PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16 nisan Antalya üzücü olay

Oz`
16-04-2006, 17:18
Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası'nda
yarış otomobilinin seyircilerin arasına girmesi sonucu ilk
belirlemelere göre 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Antalya'daki Türk Hava
Kurumu'na ait Karain Havalimanı'nda yapılan Opet Otodrag
Şampiyonası'nda Opet Takımı'nın sürücüsü Levent Kesen'in kullandığı
yarış otomobili, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu
seyircilerin arasına girdi.

Kazada İbrahim Özer (20) ve İbrahim Uzun (18) olay yerinde
hayatını kaybetti. Kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi de
kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde kurtarılamadı.

Kazada sürücü Levent Kesen ile seyircilerden Şakir Koskal (18)
yaralandı.

Alıntıdır: HaberTUrk

Allah geride kalanlarına sabır versin

Hepimizin başı saolsun :(

Low-Rider
16-04-2006, 17:24
allah rahmet eylesin

çok kötü bir olay :(

grkm
16-04-2006, 17:25
Allah rahmet eylesin.

Türkiye de hazır geli$mekte olduğuna inandığımız drag sporuna kara bir leke sürüldü. Artık bu sporun geleceğine umutla bakmıyorum.

Oz`
16-04-2006, 17:27
GÜVENLİK GÜVENLİK OKADAR KURAL GETİRİCEĞİNE GÜVENLİK YAP YAPAMIOSANDA O KESİMİ ÇIKAR DRAG TAKVİMİNDEN :( kötü

Low-Rider
16-04-2006, 17:27
Türkiye de hazır geli$mekte olduğuna inandığımız drag sporuna kara bir leke sürüldü. Artık bu sporun geleceğine umutla bakmıyorum.
+1 katılıyorum
güvenli pistler lazım..

GuK_70
16-04-2006, 17:32
Ölenlerin mekanı cennet olsun... Geride kalanlara sabır...

Yaralananlarada acil şifalar...

Manimillion
16-04-2006, 17:32
Hepimizin basi sagolsun, umarim bu ilerdeki yarislar icin ders olur.

Jehuty
16-04-2006, 17:46
Böyle birşey yok olamazda, şimdi televizyonda izledim pistin kenarında insanlar dizilmiş hiçbir güvenlik tedbiri yok o insanların orada ne işi var? ölenlere allahtan rahmet diliyorum gelecekte bu tip organizasyonların artık profesyonel düzeyde düşünülüp yapılmasını umuyorum..

Oz`
16-04-2006, 17:47
o pisti temizlemeyen insanları varyaaa adam ne yapsın resmen tozdan kaymış ya :(

Oz`
16-04-2006, 17:48
F1 Pİstİ Yapsinlar Drag Pİstİ Yapmayin Beyİnsİz İnsanlar

halilcakir
16-04-2006, 17:52
Çok ama çok kötü!!!:(Adana'da olmadı burda yaşandı işte...Ölenlere tanrıdan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı yaralılarada acil şifa diliyorum

grkm
16-04-2006, 17:53
Böyle birşey yok olamazda, şimdi televizyonda izledim pistin kenarında insanlar dizilmiş hiçbir güvenlik tedbiri yok o insanların orada ne işi var? ölenlere allahtan rahmet diliyorum gelecekte bu tip organizasyonların artık profesyonel düzeyde düşünülüp yapılmasını umuyorum..

Yıllardır aynı orası.. Bi daha da olmaz , herkese geçmiş olsun :cool:

Low-Rider
16-04-2006, 18:01
demin izledim görüntüleri şok içindeyim:(:(
allah kahretsin ya o yarışı orda düzenleyipte güvenliği sağlamayanları allah nası biliosa öle yapsın

cem
16-04-2006, 18:01
böle bişe görmedm ya warya çok kötü off:(

cem
16-04-2006, 18:02
illa birisin ölmesi bekleniodu heralde!

grkm
16-04-2006, 18:07
Klasik Türkiye gerçeği..Bir felaket olmadan önlem alınmaz ki ..

Streeter
16-04-2006, 18:14
bence artık yarıs felan olmaz.draglarda artık hep sorun var.zaten gecenkı yarısta belılrlı sure ıptal etmıslerdı sımdı bu sezon yarıs felan yapılmaz... okadar emegımız bosuna gıdecek... bu araba gecen senede ankara dragında bızım oldugumuz trıbune spın atarak vurmustu.kontrolsuz bı araba oldugu soylenıyodu :( cok fecı carpmıs. suratı o sırada rahat 200 km lerde vafrdır.ALLAH rahmet eylesın ne dıyelım...

miniks
16-04-2006, 18:14
az önce pistten geldik

1.pist gayet temizdi tozdan kayma yok oz
2.seyirciler acaip gazlar hepsi oto flan ceviriolar dı adam lar telleri yıktılar piste girdiler öle biyerdi yani
3.çok kalabalıktı 5000 kişiye yakın izleyici vardı ve hepsi karşıdan karşıya falan geciolardı
4.biz de finishin oraya gittik bi kalkış izledik ama baktıkki araclar cok yakından geciolar ordan çekildik gittik otopark kısmına yarışı izlemedik bile
5.duydugumuza göre arac zaten kaya kaya kalkmış sonra toparlamış ama az farkla geride kalınca son bir ekz daha NOS a yada neyse yüklenmiş aracc sapıtmış ve yoldan cıkıp seyircilere dalmış ondan sonra da takla takla üzerine arac tanınma halde şu anda
6.güveligi saglayan bir tanıdık kendisi bu organizyasyonu yapanları aramış ve iptal edelim tehlike büyük demiş ama olmaz demişler
7.levent kesen kalkamk istememiş son derece profosyoelce kalkmıcam demiş
ama ısrar edilince kalkışı gercekleştirmiş ve üzücü kazza meydana gelmiş
8.pistte 3 ölü ar bir de hastanede ölmüş toplam 4 ama daha ne kadar ölüm olur bilemioruz

