PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel gt roadster

karsiyakaliozi
03-04-2013, 11:14
Arkadaşlar yoğun işlerimden dolayı araçlarımı kullanamıyorum artık nerdeyse, sadace pazar günleri araç kullanabiliyorum makul fiyatlı coupe cabrio tarzı ( ***** izmirliyim 8 ay güneş var) klasik olma yolunda ilerleyen bir araç almak istiyorum s2000 v.s gibi sahibinden bu aracı gördüm daha önce bakmışdım bir ara sonra ilgilenmedim opel gt alınırmı tente manuel olması dezavantaj gibi olsada ağırlık azaltmada büyük etken bana göre ama fazlada bilgim yok duyan bilen bu araçlar nasıldır yardımcı olursanız sevinirim .

cagri-35
03-04-2013, 11:19
Opel gt bence çok güzel ve marjınal bir araç ancak Türkiye'de değeri bilinmedi. Tıpkı speedster gibi. Teknik olarak detayına çok hakım degılım ama bu tarz roadsterlarda genelde lotus ımzası oluyordu opelın. Speedster baya baya gucsuz olmasına ragmen hem agırlık avantajından hemde yoltutusundan pıstte bırcok agır abıyı guzel uzuyordu :)

edit: bu arada baktım fıyatları gercekten mantıklı. piyasası cok olmadıgından ve kupon oldugundan on numara pazarlıkla makul bı fıyata alınıp uzun yıllar keyıfle bınılır.

karsiyakaliozi
03-04-2013, 11:31
hanı belkı s2000 gibi çok sport karakterli deyil ama fiyat makul geldi sanırım 2 versıyon var tr ye sadece 240 hp olan gelmiş 16 adet yarısı pert 8-10 kadarı pıyasada izmirdekeyifli olur bu araç .

cagri-35
03-04-2013, 11:34
izmirdekeyifli olur bu araç .

bu kısmına katılırım :icon_tup:

2010 da almancı vardı bı tane bostanlıda sarısıyla gelmıs egzoslu.

Inanılmaz ılgı cekıyordu gözlemledıgım. Hala bılınmıyor bu araclar cok. Aynı etkıyı yaratır :)

darkmoon
03-04-2013, 11:34
koyu bir roadstercıyımdır gt de güzel araç ama benim listemde son sıralarda yer alır her zaman.. yeni kasa gt ler lotusla ilgisi yok gm in kappa platformunda yapıldı amerikada gt saturn sky diye satılıyor bir ara kıskanma favorilerini paylaş konusuydu galiba yanlış hatırlamıyorsam turbo&quatro yazmışdı amerikadada pek tutan bir model değilmiş yada başka bir muhabbetde duymuşdum bilmiyorum.. bu arada aynı kappa platformunda pontiac solstice da üretiliyor..

bana sorarsan roadster düşünüyorsan biraz daha parçası bulunabilir ve ikinci eli olabilicek araçlara bak gerçi roadsterlerde ikinci el zaten pek yokdur ama genede satılabilir bir araç almaya çalış derim gün gelir satmak istersen elinden çıkar öyle yada böyle gt ler ikinci elde sirkülasyonuda çok zor olan araçlar.. ucuzdan pahalıya doğru gidersek roadsterda mgf,alfa spider,mazda mx5,bmw z4 belki z3 mercedes slk porsche boxter bunlara bence bak derim illa roadster istiyorsan şahsi fikrim..

-Günalp-
03-04-2013, 11:55
2 litre 265 hp turbo motor. teknik olarak güzel değerleri var. fakat piyasasının hiç olmaması en büyük handikabı.

karsiyakaliozi
03-04-2013, 11:58
2 litre 265 hp turbo motor. teknik olarak güzel değerleri var. fakat piyasasının hiç olmaması en büyük handikabı.

Evet 265 hp teşekkür ederim, fiyat makul olabilirse çekiçi olur bence yoksa z4 daha makul gibi arkadaşın dediği gibi

darkmoon
03-04-2013, 12:18
bu arada düzeltme yapıyım yaşınızı görmemişim senli benli yazmışım kusura bakmayın.

