. Biraz yumuşadı ama hala vti dan falan çok sert. Servis, telin izlediği yoldan dolayı böyle, yapacak bişi yok diyor. Sizin yorumunuz nedir dr. Vtec2 :)

DENON
30-04-2013, 22:54
Ben orijinalle değiştirdim gaz telini. Biraz yumuşadı ama hala vti dan falan çok sert. Servis, telin izlediği yoldan dolayı böyle, yapacak bişi yok diyor. Sizin yorumunuz nedir dr. Vtec2 :)yukarıda yazdgım gibi bisiklet parçacısından 1.5mm lık kafası 6mm gelen fren teli ile birlikte iki adet kontra somun alınır, oem telın gaz kelebegındeki kafa yan keskı ıle kesılır, sonra pedalın ordan kaplamanın içindeki çelik tel çekilerek cıkarılır, yenı tel gaz telı kaplamasından sokulur pedalın ordan cıkan uca kontra somun takılıp sıkılır garanti olsun diye 2 adet sıkmakta fayda var , yumşak yumşak gaz teline sahip olunur max. 2-3 tl ye malolur 150tl vermekten hem daha ucuz hem daha kolay :D

fdoganb
01-05-2013, 00:04
çok iyiymiş yauv :) çıkan gaz telini atmamıştım onu bi yaptırıyım.

teşekkür ettim