hepimizin başı sağolsun istenmiyen bir olay

gübenlik bir tel cti yapmakla olmuor bunu anladık oraya koyucaksın eşek gibin bariyerleri ondan sorna güsel bir tribun yapıcakssın adamlar izlesinler bu kadar tedbirsizlik olmaz yazık günah ufacık cocuklar var yaşıolarmı yaş**ıolarmı bilmioruz

ozZzy
16-04-2006, 18:30
Ya bu katliamdan başka bişey değil. Söylenecek pek bişey yok. Allah rahmet eylesin.. Ama şunu biliyorumki Ankara'da ve Adana'da artık kolay kolay Drag düzenlenmez... Adana da da aynı şekilde kalabalık vardı ve aynı şekilde telleri devirip piste giriyorlardı... Neyseki bukadar güçlü araç yoktu ki direkten dönüldü..

cem
16-04-2006, 18:34
Bence baya bi süre için Bitti .!

Oz`
16-04-2006, 18:34
2 yer var izmit VE F1 pisit aslında biraz paraya kıysalarda 400metre biyer yapsalar f1 in oraya biyere herkez herşekilde gider kimse bunu anlamıyor insanlarrr APTAL insanlar f1 1 kere senede drag 10 kere senede kiralanıcak 10 kere etti sana 20 en kötü kaliteli olsa 2-3 bin kişi 1 km asfalt ı 1 senede çıkartır ki orda içicek yiyiycek ıvır zıvır yazık günah yazık günah

ozZzy
16-04-2006, 18:39
2 yer var izmit VE F1 pisit aslında biraz paraya kıysalarda 400metre biyer yapsalar f1 in oraya biyere herkez herşekilde gider kimse bunu anlamıyor insanlarrr APTAL insanlar f1 1 kere senede drag 10 kere senede kiralanıcak 10 kere etti sana 20 en kötü kaliteli olsa 2-3 bin kişi 1 km asfalt ı 1 senede çıkartır ki orda içicek yiyiycek ıvır zıvır yazık günah yazık günah

evlerin pirim yapması yüzünden o 400 metreye ev yapmak daha mantıklı geliyor millete.
İşin kötü tarafı araziler okadar pirim yaptı ki pist işi zor... Apartman dikmek daha mantıklı geliyor.. Çok yazık.. bina bina bina..:ofk:

miniks
16-04-2006, 18:42
pist lazım hava alanında olmaz böle şeler bakın hazaerfen iptal hiç yarış yapılıomu hayır

ama şöle bire olay var koy bariyeri yap tribunu adamlar güsel rahat birşekide yarış izlesin

Oz`
16-04-2006, 18:44
1 km yol 1 dönüüş hattı 6 türübün ve beton bariyerler extradan
ışıklar ve cafe bukadar bitmiştir

Low-Rider
16-04-2006, 18:49
1 km yol 1 dönüüş hattı 6 türübün ve beton bariyerler extradan
ışıklar ve cafe bukadar bitmiştir
özgün çok güzel sölüosunda işte bunu yapacak adam yok

ozZzy
16-04-2006, 18:51
Ya bunları hep konuşuyoruz ama boşa canımız sıkılıyor sinirden kızarıyorum burda...

ozZzy
16-04-2006, 18:56
Abi iyi güzel söylüyorsunda 1 km yer için İstanbul da millet birbirini öldürüyor... Tv deki site reklamlarını görmüyor musun? Boş yer bulan müteahhit hemen bina konduruyor... Yer kalmadı yer. Çok zor iş.. Adana da yapacak yer bulun diyor Adana Motorsporları Kulübü bizim burda aklımıza yer gelmiyor...

TT_BOY
16-04-2006, 20:35
işte şimdi asfalt ağladı. Bu ne sorumsuzluk kendilerini yetkili sananları kınıyorum ölenlere ALLAH'tan rahmet yaralı arkadaşlarımıza şifa diliyorum..

Cosmicboy
16-04-2006, 21:26
gerçekten çok üzücü bir olay ya resmen tüylerim diken diken oldu..
Allah geride kalanlarına sabır versinh, hepimizin başı saolsun.. dicek bişey bulamıyorum bu kadar tedbirsizlik olcak iş değil..

Sercan Keklik
16-04-2006, 21:50
Adminden Ricam Yapılan bu sorumsuzluklara karşı susmak yerine tepki göstermek. 1 haftalık sitenin ana sayfasını karartma kararı alınsa otomobil forumlarında güzel bi karar olur. bir cogumuz bu spora gönül vermekteyiz 1 hafta sitenin ana sayfası karartılıp altına ufak bi giriş linki koyulursa bence güzel bi tepki olur.

Sercan Keklik
16-04-2006, 22:28
bu arada opel reklamı maşallah cok iyi..
Biz sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz..
Caddeler daha güvenli Siz bizim gibi gencecik 2 arkadaşımızı Pistlerde ÇİGNERSINIZ anca..

tyMu
16-04-2006, 22:40
çok üzücü bir olay adana da böle bişe olmasında çok korkmuştum çok kötü önlem alınması lazım ölenlerin yakınlaına baş sağlığı yararlılara acil şifalar diliyorum :(

Oz`
16-04-2006, 22:42
gece gerekeni yapıcam sercycim

B16A
16-04-2006, 22:52
bu arada opet reklamı maşallah cok iyi..
Biz sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz..
Caddeler daha güvenli Siz bizim gibi gencecik 2 arkadaşımızı Pistlerde ÇİGNERSINIZ anca..