*AddO*
03-04-2013, 12:24
GT Roadster delisi olmadıktan sonra 70 binli fiyatlara almak pek mantıklı değil. Meraklısı olmadan alındığında bir süre sonra mutlaka araçtan sıkılma durumu olacaktır. Satmaya niyetlenildiğinde de çok zorluk çekilir.

O paralara temizlerinden Z4 2.0, 2.5 alınabilir. Ya da hiç polemiğe girmeden S2000 en mantıklısı :)

karsiyakaliozi
03-04-2013, 12:34
bu arada düzeltme yapıyım yaşınızı görmemişim senli benli yazmışım kusura bakmayın.

:)
Yaşlı hissetim kendimi

therev
03-04-2013, 16:13
Mx5 alinilabilir. Yeni kasalari cok guzel. Eski na larinda kendine has bi cekiciligi var ama cok pahali. Yeni kasanin parcasini fln rahat bulursunuz :)

halilcan9455
03-04-2013, 16:27
her ne kadar bir opel tutkunu olsamda cabrio,roadster tarzı araçlarda başka markalara yönelmekte fayda var.
mx5 bakardım yerinizde olsam.

Equinox
03-04-2013, 16:28
Mx-5 çok şirin, Opelden çok bunları düşünürdüm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-mx-5-roadster-19.000-km-de-96159034/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ss-motors-dan-2005-mercedes-slk-200-komp-bayi-58042km-119582998/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-mutlu-2004-bmw-z4-2.5i-borusan-cikisli-90.000-km-118838782/detay

srkn16
03-04-2013, 16:31
mx5 e bakmanızda fayda var.motor gücü yüksek olmasada kullanımı keyiflidir.

darkmoon
03-04-2013, 17:16
mx-5 çok güzel araba zaten roadster tarihini başlatmış ve yazmış araç roadster sınıfını oraya çıkarmış araç segmentinin lideri amerikada en çok satan roadster.. ama türkiyede bence aşırı pahalı 70 bin tl mx5 e veriliceğine 2004 ve üstü yeni kasa slk 200 kompresor yada 2005-2006 bir z4 2.0 yada 98-99 model temiz bir porsche boxter bence çok daha mantıklı tercihler olabilir..

karsiyakaliozi
03-04-2013, 17:37
mx-5 hosuma gıtmıyor deyıl ama sanki 70 k fiyatlar yuksek bıraz, z4 o fiyatlara bana daha cekıcı gelıyor

therev
03-04-2013, 17:42
2.0 z4 mx5 in vericegi zevki vermez :) mx5 kullanmis biri olarak cidden cok zevkli bir araba

turbo&quattro
03-04-2013, 18:01
koyu bir roadstercıyımdır gt de güzel araç ama benim listemde son sıralarda yer alır her zaman.. yeni kasa gt ler lotusla ilgisi yok gm in kappa platformunda yapıldı amerikada gt saturn sky diye satılıyor bir ara kıskanma favorilerini paylaş konusuydu galiba yanlış hatırlamıyorsam turbo&quatro yazmışdı amerikadada pek tutan bir model değilmiş yada başka bir muhabbetde duymuşdum bilmiyorum.. bu arada aynı kappa platformunda pontiac solstice da üretiliyor..

bana sorarsan roadster düşünüyorsan biraz daha parçası bulunabilir ve ikinci eli olabilicek araçlara bak gerçi roadsterlerde ikinci el zaten pek yokdur ama genede satılabilir bir araç almaya çalış derim gün gelir satmak istersen elinden çıkar öyle yada böyle gt ler ikinci elde sirkülasyonuda çok zor olan araçlar.. ucuzdan pahalıya doğru gidersek roadsterda mgf,alfa spider,mazda mx5,bmw z4 belki z3 mercedes slk porsche boxter bunlara bence bak derim illa roadster istiyorsan şahsi fikrim..

Evet ben yazmistim o konuda. Amerika gibi araba cenneti olan bir memlekette bile tek tuk var yollarda. Bu kadar az olmasinin sebebi teknikmidir yoksa marka imajimi bilemiyorum ama ozel vs.. bir arac olmadigi kesin.

