PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maluım Site Firma Sorunsalı

Alperen-B
04-04-2013, 08:07
Aşağıda linkini vereceğim firmayı tanıyan var mıdır acaba? İşçiliği nasıldır daha önce iş yaptıran oldu mu acaba?

PAŞA TUNİNG GARAGE - sahibinden.com (http://pasatuninggarage.sahibinden.com/)

orhan_guney
04-04-2013, 08:09
***** firma sorunsalı derken ?

Low-Rider
04-04-2013, 08:26
Paşa tuning baya eskidir fiber işinde ve en iyilerden biridir.

Alperen-B
04-04-2013, 08:35
***** firma demedim. ***** site üzerinden firma sormak istedim. işçilik konusunda nasıllardır

diye kafama takılmıştı. sanırım baya iyi bir yer teşekkür ederim.

ENGean
04-04-2013, 08:43
piyasadakı en eskı fırmalardan biri, zamanında body kıtlerın meshur oldugu yıllarda cogu paşa tunıngten cıkmıstır.işçiliği güzeldir.

HaKo
04-04-2013, 08:53
büyük konuşmayım ama yıl olmuş 2013 aracıma fiber asla birşey taktırmam o devir kapandı bana göre. Hatta geçenlerde ufak bir parça denedim anasını ağlattılar arabanın (bu firma değil) hayatta işim olmaz orjinalden şaşma derim.

Low-Rider
04-04-2013, 09:04
büyük konuşmayım ama yıl olmuş 2013 aracıma fiber asla birşey taktırmam o devir kapandı bana göre. Hatta geçenlerde ufak bir parça denedim anasını ağlattılar arabanın (bu firma değil) hayatta işim olmaz orjinalden şaşma derim.

2113 olsada yine kullanılır

Fiber demek illa abartılı apaçi body kit'mi demek, linke bakmamışsın bile..

STP
04-04-2013, 09:06
Levent cogu arabanin eklerinde plastik malzemeye dondu haberiniz olsun

cem_subasi
04-04-2013, 09:09
Paşa tuning en eski firmalardan biri işçilik bana göre çok iyi

HaKo
04-04-2013, 09:10
2113 olsada yine kullanılır

Fiber demek illa abartılı apaçi body kit'mi demek, linke bakmamışsın bile..

linke açıp baktım hatta bakmama gerek yok paşa tuningi bende biliyorum yıllardır yanlış tahmin olmuş...

2113 de fiber kullanacaklarını hiç sanmıyorum, şu an bile bir çok yeni karışım kimyasal kullanılmaya başlandı.

artık çoğu firma plastiğe dönüyor zaten stp arkadaşta yazmış. Geçenlerde tuning garage ile konuşmuştum, oda plastiğe geçmek için çalışmalar yaptığını
söylemişti, fiber ne kadar iyi olursa olsun araca oturmuyor çünkü.

ayrıca ben olayın apaçiliğinde falan değildim ama sen dedin diye koyuyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-porsche-cayenne-ctp-body-kit-20786596/detay/

yukarıdaki linkteki body bence tam bir fiber çöplüğü arabaya resmen tecavüz etmişler...
Tamponun fiber olmasından daha saçma birşey olamaz zaten.. hadi lip ek marşpiyer falan anlarımda..

Low-Rider
04-04-2013, 09:28
linke açıp baktım hatta bakmama gerek yok paşa tuningi bende biliyorum yıllardır yanlış tahmin olmuş...

2113 de fiber kullanacaklarını hiç sanmıyorum, şu an bile bir çok yeni karışım kimyasal kullanılmaya başlandı.

artık çoğu firma plastiğe dönüyor zaten stp arkadaşta yazmış. Geçenlerde tuning garage ile konuşmuştum, oda plastiğe geçmek için çalışmalar yaptığını
söylemişti, fiber ne kadar iyi olursa olsun araca oturmuyor çünkü.

ayrıca ben olayın apaçiliğinde falan değildim ama sen dedin diye koyuyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-porsche-cayenne-ctp-body-kit-20786596/detay/

yukarıdaki linkteki body bence tam bir fiber çöplüğü arabaya resmen tecavüz etmişler...
Tamponun fiber olmasından daha saçma birşey olamaz zaten.. hadi lip ek marşpiyer falan anlarımda..