+1
Bu sene draglarda bir uğursuzluktur gidiyor,
Allah rahmet eylesin ...
:mad:

halilcakir
16-04-2006, 22:58
Ok tamam organizasyon kötü flnda e be kardeşim o arabalar yanından bilmem kaç km süratle geçiyor sende durup izliyorsun.Miniks nasıl hemen kaçmış ordan yarışı bile izlememiş?Bence herşeyden önce seyirci bilinçli olmalı...

Selçuk
16-04-2006, 23:03
Gerçekten çok üzücü orda hayatını kaybedenlerden birisi bizde olabilirdik çok yakın arkadaşlarımız kaybedebilirdik ki bazıları için öyle oldu.Tepkimizi bildirirsek belki sesimiz duyulur arkadaşlar.

MiaMi
16-04-2006, 23:07
İlk kalkışta araç zaten zor toparladı . Aynı otomobil diye hatırlıyorum bende ankara yarışnıın kaydı var. Turuncu iken o araç olmaya bilir söyliyeyim. O videoyu kendim kalkış anında çektim. ARaçın arkada tamponundaydım nerdeyse. Kamerayı yere kıyup record da bastım üç dört saniye sonra yolda çıktı . videoyu parçalayabilirsem buraya koyarım. Offyaa çok kötü oldu bu olay.

KSK-VTEC
16-04-2006, 23:24
çok üzücü olay
http://www.hemenpaylas.com/download/494609/16_nisan_2006_oto_drag_kaza.rar.html

tool
16-04-2006, 23:35
geride kalanlara sabir diliyorum...
yorumsuz!

PoweRFuLL
16-04-2006, 23:44
Ozqun abi hakLı quvenLı pıst Lazım...

Abı Butun Mıllet En Ufak Şeyde Baş Kaldırıyor Neden Bi Dilekçe Bişey YapıLmıyor anlamıyorum... Buqun Modifiye Camiyası Olarak binlerce Kişiyiz Abi GerekirSe Eylem Yapalım Yeter Bu Kazalar... Gecen Sende YanLış Hatırlamıyorsam Birtane BMW ( sıdıkı Abla sanırım ) arbayı kacırmıstı zar zor topladı artık guvenlık lazım abı....

tyMu
16-04-2006, 23:54
videoyu izledim felaket ya :(

Oz`
16-04-2006, 23:57
anokun sucu bence :(

miniks
17-04-2006, 00:09
Antalyada drag bitmiştir diebilriz cıkışta yolda da bi takla vardı:(

Low-Rider
17-04-2006, 00:10
ne kötü bi gündür ya:(

BuRaK
17-04-2006, 00:21
izmitte inen yok bukadar piste farkındaysınız

gidin seat cup ı izleyin aynı futbol maçı başlarken yardımcı hakem izin verio öle santra yapılıyoya kimse kalmıyo saha kenarında ordada öle işte güvenlikten emin olnuyo öle start verilio ama bu organizasyonlarda kimse bişeye bakmadan hadi al vitese yeşil yansın dvm:( güvenil nedeniyle iptal edilen kaç yarış gördünüz ? çok yazık lgilendiğimiz bi spor ihepimizin hoby si hep ölümle sonuçlanıyo :(

Juggernaut
17-04-2006, 00:41
Allah rahmet eylesin:(

M_PROJECT
17-04-2006, 02:12
Allah Rahmet Eylesin geride kalanlara sabır versın yazıktır gunahtır kım sorumlu guvenlıgı saglamayan antokmu guvenlıkın saglanmadıgını bıle bıle yarısı antalyaya veren tosfed mı yoksa drag yarıslarını spor bıle saymayan bazı kesımlermı ?? ıllakı bır dava acılıcaktır kıme ve nasıl sonuclanıcagını cok merak edıorum acıkcası ve bundan sonrası acaba nasıl olcak ankara yarıslarında da olabılırdı bu sıteden ben dahıl herhangı bırımızde olabılırdık orda yazık cok yazık ...

cem
17-04-2006, 02:25
Bende bu olayn nasil surecegini merak ediorm ama ölen arkadaslarn ailelerinin halini dusundukce hicbiseyhn anlami kalmiıo ..

Oz`
17-04-2006, 02:32
ada mgibi güvenlik olmadan izlemeye bile gitmem elimden geldiği kadarda kimseyi götürmem İZMİT hariç

M_PROJECT
17-04-2006, 04:08
bence bundan sonra yarısan abılerımız lafı gecen senelrdır emgını harcayankısıler bu guvensizlik ortamında yarısmıoruz dıyerek en azından tepkılerını gosterebılırler ıllakı bırseylerın olması ıcın bırılerının olmesı gerekıordu dımı sımdı o anne babaların cektıgı acıyı kım paylasabılır kım anlayabılır Allah kımseye evlat acısı vermesın yazıktır gunahtır pıstere dıe cagrı yaparken herkez avaz avaz bagırıor o olenlerın gunahı ne surucunun gunahıne aılelerın gunahı ne
izledıkce moralım bozuldu sınırlerım gerıldı Allah rahmet eylesın

^^ANIL^^
17-04-2006, 06:01
bğn bu olayı tv de izledim ve çok kötü oldum çünki orda hepimiz olabilirdik ankarada tolga savacının üstümüze doğru geldiğini hatırladım ucuz atlatmıştık ama bğn böle olucağı kesindi yani bu kadar tedbirsizlikte ve insanlar canını yoldamı buluyo anlamadım millet koşarakl karşıdan karşıya fln çıkıyo şimdi bunu bütün türkiye izledi hangimizin anası babası bizi yarışa yollar sölesenize biz pistte yarışıyoruz die sevinen anam babam yollarmı artık beni ben hiçbişi demiyorum ölenlerin ailelerine allah sabır versin......