Roadster olacaksa benim tavsiyem 350Z yada z4 olur.

cnrsrn
03-04-2013, 20:07
yeni model birşey düsünüyorsanız gt cok mantıklı , mx5 benim o kadar cok hosuma gitmiyor

mrtysn
03-04-2013, 20:13
Miata candir ya :D Su arac hem manuel hem de fiyat uygun mesela,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2009-model-mazda-mx-5-en-ufak-cizik-boya-yoktur-93719352/detay

Mert83
04-04-2013, 00:49
Audi tt modelini de düşünmekte fayda var.

atituti
04-04-2013, 09:46
mx5 kadar zindan bi araba gormedim , ilk s2000 e bindiğimde ruhum sıkılmıştı mx5 test sürüşü yaptım yapmaz olaydım panik atağım tavan yaptı :D kesinlikle dar yapılı roadster düşünmezdim,opel biraz daha geniş.

cagri-35
04-04-2013, 10:03
Mx-5 yakın arkadasımda vardır amerıkalı. Su an döndü hatta, o kadar eglencelı bır araba görmedım ben duz yolda bıle kontrollu sekılde arkasını bırakabılıyordu. Ama tabı burda amac yanlamak degıl tahmınımce. Bana göre gt roadster mıatadan baya kalıtelı kalıyor. Ben olsam gt,z4 arasında kalırdım. Ve birde slk.

karsiyakaliozi
04-04-2013, 11:59
bu paralara düşük km bmw veya slk pek olmuyor yuksek km de olanlarda ıcıme sınmıyor opelde parca sıkıntısı gözumu korkmuyor deyıl acıkcası her ne kadar mazdaya göre daha albenılı olsada mazda gecmişi itibari ile gözumde daha iyi bir yerde ancak 65-70 k fiyatlarda sankı hakkı deyılmıs gıbı bilmiyorum bakınmaya devam acalem yok :)

darkmoon
04-04-2013, 12:11
siz o parayı verirsinizde gt ye size o parayı veririlermi satarken onu düşünün bence bir tane sarı vardı gt 2 yıl falan satılıkda kalmışdı .. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu gt ler almanya değil amerika üretimi aklımda öyle kalmış yani saturnun amblemini değiştirip opel yapıp avrupa pazarına yollamışlardı sanırım..

turbo&quatro amerikada bile satmıyor tek tük var diyorsa aracın yedek parçası amerikadan getirtmek bile sıkıntılı olabilir kaldıki avrupada bulabiliceğini sanmıyorum onlarda amerika üstünden sana satarlar yani üstüne ekler satarlar 3 liralık amerikadan kendin alıcağın malı avurpalı satıcıdan 10 liraya allırsınız..

jackal_JAZZ
04-04-2013, 12:26
Özay roadster için ne kadar bütçe ayırdın?

karsiyakaliozi
04-04-2013, 12:37
Darkmoon dostum soyledıklerının hepsıne katılıyorum mazda bulup denemem lazım öncelıkle

karsiyakaliozi
04-04-2013, 12:38
Özay roadster için ne kadar bütçe ayırdın?

araca baglı kardeşim. bu arada senin araç yakışıklı kazasız belasız .

darkmoon
04-04-2013, 12:43
benim roadstar skalamda para limitim hep düşükdür o yüzden mgf spider tek tük z3 tek tük z4 ü geçmez roadstar seçeneklerim ama sizinki kadar yüksek limitim olsa porsche boxterı değerlendirirdim 98-99 da olsa porsche bence porsche dir yakışıklı araç güzel araç oda olmassa slk 200 kompressör bakınd erim hem konfor hem yakışıklı araç hemde mercedes..

karsiyakaliozi
04-04-2013, 12:57
benim roadstar skalamda para limitim hep düşükdür o yüzden mgf spider tek tük z3 tek tük z4 ü geçmez roadstar seçeneklerim ama sizinki kadar yüksek limitim olsa porsche boxterı değerlendirirdim 98-99 da olsa porsche bence porsche dir yakışıklı araç güzel araç oda olmassa slk 200 kompressör bakınd erim hem konfor hem yakışıklı araç hemde mercedes..