Ya tabi modelin güzel olup olmaması ayrı bir etken, cayenne'in tamponları çirkin orjinalde olsa fiberde plastik karışımda olsa her türlü çirkin.

Plastik fibere göre daha iyi tabi ama 5-10 sene önce yapılan fiber ek tampon vs ile şu an ki fiberler arasında baya fark var yine kalite olarak

HaKo
04-04-2013, 09:36
artık fiberciler orjinal kitlerin birebir taklidini yaptığı için + tabi gelişen usta faktörü, eskiye göre baya iyi bence de.

onursumer
04-04-2013, 09:49
hazır firma sorgulanıyorken

xcartuning

bilen varmıdır ?

n11.com üzerinde mağazasında 161tl ye picanto için eibach pro kit satıyor güvenilirmidir :)

cagri-35
04-04-2013, 10:01
Fiber kalıplandıktan sonra cok uzun süre beklemelı tam anlamıyla randıman alınması için ama yurdum fibercisi kalıptan bir gün sonra boyayıp teslim ediyor. Fiberglass ise yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta kadar kendi içinde hareketini sürdüren bir malzeme. Sürekli etkileşim içinde, o oturmamalar ondan kaynaklı. Daha önce fiber malzeme kullandım ve bu hususa dikkat ettim. Zaman önemli değil diyerek :) Hiç bir problem yaşamadım görenler orjinal sanıyordu. Ve kaldırıma dahi kaç defa dokundum park ederken bir kez dahi çatlamadı. Öbür türlü en ufak bir darbede boff sesi ile kırılır patlar fiber :)

HaKo
04-04-2013, 10:34
Avrupada ve USA da duraflex diye bir malzeme kullanıyorlar plastikimsi daha elastik bir kıvamı var sanırım tr de bu şekilde kullanılsa keşke bizde body kiti ucuza alsak.

Gunes G.
04-04-2013, 11:01
Plastik duraflex vs gibi materyaller enjeksyon yontemi ile kaliplar araciligiyla uretiliyor. Fiberde enjeksyon mecburiyeti olmadigi icin, hicbir yatirim yapmadan, merdiven alti olarak elle yine fiberden kalip alip urun uretimi yapilabiliyor.

Dusuk adetli uretimde fiber, yuksek adetli uretimde enjeksyonlu uretim yontemleri daha dusuk maliyet sunuyor.

Ayrica fiberde istege gore sekillendirme yapmak son derece basit vs vs gibi avantajlari mevcut.

O yuzden fiberin bitmesi gibi bir durum sanmiyorum ki olsun.

Fiber vs plastik bazli parcalari karsilastirirsak:

- Fiber parca esnemeye musait degildir, gerilim belirli bir seviyeyi gecerse, icindeki lifler kirilmalar yapar, plastik olan parcalar ciddi oranlarda esneyebilme ozelligine sahiptir.

- Fiber parcalarin kaliplarida el uretimi oldugu icin boyadan once daha fazla macun isciligine sebebiyet verebilir. Macunda tipki fiber gibi esnemeyi seven bir malzeme degildir, esnemek zorunda kaldiginda catlama yapmaya musaittir.

- Elde uretilen fiber parcalar, plastik olanlarindan daha agirdir. Hafif yapilmasi icin vakum yontemi ile uretilmelidir ancak bu plastigin hafifligini verse bile ayni dayanimi sunmayacaktir. Ancak kuru karbon fiber denen uretim yontemi hem plastikten hafif hemde daha yuksek dayanim sunar. Fakat araclarimizda kullandigimiz veya satin aldigimiz karbon fiber diye satilan parcalarin sadece %1'i kuru karbon fiber uretimidir ki bunlari zaten fiyatlarindan rahatlikla ayirabilirsiniz. Karbon fiber olarak satilan bir kaput $750 - $1000 civarindayken, kuru karbon fiber bir kaput rahatlikla $1500-$2000 civarinda satilir. Kisacasi her carbon fiber ayni degildir. Ucuz olani basit bir kaplama*(folyo degil, gercek cf kumas kaplamasi), pahali olani gercek bir uretim harikasidir.

SOMEONESPECIAL
04-04-2013, 11:17
Levent eskidir piyasa da. Esnaflığı da iyidir.