T-MIVEC
17-04-2006, 07:25
Az once izledim. Gercekten cok kotu...
Olenlere Allah Rahmet Eylesin

CTR
17-04-2006, 08:24
Allah ölenlere rahmet,yakınlarına büyük sabırlar versin gencecik çocuklar yalnızca amacı gönül verdiği yarışları izlemek ancak alınan önlemler sonucunda insan hayatının ülkemizde ne kadar ucuz olduğunu bir kez daha gördük ,Allah Levent abiyede sabırlar versin Allah yardımcısı olsun ne durumda olduğunu tahmin etmek çok zor değil malesef.....

Senelerdir özellikle Anokun düzenlediği Ankara Hipodromda ki draglarda oluşan şans eseri ucuz atlatılan , olaylar antalyada yaşananların habercisiydi sanki:(

Yarış esnasında karşıdan karşıya geçenlermi istersiniz, yine bir americanın savrulup son anda bariyerlerde durması , geçen yıl Sıdıkanın bmw'le savrulup son anda toparlaması hep facialar Ankarada ucuz atlatıldı ancak ,her defasında yarış sonrası forumlarda yazıldı çizildi pistin 5 mt yanında seyirci tutlmaz böyle güvenlik önlemleriyle bu iş olmaz bir daha Ankaraya yarış verilmez dedik ,tamam vermediler Eskişehire aldılar ordada aynı durum tribünden eser yoktu,geçen sezon bitti bu sezon baktık ki değişen yalnızca kurallar güvenlik önlemi daha ilk yarıştan belli fiyasko ve sonuç facia:(

İlla ses getirecek ölümlü bir faciamı olması gerekiyor anlamak çok zor ülkemizde insan hayatının bu kadar ucuz olduğunu bir kez daha üzülerek gördük ...

Bu durumda Türkiyede Drag olayı bitmiştir zaten ülkemizde tosfed tarafından üvey evlat muamelesi gören geçen yılda olduğu gibi habire ertelenen F1 pistinde olacağı söylenen sonradan buda hayalden öteye gidemeyen , sonuçdada anladık ki profesyonel bir pistte yapılmadığı takdirde nasılda faciayla sonuçlanabiliyor , ancak göreceğiz ki bunu f1 gibi , hiç değilsede izmit körfez pisti gibi güvenlik duvarının olduğu pistlerde yapmak yerine drag sporunu takvimden çıkaracaklar kolay yolu seçecekler drag sporu böylece tamamıyle kaldırılacaktır diye düşünüyorum..
YAZIK ÇOK YAZIK..

tunERkan
17-04-2006, 09:25
allah rahmet eylesin...

MiaMi
17-04-2006, 11:36
Haklısın cemal abi . Ama bu bir çözümmü değil. o zaman yollarda göreceğimiz manzaraları göz önüne getiriyorum birden.

Şimdi bana göre özel sektörden akıllı bir iş adamı istanbula yakın bir yerde bir pist açsa 24 saat işletse bakın neler oluyor. ( Biliyorsun Hep Düşündüğüm Yapmak istediğim şey ) . Bakalım ama ben bu sezonu tamami ile kapattık diye düşünoyurum. Bu olay interaktif sitelerin organizasyonları etkilermi bence etkilemez. Bakalım göreceğiz.

Oz`
17-04-2006, 11:43
hayırlısı bakarsın açan bi manyak olur

MiaMi
17-04-2006, 11:44
:) Belli olmaz. Turbo fitec seni.

MeRtCaN
17-04-2006, 12:47
yarıslar bence artık 1 pıstte olsun herkeso rada toplansın bunun ıcınde uygun pıstler korfez f1 ızmır pınarbası
gerısı yalan bence..

CTR
17-04-2006, 12:50
malesef bu işler eskişehir -antalya-selçuk efes havaalanı,ankara ankara hıpodromunda olmuyor ....

Cosmicboy
17-04-2006, 13:33
Ankara' da ki yarışta Levent Kesen aracanın kontrolünü kaybettiği zaman bizde ordaydık tribünde olmamıza rağmen gerçekten çok korkmuştuk ve araç tam önümüzdeki bariyere çarpıp durdu, Cemal abininde söylediği gibi bu olay kimse tarafından ciddiye alınmadı.. Ama o gün araç yavaşlamadan bariyerlere çarpsaydı gerçekten çok üzücü şeyler olabilirdi.. Ben o günkü yarıştan beri Ankara' da yapılan yarışları hiç umursamıyorum, gerek tedbirsizlikler olsun gerek insanların olduğu yerde abuk subuk hareketler yapan bir takım sürücüler olsun gerçekten çok enteresan bir ortam oluyor Ankara yarışlarında.. Dünkü olaydan sonra ya akılları başlarına gelir yada bu sporun sonu gelir..
Gerçekten çok üzücü.. :(

Cosmicboy
17-04-2006, 13:37
Ha birde eklemeden geçemiyeceğim, bu işi uzun zamandır takip eden ve severek, birçok arkadaşımın yarıştığı Drag sporunu izlemekten en keyif aldığım yerde İzmit Körfez Pisti dir. Bende yarışların orda yapılması taraftarıyım ha pist uzunluğu sorun yaratırmı bunu yarışmacılara sormak gerekir sanırsam.. Bu kafayla bu ülkede bir pist yapılacağını hiç zannetmiyorum malesef :(

MiaMi
17-04-2006, 15:10
Farkıdamısınız araç yine aynı tarafa savruldu.

cem
17-04-2006, 15:39
Tvde izledim yne açıklamalarda butun guvenlik onlemleri alınmış öle açıklıyolarmış..

Sanırım bu kadar guclu bir arabayi bir tel örgü tamamen durdurablcekti way be helal olsun yani.. başka bişey denmez heralde.