dedıgın gıb o paralara slk veya z3-4 olabılır ama bana yenı sayılacak arac lazm zaten arac kullanımıM iş temposundan dolayı 15-20 gunde bir pazar gunu sadece, 100-150k km bi arac alıp servis sanayı ugrasma sansım yok su ankı aracım 2009 model 20k km de henuz

Serkan_UR
08-04-2016, 09:35
Değerli Arkadaşlar;
Yaklaşık 2 ay oldu 2009 Model 32.000 de Sarı temiz bir Opel GT-Roadster Alalı.almadan öncesi ve aldıktan sonrasında yurtiçi kaynak olmadığından yurtdışı kaynaklardan ciddi araştırmalarım oldu ve bunlar sonucunda elde ettiğim bilgiyi paylaşmak istedim.Şimdilik Çoğu teorik olan bu bilgilerim Zaman içerisinde Tecrübelerim arttıkça uygulama örnekleri ile daha yararlı hale gelecektir.
Bilgiler Dışında ilk izlenimlerim.Araç parasına göre en iyi en farklı en performanslı seçeneklerden birisi hatta aynı şartları sağlayan bir alternatifim yoktu açıkcası,mevcut piyasada araçların rakamları çok çok yükselmiş durumda.80 100 bin aralığında hem performanslı hem farklı hem cabrio hem performans yönünden önü açık bir alternatif yok ne yazık ki

Googleda GT Roadster Yazıldığında İlk Çıkan sayfa burası olduğundan toparlayıp yazdığım yazıyı buraya eklemem de fayda var diye düşnüyorum.Biraz uzun olabilir ancak ilgilenen arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum.yazıyı blog için yazdığımdan yazış şekli alıntıymış gibi düşünebilirsiniz.

Bilindiği üzere Opel bir General Motors markasıdır. Opel GT Roadster her ne kadar Opel arması taşısa da ilk akla geldiği gibi Alman markasına ait alman üretimi bir araç değildir. Araç Gm'nin Saturn markasının SKY Redline modeli olarak ürettiği bir araçtır ve Avrupa'ya Opel arması ile ithal edilmiştir. Gm'nin Amerika'da bir fabrikasında abisi Corvette ve Camaro ile ortak noktalar taşıyacak şekilde üretilmiştir. Ayrıca aynı platform ve motor Pontiac Solstice GXP modelinde de kullanılmıştır. Ülkemizde tahminlerime göre 10 adeti geçmeyen hatta 8 adet olduğunu düşündüğüm oldukça az satılmış bir modeldir. Fakat okuduklarım bu aracın oldukça özenilerek ve ilgilenilerek tasarlandığını ve kaliteli parçalarla üretildiğini anlamamı sağlıyor.

Biraz teknik özelliklerden bahsetmem gerekirse araçta 2.0LT LNF L4 kodlu Turbosarjlı motor kullanılmış. Turbo ile desteklenen bu motor fabrika verisine göre 264 Hp 350 nm Tork üretmektedir, ayrıca Gm kendi çıkardığı upgrade kit ile 290 hp ye çıkarılmasını sağlamış. Aracın Turbosu “Twin-scrool“ olarak tabir edilen teknolojiye sahip ayrıca motorun krank ve piston kolları fabrikasyon Forged olarak üretilmiş. Orjinal bir kit ile 290hp olabilen motor aftermarket işlem ve parçalarla kolay bir şekilde güçlenmesi sağlanabilecek alt yapıya sahip olduğunu düşünüyorum. Zamanla daha hakim olucam öğrendikçe paylaşırım.

