PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic Typer ile Toyota Corolla Tsport

cankose
04-04-2013, 13:07
arkadaşlar Honda Civic Typer ile Toyota Corolla Tsport iki araç arasında 0-400 mt.de oluşabilecek sonuçlar nelerdir bilginiz varmı?

VtecDream
04-04-2013, 18:05
type-r'daki specler çok önemli sonuç için stock typer hayatımda hiç görmedim o yüzden bilmiyorum :D tabi burda tsportun specleri ve durumuda çok önemli stock oğlu stock dersen ikiside zaten fabrika verileri sana ne olacağını söyler.

Can's
04-04-2013, 18:07
typer deler gecer :D

Calderon
04-04-2013, 18:21
Zamanında bende çok merak salmıştım bu iki arabaya ama canlı bir t-sport bulup kapıştırmak nasip olmadı, Tr'de toplasan 5-10 t-sport var zaten, arkadaşa katılıyorum stok type-r bende bilmiyorum o yuzden specler önem kazanır bu kapışmada.. Konunun takibindeyim :)

VtecDream
04-04-2013, 18:30
yanlız bolt on bi typer affetmez delikli nane polo yapar heleki kpro falan varsa... ama youtubede koşan 1.8 corolla videosu çok :)

Can's
04-04-2013, 18:35
TSport tecrubeme dayanarak typer a da gecmıste sahıp bırı olarak kıyaslarsam fıltre headerslı typerı aynı speclerde t sport zorlar ama typer gecer bu drag ve roll ıcın gecerlı ama hıc bır TSport aynı speclerdeki fn2 typerı affetmez :icon_tup:

güneşbalkan
04-04-2013, 19:08
bide t-sports'un tr ye gelmeyen compressor'lüleri var onlar bg ve nm olarak biraz daha iyiler normal t-sports'a göre keşke olsalarmış trde diyicem ama zaten 180likleri bile iki elin parmaklarını geçmiyicek kadar.ama t-sports'da bi hayran bırakma özelliği var inceden :D

Can's
04-04-2013, 19:14
bide t-sports'un tr ye gelmeyen compressor'lüleri var onlar bg ve nm olarak biraz daha iyiler normal t-sports'a göre keşke olsalarmış trde diyicem ama zaten 180likleri bile iki elin parmaklarını geçmiyicek kadar.ama t-sports'da bi hayran bırakma özelliği var inceden :D

tr dekı Tsportlar 192 hp fabrıkasyon 180 degıl yanlıs bılgı olmasın
turkıyede de bır araca orjınal kompresor ekıpmanı uygulandı ama ne sonuc alındı bılınmıyor

cagri-35
04-04-2013, 19:20
Type - r daha hızlı

Emrecan-R
04-04-2013, 19:29
Stock olarak düşünürsek Type-R içinden geçer

fkocak
04-04-2013, 19:39
Stock olarak düşünürsek Type-R içinden geçer

neye dayanarak ? hadi geçiyor da içinden geçicek kadar mı ? :)

güneşbalkan
04-04-2013, 22:54
tr dekı Tsportlar 192 hp fabrıkasyon 180 degıl yanlıs bılgı olmasın
turkıyede de bır araca orjınal kompresor ekıpmanı uygulandı ama ne sonuc alındı bılınmıyor

Pardon öyleyse yanlış hatırlamışım.Aslında SC ile çok zevkli olabilir t-sports

cankose
05-04-2013, 10:42
compressor türkiyede evet yok.
1.8 192 bg 6 ileri vvti motorlar türkiyede dediğiniz gibi ondan da çok yok.
0-400 verilerine ulaşamadım.
yurtdışı videolarında compressor olanların typerı geçtiğini görüyorum.
ama ne olursa olsun typerın sesı keyfi yok gibi..

güneşbalkan
05-04-2013, 15:55
keyif olarak bilemem ikisinide kullanmadım ancak seslerinin benzediği çok açık

tonic
06-04-2013, 16:50
bu vıdeod da hersey ortada Corolla T sport vs Ep3 Civic Type R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kdaS8av8TRM)

Can's
06-04-2013, 16:59
bu vıdeod da hersey ortada Corolla T sport vs Ep3 Civic Type R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kdaS8av8TRM)

:):):) burda Tsport sadece cai lı
typer ıse Cai,Headers,Exhaust,Mugen Ecu var bence sacma bır bılgı olmus cok daha fazla arastırmalısın

tonic
06-04-2013, 17:07
:):):) burda Tsport sadece cai lı
typer ıse Cai,Headers,Exhaust,Mugen Ecu var bence sacma bır bılgı olmus cok daha fazla arastırmalısın

bu t sport ların 0-100 e kac sanıyede cıkıo bır bılgın varmı bnm arastırmalarıma gore 6.6 cıktı ama teknık verılerde 8.4 cıkıo hangısı dogru bunların?