Oz`
17-04-2006, 18:11
3 ila 15 yıl diolar adamın bence 1 Gr sucu bile yok

halilcakir
17-04-2006, 18:30
Bende şimdi atvde izledim ordada ethem genim sürücünün suçu yok dedi

Low-Rider
17-04-2006, 18:34
yazık ya vallahi yazık acaip üzülüyorum

demir bükeyde sürücü suçlu demiş galiba

umit_chris
17-04-2006, 19:07
Bizim insanlarımız artık pişeyleri kaybedecek ve ozman anlayacaklar bende o yarıştaydım ama yaklaşık 200 metrede falandım ama arkadaşlar bir tel nasıltutacak yaa bu aracı duvar olsa onu bile kırıp geçecek yaa araba rahat 200 ün üzerindeydi artık bizim opetciler asvalt ağladı diye bağırsınlar ama ASVALT ANALARI AĞLATTI o ölen arkadaşlarımıza allahtan rahmet ailelerinede sabır diliyorum ....

tunch
17-04-2006, 19:13
arkadaslar organizasyon eksikliği son derece dogru ancak opette olmasa turkiyede draglar olmazdı.keşke b.ku b.kuna canlar yanmasaydı,bundan sonra lutfen dikkatli olalım(seyirciler)...bu olayları goren we tuningle ilgisi olmayan kisiler serseri olarak gordukleri bizlere birde katil damgası wurdu.allah rahmet eğlesin.umarım bu olay ilk we son olur!!!ayrıca bursada nilüfer pisti acılacaktı o pist ne oldu hala mı yapılacak???

Sercan Keklik
17-04-2006, 20:28
yazık yazık..

focus611
17-04-2006, 20:42
aslında seyirciler için korunaklar-tribün yapmak bu kadar agır faturalar gerektirmiyor ..yazık oldu her iki tarafada
organizasyonlar daha iyi halkımız daha bilinçli olmalı
adanadaki organizasyonda da saatlerce başlamasını beklemiştik
bir daha üzücü olayların olmaması dilegiyle

Cosmicboy
17-04-2006, 20:45
hiç olmassa saman at pistin etrafına bişey yap ne bileyim !!!

grkm
17-04-2006, 20:55
Yoruma gerek yok aslında.. Ke$kelerle ya$anılmayacağını anladı tekrardan güzel vatanım.

Eriador
17-04-2006, 21:01
klasik bir tr gerçeği olcak bu olay 1-2 ay herkes bağrıncak ötücek ... sonra ne olcak her zamnki unutulcak gitcek ... Geride daha hayatının baharında yarış izlemeye gidip ölen 3 kardeşimiz olcak ...

miniks
18-04-2006, 08:10
Antalyada da vardı o inanlar içinde sacma sapan hareketler yapanlar hemde bir sürü

deli bu millet yaww

1 mtre boyundda tel koymuş telin arkasında durun diolar sanki tel arabayı tutucak komik şeler yaşandı tabiki ama kimse telleri ezip gecmeseydi yaış hep bir taraftan izlenecekti yani karşı tarafa olayın yaşandıgı tarafa kimse gecemeyecekti

ama olan oldu antalyada drag bitti zaten gördüm ki antalyalıların drag neyine adamlar sadece doganlarını insanların içinde cevirip alkış almak için gelmişler

ne yazıktır ki bir büyük kazada yolda yaşandı bir kuş serisi başka bir araçla çarpışıp takla attı oda öldü sanırım tam haberimiz yok

güvenlikte bir bayan kaçırıldı,bir bayan linç edilip tartaklandı,bir güvenlik erkek kaçırıldı bunların hepsi pistte oluor

peki güvenligi saglamak için orda bulunan jandarma ne yapıodu dersiniz
cıkmaya çalışırken hiç bir şekilde bir hareket yapmadgımız halde Bülent A nın oto sunda cuf vardıye bu nie böle ses cıkardı die alıp ceza yazdılar

deişik bir muamele ye ilk defa şahit oldum

ölenlere Allah rahmet eylesin , Ailelerine sabırlar versin , Antalyalılarada akıl fikir versin

CTG
18-04-2006, 12:34
Antalyada da vardı o inanlar içinde sacma sapan hareketler yapanlar hemde bir sürü

deli bu millet yaww

1 mtre boyundda tel koymuş telin arkasında durun diolar sanki tel arabayı tutucak komik şeler yaşandı tabiki ama kimse telleri ezip gecmeseydi yaış hep bir taraftan izlenecekti yani karşı tarafa olayın yaşandıgı tarafa kimse gecemeyecekti

ama olan oldu antalyada drag bitti zaten gördüm ki antalyalıların drag neyine adamlar sadece doganlarını insanların içinde cevirip alkış almak için gelmişler

ne yazıktır ki bir büyük kazada yolda yaşandı bir kuş serisi başka bir araçla çarpışıp takla attı oda öldü sanırım tam haberimiz yok

güvenlikte bir bayan kaçırıldı,bir bayan linç edilip tartaklandı,bir güvenlik erkek kaçırıldı bunların hepsi pistte oluor

peki güvenligi saglamak için orda bulunan jandarma ne yapıodu dersiniz
cıkmaya çalışırken hiç bir şekilde bir hareket yapmadgımız halde Bülent A nın oto sunda cuf vardıye bu nie böle ses cıkardı die alıp ceza yazdılar

deişik bir muamele ye ilk defa şahit oldum

ölenlere Allah rahmet eylesin , Ailelerine sabırlar versin , Antalyalılarada akıl fikir versin

yarıştan başka herşey olmuş abi olaya bak ya rezillik..

MiaMi
18-04-2006, 12:38
YariŞ Harİcİ HerŞey Oldu Zaten.

MiaMi
18-04-2006, 14:39
HABERE BAK. HAY ALLAHIM YAA.