GT gördüğüm kadarı ile genelde 5 ileri manuel şanzıman ile satışa sunulmuş(Saturn sky redline modelinde 5 ileri otomatik versiyonda mevcut Gt de kullanıldımı bilmiyorum). %49-%51 ağırlık dengesi ile üretilen GT birçok araca kıyasla daha geniş olması, tekerlerinin köşelerde bulunması ve dingil mesafesinin kısa olması gibi etkenler birleştiğinde çok iyi yol tutan dengeli bir araç oluyor. Aracın en can alıcı tarafı kuşkusuz cabrio olmasıdır. Ancak bu kadar görsel ve güncel tasarlanmış bir aracın tavanının manuel açılıp kapanması ilk başta garip gelse de bunun yer sıkıntısı ve hafiflik adına yapılmış olmasının etkisi ile bozulacak bir otomatik açılır tavanınızın olmadığı düşüncesi bu duruma olumlu bir hal aldırıyor. Ayrıca tavanın açılıp kapanması gayet kolay ve pratik. Arka bagaj kapağı açılıyor, içeriden tavan kilidi açılıyor ve 1 hamle ile tavan bagajın içine giriyor. Tavan açıldığında bagajda dip kenarlar hariç yer kalmıyor bunu unutmamak gerek. İç donanımdan bahsetmem gerekir ise donanımlar değişebilir. Kendi aracımdan bahsedeyim:

Cruise Control
Direksiyondan Teyp Kontrol
Dijital Klima
Yarı Elektrikli Şöför Koltuğu(Yükselme Alçalma Elektrikli)
6'lı cd changer
Aux input
Deri direksiyon ve koltuklar
Elektrikli ısıtmalı aynalar
3 Kademe Sürüş Kontrol Sistemi

-1. Kademe Traction Off – Patinaja izin verir
-2. Kademe Compomotive Mode - Aracın arka salınımı serbest bırakılıp ön tarafın kontrolü bırakılmaz
-3. Kademe ESP'ninde iptali ile elektronik sürüş destek sistemi tamamen devre dışı kalır vs..

Arac çok fazla görülüp incelenmediğinden canlı görenler baya güzel bir arabaymış, fotoğraflardan çok daha güzel derken "Ya direksiyon OPEL işte insan şunu farklı yapar" eleştirisinde bulunuluyor :) Aslında direksiyon abisi Corvette c6 ile aynı :)

Canlısını görmeyen fotoğraflarda görenler için şunu söyleyebilirim "HAYIR" küçük bir araç değil :) Aracın tasarımı itibari ile özellikle fotoğraflarda toparlak bir görüntü görülüyor ve bu his aracın küçük olduğu yanılgısı yaratıyor. Roadster olduğundan dolayı arkası biraz kısa olmasına rağmen S2000'den 3,5cm kısa fakat 6,5 cm civarında daha geniş olduğunu örnekleyebilirim.

En çok merak edilen ve sorulan sorulardan bir tanesi "Parça sıkıntısı var mı?" Arkadaşlar hangi markanın olursa olsun, nadir satılan ve parçaları diğerlerine göre pahalı olan spor otomobil sınıfındaki araçların belli başlı filtre, balata vs gibi basit parçalar dışında yedek parçasını hazırda bulmak zor. Eğer Opel servisinden bir parça talep ederseniz 15-20 günlük süre içerisinde parça teslimi sağlanıyor. Ancak istediğiniz parçaları Amerika'dan yine 10-15 günde kendiniz getirtebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum, yalnız Amerika'dan parça getirmek için kullanmanız gereken anahtar cümle: "Saturn SKY redline" :) Opel GT Roadster diye ürün ararsanız, Almanya'dan birkaç parça bulabilirsiniz, kapsamlı ve ayrıntı parçalar için Sky Redline olarak aramak gerekiyor

Aracımı alalı henüz 1-1,5 ay oldu. Araştırmalarım almadan uzun zaman önceden başladığı için emin olup buraya yazdığım ve emin olmadığım birçok özellik ve bilgisini öğrendim. Şimdi en etkili olan tecrübe kısmına geçtim. Araç ile ilgili yeni bilgiler edindikçe yazıya ekleyeceğim.