Can's
06-04-2013, 17:11
bu t sport ların 0-100 e kac sanıyede cıkıo bır bılgın varmı bnm arastırmalarıma gore 6.6 cıktı ama teknık verılerde 8.4 cıkıo hangısı dogru bunların?

vıdeo ızleyerek arastırma yapabılırsın ama netlestıremezsın kac sanıye oldugunu :) onun bır onemı yok 0-100 de ıyı bır motor degıl 6200 altı zaten bombos 1.6 corolla gıbı bu yuzden typer daha ıyı ama cok bır fark olucagını sanmıyorum specler esıtlenırse ep3 ıle

HardCore
06-04-2013, 17:21

Birde şöyle bir video var :D
DshguANKtws
link:Corolla T-Sport Vs Civic Type R EP3.mov - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=DshguANKtws)

tonic
06-04-2013, 17:23
vıdeo ızleyerek arastırma yapabılırsın ama netlestıremezsın kac sanıye oldugunu :) onun bır onemı yok 0-100 de ıyı bır motor degıl 6200 altı zaten bombos 1.6 corolla gıbı bu yuzden typer daha ıyı ama cok bır fark olucagını sanmıyorum specler esıtlenırse ep3 ıle

sanırım Tsport kullanıyorsun bu kadar bılgıye sahıp olduguna gore ,b1 kac sorum olucak kronık sorunu olan b1 arac mı motor ve kasa olarak arkadasım dusunuyor bu araclardan

Can's
06-04-2013, 17:33
sanırım Tsport kullanıyorsun bu kadar bılgıye sahıp olduguna gore ,b1 kac sorum olucak kronık sorunu olan b1 arac mı motor ve kasa olarak arkadasım dusunuyor bu araclardan

ben cok ıyı bakan bır arkadastan aldım aracı temız butun bakımları yetkılı servıste yapılmıs bundan once ep3 typerımda vardı hatta cok denemeler yaptım ama Tsport o kadar gıtmesede yerı bende ayrı.
kronık sorunu yok sukur olsada aslında basıt seyler olucagını dusunuyorum zaten yurur aksamı vs normal corollalarla aynı temızı yok nette olsa zaten o paralara satılıcak bır arac degıl temızıne sahıp olanda satmıyor satmak ısteyende 35 -38 lı rakamlardan konusuyor nete koymadan satıyor .
rolıng muhabbetıne gelınce ben cok aracla denedım clıo rsler olsun mını coopersler olsun bu aracı uzunda gecemez hıc bırı aynı specde ve bır ust speclerde fn2 typer da dahıl aslında f/h/e fn2 bulsam denıycem kanıtlamak adına ama kısmet olmadı

Juggernaut
06-04-2013, 17:35

Bu video izle kimse benim videoları araklayıp tekrar yüklüyor amacı ne acaba.

Videodaki araç benim eski aracım deneyende bendim şuan araç Can da oda eski Ep3 kullanıcısı kıyaslamayı en iyi o yapar iki aracada sahip olmus biri olarak.
Söylediği gibi Ep3 daha fazla parça vardı.

Ama bende headers,egsoz,filtre varken aynı parçalar olan EP3 ile denedim 3 boy civarı geçti 240 lara kadar Tsport 70kg civarı daha ağır.
Bence kg eşit olursa aynı aşşağı yukarı aynı yürürler.

tonic
06-04-2013, 17:50
bence saglam gıdıo bu araclar hakkını werıo typer dan b1 fark yok denıcek kadar saglam gıdıse sahıp vıdeolarda ...

fkocak
06-04-2013, 19:25
Bazı video yorumlarinda göruyodum önce vti ı gecsin sonra typer la yarissin diye :) üzerinde typer kadar ugrasilsa iyi biseyler cikar gibi ama temizini bulmak bile zor.