İlk vukuatı değilmiş!
Antalya'da yapılan Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası'nda otomobiliyle seyircilerin arasına giren Levent Kesen'in 2 yıl önce Ankara'da yapılan şampiyonada da seyircilerin arasına girdiği ortaya çıktı.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=151153

cem
18-04-2006, 14:45
Adama çok yazık oluyor bence ..

yusufcan_1982
18-04-2006, 15:20
Kazada Ölenlere Allah Rahmet Eylesİn Tetbİr Şart Bİze Ders Olsun

ReXmaniaC
18-04-2006, 16:21

İlk vukuatı değilmiş!
Antalya'da yapılan Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası'nda otomobiliyle seyircilerin arasına giren Levent Kesen'in 2 yıl önce Ankara'da yapılan şampiyonada da seyircilerin arasına girdiği ortaya çıktı.

demek 2 yıldan beri hiç bişey değişmemiş önlem falan yok. sonuçta şoför arkadaşın seyircilerin arasına girmek gibi bir hobisi yoktur sanırım

ozZzy
18-04-2006, 20:06

İlk vukuatı değilmiş!

Ya bu haber değil de altındaki yoruma çok kızdım! insanlar nekadar körü körüne hareket ediyor!!! Habere mantıklı mı deil mi diye hiç düşündü mü acaba!!!! Ya beyinsiz desem hakaret olmaz sanırım...

tolga900
19-04-2006, 00:12
gazetelerde kaza yapan arabanın bile yanlış resmi koyunlan ,drag yarısına drug yazan bir medyadan çok seyler beklenemez ölenlere tanrıdan rahmet kalanlara baş sağlığı dilerim.

Maxiboost
19-04-2006, 00:45
allah hepsinin belasını versin saçma saçma işler yapiyorlar başka bir forumda içimi bayaa bir döktüm daha fazla yazmak istemiyorum kör cahil bu oluyor herhalde allah sabir versin

badmast3r
19-04-2006, 09:52
arkada$Lar bi futboL Liginde biLe biri öLdüğü zaman diğer takımLAr maçLara siyah bant takıp öyLe cIkarLar .. türkiyedeki bir cok foruma bakIyorumda sadece konu acıLıp allah sabır versin vs vs deniLmi$ bu deiLdir tuning karde$Liği en azIndan forumLardan siyah bant'ı forumun en tepesine koymaLarInI bekLerdim.biz böLE ilgisiz oLursak daha cok arkada$ımızı karde$imizi kaybederiz.eger 23 nisan izmir yarI$LarI iptaL oLmasaydI biz DTC oLarak büyük bi pankart yaptIracaktIk ve 2 günden beri opet ve tosfede bir cok protesto maili attIk.bunun suçLuLarI cezaLarInI cekmeLi yetkililer Artık sesimizi duymaLı ama bu hep beraber yapıLacak bi oLaydIr..umarIm yanLı$ anLa$ıLmaz bu yazIm ..

yusufcan_1982
19-04-2006, 12:20
Evet Tolga Abİye Katiliyorum Bende Okudum O Haberİ Medya Bu Konuyu Cok Abartili Şekİlde Aksettİrİyor Çok YanliŞ Bu Tİp Konulara Dur Dİyelİm

miniks
19-04-2006, 13:51
sürücünün hiç bir hatası yok orası yarış pisti adam nosa da basar gazada basar istersede frene basar bütün suç güvenligi saglıyanlarda ve güvenlik olmadgı halde orda yarış düzenliyenlerde vede seyircilerde

bu arada bazı arkadaşların kafalarında OPET suçlu gibi ama OPET sadece sponsor arkadalar unutmayalım yarışı opet yapmıo sadece reklam verio sponsor oluor yani opet kızacak birşey yok ortada

TT_BOY
19-04-2006, 16:41
tabi ya bencede opetin bi suçu yok sadece sponsor olmuş. bence opete kızmayalım arkadaşlar..

s2000__
20-04-2006, 13:19
bencede guvenlık hıc bır onlem alınmamıs sız onlem almazsanız bu ınsanlar daha cok ucar olur!!

slave
20-04-2006, 14:04
allah rahmet eylesin allah geride kalanlara acil şifa ve sabır versin .
özgün abiye katılıyorum o kadar kural koyulcağına güvenlik koysunlar koymuyolarsa bıraksınlar bu işi.bu sahneler yarın öbürgün allah korusun sizlerinde başına gelebilir hepinizden destek bekliyoruz

speed
21-04-2006, 09:14
kusura bakmayın arkadaşlar...yarışan arkadaş suçlu,organize edenler suçlu,sponsor olanlar suçlu,bence tek suçsuz olanlar oraya seyretmek için gelenler......orda aynı noktada geçen sene bende yarış seyrettim...sadece antalyada değil...eskişehir,izmir selçuk dada aynı şeyler yaşandı...bir şey olmaz dendi...yapılmaması gereken yarışlar yapıldı...bu yarışları düzenleyen,yarışan kısacası herkez bir gün böyle bir şeyin yaşanacağını biliyordu...pist kenarına çekilen bir band kontrolden çıkmış bir arabayı durduramaz...ve bu çok acı bir şekilde görüldü....yarışmacı suçlu tehlikeyi gördüğü halde yarışmak konusunda ısrarcı....federasyon suçlu güvenlik önlemi alınamayan yerlerde yarış düzenliyor....sponsor suçlu güvenlik için para harcaması gereken paraları harcamamış....evet tek suçsuz seyirci...sen bu bandın arkasından seyret yarışı demişler...bak güvenli burası....sonra adamın üzerinden araba geçmiş....önce çuvaldızı kendimize batıralım...

MiaMi
21-04-2006, 12:36
yarışmacı suçlu tehlikeyi gördüğü halde yarışmak konusunda ısrarcı....

