PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tfsi MEKATRONİC ...

mustafa-u
02-04-2013, 19:02
s-tronic şanzumanlardaki bu mekatronic sorunu ve belirtileri nelerdir çözüm yoluna nasıl gidilir ..

herkesin bilgisi dahilinde tecrübelerini rica edebilir miyim ..

qatrio
02-04-2013, 19:46
titreme olur , vites geçişlerinde ses yapma , vites geçişlerinde hissedilir bir his verir bunlar başlıca belirtileri. çözümü değişmesi tamiri varmı bilmiyorum bir ara roccolarınkini tamir ediyolar muhabbeti geçmişti ancak servis direk garantiden bunu değiştirir.

mustafa-u
02-04-2013, 20:07
hanımın araçta yağmurlu zamanlarda 2-3 sefer titreme oldu ( sanki manuel araçlardaki debriyaj kaçırması gibi bir silkeleme ) ..
acaba biryerler ıslandıda ondan mı yapıyor diye sesli olarak düşündüm ..bu arada serviside aradım verilen cevap şöyle '' bunlar kuru kavrama yağmurlu zamanlarda ıslanırsa bu tarz bir titreme yapabilir kuruyunca geçer ..eğer 1-2 gün içerisinde yine devam edecek olursa bakalım dediler ''
sonrasında havalar düzeldi bir daha olmadı ( sürekli hanım kullandığı için ona sordum da artık titremeyi yapmadığını söyledi ...
fakat yavaş kullanımlarda dar sokak aralarından geçerken viteslerin geçiş sesini ( ince bir metal veya dişli sesi gibi ) duyuyorum ..
ama normal kullanımlarda vites geçişlerinde silkeleme bayılma kafayı yığma gibi bir sorun yok ..

qatrio
02-04-2013, 20:15
anladım abi o duydugun ses normal dsgdede var olan bir metal sesi o doğal titreme konusu ise 2-3 kere yaptıysa sıkıntı yok ıslanmıştır belkide sürekli yapıyosa mekatronic arzalıdır git gide daha çok belli eder zaten.

mustafa-u
02-04-2013, 20:23
araç daha yılını doldurmadı .. henüz 5000 km de ..
bekleyelim bakalım dediğiniz gibi sorunlar veya belirtiler artarsa servis yolu gözükecek demektir..

not : belirtmeyi unutmuşum ..
araçta 18'' jant ve spor helezon mevcut .. bunlar bu şanzumana olumsuz etki yapar mı ..

Tunacan
02-04-2013, 20:27
Ben hiç yağmurlu havada öyle bir titremeye şahit olmadım. Aracım 28k da.

mustafa-u
02-04-2013, 21:08
Ben hiç yağmurlu havada öyle bir titremeye şahit olmadım. Aracım 28k da.

Antalya'nın yağmuru ve yol şartları diğer şehirlerinkine pek benzemez . Burada yağmur yağdımı kaldırımlar arası su seviyesi neredeyse aynalara kadar yükseliyor . yavaş ilerleyen bir trafiktede epey bi sorun teşkil ediyor maalesef ...

MeRtCaN
02-04-2013, 21:21
egerki mekatronic de arıza varsa
yenisini alıp direk takamıyorsunuz bu konuda ben yardımcı olurum isterseniz size.

DSG Yazılımlarınız için aracınızın megatronigini göndermeniz de yeterli olmaktadır. Aynı zamanda Megatronic alırken aynı parça numarasını bulmak zorunda değilsiniz. Aynı tip bir beyine eski yazılımınızı yükleyebiliyoruz. Yani bu demek oluyorki 2.0TDI aracınızın megatronigi bozuldugunda 1.4 TSI megatronigi takabilirsiniz.

Bunun ıcın yazılım program atmak gerekıyor ankara dakı fırmamızda bu işlemi gerçeklestiryoruz

Ertug_T.
02-04-2013, 23:30
egerki mekatronic de arıza varsa
yenisini alıp direk takamıyorsunuz bu konuda ben yardımcı olurum isterseniz size.

DSG Yazılımlarınız için aracınızın megatronigini göndermeniz de yeterli olmaktadır. Aynı zamanda Megatronic alırken aynı parça numarasını bulmak zorunda değilsiniz. Aynı tip bir beyine eski yazılımınızı yükleyebiliyoruz. Yani bu demek oluyorki 2.0TDI aracınızın megatronigi bozuldugunda 1.4 TSI megatronigi takabilirsiniz.