Serkan_UR
08-04-2016, 09:37
Araç 2006 2009 Yılları arasında üretilmiştir.
Teknik Veriler:
Araç Önden Motorlu Arkadan İtişli Fabrikasyon Kilitli Difransiyelli bir araçtır
Motor Hacmi: 4 Silindir 1998 cc Turbo
Motor Gücü: 264 hp 353nm
Dingil mesafesi: 2,416mm
Uzunluğu: 4,100mm
Genişliği :1,813 mm
Yüksekliği: 1,274mm
Boş Ağırlığı: 1395 kg
Yakıt Deposu: 50 lt
Orijinal Lastik Ebadı: 245/45/18
Bijon Aralığı : 5x110
0-100 km Hızlanma: 5.7 Saniye
Şehir İçi Tüketim: 13lt /100km
Şehir Dışı Yakıt Tüketimi: 6,9/100

Kahn23
08-04-2016, 09:38
Serkan, Emre ile yaptığınız RX8'ler ortada. Buna da çok güzel şeyler yapacağından eminim.
Hayırlı olsun..

PiscocuK
08-04-2016, 10:43
Serkan, Emre ile yaptığınız RX8'ler ortada. Buna da çok güzel şeyler yapacağından eminim.
Hayırlı olsun..

teşekkürler :)
hazır setre ortada yokken ben nemalanayım :)

Serkan bilgiler için teşekkürler bu aracında çok güzel olacak eminim.Artık bir konusunu aç detaylı detaylı inceleyelim aracını
Maşallah

Serkan_UR
08-04-2016, 10:48
Hayırlı olsun..

Eyvallah Kaan,Bu sefer rahat gezebileceğim zaten mevcutta farklı bir araba olduğu için çok mutluyum :) ***** pist durumlarıda eskisi gibi değil pistten pistte kullanıyoruz modu olamicak.Allahım Kaza bela neyidüğü belirsiz arıza vermesin tadını çıkaralım yeter.Ben böyle çözülmemiş araçları seviyorum para-çokomel ilişkisi çok mantıklı oluyor. 5-6 yıl önce ilk rx8 imi aldığımda öcü gözüyle bakılıyordu şu anki durum *****.Tabi ki keşfedilmemişe girerken bir risk sözkonusu ama onuda araştırma yorumlama ile hafifletiyoruz biz bu evreleri zorlukla atlatıyoruz ama paylaşıyorum ki benim kadar araştıramıyanda bilgi sahibi olsun.
tekrar teşekkürler

Serkan_UR
08-04-2016, 10:51
Bu arada ma lum yazdığım yerler **** çıkmış :)

teşekkürler :)
hazır setre ortada yokken ben nemalanayım :)

Serkan bilgiler için teşekkürler bu aracında çok güzel olacak eminim.Artık bir konusunu aç detaylı detaylı inceleyelim aracını
Maşallah

:)Seninkide çok güzel ve daha güzel olacak inşallah kıpırdanmaların başladı durmaz :)Biraz daha tecrübelenelim vakit geçirelim ozaman konusunu açarım :)

krando
08-04-2016, 11:00
mx 5, s2000, z4 bu 3 lüde kalmakta fayda var.

Opelin tentesi araçtan inip elle açılıp kapatılıyor, bagajı açıyorsunuz falan çok zor iş.
Aşağıdaki videoda aynı aracın bir başka versiyonunun tavan açma kapası görülebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=nqh7yAWpOWI

Ayrıca aracın malzeme kalitesi özellikle el freninin oralar oldukça kötü

Serkan_UR
08-04-2016, 11:21
mx 5, s2000, z4 bu 3 lüde kalmakta fayda var.

Opelin tentesi araçtan inip elle açılıp kapatılıyor, bagajı açıyorsunuz falan çok zor iş.
Aşağıdaki videoda aynı aracın bir başka versiyonunun tavan açma kapası görülebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=nqh7yAWpOWI

Ayrıca aracın malzeme kalitesi özellikle el freninin oralar oldukça kötü

Malesef hep önyargılar ve ezber hareketler çok paralara haketmicek arabalara binmemizi sağlıyor.Çokta yazmak istemiyorum tanıyan bilir marka fanatiği yada sahip olduğum aracı yüceltme kafası yoktur hiçbir zaman + ve - lerden bahsederim karşımdaki kafasında şekillendirir.