Böyle birşey yok ayki tuning dergilerinin birisinde o araç ile hiçbir plotun yarışmak istemediği belirtildi. Ayrıca yarış esnasında Levent abi yarışmak istememiş. Israr sonuçunda direksiyona geçmiştir.

speed
21-04-2006, 16:16
yarışmayacak tayfun.....ısrarı falan yok bu işin....şimdi yarış diye ısrar edenler ne kadar sorumlu tutulurlar bu durumdan....bu bir spor...insan hayatından daha önemli olamaz hiç bir şey....ben oğlumla birlikte gidip seyretmek isteyebilirdim....ve o araba benimde üzerimden geçebilirdi...sen tehlikeye rağmen yarışırsan diğeride yarışıyor...kimse tepki göstermediği için federasyon neredeyse sokak aralarında yarış yapabilecek kadar yüzsüzleşti...çekiver koli bandını 400 metre al sana pist...yüzlerce insanın hayatını tehlikeye at....bu işler böyle olmamalı artık...geçen sene f1 pistindeki drag yarışı organizasyonu için ne taklalar attılar..neymiş pahalıymış...alın size ucuz yol....ölen insanların hayatları çok daha ucuz...neden burası türkiye...bu organizasyonda sorumluluğu olan herkezi şiddetle kınıyorum.......................................

miniks
22-04-2006, 13:34
cok güsel sölemişin speed arkadaşım fakat bilmedigin bir şey var

tel örgüler sadece pistin bir tarafındaydı ve pistin öteki tarafına gecilmemesi için yapılmıştı

pekin pistin öteki tarafı neresi levent kesenin kullandıgı aracın yoldan dışarı fırladıgı yer

eger ki senin sucsuz dedigins eyirciler tel örgüleri yıkıp öteki tarafa gecmiş olmasaysı kimseye bişey olmucaktı cünkü oraya seyirci girmesi yasaktı

ama ne yaptı bizim izleyiciler baktılarki miilletin arkasında kalıoruz izleyemioruz gecelim öbür taraftan izleyelim dediler ve citleri kırıp aracın yoldan cıktıgı tarafa gectiler

sonucta ne oldu arac yoldan cıktı ve hiç bir şekilde tel örgü yapılmamaış korumasız olan öbür tarafa uctu ve 3 kişininde ölmesine sebep oldu

isterseniz bazı şeleri bilmeden yada tam örenmeden kismeyi suclamayalım

mustafa-u
22-04-2006, 18:02
suçlu aranacaksa 4 şeyde aranmalı...
sponsor
organize eden klüb
yarışçı
seyirci...
kısaca herkes bi taraftanda olsa suçlu arkadaşlar...

ef186
22-04-2006, 21:42
Arkadaşlar hepimizin başı sağolsun başta ölen arkadaşların sevdiklerine allahtan sabır diliyorum . Ardındada aslında hala algılayamadığım bi kaç şeyi sölemek istiyorum ....
Tosfedin bu yarışta olan olaylarda bence inanılmaz eksik ve ihmali var . Organizasyon düzenleyen federasyonun bu konudaki kesin kararları alması gerekirdi almadılar ve o halde kaldırdılar olan acı tablo ortada Seyirci bilinçsizdir biz maç bile izleyemeyen bir milletiz buda bir gerçek utanmasak gidip kalede golleri görmeye çalışırız ... Ama bu demek değildirki sahanın tel örgüleri yıkılıp izleyiciler kale dibinden izlesede o maç devam etsin ? Bu bi sporsa ve her sporun kuralları varsa spor kurallarınıda uygulaması gereken FEDERASYONlar sa burda bunlara göz yumanda federasyondur arkadaşlar . Şimdi kimse tutupta sürücü suçlu yok seyirci suçlu demesin zaten eyer suçluysada Seyirciler bunu Allahın taktiri ile ödediler. Peki federasyon bu hatayı kabul edebilicekmi bence hayır çünkü ilk açıklama aynen şöle oldu ( "Seyirciler tel örgüleri aşmamış olsaydı, kazada ölüm yaşanmazdı" TOSFED Temsilcisi Haluk Özsevim)Nedemektir şimdi bu 200 le giden 1-2 tonluk bir mermiyi tel örgülermi tutucaktı ? Burda tutup sürücü arkadaşın vicdan azabı zaten sanırım ona yetmiştir vede ben kendi adıma o sürücü arkadaşın TOSFEDİN ONAY VERDİĞİ BİRYARIŞMADA YARIŞMAKTAN BAŞKA HATASI OLDUĞUNA İNANMIYORUM. Drag yapıyosun Nosu durduğun yerdemi basıcaksın adam yarışıyo tabiki gaza basıcak tabiki NOS u kullanıcak zaten onun için o pistte değilmi kaza olsun olmasın ?
Ozaman gene aynı noktaya geliyoruz FEDERASYON BECERİKSİZLİĞİ Bu olayların böyle olması güzenliği alınmamış pistlere başta onay verip organizasyon sorumluluğunu alan bu eksiklerin varlığını bile bile starta araba alanların suçudur bu .

Bunların akabinde olanlarada bi göz atmak gerekirse eyer çok muhterem federasyonumuz burda yaptıkları hata ve akabinde hayatını kaybeden insanların varlığı yetmezmiş gibi tutup legal olarak düzenlerinin önünede ( web sitelseri org. gibi) set çekip mahkemelerinin sürdüğü sire zarfında hiçbir org. onay vermemekte vede Autodrom vb. pistlerde yarışların önüne geçmektedirler.