Bunun ıcın yazılım program atmak gerekıyor ankara dakı fırmamızda bu işlemi gerçeklestiryoruz

bu işlem güzelmiş abi =) yapılmışı varmıdır hiç? sonuçlar nasıl..gerçi bizim yağlı 6 ileri pek sıkıntısı yok nazar değmesin =)

penguinhakan
03-04-2013, 00:36
Her türlü mekatronik sorunlarınızda İstanbulda Gümüş Ok audi servisi var , Oktay usta.
Tavsiye ederim her türlü mekatronikdeki problemleri halleder , ayrıca kavrama da.

ALPER-VNS
03-04-2013, 01:28
dsg den korkmaya gerek yok mu yani artık.. normal şanz. en yi yerde max 4000liraya sıfır gibi yapılıyo.. daha ortalama bi firmaya 2000e de yaptırılabiliyo.. dsg nin maliyeti nedir peki

yusufaltintepe
03-04-2013, 08:08
Oktay usta on numaradir arkadaslar istanbul icin bu sorunlarinizda bende tavsiye ederim

by_speedvw
04-04-2013, 11:47
hanımın araçta yağmurlu zamanlarda 2-3 sefer titreme oldu ( sanki manuel araçlardaki debriyaj kaçırması gibi bir silkeleme ) ..
acaba biryerler ıslandıda ondan mı yapıyor diye sesli olarak düşündüm ..bu arada serviside aradım verilen cevap şöyle '' bunlar kuru kavrama yağmurlu zamanlarda ıslanırsa bu tarz bir titreme yapabilir kuruyunca geçer ..eğer 1-2 gün içerisinde yine devam edecek olursa bakalım dediler ''
sonrasında havalar düzeldi bir daha olmadı ( sürekli hanım kullandığı için ona sordum da artık titremeyi yapmadığını söyledi ...
fakat yavaş kullanımlarda dar sokak aralarından geçerken viteslerin geçiş sesini ( ince bir metal veya dişli sesi gibi ) duyuyorum ..
ama normal kullanımlarda vites geçişlerinde silkeleme bayılma kafayı yığma gibi bir sorun yok ..

o yağmurlu havada kavrama ses yapar diyen servisin ben ta...
abi yetkili servis çalışanıyım senin anlattıklarına göre kavraman arızalı %99 garanti kapsamındaysa gerekli incelemede yapılarak değişe bilir diğer kulaktan dolma laflarla hareket etmemeni tavsiye ederim ( Kimse üstüne alınması tech in lafları hariç tabi )

utkunoa
04-04-2013, 12:32
25 binde kavramam degisti su an aravim 30 binde vites gecslernde dusuk hizlarda ses artti buyuk ihtmal benimde mekatrongim gitmeye basladi

mustafa-u
05-04-2013, 07:50
o yağmurlu havada kavrama ses yapar diyen servisin ben ta...
abi yetkili servis çalışanıyım senin anlattıklarına göre kavraman arızalı %99 garanti kapsamındaysa gerekli incelemede yapılarak değişe bilir diğer kulaktan dolma laflarla hareket etmemeni tavsiye ederim ( Kimse üstüne alınması tech in lafları hariç tabi )

teşekkür ederim ..
sürekli kafamı kurcalıyor bu durum ..uygun bi zamanda servisi ziyaret edip bunu etraflıca konuşup inceletmek lazım ..

by_speedvw
11-04-2013, 22:41
25 binde kavramam degisti su an aravim 30 binde vites gecslernde dusuk hizlarda ses artti buyuk ihtmal benimde mekatrongim gitmeye basladi

ne gibi bir ses duyuyorsun araçtan kavrama ve mekatronik in hiç ses yaptıgını duymadım kavrama titreme yapar arızalıysa geçişlerde mekatronik arızalıysa ya viteslerde vuruntu yapar yada direk arıza geçerek belli viteslere geçiş yapamaz örneğin ileri gider R de geri gitmez :)

MeRtCaN
11-04-2013, 22:51
bu işlem güzelmiş abi =) yapılmışı varmıdır hiç? sonuçlar nasıl..gerçi bizim yağlı 6 ileri pek sıkıntısı yok nazar değmesin =)

Haftada 6-7 Tane yapıyoruz
Ankara ve Turkiye de otomatik sanzıman tamırcılerı ıle calsıyoruz
hıc bır sıkıntı problem yok
Olursa da hallederız problem yok aman olmasın ama :D