Ben bu değerlendirmelerin hepsini yaptığımda şu sonuç çıkıyor
yeterince güçlü ve hizli bir bir mx 5 seçeneği olsaydı düşünebilirdim.Eski bir rx8 kullancısıyım mazdanın malzeme kalitesi vs gerçekten başarılı

yada yine 100.000 civarı vergisi max 650-700 tl olan temiz güncelhızlı bir z4 seçeneğim olsaydı direk alırdım BMW Sonuçta anahtarı iş yapar :)

HE tabi günümüzde en popüler seçeneklerden S2000
2009 32 000 de boyasız bir s2000 i 100 000 tl ye verseler yukarıdakileride silerdim direk alırdım heralde :)100 e alsak 1 2 sene sonra 150 ederdi muhtemel :)

Benim muhakemem bu yönde oldu ve şimdilik mutluyum :) Her araç hatta herşeyde olduğu gibi + lar ve - ler mevcut önemli olan kişiye uyan + lardan -ler çıktığında pozitif sonuç çıkması.Para-Çokomel ilişkisinde karlı olmayı sevene tavsiye edebilirim.Herkeze kazasız belasız sürüşler

brs852
08-04-2016, 13:34
araç ile ilgili bu kadar detaylı bilgiye de bir aracın üretildiği fabrika birde Serkan abi verebilir :D

ozzywan
08-04-2016, 14:37
bir konu açın da detaylı gorelim fotolarını falan, merak ettik :) turbo oldugunu bilmiyordum bu araçların. Performansı baya iyidir muhtemelen. güle güle kullanın.

izmirlicem
09-04-2016, 00:56
bence güzel bir seçim opel gt, bana göre tek eksisi üstünün elle açılıp kapanması ama artısı ise kolay kolay bozulmaz :)

dragstar
09-04-2016, 15:36
bence mx5 de olabilir, parçası filan daha fazla olan bir araç

ahmetbaha-drs
10-04-2016, 22:43
emresener kardesimde vardı opel gt bugüne kadar bindigim supersport olmadan bu kadar dikkat cekebilen tek arabaydı :) performansı bence çok yeterliydi.. ileride çok değerli bir koleksiyon aracıda olacağı kesin.

brs852
11-04-2016, 07:39
Mx5'den daha kaslı daha sert duruyor sanki benim içimde 400 beygir var yaklaşma der gibi :)

evliya
03-11-2016, 17:01
Arkadaşlar konuyu biraz hortlatıyorum ama şuan sitede 5 tane satılık araç var fiyatları uçmuş durumda. Opel gt roadsterlara şuan kaç civarı verilmeli? Bana göre edeceği maksimum 55-60.

darkmoon
03-11-2016, 17:04
Arkadaşlar konuyu biraz hortlatıyorum ama şuan sitede 5 tane satılık araç var fiyatları uçmuş durumda. Opel gt roadsterlara şuan kaç civarı verilmeli? Bana göre edeceği maksimum 55-60.

ben o araçlara türkiyede alıcı çıkmasına şaşırıyorum .. o araç amerikada buick markası altında satılıyor turbo&quatro nickli arkadaş demişdi ben amerikada bir tane bile görmedim diye.. türkiyede yok almanyada yiğen var o demişdi almanyada yok bu araba kime nerde satılmış merak ediyorum. :)

mgf alınır z serisi alınır hatta daihatsunun roadsteri vardı o alınırda gt roadster bana göre el bombaası..

wolrath
03-11-2016, 17:19
73 75e satilik 2 ilan dustu digerleri ucmus vaziyette
cidden kim aliyor ben de merak ediyorum.
dark copen daihatsunun roadsteri. 1.3 k3ve makine var benim yrv nin turbosuzu. ona ragmen cok hafif ve keyifli makine. ama o da cok seyrek duzgun ilana giriyor.

darkmoon
03-11-2016, 17:27
onların hepsi alınır ne olduğu belli sattığı kesim belli hani parçası bulunur o belli .. mgf i fiyatından dolayı çok eleştiririm ama onun bile ebayda her tür parçasını bulmak mümkün.

bu gt roadster opel deniyorda daewoo zamanı üretilmişdi daewoo da adı g2x mi neydi buickda adı saturn dü ... opelde eski speedster yerine koydular 2-3 sene üretildi sanırım tutmayınca kaldırıldı.. opelde araca pek opel gözüyle bakmıyor sanırım .. Adamlarda haklı benim bildiğim bu roadsterlar amerikada üretildi sanırım opelin fabrikasında üretilmedi.