Peki sonuçları ne olucaktır ?? Çok vahim aslında pistlere davet ederek senelerdir yüklendiğimiz misyonun altına imza atan biz insanların takip ettiği organizasyonlarımızla pistlere çekmeyi başardığımız bir çok insan caddelerde yollarda dehşet saçmaya devam ediceklerdir ve basında yakında gene(Allah korusun) ''biri öldü biri sakat kaldı bağdat caddesinde gazlayan gençler '' Haberleri başlayacaktır.
Şimdi sizce naapmalı bunların önüne geçmek için ?Cem yılmazın reklamındaki lafta tarih oldu demektir bu ''sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz ''
HANGİ PİSTLERDE ????

www.redlineturkey.com Team Adına
K.Buğra YILDIRIM

speed
24-04-2006, 06:56
cok güsel sölemişin speed arkadaşım fakat bilmedigin bir şey var

tel örgüler sadece pistin bir tarafındaydı ve pistin öteki tarafına gecilmemesi için yapılmıştı

pekin pistin öteki tarafı neresi levent kesenin kullandıgı aracın yoldan dışarı fırladıgı yer

isterseniz bazı şeleri bilmeden yada tam örenmeden kismeyi suclamayalım

Her bir şeyi biliyorum...bütün yarışların ne şartlar altında yapıldığını ;aslında ne şartlar altında yapılması gerektiğinide.. eminim sizlerde biliyorsunuzdur...ankara hipodomda yoldan çıkan amerikan bizim önümüzdeki bariyerlerde durabilmişti..yine geçen yarışlarda sıdıka başkara son anda toparlayabildi aracını ve bir felaket önlenmiş oldu...hepimizin üzüntüsü büyük...kimse böyle bir şey yaşanmış olmasını istemezdi...bütün yarışlarda tel örgü vardı... ama bahsettiğiniz örgüler hiç bir yarışta seyirciyi bile durduramadı...kaldı ki o hızda giden bir arabayı durdursun....yada tel örgülü taraftan dalsaydı seyircilerin içine dahamı az insan ölecekti...tehlikeye rağmen BENİMDE YARIŞAN ARKADAŞLARIM var....yarışan kişilerin arkadaşlarımız yada dostlarımız olması....malesef uygun olmayan şartlarda yarışıyor olmalarını haklı çıkarmıyor....tekrarlıyorum...çuvaldızı kendimize batırıcaz....elbetteki sadece yarışan arkadaşımız suçlu değil...federasyon, sponsor,bu organizasyondan sorumlu olan herkezi suçlu buluyorum....teşekkür ederim..........

miniks
24-04-2006, 14:34
tabiki dediginiz gibi cuvaldızı önce kendimize batırıcaz ama demek istdgimde ilk yazınızda biraz fazla üzüntü ile yazdıgınızdan dolayı olan yanlışı sadece düzeltmekti ben teşekkür ederim

|STI|
26-04-2006, 10:08
Yeni bi iddda var isterseniz buraya yazmıyayım da direk okuyun...

http://www.haberturk.com/newengine.php?haberturk=haber&@=225282

levent
26-04-2006, 15:00
Belliydi bence böyle olacağı, adamın üstüne yıkıp federasyon rahatlaaycaktı.Aksi takdirde TR'de hiçbir motorsporu organizasyonu yapılmazdı..

Erol
26-04-2006, 17:57
allah yardımcısı olsun..

TT_BOY
27-04-2006, 14:35
gerçektende alkol varmıymış ya eğer oyleyse adamın hayatı karardı valla çok kötü çoook

Low-Rider
27-04-2006, 22:33
Antalya’da 10 gün önce yapılan Türkiye Otodrag Şampiyonası’nda otomobilin kontrolünü yitirip seyircilerin arasına dalan ve 3 kişinin ölümüne neden olan Opet Takımı’nın pilotu 38 yaşındaki Levent Kesen’in alkollü olduğu yolunda müdahil avukatın iddialarını Adli Tıp raporu yalanladı.

Kesen’in kan testinde 0.90 mg/dl alkolün, 0.009 promile denk geldiğini belirten Antalya Adli Tıp Grup Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sema Demirçin, "Bu değer, aktif alkol alımını yansıtmaz. Her insanın vücudunda bu oranda alkol bulunur. Normal cihazlar bunu ölçmez" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde tedavisi süren sürücü Levent Kesen, kaza anını ve kazadan sonra yaşadıklarını ilk kez anlattı. Levent Kesen "Ölen insanlara ben daha çok üzülüyorum. Dün savcılığa giderek ifade verdim. Kesinlikle alkol almadım, almam da. Ben bir sporcuyum. Yarıştan önce yemek bile yemedim, değil ki alkol alayım" diye konuştu.

Kaza nedeni çıkan arka jant göbeği

TÜRKİYE Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından oluşturulan komisyon, kazayla ilgili teknik inceleme raporunu bitirdi. TOSFED’ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "İncelemelerimiz sonucu Pro A5 kategorisinde yarışan Levent Kesen’in aracı ve lastik izleri incelendiğinde aracın sağ arka jant göbeğinin, jant çemberinden ayrılması ile sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybederek, aracın kontrolünü yitirdiği anlaşılmıştır. Teknik nedenlerin yaratmış olduğu kaza, seyircilerin alınmış olan güvenlik tedbirlerine, uyarı ve anonslara rağmen, çitleri aşarak yaratmış oldukları olağanüstü durum, mevcut tedbirleri etkisiz kılmıştır."
kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4322456.asp?gid=69

TT_BOY
28-04-2006, 17:36
alkollü olmadığına sevindim ya işte sporcu ruhu adam yemek bile yememişken ortaya atılan şuçlamalar çok iğrenç

mıcrosoft
05-05-2006, 17:00
basımız saolsun herkese ıyı forumlr allah olenklerın aılelerıne sabır versın

TT_BOY
06-05-2006, 13:22
amiiinn...

Eriador
07-05-2006, 08:38
bu federasyonu anlamıyorum madem " güvenlik tedbirlerine, uyarı ve anonslara rağmen, çitleri aşarak yaratmış oldukları olağanüstü durum" diyorsun ozamn kaldırma arabaları uyarı wer herkes yerine geçene kadar yarışlar başlamicaktır de ... yüzde yüz suçlular ...