TaGo
24-04-2018, 15:53
Beyler bu araçlara takmış durumdayım son zamanlarda. 90.000 tl ye olan seçenek de tamamen boyasız ve tramersiz diyor. Aklımı çeliyor. Yeni kasa z4 den daha güçlü ve nadir olması benim açımdan avantaj. Ne diyorsunuz eski kullananlar?
emresener

PiscocuK
24-04-2018, 16:08
Beyler bu araçlara takmış durumdayım son zamanlarda. 90.000 tl ye olan seçenek de tamamen boyasız ve tramersiz diyor. Aklımı çeliyor. Yeni kasa z4 den daha güçlü ve nadir olması benim açımdan avantaj. Ne diyorsunuz eski kullananlar?
emresener

bence Serkan_UR sağlıklı bilgiler verir bu konuda.Yanlış hatırlamıyorsam uzun zamandır kullanıyor bu aracı bir ara ben bile niyetlenmiştim onun yüzünden :D

Serkan_UR
24-04-2018, 16:37
emresener

Almadan önceki araştırmalarımı ve aldıktan sonraki kısa tecrübemi 2.sayfada yazmıştım bunları okuduysanız sormak istediklerinizi sorabilirsiniz 2 yıllık tecrübem ile bildiğim kadarı ile anlatabilirim
[url]http://www.techturkey.com/forum/arac_sorgulamalari/152077-opel_gt_roadster-2.html#post8091548[/url

emresener
25-04-2018, 07:21
emresener

abi ben nerde trak orda bırakcı olduğumdan motor olarak pek bir bilgiye sahip değilim, ancak TA olan araç bizdeydi. el ile açılan tentesi hariç bana göre bir mükemmel araç. e bide satışı oldukça zor ben zor bela satmıştım. sadece sağ çamurluk boyalı idi bizimkinde. şuan mavi kaplama galiba.

bana göre nadirlik açısından herkesin dikkatini çeken bir araba ama kıymet bilinmedi rezil hallederde olanları var sokaklarda :(

emresener
04-05-2020, 10:50
Bir ufak Hortlatıcam konuyu ancak. Bi ihtimal düşünceye sahipiz bu arac konusunda
70li rakamlara satmıştım. Şimdi nerelere gelmiş fiyatlar yine 25-30K$ civarına denk geliyor.
Bu aracı izmirli arkadaşlardan bilen var mı ? Güzel fiyat teklif edeceğiz kabul ederse garaja koyma planımız var

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-kolleksiyonluk-sifir-ayarinda-731742954/detay

Erdem K.
04-05-2020, 12:27
Bir ufak Hortlatıcam konuyu ancak. Bi ihtimal düşünceye sahipiz bu arac konusunda
70li rakamlara satmıştım. Şimdi nerelere gelmiş fiyatlar yine 25-30K$ civarına denk geliyor.
Bu aracı izmirli arkadaşlardan bilen var mı ? Güzel fiyat teklif edeceğiz kabul ederse garaja koyma planımız var

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-kolleksiyonluk-sifir-ayarinda-731742954/detay

fotolarda gayet güzel gözüküyor, maşallah
batuhanın mekana gitmiş araç, onla iletişim kurabilirsin, fikri vardır ...

emresener
04-05-2020, 13:04
fotolarda gayet güzel gözüküyor, maşallah
batuhanın mekana gitmiş araç, onla iletişim kurabilirsin, fikri vardır ...

Batuhan kimdir ? Varsa iletişim pm olarak atabilrsen sevinirim